Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) Breki válasza topi66 (#20188) üzenetére


Breki
veterán

van ilyenem, szép designos, kb 22-25 dollár volt liciten akkor írtam is itt róla eléggé leszólták

kb annyit megér ezért

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#20202) Donki Hóte válasza Breki (#20200) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem reklamálok semmit. Simán felteszem az óra képét az értékelésekhez, azzal, hogy óva intek mindenkit a Yazole márkától :P

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#20203) dzsi23 válasza Donki Hóte (#20202) üzenetére


dzsi23
addikt

A két dolog nem zárja ki egymást. :U

[ Szerkesztve ]

(#20204) Fall-N válasza dzsi23 (#20198) üzenetére


Fall-N
veterán

+1

A mindennapos hordás után biztos, hogy az izzadság miatt előbb-utóbb lekopik a rézről a bevonat. Lehet régen jobb minőségben csinálták ezt is, de a mostaniak biztos, hogy nem bírják. Meg egyébként is, ne spóroljon a gyártó ilyen alap dolgon. Ahogy írta dzsi23, ha ezen spórol, akkor a többi dolog is valószínű, hogy gagyi.

Egy olcsó órán elmegy ez az anyaghasználat, bár én inkább az ilyet meg sem veszem.

Aki meg nem gyűjti az órákat az nyugodtan spórolhat egy kicsit és vehet egy normális minőségű órát. Abba bele sem megyek, hogy nem érdemes olcsó, gagyi órából sokat venni és azt gyűjteni, amikor az árukból kijön egy normális óra.

[ Szerkesztve ]

(#20205) dzsi23 válasza Fall-N (#20204) üzenetére


dzsi23
addikt

Azt azért hozzáteszem, hogy pl. a fehér számlapos Megir 3406-ot csak azért adtam el anno, mert túl nagy és nehéz volt. :) Bár a szíja szvsz. hulladék, de az óra szép és jó volt. Hamar túladtam rajta, így a krómozás tartósságáról nem tudok nyilatkozni.

Szerk.:
Ja, és persze, a másik problémám is jelen volt, mint az ötvözet tokok 95%-ánál: a túl sok csillogás. Ezzel együtt tudtam volna élni, de még mindig a szálcsiszolt felület a gyengém.

[ Szerkesztve ]

(#20206) Breki válasza Donki Hóte (#20202) üzenetére


Breki
veterán

Ezzel nem értek egyet, több Yazole márkájú órám van és hibátlanok. Ezt konkrétan mindeni dicséri. Négy dollárt simán megér. :-)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#20207) freddirty válasza Soká (#20187) üzenetére


freddirty
senior tag

A korrózió a kulcsszó. Korrózió esetén az adott anyagból fémionok válnak le a környezetből származó oxigén+víz hatására. Vas, króm nikkel. Egy korrózióálló anyag esetén ez nem történik (vagy teljesen elhanyagolható mértékben). Pl. a 316L kristályrácsba rendeződött fématomokból áll és kb. 25%(!)-ban króm/nikkel/molibdén atomok vannak a rácspontokban. Mégsem veszélyes, mivel nehéz kimozdítani az atomokat a rácspontokból. Ezért surgical steel, mivel semleges a szervezet szempontjából nézve. Sok évtizedet kibírnak a szervezetben implantátumként. Egyébként igaz, nem olyan jó mint a platina, mert mégiscsak korrodál, csak extrém lassan.
Szóval a 316L kiváló acélötvözet, más egyszerűbb/olcsóbb öntvények nem bírnak ezzel a tulajdonsággal, a bennük levő nehézfémionok a környezet hatására könnyen kilépnek az anyagból a bőrödön meg felszívódik. Aki allergiás azt mondom még szerencsés mert a szervezete jelzi hogy valami nem kóser.
Az órát meg pont sok órán keresztül hordod naponta állandóan a bőröddel érintkezve, időt hagyva a reakcióra. Össze nem hasonlítható pl. egy evőeszközzel a kontakt. Pláne ha nemcsak a hátlap van valami hulladékfémből, hanem a szíj is.

Egyébként érdekességként említhető ha már órafórumban vagyunk, hogy pl. a Damasko óragyártó ice hardened órái nem 100% korrózióállóak. Bár keménysége miatt sok év múlva is karcmentes lesz, de nedvességtől jobb óvni. Valami patented saját acélötvözetük van ami ugyan nem tartalmaz nikkelt, de cserébe lehet hőedzeni (talán valami martenzit lehet?).
Sokáig kerülgettem 1-2 pilóta órájukat, de amikor kicsit jobban utánanéztem, meg fórumon találtam 1-2 korróziós képet letettem róla, hogy vegyek ilyet. Persze lehet túlreagálom :)

(egyébként meg van itt aki jártasabb a fémötvözetekben, javítson ki, régen volt már amikor ezeket tanultam :)

fred

(#20208) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Sziasztok! Most találtam rá erre a topikra. Nekem is van néhány kínai órám. A képen van egy Lorus is, az nem tartozik a témához.

valami

(#20209) dzsi23 válasza Quasi_modo (#20208) üzenetére


dzsi23
addikt

Egyrészt üdv a topikban! Másrészt a két középső darab nem tartozik a témához. ;) A Lorus simán belefér, sok példányuk megfordul itt.

(#20210) petipetya válasza Quasi_modo (#20208) üzenetére


petipetya
nagyúr

Melyik fajta Lorus ez, és forgatható a lünettája?

"nincs rá lezsóidő"

(#20211) Quasi_modo válasza dzsi23 (#20209) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A két középsővel mi a gond? Kínaiak és nem is drágák. Na jó a Thor Pro nem annyira olcsó, viszont erősen kínai. A DZ09 klón meg igencsak olcsó. A Lorus meg japán, igaz nem drága.

[ Szerkesztve ]

valami

(#20212) Quasi_modo válasza petipetya (#20210) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A Loruson ennyi szám van VX43-X041. A lünetta forgatható.

valami

(#20213) dzsi23 válasza Quasi_modo (#20211) üzenetére


dzsi23
addikt

Az, hogy nem órák. [link]
A topik címe "Kínai és egyéb olcsó órák topikja", nem "Kínai órák és egyéb olcsó kütyük topikja". Tehát, az nem feltétel, hogy kínai legyen (lehet akár japán, orosz, német, stb.), azt viszont feltétel, hogy óra legyen.

Szerk.: Ettől függetlenül jó helyre raktad a képet, mert órák is vannak rajta. És szép a Lorus. :K

[ Szerkesztve ]

(#20214) rarki72 válasza Fall-N (#20193) üzenetére


rarki72
tag

"nem kívánatos a mágnes(es tér) az óra közelében."

valahol azt olvastam, hogy a rugók károsodnak a leginkább és befolyásolják ezzel negatívan a működést, de...
azt is írták, hogy egy kicsit túl van ez misztifikálva, mert sok éve (nem emlékszem pontosan mennyit írtak) a rugó gyártók olyan anyagot használnak, melyek 60 Gauss-ig biztonsággal nem mágneseződnek fel.
valójában pont olyan túlzásnak tűnik a mágnesek teljes elkerülése, mint a ne ússzál WR50M órával, mert beázhat.
tehát ezt is elméletileg meg lehet határozni a fizika törvényeivel, pozitív egész számok felhasználásával, kizárva a misztériumot teljesen, de olyan halandóknak, mint én egyszerűen lehetetlen hozzáférni a szükséges paraméterekhez... vagy csak rosszul álltam a kereséshez :D

(#20215) Quasi_modo válasza dzsi23 (#20213) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Rendben. Bár nekem az okosóra is óra.

valami

(#20216) dzsi23 válasza Quasi_modo (#20215) üzenetére


dzsi23
addikt

Erről megoszlanak a vélemények. :D Még szerencse, hogy van saját topikjuk.

(#20217) NyxNyxNyx válasza Donki Hóte (#20202) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Hát ez borzalmas hozzáállás. Ennyi pénzért nem várhatod el, hogy minden eladott órájuk hibátlan legyen. :W
Amit elvárhatsz viszont, hogy ha megreklamálod, akkor kapd vissza a pénzt, vagy küldjenek újat.

Akkor most én is intsek óva mindenkit a Sinobi és Orkina márkáktól? Sinobiból 1/1 hibásan jött, Orkinából meg 1 a 3-ból.

Amúgy megjött a Cadisen-em C1030-am. Tetszik, de tényleg ez már a határeset kategória, ami a vastagságát illeti. De ez az én hibám, ennél a példánynál pont nem néztem meg. 12 ezret nekem megért (most 10 ezer körül van).

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#20218) petipetya válasza NyxNyxNyx (#20217) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mennyi nálad a határeset a vastagságot illetően?

"nincs rá lezsóidő"

(#20219) Donki Hóte válasza NyxNyxNyx (#20217) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ennyi pénzért nem várhatod el, hogy minden eladott órájuk hibátlan legyen. :W

Te jó vevő vagy :K Van egy eladó laptopom, 20 eFt-ért a tied lehet.

Kicsit (nagyon) bibis, de ennyi pénzért nem várhatod, hogy minden általam eladott laptop hibátlan legyen :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#20220) schawo válasza Donki Hóte (#20219) üzenetére


schawo
titán

Amit elvárhatsz viszont, hogy ha megreklamálod, akkor kapd vissza a pénzt, vagy küldjenek újat.

Ez rád is ér. Szelektív hallás/olvasás nem működik. Én átveszem 20 pénzért a hibás laptopod, megreklamálom, és visszaadod a 20 pénzem, vagy küldesz egy új laptopot. Áll a bolt?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20221) dzsi23 válasza Donki Hóte (#20219) üzenetére


dzsi23
addikt

Mióta van nálad az óra? Lehet még reklamálni? Ha igen, kérd vissza a pénzed, és keress másik órát. Igazából felesleges "óva inteni" másokat, mert ők is visszakapják a pénzüket, ha gond van. De ha ezután is ilyen pár dolláros órát veszel, attól se várj sokat.

(#20222) NyxNyxNyx válasza petipetya (#20218) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Hát ez a másfél centi. A Tevise-em is annyi, de a Cadisen nagyobb átmérőjű így szerintem sokkal arányosabb.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#20223) Donki Hóte válasza dzsi23 (#20221) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Több mint egy hónapja van nálam az óra, mivel olyan hibája van, amit az első kézbevételkor észre kellett volna venni, ezért nem hiszem, hogy a reklamációmat elfogadják.

Ettől függetlenül (mivel a jelzés sosem volt ott, tehát az észleléstől időpontjától függetlenül a hiba kezdetektől fogva fennáll), az itteni késztetések hatására reklamálni fogok :K

A teljes ár visszautalását nem fogom kérni, de egy szolid 2 dolláros partial refundot meg fogok pendíteni ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#20224) dzsi23 válasza NyxNyxNyx (#20222) üzenetére


dzsi23
addikt

Jöhetnek a képek. ;)

(#20223) Donki Hóte:
Az korrekt.

(#20225) Donki Hóte válasza dzsi23 (#20224) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az a dühítő a dologban, hogy 36 órája figyelem az óra működését, ennyi idő óta másodpercre pontosan működik. Végre egy pontos óra, erre esztétikai hibája van :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#20226) petipetya válasza Donki Hóte (#20225) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megoldás: 7:00:9:00 és 19:00-21:00 között ne nézd meg, hány óra van.

"nincs rá lezsóidő"

(#20227) Quasi_modo válasza dzsi23 (#20216) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát majd legfeljebb ide nem hozok okosórát.
Viszont tervben van egy Rolex Submariner replika lehetőleg zöldben.

valami

(#20228) dzsi23 válasza Quasi_modo (#20227) üzenetére


dzsi23
addikt

Linkeltem az okosórás topikot, szerintem ott jobb helyen lesz. :)
Milyen "replikára" gondolsz? Már kinéztél valamit? Link van hozzá?

(#20229) Quasi_modo válasza dzsi23 (#20228) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nincs link. Csak kinéztem képek alapján, de az eBayen még nem találkoztam vele.
Az okosórás topicokat ismerem köszönöm.

valami

(#20230) dzsi23 válasza Quasi_modo (#20229) üzenetére


dzsi23
addikt

Geya G78011

Ez állítólag nem rossz. Kicsit fent van most az ára, mostanában sokszor volt 50$ körül.
50$ felett már inkább Parnis Submariner ebay-ről.

[ Szerkesztve ]

(#20231) Quasi_modo válasza dzsi23 (#20230) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Na ez egész jól néz ki. A név alapján majd rákeresek az eBayen.

valami

(#20232) Breki


Breki
veterán

Ha már Lorus ki mit visel ma?

Én ezt.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#20233) petipetya válasza Breki (#20232) üzenetére


petipetya
nagyúr

Amit mindig:

"nincs rá lezsóidő"

(#20234) Quasi_modo válasza Breki (#20232) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én ma azt ami itt off. :) De a képen balról a harmadik.

[ Szerkesztve ]

valami

(#20235) T0mcs


T0mcs
tag

Múltkor írtam hogy Alin akcióban 11.11 -én félre értelmeztem mert azt hittem használt órát árul a kínai. Azóta leveleztem vele és biztosított róla hogy új az óra csak félreérthető volt :)
Mondtam neki ha odaadja azon az áron akkor még mindig érdekel erre nem leárazta nekem :D

Jó fejek. Lehet velük beszélni szerintem. Igazán átverést én még nem tapasztaltam pedig rendelek már több mint 10 éve kínából.
Megint pozitívan csalódtam bennük és így lett megint Parnis -om :D

(#20236) dzsi23 válasza Quasi_modo (#20231) üzenetére


dzsi23
addikt

Miért ebay-en? Úgy látom, ott is fent van, de 33 ezer forint körül, ami rengeteg, ráadásul helynek "China, United Kingdom" van megadva, célországnak meg csak "United Kingdom", szal felejtős. Aliról ajánlom a rendelést, ha tetszik az óra, és onnan is akkor, ha megint lemegy az ár 50$ környékére.

(#20232) Breki:
Az egyetlen kvarcot, amit nem adok el. :))

(#20237) Quasi_modo válasza dzsi23 (#20236) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mindent az eBayről rendelek. Azt ismerem és megbízom benne. Ennyi. De már találtam submarinert ott is egész emberi áron. Igaz az quartz, de nekem minden órám olyan.

valami

(#20238) rarki72 válasza pulutodurumo (#20186) üzenetére


rarki72
tag

pls help me...
ilyen szíjat nézegetek én is, és a méretre igazítás nekem úgy tűnik, hogy csak maradandó "károsodás" árán lehet kivitelezni, vagyis le kell vágni valami célszerszámmal a felesleget.
jól gondolom?

(#20239) rarki72 válasza dzsi23 (#20230) üzenetére


rarki72
tag

"Ez állítólag nem rossz"

megerősítve. nagyon imádom. mióta megvan még az Orient Multi-Year se rúg nagyon labdába (pedig nagy szerelem). rendesen erőltetnem kell, hogy ne csak ezt használjam.
...most jött meg egy Vostok Amphibia 710848-as, remélem kicsit leveszi a fókuszt róla :)
valóban masszívan vízálló (200 méterig garantáltan, de ugye 300 a gyártó szerint). nagyságrenddel szebb a zöld árnyalata, mint a Tevise T-801-nek - és nem is akkora bumfurdi...
full acél (szíj kényelmes, jól eltalált és tömör zárószemes) és zafír elől hátul. a rotorja perfect és a járástartalék csodálatos.

ja és Official Store partner volt a csökkentett ár feltüntetésében, át is csusszant a VÁM-on ;)

[ Szerkesztve ]

(#20240) pulutodurumo válasza rarki72 (#20238) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A csatnál tudsz állítani kb. 1 centit, de igen. Ezt vágni kell ha túl hosszú.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20241) rarki72 válasza pulutodurumo (#20240) üzenetére


rarki72
tag

köszi.
akkor marad a másik verzió, amiben van kivehető rész - bár az nem olyan bejövős :(

(#20242) topi66


topi66
aktív tag


Végül ezt választottam...

(#20243) schawo válasza topi66 (#20242) üzenetére


schawo
titán

Nekem is ez a Vosztok tetszik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20244) Soká válasza dzsi23 (#20198) üzenetére


Soká
senior tag

"egy percet sem pazarolnál a drága idődből, hogy az "ötvözet" tokokat védd."

Kedves dzsi23, nagyon sajnálom, hogy nehezen sikerül tisztázni félreértéseket. Én nem védem az ötvözet tokokat. Az elmúlt napokban mielőtt téma lett volna az allergia, éppen arról szóltak a hozzászólásaim, hogy miként lehet meggyőződni az acéltokosként hirdetett órák valódiságáról. Én egy dologról beszélek, de ez nagyon nem akar átmenni a fejekbe, hogy egyfajta divattá vált fémallergia címszó alatt a fülbevalókat, órákat emlegetni. Miközben arról, figyeld meg, hogy senki nem beszél, mi van a fém edényekkel, amiben főzzük az ételeinket, mi van az evőeszközökkel, amit naponta x percen keresztül szopogatunk és fogdosunk. Az óráról tudod, hogy hogy 316L acél, de az evőeszközeid anyagtípusát is így ismered? És tudod mit pufogtatnak ki az autók, amiket belélegzünk?

Sajnos a négy gyerekemből legalább kettő ekcémás, ami "édestestvére" a fémallergiás ügyeknek, a fiam nem is hord karórát, mert a bőre rosszul reagál rá. Látom, hogy az orvosok mennyire sötétben tapogatóznak. Ha pontosan ismernék az allergiás tüneteket okozó akármiket, akkor már régen gyógyítani is tudnák. Sajnos keveset tudunk a hatásmechanizmusokról, egyszerűen tapasztalati tények alapján tudjuk, hogy mi mivel függ(het) össze, mi mivel van(lehet) keresztallergiában, stb. Az emberek pedig nem szeretnek válaszok nélkül élni, ezért a legegyszerűbb kijelenti, hogy ilyen-olyan fémallergiám van. Hogy mi a valóság, pontosan mire és hogyan reagál az ember szervezete, az kellőképpen rejtélyes.

(#20245) schawo válasza Soká (#20244) üzenetére


schawo
titán

Az evőeszközeid, edényeid 304L (összetétel szerint 18/10) típusú ausztenit acélok, nagyon hasonló tulajdonságokkal, csak kicsit kevésbé kopásálló (és a molibdén hiánya miatt kicsit kevésbé rozsdamentes), mint a 316L.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20246) Fall-N válasza Soká (#20244) üzenetére


Fall-N
veterán

Te tolod túl. Egyként is főként arra reagáltam, hogy hülyeség, hogy mágnessel meg lehet állapítani az anyagát.

A 200/300L-es acélok ausztenit acélok, amik paramágneses (nem vonzza a mágnes) tulajdonságúak. A ferrit fémek pedig mágneses tulajdonságúak (ferromágnesesség). A magasabb nikkel tartalom miatt stabilabb lesz a kristályszerkezete az acélnak és ezzel együtt veszti el a mágnesességét.

Az evőeszköz és az edényekhez 304L-t használnak a fokozott rozsdaállóság miatt.

Az meg tény, hogy a 316L acélból nem tud kioldódni semmi, ezért is lehet implantátum fémként használni. (Meg olcsóbb, mint a platina.)

(#20247) joci86 válasza Fall-N (#20246) üzenetére


joci86
senior tag

Nem értek a témához, ezért a hozzászólások alapján elkezdtem nézelődni a neten rozsdamentes acél témában.
Nem tudom hová tenni az Astron feliratait, mert amellett, hogy "nemesacélt" írt a gyártó, a hátlap szerint nincs benne nikkel, viszont nem mágnesezhető (kipróbálva :DDD ). A wiki alapján szinte az összes rozsdamentes acélban van nikkel, talán néhány 4-essel kezdődő jelölésűben nincs a táblázat alapján.

Akkor ez most mi akar lenni?

(#20248) topi66 válasza schawo (#20243) üzenetére


topi66
aktív tag

a Christopolcitynél ez volt az utolsó,de majd beszerzik újra...viszont ők 100 méteres vízállóságot írnak,másutt viszont semmit vagy 30. Az üveg gondolom sima ennyi pénzért. Rendeltem rá szép bőrszíjat is hogy kerek legyen a történet. Olyasmit amit a youtoubon is rátesznek.

(#20249) dzsi23 válasza Soká (#20244) üzenetére


dzsi23
addikt

Oké.

[ Szerkesztve ]

(#20250) schawo válasza Fall-N (#20246) üzenetére


schawo
titán

A 304 nem tartalmaz molibdént (számottevő mértékben), ezért éppenhogy kevésbé korrózióálló, mint a 316, ami még a klorid ionoknak is jól ellenáll.

De a 304 sokkal olcsóbb, és ki akar rohadt drága edényeket? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.