Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Ikszeltünk a Debrecennel, nagyon nincs mit szépíteni rajta, a 2. félidei védekezés egy vicc volt... Ami már kicsit jobban fájt, hogy Debrecenben az ETO-nak gyakorlatilag hazai pályát fújtak, hogy elkerülje a végén a sz*pást, most ezt "visszakapta" a DVSC, csak épp pont ellenünk, és pont hazai pályán...

"So say we all"

(#5252) Egon válasza TaliGa (#5251) üzenetére


Egon
nagyúr

Csak a végét láttam, és két dolog tűnt fel:
1. Volt 1-2 szituáció (pl. amikor Planéta egyértelműen belement Cvijic-be, és nem fújták le), amikor tényleg úgy tűnt, a Debrecennek fújnak a bírók. Ugyanakkor 1-2 esetben eladott labdát fújtak vissza szinte semmire a Fradinak, bár az kevésbé látványos volt.
2. Bíró a végén semmit sem védett, az utolsó lövés elől konkrétan elugrott a lövő sávból (a kapu jobb oldala a védőé volt, ha oda lövik, egy szót sem szól senki). Szerintem EG óriási hibája volt, hogy nem cserélt kapust a végén (persze utólag könnyű okosnak lenni).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5253) ruti válasza TaliGa (#5251) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Tudtuk a bajnokság kezdetekor, hogy a Debrecen lesz a mérleg nyelve,
a Győr elleni pontszerzésük is megérdemelt lett volna,
előbb-utóbb érett, hogy elkapják valamelyik nagy csapatot,
ez pont a Fradi vesztére következett be :(
Nem maradt más, meg kell verni a Győrt Győrben...

Nem egyszerű ez a kétfrontos (magyar-nemzetközi) menetrend, a Fradi már jócskán benne van, míg a Debrecennek csak most indult.

Jelen állás szerint a Győr-Fradi előbb lesz, mint a Debrecen-Fradi.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5254) g0dl válasza ruti (#5253) üzenetére


g0dl
addikt

Fradinak jó az x is Győrben;)

[ Szerkesztve ]

(#5255) ruti válasza g0dl (#5254) üzenetére


ruti
Közösségépítő

jogos :K

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5256) Egon


Egon
nagyúr

Nagy meccset játszott a féri válogatott, nem gondoltam volna hogy sikerül nyerni, nagy gratula nekik... :C :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5257) g0dl válasza Egon (#5256) üzenetére


g0dl
addikt

Ez nagyon szép volt. Így utólag azt mondom az izlandi 4-6 gólos vezetés a mérkőzés nagy részében a mi sok kiállításunk miatt alakult ki.

És bár néhány kiállításunkat erősnek gondoltam, az ikrek még így is simán, a férfiak közt is top játékvezetők.

(#5258) Egon válasza g0dl (#5257) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez nagyon szép volt. Így utólag azt mondom az izlandi 4-6 gólos vezetés a mérkőzés nagy részében a mi sok kiállításunk miatt alakult ki.

Szerintem inkább a rengeteg technikai hiba, és a támadásban néha felfedezhető tanácstalanság volt az oka.

És bár néhány kiállításunkat erősnek gondoltam, az ikrek még így is simán, a férfiak közt is top játékvezetők.

Abszolút egyetértek, bár ezen a meccsen a szokottnál többet hibáztak, de ettől még kimagaslóan jó bírók. Bár ők vezették volna egynémely elcsalt meccsünket... :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5259) Ricardo válasza Egon (#5256) üzenetére


Ricardo
félisten

"nem gondoltam volna hogy sikerül nyerni"

Az izlandi krikettszövettség is így volt vele. Arcoskodtak is egyet a félidőben twitteren :U

(#5260) Egon


Egon
nagyúr

Ez is randára sikeredett sajna. Egy félidő alatt nem lehet 21, azaz huszonegy (!) gólt kapni (max. egy BL FF-os csapat ellen). Akármennyi sérültünk is van.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5261) Egon


Egon
nagyúr

Na végre, sikerült!!! :C Nagy gratula a csapatnak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5262) TaliGa válasza Egon (#5261) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Nem is akárhogy :C , és h pont az egyik legnagyobb skalpot...

"So say we all"

(#5263) g0dl


g0dl
addikt

Na idén is behúztuk a kupát.

GYŐR: Sandra Toft – Faluvégi D. 2, Gros 4 (1), Broch 3, Haugsted 2, NZE MINKO 6, FODOR CS. 6. Csere: Leynaud (kapus), S. Oftedal 2, Blohm, Rju Un Hi 1, Győri-Lukács V. 1. Edző: Ambros Martín
FTC: Bíró B. – MALESTEIN 5 (2), KLUJBER 8 (1), Lekics 2, Kisfaludy 1, Bölk 1, Márton G. Csere: JANURIK (kapus), Tomori, Cvijics 2, Cirjenics-Kovacsics 1, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 5, Hársfalvi 1, Stolle 2, Szucsánszki. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–2. 11. p.: 6–3. 13. p.: 6–6. 23. p.: 12–9. 27. p.: 14–11. 39. p.: 17–17. 45. p.: 22–20. 49. p.: 23–23. 51. p.: 25–23. 58. p.: 25–27
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1

(#5264) ígyvanferi válasza g0dl (#5263) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az utolsó 9 perc 0-4 lett? :Y Komoly végjáték lehetett. Sajnos nem láttam élőben, majd visszanézem valamikor. (Persze rögtön belefutottam az eredménybe fb-n, tehát igazán végigizgulni már nem kell...)

(#5265) g0dl válasza ígyvanferi (#5264) üzenetére


g0dl
addikt

A legvégén még ajándékoztunk is nekik egy gólt, mert már az egész csapat örömködött az utolsó 10 másodpercben. Janurik nem is akarta védeni.

(#5266) Egon válasza g0dl (#5263) üzenetére


Egon
nagyúr

Gratula.
Bár mondhatnám, hogy mi is sikerszériában vagyunk, de hát nagyon nem... :W :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5267) Egon


Egon
nagyúr

Végre nyertünk, még meglehet az 5. hely, a 6. elvesztéséhez meg full kretént kellene nyomni.
Ráadásul Such Nellit is sikerült leigazolni, ez mindenképp jó hír, ha már Diószegi távozik sajnos.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5268) Egon


Egon
nagyúr

Álomhétvége, kézis szempontból (is: a váci focisták is nyertek).
E.G. távozása ugyanakkor meglepetés, bár szerintem Kubatov nyilatkozata után várható volt, és nyilván nagyon nagy volt rajta a nyomás is. Kíváncsi vagyok, marad-e a Fradinál valamilyen minőségben...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5269) vicze válasza Egon (#5268) üzenetére


vicze
félisten

Elég egyértelmű, hogy a vezetőség vereségre számított és ez a hatalmas győzelem keményen beleköpött a levesbe.
Mindennél jobban kívánom, hogy nyerjenek BL-t és Elek mutassa meg, hogy a lehető legrosszabb utat választották.

Vován kívül nagyon nehéz bárkit is elképzelni utódjának, akiben van Fradi szív.

Sajnos eléggé undorító, hogy ahogy fociban úgy hosszú harc után a kéziben is győzött a politika. :(

(#5270) g0dl válasza Egon (#5268) üzenetére


g0dl
addikt

Én a Fradiban nem tudok elképzelni magyarul nem beszélő edzőt. És olyat meg nem látok aki jobb lenne. A hyposodás (fiatalabbaknak vardarososdás) nem a mi utunk. A vándormadár szerencselovagoktól meg óvjon minket az ég.

A mai eredmény engem meglepett, és a vége hihetetlenül stresszes lett. Talán mert akkor már volt veszíteni valónk.

(#5271) Egon


Egon
nagyúr

Mindkettőtöknek válasz egyben.
Értem én, hogy a Fradinál szeretik az edző- és játékoskérdést érzelmi alapon megközelíteni, de ez nem biztos hogy szerencsés - és ha ilyen elvárások (BL győzelem) vannak jelen, akkor jó eséllyel nem is lehet így gondolkodni... Fradi-szívű edző? Mi van akkor, ha egy adott generációban, egyszerűen nincs alkalmas, "Fradi-szívű" edző a talonban? Akkor irány az alsóház? Ez nem túl profi szemlélet...
A "hyposodás"-on mit értünk konkrétan? A Hypo-ban anno egy pár játékos eleve honosított osztrák volt (pl. Fridrikas). A Fradiban jelenleg 6 légiós van, pályára lehet küldeni akár egy teljes kezdőcsapatot szinte kizárólag légiósból (ráadásul azzal is sikerült rálicitálni az ETO-ra, hogy minden idők 5 legantipatikusabb játékosából, a Győr mellett (Pintea) sikerült leigazolni egy másokat (Cvijics)). Hol van a "hyposodás" határa? 8 légiósnál, vagy 10-nél? Sajnos az utánpótlás nevelés továbbra sem ontja magából a tehetségeket, egyik klubnál sem (az elmúlt 20 évben kábé két és fél világsztárt sikerült kinevelnie az egész országnak; Klujber még lehet az, de ő sem a három legnagyobb utánpótlás-bázis "terméke"...), és edzőfronton sem látom a briliáns elméket megjelenni - enélkül pedig választani kell az eredményesség és a fokozott(abb) külföldi jelenlét közül...
A válogatott gerincét már jelenleg is a Debrecen adja, úgyhogy ilyen szempontból nem változna semmi akkor sem, ha a Fradiban kétszer ennyi légiós lenne. Sajnos túl sok ötletem nincs, hogy mit lehetne tenni a válogatott eredményességének növelése érdekében: csak tippelek arra, hogy igazából az utánpótlás nevelés nem adja meg a kellő alapokat (ezt magas szintű taktikai felkészítéssel egyensúlyozni lehet az utánpótlás versenyeken (lásd érem-hegyek), de felnőtt korban kijönnek az elsősorban fizikai jellegű problémák); így igazából a közhiedelemmel ellentétben nem feltétlenül a játéklehetőség (hiánya) miatt nem fejlődnek a fiatalok.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5272) TaliGa válasza Egon (#5271) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Nehéz különválasztani bizonyos dolgokat, mert pl. irreális elvárás, hogy fele akkora költségvetésből BL-t nyerjen egy csapat fanatizmus, vagy vmiféle érzelmi többlet nélkül. A másik, hogy ennyi állami pénz mellett sztem ma Magyarországon baromira nincs szükség egy második légiós gyülekzetre ez ETO mellett. Vagy ha igen, akkor a Debrecen (amelyik egyébként nagyobb nézőtáborral rendelkezik) joggal mondhatja, h ő is BL főtáblára vágyik, és csesszétek meg a hazai kézilabdát...
A Fradiban amúgy tényleg hat légiós van, de van egy színmagyar sorunk, és nem csak mutatóba..., tehát azért a Hypo vagy a Győr nagyon nem ugyanaz a kategória. Érdemes egyébként megnézni, hogy a BL8 résztvevők között nálunk van messze a legkevesebb légiós!

"igazából a közhiedelemmel ellentétben nem feltétlenül a játéklehetőség (hiánya) miatt nem fejlődnek a fiatalok."

Hanem mert ez egy olyan bajnokság, ahol igazából senkinek sem érdeke a fejlődés, a játékos szépen elvan a fizujával, az edző meg a tuti meccsek behúzásával (semmi rizikó, ha nem tudsz védekezni, hátnem itt fogsz megtanulni...)

"So say we all"

(#5273) g0dl válasza TaliGa (#5272) üzenetére


g0dl
addikt

Pontosan, nálunk nem kvóta magyarok vannak, hanem gyakorlatilag minden poszton meghatározó, a légióssal egyenértékű magyar játékos van.

A hat légiósból egy eleve sérült hónapok óta.

(#5274) Egon válasza TaliGa (#5272) üzenetére


Egon
nagyúr

Nagyrészt tök jogos amit írsz, és jó ezt olvasni, de egyvalamiben azért vitatkoznék:

A Fradiban amúgy tényleg hat légiós van, de van egy színmagyar sorunk, és nem csak mutatóba..., tehát azért a Hypo vagy a Győr nagyon nem ugyanaz a kategória.

Ezzel annyi a gondom, hogy a beálló, a jobbszélső és talán még az irányító posztján sincs BL szintű magyar játékosa a Fradinak, másrészt a légiósok nélkül tutira nem jutott volna el idáig a Fradi (jó eséllyel a BL8-ba se).
Jah, és mi a definíciója a Hypo-nak vagy a Győrnek ilyen szempontból? 8 légióssal még "jó" lenne a Fradi, vagy az már sok, és 6 a határ? Vagy 10 alatt még beleférne? Komolyan érdekelne...

Érdemes egyébként megnézni, hogy a BL8 résztvevők között nálunk van messze a legkevesebb légiós!

Ez is azt bizonyítja, hogy légiósok nélkül gyakorlatilag esélytelen a BL FF, és dönteni kell: vagy a cél a FF (sőt: ugyebár a BL-győzelem lett célként megfogalmazva...), és akkor amíg nem tudunk megfelelő szintű játékosokat kinevelni, addig marad a "szegénység" (azaz minőségi légiósok kellenek), vagy fel kell vállalni, hogy a "magyar kézilabda (válogatott) érdekében" a magyaroknak adunk játéklehetőséget, és ez az elsődleges, nem a BL-szereplés.

Btw az is nagyon vicces és egyben elszomorító (ugyanakkor az utánpótlás képzés hiányosságaira jól rámutat), hogy az utóbbi pár évben felbukkant tehetségek, akiben sokat látnak-láttak a szakértők és a szurkolók is (Pál Tamara, Lakatos Rita, Simon Petra, Ballai Bori, Kukely, Kajdon, Farkas johanna stb.) egytől egyik irányítók: még véletlenül sincs egyetlen átlövő, netalántán beálló a listán... :W :(

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5275) TaliGa válasza Egon (#5274) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ööö, Cvijic Kisfaludy cseréje volt :). A jobbszélt aláírom, bár Papp Dorka minden tiszteletet megérdemel. Az irányító poszt necces, mert Lekic azért finoman szólva is túl van a fénykorán, és egész évben játszott vagy meccsenként átlag tíz percet...

Amúgy épp most nyert bizonyítást, h 5 (6) légióssal be lehet jutni a BL FF-be, és ezzel megválaszolnám a másik kérdést, szóval a 14 légiós (ennyi van a Győrben) sztem sok. Ha a kézilabda (intézményrendszer, szponzorok, utánpótlás) normál, piaci alapon működne, akkor azt mondom legyen annyi, amennyit csak az adott város/csapat költségvetése elbír..., de így...
Ja, és hogy hol lenne a határ? Nos, ez ma már tök mindegy, de sztem a TAO-kor kezdetén lehetett volna hozni egy olyan szabályt, ami mondjuk 6-7-nél több légióst nem enged nevezni a bajnokságba (senkinek!). És h miért 6-7, mert az pont egy sor...

"So say we all"

(#5276) Egon válasza TaliGa (#5275) üzenetére


Egon
nagyúr

Ööö, Cvijic Kisfaludy cseréje volt :).

Ettől még Kisfaludy nem BL szint, hanem Janurik ballasztja... ;] Cvijic legalább valamikor az volt, Edwige talán ma is az...

A jobbszélt aláírom, bár Papp Dorka minden tiszteletet megérdemel.

Ezt nem is vitatom.

Az irányító poszt necces, mert Lekic azért finoman szólva is túl van a fénykorán, és egész évben játszott vagy meccsenként átlag tíz percet...

Pont ezért írtam, hogy "talán". Szucsánszky és Kovacsics anno bőven BL szintű játékosok voltak (ahogy Lekics is), de mára már kiöregedtek sajna. Kukely nagyon kevés ide egyelőre (más kérdés, de én benne valahogy nem látom az X-faktort, sokkal inkább Simon Petrában és Farkas Johában látom a jövő nagy irányítóját, de lehet tévedek), és nem nagyon látom a kész BL FF-szintű magyar játékost erre a posztra (sem), az egész mezőnyben...

Amúgy épp most nyert bizonyítást, h 5 (6) légióssal be lehet jutni a BL FF-be

Ez egy kivételes, bár örvendetes eseménynek tűnik, így szabályt nem építenék rá...
A többiben egyetértek.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5277) TaliGa válasza Egon (#5276) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Farkas Johanna, igen-igen-igen! Sztem is a legígéretesebb irányítónk - nagy fájdalom, h vasággyal 40 kiló, és sohasem fog elfogadható szinten védekezni (bár tévednék...), de én egy B. de Paula, Oftedal szintre fejleszthető támadót látok benne. Simon Petra is jó, csak ő másképp, ő robosztusabb, inkább a Groot féle vonal...

Ja, lemaradt..., nálam ezért volt respektje Eleknek, mert lehet h Kisfaludy nem BL-szint másoknál/máshol, de a Fradiban az...

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#5278) Egon válasza TaliGa (#5277) üzenetére


Egon
nagyúr

Farkas Johanna, igen-igen-igen! Sztem is a legígéretesebb irányítónk - nagy fájdalom, h vasággyal 40 kiló, és sohasem fog elfogadható szinten védekezni

Sajnos ez Klujberre is igaznak tűnik, és van benne valami - de pont ezért kellene 1-1 magasabb szélsőt megtanítani kettesben védekezni, és akkor egyest lehetne védekeztetni az irányítóval (férfiban Lékai és Bombac, a női mezőnyben pl. Szalai Babett is egyest védekezik a klubjában).
Mondjuk az igaz, hogy pl. tegnap Kisfaludy valóban BL szinten játszott, főleg támadásban.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5279) g0dl válasza Egon (#5276) üzenetére


g0dl
addikt

Jobb szélen azért ne feledd, hogy alapvetően Kovács Anett lett volna a másik játékos, és szerintem ő nincs kategóriával lejjebb. Sőt azt gondolom Anett kiegyensúlyozottabb, bár kevésbé virtuóz.

Irányítóban pedig nem az a gond, hogy nincs megfelelő szintű magyar játékosunk, hanem, hogy ez Lekiccsel is hiányposzt. Tegnap Zizi pl. jobb volt az én meglátásom szerint.
Viszont vannak oda nagyon ígéretes fiataljaink.

(#5280) Egon


Egon
nagyúr

A Fradi szempontjából talán a lehető legjobb a sorsolás, és sanszos hogy szombaton ők játszanak korábban, ergo valamivel több idejük marad a regenerációra.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5281) g0dl


g0dl
addikt

BL döntős a Fradi. Csapatként játszva, végig keményen harcolva. A döntőnek sem esélyese, de ki tudja, idén két szoros meccset játszottunk a Vipersszel.

A Győrnek nem jött össze, de ha összekapják magukat, a bronz is szépen csilloghat ;)

(#5282) Egon válasza g0dl (#5281) üzenetére


Egon
nagyúr

A Győr meccsének első félidejét láttam csak, az alapján esélyük sem volt (mondjuk ezt megmondtam előre). A Fradi esetében is megnéztem az első félidőt, aztán kicsit mással foglalkoztam, majd pont az egyenlítésnél kapcsoltam vissza, és megérte: le a kalappal előttük, nagyon nagyot küzdöttek... :R
Azon lamentáltam, hogy - ahogy annak idején fociban szállóige lett az "elGuzmicsolta" (azaz elcseszte; utalván Guzmics óriási hibájára a románok ellen) - a Fradi ellen játszó csapatok esetében lassan szállóige lehet az "elMetzelte a meccset", azaz jelentős előny birtokában kapott ki... :)) Remélem ez a tendencia ma is folytatódik.. :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5283) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Skacok!

Hol (alternatív online link?) lehetne nézni esetleg szaggatás-mentesen a döntőt (vendégeim lesznek a harmadik helyért, az most kimarad)?

Mivel nincs tv előfizum, ezért próbálkoztam az https://onlinestream.live/ szolgáltatással, de pc-n böngészőben, win kodiban, androidos kütyü kodiban is akadt össze-vissza még az SD adás is (próbaképp átmentem a királyira, az tökéletes volt, ahogy eddig is)... Annyira rossz volt így nézni. :(((
Van valami egyéb tippeket, hogy lehetne nézni a döntő(ket)? (tudom, fizessek elő vmék szolgáltatónál :DDD ) Vagy menjek át más topikba?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#5284) Egon válasza _ocsisajt (#5283) üzenetére


Egon
nagyúr

Ncore-ra fel szokták tölteni pár nap után, legalábbis a Metz-Fradi is fenn van.
Ha élőben akarod nézni, arra nincs tippem. Főleg szaggatásmentes tippem nincs: a Digi TV nálunk tegnap is keményen beszaggatott a meccs alatt, így hiába van TV előfizetésem, én sem tudom szaggatásmentesen nézni... :W :((

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5285) vicze válasza _ocsisajt (#5283) üzenetére


vicze
félisten

EHF TV a legbiztossabb(mármint fix és működik), de EU-n kívüli(angol) IP kell. VPN szolgáltatatókkal megoldható, Tunnel Bear ad 2GB ingyent az kb. elég 1 meccsre talán.

(#5286) _ocsisajt válasza vicze (#5285) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Itthon élek köszönöm, közben letöltöttem "onnan". :)

De az eredmény várható volt. :(((

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#5287) Egon


Egon
nagyúr

Elég nagy meccseket hozott a féri BL FF. Jellemző, hogy a meccsek zöme igen szoros volt, és nüanszok döntöttek csak.
Sajnos ettől a szinttől a Veszprém és a Szeged is elég messze van.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5288) g0dl válasza Egon (#5287) üzenetére


g0dl
addikt

Az én kérdésem, hogy ha a Veszprém messze van ettől a szinttől, akkor mi értelme van egy csupa importból álló csapatot fenntartani?
Most még azt is utólag tudtam meg, hogy ezen a hétvégén van a FF, de emlékszem pár éve épp Balatonon voltam, és szép kerékpártúrát vállaltam, hogy nézni tudjam valahol.

(#5289) Egon válasza g0dl (#5288) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez egy jó kérdés, és nem igazán tudom a választ.
Nyilván van sportértéke, és szórakoztató faktora annak is, hogy van 2 db BL F8 férficsapatunk (a társadalmi haszon adott esetben ott jelentkezik, hogy kimegy párezer ember csápolni a meccseikre, és ezalatt minden búját-baját elfelejti), és a Szegedben legalább pár magyar is játszik. Azt lenne jó látni, hogy mekkora költségvetésből él mondjuk a BL egyenes kieséses szakaszába jutott 16 csapat, és hogy ez miképp viszonyul a helyezésükhöz: amennyiben a Veszprém nincs benne az első négyben ezen a téren, akkor nincs miről beszélni.
Btw a Fradi focicsapata kapcsán ugyanezt hatványozottan el lehet mondani: ők még a BL főtáblára kerüléstől is messze vannak, helyette csillió, a Föld összes országából szalasztott légiósban lehet "gyönyörködni"... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5290) g0dl válasza Egon (#5289) üzenetére


g0dl
addikt

A Fradi foci kérdésben részben egyetértek, de ott azért volt 2-3 magyar játékos aki rendszeresen játszott. Másrészt jóval anyagi lehetőségeik felett teljesítenek. EL csoportkörben is a legkisebb értékű csapat voltak, a selejtező csoportjukban pedig, amit megnyertek, legalább kétszer annyit ért a legkisebb értékű ellenfelük is.

(#5291) Egon


Egon
nagyúr

A Siófoknak reszeltek. Nem fogom megsiratni őket.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5292) vicze válasza Egon (#5291) üzenetére


vicze
félisten

Most igazolták le tőletek Pálffyt, olyan mintha erről az egésztől ők nem tudnának...

(#5293) Egon válasza vicze (#5292) üzenetére


Egon
nagyúr

Pedig: [link]
Nyilván full felelőtlen dolog így játékosokat igazolni, de ők tudják. Nálunk egyébként az adott poszton 3 játékos is volt, ha jól tévedek.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5295) Egon válasza g0dl (#5294) üzenetére


Egon
nagyúr

Érdekes lesz a bajnokság.
Tavaly a Móvár és a Debrecen is hullajtott el pontokat bőven, szóval ebből azért még nem vonnék le messzemenő következtetéseket - de ha mégis bejön ezek után mindig a papírforma, akkor egyrészt a Fradi előnybe került a Győrrel szemben az első, a Móvár pedig a Debrecennel szemben a harmadik helyért folyó küzdelemben.
Mindenesetre óva inteném a Fradistákat az elhamarkodott örömködéstől: egyrészt a Győr oda-vissza is nyerhet a Fradi ellen, másrészt ők is játszanak még Mosonmagyaróváron...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5296) vicze válasza Egon (#5295) üzenetére


vicze
félisten

Azért a Győrnek ez elég égő.
Én úgy gondolom, hogy mi is fogunk kikapni nem Győrtől. A ami meccset nézve a védekezés elég gyenge volt, egy jobb védelem ellen lehetnek problémák.

(#5297) g0dl válasza Egon (#5295) üzenetére


g0dl
addikt

Azért én Fradistaként csak örülök ennek ;)

Viszont válogatott szempontból jó, ha ennyi hazai játékossal felálló móvár jól tud játszani.

Győrben valszeg arra készültek, hogy a gyengébb bl csoportjuk miatt ráér sokkal később formába lendülni. Hát ez nem jött be. :D

A Fradi BL-ben rögtön a hétvégén a Metz-el kezd, és a csoportja is sokkal nehezebb.

(#5298) vicze válasza vicze (#5296) üzenetére


vicze
félisten

Nem kis problémák vannak értelmes védelem ellen... :(
Nagyszerű bemutatkozás.

(#5299) Egon válasza vicze (#5298) üzenetére


Egon
nagyúr

Legalább a Debrecennek sikerült, bár a végéért kár, lehet hogy ezen fog múlni az egymás elleni eredmény.
Jó, hogy végre a válogatott gerince BL-ben tud edződni.
Mindeközben Vácott: a múlt heti borzasztó produktum helyett sikerült egy fél-borzasztót alkotni: még mindig rengeteg a technikai hiba, a Ballai tesókat meg lassan a másodosztályba kellene foglalkoztatni (na jó, Anna ma hozott egy közepeset), hátha ott menne nekik a játék... :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5300) vicze válasza Egon (#5299) üzenetére


vicze
félisten

Grat a Debrecennek, legalább a fanyalgókat ez elhallgattatja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.