Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Egon válasza ruti (#4000) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem a horvátokat le bírjuk nyomni, a hollandok túl erősek, a spanyolokkal játszhatunk ki-ki meccset.
Én bizakodó vagyok, hogy legalább a csoportból továbbjutunk...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4002) maláj válasza ruti (#4000) üzenetére


maláj
őstag

pedig igazad lesz :)

(#4003) g0dl válasza Egon (#4001) üzenetére


g0dl
addikt

A Hollandokkal idén selejteztünk, és megelőztük őket.

(#4004) Egon válasza g0dl (#4003) üzenetére


Egon
nagyúr

Tudom.
Ahogy azt is, hogy az egy másik csapat volt, azóta van egy csomó hiányzónk (igaz, a hollandoknak is).
Tavaly a hollandok bronzérmesek voltak a vb-n, a svédeket verték.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4005) TaliGa válasza Egon (#4001) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Nagyon nehéz jósolni, de amit KR-től vártam anno, abból én még semmit nem láttam - pl. a labdaszerzésekből nagyon nehezen gyorsulunk fel, és mindig egy tök kiismerhető, átlagos (széles passzok, aztán 1vs1) koncepciót játszunk, azt is nagyon magunk alá rottyantva. Nyoma sincs annak a kémiának edző és játékosok között, ami a lengyeleknél vagy a CSM-nél jellemezte Kim ténykedését. Egyszer jó lenne ebből látni csak egy kicsit..., nekem már az is elég lenne. A csoportot remélem túléljük...

"So say we all"

(#4006) Egon


Egon
nagyúr

Kár ezért a meccsért, nyerhető volt.
Rasmussen legnagyobb hibája, hogy akkor is ragaszkodik az elképzeléseihez, ha az láthatóan nem működik...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4007) đe$|re


đe$|re
senior tag

Sima meccset húzott be a Veszprém. Mondhatjuk, hogy az elmúlt másfél év legösszeszedettebb játékával.
Pozitívumok:
- irányítóletámadás
- emberhátrányban a gyorsabb Roli behozatala
- Nenadic játéka
- Árpi
- Nilsson
- láthatóan begyakorolt figurák
- betonvédelem

(#4008) g0dl válasza đe$|re (#4007) üzenetére


g0dl
addikt

Negatívum, hogy a válogatott szempontjából ( tehát Laci és Árpi nélkül) mindössze néhány perc magyar játékidő volt. Ez csak nagyon kicsivel több, mint a psg, vagy a barcelona magyar játékideje.

(#4009) Egon válasza đe$|re (#4007) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért nem esnék hanyatt a tökutolsó elleni, hazai pályás győzelemmel. Most kell felkötni a gatyát, mert szoros a csoport, elvben akár a második hely is összejöhet, de végezhet ötödikként is a Veszprém.
Ha jól látom, most jön a Breszt elleni derbi, amit nyilván mindneképp abszolválni kell, de utána jön a neheze: a Szkopje és a Kielce ellen idegenben, valamint a Barca elleni hazai meccsen sem a Veszprém az esélyes (az eddigiek alapján legalábbis): ha ezeken a meccseken tudnak virítani, akkor én is tapsolni fogok...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4010) Egon


Egon
nagyúr

Stabilan vertük a horvátokat.
Eddig bejött, amit korábban írtam. A spanyolok ellen elég kemény derbi jön majd, remélem a pillanatnyi forma nálunk lesz jobb.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4011) g0dl válasza Egon (#4010) üzenetére


g0dl
addikt

Kovacsicsot, Schatzlt lehetett volna többet pihentetni. Különösen Misit ütötték-vágták nagyon.

(#4012) Egon válasza g0dl (#4011) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért TG sokat pályán volt, amennyi én emlékszem. Én inkább Háfrát féltettem, de őt is pihentette. Nadine pedig nagyon jól dobta a rossz szögeket is, ő szvsz nagyon kellett a győzelemhez.
Én inkább Orbánt hoztam volna be előbb, mert Lukács védekezése finoman fogalmazva is hektikus volt, no meg jólesett volna egy olyan gesztus, hogy mondjuk 2 perccel a vége előtt, 6 gólos vezetésnél Szalai Babett mellett/helyett beküldhette volna Lakatost is...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4013) ígyvanferi válasza Egon (#4012) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Már csak azért is jöhetett volna Lakatos picit a végén, hogy az a szerencsétlen Babett ne vágja magát a földhöz a lefújás előtt 1 mp-cel.
Planétával kapcsolatban viszont igazatok volt. Igaz 90%-ban csak védekezik, de azt elég jól teszi. És tök értelmesen nyilatkozik, ami ugyan a pályán nem számít, de még pluszban javított a megítélésén.

(#4014) g0dl válasza Egon (#4012) üzenetére


g0dl
addikt

Igen, de TG kétirányítós játékban volt legtöbbször.
Remélem felpörgünk a spanyolok ellen.

(#4015) Egon válasza maláj (#4002) üzenetére


Egon
nagyúr

Kishitűek... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4016) Egon


Egon
nagyúr

Kár ezért a meccsért: nem is annyira a vereség fáj, hanem a mértéke (meg valahogy nagyon irritál a norgék vigyora, főleg Herremé). Bár nem láttam végig, az volt a benyomásom, hogy több tényező együttesen okozta, hogy ennyire kikaptunk. Szerencsénk sem volt (sok kapufa, Tóvizi két kihagyott ziccere stb.), nekik viszont szinte minden bejött (jó példa volt az első félidő utolsó, megpattanó Oftedal-gólja). A bírók is, bár konzekvensen könnyen befújták a kétperceket mindkét oldalon, kétes szituációkban rendre a norgéknak fújtak, így hozzájárultak a nagy gólkülönbséghez.

Kíváncsi vagyok, a folytatásban mire lehetünk képesek. A németek nem tűntek verhetetlennek: a spanyolok elleni játékkal szerintem meg lehetne fogni őket. A románokat pedig remélhetőleg mindenki belead mindent.
Ami a végső helyezést illeti: a legjobb 12 már matematikailag is megvan. Nem gondolnám, hogy a spanyolok 3 pontot tudnának gyűjteni a hátralevő találkozókon, így szinte biztosra vehető, hogy legalább a 9. helyért játszhatunk majd. Ha még egy meccset tudnánk nyerni, jó eséllyel meglenne a legjobb 8, amit jelen helyzetben kisebbfajta csodaként tudnék értékelni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4017) g0dl válasza Egon (#4016) üzenetére


g0dl
addikt

Azt reméltem az ilyen megalázó vereségeken már túlléptünk.

(#4018) TaliGa válasza Egon (#4016) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Fájó vereség volt, és tényleg pont azért, ahogy írod, nem az fájt, hogy kikaptunk, hanem ahogy. Amúgy ilyenkor érdemes felidézni, hogy mit mondott Lacrabere a vb-döntő után, mert én meg szeretném Herremet sírni látni ezen az eb-n, és remélem összejön (ha a román meccsen múlna, inkább zakózzunk, de ne jussanak 4be).

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#4019) Egon válasza TaliGa (#4018) üzenetére


Egon
nagyúr

Annyira azért nem utálom a norgékat, hogy a románok máját hizlaljam a bukásukért cserébe (no meg a franciáknak csúfolt nyugatrománok is megérnek egy mesét).
Bukjanak a kelet- és nyugatrománok is, és a norgék is, ez lenne az ideális felállás (persze erre matematikailag kevés esély van).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4020) g0dl válasza Egon (#4019) üzenetére


g0dl
addikt

Pontosan, a szőröstalpúak ellen meccset feladni nem lehet. Sajnos így sem mi vagyunk az esélyesek, de nekünk minden mindegy alapon kell bátran játszani.

(#4021) g0dl


g0dl
addikt

Na a németek elleni meccs igazán nagyszerű volt. A végjáték azért szívbetegeknek nem ajánlott.
A bírók a németeknél bent hagytak pár két percet, ahogy azt Háfra is megjegyezte.

(#4022) đe$|re válasza g0dl (#4021) üzenetére


đe$|re
senior tag

Mondjuk én biztos nem bíróznék 14+ eladott labdával és technikai hibák garmadájával a hátam mögött. Ezt az egész csapatra értem és nem csak Háfrára.
Viszont le a kalappal a csajok előtt, hogy így is behúzták a meccset.

[ Szerkesztve ]

(#4023) g0dl válasza đe$|re (#4022) üzenetére


g0dl
addikt

Akkor azért elárulnám neked, hogy a szabálytalanságok megítélésében a bíróknak nem szabad/szokásuk, figyelembe venni, hogy a szabálytalanságot elszenvedő fél mennyi technikai hibát vétett.

Láttuk hány arcra ütés, és nyújtott kétkezes lökés maradt megtorlatlan, vagy pl. Nada utolsó góljánál a tipikus súlyos veszélyeztetés esete a lövőkézzel szemben.

(#4024) đe$|re válasza g0dl (#4023) üzenetére


đe$|re
senior tag

"Akkor azért elárulnám neked,..."
Ilyenről szó sem volt. Arról volt, hogy a tonnányi elkövetett technikai hiba után az egy góllal megynert meccset ne a bíróra fogják.

"Láttuk.."
Ez a rész sem változtat az elkövetett hibákon vagy azon, hogy nem fújták be.

Amúgy az is elég érdekes volt, hogy Rasmussen 7 a 6 ellenit kért, Kovacsics meg benyögte, hogy nem...

Hozhatnám a Veszprémet példának. Az előző szezonos Skjern elleni bukta hazai meccsénél elég sok bírózó kommentet olvastam, az elsőre még reagáltam...
De olvastam jó pár bírózó kommentet az idei Löwen és Vardar elleni hazai buktánál is...

Lényeg, hogy nyertek. Ezt nem változtatja meg már semmi. :R

[ Szerkesztve ]

(#4025) Egon válasza g0dl (#4021) üzenetére


Egon
nagyúr

Igen, gy kicsit a németeknek lejtett a pálya, de szerencsére elbírtuk.
Blani és a két szélső nagyot játszott (főleg Lukács), Háfra pedig döntő volt (mondjuk sajnos pont neki volt túl sok hibája).
A vicces az, hogy matematikailag még akár meg is nyerhetjük az EB-t - erre nem sokan gondoltak volna... ;] Persze a realitás inkább a 6.-7. hely környéke (már az is bravúr jelen helyzetben).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4026) g0dl


g0dl
addikt

Klujber Katrin a Fradiban :DD Hivatalos!

(#4027) Egon válasza g0dl (#4026) üzenetére


Egon
nagyúr

Vittük volna mi is, de 20 milla volt a kivásárlási ára, szóval...
Mindegy, a hírek szerint így is jön egy jó balkezes a következő szezonra (remélem sikerül).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4028) Egon


Egon
nagyúr

A 7. helyen zártuk az EB-t, amivel szerintem látatlanban, a verseny előtt kb. mindenki kiegyezett volna - most mégis sokakban lehet hiányérzet, némi joggal. A középdöntős lebonyolítás furcsasága/igazságtalansága révén, 4 nyert és 2 bukott meccs, egyes csapatoknak elődöntőt, másoknak csak 7. helyet ér.
Ugyanakkor most nem szabad hátradőlni és azt mondani: minden rendben a nőikézi háza táján, ha itt lettek volna a hiányzók, akkor még előrébb végzünk stb. Nem. A hiányzók szinte kizárólag olyan játékosok helyett kerülhettek volna be a keretbe, akik zömében nagyon jól játszottak, és semmi garancia, hogy velük akár fikarcnyival is előrébb végeztünk volna, sőt...
Le kell vonni a tanulságokat: pl. a norvégfóbiánkon sürgősen és eredményesen dolgozni kell, valamint most is kiderült, hogy érdemes megadni a lehetőséget a fiataloknak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4029) g0dl válasza Egon (#4028) üzenetére


g0dl
addikt

Én teljesen elégedett vagyok az eredménnyel. (nálam a román verés négy pontot ér)
Akik szerintem a vártnál jobban szerepeltek
- Schatzl, Lukács különösen nagyon jók voltak, az őszi formánál jobbak
- Planéta védekezésben nagyot harcolt, és rendkívül fegyelmezett volt ( pár éve védekezésben cserélni kellett)
- Háfra elképesztően jól birkózik meg a nyomással ( ne feledjük a kétes szitukat nagyrészt neki kellett elvállalnia)
- Kovács nagyot melózott, és a korábbiaknak sokkal kiegyensúlyozottabb volt
- Tóvizi, és Lakatos a legkevésbé sem voltak megszeppentek
- Toth Gabi a sok kiállítása ellenére messze nem volt annyira ingadozó, mint korábban

A többiek kb. azt hozták, amit vártam. Kovacsics bekötött kézzel mit melózott, az már "szokásos".
Beállót szerintem már középtávon jól meg tudjuk oldani ( ott van még Pásztor is).

Amit nem értettem, hogy ha azért vitt tapasztaltabbakat is, mert bennük bízik, akkor miért nem kaptak szinte semmi játékidőt.

Akik már nagyon dörömbölnek az ajtón
Puhalák, Klujber, Pásztor, Faluvégi , Kácsor még túl fiatal

[ Szerkesztve ]

(#4030) Egon válasza g0dl (#4029) üzenetére


Egon
nagyúr

Nagyrészt egyetértek.
Azért Háfra teljesítménye elég kettős volt: 6-7 elszórt labdája is volt 1-1 meccsen, és volt amikor elég szürke volt. Kovacsics szinte végig jó volt.
A "dörömbölők" közé még beszámítanám Afentálert és Kiss Nikit is, Kácsor szerintem is fiatal még ehhez (majd 1-2 év múlva).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4031) Neoteric válasza Egon (#4030) üzenetére


Neoteric
addikt

Volt, de nem adta fel, nem vette el a kedvét, sokadjára is megpróbálta. Enélkül nem lett volna győztes kimenetelű a meccs.

PSN: ne0teric_sAN

(#4032) Egon válasza Neoteric (#4031) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez így van, de ez nem cáfolja az általam leírtakat.
Egy más lefolyású meccsen lehet hogy buknánk a hibák miatt (pl. ha nincs ilyen jó kapusteljesítmény).
Háfra nagyon jó adottságokkal rendelkezik, a világ legjobb játékosa is lehet belőle, de a hibák számát csökkenteni kell, stabilabb játékot kell hoznia. Radulovics 10 meccsen lőtt anno 100 gólt egy világversenyen, azaz hozott egy laza tízes átlagot. Egy ilyen teljesítményhez folyamatosan kiemelkedőt kell nyújtani (nem férnek bele rossz meccsek); szerintem ez az igazi klasszis jellemzője.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4033) đe$|re


đe$|re
senior tag

Székely Márton a Veszprém új kapusa

A jelengi helyzetben, jobb döntést nem lehetett hozni. Székely mondhatni egész stabilan védett az elmúlt egy évben. Verték meg már a Szegedet és a Veszprémet is a védéseinek köszönhetően.

Megelőzve vitás helyzetek kialakulását:
- Wolf->Kielce
- Appelgren hosszabbított
- Landin szerződésének vége is messze
- Marci, magyar és nem kellett kivásárolni.
- pletykálnak egy harmadik kapusról aki külföldi
- Mikler valóban jól védett az elmúlt 2-3 hónapban, előtte viszont 2-3 évig sehol nem volt

[ Szerkesztve ]

(#4034) Egon


Egon
nagyúr

A felére csökkennek a TAO-pénzek? [link]

Nagggyon kíváncsi leszek, hogy ez milyen mértékben fogja érinteni a kézilabdát, és azon belül az egyes klubokat - no meg hogy mi lesz a hatása...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4035) f(x)=exp(x) válasza Egon (#4034) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Mit jelentene? Azt, hogy mostantól a klubbokat a MOL, MVM... fogja támogatni.

(#4036) Egon válasza f(x)=exp(x) (#4035) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez is egy opció, bár szerintem nem lesz ez ilyen egyszerű, de majd meglátjuk.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4037) f(x)=exp(x) válasza Egon (#4036) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Igen, túltoltam egy kicsit. Női vonalon az ilyen Kisvárda kaliberű csapatok szerintem mennek a kukába...
Fradira leszek kíváncsi nagyon, fociban ugyebár az MVM miatt nem lesz baj, viszont más szakosztályok megüthetik a bokájukat (pl.: kézi, ami már így is nagyon szorosra van fogva).

[ Szerkesztve ]

(#4038) Egon


Egon
nagyúr

Kár ezért a meccsért: nagy álmok úsztak ma el.
Érthetetlen, hogy az utolsó 12 percben miért csak egyetlen gólra voltunk képesek (ráadásul azt is cca. 15 mp-el a vége előtt, 4 gólos hazai vezetésnél lőttük, tehát kb. értékelhetetlen).
Tartok tőle, hogy az edzőnknek még sokat kell tanulnia a meccselésről. Mondjuk az is igaz, hogy egy Vác-kaliberű csapat nehezen bír el ennyi hiányzót (Kuczora és Barján még mindig nem játszhat, Jovetic combsérüléssel bajlódik, Iván Emese pedig totális melléfogásnak bizonyult: így túl sokat kell a belső embereknek a pályán tölteniük).
Kifejezett szerencse, hogy nem jutottunk tovább az EHF-ben: ha belegondolok, hogy mostantól egy hónapig folyamatosan szerda-szombatozni kellene, több külföldi úttal megspékelve... Lehet hogy a 10. helyen végeznénk a bajnokságban.
Az év végi konklúzióm eredménye az volt, hogy még 6 olyan meccsünk lesz ebben a bajnokságban, ami háromesélyes - a mai volt az egyik. Remélem hogy a többit (vagy legalább a nagy részét) behúzzuk majd - bár a Debrecen, a Dunaferr és a Kisvárda elleni idegenbeli meccseken elvileg nehezebb dolgunk lesz, mint ma a Fehérvár ellen...:(

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4039) f(x)=exp(x) válasza Egon (#4034) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

(#4040) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Csak szerintem érthetetlen, hogy 5 perccel a vége előtt 2 gólos hátrányban miért úgy passzolgatnak a svédek előtt, mintha most keltek volna fel a fa árnyékából 2 liter kannás bor elfogyasztása után? Jól elverték saját magukat a srácok a végén, ezzel a passzív játékkal. Svédek meg persze kihasználták és lerohantak.

(#4041) Egon válasza kacsyx (#4040) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy pontot megérdemeltünk volna az összkép alapján.
Remélem a bírók visszanézik a meccset, és elbujdosnak, ez a szemét színészválogatott meg, élen a főszimuláns ál-Legolasszal, az összes hátralevő meccsét bukja... :(((

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4042) ígyvanferi válasza Egon (#4041) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kb. annyira szimpatikusak a svédek, mint a nőknél a norvégok.
Volt ebben minimum egy pont, kár érte.

(#4043) Egon válasza ígyvanferi (#4042) üzenetére


Egon
nagyúr

Az a baj, hogy nagy esélyt szalasztottunk el. Sajnos minimum hektikus a játékunk, két jó teljesítmény egymás után nem nagyon van. 1-1 poszton nincs igazi csere, és most olyan ágra kerültünk, ami nagyon megterhelő. Csoda lenne a 7. hely.
Azt gondolom, az eddig lejátszott derbik azt bizonyítják, hogy az élvonal (amit többek között a Franciák, dánok, svédek, norgék stb. képviselnek) mögött vagyunk a 2. vonalban - erre a vonalra azonban nagyon felzárkóztak a 3. vonalbeli csapatok (ezt mutatja a 2 döntetlen is).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4044) TaliGa válasza Egon (#4043) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Lehet, hogy rosszul látom, de sztem kapusposzton vagyunk a leggyengébbek, rendre itt mennek el a világversenyek. 30 gólnak elég kellett volna lenni tegnap is a svédek ellen, értem én, hogy gyenge a védelem, de azért a kettes védőket kívülről kerülő átlövő, többnyire gyenge kéz oldalon is szétsz*patja a kapusainkat az egész tornán. Amúgy meg ebben a csoportban 2 döntetlennel, és egy verességgel zárni óriási szégyen, még úgy is, hogy kiesett Jamali, és Zsolti.

"So say we all"

(#4045) ruti


ruti
Közösségépítő

Hát a svéd meccs tényleg a lehető legrosszabb forgatókönyvet hozta:
küzdöttünk, elfáradtunk, megsérültünk, és mindezt tök fölöslegesen
(illetve nem, mert egy tehetséges fiatal titánt megismerhetett a világ)

A mentalitásommal (azaz mindig a győzelemre kell játszani) nem egyezik amit most mondok, de ha az első félidőre mínusz 4-5 re álltunk volna, akkor elengedni a p.csába a meccset, tartalékolva a többi skandináv ellen a középdöntőbe.
Így végigtoltuk kvázi maxon a meccset a semmiért, rohantunk az eredmény után egész 2. félidőben, a hajrában buktuk el, a csalódottság miatt fejben még tovább gyengültünk, a fizikairól meg nem is beszélve.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#4046) Egon válasza TaliGa (#4044) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért szerintem ennél összetettebb a helyzet, Mikler az első pár meccs után vezette a kapusok listáját.
A védekezésben vannak olyan rövidzárlatok, ami ennél alacsonyabb szinten sem fér bele. Több esetben (Bodó, Ancsin) védekeztek olyan bénán, hogy annál szerintem én is jobban csináltam volna (low kondival, negyvenpár évesen). A kopasz cserebeállónak annyi esze van mint egy marék lepkének: nem értem miért nem lehet felfogni, hogy derékmagasságban nyúljon ki, ne az ellenfél nyakánál.
A vb előtt a 3. helyre rktam a csapatot (Katar volt vb-döntős is), ehhez képest a 2. hely egyáltalán nem rossz. Az argentinok elleni meccsnek (utólag) nem volt tétje, ellenben a másik ikszért kár, de az hog 1 vagy 2 pontot viszünk a középdöntőre, az majdnem mindegy. Az igazi nagy dobás az lehetett volna, ha megelőzzük a svédeket: a lebonyolítás igencsak kedvező lett volna.
Azt gondolom, ha elcsípjük a 7. helyet (erre még most is simán van esélyünk), azzal elégedettek lehetünk: ennél több nincs ebben a csapatban jelenleg. Aztán meg el kéne zavarni ezt a két kóklert is, és el kellene kezdeni generációt váltani (az ilyen Ancsin-féléket már rég el kellett volna engedni, ez a tegnapi meccsen is kijött, és akkor még Bartókról nem is beszéltünk...).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4047) g0dl


g0dl
addikt

Ez mekkora

Lékai egy napja

„Nagyon nehéz volt, szinte semmit sem aludtam, hiszen játszottam az előző mérkőzésen, a meccs után meg nem jön álom a szememre, ezt követően jött nagyon korán a hazaút és a repülés. De visszaértem és nyertünk! Ami reggel történt, az a legfontosabb. Ami délután, az a második legfontosabb” – folytatta.

Lars Krogh Jeppesen, a dánok volt válogatott játékosa és a DR Sport riportere vázolta fel Lékai vasárnapját: 4.30-kor repült Billundról Budapestre, reggel megszületett a kisfia, 12.30-ra visszaért Herningbe, 18 órakor pályára lépett Tunézia ellen, bő másfél órával később pedig megválasztották a mezőny legjobbjának a 26–21-es magyar siker után, melyben hét góljával főszerepet vállalt. Egészen elképesztő… Lékai Máté a vegyes zónában a magyar sajtónak nem kívánt beszélni az eseményekről, de később a magyar szövetség is beszámolt Noé világra jöttéről.

(#4048) Egon válasza g0dl (#4047) üzenetére


Egon
nagyúr

Néztem a meccset, és pont ugyanaz volt a véleményem, mint az eddigi szereplésről, és a korábbi meccseken mutatott játékról. A csapat teljesítményét egyetlen szóval remekül le lehet írni: hektikus. Időnként egész meggyőző játékot sikerül produkálni, máskor másodosztályú szinten mozog a nyújtott teljesítmény - és mindez akár egy meccsen belül többször is változhat... :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4049) Egon


Egon
nagyúr

Sajnos beégtünk. Ennél azért többre vagyunk képesek. Mindenesetre teljesen új alapokra kellene helyezni a válogatottat, mert lassan eljön az az idő, hogy a csoportból sem fogunk továbbjutni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4050) ruti


ruti
Közösségépítő

a tegnapi meccs konkrétan egy nagy adag fos volt, gyalázat :((
az az árva pontvesztés Egyiptom ellen sokba került, és nem most a VB-n, hanem a jövőre nézve...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.