Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Egon válasza Egon (#4150) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerencsére a nyugatrománok nem csináltak csodát, de sajnos a Szegednek sem sikerült. Pedig a félidőben még azt fogalmaztam magamnak, hogy milyen rossz jós vagyok...
Elég amatőr hibákat vétettünk a 2. félidőben.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4152) g0dl válasza Egon (#4151) üzenetére


g0dl
addikt

Én ezt nem kis részben Pastor hibájának rovom fel.
Semmit nem csinált, amikor a csapata hullámvölgyben 10-15 perc alatt leadott vagy 6 gólt az addigi 8-9 gólos előnyből.
Például Sego cseréje sem jött be, de várt a vissza cserével.

[ Szerkesztve ]

(#4153) TaliGa válasza Egon (#4151) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Én is csak pislogtam, hogy mi lesz itt, csodaszámba ment, ahogy az 1. félidőben egálra hozták. Aztán amikor Dibirov nullszögből belőtte, már sejtettem, hogy rossz vége lesz - mondjuk kimaradt hetes, elbaxott ziccerek, és hülye szabálytalanságok mind-mind kellett, hogy ez legyen... Úgy látszik a Szeged is megmarad a női ágon a Fradit sújtó átoknál, mindig ezeken a meccseken betlizik...

"So say we all"

(#4154) Egon válasza Egon (#4151) üzenetére


Egon
nagyúr

Valaki írta az nso-n, hogy amíg Skube a Szegedben volt, megmutatta hogy milyen játékos, most meg megmutatta, hogy milyen ember...
Nekem tavaly sem tetszett a játéka, most meg hozta a tipikus gonosz törpét... Remélem 2 csúnya zakóval lesz "gazdagabb" a FF-ban a Vardar, és a kis szecska gólt sem lő... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4155) g0dl válasza Egon (#4154) üzenetére


g0dl
addikt

Csúnyán viselkedett, de azért el is bántak vele Szegeden.
Nem hiszem, hogy tegnap a Szegednek kellett volna elfáradnia.

(#4156) Egon válasza g0dl (#4155) üzenetére


Egon
nagyúr

Elbántak vele? Mert ő azt mondta? Azért meghallgatnám a másik felet is... :U
A tények: amíg itt volt, kapott sok játéklehetőséget, és finoman szólva sem váltotta meg a világot. A nyakára hozták Bombac-t, aki egy egészen más szint. Lehet hogy üzenetben "mondtak fel" neki - ha ez igaz, az tényleg elítélendő. Ugyanakkor olyat biztosan nem mond egy klub sem, hogy fixen padozni fog, ez biztos hogy csúsztatás a törpe részéről. Ha olyan nagy játékos, felvehette volna a kesztyűt... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4157) Egon


Egon
nagyúr

Nagy a csönd a bajnoki döntő után... :)
Sejtettem, hogy a Veszprém jöhet jól ki ebből a párharcból, de azért ekkora különbségre nem számítottam. Sajnálom a Szegedet, a sok, mentálisan nagy erőt sejtető, utolsó pillanatban megnyert BL-meccs után többet érdemeltek volna. Ilyen a sport: a bajnoki döntő négy félidejéből mindössze egyet vesztettek el, és az bőven elég volt ahhoz, hogy szinte megalázó legyen a különbség a Veszprém javára. Némileg leegyszerűsítve, az egész szezonjukat tönkretette mindössze kettő rossz félidő. Mondjuk a rájátszás jelenlegi rendszerét eléggé igazságtalannak tartom (ahogy többé-kevésbé minden rájátszás az): a bajnokságban rávertek vagy 5 pontot a Veszprémre, ami gyakorlatilag semmit sem ért.

Ezek után nagyon kíváncsi vagyok a BL-döntőre. Nagyon fogadkozik a Veszprém, sok játékosnak ez az utolsó esélye, hogy BL-t nyerjen, de valahogy tartok tőle, hogy benne van a pakliban erősen: a nagy akarásnak nyögés lehet a vége...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4158) g0dl válasza Egon (#4157) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem többnyire jobb a rájátszás, különösen, ha nagyon szoros a bajnokság. Gondolj a múlt évben látott női bajnokságra. Azon múlt ki veri meg jobban pl. a kiesőjelöltet.
Viszont az is igaz, hogy kritikus szakaszban jelent többlet terhelést.

(#4159) Egon válasza g0dl (#4158) üzenetére


Egon
nagyúr

Ilyen egyszer volt az elmúlt 20 évben, ebből nem általánosítanék.
Egyébként meg ha ezt el akarjuk kerülni a jövőben (a női bajnokságban ugyebár nem módosították a bajnoki kiírás ezen részét, szóval elvileg bármikor előfordulhat hasonló...), akkor legyen olyan szabály, hogy ha mondjuk a bajnoki cím, dobogó, nemzetközi kupaindulást érő, vagy a kiesésben érintett helyek vonatkozásában pontazonosság áll elő a bajnokság végére (opcionálisan és az egymás elleni eredmény döntetlen), akkor (és csak akkor) ne a gólarány döntsön, hanem egy oda-visszavágós "mini rájátszás" a két csapat között...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4160) Egon


Egon
nagyúr

Gratulálok a Veszprémnek, megérdemelt győzelmet arattak. 4-0-nál simának tűnt, Sterbik sérülésénél azt hittem, elment a hajó. Ugyanakkor meggyőződésem, hogy - Davis korábbi nyilatkozatának ellentmondva- a lengyelek a leggyengébbek a 4 csapat közül.
A másik meccs első félidejét nem láttam, de elég lúzer dolog volt a Bárcától leadni az előnyt. Mondjuk a bírók nagyon gyengék voltak azon a meccsen. Kíváncsian várom a holnapi folytatást. Remélem a sérültek felépülnek még erre a meccsre, és sajnálom hogy Ilics nem játszott többet (hogy övé legyen a BL-gólrekord: megérdemelné).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4161) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Eddig csalodas a telekom jateka.
A Vardar ellenben felszivta magat, es idenyuk meccset nyomjak. Gondban a veszprem, a masodik jatekreszben sokkal tobb kell mindenkitol
A mostani allas alapjan siman be lehetne kuldeni a 17 eves kapus fiut, aki bar kiutazott, csak a lelatorol nezheti az esemenyeket. Mikler gyengen ved, Sterbik meg ki tudja milyen allapotban. Erdemben lehet nem is tudja segiteni a csapatot. Ez meg vegzetes lehet.
Inkabb ket egeszseges haloor, de az egyik szinte ujonc, mint ketto, de abbol az egyik nincs 100% allapotban.
Ugyanez Nagy Lacival. Neki is volt tegnap egy serulese, es a meccsen is latni, hogy valami nem oke vele.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#4162) Egon


Egon
nagyúr

Megint sikerült elk.rni. Pár ostoba hiba miatt. A gonosz törpe meg örülhetett. Hihetetlen... :W

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4163) TaliGa válasza Egon (#4162) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Nyilván most mennybe megy a Vardar, pedig sztem hihetetlen mákjuk volt. A Barca lebecsülte őket, és egy megnyert meccset buktak el, előtte a Szegednek is sima liba lett volna kiütni őket, ha nem csinálnak egy 20 perces totál blackoutot. Azt gondoltam szombaton, hogy a spanyolok tettek nekünk egy szívességet, mert az öregedő átlövők (akik rendszeresen az FF-ben betliznek), és hogy megsérült Árpi, kevés a Barca ellen, hát a makedónok ellen is kevés volt. Mondjuk egy jó nagy pofon ez a szakmának is, akik a folyamatos rotáció és az előre felépített meccs-forgatókönyvek mellett vannak.
Mindenesetre a bronzmeccs nagyon tetszett (felsőfokú kézilabda volt), a döntő meg nagyon nem, ilyen kevés lőtt góllal nem lehet nyerni...

"So say we all"

(#4164) Egon válasza TaliGa (#4163) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyilván volt szerencséjük is, de tettek is érte. A kieséses szakaszban, ekkora félideji hátrányból felállni kétszer is, ahhoz több kell a szerencsénél. Motiváltabbnak tűntek, és (főleg a döntőben) több bírói ítélet is őket segítette (kiállítások). Sajnos volt 1-2 nagyon ostoba kiállítás nálunk (azt még megérteném, ha a bakhangya Skubénak az arcába kapnak véletlenül, de hogy Kristophans-nak hogy sikerült nyakon felül odaütni... :W
Azzal tökéletesen egyetértek, hogy az előre felépített meccsforgatókönyv elmélete csúfosan megbukott a döntővel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4165) g0dl


g0dl
addikt

A fiatalok szépen elverték Norvégiát, majd másnap Romániát.
Nincs mit magyarázni, de mindkettő jólesik.

[ Szerkesztve ]

(#4166) g0dl


g0dl
addikt

Junior lányok fölényes, majd szívinfarktusos meccsen jutottak a döntőbe.

(#4167) TaliGa válasza g0dl (#4166) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Szépen menetelnek a lányok, de nekem ez eddig kicsit csalódás... Tavaly a vébén szinte minden poszton volt egy nemzetközi szinten is kiemelkedő emberünk (talán az irányítót kivéve, mert Lakatos "csak" nagyon jól játszott), a mostani garnitúrában pedig elvileg hemzsegnek a nagy tehetségek, mégsem tudnék senkit megnevezni, akinél ne látnék 2-3 jobbat a mezőnyben, kivéve Herczeg Lilit. Helyenként nagyon jól játszunk, vannak szép villanások, meg rengeteg hiba, és pl. olyan emberek mellőzését, mint Kellermann, Pál, de Vámos sincs agyonjátszatva, nem is értem.

"So say we all"

(#4168) Egon válasza TaliGa (#4167) üzenetére


Egon
nagyúr

Van igazságod, de szerintem 1-2 ember igencsak túl volt hájpolva, így nem csoda hogy csalódást okoznak.
Ami a felsorolt emberek mellőzését illeti: úgy tűnik, Vova elsősorban Csengét favorizálja irányító poszton. Vámos tényleg játszhatna többet, Pál szerintem túl van favorizálva, Kellermann pedig érzésem szerint jövőre fog robbantani.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4169) TaliGa válasza Egon (#4168) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Azért van egy nagyon pozitív oldala is a szereplésnek, sztem a leggyorsabb csapat vagyunk az EB-n, szóval modern, tempókézit játszunk, és láthatóan a lányoknak fekszik ez a stílus. Pál Tamit annyiban megvédeném, hogy sztem megvan benne a potenciál, hogy kiemelkedő irányító legyen, de kár volt elvesztegetnie az időt a Győrnél, - remélem Vova az MTK-ban megtanítja védekezni, egy év múlva pedig meglátjuk mire jut...

"So say we all"

(#4170) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sima győzelem a hollandok ellen! Szép volt juniorok!

"So say we all"

(#4171) Egon


Egon
nagyúr

Vác-MTK szubjektív beszámoló.
Előzetesen meglehetősen tartottam ettől a meccstől. Mi a távozók/érkezők mérlegét tekintve gyengültünk (különösen Jovetic és Piros kiesése fájó), bár Kuczora visszatérése felfogható volt új, ütős igazolásként is. Az MTK viszont egyértelműen erősödött: Zácsik, Pál Tamara, Azari Fruzsina és még többek érkezése egyértelműen a középcsapatok közé röpítette a csapatot, legalábbis a játékoskeret tekintetében feltétlenül. Mivel tavaly csak egy góllal győztünk ellenük idegenben, a hazai derbi pedig - minden idők legrosszabb kezdésével - döntetlen lett, így nagyon nehéz mérkőzésre volt kilátás.
A meccs gyors MTK-góllal és kihagyott hetessel indult (talán akkor vezettek először és utoljára a vendégek), majd gyorsan fordítottunk. Állandósult az 1-2 gólos váci előny, amit rendre egalizált az MTK. AZ első negyedóra után végre összekaptuk magunkat védekezésben, és Arenhart is elkezdett védeni, így a szünetig fokozatosan elhúzva, hétgólos előnyre tettünk szert.
A folytatásban 8-10 percig állandósult a különbség, majd sikerült elhúznunk 10 góllal. Az addig is érdekesen fújó bírópáros ezt soknak találhatta, mert sorozatban fújtak a Vác kárára ebben az időszakban, kiváltva a közönség (telt ház körüli nézőszám volt) tüntetését. Hiába jött azonban vissza 7-8 gólra az MTK, egy újabb jó szériával megint 10 lett közte. Az utolsó 8-10 percre gyakorlatilag a teljes csapatot lecseréltük (már az első félidőben is sokat cseréltünk a belső posztokon), de még így is sikerült 12 gólig növelni az előnyt. A végén 10 maradt közte, köszönhetően pár kihagyott ziccernek és a feljavuló MTK-védekezésnek.
A csapatunkból sokan játszottak jól. Arenhart kb. 10 percig nem találkozott a labdával, utána azonban ziccereket védett. A gólokon sokan osztoztak: Kácsor, Kuczora és a két szélső is megszórta magát, és szokás szerint Barbi is betalált a kapuból.
Ha ilyen jól fog menni a folytatásban is, akkor akár megismételhetjük a tavalyi bravúrt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4172) TaliGa válasza Egon (#4171) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ti is beleszaladtatok a késbe a Loki ellen..., pedig Lakatos nagyot játszott. A Fradival meg nem tudom mi van idén, a védelem átjáróház, kapusteljesítmény se az igazi, ráadásul a második sorunk, akkora betli, hogy az elképesztő. Fogalmam nincs mit keres Malovic még mindig a csapatba, vagy hogy minek kellett ez a norvég irányító, ha szerencsénk lesz bevergődünk a 2. helyre, de jelen pillanatban csodaszámba menne :(

"So say we all"

(#4173) Egon válasza TaliGa (#4172) üzenetére


Egon
nagyúr

Sokat hibáztunk, és érdemes megnézni a bíráskodást is. A bírói hibáktól eltekintve, a bírói felfogás se nagyon kedvezett. J2-ben kaptunk vagy 10 gólt az agyonhájpolt Konibabáról. Szerintem az túlzás, hogy Rita nagyot játszott, inkább csak felvillanásai voltak, ahogy a többieknek is, már akik nem nyomtak full kretént.
Bosszantó ez a vereség, mert magunkat vertük meg, naggyá tettük Triffát, védekezésben meg gyengék voltunk.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4174) g0dl válasza TaliGa (#4172) üzenetére


g0dl
addikt

Jövő szombaton már nem babra megy a játék.

(#4175) Egon válasza Egon (#4173) üzenetére


Egon
nagyúr

Kicsit bővebben, mert mobilról írtam az előbb.
Sajnos sokat hibáztunk, ziccereket hagytunk ki, védekezésben pedig rengeteg volt a kihagyás. A kipattanók rendre az ellenfélnél kötöttek ki, és a játékvezetői felfogáshoz sem tudtunk alkalmazkodni (ti. ha a ziccerben levő játékost az utolsó pillanatban elengedte a védője, azt konzekvensen nem fújták le). A bíráskodás kapcsán sajnos mást is meg kell említsek: meglátásom szerint egyrészt 2 esetben is jogtalan kiállítás ítéltek ellenünk (az egyik Fanny kiállítása volt), ellenben az ellenfél megúszott 3-4 kiállítást, és legalább 2 hetest. Ezen túlmenően, több esetben is előfordult, hogy a bírók hagyták faltból 4-5 lépést lépni a vendégeket, amíg ziccerig jutottak, hogy hetest lehessen fújni, nálunk meg már 2-3 lépés után befújták a faltot, sima szabaddobásért (tipikus csalási módszer, már nem egyszer fújták így el a meccseinket, tizensok éve pl. egyszer pont a Fradi ellen - mondjuk ott még hármas emberhátrányt is el kellet szenvednünk akkor és így is csak 3 gól körül nyert az anno még NA vezette Fradi).
Azt gondolom hogy legalább 3 játékosunknak kellett volna legalább jó teljesítményt nyújtani, hogy legalább ikszre jók legyünk, de csak Kácsort és Lakatost lehetett kiemelni - véleményem szerint abszolút értelemben ők sem játszottak kimagaslóan, a sok lőtt gól ellenére sem: Gréti nem kevésszer hibázott elöl és hátul is, Rita pedig hosszú időre beleszürkült a mezőnybe.

Egyébként azért (is) bosszantó ez a vereség, mert a magam részéről nem láttam semmi olyan hatalmas extrát a Debrecentől, ami miatt azt lehetett volna mondani: ha fejre állunk akkor sem nyerhettünk volna. A balkezeseik pl. szinte semmit sem mutattak, csak 2-3 emberük nyújtott kiemelkedőt.
Az pedig méginkább bosszantott, hogy (a tavalyi bajnokságot is figyelembe véve) már messze nem az első olyan meccs volt, ahol a lendületes keresztmozgásokkal nem tudtunk mit kezdeni, és rengeteg gólt kaptunk belőlük - ezúton is üzenem az edzőnknek, hogy esetleg el kellene kezdeni gyakorolni edzésen az időben történő váltásokat... :U
A csapat forgatásának koncepciójára sem jöttem rá: Szabó Kittit pl. lehetett volna többet játszatni, és sajnos a mai meccsen Csenge nem igazán találta a helyét (pedig nagyon fontos lenne gyakorolni a "kétirányítós" játékot, mert különben Gréti már januárra el fog fogyni, hogy a balkettő helyettesítéséről már ne is beszéljek (Konit a félidőben le kellett volna zavarni a francba a pályáról, akkor lehet hogy nyertünk volna)...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4176) ruti válasza Egon (#4175) üzenetére


ruti
Közösségépítő

elnezest h mobilrol, ekezet nelkul vagyok:
egy pozitivum volt, hogy az elejen a 0-7 es szeriank utan sztem nem sok ember volt a csarnokban, aki gondolta h meg ezen a meccsen vezetni fogunk, de a 2. fi kozepere csak fekzarkoztunk, es egy pillanatra visszavettuk a vezetest

nem volt jatekelem, amiben jobbak lettunk volna, nagyon nincs mirol beszelni

es mondjuk inkabb ez a debrecen erjen oda elenk, mint egy siofok vagy erd

a sok okos elorebb pozicionalt minket pl. a lokinal is, de hamar megjott az elso kijozanito eredmeny.
nincs olyan ember a huszeveseink kozott, aki nem fossa ossze magat amikor ugy kemenyen kilep ra egy Bulath kaiberu jatekos es nincs aki ezt viszonozza at ellenfel magas fala elott. csak jar a labda, atloni nem tudunk, betorni meg csak Hamori mer, a hetes remenyeben, de ez nem lehet a fo taktikai fegyver, mert keves.
hianyzik a rutin meg 1-2 idosebb jatekos, aki a kemenyseget megadja a kello pillanatokban, amikor a szep jatek nem vezet eredmenyre, vagy a biroi felfogas olyan

Egon, vili bacsival kibekultel a vegen? 😁 nem jott arra veletlenul?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#4177) Egon válasza ruti (#4176) üzenetére


Egon
nagyúr

Undorító ez az új fórummotor, kész vagyok tőle... :W

nem volt jatekelem, amiben jobbak lettunk volna, nagyon nincs mirol beszelni

Ennek ellenére, plusz a sok kihagyott ziccer és a bírói "elhajlás" ellenére is csak néggyel kaptunk ki, ez azért jelent valamit... Azt gondolom, hogy ha csak egy is a javunkra módosult volna a negatív tényezők közül, akkor mi nyertünk volna, ezért is bosszantó a vereség

nincs olyan ember a huszeveseink kozott, aki nem fossa ossze magat amikor ugy kemenyen kilep ra egy Bulath kaiberu jatekos

Kácsor legalább kétszer is ellentmondást nem tűrően jött lendületből és lőtte át a falat - igaz, rendezetlen védelem ellen. A végén viszont nekem úgy tűnt, sajnos feladtuk fejben: nyoma sem volt annak a lendületnek az utolsó 3 percben, mint mondjuk tavaly a Siófok ellen, amikor gyors átlövésgólokat tudtunk lőni (pedig az sem volt alacsonyabb fal).

Egon, vili bacsival kibekultel a vegen? 😁 nem jott arra veletlenul?

Ezt azért bővebben meg kell magyaráznom, mert a végén azt hiszik a topictársak, hogy valamiféle huligán vagyok... :DDD Nos, az első félidőben Vili bá, az ellenfél edzője (Köstne Vilmos) hevesen reklamált a bíróknál egy ítéletet, amivel magára vonta a közönség haragját: többedmagammal megszólítottuk (légvonalban 3-4 méterre lehetett), hogy a másik oldalon simán befújtak könnyebb kézzel hasonló ítéleteket a sporik, azt miért nem raklamálta meg? Valamiért velem vette fel az öreg a szemkontaktust, és félhangosan csúnyákat mondogatott, amire én a korára és a vélelmezett szellemi állapotára vonatkozó jelzős szerkezettel válaszoltam... ;] Ezután ő tovább morgott, én meg csak röhögtem rajta...
Semmiféle gesztust nem tett (mondjuk 1 perccel utánatok távoztam a csarnokból, szóval nem tudom hogy később odajött-e, de nem hiszem). Előbb a bírókkal beszélt hosszasan (kíváncsi vagyok, miről...), aztán a másik oldalon nyilatkozott a tudósítónak (ekkor én már kifelé mentem).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4178) Neoteric válasza Egon (#4177) üzenetére


Neoteric
addikt

Használd gamepodot. ;)

PSN: ne0teric_sAN

(#4179) Egon


Egon
nagyúr

Inkább vágtam volna fát, vagy csináltam volna akármit: bármi szórakoztatóbb lett volna... :(
Nagy gondok vannak, lehet hogy el kell gondolkodni azon, hogy a játékosok és az edző kapcsolata mennyire fáradt el... Diószegivel nem tudom mi van (lehet hogy sérült): az egyik legjobbunk volt, most meg nem is játszott. A cserék nem igazán tudtak felnőni feladathoz, még egy amatőr Hypo ellen sem; mi lesz a bajnokságban? :( Sajnos Kuczora sem úgy tért vissza a sérüléséből, ahogy reméltük, Kácsor pedig nem tud minden meccsen jól játszani (talán Lakatos Rita volt az egyetlen, aki dicsérhető, egyes szakaszokban Háromi és Szondi is jól játszott, és kábé ennyi).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4180) TaliGa válasza Egon (#4179) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Fájt nézni..., mint a fejetlen csirkék, összevissza kapkodás, és őszintén szólva ez a "fiatal játékosok..." mantra is kezd unalmas lenni. Nem csak itt..., a Fradinál is - ahol amúgy pont nem a fiatalokkal van gond.
ps. Egyébként a Hypo szépen felkészült (ellentétben Szilágyival), jó volt ez a nyitottabb védekezés, és támadásban is ültek a variációik

"So say we all"

(#4181) Egon válasza TaliGa (#4180) üzenetére


Egon
nagyúr

A kommentár borzasztó volt, ennyi marhaságot rég hallottam.
Sajnos Gréti védekezésben nem igazán volt jó: az első félidőben, miután jött Csenge, egyből lett egy 5:0-s szériánk - sajnos a folytatásra ez már nem működött.
Egyébként teljesen felesleges és nem előremutató egy csapatot csak fiatalokból összerakni: egymás elől veszik el a helyet, és akik nem játszanak, gyakorlatilag garantáltan megragadnak a fejlődésben (pl. Szabó Kitti alig fog játszani valamit, a Kácsor-Lakatos-Hámori hármas max. Kuczorával egészül ki értelmes játékidővel). Akkor lennénk eredményesek, ha lenne még némi pénzmag, és lehetne bőven 30 fölötti, egykori sztárokat igazolni, akik már nincsenek a topon, de még motiváltak, akik nem akarnak (és nincs is szükségük) 20-25 percnél többet játszani, de akik tudnák helyettesíteni, tehermentesíteni a fiatalokat, akik a padról beszállva is (a rutinjuknál fogva) egyből képesek jó teljesítményt nyújtani.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4182) TaliGa válasza Egon (#4181) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ahol Tóth Timi szakértősködik, ott alap, hogy a hangerőt már veszem is le (engem vallatni lehetne a hangjával :W ).

"So say we all"

(#4183) Egon


Egon
nagyúr

Reménykedtem, de sajnos hiába... :(
Nagyon kellene egy rutinos, jó játékos a Fradiba, aki túllendítené őket a holtpontokon, és aki védekezésben is vezér lenne. Egy csúcsformában levő Penával vagy Szucsánszkival ma nyertek volna.
A FF-hoz pedig kellene még egy jó és magas beálló is...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4184) TaliGa válasza Egon (#4183) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ezer sebből vérzik már ez a történet... Kezdve a kapusainkkal (nehogy már tíz méteren kelljen védekezni, h ne kapjunk gólt...), aztán abban a pillanatban, hogy Háfra vagy Klujber már nem klasszis szinten játszik, a támadójátékunk halott. Hármasvédőben visszasírjuk Horváth Dórit... Nadine 2/0-val kezdett... Snelder árnyéka csak önmagának, Christensen meg egy tök fölösleges igazolás volt (ennyit Tóth N. is tudna középen), Klivinyinek abba kéne hagyni a kézilabdát (sajnos), és még sorolhatnám. Sztem egyértelműen a menedzsment sara az egész, kezdve Malovic igazolásával, Pena és Szikora pótlásának hiányával. Egy jó húzásuk volt, Klujber igazolása, meg 100 rossz (Szekerestől el kellett volna köszönni, ahogy Hornyáktól, és Reától is, és vmi klasszis középső védőt behúzni, meg egy irányítót)

"So say we all"

(#4185) Egon válasza TaliGa (#4184) üzenetére


Egon
nagyúr

Sok igazság vagyon szavaidban, sajnos...
De legalább a többi meccs meglett.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4186) g0dl


g0dl
addikt

Na végre behúztuk az első bl győzelmet a szezonban. Volt egy elfogadható félidő egy közepesen gyenge ellenféllel szemben.

(#4187) Egon


Egon
nagyúr

Végre a váci férficsapat is pontot szerzett, a nők nyertek a Hypo ellen, és a Veszprém is gálázott, a Fradi is behúzta - soha rosszabb eredményeket.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4188) Egon


Egon
nagyúr

Megint a törökök, nem tudom hogy sírjak vagy nevessek. Anyagi szempontból is lehetett volna jobb ellenfél (igaz, rosszabb is).
A legjobban a Debrecen járt. A Siófok belehúzott, de meg fogják oldani. Az Érd is esélyes, a Vácnak csak 50% esélyt adok (ha sikerül feljavulnunk, akkor ez lehet 60-70% is).
Minimum 2 csapatunk egészen biztosan ott lesz a következő fordulóban.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4189) TaliGa válasza Egon (#4188) üzenetére


TaliGa
aktív tag

A DVSC-nek elvileg edzőmeccs, a Siófok sztem is megoldja, az mondjuk kérdéses, hogy az Érd meg egyáltalán akarja e (mármint megoldani). A Vác is simán továbbjuthat, abban a csapatban simán több van, mint amit idén eddig mutatott, szal "örökké nem eshet" :)...

"So say we all"

(#4190) g0dl válasza Egon (#4188) üzenetére


g0dl
addikt

Az is érdekes, hogy a Dán, Norvég, Orosz, Román csapatok is egymás ellen kezdenek.

(#4191) Egon


Egon
nagyúr

Tegnap nem sikerült csodát tenni sajnos. Továbbra is kellene még 1-2 stabilan jó/kiemelkedő teljesítmény. A Debrecent meg verni kellett volna, ez is kiderült tegnap.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4192) TaliGa válasza Egon (#4191) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ahogy kezdett a Vác, azt hittem megint beárazzák a Siót :). Arenhart fantasztikus volt az első félidőben..., a másodikban meg Hámori. Egyébként, valóban 1-2 stabil teljesítmény kéne, meg csökkenteni a technikai hibákat...
A DVSC mítosza is megrogyott, x-elni a Fradival, verni az Érdet, aztán x Újvárosban és kikapni az MTK-tól :W ?

"So say we all"

(#4193) f(x)=exp(x) válasza TaliGa (#4192) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

"aztán x Újvárosban"

Mármint döntetlen Újváros ellen hazai pályán ugyebár...
A Vácnak tényleg jár a taps, egy nem rosszul játszó Siófok ellen tudtak lőtávolon belül maradni szinte végig. Tomori téves első kiállítása rányomta a bélyeget a játékára (a második után sokáig nem is játszott), ezzel együtt szerintem nagyon nincs ott fejben a nagyobb rangadókon. Ugyebár azt nyilatkozta, hogy alapemberré szeretne válni, hét ha én lennék az edző, rá biztos nem építenék komolyabb ellenfél ellen.

(#4194) TaliGa válasza f(x)=exp(x) (#4193) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Igazad van, tényleg hazai pályán volt az x...

"So say we all"

(#4195) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Váccal mi történt? Sokak szerint volt ebben a nagyobb arányú vereségben szándékosság, én nem láttam a meccset...

(#4196) ruti válasza f(x)=exp(x) (#4195) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Ha kimondva nem is, de nyilván a tudatalattikban ott motoszkálhat h nem feltétlen létkérdés továbbjutni, de szerintem egy igazi sportoló mindig nyerni megy ki. A bajnokságban beállni látszik ez a 6. hely, ami alapján a Vezetőség fejével én nem feltétlenül engedném el a nemzetközi kupát. Nyilván a fránya anyagiak is közrejátszanak...

Én láttam a szerdai bajnokit és azt a meccset is.
Ezek a törökök (és egyéb nemzetiségű csapattagjaik) jó játékosok egyénileg, és a csapat is egyben van, bárkinek meggyűlhet velük a baja.
A Vác meg fárad, pedig még csak november van, a kulcsjátékosok nagyon fiatalok, akik közül egyidőben mostanában jó esetben egynek megy a játék. Ez most a törökök ellen végre Kuczora volt.
A törökök ellen hiányzott Hámori (sérülés miatt), akire bárki bármit mondhat, de mindig tesz hozzá, az ötlettelen támadásokból ő szokott legalább szabaddobásig vagy hetesik jutni, ez most nagyon hiányzott.
Szerdán a huszadik percben kezdtek el a szurkolók bekiabálni, hogy Kácsor már hulla fáradt, le kéne hozni, ennek ellenére 50 perceket szokta fennhagyni az edző. Nem jó.
Megintcsak a bajnokira visszatérve: kint volt Kapitány Urunk személyesen, gondolom figyelte a két bő válogatott kerettagunkat. Hámori sérülten játszott és rosszul, hasonlóan Lakatos Ritához. De a Fehérvár ellen ez szerencsére nem hiányzott, a törökök ellen nagyon.
A középső posztokon kívül viszont van 2 jó kezdő szélsőnk, két jó kapusunk, de sajnos a kezdő beállónk nincs formában, rengeteg ziccert hibázik, a törökök ellen meg csak alibizett, nem bírt helyzetbe kerülni.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#4197) Egon válasza f(x)=exp(x) (#4195) üzenetére


Egon
nagyúr

Marhaság.
Több összetevője volt ennek a vereségnek. Egyrészt tényleg nem jött össze sokminden. Volt hogy lerohanásban labdavezetési hibát sikerült véteni, a kapufáról kifelé pattant a labda stb. Bezzeg a törököknek ezek mind bepattantak. Másrészt a bíráskodás enyhén szólva is kifogásolható volt: az ukrán nőcik pl. az első félidőben csak nálunk ítéltek kiállítást, meg ellenünk hetest stb. Harmadrészt nagyon hiányzott Hámori.
Ettől függetlenül simán lehetett volna egy szorosabb eredményt elérni, de sajnos sokan formán kívül vannak (a miért persze kérdéses), és a tegnapi meccsen a koncentráció szintje elfogadhatatlanul alacsony volt.
Sajnálatos módon ebben a bajnokságban a legtöbb játékos még adós a jó játékkal. Általában Kácsor szokott húzóember lenni, ezen a meccsen nem ment neki. Kuczora kezd játékba lendülni, de sajnos úgy tűnik, Lakatos és Kuczora együttes teljesítménye állandó: amikor az egyiknek jól megy, betlizik a másik (a bajnokság elején inkább Ritának ment a játék; az utóbbi 2-3 meccsen, mióta Csenge jól játszik, sajnos ő észrevehetetlen). Külön talány Helembai szereplése: nagyon nagy ígéretként indult, igen jó adottságai vannak, de sajnos nem igazán biztos kezű.
A legnagyobb probléma a védekezéssel volt tegnap is, ez viszont szerintem edzői felelősség. Már feszegettem egy ideje, hogy (bő 2 év után) lehet hogy elfáradt az edző kapcsolata a lányokkal, a folytatásban meglátjuk, hogy igazam van-e vagy senem.
Egyébként dolgoztunk már le hasonló mértékű hátrányt, és ez most sem látszik lehetetlennek: ha lesz egy normális bíráskodás, és Hámori egészséges lesz, 3-4 jó teljesítménnyel szerintem simán verhetők a törökök 7-8 góllal hazai pályán (vélhetőleg 7 is elég lenne, mert elég sok gól született tegnap).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4198) Egon


Egon
nagyúr

Elég gyászos volt a mai meccs, de már a tegnapi napon is akadtak figyelmeztető jelek.
Kovács Anna, Tóth Gabi betli, de Háfrától, Klujbertől, Kovacsicstól is sokkal többet vártam; a védekezés pedig kritikán aluli. Ebből így nem nagyon lesz olimpiai kvalifikáció. Azt gondolom, a jó utánpótlás-eredmények sokakat elaltattak sajnos: nem hátradőlni kellett volna, hanem még keményebben dolgozni, hogy a vetélytársak ne tudjanak fölénk nőni. Rasmussen szerintem egy kókler, semmivel sem, vagyunk vele előrébb. Váltani kellene szövkap. poszton is, de most Kovácsot cserélni kell Kiss Nikire, ez a minimum.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4199) g0dl válasza Egon (#4198) üzenetére


g0dl
addikt

Engem a védekezés szomorított el, különösen az első félidőben, meg persze a kapusteljesítmény, ami ettől nem választható el.
Ha a pozitívumokat próbálom keresni, akkor az a szélsők megbízhatósága ( Gréta eddig talán hibátlan), és ma működött a beállós játék, ami Piros óta hiányzik a válogatottból, és most legalább 3 jó beállónk van. Irányítóban nincs most senki jó formában. Azt hiszem ma Kim is sokat hibázott. Beküldte Vámost aki nem volt rossz, majd le is kapta, és védekezésben sem állt elő semmivel, pedig csak ütközni kellett volna.
Az rendben van, hogy Háfrától várjuk az átlövést, de azért a többiek segíthetnének zárással, labda nélküli mozgással.

Ha nem jönne össze az olimpia, egyértelműen egy név merülhet fel, mégpedig Vova.

(#4200) Egon


Egon
nagyúr

Ezt a kopasz kóklert az egész bandájával, Sitit is beleértve, olyan messze kellene zavarni a válogatottól, amilyen messze csak lehet... :((
Valamint nem ártana bizonyos elemeket eltávolítani a szövetségből is, de az irány nem ez: a pozícióhalmozók egyre csak többen lesznek.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.