Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) petipetya válasza Soká (#20799) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem csak azért számít, mert pont egy kvarcot akartam volna. Ám mivel nem kaptam meg időben minden infót, és még most sem tudom hogy kvarc vagy sem, az ali/gearbest-es Guanqin helyett a rubiconról "már rég" úton van egy Lorus RXH17JX9

Pedig jó pillanatomban kaptak volna el, mert órát akartam vásárolni.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#20802) pulutodurumo válasza Keil Walker (#20800) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem hinném hogy lenne több változat. Egyszerűen sok kereskedő nem tud / akar utánajárni minden apró részletnek, ezért néha pontatlan a leírás. Pláne egy GB méretű áruház esetén, ahol többezer (több tízezer?) termék van.
Szerinte zafír, én úgy gondolom hogy akkor az enyém is. YouTube

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20803) Keil Walker válasza pulutodurumo (#20802) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Ezt még nem láttam, köszi. Lehet én is rendelek :D

[ Szerkesztve ]

(#20804) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

Sziasztok
ez[link]
vagy ez:[link]
kosz a valaszt.

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#20805) biega


biega
aktív tag

Nagyon megszerettem ezt a Cadisent, Miyota szerkezet van benne. 2 hét alatt kb. 1 percet késik, ez bőven belefér, ezért számomra nincs is értelme a beállításával vacakolni.

Sajnos nem egy túl jól sikerült fotó, de a lényeg látszik.

[ Szerkesztve ]

(#20806) terapeuta007 válasza terapeuta007 (#20804) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

vki válaszol pls? meik jobb minoseg?

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#20807) alex89 válasza terapeuta007 (#20806) üzenetére


alex89
senior tag

Minőségben nálam ez a két márka teljesen egy szinten van, illetve van még a Forsining szintén ez kategória. Méreteket nem tudom mennyire figyelted, de a Jaragar elég nagy, míg a Winner egy közepes méretű óra. Ez is egy elég lényeges szempont szerintem. Kérdéses még a fekete bevonat minősége, hamar gusztustalan tud lenni, ha kopásnak indul.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#20808) nebancsa


nebancsa
senior tag

Itt keresgéljük a rozsdamentes acél órákat, erre meg van volfrám karbidos óra is az alin :)

[link]

(#20809) Soká válasza nebancsa (#20808) üzenetére


Soká
senior tag

Gondolom a link ez akart lenni :)

Van az alin ez is, csak éppen itt se kapható.
És döntse el az emberfia, hogy amit 34dollárért vesztegetnek keményfémként, az mi a francból lehet?
A "saját" boltban is csak kövekkel díszített formában árulják a naptáras verziót.

(#20810) Soká válasza Soká (#20809) üzenetére


Soká
senior tag

Egyébiránt találtam egy nekem tetsző órát. Ha hihető az acéltok, hihető a Citizen szerkezet, akkor a kisebb órák kedvelőinek még érdekes is lehet. 35mm/6mm

[link]
De azért ők sem következetesek mert olyat is írnak, hogy: " Dial Window Material Type: Sapphire Crystal " :((

(#20811) @mriya@ válasza gagyilovag (#20794) üzenetére


@mriya@
őstag

Jobban jársz, ha komplett szerkezetet keresel. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#20812) pulutodurumo válasza Soká (#20810) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Három zafíros órám van, mindet olcsóbban vettem. Nem hinném hogy rányomja a számlapra is, és mégsem az. Főleg hogy ebayen 5$ magában egy zafír. Ez csak a nagy gyártók mániája, hogy nem adnak csak sima üveget. Legyen még valami extra a drágább modellekben.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20813) #98193408


#98193408
törölt tag

Sziasztok!

Van most egy kínai olcsó okosórám, amit telefonként használok. De nem ez az apropója, hogy ide írok most. Hanem mert két hónapja megvan, és nulla másodperc az eltérése a rádiós asztali órámhoz képest. Nincsen az internet, vagy a Bluetooth bekapcsolva. Tehát nem pontosítja magát sehonnan. Vagyis csak mint kvarcóra működik. 1979-ben volt először kvarcórám. Azóta volt már az ördög tudja hány féle belőle, de ilyen pontosságot én még sohasem tapasztaltam. Tetszik!

(#20814) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

mennyire nehéz egy ilyenre [link]
cserélni a szíjat egy orán? mennyire lenne ronda ezeken az orákon?


(jaragarhoz persze keresnék ezüst szinben)

sajnos nekem csak a bőr vagy ilyen "mesh" "hálós" ora szijak tetszenek.
volt már ilyen "tömör" "szelvényes" szijas orám is de nekem kenyelmetlen volt nem "teccik".

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#20815) petipetya


petipetya
nagyúr

Aldiban 2000 Ft (!) az Auriol márkájú óra. Paraméterek:
- 5 bar (pattintós hátlap)
- műanyag óratest, műanyag üveg, műanyag forgatható lünetta, szilikon szíj, acél hátlap
- 3 év gari (blokk megvan hozzá)
- világit a sötétben
- 43 mm, 52 mm, szíj 22 mm (van egy kisebb verzió is belőle, illetve ezüstös női kivitelben is kapható)

Hordani nem fogom, de annyi pénzért nem tudtam otthagyni, szóval ha... ;)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#20816) #98193408 válasza petipetya (#20815) üzenetére


#98193408
törölt tag

Adnál egy linket, mert az aldi.hu oldalán nem találom.

(#20817) Fall-N válasza Soká (#20809) üzenetére


Fall-N
veterán

Nevezzük nevén, vídia a "magyar neve". A fúró/maró szerszámokat is ebből a kemény anyagból csinálják.

Szerintem tényleg volfram-karbid az anyaga. Nekem a 35 $-is IK Colouring Skeleton órám is ilyen anyagból van és tényleg abból van.

Munkába hordom és nincs egy darab hajszál karc sem rajta. A fém szíjon pár apróbb karc van, de a tok bírja.

(#20818) petipetya válasza #98193408 (#20816) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ne haragudj, ezeket mindig keverem. Lidl-ben van.

"nincs rá lezsóidő"

(#20819) Fall-N válasza terapeuta007 (#20814) üzenetére


Fall-N
veterán

Az az igazság, hogy nekem is tetszik a mesh szíj, de ezekhez az erőteljes órákhoz nem illik, inkább a gyári tömör szemes fém szíj jó hozzá. A bőr sem jó hozzá, hiába állítják a boltok, hogy mindenhez illik.

Ez a fémfomatos szíj inkább a letisztultabb tokhoz mutat jól, nem véletlenül van most sok női órához gyárilag ilyen szíj. Bár létezik vastagabb fajta is belőle az talán még jó lehet.

(#20820) terapeuta007 válasza Fall-N (#20819) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

[link]
ez talán elmegy rá. még gondolkozom majd. szerintem a jaragart veszem meg hozzá egy ilyen szijat. de még nem biztos.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#20821) sandró60 válasza petipetya (#20818) üzenetére


sandró60
addikt

Az Aldi-ban vettem még tavasszal,de lehet,hogy így az ünnepek előtt.
A Lidl 1-lépéssel van a másik üzletlánc előtt :D

(#20822) Soká válasza pulutodurumo (#20812) üzenetére


Soká
senior tag

"Nem hinném hogy rányomja a számlapra is, és mégsem az."

Itt most megint lehet, hogy félreértés van, aztán ebből lesznek a viták.
Ami Te a számlapon látsz sapphire feliratot, az a számlapba ültetett 12 kis zafír kövecskére vonatkozik. Csak elsőre nekem sem esett le, hogy egyik helyen miért emleget zafírt, a másik helyen meg hardlexet. De nekem egyébként nem az a számlapos tetszett meg, amiben kövek csillognak, hanem az egyszerűbb változat.

(#20823) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Egy tisztelet teljes bár talán kissé meglepő kérésem lenne. Ha van köztetek olyan aki szokott rendelni külföldről és paypallal fizet, megkeresne engem privátban?
Sajnos én nem értek ehhez de szeretnék rendelni egy órát. A többit privátban majd. Előre is köszönöm ha valaki vállalja a segítséget.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#20824) Soká válasza Fall-N (#20817) üzenetére


Soká
senior tag

"Nevezzük nevén, vídia a "magyar neve". A fúró/maró szerszámokat is ebből a kemény anyagból csinálják."

Miután ilyen szerszámokkal dolgozom, így nem ismeretlen a fogalom. :) Az a helyzet, hogy szerencsére a jobb szerszámboltok is a magyar keményfém (lapkás) kifejezést használják és én is jobb szeretem. Már csak azért is mert a "vídia" egy slendrián német kifejezést ("mint a gyémánt"). Ennél a wolfram-karbid is kifejezőbb, de egyébként pedig porkohászati terméknek érdemes nevezni, mert ez a technológia alapja. Egyébként, szinte biztos vagyok benne, hogy az óratok célra készített keményfém nem egyezik meg a szerszámcélú felhasználással. A keményfémnek vannak nemkívánatos tulajdonságai is.
Ide passzol: szeretem az orosz videókat, nem aprózzák el a dolgot :)

(#20825) nebancsa válasza Soká (#20824) üzenetére


nebancsa
senior tag

Akkor ezek szerint nem kamu a keményfém, dúrva ahogy a reszelővel nekiesik és nincs rajta karc sem :) Nem tetszik az óra kinézete de ez a tulajdonsága nagyon.

(#20826) Soká válasza Jenne (#20823) üzenetére


Soká
senior tag

szerk.

[ Szerkesztve ]

(#20827) nebancsa


nebancsa
senior tag

Beszarás, Binger -nek van tourbillon-os órája is.

(#20828) Soká válasza nebancsa (#20825) üzenetére


Soká
senior tag

"Akkor ezek szerint nem kamu a keményfém"

Azért érdemes lenne ezt a témát is körbejárni kicsit, mert úgy sejtem, sok itt a téves információ. Én legalábbis egy csomó mindent nem értek.
A kis kínaiak hol azt írják anyagmegjelőlés gyanánt, hogy tungsten, hol azt, hogy tungsten steel. A tungsten önmagában "csak" volfrámot jelent, a volfrámacél meg fogalmam sincs, hogy mit takar. Elvileg, ha ez olyan nagyon kemény, akkor volfrámkabid (vídia, keményfém) de azért ez olyan rideg anyag, hogy leejtésre bizony eltörhet, arról nem is beszélve, hogy aki érzékeny a fémekre, annak ezzel is meggyűlhet a baja mert allergén anyag.
Szóval, lehetne elemezgetni a témát. Annyit tudok, hogy nekem van itthon volframom és azért az keménynek kemény, de nem megkarcolhatatlan. Amit az orosz videón látni, az engem is meglep. Mindjárt lemegyek és megpróbálok reszelővel megkarcolni egy keményfémlapkát. Én azt mondanám látatlanban, hogy tudok rajta nyomot hagyni.

(#20829) Fall-N válasza Soká (#20828) üzenetére


Fall-N
veterán

Az IK Colouring órámon sincs egy darab karc. Tungsten steel néven futott ez is. Pedig raktárban kapott pár ütést, de semmi nyoma. Lassan fél éves, de semmi nyoma.

[ Szerkesztve ]

(#20830) Soká válasza Soká (#20828) üzenetére


Soká
senior tag

No, annyit tettem, hogy egy profi keményfémlapkás marót megpróbáltam egy jó acélreszelővel megkarcolni. Nem durvultam nagyon és ennyire sikerült. A nyoma látszik, de hozzá kell tennem, mikroszkóp alatt talán az is kiderülne, hogy egyszerűen az acél rányalódott a karbidra. Abból a szempontból persze mindegy, hogy nyoma marad annak ha az ember ilyesmit művel. Persze, az én felületem egy finoman köszörült felület, annak a mikronos barázdáiban jól meglátszik egy másirányú acélnyom, egy polírozott felületen (a ruszki gyereknél) ez kevésbé látszódhat meg (no, meg a videó minősége sem olyan, én most egy nagyító alatt fotóztam, messziről ebből a halvány "karcból" semmi sem látszana)

(#20831) Jenne


Jenne
senior tag

Viszont hogy a topic témában kérdezzek erre az órára kérdeznék. Van valakinek ilyen? Ha igen akkor mik a tapasztalatok az órával?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#20832) gyapo11 válasza #98193408 (#20813) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha telefonként használod, akkor esetleg a gsm toronyról szinkronizálhat.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#20833) #98193408 válasza gyapo11 (#20832) üzenetére


#98193408
törölt tag

Nem. Ezt már az elején kipróbáltam. Direkt elállítottam két másodpercet. Egy hét alatt sem állította pontosra magát. Szóval ebben ilyen pontos kvarckristály lehet.

(#20834) pulutodurumo válasza Jenne (#20831) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Tessék.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20835) schawo válasza Soká (#20830) üzenetére


schawo
titán

Nekem Roamer Searock órám van, ami részben volfrámkarbid, részben acél. A TC elemek még teljesen karcmentesek. Lehet egész óratokot is TC-ból csinálni, hátránya, hogy mindenféle formát nem fog sikerülni, és hogy az egyetlen lehetseges, értelmes felületi megmunkálás miatt úgy fénylik, mint a Salamon töke. Roamernél is a szálcsiszolt részek sima acél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20836) Lester75


Lester75
tag

Így reggelre:
Kollégámnak megérkezett a Pagani Design órája a 11.11-es rendelésből.

(#20837) dzsi23 válasza Lester75 (#20836) üzenetére


dzsi23
addikt

Nahát, első ránézésre a Spinnaker órák jutottak eszembe, nagyon komoly a dizájn! :K Még a foltok is jól állnak neki, amíg rá nem nagyítok a képre (hirtelen azt hittem, direkt ilyen mintás a számlap, de aztán megnéztem közelebbről). :D

(#20838) Tsebacsi válasza Lester75 (#20836) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Meglepően jól néz ki, a P.T Time itt mit takar?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#20839) Lester75 válasza dzsi23 (#20837) üzenetére


Lester75
tag

Csak kikaptam a kezéből,és gyorsan lefényképeztem. :D
Igazából én lepődtem meg a legjobban,mennyire jól néz ki.Szkeptikus voltam a minőséget illetően,én nem is rendeltem meg,inkább rábeszéltem őt.Most meg :W

(#20840) Jenne válasza pulutodurumo (#20834) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi. :R

Egy kicsit hezitálok most a vásárlásán, mert elolvastam itt jó sok kommentet és nem mindenki Seiko mechanikával kapja az órát. Elég soknak Miyota werk van benne, pedig Seiko-t vártak. Én Seiko-val szeretném, a Miyota szerkezet nem tudom mennyire jó vagy megbízható.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#20841) dzsi23 válasza Lester75 (#20839) üzenetére


dzsi23
addikt

"Szkeptikus voltam a minőséget illetően..."

Pedig a Pagani órákban még nem sokan csalódtak. :P

(#20840) Jenne:
Írj nekik vásárlás előtt, hogy NH36-tal kéred, és ha jóváhagyják, akkor add le a rendelést, így ha esetleg nem azzal küldik, tudsz reklamálni (vagyis enélkül is tudsz, csak így nagyobb eséllyel ítélnek a javadra). Amúgy a Miyota (alias Citizen) is hasonlóan megbízható szerkezet.

(#20842) EnterR válasza nebancsa (#20827) üzenetére


EnterR
veterán

Linkelsz egy alisat? :R

PSN ID: marquuard

(#20843) Jenne válasza pulutodurumo (#20834) üzenetére


Jenne
senior tag

A Te órádban seiko mechanika van? Milyent napi pontosságra lehet beállítani?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#20844) nebancsa válasza EnterR (#20842) üzenetére


nebancsa
senior tag

[link]

Hát nem 30 dodos kategória.

(#20845) EnterR válasza nebancsa (#20844) üzenetére


EnterR
veterán

Hoppá. :DDD

PSN ID: marquuard

(#20846) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Gondoltam kicsit kiigazítom a fényeket, de aztán elszabadult a Photoshop...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20847) Rukongai válasza pulutodurumo (#20846) üzenetére


Rukongai
csendes tag

Sziasztok!

Weide órákról mi a véleményetek?
olyan 15-20 ezer között keresek valami batár órát (ilyen Vostok óra szerűt)

Tudtok pár tippet adni?

Köszi!

(#20848) pulutodurumo válasza Rukongai (#20847) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Márminthogy a Vostok Europára tetszik gondolni? Mert a Vosztok így magában nem az a lapostányér.
A kínaiak jók ebben a műfajban, tele az Ali meg az ebay ilyen 46-os krumplikkal. Ez a márka általában jó cuccokat csinál.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20849) dzsi23 válasza Rukongai (#20847) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha magamnak keresnék batár órát max. 20 ezerért:

Pulsar PZ4023X1
Pulsar PQ2055X1
Pulsar PW6003X1
Pulsar PQ2049X1
Pulsar PW6003X1
Lorus RT317GX9
Lorus RM359CX9

Ezek - ha minden igaz - 45-47 millisek, ennél nagyobbat senkinek sem ajánlanék. :N

És a szokásos tájékoztatás:
A rubicon leginkább kiállítási darabokat árul, ezek lehetnek picit karcosak, és lehetnek teljesen hibátlanok, vásárlás előtt érdemes egyeztetni velük.

(#20850) schawo


schawo
titán

Megjött a Didun órám. Én a simát kaptam, ahogy rendeltem, és bizony ez átkozottul jól néz ki.Rendeléskor azt hittem, hogy a tok meg a szíj fog elvarázsolni, de bizony ennek a számlapja is nagyon szépen kidolgozott. Leesett az állam, eddigi legjobb vételem órában, bármit is figyelembe véve.

Majd csinálok róla egy rendes makrófotót valamikor, mert megérdemli. Most csak egy gyors telefonos, még a fólia is rajta van az üvegen, mert még el kell döntenem, hogy megtartom, vagy elajándékozom (akkor pedig vennem kell egyet magamnak is).

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.