Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Egon válasza TaliGa (#4599) üzenetére


Egon
nagyúr

Ennyit érnek az "irányjelzős" fórum "kész tény"-ei": [link]
Szokás szerint annak drukkolok leginkább, hogy ne csillió kilométerre levő ellenfelet kapjunk.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4602) vicze válasza Egon (#4601) üzenetére


vicze
félisten

Én meg drukkolok hogy ne az MTK-t kapjátok. :)

(#4603) TaliGa válasza Egon (#4601) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Amikor az utolsó fordulóban a Csabától kikapott a Sió, és beírtam, h ez biza sokba fáj, a vezérürük az irányjelzőn leoltottak, h ez mit se számít, mert az MTK nem indul kupán (mint az "köztudott").

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#4604) Egon válasza TaliGa (#4603) üzenetére


Egon
nagyúr

Értem én, hogy nem te találtad ki a fals infót... :)
Mindenesetre a Sió elindult lefelé (kérdés, hogy az Érd "magasságában" kötnek-e ki, vagy van út visszafelé). Érdekes lesz jövőre a bajnokság, legalábbis a 3. hely vonatkozásában (bízvást pályázhat rá a Debrecen, esetleg a Vác és a Móvár is (bár mindkét csapat gyengült valamelyest), de a Siófok is van olyan erős, hogy behúzhatja - főleg hogy csak a bajnokságra kell koncentrálniuk).
A Vác igazi sötét ló lehet jövőre: új edző, sok új (vagy visszatérő) játékos, a belső posztokon jóval nagyobb variációs lehetőséggel (leszámítva a beállót).
Egyébként pont az irányjelzős fórumon írták, hogy az Esztergomból (harmadosztály győztes csapat) jön hozzánk valami közel 2 méteres, 16 éves védőjátékos - kíváncsian várom. Sajnos az ilyen ígéretes fiatalokból jó ha minden tizedik befut nálunk (sokszor nagyon korán súlyosan megsérülnek, akár többször is egymás után). A teljesség igénye nélkül: Ivanics Dóra, Ertl Rebeka, Iván Eseme, Káldy Lili, Szeberényi Flóra, Bálint Anna: ők az utóbbi évek "nyom nélkül" eltűnt váci játékosai (mondjuk talán Flórát Annát még korai lenne leírni (de mindenesetre finoman fogalmazva se váltották meg a világot Vácott), és vannak olyanok is, akik máshol kiteljesedtek: Szabó Kitti és Paróczy Sára egész jól játszik az Érdben). Érdekes lesz látni, hogy Kácsor Gréti visszatalál-e a tavalyelőtti formájához (nemkülönben, hogy a csodagyereknek kikiáltott Bárdy Noémi tud-e továbbfejlődni).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4605) Egon


Egon
nagyúr

Nézem a dolgok jó oldalát: lehet hogy rekord 2 hét elteltével, a felkészülés kellős közepén kirúgni az edzőt... :Y
Egyébként gratula az U19-es csapatnak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4606) g0dl


g0dl
addikt

Női kézi: U19-es válogatottunk megnyerte az Európa-bajnokságot!

Nem nagyon volt ellenfél

A magyar női U19-es kézilabda-válogatott 31–22-re legyőzte az orosz csapatot a celjei Európa-bajnokság döntőjében, így megvédte a címét!

NŐI JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG
DÖNTŐ
Magyarország–Oroszország 31–22 (17–11)
A magyar gólszerzők: Farkas 7, Kajdon 5, Ferenczy 5, Koronczai 4, Kukely 4, Vámos M. 2, Ballai 1, Faragó 1, Juhász 1, Mérai 1
Az Európa-bajnok magyar női junior válogatott:
Kapusok: BUKOVSZKY ANNA (Váci NKSE), NÉMETH Kata (Boglári Akadémia-SZISE), ZSIGMOND Panna (FTC)
Jobbszélső: PÁLFFY Anna (Váci NKSE)
Jobbátlövő: FERENCZY Diána (FTC)
Irányítók: BALLAI Borbála (FTC), BESSZER Borbála (Alba Fehérvár KC), FARKAS Johanna (Boglári Akadémia-SZISE), KAJDON Blanka (Boglári Akadémia-SZISE), KUKELY Anna (Békéscsabai ENKSE), MLINKÓ Zsófia (Boglári Akadémia-SZISE)
Beállók: BÁNHIDI Barbara (Boglári Akadémia-SZISE), FARAGÓ Luca (Boglári Akadémia-SZISE), VILÁGOS Diána (Győri Audi ETO KC)
Balátlövők: JUHÁSZ Gréta (Boglári Akadémia-SZISE), KORONCZAI Petra (Boglári Akadémia-SZISE)
Balszélsők: MÉRAI Maja (Boglári Akadémia-SZISE), VÁMOS Míra (Boglári Akadémia-SZISE)

Szövetségi edző: Ifj. KISS Szilárd
Edzők: PAPP György, KUN Attila

(#4607) ígyvanferi válasza g0dl (#4606) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem közvetítették sehol teljes egészében? Highlights videót találtam a döntőről, meg a helyosztókról, de ennyi? A '18-as U21-es vb-t emlékszem, hogy adták a tv-ben (oké, azt nálunk rendezték, gondolom ez is közrejátszott ebben).

(#4608) Egon válasza ígyvanferi (#4607) üzenetére


Egon
nagyúr

Neten lehetett követni, mármint volt élő videós közvetítés.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4609) TaliGa válasza ígyvanferi (#4607) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ehftv elvileg adta, gyakorlatilag meg lehalt a stream, de egy szlovén oldalról lehetett élőben követni. A jutyubon már fent van a teljes meccs...

"So say we all"

(#4610) g0dl válasza ígyvanferi (#4607) üzenetére


g0dl
addikt

youtube-on utólag is nézhető.

[ Szerkesztve ]

(#4611) vicze


vicze
félisten

Fú de ritka szar lett az EL sorsolás nőknél...

(#4612) Egon válasza vicze (#4611) üzenetére


Egon
nagyúr

Mert? Egyedül az MTK szív, a Debrecennek kötelező a továbbjutás, a Vácnak kb. 50% esélye van bármelyik német csapat ellen.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4613) vicze válasza Egon (#4612) üzenetére


vicze
félisten

Valahogy jelen pillanatban nem érzem azt, hogy a Vác megugorná a TusSies-t.
Igen a Debrecen kéne tovább jusson.

(#4614) Egon


Egon
nagyúr

Hihetetlen, hogy már az első felkészülési meccsen térdszalag-szakadás jött... :W :(((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4615) g0dl


g0dl
addikt

Hát ez az olimpia kézilabda szempontból lehetett volna szebb is.
Negatívum a sok sérülés, meg a brazilok elleni játék. A Svédek, Franciák, és Norvégok ellen legalább vállalható volt a játék, bár az utóbbi végjátékára nagyon rányomta a bélyegét a sok sérülés, és ezért a fáradás.
Igazából botrányos, hogy sorozatmeccsekre ilyen kevés játékos vihető

Akiket szerintem érdemes kiemelni jó játékuk miatt
- Gréti
- Vámos
- Tomori

A Fradi is érdekesen fogja kezdeni a szezont

(#4616) f(x)=exp(x) válasza g0dl (#4615) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ha Háfra és Klujber nem dupla nullák, akkor a norvégokat megfoghattuk volna.

(#4617) g0dl válasza f(x)=exp(x) (#4616) üzenetére


g0dl
addikt

Klujber miért is volt dupla nulla, mikor sérülés miatt nem is játszott?
Elek is mondta, hogy bevérzett a hátizma.

(#4618) f(x)=exp(x) válasza g0dl (#4617) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ha valaki nem játszik, az nálad hanyas, ha nem 0? :D
Viccet félretéve, arra értettem, hogy nem mert velük komolyabban számolni Elek, ami a torna elején és a szezonban nyújtott formájuk alapján nem meglepő. Ezért is fáradtunk el a végére. Zácsikot és Tomorit csak akkor cseréltük, amikor már muszáj volt. A norvégok ellen Háfra se volt reménytelenül rossz, szerintem.

(#4619) TaliGa válasza f(x)=exp(x) (#4618) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Háfra az első félidőben terített betli volt, egyszerűen nem tudott jót csinálni, aztán a 2. félidőben a beállónak adott pár jó passzt, de ez még így is kevés. Egyébként főleg a szélsőinken ment el a norvég meccs, meg azon, h egy irányítónk maradt, és ő se volt túl jó. Ami még érdekes, hogy Háfrát és Klujbert divat szidni, de Szanin is meccsek mentek el, ő is akkora homályokat tolt - labdavesztésekkel, fölélödözésekkel, hogy fájt. A három irányítós játékunk pl. a franciák ellen kifejezetten pocsék volt, plusz Kiss Niki is mindent megtett, h egy pillanatra se lehessen pihentetni Klujbert...

"So say we all"

(#4620) Egon


Egon
nagyúr

Tomori hol fog kikötni vajon? Tippem szerint valamelyik D-betűs csapat lehet a befutó (esetleg a Móvár).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4621) TaliGa válasza Egon (#4620) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Nem tudom van e realitása, de én jobban örülnék, ha a Fadi vinné - főleg, h francokat se lehet tudni, mi van a két irányítónkkal. Móvár sztem nem tudná megfizetni, a Debrecen valszeg igen, aminek sztem se ti, se mi nem örülnénk...

"So say we all"

(#4622) g0dl válasza TaliGa (#4621) üzenetére


g0dl
addikt

Majd Tóth Niki berobban.

Bár Tomori talán még sosem volt annyira összeszedett, mint az olimpián, de szerintem a mi gondjainkra nem ő a megoldás.

(#4623) TaliGa válasza g0dl (#4622) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Miért nem megoldás? Bölk játszhat irányítót, Zsuzsi meg átlövőt. Vagy abban reménykedsz, hogy augusztusban a Fradi majd egy top-irányítót igazol :), miközben Pena helyére májusban is csak egy Christensent tudtak összehozni!?
Lenne egy k.jó védekező sorunk, ja és mellesleg a Sióban is ő volt a kulcsember, ha másért nem, már azért is megéri, h ne a riválisokat erősítse...

"So say we all"

(#4624) Kaba válasza TaliGa (#4623) üzenetére


Kaba
veterán

Irányító probléma az lesz.Kovacsics műtve lesz hat hónap kihagyás.
Szucsánszki kb.2 hónap kihagyás.Tomorinál az Alba és a Debrecen került szóba,de lehet most a Fradi is hívni fogja(mivel Klujber is sérüléssel bajlodik).

[ Szerkesztve ]

(#4625) Kaba


Kaba
veterán

Új irányítót szerződtet a Fradi Itana Grbic Montenegrói válogatott személyében a Buducsnoszttól,így már szinte boritékolható,hogy Tomori
máshová megy.

[ Szerkesztve ]

(#4626) vicze válasza Kaba (#4625) üzenetére


vicze
félisten

Hát akkor megvan az idei értelmetlen kényszer igazolásunk...

(#4627) TaliGa válasza vicze (#4626) üzenetére


TaliGa
aktív tag

+1. Szóról szóra...

"So say we all"

(#4628) Kaba


Kaba
veterán

Danyi "űrkézilabda" bemutatkozott Siófokon.
Siófok-Ferencváros 28:41 (igaz csak felkészülési mérközés volt).

[ Szerkesztve ]

(#4629) Egon válasza Kaba (#4628) üzenetére


Egon
nagyúr

A fél keret elhúzott onnan, mire számítottál?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4630) Kaba válasza Egon (#4629) üzenetére


Kaba
veterán

Ez a dolog lényege(így megmutathatja,hogy milyen jó edző).Győrben olyan kerete volt,amellyel bármelyik NB 1-es edző nyert volna.

(#4631) Egon válasza Kaba (#4630) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy gyenge kerettel lehet közepes eredményt elérni (illetve egy közepessel jót), de olyan csak az amcsi filmekben van, hogy a lúzer csapatból bajnokot faragunk...
Danyi pár hete dolgozik ott, szvsz még igencsak korai bármilyen véleményt mondani a munkásságáról. Jah, és azért ne felejtsük el azon edzők hosszú sorát, akik megbuktak Siófokon (pl. Dalmose, hogy csak egy ismertebb nevet említsek).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4632) g0dl válasza Kaba (#4630) üzenetére


g0dl
addikt

Azért nem tudom megállni

Sorolnád tökéletes Martinka világraszóló eredményeit román és orosz válogatottal, valamint a rosztovval? (Managarova befűzése eredmény, de nem edzői)

(#4633) Kaba válasza g0dl (#4632) üzenetére


Kaba
veterán

A nyilatkozatai miatt írtam.A legtöbbször nagyképűen és gőgösen nyilatkozott és szuperedzőnek tartotta magát.

(#4634) Kaba


Kaba
veterán

Golovin lett a női kézilabda válogatott új kapitánya.

(#4635) Egon válasza Kaba (#4634) üzenetére


Egon
nagyúr

Sokan követelték ezt a megoldást. Kíváncsian várom mennyire válik be.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4636) Kaba válasza Egon (#4635) üzenetére


Kaba
veterán

A junior korosztályos eredmények alapján beválhat.

(#4637) TaliGa válasza Egon (#4635) üzenetére


TaliGa
aktív tag

NSO-n kint van vele egy interjú, szerinte a 8.-12. hely a realitás, szerintem meg akkor nem Ő a mi emberünk :)

"So say we all"

(#4638) g0dl válasza TaliGa (#4637) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem meg nem az számít mit mond előtte, hanem mit mutat az eredményjelző.
Most minek húzna magára meg a játékosokra plusz nyomást?

(#4639) Egon válasza Kaba (#4636) üzenetére


Egon
nagyúr

Kár, hogy abból kevéssé lehet kiindulni.
Mivel egyrészt még mindig fordítva ülünk a lovon (ti. a fiatalokat versenyeztetjük, a felnőtteket neveljük(próbáljuk), ahelyett hogy - a vetélytársakhoz hasonlóan - fordítva csinálnánk), másrészt a fiatalok fejlődése látványosan megtorpan 18-20 éves koruk környékén, aligha lehet a korosztályos versenyeken tapasztalt eredményekre számítani, bárki is az edző.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4640) Kaba


Kaba
veterán

Tomori Zsuzsanna a Vipersben folytatja.(ismerőse az lesz ott,de a rohanós kézi mennyire fog bejönni neki).

[ Szerkesztve ]

(#4641) Kaba válasza Kaba (#4640) üzenetére


Kaba
veterán

Jav.Mégsem kell neki annyit rohannia,mivel főleg védekezni fog.

(#4642) vicze válasza Kaba (#4640) üzenetére


vicze
félisten

Wut? :DDD
Vipers meg Tomori az szerintem két nagyon külön világ.

(#4643) Kaba válasza vicze (#4642) üzenetére


Kaba
veterán

Nem lesz olyan rossz,több játékost is ismer a csapatból(egyet nagyon jól :) ),mivel szinte csak védekezni fog így a futás sem okoz majd gondot neki.

[ Szerkesztve ]

(#4644) vicze válasza Kaba (#4643) üzenetére


vicze
félisten

Láttad már Tomorit lefutni cseréhez. ;] (Én elég sok évig elég közelről.)
Amúgy a védekezés-támadásban a norvégoknál ritkán van csere, mert akadályozza a gyors játékot.
Mondjuk én olyan klubba, ahol Gjekstad az edző elvből nem mennék. Szerintem nem fogok soha olyan gerinctelen edzőt látni mint ő.

(#4645) g0dl


g0dl
addikt

Sok sikert, de ne a Fradi ellen.
1-2 jó éve még lehet.

(#4646) vicze válasza g0dl (#4645) üzenetére


vicze
félisten

Na meg főleg a sérülések kerüljék, mert a norvégok azt is szeretik eléggé. :(

(#4647) Egon


Egon
nagyúr

Sajnos csak ikszelt a Fradi Dortmundban. Nem láttam a meccset, de kár érte.
Egyben megvan az első meglepetés az NB1-ben: a Vasas megverte a Fehérvárt... :o Előzetesen a Vasas tűnt a gyengébbik feljutónak (a Budaörsből kinézem, hogy bennmarad), de ez a Vasas-győzelem lehet hogy eléggé megkavarja a kártyákat.
Remélem behúzzuk az Érd elleni meccset.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4648) Kaba válasza Egon (#4647) üzenetére


Kaba
veterán

A védekezés gyengesége miatt,és a hajrában kihagyott helyzetek miatt lett döntetlen.Elsősorban a Klujber ,Grbic
kettősre jártak gólt lőni(nem kellett volna mindkettőt egyszerre a pályán hagyni).

[ Szerkesztve ]

(#4649) Egon


Egon
nagyúr

Banyek, a Budaörs is nyert... :Y Mi lesz itt...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4650) f(x)=exp(x) válasza Kaba (#4648) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Szerintem meg 30 felett simán dobni kellett volna ennek a Dortmundnak, a 25 kapott gól nem rossz, főleg úgy hogy Bíró nem sokat tudott hozzátenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.