Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) TaliGa válasza Egon (#4449) üzenetére


TaliGa
aktív tag

A németek elleni full kretén nhezen lett volna elkerülhető - előfordulnak olyan napok, amikor az ellenfél a tudása fölött játszik, a ásik csapat meg egy egyeneset nem bír dobni. A metzi meccsért viszont kár, az abszolút amatőrség volt, meccslabda-emberelőny, ráadásul idő előtt kijátszani a figurát.. ehh.

A Vácot most tényleg még az ág is húzza... Ja, most látom, h Lakatos Sióhoz megy, úgy látszik neki se nőtt be a feje lágya, ráadásul a Danyi miatt, lol.

"So say we all"

(#4452) vicze válasza TaliGa (#4451) üzenetére


vicze
félisten

"Lakatos Sióhoz megy"
:(
Végül is 1év alatt megkeresi amit Vácon eddig összesen. Mondjuk úgy a Siófok jövőre más célokért fog küzdeni. Kíváncsi vagyok hogy egyáltalán nemzetközi kupaszereplő helyen végeznek-e, bár a Vác helyzete sajnos most elég kilátástalan lett. :(

(#4453) f(x)=exp(x) válasza vicze (#4452) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hát azért kíváncsi lennék én arra, jövőre a Siófok a középmezőny felső részéhez fog tartozni, meglepne, ha a költségvetésük kiemelkedne onnan.

(#4454) Egon válasza TaliGa (#4451) üzenetére


Egon
nagyúr

A Vác jövőre igazi sötét ló lehet. Egyrészt a játékoskeret végett (nem tudni, ki lesz Lakatos utódja, meg mondjuk hogy Kuczora milyen állapotban tér majd vissza a második térdműtétből stb.), másrészt hogy miképp fog beválni az új edzőpáros (akinek a fele még nem is ismert). Ez akár nagyon jól, vagy nagyon rosszul is elsülhet.
Az idei év nagy kérdése, hogy mikor pukkan ki (ha egyáltalán...) a Móvár. Idén is végezhetünk akár a 4.-5. helyen, akár jóval hátrébb is (pl. Lakatos sérülése súlyosságának függvényében).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4455) Egon válasza Egon (#4454) üzenetére


Egon
nagyúr

Bejelentettünk egy csomó igazolást: jön Pásztor Betti a kapuba, jön a kis Schatzl a szélre, jön Ferenczy Fruzsina az Újvárosból, meg valami tini beálló a Győrből.
A pletykák szerint Pál Tamara is nálunk folytatja. Nem is lesz ez olyan nagyon rossz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4456) vicze válasza f(x)=exp(x) (#4453) üzenetére


vicze
félisten

Az más kérdés, hogy meg is kapják-e a fizetést....
Az biztos hogy elég magas összegekkel dobálóznak, különben az idei események után ki a fene igazolna oda?

(#4457) Egon


Egon
nagyúr

Úgy tűnik, megvan a 6. sérülés ebben a bajnokságban: Diószegi súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett a jelenleg is folyó meccsen. Így a 3. számú jobbszélsővel játszunk.
Mellesleg a vasárnapi, nyugatromán ellenfél elleni összecsapáson, keletromán bírók lesznek (ennyit az EHF bíróküldési gyakorlatáról).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4458) g0dl


g0dl
addikt

Bölk magyarul nyilatkozik.

Kétségtelenül ehhez bizonyos tehetség is szükséges, de a munka része akkor sem spórolható meg.

és egy másik felhasználó hozzászólása a Fradi fórumról
„Ha egy adott országban keresed a kenyered, akkor tegyél egy olyan gesztust, hogy megszólalsz a nyelvükön – ez olyan tiszteletadás, amit meg kell követelnünk.” (Danyi Gábor)

„Angolul folyik a kommunikáció, de a napokban már felvetődött, hogy nyitott lennék-e néhány norvég szóra, kifejezésre, mondtam, hogy persze...” (Faluvégi Dorottya, 2019. július)

(#4459) f(x)=exp(x) válasza g0dl (#4458) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

„Ha egy adott országban keresed a kenyered, akkor tegyél egy olyan gesztust, hogy megszólalsz a nyelvükön – ez olyan tiszteletadás, amit meg kell követelnünk.” (Danyi Gábor)

Mondja ezt az a Danyi, aki elég alap szinten beszéli az angolt, a világ egyik legkönnyebben tanulható és gyakorolható nyelvét. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4460) g0dl válasza f(x)=exp(x) (#4459) üzenetére


g0dl
addikt

1. hát nem sikerült a lényeget megfognod? ;)
2. A térdszalagrend lovagja sem beszéli magasabb szinten az ángélusok nyelvét.

(#4461) f(x)=exp(x) válasza g0dl (#4460) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem is ő nyilatkozott ekkora hülyeséget. :U Mondom ezt úgy, hogy ki nem állhatom egyébként.
Mindenesetre leírhatnád, hogy mi a lényege annak amit feljebb írtál, mert tényleg nem értem.

(#4462) g0dl válasza f(x)=exp(x) (#4461) üzenetére


g0dl
addikt

Fradinál német kislány bő félév után nyilatkozik magyarul. Retyónál a magyar játékosnak vetik fel, hogy beszéljenek má' norvégul.

(mutass egy bundásliga csapatot, ahol nem követelik meg a németet? eljes joggal, hiszen ők fizetnek.)

(#4463) f(x)=exp(x) válasza g0dl (#4462) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem jó a példa, a magyar nyelv bonyolultsága sokkal közelebb van a mandarinhoz, mint a némethez. Tudtommal a Kínai Szuperligában nem követelik meg senkitől, hogy megtanulják a nyelvüket.
Egyébként gratula Emilynek, brutál nyelvérzéke van.
Miért kell ez a suttyó retyózás?

(#4464) đe$|re válasza f(x)=exp(x) (#4463) üzenetére


đe$|re
senior tag

Mert ő egy felsőbbrendű, nemzethy fagyista.

(#4465) Egon válasza đe$|re (#4464) üzenetére


Egon
nagyúr

...akivel ezzel a hozzászólással pontosan egy szintre helyezted magad... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4466) g0dl válasza Egon (#4465) üzenetére


g0dl
addikt

Kikérem magamnak, hogy ezzel egy szinten emlegess.

Ami viszont ontopik
Orrtörés, és megfázás miatt változott a keret. Selejtezőig mindkettő simán meggyógyulhat, bár szerintem most Anett elég stabil formát mutat.

A MAGYAR NŐI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT KERETE A FEBRUÁRI ÖSSZETARTÁSRA (február 15–17.)
Kapusok: Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Janurik Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szikora Melinda (Siófok KC)
Jobbszélsők: Kovács Anett (FTC-Rail Cargo Hungaria), Lukács Viktória (Győri Audi ETO)
Jobbátlövők: Kiss Nikoletta (Siófok KC), Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tomori Zsuzsanna (Siófok KC)
Irányítók: Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria), Vámos Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: Bordás Réka (DVSC Schaeffler), Helembai Fanny (Váci NKSE), Kisfaludy Anett (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kácsor Gréta (Váci NKSE), Szöllősi-Zácsik Szandra (MTK Budapest)
Balszélsők: Fodor Csenge (Győri Audi ETO), Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria)

(#4467) Egon válasza g0dl (#4466) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez a keret azért is érdekes, mert Helembai is sérült (boka), nem tudom mit keres a keretben. Kácsor meg annyira formán kívül van, hogy az ő meghívását sem igazán értem (azon a poszton Háfra és Zácsik mellett ott van akár Tomori is).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4468) g0dl válasza Egon (#4467) üzenetére


g0dl
addikt

Háfra sem játszott a Rosztov ellen. De ez "csak" felkészülés az olimpiai selejtező egy hónap múlva lesz.

(#4469) ígyvanferi válasza g0dl (#4468) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ilyenkor nem bővebb kerettel szoktak még készülni? Vagy ez a bő, ebből kell kihagyni párat a selejtezőre?

(#4470) g0dl válasza ígyvanferi (#4469) üzenetére


g0dl
addikt

Ez 21 fő, a selejtezőre biztos nem lehet ennyit nevezni, tehát lesz kimaradó. Ez szerintem az a keret, amelyik a most következő összetartáson részt vesz.
Nadine orrtörése szinte biztos meggyógyul addig, ha formában lesz biztos bekerül.

(#4471) Egon


Egon
nagyúr

Szenzációs első félidő után remek győzelem: csak így tovább, csajok! :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4472) ruti válasza Egon (#4471) üzenetére


ruti
Közösségépítő

tudom h volt FB-on live, de mivel nekem nincs olyanom, így utólag szted valahol megnézhető?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#4473) Egon válasza ruti (#4472) üzenetére


Egon
nagyúr

YT-on közvetítette a Debrecen, én azt néztem. Nem tudom, hogy felrakják-e valahova.
Az első félidőben nem egész 5 perc után 5-0 volt, Vili bá időt is kért... :DDD Aztán mentünk 8-1-re is, utána kicsit feljebb jöttek, de 4-5 gólnál nem voltak közelebb az első játékrészben (a másodikban párszor feljöttek mínusz háromra). Szinte minden támadásunk gól lett, ők meg bénáztak ezerrel (Vámos ötből nulla, Giegerich hatból nulla, LOL...). Egyedül Tóvizi és Hornyák dobált jó százalékkal, meg Despotovic is összehozott 6 gólt 13 kísérletből, de a többiek igencsak felejthetők voltak. Nálunk elég jó (30% fölötti) volt a kapusteljesítmény, az elején nagyon jól ment a védekezés is. A legjobb ember Koni volt, de Bukovszky és Szabó is sokat tett a győzelemért. Kácsor és Aron kevésbé volt jó, de azért elég sok gólpasszt adtak, és ketten együtt csak lőttek 10 gólt (bár elég sokat hibáztak is).
Lakatos még mindig nincs, gyakorlatilag egy cserével játszottuk végig a meccset (Szabó jött be Aron helyett védekezésbe, illetve sokat támadott is Fanny helyett). Na jó, még Bárdy is játszott pár percet, lőtt két szép gólt 3 kísérletből, de ennyi.
A bíráskodásra most egy szavunk sem lehetett.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4474) ruti válasza Egon (#4473) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszi, meg is van YT-on!

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#4475) vicze


vicze
félisten

Hát megtört az Móvár mentelése... Még a végén 3. is lehet a Siófok.

(#4476) g0dl válasza vicze (#4475) üzenetére


g0dl
addikt

Mintha a sió is zakózott volna.

(#4477) vicze válasza g0dl (#4476) üzenetére


vicze
félisten

Mindom lehet, még az MTK is lehet 3.

(#4478) Egon válasza vicze (#4477) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha az MTK lehet harmadik, akkor a Vác is.
Mindenesetre a Debrecen sokat nyert ezzel a meccsel. A Siófokot is megverték ugyebár Debrecenben, és a Vác ellen hazai pályán játszanak.
A Móvár és a Siófok viszonylatában pedig akár pontegyenlőség is elképzelhető, akkor pedig az lesz a döntő, hogy a Siófok mennyire képes visszavágni az 5 gólos vereségért.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4479) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Csak én szeretnék izgalmasabb női meccseket nézni a nemzeti adón? Az ilyen Győr - MTK és FTC - Móvár meccsek közvetítésének nem sok értelmét látom.

Azon gondolkodtam egyébként, hogy igencsak érdekes szituáció állt volna elő, ha a Siófok szezon elején megverte volna a Győrt. :K

[ Szerkesztve ]

(#4480) vicze válasza f(x)=exp(x) (#4479) üzenetére


vicze
félisten

Nézettség fontosabb és meg látni szeretném a Fradit. :P Speciel a Móvár ellen rangadó jelenleg, szóval... Még kicsit félek is tőle, bár otthon leszünk, ott nem kéne gond legyen.

(#4481) f(x)=exp(x) válasza vicze (#4480) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nagyon meglepődnék ha 10-en belül maradna a Móvár.
A Fradimedia minden hazai meccset közvetít egyébként. Persze, a nézettségi érvet elfogadom, csak kicsit idegesítő, hogy Fradi, Győr, Siófok meccseken kívül mást nem adnak, pedig a DVSC, Vác, MTK, Móvár négyest megnézném, hogy mire mennek egymás ellen.

(#4482) vicze válasza f(x)=exp(x) (#4481) üzenetére


vicze
félisten

Móvár-t és az MTK-t is épp megnézheted. ;]

(#4483) f(x)=exp(x) válasza vicze (#4482) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Azt írtam hogy egymás ellen... :P

(#4484) g0dl válasza f(x)=exp(x) (#4479) üzenetére


g0dl
addikt

A második játszik a negyedikkel. Mi a probléma?

(#4485) f(x)=exp(x) válasza g0dl (#4484) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Az hogy a két csapat között hatalmas különbség van.
Ez nem gond persze, ha nem az ilyen meccsek tennék ki a női kézilabda közvetítéseik 90%-át.

(#4486) g0dl válasza f(x)=exp(x) (#4485) üzenetére


g0dl
addikt

Az én tapasztalataim szerint nagyon sok meccset lehet nézni online. Idén én eddig minden engem érdeklőt megtaláltam mondjuk engem a Fradi meccsek érdekelnek)

(#4487) g0dl


g0dl
addikt

Női kézilabda: Elek Gábornak pozitív lett a koronavírustesztje
Ez A Fradi BL visszavágója szempontjából elég kritikus, de a válogatott olimpiai selejtezőjét is érinti.

Ami az egészben a legfurább, hogy tudomásom szerint túl van az oltásokon.

(#4488) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Nem szívesen tippelném meg, hogy ki lesz a harmadik :U :

(#4489) f(x)=exp(x) válasza g0dl (#4487) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Úgy tudom, nem olyan régen kapta meg, valószínűleg még nem alakult ki a védettség. Egyébként az oltástól még elkaphatja, a betegség lefolyása lesz enyhe.
Meg ugye azt se felejtsük el, hogy a vakcina nem 100%-os, tehát sajnos az ilyesmi benne van a pakliban... :(

(#4490) g0dl válasza f(x)=exp(x) (#4489) üzenetére


g0dl
addikt

Igen, laikusként én is így értelmezem.
Elkaphatod, csak sokkal hatékonyabban védekezel, tehát hamarabb, és nagyon enyhe tünetekkel túl leszel rajta.

Szerintem az, hogy a vakcina 92%-os védettséget nyújt, az csak egy rendkívüli, már marketinges szinten leegyszerűsített mérőszáma a hatékonyságnak. Nem az jelenti, hogy 8%-nak mintha be sem adták volna.

Csak hát napokig kéne magyarázni, hogy pontosan mi is van mögötte.

[ Szerkesztve ]

(#4491) vicze válasza f(x)=exp(x) (#4489) üzenetére


vicze
félisten

:K
A védettség %-os mértéke, azt jelenti, hogy hányan mutattak tüneteket a klinikai teszt alatt, akik meg lettek fertőzve, az oltás után.
Ahogy írod lehet fertőzött, de elég jó eséllyel tünetmentes lesz és még addig a szintig se jut el a vírus hogy másokat meg tudjon fertőzni.

Amit nem tudok vagy igazából nem értek, hogy most akkor a csapat nem kerül egyből karanténba, vagy efelett már szemet hunyunk, aki átesett annak nem kell. Illetve már akkor mindenki átesett?

(#4492) vicze válasza f(x)=exp(x) (#4488) üzenetére


vicze
félisten

Olyan mintha a Siófok nem akarna már EHF-ben se indulni...

Bár jelenleg a bajnokság lebonyolítása is elég kérdéses, hogy mikorra lesz meg. Mi és az Érd még kvázi félszezonnál tartunk, és 1,5hónap múlva vége kéne legyen.

(#4493) Egon válasza vicze (#4492) üzenetére


Egon
nagyúr

Miért kellene másfél hónap múlva vége lennie? Emlékeim szerint a kiírásban pont május vége szerepel.
Amúgy a tegnapi játékunkat látva (a Budaörs ellen, jelentős bírói segítséggel, nyögvenyelős győzelem), nemhogy a harmadik, de még a negyedik-ötödik hely is messze van sajnos... :( Hacsak fel nem javulunk. A 4. helyhez vélhetőleg el kellene kapni a Siófokot és a Móvárt (utóbbi ellen tutira hazai pályán játszunk, a Siófok ellen nem vagyok benne biztos, de úgy rémlik), és idegenben a Debrecen ellen is kellene egy pontocska.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4494) vicze válasza Egon (#4493) üzenetére


vicze
félisten

Elnézést igazad van 2,5 hónap... (nem tudom hol a fejem má...)
Szóval 10 hét 10+ meccsre, ami látszólag nem gond, csak épp van BL, válogatott és kupa is, elég tömör.

(#4495) Egon válasza vicze (#4494) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy másik fórumon azt írta egy a szövetséghez közel álló emberke, hogy akár júniusra is kitolódhat a bajnokság, az MKSZ készen áll a kapcsolódó szabályozásra.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4496) Egon válasza Egon (#4495) üzenetére


Egon
nagyúr

Utánaolvastam jobban.
Az a helyzet, hogy a 21. fordulótól kezdődően, az MKSZ még ki sem írt játéknapokat (meg lehet nézni pl. az nso-n is, nincsenek időpontok). Ezek csak akkor fognak kiírásra kerülni, ha nem maradnak el meccsek (tömegesen) a járvány miatt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4497) vicze válasza Egon (#4496) üzenetére


vicze
félisten

Ha a Békéscsabán végre mindenki átesett rajta akkor talán nem fog. ;]
Bár szerintem nem volt olyan csapat ami nem volt érintett. :(

(#4498) vicze válasza vicze (#4497) üzenetére


vicze
félisten

Fú basszus csak most olvasom hogy Debrecen és Sió is karanténban, elég jól felfestettem az ördögöt a falra. :Y

(#4499) Egon


Egon
nagyúr

Jó volt ez a hétvége, mondjuk a tegnapi meccset nem láttam. A szerbek ellen elég meggyőzőek voltunk. Egy jó sorsolással tényleg összejöhet akár a legjobb 4 is az olimpián, ha így játszunk.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4500) f(x)=exp(x) válasza Egon (#4499) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A tegnapi nap alapján egy jobb védekezés esetén nem tudunk gólt dobni, csak egyéni akcióból. Én nem sok fejlődést láttam a csapaton az EB-hez képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.