Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) f(x)=exp(x) válasza Egon (#4249) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

"Már anno megjósoltam: addig fog tartani ez a nagy barátság, amíg a nyakukra nem nőnek - no ez most elérkezett... ;]"

Érdekes meglátás, ezzel ellentétben én meglepődtem, amikor elég sok Siófoknak gratuláló hozzászólást olvastam. Főleg az lepett meg, hogy nagyon sok "okos" szurkoló 10 gólos győzelemnél is károgni szokott, most ennek ellenére "jókor jött a vereség, a BL-re össze lehet szedni magunkat" jellegű kommentből van sok.

A magyar kézilabda sírásója szerintem maga a magyar közeg, meg lehet nézni, melyik csapatsportágban vagyunk jók. Semmiben szinte. Már amit pár balkáni ország vesz komolyabban (vízilabda), abban se lepődünk meg, ha a legjobb 4-be se kerülünk.

(#4252) Egon válasza f(x)=exp(x) (#4251) üzenetére


Egon
nagyúr

Érdekes amit írsz: ugyanezek az "okos" szurkolók, ha a Fraditól kaptak volna ki ugyanakkor, nem hiszem hogy "jókor jött vereség" szöveggel jönnének... :U
A közeg helyett inkább a TAO elosztás és számonkérés hiány az, ami kárhoztatható. Nem tudom, hogy miért "érdemel" pl. az utánpótlásnak semmit sem adó Kisvárda, vagy éppen Siófok milliárdokat, míg mondjuk egy Vác, aki több saját nevelésű játékost adott a válogatottba, meg a tizedét ennek... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4253) f(x)=exp(x) válasza Egon (#4252) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Épp ezt mondom én is. :U Csak te sugalltad, hogy a barátság eddig tartott, arra reflektáltam.

(#4254) TaliGa válasza f(x)=exp(x) (#4251) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Tegyük hozzá, h a Siónak gratuláló ETO-szurkerek perpill annak inkább örülnek, hogy pozícióba hozták a balatonpartiakat a Fradi ellenében, mert "jókor jött vereség" nem nagyon van, pláne, h indul a BL. Nyilván lesz egy bukéja, ha a Sió kapja a 2. BL-induló helyet, főleg, hogy egy ilyen helycsere után a Fradi sem fog 4 légiósnál megállni - sztem... A vicces egyébként az lenne, ha ugyanez a Sió bedarálná a Győrt a kupadöntőben :).

"So say we all"

(#4255) Egon válasza f(x)=exp(x) (#4253) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet hogy most még nem szakadt meg ez a fene nagy barátság (legalább van kinek drukkolniuk együtt a világversenyeken: ott a nyugatromán meg a norvég bajnokság - a Fradi-játékosokkal felálló magyar válogatottnak a fórumok tanulsága szerint inkább ellendrukkolnak, hogy tudják ekézni a fradistákat... :U ), de ha ilyen ütemben "fejlődik" a Syofoc, a nyakukra fog nőni, és ha mondjuk bajnok lesz, szerintem egyből nem lesz őszinte a mosoly a Rába partján ... ;] De meg is érdemlik... :C

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4256) f(x)=exp(x) válasza Egon (#4255) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ettől függetlenül, én továbbra is a tőled idézett állítást cáfoltam, még ha most sikerült mégegy teljes spekuláción alapuló hozzászólást összeizzadnod. :DDD

(#4257) g0dl


g0dl
addikt

Románokat legyőzni önmagában nagy élmény, de így ....

Mint a vicc béli parasztbácsi mondja a pilóta fiának, hát erre azért nem számítottam.

(#4258) Egon válasza g0dl (#4257) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó ez a szombat.
Levertük az MTK-t, a vízilabdás csajok is győztek, ráadásul a Fradi is nyert a románok ellen - kiváló... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4259) Egon válasza f(x)=exp(x) (#4256) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem - hogy egy újabb spekulációt osszak meg veled - kevésbé leszel vidám, ha továbbra is full kretént nyomtok majd védekezésben az erősebb csapatok ellen - elég egy zakó mondjuk a Fraditól, meg még némi bénázás, és a Siófokkal az egymás ellenitek nem túl kedvező ugyebár... :C
Spekuláció ez is? Meglátjuk a végén... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4260) f(x)=exp(x) válasza g0dl (#4257) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Szerencsére kimentem a meccsre, fenomenális volt. Eddig kétszer voltam, mindkétszer kikapott a Fradi, babonából majdnem nem mentem, de szerencsére volt egy megérzésem, ami be is jött.
A győzelem kulcsa az az volt [Cunderen persze vissza fogom majd nézni, így a változtatás jogát fenntartom], hogy a Pintea Cvijic párost sikerült a meccs fontos részeiben (első félidő+második félidő eleje) semlegesíteni úgy, hogy közben Neagu és Lekic se tudott betörni/jó pozícióból lőni.

(#4261) f(x)=exp(x) válasza Egon (#4259) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

"kevésbé leszel vidám, ha továbbra is full kretént nyomtok majd védekezésben az erősebb csapatok ellen - elég egy zakó mondjuk a Fraditól, meg még némi bénázás, és a Siófokkal az egymás ellenitek nem túl kedvező ugyebár... :C"

Huhh hát ha így lesz biztos eret vágok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4262) Egon válasza Egon (#4258) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébként sajnos nem csak Arenhart távozik majd a nyáron, hanem az egyik számomra legkedvesebb játékos is elmegy a hírek szerint, a Budaörsbe (vélhetőleg a kevés játéklehetőség miatt).
Ma hallottam 3 kapusnevet, akik állítólag célkeresztben vannak (mind magyar). Az egyik elég nagyot szólna, a másik közepesen nagyot, a harmadik csak pukkanna (annak nem örülnék, ha ő jönne). Az első kapus vezetéknevének kezdőbetűje az abc közepe táján, a másodiknak a vége felé, a harmadiknak pedig eléggé az elején van.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4263) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Váci NKSE – Alba Fehérvár KC
MTK – Kisvárda Master Good SE
DVSC Schaeffler – FTC-Rail Cargo Hungaria
Siófok KC – Győri Audi ETO

Jó meccsek lesznek, talán a Vác nyerhet könnyebben, meg az MTK, ha a Kisvárda nem tud addigra se kimászni a gödörből.

[ Szerkesztve ]

(#4264) Egon válasza f(x)=exp(x) (#4263) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, a győri trolloknak az nso-n belengettem, hogy összejöhet egy Siófok-Győr, ezek szerint bejött... ;]
Oltották a fradistákat (persze azokat sem kellett azért félteni, dedós szintre le tudnak menni többen is közülük is), hogy úgysenem kerül a Fradi a négybe (persze ez most is fennállhat akár, ha a Fradi a rosszabb arcát mutatja, de szerintem megoldják).
A vicces egyrészt az, hogy akár összejöhet egy Győr és Fradi nélküli MK FF, amire emberemlékezet óta nem volt példa, másrészt - a sorsolás jóvoltából - biztosan benn lesz két "kiscsapat" a legjobb négyben (akár a Fehérvár, akár a Kisvárda, akár az MTK, akár a Vác jut be, ez elmondható); harmadrészt még arra is van némi esély, hogy őket a FF első meccsén összesorsolják, így akár a döntőig is eljuthat (mondjuk) a Vác, ami nagyon nagy dolog lenne (eddigi rekordunk az MK-ban a harmadik hely). :C

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4265) Egon


Egon
nagyúr

Sajnos a Fradinak ma nem jött össze. Egy kicsit magukat verték meg, no meg azért érzésem szerint megkapta a hazai pályát az Esbjerg, főleg a végén.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4266) TaliGa válasza Egon (#4265) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Sajnos nem. Egy kicsit korán kezdte el Elek "beosztani" a vezetést, plusz sztem jobban működik csapat, ha Háfra az első félidőben csak támadásban van fent. Mindenesetre így h a Metzet elkalapálta a CSM, mi meg kikaptunk, most már nem nagyon kell számolgatni...

"So say we all"

(#4267) g0dl válasza TaliGa (#4266) üzenetére


g0dl
addikt

Háfra nagyon sokat padozott, lehet nem 100% az egészsége.

A két bírónak fogalma nem volt , hogy hol vannak, és a dán edző hisztivel erősen nyomás alá helyezte őket.

(#4268) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Ezzel a vereséggel pedig szinte biztos, hogy a Fradi nem fog tudni a FF-ba kerülésért játszani.
Érzésem szerint a borzasztó őszi szezon megpecsételte a sorsukat, az elmúlt 3 BL meccsen legalábbis klasszisokkal jobban játszottak, mint a Metz és a Vipers ellen.
Azt csak halkan jegyzem meg, hogy így még jobban is járhatnak, mert a bajnokságban a Siófok elleni küzdelemre jobban tudnak koncentrálni.

(#4269) Egon válasza f(x)=exp(x) (#4268) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja. Ugyanakkor nem tudok szó nélkül elmenni a bíráskodás mellett: ha az oroszok ellen, hazai pályán megkapta volna ugyanazt a fújást a Fradi, mint amit ellenük kaptak a dánok hazai pályán, nyert volna.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4270) g0dl válasza Egon (#4269) üzenetére


g0dl
addikt

Én már egy tisztességes biráskodással elégedett lennék.
De mindig is voltak egyenlőbbek, akik ötöt léphetnek, balkézzel tisztogathatnak betörésnél stb.

(#4271) TaliGa válasza Egon (#4269) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Biztos benne volt ez is - tehát egyszer végre felénk is lejthetne a pálya..., de most őszintén az a csapat, amelyiknek a kapusai 24 perc játék után 0% védési hatékonyságon állnak, és elöl elszórt még 5-6 labdát, hát az ne bírózzon :). A második félidőben az a 20 perc viszont baromi jó volt, ha ebből tudnánk 40 percet hozni a Siófok ellen...

"So say we all"

(#4272) Egon válasza TaliGa (#4271) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez is igaz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4273) f(x)=exp(x) válasza Egon (#4269) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Valóban, nem szoktam bírózni, de mindkettő meccs végén sok volt a Fradit sújtó bírói ítélet...

(#4274) TaliGa válasza f(x)=exp(x) (#4273) üzenetére


TaliGa
aktív tag

A dánok ellenin tényleg érződött, h ott kisebb ellenszéllel bőven partiban lehettünk volna - meg ha a jobbszél nem kezd el meghülyülni... Az lett volna a kulcsmeccs :W

Amúgy mit szóltok az átigazolási pletykákhoz, állítólag jön Bölk, Stolle, Behnke, Janurik, Kisfaludy, plusz gondolom egy jobbszélső (Lukács helyére, ja Sneldernél meg Siófokot rebesgetik)?

"So say we all"

(#4275) Egon válasza TaliGa (#4274) üzenetére


Egon
nagyúr

Mit szólnánk? A magam részéről semmit. Sok lesz a légiós, jön majd az ekézés Győrből.
Engem nyilván jobban érdekelnek a váci igazolásokról szóló hírek. Normális jobbátlövőnk már van (remélhetőleg nem lesz sérült), kell még egy balszélső Radosavljevic mellé (sajnos Szondi Zsófi a hírek szerint eligazol - mondjuk megértem, mert méltánytalanul kevés játékidőt kapott), és a legfontosabb: egy normális kapus. Na ez az, ami a jelek szerint nem lesz (ha Janurik megy a Fradiba, Triffa jó eséllyel az Érdbe tart, nem a Vácba).
Állítólag az Újvárosból is igazolunk valakit (gondolom valamelyik balszélsőt).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4276) g0dl válasza TaliGa (#4274) üzenetére


g0dl
addikt

Ezzel lesz meg a három fős légiós kvóta. Az szerintem nem rossz, ha fiatalokat igazolunk, akik mêg nem befutott sztárok, de erősen bennük van az esély. Én a német vonalban kevésbé hiszek, nem tudok Magyarországon bevált német női játékosról.
Kisfaludy nem tudom mire jelent nekünk megoldást.
Viszont jobbszélső kell.
Snelder nekem szimpatikus, és nagyon sokra értékelem, hogy milyen gyorsan, és jól megtanult magyarul. Az utóbbi időben azonban nem gólerős a Fradiban.

(#4277) TaliGa válasza Egon (#4275) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ha ennyi jön, az összvissz 3 légiós (Christensen tuti nem marad), ez mitől lenne sok! Ebből Stolle sztem támadásban semmit nem ér (a Thüringerben sem erőltetik), mondjuk hármasvédőnek oké. Bölk jó, Behnke meg franctuggya, sztem Sneldernél nem lesz jobb.

Arenhart távozása nálatok sztem nagy érvágás, és legyünk őszinték - normális kapust találni manapság, hááát..., plusz a Győr szépen letarolta a piacot :).

"So say we all"

(#4278) Egon válasza TaliGa (#4277) üzenetére


Egon
nagyúr

3 légiós valóban nem sok, nekem több rémlett, de ha a norvég csajszi is elmegy, meg Snelder is, akkor valóban nem lesz sok.
Arenhart távozása valóban fájó, több szempontból is, de nem gondolnám hogy ne lehetett volna pótolni. Állítólag elég magas fizuja volt, abból telhetne jó kapusra, bár nem tudom hogy a szerb csaj mennyiért jön Siófokról. Nálunk valamiért leszögezték, hogy csak 2 légiós lehet, ami szerintem butaság: külföldről nagyobb lenne a merítési lehetőség, kapusokból is. De ha hazai kapusban gondolkodnak, az alábbi kapusoknak járt le a szerződése: Kiss Éva, Triffa Ágnes, Csapó Kyra, Horváth-Pásztor Bettina, Oguntoye Viktória. Ők mind jó kapusok, lett volna merítési lehetőség (persze még nem zárnám ki, hogy fentiek valamelyike Vácott kössön ki, mindenesetre egyre csökken az esély: az ötből kettő biztos hogy nem jön, a pletykák szerint másik kettő sem). Ezen kívül jó kapusok még (szvsz): Bíró, Janurik, Szikora. Rájuk nyilván nincs sok esély. Biztos van még 1-2 név, akit kihagytam, így azért elmondható, hogy van kb. 10 magyar kapus, aki a mi szintünkön megoldást jelenthetne - ha ebből egyet sem sikerül leakasztani (úgy, hogy a potenciális jelöltek közül ötnek is lejárt a szerződése, tehát nem kellett volna kivásárolni), az a klubvezetés kudarca.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4279) TaliGa válasza Egon (#4278) üzenetére


TaliGa
aktív tag

"Kiss Éva, Triffa Ágnes, Csapó Kyra, Horváth-Pásztor Bettina, Oguntoye Viktória""
Kiss Évit lejegelte az ETO, Csapó megy Debrecenbe, tehát Triffa vagy Oguntoye szabad lesz, úgyhogy igazából max. 2 kapus lesz elérhető, de Horváth-Pásztort sztem megtartja a Várda.

"So say we all"

(#4280) Egon válasza TaliGa (#4279) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt én is tudom, lentebb írtam is. Ettől még igaz, hogy öt kapus szerződése járt le, és abból négy papíron megszerezhető lett volna (Kiss nyilván nem), pl. Csapó is választhatta volna a Vácot a Debrecen helyett akár, vagy mondjuk Pásztort is el lehetett volna csábítani Várdáról.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4281) Egon válasza Egon (#4280) üzenetére


Egon
nagyúr

Úgy tűnik, mégiscsak Triffa jön, legalábbis a tegnapi M1-es interjú alapján (ha pedig nem ő, akkor is minőségi kapust igazolunk, Szilágyi Zoli szerint).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4282) Egon


Egon
nagyúr

Véget ért egy korszak. Nem mondhatnám, hogy örülök.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4283) TaliGa válasza Egon (#4282) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Véget, bizony... Bár megjósolható volt. Érthetetlen igazolások, közben még van egy fél csapatnyi felesleges ember, akit 5 percre nem lehet a pályára engedni. És visszakapaszkodni még nehezebb lesz, lehet persze álmodozni, de a jövő évi várható igazolásokkal sem leszünk sokkal beljebb - sztem.

"So say we all"

(#4284) Egon válasza TaliGa (#4283) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért ennek a kérdésnek többféle vetülete van. Kezdeném a sportdiplomáciával. Anno a dánok, oroszok érdekes módon küldhettek 3-4 csapatot is a BL-be. Érdekes módon mióta a Győr a fő esélyese a BL-nek, 2 csapatban maximalizálták az egy országból indítható csapatok számát (EHF suxxxxx...). Folytatnám a Siófok elemzésével. Jövőre nem lesz Moen, szerintem Kobetic sem sokáig húzza már, és ahogy Érden is elzárták a pénzcsapot, szerintem Siófokon sem lesz sokáig kolbászból a kerítés. Ami a Fradit illeti, érdekes kérdés az igazolások megítélése. Háfra és Klujber személyében a két legígéretesebb fiatal csak náluk játszik, és ha a szülésből visszatérők játékba lendülnek, a belengetett érkezőkkel azért nem lesz olyan rossz a helyzet, szerintem simán benne van a pakliban, hogy jövőre visszakapaszkodhatnak a 2. helyre (addig is lehet majd nyerni egy EHF-kupát). BL FF szintű csapat vélhetőleg jövőre sem lesz a Fradi, de szerintem a Siófok is kevés ahhoz.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4285) f(x)=exp(x) válasza Egon (#4281) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Igen, Triffa lett a befutó.

(#4286) Egon válasza f(x)=exp(x) (#4285) üzenetére


Egon
nagyúr

Várható volt, bár anno nem túl szépen távozott Vácról. No meg jön Grosch Vivien is.
Állítólag nem tervezünk további igazolást, ami érdekes. A hírek szerint Szondi Zsófi távozik, így a jelek szerint egyetlen baszélsővel vágunk neki a szezonnak. Ez azért érdekes, mert a cserék közül leginkább Kovács Noémi tűnt használhatónak, aki jobbszélső; így lesz 3 jobbszélsőnk és egy balszélső... :F Persze ez azt is jelentheti, hogy mégsenem távozik Szondi.
A magam részéről teljesen feleslegesnek tartom pl. Paróczi Sára megtartását: Mészáros Rea érkezésével feleslegessé vált. De van még 1-2 játékos a keretben, aki gyakorlatilag nulla percet játszik.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4287) TaliGa válasza Egon (#4284) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ha jól tudom, a Siófoknak állami céges (vagy azokhoz közeli) szponzorai vannak, ill. az akadémiára behúzott tao is szép summa, tehát kevésbé függ az önkormányzati pénztől. Moen valóban nem lesz..., de úgy hírlik odatart Snelder, és Kobetic sztem még nem hagyja abba - lesz egy rutinos első soruk, akit mint idén, kifulladásig játszatnak - de ha a sérüléshullám elkerüli őket, nem lesznek könnyű prédák.

"So say we all"

(#4288) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Azért ma szépen beindult az átigazolási hullám :). Karnik vajon hová tart?

"So say we all"

(#4289) Egon válasza TaliGa (#4287) üzenetére


Egon
nagyúr

Kobetic már 35 éves. Nem hiszem hogy még sokáig aktív lesz (vagy ha igen, nem biztos hogy olyan szinten fog tudni játszani mint most - lásd Bulatovic).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4290) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

[link]

Első pár perc érdekes a BL indulás szempontjából.

(#4291) Egon válasza f(x)=exp(x) (#4290) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez azért már tudott dolog volt: [link]
Egyébként a 10. induló helyre (ugye elvileg 9 induló helye biztos) jó eséllyel pályázhat a Siófok, mivel az utóbbi 3 évben 3 különböző csapat nyerte az EHF kupát, és ha legalább a döntőig eljutnak, akkor máris övék az a hely.
A többi hely vonatkozásában érdekes lesz a helyzet, elvben nem kizárt, hogy a Fradi pályázatát is befogadhatják.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4292) Neoteric válasza Egon (#4291) üzenetére


Neoteric
addikt

Pont arról szól a podcast, hogy perpill egyáltalán nem kézen fekvő, hogy a 10. indulóhely a Siófoké, mivel a Magyar Kéziszövetségé a hely, és nincs tisztázva, hogy az MKSZ vagy az EHF dönti el a sorsát és milyen szempont szerint. A jó eredmények arra jók, hogy Magyarországé a 10. hely. Illetve azt is elmondják, hogy 3 csapat ki van zárva országonként, vagyis ha mi megkapjuk a 10. helyet, akkor szabadkártyák nem játszanak.

PSN: ne0teric_sAN

(#4293) Egon válasza Neoteric (#4292) üzenetére


Egon
nagyúr

Elvileg az MKSZ dönt, de csoda kellene ahhoz, hogy ne a Siófok legyen a 2. helyen a bajnokságban, ergo akár úgy dönt a hazai szövetség, hogy - ha már az országé a 10. hely - a bajnokság 2. helyezettje indulhat a BL-ben, akár az EHF-kupában a plusz helyet kivívó csapat, a kettő egy és ugyanaz lesz (jövőre legalábbis), ergo nehezen tudom elképzelni azt, hogy mondjuk az első és a harmadik helyezettet indítanák: elég nehéz lenne indokolni... :U Elvben az MKSZ megtehetné persze, de nyilván nem fogja.
A helyzet két év múlva persze pikánsabb lesz, feltéve ha a Fradi jövőre megnyeri az EHF kupát (pontosabban az új nevű, 2. számú kupasorozatot), és ha jövőre is csak a 3. helyen végez a bajnokságban: akkor az az érdekes helyzet fog adódni, hogy ha az MKSZ a bajnoki helyezések alapján osztja majd a BL-helyeket, akkor tulajdonképpen a Fradi a Siófoknak fog BL-kvótát szerezni... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4294) f(x)=exp(x) válasza Egon (#4293) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem érdemes ennyire előre tekinteni, még most sem teljesen biztos, hogy a jelenlegi elvek alapján fog kialakulni a BL-ben induló csapatok névsora.
Egyébként véleményem szerint három magyar csapat simán indulhatna a BL-ben, az ilyen Lublin szintű csapatok helyett...

(#4295) g0dl


g0dl
addikt

Megvan a Fradi teljes kerete a következő szezonra.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria 2020/2021-es szezonra tervezett kerete:
Kapusok: Bíró Blanka, Janurik Kinga
Jobbszélsők: Angela Malestein, Kovács Anett
Jobbátlövők: Alicia Stolle, Klujber Katrin
Beállók: Julia Behnke, Kisfaludy Anett, Pásztor Noémi
Irányítók: Kovacsics Anikó, Szucsánszki Zita, Tóth Nikolett
Balátlövők: Csiszár-Szekeres Klára, Emily Bölk, Háfra Noémip
Balszélsők: Márton Gréta, Schatzl Nadine

Nem gyenge, és maxra kitöltve az önként vállalt 4 fős légiós kvóta.
Gyakorlatilag egyenrangú második sor van, ami új meccselést enged és követel meg.

(#4296) Egon válasza g0dl (#4295) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyrészt az nso szerint távozók még lehetnek, csak az érkezők szempontjából teljes a keret.
Másrészt nem vagyok meggyőződve arról, hogy a német vonal a legjobb megoldás, illetve pl. jobbszélső poszton kifejezett gyengülést látok, úgyhogy a "nem gyenge" kitételt mihez képest kellene értelmezni, a jelenlegihez, vagy általánosságban?
Gábornak azért fel lesz adva a lecke, hogy összerakja majd ezt a csapatot.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4297) g0dl válasza Egon (#4296) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem ez végleges. A nem gyengét úgy értem, hogy nincsenek benne olyanok, akik csak padra lettek szerződtetve. Ebben a szezonban volt három olyan játékos, aki nem volt elég jó (Malovics), nem volt elég egészséges (Klivinyi), vagy nem volt hozzá bizalom (Christensen), és lényegében végig padozott.
A jobbszélső poszt nehéz kérdés, szerintem kb. egy szint. Aki előrelépés lett volna, az Manaharova, vagy Radicsevics lett volna.

(#4298) TaliGa válasza g0dl (#4297) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Így van, ez a végleges keret (Fradi.hu).

"So say we all"

(#4299) Egon válasza g0dl (#4297) üzenetére


Egon
nagyúr

Jogos, lemaradtam az utolsó cikkről, melyben szerepel a további 4 távozó (Kingát sajnálom, úgy tűnik már sosem lesz teljes értékű a válla, kíváncsi vagyok hol folytatja, talán irányítóként még tud érvényesülni pár évig alacsonyabb szinten).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4300) g0dl válasza Egon (#4299) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem Klivinyit Elek is teljes vállszélességgel támogatta, de sajnos nem tudott visszatérni a korábbi szintre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.