Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) Egon válasza Kaba (#4750) üzenetére


Egon
nagyúr

Tudom, de lehet hogy elkapta.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4752) Kaba válasza Egon (#4751) üzenetére


Kaba
veterán

Lukács ma este játszik.(negatív lett a PCR-teszt).

(#4753) Egon válasza Kaba (#4752) üzenetére


Egon
nagyúr

Akkor "csak" félig szívás.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4754) vicze


vicze
félisten

Malestein is... hát igen látszik hogy itthon mennyire lazán vették az egészet és a gyorstesztek kb. semmit nem érnek. PCR-rel egyből kipotyogott egy csomó... Fradista.

Bár jelenleg olyan gyors felfutásban van megint a fertőzöttség, hogy megint egy kb. értelmetlen világverseny lesz. Kb. szarrá fertőzik egymás a csapatok és sorra zárják majd ki játékokat meg csapatokat. Egyszerűen csak van hogy átcsúszol még a PCR-en vagy nem...

(#4755) TaliGa válasza vicze (#4754) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Schatzl mióta fradista???

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#4756) vicze válasza TaliGa (#4755) üzenetére


vicze
félisten

Semmi óta.
Malestein, Janurik és Bölk-ék-re gondoltam. (Tudom, hogy a két német hivatalosan nem kapta le.) De az esély, hogy ha egy csapatban 1 személyen kimutatták a többi ne legyen fertőzött kb. 0. Tudom, tudom nem kapták el, de a gyakorlatban kb. arról van szó, hogy van-e a szervezeteben akkora vírus koncentráció, hogy a PCR kimutassa.
Kb. kockával dobsz egyet.

[ Szerkesztve ]

(#4757) g0dl válasza vicze (#4754) üzenetére


g0dl
addikt

Gondolod, ha itthonról vitték volna, akkor már nem derült volna ki hamarabb?

Egyszerűen ez az új mutáns sokszor fertőzőbb, bár úgy tudom pont Spanyolországban viszonylag konszolidált a helyzet, de ott is felfutóban.

(#4758) vicze válasza g0dl (#4757) üzenetére


vicze
félisten

Malestein ugye ki se utazott ahogy Januik is itthon lett pozitív. Szerintem Bukaresből hozták haza amúgy.

(#4759) perempe


perempe
addikt

Az indításoknál miért az edzőket mutatja a TV közelin?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4760) g0dl válasza perempe (#4759) üzenetére


g0dl
addikt

A legtöbb rendező alkalmatlan, vagy azt hiszik ez is valami celeeb show.
Sok támadásról lemaradunk a kapus fintorainak lassítása miatt.

(#4761) perempe válasza g0dl (#4760) üzenetére


perempe
addikt

Erre gondoltam én is. :R

Kosárlabdánál is van hasonló, pl. sok közelit mutatnak, ha nincs játék, visszaváltanak, nem lehet követni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4762) Egon


Egon
nagyúr

Tegnapelőtt gyászos volt a védekezés, csak a szlovákok szerencsére annyit hibáztak, hogy nem lett belőle (nagyobb) gond (a gólarány még lehet azért probléma).
Remélem mára jobban felkötik a gatyát a hármasok (Planéta olyan lassú, hogy rossz nézni, Bordás meg rendre rossz ütemben lép ki, a beálló legnagyobb örömére).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4763) Egon


Egon
nagyúr

Remélem Kácsor sérülése nem súlyos.
Az eddig mutatott játék alapján a németek az esélyesek, remélem rám cáfolnak a csajok.
Az az érzésem, hogy az első 10 percben mutatott játék tükörképe lesz majd a teljes meccsnek.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4764) g0dl válasza Egon (#4763) üzenetére


g0dl
addikt

Kácsor az egyik kimaradó, úgyhogy ha nem is súlyos, de gondolom ráférne még egy nap regenerálódás.
Attól tartok Szandra orra még érzékeny, ami azért rányomja a bélyegét a játékára is.

(#4765) vicze


vicze
félisten

Szerintem még sose láttam hogy egy 5-1 100%-osan mattoljon egy csapatot. Komolyan mintha azt se tudnánk mit csinálunk...
Még jó hogy Bíró fog.

(#4766) Egon


Egon
nagyúr

Kár ezért a félidőért.
Felejthető első 10 perc után remek 10 percet produkáltunk, de sajnos tudtak váltani a németek is, a nyitott védekezéssel nem tudunk mit kezdeni (egyelőre).
Kár Bíró két túl hosszú indításáért, meg egy pár rossz bírói ítéletért: max. 1-2 gólos német vezetés lenne reális a játék képe alapján. Innen nagyon nehéz lesz visszajönni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4767) g0dl válasza Egon (#4766) üzenetére


g0dl
addikt

De visszajöttünk, és akár arra az 1-2 bírói ítéletre is foghatnánk. Szerintem egy pontot legalább érdemeltünk volna.
Katrin és Kácsor kiesését nem bírtuk el. Nyitott ellen ők nyilván hatékonyabbak lettek volna.
Zácsik pár hetes kihagyás után szerintem remekül jött vissza, különösen labdalopásai voltak tetszetősek.
Egy most megnevezni nem kívánt átlövő sok támadásban eladott labdája sajnos erősen rányomta a bélyegét. Persze nem lehet egy ember nyakába varrni, az nagyon igazságtalan lenne, és nem bírhat 60 percet, aki 16 perhez van szokva , de talán kevesebb sztárolás segítene egy fejben nem rendben lévő játékosnak, akinek fizikai adottságai megkérdőjelezhetetlenek.

Védekezésünk viszont rendben volt, nekem különösen Bordás ellentmondást nem tűrő megállító ütközései tetszettek.
Ha van a csapatban egy rutinos Kovacsics, vagy Szucsánszki akkor behúztuk volna.

(#4768) Kaba válasza g0dl (#4767) üzenetére


Kaba
veterán

Az edző is kicsit ludas a dologban.Az általad megnem nevezett játékost már korábban le kellett volna hoznia és támadásban a Planéta helyett(aki nem lő kapura) az Albeket kellett volna hoznia.
A sztárolás nem csak rá vonatkozik,hanem másokra is.Junior korban még hajtanak,aztán jönnek a zsíros szerződések és elkényelmesednek.(nem csak fejben).

(#4769) g0dl válasza Kaba (#4768) üzenetére


g0dl
addikt

Sajnos Kácsor sérült, így nem volt kit behozni.
Cseréknél én csak Kovács mellőzését nem értem, mert szerintem ő most stabilabb. De lehet neki is van valami apróbb sérülése.

(#4770) vicze válasza g0dl (#4767) üzenetére


vicze
félisten

Noni, f*nak nem nevezgetünk, nem 16perceket játszik hanem kb semennyit valós tétmeccseken. Az hogy Vasas meg Szombathely ellen játszik nem éppen a rutinját fogja növelni.

Amikor a kipattanót elcseszte az angol kommentátor csak annyit mondot, hogy nagyon mérges lehet majd magára ha 1-en fog múlni...
Akkor pont úgy éreztem hogy megjósolta a meccs végét.

(#4771) Egon válasza g0dl (#4767) üzenetére


Egon
nagyúr

A bírók nagyon szemetek voltak, pl. Vámos kiállítása egyenesen nevetséges volt.
Lehet Háfra labdavesztéseire mutogatni (mintha a vax nem lett volna rendben nála), de akkor Írassuk be Bírót is egy indítás-tanfolyamra (ne legyen már klubszimpátia alapján megítélve a válogatott teljesítmény)... :U Az utolsó momentum (amikor Tóth Esztinek túl hosszan dobta ki a labdát) annyira jellemző volt (pedig ott még lett volna talán esély egy gyors gólra).
Planéta óriási talány: az ő magasságával nem mer a kapu felé sem nézni, ez rossz vicc.
Albek elszórt 3 labdát 5 perc alatt, veszélyes lett volna visszahozni.
Összességében megérdemeltük volna az egy pontot, de szerencsénk sem nagyon volt (pl. amikor Planéta blokkjából behullott a kapuba a labda). Most fel van adva a lecke, a dánok ellen győzelmi kényszer lesz (persze ha még versenyben leszünk: Dél-Korea sem lesz egyszerű eset). A játék mindenképp biztató volt, védekezésben nagyot javultunk, és a csapat forgatásával sikerült támadásban is váltanunk (Szani nagyon jól szállt be, élmény volt nézni a labdalopásait és 1-1 átlövését).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4772) Egon válasza Egon (#4771) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébként nálam Bíró volt a meccs embere (a fenti hibái ellenére is), szenzációsan védett.
De nagyon rosszul esett, hogy apróságokon múlt a pontszerzés.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4773) vicze válasza Egon (#4771) üzenetére


vicze
félisten

Ja csak az az apró probléma, hogy lassan nem marad játékos. :( Azért a tornák esetében ez elég fontos.

Nyilván nem Háfrán ment el a meccs mielőtt ez jönne le a mondandómból, előző meccsen elég jól játszott. Minding a csapat veszít.

Lehet hogy voltak edzői hibák, különben nem veszítesz("What if?" meg sportban nincs), de Golovin azért a szünetben elég rendesen rendbe rakta a fejeket szóval egyáltalán nem lehet rá mutogatni.

(#4774) g0dl


g0dl
addikt

Kácsor játszhat, és talán Klujber is, akinek nem súlyos a sérülése. Egy kis jó hír.

(#4775) Egon


Egon
nagyúr

Ez kábé el is ment; ha nagyon gonosz akarok lenni, akkor Zácsikon meg Lukácson. Ja meg Szabó "védekezésén". És persze Golovinon, aki nem volt képes időben behozni pl. Kovácsot.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4776) Kaba válasza Egon (#4775) üzenetére


Kaba
veterán

Lehetne a sort folytatni.Szabó már sorozatosan nem mutat semmit,miért nem lehet a Tóvizit hozni helyette.A védelem is gyalázatos minőségű,ma még a támadás sem nagyon működik.Majd megint jövőre...

[ Szerkesztve ]

(#4777) vicze válasza Egon (#4775) üzenetére


vicze
félisten

Zácsik fogni azért ki sit nevetséges. Egyszerűen nem voltunk elegen amíg volt Klujber még ugy ahogy ment aztán összeomlott az egész támadás. 4 kimardt 7-es, nonszensz. Kb. senkinek nem ment igazán.
Noni megint valami hihetetlen gyenge volt, nem értem mi történt.

Tök semleges angol kommentátort néztem az IHF oldalon és egytől egyig végigmondta objektíven a gondokat csak bólogatni tudtam.

Az biztos hogy katasztrófálisan játszottunk.

(#4778) g0dl


g0dl
addikt

Ha értékelni akarom a vb teljesítményt, akkor mondhatom, hogy azért nem jutottunk nyolc közé, egy igen kedvező sorsolás mellett*, mert a németek ellenit egy góllal buktuk
- az addigi legjobbunk (Klujber) pár perc után kiesett
- jobblövő poszton nem volt igazán bevethető helyettes, Anna leginkább lőporszagot szagolni ment ki szerintem
- véleményes bíráskodás mellett
- Tomorit védekezésben nem tudtuk pótolni, védekezésben nagyon hiányzott egy vezér

A Dánok nagyon össze vannak rakva (Mia Rej kiesésével is)

Azt hiszem Albek Anna, a három kapus, és a talán a három beálló kivitele felesleges volt (bár covid időszakban utólag okos az ember), nagyobb szükség lett volna még valakire a belső posztokra és védekezésbe egy rutinos játékosra.

Három játékossal lehetünk igazán elégedettek
Klujber
Márton
Vámos

Zácsik és Háfra felváltva hozták a jó-közepes, és a terített betli teljesítményt
Én több lehetőséget adtam volna Kácsornak, bár nem tudom a boka sérülése mennyire volt komoly.

Kapusok szerintem átlagot hoztak, ami jórészt a védekezés számlájára is írható. Blaninak volt egy bravúros meccse

Jobb szélen szerintem egyformán teljesítettek átlagban

Beállóban Bordás jó volt, szerintem van benne lehetőség

A többiek csak epizódszerepeket kaptak.

Egy Kovacsics, vagy Szucsánszki azért fel tudta volna rázni a csapatot nehéz helyzetben, ami hiányzott. Mondom ezt úgy, hogy Vámos felnőtt a feladathoz, de azért a rutint nem lehet boltba venni.

* mivel csupa európai ellenfelünk volt, így nem volt laza meccsünk.

(#4779) vicze válasza g0dl (#4778) üzenetére


vicze
félisten

Wow, Dél-Korea és Kongó már Európa? Nagyon terjeszkedik az Unió. ;]

(#4780) g0dl válasza vicze (#4779) üzenetére


g0dl
addikt

Tudod jól, hogy az első csoportra gondoltam, mi úgy jutottunk el a kulcs mérkőzésekig (német + dán), hogy csak európaiakkal játszottunk. a levezető körök mennyiben voltak relevánsak az eredmény tekintetében?
Mire nem európaiakkal játszottunk, már minden eldőlt.

[ Szerkesztve ]

(#4781) vicze válasza g0dl (#4780) üzenetére


vicze
félisten

Azért a sorrend nem igazán számít.
Az ugyan olyan rossz ha gyenge ellenfelekkel kell játszani, esetleg olyan ellen akik tapasztalatlanságukból sérülésveszélyebek.
Akkor is a német dán párosból kellett volna megverni valakit, ha nem európai csapatok vannak a csoportban. Csehek 6-tal kikaptak egyből Koreától, egyértelműen gyengébb csapat.

A német meccset lehetett és kellett volna hozni.
A IV-et kivéve egyik másik csoport se volt könnyebb, sőt a II-ben idáig se jutunk.

(#4782) TaliGa válasza g0dl (#4780) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Az, h európaiakkal játszottunk az első körben papíron jól hangzik, de a csehek és a szlovákok a régi lebonyolítási rendszerbe ki sem jutottak volna, az aktuális formájukat/erejüket pedig érdemes a lejátszott (nem velünk) meccsek függvényében nézni. Két igen gyenge csapat... Az egyetlen értékelhető ellenfelünk Korea volt, már ahol győztünk, de ők meg talán a tornán ellenünk játszották a legrosszabb meccsüket (nem jókedvükben sírtak a lefújás után...)
Ja, és ez mondjuk magánvélmény, de az összes meccsünket figyelembe véve mi a mai mezőnyben a szlovákokhoz kerültünk közelebb (h ők lettek jobbak, vagy mi rosszabbak, ki-ki ízlés szerint értelmezze), nem a dánokhoz...

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#4783) vicze válasza TaliGa (#4782) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is figyelembe véve a dán-német mecset meg elég egyértelmű, hogy őket kellett volna megverni és kész, akkor most a spanyolok ellen esnénk ki a negyeddöntőben, és ez lett volna a max. amit most a csapat ki tudott volna hozni.

(#4784) TaliGa válasza vicze (#4783) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Érdekes, mert ennél jobb sorsolásunk sztem nem lesz az évtizedben, kikövezett útunk lehetett volna a négyig..., tehát ha most nem, akkor mikor!? Vagy szerinted Tomori, és a vállsérülésből lábadozó Kovacsics majd akkora lökést ad jövőre???
Amúgy a spanyolok ellen azért bármikor könnyebb, mint a skandik vagy a hollandok ellen...

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#4785) Egon válasza vicze (#4783) üzenetére


Egon
nagyúr

A spanyolokat múltkor lenyomtuk, nem?
Elnézve a legjobb 8 mezőnyét, legalább 4-5 csapat sajnos fényévnyire van tőlünk(nyilván előttünk). 2005-ben meg NA-t majdnem meglincselték, hogy "csak" a 3. helyet sikerült behúzni (Boki akkor már nem volt, helyette Mehlmann "Ebola" játszott...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4786) vicze válasza TaliGa (#4784) üzenetére


vicze
félisten

Nem ad, de néha egy személy puszta jelenléte elég hogy egy csapat ne essen össze, egy vezérnek igen nagy ereje van egy csapatban. Pont ilyen apróság hiányzott, hogy a németek ellen nyerjünk. Egyrészt nem voltunk elegen és igen sokan kiestek, másrészt nagyon hiányzik a rutin a csapatból, ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Ez a sorsolásos hülyeség meg lényegtelen, ahhoz hogy bajnok legyél mindenkit meg kell verni és kész. Az hogy esetleg neked attól jobb a szájízed hogy 4.-ek vagyunk egy egyéni szoc. probléma, gyakorlatban pont ott vagyunk vele mint a 10. hellyel sehol...
Ennyi erővel nagyot fejlődött a csapat mert 15-ről 10-re jöttünk fel, hurrá...

(#4787) vicze válasza Egon (#4785) üzenetére


vicze
félisten

És ha egyszer megverjük minding megverjük? :F Nem igazán értem ezt a logikát.
Lehet kikapnak a németektől, de otthon vannak és motiváltak, nagyon erős meccsük nem volt, így nem fáradtak. Bár a németek is eléggé rápihentek a Dán meccsen.

Női kézi biztosra menni olyan mint az orosz rulett.

[ Szerkesztve ]

(#4788) Egon válasza vicze (#4786) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez a sorsolásos hülyeség meg lényegtelen, ahhoz hogy bajnok legyél mindenkit meg kell verni és kész. Az hogy esetleg neked attól jobb a szájízed hogy 4.-ek vagyunk egy egyéni szoc. probléma, gyakorlatban pont ott vagyunk vele mint a 10. hellyel sehol...

vs.

Női kézi biztosra menni olyan mint az orosz rulett.

Nem érzed az ellentmondást? ;)
Mindössze egyetlen első helyezett lehet. A realitásokból kell kiindulni: egy 4. hely abszolút elfogadható lenne jelen helyzetben. Az első helyre kb. 2-3 csapatnak van esélye általában: most a norgék, nyugatrománok, esetleg az oroszok érhetnek oda az első helyre.

És ha egyszer megverjük minding megverjük? :F Nem igazán értem ezt a logikát.

Ha a közelmúltban megvertünk egy csapatot, miért ne lennénk ismét esélyesek? A spanyoloknál is vannak hiányzók.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4789) TaliGa válasza vicze (#4786) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Nem akartalak felhúzni..., mindenesetre egy 4. hely sokkal nagyobb lökést adhatna a magyar kézilabdának, mint a lassan 35 éves Tomori, vagy bárki "tapasztalt" játékos - azt az utat ugyanis megpróbáltuk már...
A németek ellen asszem Bíró 40 százalékot hozott, sorozatban védett olyan ziccereket, h csak néztem, a végeredményt nézve tehát lehet, h egy apróság hiányzott, gyakorlatilag meg egy kiadós verést úsztunk meg, mert Blani nem fog mindig így védeni...

"So say we all"

(#4790) vicze válasza Egon (#4788) üzenetére


vicze
félisten

Valamit nagyon félreértesz, biztosra venni, hogy valakit majd megverünk, az tök hülyeség.
Akkor nem is kéne versenyeztetni, hisz előre el van dőlve nem?

#4789 TaliGa: Most komolyan milyen lökést adna? :F

(#4791) TaliGa válasza vicze (#4790) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Nem igazán értem azt sem, h min vitatkozunk (a 10. hely jobb mint a 4.!? :W , és nem arra várunk, h egyszer végre négybe jussunk, nem ez a cél? és komolyan kérded, h milyen lökést adna egy ilyen eredmény?).

"So say we all"

(#4792) vicze válasza TaliGa (#4791) üzenetére


vicze
félisten

Jobb a 4., de ha elbukdácsol a csapat ugyan azzal a játékkal, akkor előrébb vagyunk vele?
Szerencse miatt akarsz nyerni vagy azért mert jobb vagy?
Mint írtam a közérzetnek jót tesz nyilván, de a valóságot nem változtatja meg.

Azért nem számít, amiért ez se:
20. Puerto Rico
21. Argentína
22. Montenegró

Igen komolyan kérdezem, mert Golovin kb. mindent megnyert korosztályosban amit lehet, és változott valami?
A férfi foci EB-n jól szereplő válhatott után változott valami?
Pár hét örömködés és megy minden vissza a darálóba. Továbbra is a utánpótlásra szánt TAO-ból külföldi játékosok lesznek fizetve 90%-ban.

(#4793) TaliGa válasza vicze (#4792) üzenetére


TaliGa
aktív tag

"Pár hét örömködés és megy minden vissza a darálóba. Továbbra is a utánpótlásra szánt TAO-ból külföldi játékosok lesznek fizetve 90%-ban."

Tökéletesen egyetértünk, de így is úgy is el lesz herdálva az a pénz... Amúgy előrébb lennénk sztem, ha 4be kerülünk - mint ahogy a foci EB is hozott pozítív dolgokat, pl. nagyobb médiafigyelmet, több nézőt...

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#4794) g0dl


g0dl
addikt

Pedig nem én súgok a kapitánynak.

"A szövetségi kapitány kiemelte, a jövőben több vezérre lesz szüksége a csapatnak, amelyben a fiatalok és vb-újoncok hasznos tapasztalatokat szereztek, hiszen a fő cél számunkra a 2024-es párizsi olimpia. Az építkezés szempontjából is lényeges volt a végső helyezésünk, mert így könnyebb megtenni a következő lépést."

„Amikor májusban arról beszéltem, reálisan a tizedik hely környékén vagyunk a világban, kicsit máshogy nézett ki a csapat, volt néhány irányító, hármas védő, akikre most nem számíthattam. Mindent érmekben mérünk az utánpótláskortól kezdve, és amikor nincs rá esély, hajlamosak vagyunk feladni. Pedig nagyon nem mindegy, hogy milyen helyezéssel zársz egy világversenyt. Ha egyszer tizenhatodik vagy, onnan nem lehetsz a következő tornán ötödik. Ha tizedik vagy, és volt két olyan meccsed, amely nem sikerült, abból lehet fokozatosan tovább építkezni”

"„Nincs széthúzás a csapaton belül, de a kritikus pillanatokban kellett volna olyan rutinos játékos, aki támadásban és védekezésben is összerántja a csapatot. "

(#4795) vicze


vicze
félisten

Jól gondoltam hogy a spanyolok mennek tovább.

(#4796) TaliGa válasza vicze (#4795) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Pedig nem úgy nézett ki az első pár perc... Groener sztem irtó rosszul meccselt, a 7 a 6 ellenijük is besült, és ahelyett, h egyre szélesebben játszottak volna, középen akartak mindent megoldani. Lábjegyzet, de Bölk, Stolle és Grbics (meg mondjuk Zácsik is) iszonyat rossz formába került a torna végére, Eleknek lesz dolga bőven...

"So say we all"

(#4797) g0dl válasza TaliGa (#4796) üzenetére


g0dl
addikt

Bölk egyrészt szerintem fáradt, másrészt más szerepet kapott a válogatottban, ami nem jött be. Zácsik ugye nem volt játékban egy kellemes sporttársi orrtörés miatt.

(#4798) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Norvégok adhatnának a cuccból, amit tolnak. Komoly tudatmódosító lehet.

(#4799) TaliGa válasza f(x)=exp(x) (#4798) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Krumbholtz azért f@szán besegített nekik..., az első félidőben rendesen ment a flow a franciáknak, ez az idióta meg belenyúlt a félidő végén egy időkéréssel a tiszta gólhelyzetbe (passzívnál...), onnantól a lendület elszállt, -7 helyett lett -4, és visszajöttek a norgék a meccsbe.

"So say we all"

(#4800) Egon válasza TaliGa (#4799) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem enélkül is visszajöttek volna.
Fel van adva a lecke a kapitánynak. Az látszik, hogy eléggé le vagyunk maradva az élvonaltól. Szerintem a legjobb (sajnos szubjektíve a két legellenszenvesebb) két csapat került a döntőbe, és a dán bronzérmet se nagyon lehet elvitatni (ellenben a spanyolok a könnyű ágról jutottak be a négybe, nem gondolnám hogy reális a helyezésük).
Azt gondolom, a norge-nyugatromán-dán-orosz kvartett a négy legerősebb csapat, ellenük esélyünk sem lenne. Utánuk jönnek a svédek, hollandok, akik szintén elvernének egy ki-ki meccsen 10-ből 9-szer. A németek, brazilok, spanyolok ellen talán tudnánk nyerni 3-ból 1-szer, de alapvetően ők is előttünk járnak. Jelenleg a szerbekkel, románokkal vagyunk pariban játékoserőt tekintve.
Óriási probléma, hogy Görbicz óta nincs nemzetközi szintű klasszisunk, márpedig az szinte minden csapatban akad, legalább egy (csak a közvetlen vetélytársakat nézve: a szerbeknél Lekics, a románoknál Neagu). Nagyon fájó, hogy csilliárd forint rámegy a kézire, amiből a válogatott alig (leginkább nem) profitál. Még mindig versenyeztetjük az utánpótlást, és nevelni próbáljuk a (mondjuk védekezni nem tudó) felnőtteket, míg mondjuk a norgék jól láthatóan nem vágnak magukon eret, ha nem szereznek érmet 1-1 utánpótlás-vébén, ellenben a felnőttek versenyében már évtizedek óta ott vannak az élbolyban...
Továbbá a junior játékosok beépítése a felnőtt csapatokba (magas szinten) nem igazán valósul meg. A Győr is inkább tömegtermelésben jeleskedik (kétségtelen, hogy rengeteg győri nevelés szaladgál az NB1-ben), ugyanakkor klasszist nem nagyon sikerült nevelniük tizensok éve, sajnos.

Jah, és még valami: Vova nyilatkozta, hogy mekkora különbség van a fiatalság és a rutin között. Erre csak egy névvel tudok válaszolni: Henny Ella Reistad. 22 éves a csaj, és már évek óta ott van az élmezőnyben... :U Görbe hány évesen is lett húzóember a válogatottban? Az a rossz hírem van, hogy a 22-23-25 éves játékosok már nem az "ígéretes tehetség" kategóriába tartoznak: ha eddig nem lett belőlük nemzetközi klasszis, jó eséllyel már sosenem lesz... :(

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.