Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) dzsi23 válasza Fall-N (#20699) üzenetére


dzsi23
addikt

Visszakapja a pénzt, és még másikat is válasszon? :D

(#20700) Keil Walker:
Biztos pont a vége előtt fogyott el egy adag cérna, és nehogymár megbontsanak egy újat 1mm miatt... ;]

(#20702) nebancsa


nebancsa
senior tag

Meg is jött a Debert big pilot órám, gyors volt... Első benyomásom az óráról szép, tetszik, viszont egyből látszik hogy minőségben a parnis alatt van. Kisebb tizedminiméteres hibákat észrevettem az üveg ráma körül. Szíja vastagabb bőr eredetinek tűnik, csatja is tömör, nem lemezből hajtogatott, tartóstesztet majd karácsony után lesz...



(#20703) Keil Walker válasza pulutodurumo (#20361) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Szia! Megérkezett már a Guanqin? Mondanál róla pár szót?
Öcsém rendelt most egy fehér számlaposat. :)

(#20704) pulutodurumo válasza Keil Walker (#20703) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Még jön, most indult el az angoloktól. Kicsit lassan ért oda Kínából.
De addig nézz videjót. :)

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20705) dzsi23 válasza Keil Walker (#20703) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem késő véleményt kérni, ha már megrendelte? Amúgy NH35 van benne, az már magában megéri az árát, és még be is csomagolják egy órába. Akinek tetszik, annak mindenképp ajánlott. :K

(#20704) pulutodurumo:
Pillangócsat... legújabb ellenségem. Vastag is, nyom is, nem is értem, hogy bírja néhány ember viselni.
És milyen jó, amikor megjön az új órám (Vostok), és képtelen vagyok hordani, másnap nem tudok abban menni dolgozni, mert a csat hordhatatlan. :((( És a készletkisöprés miatt nem is maradt 20 millis szíjam tartalékban. Végül belefaragtam egy 22 millist, ami nem az igazi, de átmenetileg jó lesz. Ezért is kérdeztem fentebb a cheapestnatostrap-es szíjakat.
Ez most csak arról jutott eszembe, hogy a Guanqin-on is pillangócsat van. :D

[ Szerkesztve ]

(#20706) dzsi23 válasza nebancsa (#20702) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha hibátlan órára vágysz, a Grand Seiko-t ajánlom. :D Amúgy szép a Debert! :K Viszont nem Big, csak Pilot, teljesen jó méret a 42mm.

[ Szerkesztve ]

(#20707) nebancsa válasza dzsi23 (#20706) üzenetére


nebancsa
senior tag

Az sem hibátlan, annak az ára hibádzik... :P
Parnis óráim tokmegmunkálása viszont hibátlan.
Egyébként egyetlen seiko órám sincs, és nem is vágyok egyetlen típusára sem. Sokkal jobban bejön számomra a citizen formavilága és árképzése.
Egyik legújabb szerzeményem...

(#20708) Keil Walker válasza dzsi23 (#20705) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Nem sokat teketóriázott, megrendelte, így nyilván késő lenne olvasni a rossz véleményt. De csupa jót írnak, mondanak róla, gondoltam megkérdezem, hogy tényleg olyan príma-e :) Egyébként a gearbest-es véleményeknél valaki azt írta, hogy miyota belsővel kapta. Emiatt is érdekel minden vélemény.

(#20709) nebancsa válasza dzsi23 (#20705) üzenetére


nebancsa
senior tag

Bőrszíjhoz nekem ez a fajta csat vált be


[link]

[ Szerkesztve ]

(#20710) dzsi23 válasza Keil Walker (#20708) üzenetére


dzsi23
addikt

Itt írtam, hogy létezik Miyota-val, de nem reagált rá senki, és továbbra sem tudom, mit keres benne Miyota. Egy 3 értékeléses eladó hirdette.

(#20709) nebancsa:
Köszi, de inkább maradok a jól bevált hagyományosnál, még ha az meg is töri a szíjat, egy életre elrettentett a pillangócsattól a Vostok. :)

(#20711) Jank válasza dzsi23 (#20710) üzenetére


Jank
tag

Nekem is van és Seiko szerkezetes. Pedig az ebay- ről származik. :K
Jó kis vekker.

(#20712) joci86 válasza dzsi23 (#20698) üzenetére


joci86
senior tag

Úgy értettem, hogy nem lehetett visszaigazolni, történt-e előrelépés az ügyben. Egy másik topikban olyasmit olvastam, hogy el kellhet fogadni a megoldást. Most megnéztem, elvileg tudok feedback-et írni.
Nem akarom lehúzni az eladót, mert a másik óra felajánlásával korrekt volt, de a tok anyaga nem a leírás szerinti, ez pedig megtévesztés.
Úgy tűnik, folyamatban volt az utalás, mert éjjel írtam itt hozzászólást, reggel jött az SMS a visszatérítésről. Az Ali szerint még folyamatban van a refund, így lehet, hogy az eladó magától utalta vissza.

(#20699) Fall-N
Igazad van, de nincs kedvem szórakozni ilyesmivel. :)

(#20713) dzsi23 válasza joci86 (#20712) üzenetére


dzsi23
addikt

A korrektség és a megtévesztés nálam nem igazán összeférhető. Egy átverésért nem kárpótol, ha felajánl egy másik átverést. Full refundot kaptál? Akkor végül is jól jártál, ő meg rosszul, így már korrekt.

Az eladó biztos nem utalja vissza, mert elvileg addig nem kapja meg a pénzt, amíg nem hagytad jóvá, hogy minden rendben ment. Ráadásul, ha dispute-ot indítottál, és az ali a te javadra ítélt, akkor biztos visszautalják, balgaság lenne az eladó részéről, ha ő is utalna, az már dupla bukó lenne neki.

(#20714) dzsi23 válasza Jank (#20711) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem azt mondtam, hogy ebay-en Miyotával árulják. Az összes Seiko szerkezetes, amit láttam. Akár alin, akár gearbesten, akár ebayen, és akár youtube-os videón. Az az 1 darab volt Miyotával szerelve, amit az az 1 eladó árult, akitől semmiképp sem vásárolnék, mivel 3 értékelése volt, és eleve gyanús volt a Miyota abban az órában. Ha nem tőle vetted, akkor természetes, hogy Seiko van a tiedben is. :)

(#20715) joci86 válasza dzsi23 (#20713) üzenetére


joci86
senior tag

Jogos amit írsz. A korrektség valóban megérdőjelezhető, ha csak a lebukás miatt ajánlott fel másik terméket.
Nem volt képem full refundot kérni, mert végül is kaptam egy használható terméket, csak éppen más anyagból van a tok. Az ár felét kértem vissza, ennyit megért, de talán nem vettem volna meg, ha tisztában vagyok minden részlettel.
Azt tudom mondani, hogy annak tudatában érdemes a Sinobi Official Store-ból (és úgy egyébként bárhonnan Sinobit) rendelni, hogy ezek bizony alloy tokosak, bármit is írnak az oldalon / hátlapon...
Amúgy ennek a típusnak a szíja nagyon rendben van, tényleg Miyota van benne, és az összeszerelési minősége is megfelelő. Mondjuk a kék indexei kevésbé szépek, de csak akkor veszi észre az ember, ha külön figyeli.

(#20716) Jank válasza dzsi23 (#20714) üzenetére


Jank
tag

Csak véletlen vettem, licitáló programban 3 órát jelöltem meg 3 eladótól. Lett két óra belőle. Egy Blinger submariner, és ez a Quangin. A Blingert azóta leejtettem betonra azóta egy azonos helyen megtorpan a másodperc mutató egy másodpercnyi időre és megy tovább. Kértem ajánlatot az Időzóna szervíztől..... azt mondták 30 K forint a javítás. Szerintem a feléből kijöhet egy új szerkezet. Sajnálom nagyon mert az az óra a kedvencem nagyon korrekt anyaghasználattal van szerelve. :O

(#20717) dzsi23 válasza Jank (#20716) üzenetére


dzsi23
addikt

Árulják a Bligert ('n' nélkül) Miyotával és Mingzhuval is, bármelyik szerkezetet megkapod 35-40 dollár körül. 30 ezer forintból meg bőven kijönne egy teljesen új Bliger is... jóval kevesebből is.

(#20718) Jank válasza dzsi23 (#20717) üzenetére


Jank
tag

Tényleg "n" nélkül. :(((
40 mm átmérővel, feketében kerámia és zafir változatban é :K rdekelne ! Tudnál esetleg linket adni?
Most rendeltem egy Loreo-t hasonló paraméterekkel, de még útközben van. Nem tudom milyen minőség.
Papírforma szerint jó lehet. De ha nem akkor kellene nekem egy ilyen submariner.

(#20719) dzsi23 válasza Jank (#20718) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha a Loreo tényleg zafír, és tényleg 200m, akkor akár még jobb is lehet, mint a Bliger.

Szerk.: Persze, ez attól is függ, hogy mennyiért rendelted.

[ Szerkesztve ]

(#20720) Jank válasza dzsi23 (#20719) üzenetére


Jank
tag

56$ lett a vége. Előrendelésben vettem 2 nappal még 11.11 előtt.
11.11 -re felemelték 80$ -ra. De még nincs a kezemben , bár már megérkezett az országba.

Köszi a linket!

[ Szerkesztve ]

(#20721) dzsi23 válasza Jank (#20720) üzenetére


dzsi23
addikt

Várjuk a beszámolót, ha megérkezett. :)

(#20722) T0mcs


T0mcs
tag

És végre van elemes órám is :)
Szépek ezek a Parnis -ok...

(#20723) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Jó régen nem írtam ide. Tegnap jött meg a karácsonyi ajándékom:

Ajánlom az órát, nagyon jó a szilikon szíj is. Vastag de puha, az óra és a stopper szuperül működik. A mérete azért nagyobb mint vártam de bőven vállalható.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#20724) alex89 válasza T0mcs (#20722) üzenetére


alex89
senior tag

Ez a 42mm-es verzió? Nekem corgeut néven van nagyon hasonló. Csak a szíjjal volt bajom, amúgy nagyon rendben van :K

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#20725) T0mcs válasza alex89 (#20724) üzenetére


T0mcs
tag

Igen 42mm!

Most 1 darabig ezt fogom hordani :)

(#20726) Jank válasza dzsi23 (#20721) üzenetére


Jank
tag

"Vám kezelési folyamat indul" :Y
elég kellemetlen az ilyet látni a nyomkövetésnél. Lőttek az jóárasságnak. :(

(#20727) T0mcs válasza Jank (#20726) üzenetére


T0mcs
tag

Enyém is volt "custom inspekció -n" de tovább engedték. :)

(#20728) dzsi23 válasza Jank (#20726) üzenetére


dzsi23
addikt

"elég kellemetlen az ilyet látni a nyomkövetésnél"

37 eurót meghaladó értékű csomagok (+szállítás) esetén mindig ez lenne a természetes. Az más kérdés, hogy kellemetlenül magas nálunk az ÁFA, és az is más kérdés, hogy sokszor átcsusszan a csomag. Ha megúszod, lehet örülni, de ha nem, az a normális, azzal kell számolni minden rendelésnél.
Ez olyan, mint a csokis akciók, amikor néha vissza lehet nyerni a csoki árát. Azzal sem úgy számolsz, hogy nyerni fogsz, hanem kifizeted, annyi mínusz a tárcádban, de ha netán mégis nyersz, akkor örülhetsz. :)

És még mindig jobb, ha 56 dollárt áfáznak, mint ha 80-at. :)

(#20729) nebancsa válasza nebancsa (#20702) üzenetére


nebancsa
senior tag

Debert órámra visszatérve, be kellett adnom az óráshoz. A nagymutató nem teljesen egyenes, és hozzáér a másodperc mutatóhoz, épp csak annyira, hogy időnkét megakasztja az órát. Próbáltam kiegyenesíteni nem sikerült mindig visszaáll abba a görbületbe... Inkább beadtam óráshoz nagyobb a tapasztalata.
Közben készítettem a szerkezetről képeket. Az elég szép, kékített csavarok, körkörös minták, stb

(#20730) #98193408


#98193408
törölt tag

Sziasztok!

Van egy óraszíj problémám. Ilyen szíjról van szó. A lecsukó nyelvecske nem zár szorosan, hanem lötyög. Van fógóm, de bizonytalan vagyok, hogy mit kell vele csinálni. Help!

(#20731) dzsi23 válasza #98193408 (#20730) üzenetére


dzsi23
addikt

Kicsit (nagyon kicsit) hajlíthatsz rajta, hogy erősebben fogja, de én biztonsági zár nélkül biztos nem hordanék ilyet, mert bármikor szétnyílhat.

(#20732) #98193408 válasza dzsi23 (#20731) üzenetére


#98193408
törölt tag

Köszönöm!

(#20733) dzsi23


dzsi23
addikt

Újabb Corum Golden Bridge kópia alin. És erre már nem tudom egyértelműen ráaggatni a "csúnya" jelzőt. Sőt, már-már szép. Mit gondoltok?
Itt látható a múzsa.

(#20734) #98193408 válasza dzsi23 (#20733) üzenetére


#98193408
törölt tag

Ez tetszik! :Y

(#20735) schawo válasza dzsi23 (#20733) üzenetére


schawo
titán

hm bakker, ez jól néz ki

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20736) dzsi23 válasza schawo (#20735) üzenetére


dzsi23
addikt

És ezek sem néznek ki rosszul. Bár a Pagani feladja a leckét leolvashatóság terén... másik színben már egyszerűbb a dolog, de pont ez tetszik. :D

Pagani Design PD-1638
Benyar BY-5121

[ Szerkesztve ]

(#20737) Soká


Soká
senior tag

Urak! Igyekszem konkrét lenni. 70+-os (ó)konzervatív Apámnak vennék egy órát. (hogy ne csak magamnak vásárolgassak :))
A kritériumok:
quartz,
acéltok,
max. 40mm (42...)
legyen vékony (9mm alatt)
világos, jól olvasható számlap, félő, hogy sötét számlapossal nem tudna megbarátkozni :(
stopper nélkül,
bőrszíj,
egyszerű, sallangmentes külső.
Amit összegyűjtöttem, inkább csak irány, a márkát ne nézzétek, egyik sem feltétlenül nyerő, nem véletlen, hogy akad benne olyan is, ami ellentmond a fenti kritériumoknak. Design szempontjából talán úgy tudnám legegyszerűbben megfogalmazni, hogy 1970 előtti időket idézzen az óra.

Az acéltokot azért is írtam, hogy kizárjuk a 10-20 dollár alatti órákat, ahol áltaálában átverés az acéltok jelölés.

[ Szerkesztve ]

(#20738) petipetya válasza Soká (#20737) üzenetére


petipetya
nagyúr

Lorus RH905JX9

"nincs rá lezsóidő"

(#20739) alex89 válasza Soká (#20737) üzenetére


alex89
senior tag

nekem ennek a kornó verziója nagyon bevált :K

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#20740) norby_42 válasza Soká (#20737) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nomos klón? Nekem nagyon olcsó van, de pl. a National Park-ot dicsérték.

Eat pasta, run fasta

(#20741) dzsi23 válasza Soká (#20737) üzenetére


dzsi23
addikt

Mint az nemrég kiderült, nem csak a 10-20 dolláros kategóriában vannak átverések az acél tokot illetően, hanem 30-40 dollár környékén is (és ki tudja, mennyivel feljebb is). Mennyit szánsz az órára?
Amúgy ha a 70-es évek előtti időket idéző órát keresel, biztos kvarc legyen? :)

(#20739) alex89:
Szép és jó, de a mérete inkább a mai trendeket követi.

(#20742) alex89 válasza alex89 (#20739) üzenetére


alex89
senior tag

(#20741) dzsi23 meglehet :)

Viszont hasonló minőségben, de kisebb méretben nekem ez nagyon nagy kedvencem. Koronával 42,5mm azaz kb 40-es tok. Fekete számlappal nagyobb méretben tetszene nagyon, csak ezért nem vettem még magamnak...
[link]

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#20743) ZolkoW válasza alex89 (#20742) üzenetére


ZolkoW
őstag

igaz, nem állítottad, hogy az, de a 20 dolláros Benyarom alapján azt gondolom, hogy ez sem acél tokos :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#20744) nebancsa válasza Soká (#20737) üzenetére


nebancsa
senior tag

Sinobi -t is bátran mernék ajándékozni, a rozsdamentes tok viszont nem mindig garantált, hiába írják rá.


[link]

[link]

[link]

(#20745) rarki72


rarki72
tag

megjött egy Yisuya Engineer is. Amphibia nyerte meg, neki jobban áll, mint a Multi-Yearnek.
nagyon patent kis szíj, ajánlom mindenkinek akit érdekel, megéri a 20,3 dolláros árát ;)





(#20746) Soká válasza alex89 (#20739) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm! Egyben válaszolok.

Az eddigi tippek közül ez a Pagani az, ami a leginkább tetsző, a méretét még nem néztem. Petipetya Lorusa például azért nem lenne megfelelő, mert gyakorlatilag nem látszanak a jelölések a számlapon. (plusz kimondottan a minimalista forma, minden nagyon mértani rajta, még tokfüle sincs...)

A quartz teljesen praktikus okokból az: gondozásmentes legyen, ne kelljen húzogatni, forgatni. 30 éve ilyen órája van Apámnak, megszokta, praktikus. (én magam is csak és kizárólag quartz órákat veszegetek Kínából mert elsősorban olyan praktikus szempontok vezérelnek, hogy pontos legyen és ne kelljen foglalkozni a működésével. ha már a mechanikát akarom szeretni, akkor ott vannak a régi szép használt svájciak, de ez egy másik történet...)

Akarattal nem írtam, hogy mennyit szánok az órára. Nyilván, ha a kínaiak között keresgélek, akkor nem a többtízezres kategória a jelölt, de a lényeg, hogy egy megbízható quartz szerkezet legyen a tokban. Ezért is írtam az acéltokot. Mert egyébként nem az acéltokon van a hangsúly, lehetne az réztokos is, ha jól van felületkezelve, csak például egy négydolláros Yazole hiába lenne esztétikailag megfelelő, szinte kizártnak gondolom, hogy 4-5 évig gond nélkül elmenne. Apám mostani órája kb. 35 éves. És még megy. Persze, svájci quartz, mert akkor még ott készültek a jobb órák, és persze, egy fél fizetés volt az ára, ugyanakkor a technológia sokat fejlődött, legfeljebb az a gond, hogy a gyártási cél nem a tartósság hanem az etetős külcsín :(
Hozzáteszem, nem a 35 éves működés a cél, mert nem arra készül Apám sem, hogy 110 évig éljen, de elvárnám egy karórától, hogy menjen 5-8 évet.

(#20742) Az a Benyar is szóba jöhet. Nekem mondjuk olyan nagyon nem tetszik, grafikailag elég nagy össze-visszaságnak érzem azt ami a számlapon történik. Nézd meg a dolog tipográfiáját: Van a Benyar felirat, ami egyféle betűtípus, nézd meg a logót, ami megint egy másik betűtípus. Aztán nézd meg a nagy számokat, az egy harmadik betűtípus, majd nézd meg a subdial számait, az negyedik és még ott van ötödiknek a dátum. Hatodiknak pedig a kék mutató, ami a foszforeszkáló sárgászöld számokkal nagyon nem találkozik :( A tok persze egyszerű és szép.

Apropó, Benyar. Tegnapelőtt megjött ez a topikórának tekinthető Benyar.
Mi a közvélekedés erről? Acéltokos vagy sem?

(#20747) Soká válasza nebancsa (#20744) üzenetére


Soká
senior tag

A Sinobi is tetsző, csak mint említettem, milyen beltartalom várható el egy 10 dolláros órától?
Persze, ha onnan közelítem meg a kérdést, hogy ötször jobb mint egy kétdolláros, akkor még jó is lehet. :)

Szintén a napokban jött meg egy Geneve névre keresztelt nagyol olcsó óra, amihez a lányom ragaszkodott. Ezzel az a helyzet, hogy képtelen vagyok beállítani jól rajta az időt, mert a korona benyomásakor mindig elugrik a mutató. :W

(#20748) Soká válasza alex89 (#20739) üzenetére


Soká
senior tag

Közben most nézegetem ezt az egyszerű Pagani órát. De hát helyből kiesik mert 46mm az átmérője. Egyébként pedig mit gondoljak, az egyik helyen 41 dollár (0 eladással) és itt azt írják, hogy case: alloy, a másik helyen 88 dollár (5 eladással) itt acéltokosnak írják. Nem nagyon hiszem, hogy ugyanazt árulnák különféle kivitelben. Legfeljebb akkor ha még a kínait is koppintják a kínaiak.

(#20749) nebancsa válasza Soká (#20747) üzenetére


nebancsa
senior tag

Valamelyikbe miyota van, de a kínai szerkezettől sem kell megijedni. Igaz én csak 1 éve kínai órázok, de még a legolcsóbb óráim is működnek.

(#20750) dzsi23 válasza nebancsa (#20744) üzenetére


dzsi23
addikt

A rozsdamentes tok viszont nem mindig sosem garantált a Sinobi esetében. :(

(#20745) rarki72:
Egyenes végű szíj mindig jobban áll az egyenes csatlakozású tokhoz. :K

(#20746) Soká:
"a kínaiak között keresgélek"

Ez továbbra sem a kínai órák, hanem az olcsó órák topikja. Persze, a legtöbb olcsó óra kínai. :D De ajándékba én továbbra sem adnám, attól függetlenül, hogy magamnak megveszem. Ezért kérdeztem, hogy mennyit szánsz rá. Nem mindegy, hogy 5-10 vagy akár 20 ezret szánsz rá. Mind belefér ebbe a topikba.

"elvárnám egy karórától, hogy menjen 5-8 évet"

Akkor eleve nem aliexpressen kellene nézelődni. Bár van ott Casio is elvétve...

A 88 dolláros Pagani is 36 dollár volt pár nappal ezelőtt, ugyanaz, mint a másik, csak játszanak az eladók az árakkal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.