Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15951) Gallmix válasza Thunderzolee (#15926) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég kezdtem el olvasni a topicot.

Olvastam feljebb, hogy ősszel várhatóan lesznek újabb modellek, elképzelhető, hogy a korábbi modelleknek emiatt majd csökken, normalizálódik az ára? Mikor lehet érdemesebb venni? (jelenleg nem sürgős)

köszönöm a válaszokat :)

(#15952) sandró60 válasza Gallmix (#15951) üzenetére


sandró60
addikt

Viccet félre téve várd meg a telet amikor leeshet az ára :D

(#15953) ρσгτσ válasza Gallmix (#15951) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem tudom mostanában van -e olyan dolog, aminek nem felfelé megy az ára. Függetlenül attól, hogy milyen évjáratú, illetve jött -e belőle friss modell.

Szerk.:
Vagy éppen stagnál az ára annak ellenére, hogy le kellene esnie.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15954) Revolit


Revolit
senior tag

Ez a sharkset felfuggesztes jo lehet a ninebot d28e-hez is? Elso felfuggesztes csak (ha jol ertem az is sokat segit, es a hatso macerasabb is meg dragabb).
Illetve ketfele sharkset-et latok, d30-hoz valot meg xiaomi-hoz valo. Gondolom ha kompatibilis a ninebot D szeriaval akkor az a g30-ashoz valo lesz ( a dragabb persze).

(#15955) Thunderzolee válasza Gallmix (#15951) üzenetére

Biztos, h semmi sem lesz olcsóbb. :(

A Mi 3 Lite ára várható, h a jelenlegi ~220ezerről beáll a Mi 3 és az Essential ára közé, kb a kifutó 1S helyére.
(Most jelent meg, még feláras.)

Bár érdekes felállás ez, mert a Mi 3 Lite inkább az Essential helyére kellene érkezzen, mivel annak a hatótávját tudja.
Az viszont egyelőre még nem tűnik kifutó típusnak.
Az 1S viszont már csak pár helyen kapható, a Xiaomishopon sem rendelhető már.
Csakhogy az 1S-et hatótáv alapján inkább a Mi 3 váltotta.

Ezt beszéltük korábban, ezt olvashattad.

Segítség képp:
Essential........ 250W 20km max 20km/h
1S....................250W 30km (kifutó)
Mi 3 Lite..........300W 20km (új, de még extrém drága)
Mi 3.................300W 30km
Pro 2...............300W 45km

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15956) ρσгτσ válasza Thunderzolee (#15955) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Néztem én is múltkor az árakat, hát nem nagyon csökkennek. Gondolkoztam például az Essential -on ilyen második, kis "gyorsan elrohanok valamiért" rolinak. Mert az még arra is alkalmas, hogy például felvegyem a hátamra. 12 kilóval erre ideális is lenne.

Lehet tavaly kellett volna erre gondolni...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15957) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Navigálásra ti melyik alkalmazást használjátok? Droidon, Budapesten.

Ma tesztelnék egy-két útvonalat, és kerülném a forgalmasabb utakat, ha nincs például bringa út mellette (pl. Pesti út). Google navigáció jó nagy marhaságokat mutat úgy is, hogy biciklire van állítva. Pl. bevisz egy olyan felüljáróra ami jó nagy emelkedő, és nem is lehet ott menni. Vagy leginkább nagyon nem ajánlott. Autóval rendszeresen arra járok.

Néztem az alternatív megoldásokat, de nem tudom melyik megbízható. Tapasztalatom meg nem sok van ebben a témában.

Leginkább csak a mai napra kellene, hogy segítsen betanulni egy jó útvonalat.

Szerk.:
Kb. 8.5-10 km között mozog a teljes útvonal, így alternatívának elég sok verziót dobnak fel a megszokott navigációk.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15958) Somatom válasza ρσгτσ (#15957) üzenetére


Somatom
veterán

Honnan, hova?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15959) ρσгτσ válasza Somatom (#15958) üzenetére


ρσгτσ
őstag

10. került Újhegyi részről a 17. kerület Cinkotai út. A Pesti út környéke, meg az útvonal vége felé neccesebb a dolog. Utóbbinál a vasúton át kell jutni.

Szerk.:
Cinkotai -n a volt Vegyi művek. Azt a részt az utóbbi időben átépítették és csináltak egy amúgy frankó felüljárót. Ami két kerékkel nem frankó.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15960) Somatom válasza ρσгτσ (#15959) üzenetére


Somatom
veterán

Azt a részt nem ismerem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15961) Gallmix válasza sandró60 (#15952) üzenetére


Gallmix
aktív tag

:D Ez is egy megoldás. Én is erre gondoltam részben most még nagy a kereslet, másrészt jön az újabb modell ami később akár csökkentheti is az árát...

Ami ellene szól az pl az infláció, a dráguló anyagárak, beszerzés stb...

Dronnál ez annyira nem jött be... valamint az újabb jobbnak tűnt :D Mondjuk mai napig nem vettem végül... de majd egyszer...

#15953ρσгτσ
Hogy ne lenne, mindig van, a mérlegnek is két serpenyője van.

#15956ρσгτσ
Nem tudom ti mennyire emlékeztek, de pl a karantén időszak után, kb mindent is felvásároltak az emberek, az ár sem számított. Nyilatkozták kereskedelemben dolgozok, hogy ami évek óta ott áll a raktárban/kiállítva a boltban, kutyának sem kellett, most az is pillanatok alatt elment.

- Ebből a szempontból pont szerencsém volt, mert nagyon jó áron sikerült klassz kerékpárt vennem, pont 2020-at megelőző augusztusban. Mondjuk ez a jókor, jó helyen esete.

Egyelőre utána nézés, ötletelés... nem munkára használnám. Meg van egy jó kerékpár is, amivel simán többet is szoktam menni, mint a roller elméleti hatótávja, ha úgy van.

De praktikus lenne időnként ilyen is, közlekedési eszköznek, autó/kerékpár helyett, pl városban, vagy nyaralásnál, általános használat stb.

[link]

itt 169 az S1 (igaz már csak rendelésre, lehet akkor amúgy sem menne).

"Lehet tavaly kellett volna erre gondolni..."
Lehet :D

(#15962) ρσгτσ válasza Gallmix (#15961) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Csak ugye azóta jött infláció, romló/bizonytalan forint, magasabb szállítási költségek....stb...és ennek még nincs vége.

Így csomó szegmensben mentek fel az árak. Például vettünk tavaly (a családban) nyár környékén néhány TV -t, friss modelleket. Most néztem az árakat van amelyiknek most is pont annyi az ára, van amelyik drágább is lett egy kicsivel.

Nem egészen így szokott menni. Főleg hogy azóta vannak újabb modellek is. De nyilván nem csak TV -t, mást is lehetne említeni.

Elektromos roller árakat nem ismerem, de elnézve az utóbbi időszakot itt sem számítok túl pozitív változásra.

Más, ami ON:
Most toltam le egyben 22 kilométert G30E II -vel. Jó kis gép. Változó terepviszonyok mellett, Budapesten belül, de többségében toltam neki a 25 km/h sebességet. Sport módban.

Még van előttem kb. 15 km. Éppen azon vagyok, hogy átnézzem a fent tervezett útvonalat, így több opció felé is elgurultam.

Oda-vissza kb. 18-19 km tervezett út szerintem 20-22 lesz.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15963) Nordik válasza ρσгτσ (#15962) üzenetére


Nordik
őstag

Talán szezonon kívül picit esnek az árak, de nem lesz érdemleges pont az általad felvázolt dolgok miatt.

(#15964) nantu


nantu
csendes tag

Helló. Kugoo S1 bekapcsolás után a sebesség jelző villog, a motorból ütemes kattogás, gáz, fék nem reagál. A kijelzőn nincs hiba kód. Mi lehet a probléma? Előre is köszi.

(#15965) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#15962) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Végül 34 kilométert mentem vele. 43% -ra ment le az akkumulátor. Nyilván innen nem arányosan, az eddigi ütemben menne lefelé, de szerintem korrekt.

Egy biztos, hogy kell egy kesztyű, mert hosszútávon annyira nem kényelmes nekem a kormány.

Nordik:
Jaja.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15966) Gallmix válasza ρσгτσ (#15953) üzenetére


Gallmix
aktív tag

https://itcafe.hu/hir/e-kereskedelem_inflacio_felmeres.html

Itt is ír olyanokat amik csökkentek, vagy alig emelkednek... bár nem ez a jellemző valóban. inkább emelkedés esélyesebb... szerintem is... Arra az árszintre amin pár éve volt kevésbé valószínű, hogy visszamegy, egyelőre...

Közben hallgattam egy rádiós beszélgetést, adást, ahol a két műsorvezető majdnem összeveszett, hogy a roller zöld-e vagy sem :D

Egy cikket elemeztek, és a teljes életciklust nézve, az alapján nem sokkal marad el egy autóétól a környezetre gyakorolt hatása.

A másik műsorvezető szerint az a lényeg, hogy lokálisan nincs kibocsátási probléma...

:D

Igen ám, de ez olyan, mintha a szomszéd kertjébe borítanánk a szemetet, mert nálunk minden szép az meg, hogy máshol mi van kit érdekel :D

A Valódi zöldítés szerintem is inkább az, ha megoldást keresünk k a problémákra, és nem a szőnyeg alá söpörjük végső soron.

Amúgy a rollert nem tartom rossz dolognak, kiegészítésnek, bizonyos helyzetekben nagyon klassz és hasznos tud lenni, ezért is gondolkoztam el rajta...

Viszont a mozgás is fontos/jó dolog, így pl jó idő esetén/ ha nem "sietős" akkor inkább kerékpárral megyek a környéken legalábbis, máshova nyilván nem viszi magával az ember feltétlenül...

Egyébként azt is meg akartam még kérdezni, hogy rollereknél a biztonság az, hogy van megoldva? Sokszor látom, hogy csak le van támasztva itt ott... gondolom van vmi zár, mint motoroknál... (bár azt nem tudja senki a hóna alá csapni ugye...)

Az jó, ha ennyit eltudsz vele menni :) Közben rákerestem, jó kis gépnek tűnik leírás alapján (40 km stb)

[ Szerkesztve ]

(#15967) DigitXT válasza nantu (#15964) üzenetére


DigitXT
félisten

Halott az ECU. (A sebesség jelző villogása azt jelenti, hogy nem kap infót az ECU felől, épp ezért nincs hibakód, mert azt is az ECU állítja elő, amikor működik, akár a saját hibáját is képes jelezni. Az ütemes kattogás pedig arra utal, hogy az ECU kapcsolgat, fékezget. Ha megáztál vele, az megmagyaráz mindent, ha nem akkor csak eddig bírta, és magától döglött meg.) Szerk: Kínából olcsón beszerezhető, cseréje házilag is egyszerű.:R

[ Szerkesztve ]

(#15968) nantu válasza DigitXT (#15967) üzenetére


nantu
csendes tag

1200 km mentem vele. Itthon is beszerezhető gyorsan. Munkába járok vele.

(#15969) nantu


nantu
csendes tag

Kérdés lett volna.

(#15970) DigitXT válasza nantu (#15968) üzenetére


DigitXT
félisten

Kugoo Club Hungary FB csoportban az alapító/akkuszerelő arcnak volt anno raktáron, csak a kínai árra rárakott (volna) 100% hasznot: ha gyorsan kell a cucc, egy kérdést megér a csoportban. Én kiszórtam ezeket 6K-ért, amikor már nem kellett, mert annyiért vettem, és nem vagyok kereskedő.:))

(#15971) nantu válasza DigitXT (#15970) üzenetére


nantu
csendes tag

Köszönöm a segítséged. 👍💯😀

(#15972) AliasB


AliasB
senior tag

Sziasztok :) a kis roli jól megy még mindig 660km után is :) 35km/h amit tud és 38-40km hatótáv 70kilóval :) mivel nem volt drága így meg vagyok vele elégedve ;)

Járj nyitott szemmel.

(#15973) PociAti válasza AliasB (#15972) üzenetére


PociAti
senior tag

Gratulálok!
Egy apró szépséghibája azért van a hozzászólásodnak.
Fogalmam sincs, hogy "roli" alatt mégis melyik típusra gondolsz a közel 100 elektromos roller közül. Pedig lehet hogy írtad 500 hozzászólással ezelőtt, és csak én vagyok olyan tapintatlan bunkó, hogy elfelejtettem. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#15974) AliasB válasza PociAti (#15973) üzenetére


AliasB
senior tag

Egy kivehető akkus X8as :) sok néven fut és kb ugyan az mind :) Muszáj volt a kivehető akku mert nem akartam cipelni a rolit csak az akkut az emeletre. Panelbe csak így praktikus mert négyesbe nincsen lift. És befér a csomagtartóba ami a garázsa :D és bárhová megyek így jön velem :D

Járj nyitott szemmel.

(#15975) PociAti válasza AliasB (#15974) üzenetére


PociAti
senior tag

Akkor gondolom nem nagyon mered az utcán tartósan lezárva hagyni.
Az e-roller értékének elég nagy hányadát az akkumulátor teszi ki.

(#15976) AliasB válasza PociAti (#15975) üzenetére


AliasB
senior tag

Igen a 150ezres árából 50e az akku. Max ha viszed magaddal az akkut de az 3kg ami nem kényelmes. De nem is megoldhatatlan mert inkább csak a nőknek megterhelő nekem nem. Szerencsére sok a kiülős hely. Pl a városligetben a zöld küllő stb. A tescoba pl simán bementem vele :D gondolom nem vette észre illetékes mert szólt volna, hogy max toljam és ne bent rollerezzek :D mindennek megvannak az előnyei és a hátrányai.

Járj nyitott szemmel.

(#15977) ρσгτσ válasza Gallmix (#15966) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Lehet olyat venni, amit én is korábban betettem. Számzáras Ninebot, sodrott acél zár. Vagy van olyan amit a kerékhez lehet/kell rögzíteni. Vannak riasztó megoldások...meg kismillió alternatíva.

Én azt néztem amúgy, hogy még az Adus Bordo -t is simán szétkapják a megfelelő eszközzel a megfelelő helyen. Pl.:

Én mondjuk nem tervezem olyan helyen lerakni, ahol kellenek ilyen zárak, de azért vettem egyet, mert a kezem ügyébe került. Viszont azt tudom, hogy nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15978) Somatom válasza ρσгτσ (#15977) üzenetére


Somatom
veterán

Én egy ilyet vettem egy német Lidliben. A kormánytatyóba pont belefér. Bármilyen bringatartóhoz oda tudom lakatolni a rollert. A bringámhoz van egy 120cm -es Burg Wachter lánc, 10mm -es szemekből, meg egy Kryptoizé lakat. Ez többfunkciós. 3,4Kg csak a lánc. A vállamon átvetve hordom. Eddig csak egyszer kellett levennem a vállamról és megpörgetnem. Az autós megértette.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15979) Gallmix válasza Somatom (#15978) üzenetére


Gallmix
aktív tag

lyesmi "U" lakatja ismerősnek, van amikor kérdeztem, és használod? Csak annyi volt a válasz, nem otthon pihen, mert nehéz. Kerékpár zárral nem jutottam még dűlőre... olyan kell ami nem túl nehéz, meg nem is könnyű "feltörni".

A zár inkább azért lenne jó, mert biztos ami biztos... csak úgy nem hagyod ott azért állt a kerékpárt sem pl egy jó környéken sem... főleg nem egy ktm-et :D

Viszont riasztom van, igaz az eredetileg roller, meg egyebekhez lehetett kitalálva... már akkor gondoltam, hogy lehet kellett volna még egyet rendelni :D

Van még itt pár hiányosság... pl táska :D kerékpárra...

De egyébként rollert, csak úgy simán is ott hagyják "lezárva". Mol Bubis rolik is vannak így.
Tehát gondolom van vmi amiért nem lehetne csak úgy eltolni... (bár pont olvastam vhol hogy amúgy lehet simán tolni, is csak nem kényelmes). Ezek még olyan homályos foltok, hogy merek akkor csak úgy ott hagyni vhol.

Kerékpárt pl nem hagynának így, az emberek ált.

(#15980) Somatom válasza Gallmix (#15979) üzenetére


Somatom
veterán

Megértelek. Bringás topikokban az az ajánlás, hogy a bringa értékének 10% -át illik a biztonságra költeni. 130 ezres lakatot nem találtam, így megvettem ezt. :)
A súly nem szempont. Villanybringa, az akku, meg a motor elviszi a súlyt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15981) ρσгτσ válasza Somatom (#15978) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen. Az már egy olyan biztonsági lánc, ami nem csak a roller lezárására jó. :D

Gallmix:
Fogja valaki, aztán bevágja egy furgonba, autóba. Annyira szerintem nem szempont a súlya. Mert amúgy némelyikkel nehéz is lenne csak lazán elrohanni. Enyém is durván 20 kiló, és azért méretes is ahhoz, hogy könnyen lehessen futni vele.

Nálam a hátizsák vált be.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15982) Somatom válasza ρσгτσ (#15981) üzenetére


Somatom
veterán

A fény utcai piacra járok sűrűn. Mellette Mammut. Posta, MediaMarkt, Edigital, Foxpost, Spar, stb., stb. A bringatárolóval szemben van a 3 Testvér török kajálda. Rendszeres vevőjük vagyok. Az ott bóklászó biztonsági őrökkel is szoktam dumcsizni. Ismerik a rolleremet, bringámat, motoromat. Sztem ez többet ér, mint bármilyen lakat. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15983) ρσгτσ válasza Somatom (#15982) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Annál nincs jobb. :D

Még egy jó minőségű közterületi/kültéri kamera sem ad biztonságot (nincs visszatartó ereje), ha valaki felkap egy sapkát meg egy maszkot az életben nem azonosítóják be. Utóbbi meg mostanában már annyira nem kirívó dolog.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15984) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Megint tapasztalat érdekelne. Ti milyen kesztyűt használtok, ami hosszútávon is bevált?

Ezt a mai 30+ kilométert azért megérezte a kezem. Valami olyasmi kellene, ami puha a tenyér részén és ott is, ahol az ujjaim kezdődnek. Na meg az sem baj, ha nem sülök meg benne.

Néztem már párat a neten, de sajnos általában elég kevés a felhasználói visszajelzés. Bringás tapasztalatom sincs, szóval nem igazán vagyok képben.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15985) fradi81 válasza ρσгτσ (#15984) üzenetére


fradi81
veterán

Aliról vettem ilyet robogóhoz nekem kényelmes.

moto g72, Ninebot d28e

(#15986) Gallmix válasza Somatom (#15980) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Jó az enyém nem elektromos... pont az a lényeg ,hogy "te" hajtod... nem pedig egy motor :D
Súlyt meg a láncra, biztonsági zárra értettem.

De akkor az nem két filléres bringa :D

#15981 ρσгτσ
Ellopásnál, vagy sajátját vágja be járműbe? Igazából az érdekelt volna, hogy ha vki elmegy egy helyszínre, lerakja otthagyja akkor mi gátolja meg, hogy ellopják/eltolják/bepakolják egy furgonba? pl rollert.

Volt videó, ahol kerékpárokat mutattak, lelakatoltak, meg riasztóval szereltek fel, és elég hamar ellopták/ nem foglalkoztak az emberek a riasztóval...

Egy 4 éve pl egy régi számzárast kellett "feltörni" mert önkényesen elállította magát, igaz az nem ktm volt, de volt aki fel is ajánlotta, hogy hoz erőollót :D (aztán meglett a kód, vagy 20 percnyi szórakozás után)

"Nálam a hátizsák vált be."
ezt hogy érted?

"Még egy jó minőségű közterületi/kültéri kamera sem ad biztonságot (nincs visszatartó ereje),"
Pont a minap jött szembe egy videó, hogy az illető elbóbiskolt a megállóban, egy segítőkész bajtárs, pedig felmérte a helyzetet, és ellopta a telefonját... pár percen belül lekapcsolták a rendőrök... térfigyelő kamera követte minden lépését... azért néha az sem rossz...

de egy jó biztonsági őr sosem rossz :D

[ Szerkesztve ]

(#15987) Nordik


Nordik
őstag

Lehet kapni akar aliexpressrol ilyen Mini GPS követőket. Nem drága abszolút, bár nemtudom mennyire működőképes de panaszt nem nagyon írnak.

Hasonlo mint az Apple AirTag mondjuk.

Valahol el kell dugni a rolleren és legalább látni merre viszik. Kormány belsejébe lehet pont belefér, bár azt nemtudom mennyire arnyekol le. De lehet működőképes dolog. :)

(#15988) Gallmix válasza Nordik (#15987) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Erről is volt videó, sokat nem érsz vele, te nem mehetsz utána hivatalos szervek, meg mire foglalkoznának vele, már elévült/lemerült... - Legalábbis erre hívták fel a figyelmet, egy videóban külföldi, talán német eset volt - és bicikli.

Nálunk nem tudom hogy van. De maga az elképzelés jó.

(#15989) fradi81 válasza Nordik (#15987) üzenetére


fradi81
veterán

A legtöbb nem ér semmit a kommenteket meg a leírást olvasva. Ami igen az drága/előfizetéses.

moto g72, Ninebot d28e

(#15990) ρσгτσ válasza Gallmix (#15986) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Természetesen nem sajátot, hanem másét pakolja be. Úgy értettem. Azért itt több 100 ezres, vagy akár milliós értékekről beszélünk, ami sokkal kisebb helyet foglal mint például egy bringa.

Egyébként nem sok mindennel foglalkoznak az emberek. Meg nyilván egy nagydarab, rossz külsejű emberhez nem szívesen megy oda a többség. Tök mindegy hogy mennyire egyértelmű a helyzet.

Hátizsákot úgy értettem, hogy abba nekem minden belefér. Így szükségtelen például egy rollerre felszerelhető táska. Abból meg egész különböző méretek és típusok vannak. Akár teljesen vízálló kisebb verziók is. Persze nem mindenki szereti, és inkább vesz egy rollerre rögzíthető fajtát.

Felénk nem igazán szokott lenni garázdaság vagy lopás. Vagyis mindenhol van, de nálunk nem igazán jellemző. Viszont néhány évvel ezelőtt egy üvöltöző, részeg ember több autót is megrongált. Legtöbb esetben az ablaktörlőt törte le az autókról.

Bizonyára te is tudod, hogy vannak olyan autók, aminél nem tudod kihajlítani az ablaktörlőt, csak ha felnyitod a motorháztetőt. Az én autóm is ilyen, és természetesen azt is megrongálta. Azzal együtt tehát a motorháztető is sérült.

Természetesen(?) egy lakó sem hívta ki a rendőrséget a környéken, hogy egy gyökér autókat károsít és üvöltözik az éjszaka közepén. Pedig több utcában is rongált több mint 10 autót.

Kamera pedig hiába volt több helyen is. Mivel baseball sapka és maszk volt rajta, esélytelen volt az azonosítás. Akkor kültéren is kötelező volt. Ezért írtam, hogy mióta van a COVID azóta nem kirívó dolog maszkot hordani (még most sem), amitől a legtöbb esetben nehéz azonosítani az elkövetőt.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15991) Somatom válasza Gallmix (#15986) üzenetére


Somatom
veterán

Én is a láncra értettem a súlyt. A bringás topikban megy a grammozás. Villanybringánál mindegy pár kiló plusz. Már, amikor közlekedésre használja az ember. Terepezéshez nem viszek lezáró láncot.
Egyébként nem fura egy villanyrolleres topikban a "ne a motor hajtson" kijelentés? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15992) DGery válasza ρσгτσ (#15984) üzenetére


DGery
aktív tag

Szia!

Én egy ilyet használok, a tenyere zselés, a hatulja kellőképp szellőzik, és az ára sem vészes.

https://bikepro.hu/altrix_gl-88_gel_rovid_ujju_kerekparos_kesztyu_szurke-fekete_m-es?keyword=Gl-88

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#15993) ρσгτσ válasza DGery (#15992) üzenetére


ρσгτσ
őstag

+ fradi81:
Köszi. :)

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15994) Gallmix válasza ρσгτσ (#15990) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Táskát én kerékpárra értettem egyelőre (vázra szerelhető piramisalakút).

Na igen, de ha csak így "szimplán" bepakolják, akkor hogy merik otthagyni emberek, a járdán?
Minden nélkül? Bicikli sem kerül kevesebbe, mint egy roller sőt, mégis gondosan lelakatolják... (oké, ott nincs motor, meg indításgátló meg egyebek).

Igen abban, igazad van... úgy nehéz.

"Felénk nem igazán szokott lenni garázdaság vagy lopás."
igen, de ha elmész vhová és ott használod, akkor jó eséllyel, nem ismered a környéket, pl nem tudod, hogy a Balatonnál ez mennyire frekventált dolog. Vagy más városban...

#15991
"Egyébként nem fura egy villanyrolleres topikban a "ne a motor hajtson" kijelentés?"
Miért lenne az? Ez olyan, mint autós topicba, is kiszállsz az autóból, és utána átmész a zebrán, gyalogosként. A kettő nem zárja ki egymást.

A Roller jó dolog lehet, és praktikus, megadott helyzetekben. De mint tudjuk a mozgás meg egészséges, tehát, ha nem olyan a dolog, nyugodtan lehet sétálni, kerékpározni... a roller lehet ennek a kombinációja, kiegészítője.

[ Szerkesztve ]

(#15995) galbi1972


galbi1972
tag

Üdv. Valakinek egy tipp esetleg, hogy hogy lehet megoldani egy Ninebot Max 30GE II-nél a problémát? A helyzet a következő. A gép 3 napos és szerettem volna a tempomatot beállítani rajta, Viszont mint kiderült a gyártók már kivették belőle ezt az opciót valamilyen EU-s szabályozás miatt. A net a barátom gondoltam és egy Youtubos videóban bemutatták, hogy kell régiót váltani Scooter Hackin Utility segítségével. Ez sikerült is US-ra de "csak" a sebesség változott a tempomat nem lett aktív. Majd váltottam DE-Seat Mó-ra és itt kezdődtek a bajok. Ebből a régióból már nem tudtam elváltani. Akár mit csinálok a roller 2x3-at csippant és nem változik semmi. A féklámpa fékezéskor már nem villog és minden módban ECO; Normal; Sport csak 20Km/h -át enged. Mi lehet a megoldás?

(#15996) Somatom válasza Gallmix (#15994) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor nem értem a villanybringás kontextust. Az analógon nem tudsz rásegítést használni, de a villanybringán ki tudod kapcsolni. Ahogy a villanyrollert is lökdösheted lábbal, ha éppen sportolhatnékod támad. Sőt! Mivel nehezebb lökdösni (illetve tekerni), ezért nagyobb sportteljesítmény, mint a motor nélküli rollerrel, kerékpárral. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15997) ρσгτσ válasza galbi1972 (#15995) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Tempomat miatt én is néztem a különböző lehetőségeket, régiókat. Aztán rájöttem, hogy amúgy sem tudnám normálisan kihasználni az utak és annak állapota miatt sem. Így hagytam az egészet.

DE és a 20 km/h -ból az a tippem, hogy német SW ment rá. Korábban azt láttam, hogy ST-Linkel -ni kell az ilyet...de várd meg, lehet egy okosabb majd kijavít vagy ír más alternatívát.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15998) galbi1972 válasza ρσгτσ (#15997) üzenetére


galbi1972
tag

ki az aki ezt meg tudná csinálni "ST-Linkel -ni kell" ? Próbáltam CFW-t feltenni de nem engedte valamiért.

(#15999) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok!

Ütöttetek már el rollerrel valamilyen állatot, esetleg embert?

Nekem tegnap este munkába menet megvolt egy macska.
Kertvárosi rész, kerítések melletti járda/bicikliút, jó minőségű aszfalt, hasítok 25km/h-val, egyszercsak a kerítések réseiból át akart szaladni előttem, pont átmentem szegény jószágon mind a két kerékkel. Olyan gyorsn történt, felfogni sem volt időm, csak mikor döccent alattam.
Szerencsére nem estem el, egyből lassítottam, hátranéztem, és még láttam a szemem sarkából az út melletti füves vizesárokban eltűnni.
Kicsit az adrenalin dolgozott, jól megszidtam az anyját, folytattam az utam, bementem dolgozni.
Reggel hazafelé ugyanazon az úton mentem, és 10-20 méterre az esti esettől megtaláltam csóró macskát kipurcanva. Sajnálom szegényt, gondolom a gerince nem viselte el azt a kb. 100 kilót ami átment rajta...

Szóval vigyázni kell, így is könnyen megvan a baj, annak azért örülök, hogy 10" kerekű rollert választottam, (ninebot F30E) és mindig igyekszem úgy rollerezni, hogy a trepnin hátra helyezni a súlyomat, talán ezeknek is köszönhetően nem buktam.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#16000) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Voltam az egyik Decathlon -ban.

Egyrészt vettem egy kesztyűt. Kényelmes, jól szellőző, zselés a tenyerén az ujjak alatti részen is. Ami a hátránya, hogy nem tépőzáras (vagy más megoldás), így nem annyira egyszerű levenni. Viszont nem is olyan nehéz, nekem könnyen és gyorsan sikerül.

Vettem egy Itiwit táskát is, ami persze nem hátizsák, de kis méretű és vízhatlan. Van belőle több méret is, nekem ez tűnt jónak.

Ráadásul az egyik verziónak pont olyan színe van, mint a G30 sárgája.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.