Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) Kaba válasza Egon (#5050) üzenetére


Kaba
veterán

A Vác esélyei megint nőttek egy jobb helyezésre, mivel Holta otthagyta a Siófokot.

[ Szerkesztve ]

(#5052) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Fradit nagyon nagy esélyesként tartják számon ma a fogadóirodák, szotyipénzt rá akartam rakni a továbbjutásra, de elég nevetséges az odds rá.

(#5053) Kaba válasza f(x)=exp(x) (#5052) üzenetére


Kaba
veterán

Nem olyan nagy esélyes a Fradi( kb. 2-3 gólos győzelmet tartanak reálisnak).
A továbbjutásra kb. 4,5 ös szorzó van( erre tényleg csak szotyipénzt érdemes tenni, mivel nem valószínű).

(#5054) Egon válasza Kaba (#5053) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez is lesz vélhetőleg, mármint 2-3 gólos hazai győzelem, én ezt tartom reálisnak. De ha rosszul játszanak, még lehet hogy ennyi se lesz.
Ahhoz, hogy továbbjussanak, az is kellene, hogy a Krimnek minden kifelé pattanjon (van ilyen egy csapat életében, nem is kevésszer).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5055) f(x)=exp(x) válasza Kaba (#5053) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Arra, hogy 6-10 góllal nyer a Fradi, 3.02... mindenestere egy rossz napot kifogó Gros és egy jól játszó Fradi esetén bármi lehet.

(#5056) Kaba válasza f(x)=exp(x) (#5055) üzenetére


Kaba
veterán

A Krim korábban (Gros és Brnovic nélkül) is szoros mérkőzéseket játszott, amikor vereséget szenvedett.
Nyilván egy mérkőzésen minden lehetséges, ennek ellenére a Fradi továbbjutása szerintem nem fog bekövetkezni.

[ Szerkesztve ]

(#5057) vicze válasza f(x)=exp(x) (#5052) üzenetére


vicze
félisten

Nyerni valószínűleg nyerünk ha nem full kretént tolunk, továbbjutás esélye elég esélytelen.

(#5058) Egon válasza vicze (#5057) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyelőre támadásban full kretént nyomtok.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5059) f(x)=exp(x) válasza Egon (#5058) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Vác viszont nagyon jól tartja magát.

(#5060) Kaba válasza f(x)=exp(x) (#5059) üzenetére


Kaba
veterán

A Váci meccsen is így volt. A félidőben akkor,
Vác-Győr 19-17 volt.

(#5061) Egon válasza f(x)=exp(x) (#5059) üzenetére


Egon
nagyúr

Sok sz*rt nem ért. Ugyanúgy nulla pont jár egy kétgólos, mint egy húszgólos vereségért.
Inkább a megnyerhető meccseken játsszanak jól.
Visszatérve a Fradira: összességében nem sok hiányzott. Bosszantó, hogy négy félidőből hármat is sikerült elbukni: ha "csak" kettőt megnyernek, meglett volna a továbbjutás.
Mondjuk továbbra is azt gondolom, hogy a sérüléseket is bekalkulálva, összességében a Krim volt az esélyes, ergo bravúrszámba ment volna a továbbjutás.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5062) TaliGa válasza Egon (#5061) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ma is simán megvolt az esély, de 8!!! gólt dobni egy félidőben, hát ez vicc. Amúgy ez a Krim most sem volt sokkal jobb, mint a csoportmeccseken, csak volt egy Ana Gros náluk (aki egy félidőre feltámadt). Összességében a szezon leggyengébb meccseit produkáltuk (kivéve a mai 2 félidő), megint naggyá tettünk egy kapust, meg két hétre mennybe menesztettünk egy edzőt...

"So say we all"

(#5063) vicze válasza Egon (#5058) üzenetére


vicze
félisten

Hár a Krim megunta a dolgot a második félidőben és értelmes eredmény lett. Igazából 1-re feljöhettünk volna egy kis szerencsével (khm 7-esek...). Gros ma nem épült be annyira. :P

(#5064) Kaba


Kaba
veterán

Görbicz lett az ETO elnöke 8 általánossal, nyelvet nem beszél stb. (a nyilatkozatai szinvonala alapján még ez is soknak tűnik).
A Fradi simán verte a Siófokot.

[ Szerkesztve ]

(#5065) Egon


Egon
nagyúr

Többet vártam a Szegedtől, legalábbis védekezésben.
Kíváncsi vagyok, a Veszprém feltámad-e annyira, hogy bejusson a FF-ba.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5066) TaliGa válasza Egon (#5065) üzenetére


TaliGa
aktív tag

A Szegeden sztem hasonló átok ül, mint a nőknél a Fradin - ha a BL FF-ről van szó, nincs az az ellenfél, akit ne tudnának alulmúlni... Mindig ezen az egy-két meccsen fogy el a spiritusz... :W

"So say we all"

(#5067) Egon válasza TaliGa (#5066) üzenetére


Egon
nagyúr

Nehéz úgy képet alkotni, hogy nem ismerjük az egyes csapatok költségvetését.
Állítólag a Veszprém benne van az első 3-4 csapatban ezen a téren, míg a Szeged nincs az első 10-ben sem. Ha ez igaz, akkor a reális elvárás a legjobb 16, a bravúr a legjobb 8, a FF pedig csoda kategória. Ezt írta valaki egy másik fórumon, és totál egyet tudok vele érteni.
A Fradi talán annyiban más, hogy nekik a legjobb 10-ben benne van a köllségvetésük (állítólag): ha ez igaz, akkor a legjobb 8 azért elvárás lehet (a FF viszont nem reális ott sem).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5068) Kaba válasza Egon (#5067) üzenetére


Kaba
veterán

A Szeged költségvetése is bent van a legjobb 10-ben, kb a Veszpréminek a fele a költségvetésük. A Nőknél a Győr az első háromban van a Fradi kb.6-7-ik jelenleg, de ez jövőre változhat miután Győrben a Dézsi klán átvette az irányítást és az Audi már nem delegált senkit az új elnökségben.(így akár kérdéses lehet egy újabb támogatási szerződés létrejötte a részükről a jövőben).

[ Szerkesztve ]

(#5069) Egon válasza Kaba (#5068) üzenetére


Egon
nagyúr

Forrás?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5070) Kaba válasza Egon (#5069) üzenetére


Kaba
veterán

Különböző helyeken olvashatók az adatok, pl.hétméteres.com, qubit.hu,
még a Blikk is írt róla. Ahogy említetted a különböző kézis fórumokon is sokszor téma a költségvetés.

(#5071) Egon válasza Kaba (#5070) üzenetére


Egon
nagyúr

Oké, csak mivel eltérő infók vannak, minimum megkérdőjelezhető az adatok hitelessége.
A Vác kapcsán írtam már 300 millát és 180 millát is - melyiket higgyem el?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5072) Kaba válasza Egon (#5071) üzenetére


Kaba
veterán

Az adatok/infók valóban eltérőek, de átlagolva így néztek ki tavaly kb.
Veszprém 4, Szeged 2 , Győr 2, Fradi 1,3 (milliárd Forint).
A férfiaknál tavaly PSG/Veszprém/Barcelona sorrend volt, a Szeged 9-11 között. A nőknél tavaly Brest/Rostov/Győr/Bukarest volt a sorrend a Fradi 6-7 körül (az idén a Brest már nincsen az első négyben sem).
A Vác kapcsán, szerintem inkább a 300 millához közelebbi a reális szám).

[ Szerkesztve ]

(#5073) Egon válasza Kaba (#5072) üzenetére


Egon
nagyúr

A Vác kapcsán, szerintem inkább a 300 millához közelebbi a reális szám

Fura lenne, mert a Debrecenről is annyit írtak, és ránézésre is látszik hogy a két csapat lehetőségei meglehetősen távol esnek egymástól... :U
Szerintem maximum 230 lehet a költségvetésünk (180 + az MKSZ-től a kupaindulásért kapott 50 milla).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5074) Kaba válasza Egon (#5073) üzenetére


Kaba
veterán

Sima győzelem a Vácnak a mai idegenbeli mérkőzésen Kisvárdán.(érik a negyedik hely :) ).

[ Szerkesztve ]

(#5075) Egon válasza Kaba (#5074) üzenetére


Egon
nagyúr

Néztem a meccset, a simától messze volt. 12-6-os vezetésnél azt hittük, a bab is hús... :(
Nyolc gólt sikerült dobni az egész második félidőben... :((
Persze a lényeg a 2 pont. Mindenképp nagyon szükséges volt. Innentől kezdve a legfőbb kérdés a Vác-Móvár meccs eredménye. Ott kell legalább 1 pont, és ha nyerünk Szombathelyen (ami azért nem lesz egyszerű, tekintve a Szombathely legutóbbi eredményeit), akkor már nagy baj nem lehet (persze nem ártana, ha a Debrecen komolyan venné a Siófok elleni meccsét).
Apropó Debrecen: ma ők is full kretént nyomtak, a 45. percben vezettek először...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5076) Kaba válasza Egon (#5075) üzenetére


Kaba
veterán

A Siófok kipipálva (MTK-Siófok 26-24).
Így minden jel a Móvár elleni otthoni mérkőzésre mutat( de lehet a Móvár is megteszi a szivességet, hogy előtte még botlik :) ).

(#5077) ruti


ruti
Közösségépítő

tegnapi ffi válogatott meccs utolsó 10 percét néztem...te jóságos atyaúristen...
elképzelem, milyen volt az előző 50 perc...
a végén már majdnem annak drukkoltam, hogy szerezzen egy pontot az ellenfél, mert komolyan csináltak szép dolgokat

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#5078) Egon válasza ruti (#5077) üzenetére


Egon
nagyúr

Én néztem kb. 45 percet... :( MIt ne mondjak: sírtam... :(
Érdemes lenne elmerengeni azon, hogy miképp lehetséges: jóval több pénz áramlik a kézilabdába, mint mondjuk 15 éve; ennek csak a létesítmények szintjén van látszatja, a válogatott gyengébb mint valaha. Ez olyan magyarosch... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5079) TaliGa válasza Egon (#5078) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Szintén elgondolkodtató: A női bajnokságban ahogy számolgattam, jövőre rekordszámú légiós lesz - a nézettség meg gyanúsan kevés mostanában..., óriási húzás volt az utolsó "féket" (4 külföldi felett fizetni kellett a játékengedélyekért) kivenni a rendszerből. Amúgy tényleg nem tűnik fel senkinek, h egy feneketlen kútba ömlik a zsé, de még nem is a magyarokhoz kerül a java...

"So say we all"

(#5080) Egon válasza TaliGa (#5079) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyetértek.
Amíg marad a jelenlegi vezetés, egészen biztosan nem lesz változás. Talán ha sikerül leépíteni a Győrt is, felhorgadnak páran (bár mostanra szvsz legalább annyi ellendrukkere van az ETO-nak, mint drukkere - nem kis részben egynémely frusztrált, tirpák szurkolójuk végett).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5081) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Győrnek van 87 gól előnye, 3 meccs hátránya a Fradival szemben. Érdekes lesz így megint a bajnokság hátralevő része.

[ Szerkesztve ]

(#5082) Egon


Egon
nagyúr

A vártnál simábban vertük a Szombathelyt, de megint nem valami szép és összeszedett játékkal. A bírókra egy szót sem szólhatunk...
Ugyanez szvsz elmondható a Fradi-győr meccsről is, a Fradi vonatkozásában (mármint a bírós rész). Az a plusz 90 gól, amennyivel hozzávetőlegesen jobb a Győr gólaránya, jó eséllyel elég lesz a bajnokság megnyerésére, de legalább pár Győr-szurker (nyilván ideiglenesen) talán visszavesz az arcából az nso-n... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5083) Kaba válasza f(x)=exp(x) (#5081) üzenetére


Kaba
veterán

Behozhatatlan(30 góllal meccsenként nem lehet nyerni). Ma látszott, hogy a sógor koma kavarás mennyire megzavarhatta a Győr csapatát.
Az Ambros is gyengén teljesített, a kapust és a koreait le kellett volna hoznia(ezt még a vak is látta :) ).

[ Szerkesztve ]

(#5084) vicze


vicze
félisten

Ma nem érdemelt bajnokságot a Győt az biztos, 2 meccset már meghúztunk eddig, végig 20+-szal nyerni borzasztóan nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#5085) g0dl


g0dl
addikt

A két bíró megvédte Martin seggét. Ha összejön a +6, szerintem Danyi vigyora nem fért volna el 16:9-ben.

(#5086) vicze


vicze
félisten

Mondjuk basszus 4éven belül 2x ilyet... Akkor azt mondtam hogy soha nem lesz ilyen még 1x, erre...
Leglább nem lesznek unalmas meccsek. :D

(#5087) f(x)=exp(x) válasza vicze (#5086) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Én azt hittem megváltoztatták utána, hogy többször ez ne fordulhasson elő, vagy legalábbis nehezebben.

(#5088) vicze válasza f(x)=exp(x) (#5087) üzenetére


vicze
félisten

Nem nagyon lehet megváltoztatni, egy liga jellegű versenyben mindenhol ez a szabály. Máshogy nem tudod eldönteni ezeket a szituációkat, lehete valami hülyébb szabály de az még rosszabb lenne mint a mostani.

[ Szerkesztve ]

(#5089) TaliGa válasza Egon (#5082) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Most néztem meg A.M.-ék sajtótájékoztatóját (Elek nem ült be), szánalmas a spanyol, ennyire rossz vesztest..., mondjuk V.K. se az eszéről lesz híres. Amúgy leadhatnátok az oda-vissza vágót 30-30 góllal :)) , ha még akartok picsogó spanyolt és norvégokat látni :DD :DD :DD

"So say we all"

(#5090) Kaba válasza TaliGa (#5089) üzenetére


Kaba
veterán

A kakaskodás legalább hozott némi látnivalót :) .
A mérkőzés szerintem nem hozta egy bajnoki döntő szinvonalát. A híres Győri védelelem nagyon gyatra volt( igaz már a Móvár ellen is). A Fradinak a BL-ben is így kellene küzdenie.
Ilyen holtversenyes esetekre egy harmadik mérkőzést lenne célszerű semleges pályán kiírni. Sajnálom előre a hátralevő ellenfeleket.

[ Szerkesztve ]

(#5091) TaliGa válasza Kaba (#5090) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Sztem meg ilyennek kell lennie egy bajnoki döntőnek..., a kakaskodás egyébként nagyon rosszul jött, egy tök egyértelmű jogos büntetőt nem fújtak be, ebből lett a hirig, ami egyérteműen az ETO-nak kedvezett - ők támadhattak először (6 az 5be), plusz ők kezdték a 2. félidőt még mindig emberelőnyben, így +3 góllal jöttek ki belőle...

"So say we all"

(#5092) Egon válasza TaliGa (#5089) üzenetére


Egon
nagyúr

Ebből mi csak sz*rul jöhetünk ki.
Ha nagy zakó lesz, akkor a győriek, ha szoros akkor a fradisták szemében leszünk k*cs*gök.
Egyébként a vicces az, hogy amikor pár éve hasonló módon dőlt el a bajnokság, akkor volt olyan győri, aki - annak ellenére hogy tulajdonképpen megnyertük nekik a bajnokságot - képes volt minket fikázni, hogy miért nem csak öttel kaptunk ki... :W

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5093) f(x)=exp(x) válasza TaliGa (#5091) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Viszont a videó alapján Elek rontotta el azzal, hogy a bírónál reklamálni akaró Martinnak odaszólt. Mondjuk abban a pillanatban nem hiszem hogy gondolta, hogy a spanyol ennyire agyabeteg.
Mindkettőt el lehetne tiltani pár meccsre.

(#5094) f(x)=exp(x) válasza Egon (#5092) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Lehet, hogy a legutóbb a Győrnek, most a Fradinak "nyertek" egy bajnoki címet?
Ha megnezzük, ebben az évben elég szoros vereségeitek voltak a Győrrel szemben.
Egyébként ha reálisak vagyunk, 20 gólnál többel nem hiszem, hogy ki fogtok kapni bármelyik meccse.

(#5095) Kaba válasza f(x)=exp(x) (#5081) üzenetére


Kaba
veterán

Már nincsen 87 gól előnye. Törölték a 10:0 ás mérkőzéseket, így az előny 80 gólra csökkent.

[ Szerkesztve ]

(#5096) f(x)=exp(x) válasza Kaba (#5095) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

És így a Fradi mindegy, hogy mit játszik a Szombathely ellen? Mert ha igen, akkor ez gyakorlatilag a Győrnek kedvezőbb.

Szerk.: úgy látom, nem mindegy, mivel a Szombathely ellen idegenben játszott a Győr.

Szerk2.: olyen esetben nem lenne jobb, ha semleges helyszínen játszanának 1 mérkőzést?

[ Szerkesztve ]

(#5097) Kaba válasza f(x)=exp(x) (#5096) üzenetére


Kaba
veterán

A jelenlegi szabályozás a legrosszabb(igaz minimális a valószínűsége, hogy ez a helyzet bekövetkezik).
Célszerűbb lenne egy döntő mérkőzés, vagy hasonlóan az európai kupákhoz az idegenben lőtt gólok száma egyenlőség esetén.
A jelenlegi szabályozással a kiscsapatokat hozzák nehéz helyzetbe.

(#5098) TaliGa válasza Kaba (#5097) üzenetére


TaliGa
aktív tag

A Győrmek lesz egy Loki elleni meccse, ahol a DVSC-nek végülis tökmindegy az eredmény, így is úgy is bronzérmes lesz, ha lenne is halvány esélyünk, azon elúszik...

"So say we all"

(#5099) Kaba válasza TaliGa (#5098) üzenetére


Kaba
veterán

Szerintem, ha Lokinak nyernie kellene a harmadik helyért, akkor sem lenne másképp. A végeredmény normális emberi számítások szerint a jelenlegi maradna.
A probléma csak az, hogy most terep nyílt az összeesküvés elméletekre.
Pl., hogy valamelyik csapat "lefekszik", vagy a Budaörs lemondja a Fradi ellenit covid miatt( így a Győr vesztene 30 gólt), stb.
Ezért nem szerencsés a jelenlegi szabályozás, mivel a kis csapatok lesznek szenvedő alanyai.

[ Szerkesztve ]

(#5100) Egon válasza Kaba (#5099) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyetértek, ennek semmi értelme.
Vagy legyen idegenben lőtt gólok szabály, vagy 3. meccs.
Egyébként azt sem tartom szerencsés dolognak, ami a férfi mezőnyben van, mert úgy meg a két első 1-1 meccsbe simán belesz*rhat, ahogy az meg is történik.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.