Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) TaliGa válasza Egon (#3949) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Most már nem csak Zizi hiányzik, az előbb olvastam a Fradi honlapján, hogy Hornyák elmegy babázni. Na, ez így már érdekes lesz :).

"So say we all"

(#3952) g0dl válasza TaliGa (#3951) üzenetére


g0dl
addikt

Nem hiszem, hogy el lehetne kerülni egy, de inkább kölcsönjátékos igazolását ( mint Gonzalezt az etó a Mörk sérülése után). Azért az igazán nagy pech, hogy három nyári igazolás is lesérült az igazolás után, még megelőző csapatában.

Dodó a válogatottnak is hiányozni fog, hármas védők akik kiestek Tomori, Szekeres, Kisfaludi.

(#3953) TaliGa válasza g0dl (#3952) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Kérdés, h mit lépnek Elekék. Beállót nem igazolhatnak két nagy kérdőjelre (sztem Snelder ügye sem megnyugtató, és láttunk a közelmúltban példát, hogy szalagsérülés sem úgy gyógyult, ahogy elvárták, tehát Klikovac sem biztos, hogy januárban ott lesz). A magyar piacról találni egy átlövőt év közben, aki megüti a nemzetközi mércét (lehetőleg 3as is tud védekezni), és ki is tudják fizetni, na ilyet elég érdekes lesz szerezni :).

"So say we all"

(#3954) Egon válasza TaliGa (#3953) üzenetére


Egon
nagyúr

Biztos hogy már vadul dolgoznak az ügyön.
Az viszont egyáltalán nem biztos, hogy a magyar piacról fog érkezni a pótlás, még ha ez azzal jár is, hogy kicsit csúnyább lesz a légiós-arány.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3955) Egon válasza g0dl (#3952) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért az igazán nagy pech, hogy három nyári igazolás is lesérült az igazolás után, még megelőző csapatában.

Hát igen, ez azért elég egyedi, nagy pech. Mondjuk 1-1 játékos vonatkozásában már nálunk is fordult elő pont ilyen, vagy hasonló. Tóth Eszter, amikor Vácra jött, még az előző csapatában sérült meg fél évre. De Souza az utolsó edzőmeccsen szenvedett térdsérülést. Hornyák Dodónak (aki a csapat legjobb emberének számított) az első éles meccsen, a Móvár ellen törték el a könyökét. De mondhatnám Kuczora esetét is, aki kemény másfél mecset tudott nálunk játszani idén.
Ellenpélda: Nascimento nálunk sérült meg súlyosan, az után, hogy a Fehérvár leigazolta.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3956) ruti


ruti
Közösségépítő

emlékezzünk már meg a Szegedről:
megint egy hajrában eldöntött meccs idegenben, ami a 26. percben még bőven háromesélyes volt.
szerintem kimondhatjuk, hogy eljött a Szeged ideje az EU porondon...
-
viszont az EHF kupaszereplésekről pedig jobb nem is beszélni...:(

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#3957) TaliGa válasza ruti (#3956) üzenetére


TaliGa
aktív tag

A DKKA meccset szó szerint fizikai fájdalom volt végignézni, nem tom, hogy ott ennyire tesznek az EHF szereplésre, de totál felkészületlenek voltak...

"So say we all"

(#3958) Egon válasza TaliGa (#3957) üzenetére


Egon
nagyúr

A rossznyelvek szerint, egyrészt túledzés esete forog fenn, másrészt elképzelhető, hogy direkt estek ki (elég drága ám a kupaszereplés).
Egyébként azt pletykálják, hogy egy csapat komoly anyagi gondban van, és vissza fog lépni az NB1-es szerepléstől. Nem tudom, kire gondolnak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3959) Egon válasza ruti (#3956) üzenetére


Egon
nagyúr

Én írtam egy sort a Szeged győzelméről fentebb...:)
A Veszprémről inkább nem is írok már semmit: így is kaptam az áldást, amikor szkeptikus voltam az idei szereplésüket illetően, sajnos bejött amit gondoltam (sőt: ennyire gyászos csoportbeli szereplés a legrosszabb álmaimban sem szerepelt...:().

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3960) TaliGa válasza Egon (#3958) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Az oké, hogy az EHF-szereplés púp a csapatok hátán, de direkt kiesni, és így..., hát ezt nem tudom elképzelni, kivéve, ha Tippmixen feltették a jövő évi költségvetést a spanyolokra :). Amúgy pár hónapja a Fraditól volt vmi szakágvezető? a Sport1-en, plusz ott volt Bartha, és azt fejtegették, hogy a BL8-ba jutás is csak annyit fizet, hogy ott jön ki a nullszaldó, de nem ám a bérekre, hanem simán a szállás+utaztatás.

"So say we all"

(#3961) g0dl válasza TaliGa (#3960) üzenetére


g0dl
addikt

És ez annál is durvább, hogy az ehf azért előírja azt a szar gerflort, meg mindenféle vip az ehf embereinek.

(#3962) Egon válasza g0dl (#3961) üzenetére


Egon
nagyúr

Jah, és emellett a köztudottan nem ócsó Bécsben székelnek, és élősködnek a csapatokon, kábé nulla hozzáadott értékkel... :(((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3963) TaliGa válasza g0dl (#3961) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ugyanitt hangzott el, hogy alakulgat vmi érdekvédelmi szervezet a nőknél, és tervezik egy hasonló tőkeerős szponzort bevonását, mint a fiúknál a Velux, mert így nagyon kabaré az egész (legalábbis tőke oldalról). Sajnos nem emlékszem, hogy a Fraditól ki volt ott, de szintén ő mondta, hogy a válogatott sikere kéne ahhoz, hogy a nézőszám komolyabban emelkedjen itthon, ugyanakkor azt is elismerte, hogy a Győr szinte teljesen független a magyar kézilabdától, és Eu viszonylatban is egyedülálló nézőszámmal bír.

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#3964) g0dl válasza TaliGa (#3963) üzenetére


g0dl
addikt

Egyetlen győri a keretben, és úgy hallottam Kiss a jövő szezonban babázni szeretne, de legalább jó megélhetést biztosítanak a norvég válogatottnak.

Ma jelent meg az új keret.

A MAGYAR VÁLOGATOTT 18 FŐS KERETE
Kapusok: Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győri Audi ETO)
Jobbszélsők: Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria), Orbán Adrienn (Kisvárda Master Good SE)
Jobbátlövők: Kiss Nikolett (Érd), Kovács Anna (DVSC Schaeffler), Plnaéta Szimonetta (Chambray Touraine, francia)
Irányítók: Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Pálos-Bognár Barbara (Moyra Budaörs), Tóth Gabriella (Érd)
Beállók: Mészáros Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szabó Laura (Érd), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Klivinyi Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Én a Pálos-Bognár, Orbán párost nem értem. Engem igazán nem lehet eto rajongással vádolni, de Orbán helyett még Puhalákot is inkább vinném.
Úgy tudtam Szabó Laura sérült, pedig Dodó kiválásával nagyon kellene valaki hármas védő, és Rea egyedül nem hiszem hogy bírná, azon is csodálkozom, hogy a Fradiban bírja. Csak egy világversenyen 1-2 naponta vannak éles mérkőzések.
Klujbert, mint két balkezes poszton is bevethető nekem hiányzik. Planétára kíváncsi vagyok, nem láttam játszani, remélem nem csak a tetoválások száma, hanem a gyorsasága is nőtt.

(#3965) g0dl válasza g0dl (#3964) üzenetére


g0dl
addikt

Balszélsők lemaradtak
Balszélsők: Kazai Anita (Dunaújvárosi KKA), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Puhalák persze balszélső, így Klujbertet akartam írni, ezt elírtam ( de már nem lehetett szerkeszteni

(#3966) Egon válasza g0dl (#3964) üzenetére


Egon
nagyúr

Pont ezt a két játékost kifogásoltam én is, de nagy csodák nincsenek.
Görbe lemondta a válogatottságot, Zizi szül, Kovacsics ott van, Szalai Babett sérült, Lakatos Rita kettő darab meccset játszott egész ősszel... Kit vitt volna PGG helyett??? Komolyan mondom, a kopasz helyében én megpróbáltam volna visszaudvarolni Görbét a válogatottba: ha már NL-t is lehetett reaktiválni, miért ne? Legalább megmutathatta volna a Győrnek, hogy még mindig ő az egyik legjobb irányító, ha már a klubjában csak a szélen számítanak rá... Így extra motivált lehetett volna.
Orbán helyett lehetett volna vinni Klujbertet vagy akár Faluvégit, de Rasmussen tutista, legszívesebben csak 30 fölöttieket vinne. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Katrin ősszel messze nem játszik olyan jól, mint a junior VB-n (elég csak a góljait megnézni: szinte csak feleannyit dobott, mint a szintén nem túl acélos Szekerczés...).
Summa summarum: nagyjából védhető a keret. Engem inkább az olyan ostobaságok zavarnak, mint Tomori behívása a 28-as keretbe (amikor 101% volt, hogy nem jön rendbe decemberig). Szerintem eléggé le vagyunk ahhoz maradva a világelittől, pláne a hiányzók tükrében, hogy ne nagyon legyenek vérmes reményeink. Az pedig, hogy teszem azt a 11. vagy éppen a 15. helyen végzünk, abszolút nem hat meg (sajnos attól tartok, a legjobb nyolcba jutás stílszerűen a világ 8. csodája lenne, és mint olyan, nem fog összejönni...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3967) Neoteric válasza g0dl (#3964) üzenetére


Neoteric
addikt

Hát ja, perpill sajna ez az ára a BL győzelem esélyének. És ezt győriként mondom.
Öröm az ürömben, hogy így a norvégok sikerének is örülök, ha épp nem ellenünk játszanak. :D

PSN: ne0teric_sAN

(#3968) TaliGa válasza g0dl (#3964) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Szabó L. ma is játszott a DVSC ellen, nem is rosszul, meggyógyult (vagy lábadozik). Puhalákot sztem is vinni kellett volna...
@Egon: Görbicznek nagy rajongója vagyok, de így, hogy a Győrben Danyi (szintén, mint A.M.) a magyarokkal csak felszopóembert játszik - áradozni azt tud, hogy edzéseken Görbe még micsoda energiával és kreativitással játszik középen, de minek, ha nem használja...

"So say we all"

(#3969) g0dl


g0dl
addikt

Tudom, hogy megosztó, de Triscsuk elég jó hármas védő, elég harcos típus.
Nem ismerem a hátteret, de azt mondják nehezen jönnek ki vele, akkor persze többet vihet, mint amit hoz.

Tóvizinek kifejezetten örülök, olyan hiányposzt a beálló, hogy Kulcsár óta nem volt világsztárunk ezen a poszton, Piri volt fénykorában a nagyon jó kategória, de ő sem a hatalmas hármasvédő típus volt, akit nem lehet lebirkózni ( aki csak 20 kilóval könnyebb Cvijicnél, az már nagy darab ;))

(#3970) Egon válasza TaliGa (#3968) üzenetére


Egon
nagyúr

Görbe még így is jobb, mint PBB.
Az is gáz, hogy Bódi is lemondta a válogatottságot: azon a poszton még mindig ő a legjobb, és az is látszik, hogy a kopasz nem nagyon tudja kezelni a hasonló helyzeteket, ennek pedig a válogatott a vesztese.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3971) Egon válasza g0dl (#3969) üzenetére


Egon
nagyúr

Triscsuk egy külön eset. Sajnos vannak vele gondok, szerintem jórészt érthető, hogy Rasmussen miért mellőzi. Nyilván át lehet értékelni a kihagyását a hiányzók tükrében, de ezt gondolom, vannak elvek, amikből nem szabad engedni, mert hosszú távon több kárt okozunk vele, mint amennyi hasznot hozna rövid távon...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3972) ígyvanferi válasza g0dl (#3969) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tóvizit akartam is írni, tök jó, hogy bekerült. Bár tényleg nem nagyon volna opció. Felnőtt mezőnyben gondolom még védekezésben nem feltétlen használható stabilan, max. Mészáros tehermentesítésére rövid ideig.

(#3973) Egon válasza ígyvanferi (#3972) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezen az alapon akár Helembai Fannit is vihették volna: jó magas, a Vácban hármast védekezik, fiatal és javuló formát mutat...
Más kérdés, hogy annak kifejezettten örülök, hogy így együtt készülhet az egész csapat a válogatott időszakban is (kivéve Radosavljevic); remélem ez a tavaszi eredményességben jelentkezik majd.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3974) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Az Újváros kiütötte a kupából a Siót, na ez nem kis meglepetés. Jó, mészárolós meccs volt, Bobeticet kiszórták pirossal még az elején (sztem csak 2 percet ért), Gonzálezt csúcsán lekapták (fejét ütötte meg, de durván), a végén meg Klujbert sérült meg (boka, talán nem annyira súlyos, de innen úgy nézett ki, hogy igen).

"So say we all"

(#3975) Egon válasza TaliGa (#3974) üzenetére


Egon
nagyúr

Sajnos nem láttam az elejét. Klujberre ráesett Drabália (tőle amúgy is kromoszóma vizsgálatot kellene kérni), remélem nem súlyos.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3976) Napfénysüti

Sziasztok!
Nem tudja valaki hogy a Veszprém hazai BL meccseire mennyibe kerülnek a jegyek? :R

Més que un club!

(#3977) g0dl válasza Napfénysüti (#3976) üzenetére


g0dl
addikt

https://www.jegymester.hu/hun/PlaceInfo/110000/Veszprem-Arena
E szerint már elfogytak.

Én úgy tudom nem egyszerű szerezni.

(#3978) Egon


Egon
nagyúr

Amilyen fájó volt követni a Fradi meccsét (csak a szöveges közvetítést tudtam, lehet jobb is így), olyan jó volt nézni a Veszprém és a Győr győzelmét. Nagyon víváncsi vagyok, hogy kitart-e a bakonyiak lendülete a folytatásban is.
Érdekesség, hogy a mai napon lejátszott hazai női bajnokikon meglepetés született, mind a két meccsen. Nem gondoltam volna, hogy az Eger akár csak egyetlen pontocskára is jó lesz, de a Békéscsaba (a jelek szerint) alulmúlta önmagát. Lehet hogy ezzel megvan a másik kieső is (bár ha nem lesz csak egy feljutó, akkor még maradhatnak; illetve azt pletykálják, az MTK-nál elfogyott a pénz, és a csapat vissza fog lépni az első osztályból - remélem Vova azért talál magának egy normális csapatot...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3979) g0dl válasza Egon (#3978) üzenetére


g0dl
addikt

A Fradi most gyakorlatilag darabra alig van meg. A négy belső posztra van 7 ember, közte a hyrek szerint beteg Penával, a sérülésből visszajövő Klivinyivel, a várandós Dodóval, és a nulla percet játszó Farkas Katával.

Hát az MTK gondjainak nem örülök. Nagyon sikeresen együttműködtünk velük a kölcsönadott fiatalok kapcsán. Az ilyen csapatok, edzők jelentik a lehetőséget, hogy a nagyon tehetséges fiatalokból klasszisok lehessenek.
Erre a szövetségnek is figyelni kéne, a Siófok és Kisvárda szerű csapatok ( lényegében 100% légiós játékidő) semmi előrelépést nem hoznak a magyar kézilabdába.

(#3980) Napfénysüti válasza g0dl (#3977) üzenetére

Jövőre gondoltam hogy mennék meg esetleg apóst meglep én egy jeggyel. Azt láttam hogy idénre már nincs jegy, ezért is érdekelne hogy mennyibe kerülnek.

Més que un club!

(#3981) TaliGa válasza g0dl (#3979) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ha a tavalyi keretet összehasonítod az ideivel, sztem csoda, hogy a Fradi túljutott a csoporton, ugyanakkor meg most fájhat a legjobban, hogy tavaly tényleg reális esélyük volt behúzni a kupát, és a bajnokságot, ami talán a szakosztály anyagi támogatásán is lendített volna. Ráadásul, az igazi gondok még csak most jönnek, Klikovacról sejteni sem lehet, hogy milyen állapotban lesz, Snelder meg, ha egy keményebb ágybetéttől ennyire rossz állapotba kerül, akkor az semmi jót nem jelent. Hornyák elment, Malovic sérülése (sarokról beszélnek) krónikusnak tűnik, Kovacsicsot és Háfrát Kim a végsőkig kifacsarja majd, szóval jövőre át kéne gondolni, hogy érdemes e megtartani egy gerincsérves beállót, egy védekezni nem tudó átlövőt, Malovicnál sztem nem is kérdés, hogy megy vissza...

"So say we all"

(#3982) Egon válasza TaliGa (#3981) üzenetére


Egon
nagyúr

Jövőre érkezik a zuhanyhíradó szerint Klujber, ami nyilván erősítés lehet, de sokba fog fájni (mi is lecsaptunk volna rá, de még másfél éves szerződés köti a Dunaferrhez, és állítólag 20 milla a kivásárlási ára, tehát a Fradi mélyen zsebbe nyúl majd). Az biztos, hogy meg kell erősíteni majd a keretet rendesen. Remélem nem hagyják, hogy a Siófok beelőzzön (bár szerintem azok megint új csapatot fognak építeni jövőre).
Egyébként ha minden jól megy, nálunk is lesz végre normális balkezes lövő jövőre (remélem sikerül megszerezni a kiszemeltet, és nem kiabálom el...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3983) Egon


Egon
nagyúr

Nem volt szerencsénk a sorsolásnál. Talán ha a Fradi rossz napot fog ki, esetleg... De erre nagyon kicsi az esély.
A Dunaferr megérdemelte a jó sorsolást. Remélem az Érd kiveri a Kisvárdát.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3984) đe$|re


đe$|re
senior tag

Megérdemelt, végig kézben tartott győzelem a Löwen ellen.
Pozitívumok:
- Blagotinsek védekezése
- Mikler
- A csapat hozzáállása a meccshez.
- Laci és Ilic játékperceinek leredukálása.
- Lehet, hogy most már edző is ül a padon.

Negatívum:
- A védekezésen van még mit csiszolni.

Remélhetőleg a Kristianstad elleni vereséggel elérték a mélypontot és onnan már csak felfele vezet az út.

(#3985) Egon válasza đe$|re (#3984) üzenetére


Egon
nagyúr

Remélhetőleg a Kristianstad elleni vereséggel elérték a mélypontot és onnan már csak felfele vezet az út.

Úgy legyen. Még meg lehet csípni a 3. helyet, ami már jó alapot teremthet a folytatásra.
Sajnos elfelejtettem, hogy csütörtökön rendezik a meccset, így nem tudtam megnézni, pedig jó lett volna.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3986) đe$|re válasza Egon (#3985) üzenetére


đe$|re
senior tag

Igen, a 3. hely a tegnapi győzelemmel elérhetőbbé vált, sőt rá is kellene menni.
A csoport 4-5. hely az nem lenne túl barátságos. A PSG-Barca kettős helyett még egy Szeged is kedvezőbb lehet a 8 között.
Sűrű és izgalmas a csoport. Hétvégén jöhetne egy Vardar-Kielce bukta.

[ Szerkesztve ]

(#3987) g0dl


g0dl
addikt

Ma játszunk a Norvégokkal, ez érdekes lesz. Szerintem nálunk még nagyon sok próbálgatás lesz pl. ki legyen a hármas védő, beálló.
Jó régen játszottunk ilyen erős ellenfelekkel felkészülési tornán.

(#3988) TaliGa válasza g0dl (#3987) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Tavaly is a Möbelringenen készültünk. Előtte a románokkal. Kimnek régóta ez a "bónája", hogy csak erős csapatok ellen érdemes felkészülési meccset játszani. Eddig mondjuk soha nem jött be :)

"So say we all"

(#3989) g0dl válasza TaliGa (#3988) üzenetére


g0dl
addikt

Jogos, úgy értettem a kopasz előtt. A román csapat azért nem ugyanez a kategória, és korábban rendszeresen gyengébb csapatokkal vezettük félre magunkat.

(#3990) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Egy bűnrossz első félidő után, egy felejthető második a norvégok ellen. Így aztán most, hogy letudtuk az idei legrosszabb formánkat, innen már csak felfelé vezet az út. Bár én nem sok fényt látok az alagút végén. A Fradi játékosai hullák, Tóth G. és a többi lyukaskezű max. arra jó, hogy látványosakat zakózzon az ellenfél védőfalán. Tóvízi egész jó lehetne, de a magyar kézilabdakultúrából Görbicz óta kiveszett a beálló megjátszásához szükséges finomság. Planéta lábon nem lett sokkal gyorsabb, de rejtély h átlövőben miért nem próbáltuk ki legalább... Az meg egészen röhej, hogy gyors indításunk nem is volt (egy hamvában holt kísérlet), de a két szélsőt 60 percig fent tartotta ez a ...

"So say we all"

(#3991) g0dl válasza TaliGa (#3990) üzenetére


g0dl
addikt

Tóvizi szerintem élt a lehetőséggel, én úgy szeretném már belelátni egy beállóba az új Kulcsár Anitát.
Azt én sem értettem Planéta miért nem támadott egy másodpercet sem, mikor arról megy sírás, hogy nincs magas átlövőnk. Kíváncsi lettem volna rá.
A szélsőket cserélgette, pl. játszott Orbán, és Kazai is.

(#3992) ígyvanferi válasza g0dl (#3991) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Planéta ha úgy játszik, mint anno az etoban, akkor jobb is, hogy csak védekezett. Bár ott is csak annyi az erénye, hogy nagy. De ahogy a négy tengelyes rába billencs, ő sem túl gyors.
Én Tóviziben már simán látom a következő Kulcsárt. Vagy legalábbis azt a beállót, aki egy-két éven belül azon a szinten lesz, hogy alap embere lesz a válogatottnak védekezésben és támadásban is.

(#3993) Egon válasza ígyvanferi (#3992) üzenetére


Egon
nagyúr

Aki látta a Fradi BL-meccseit, az Reában is felfedezheti a válogatott első számú beállóját.
Planéta a statok szerint sokat fejlődött támadásban is, legalábbis Nyugat-Romániában dobálja a gólokat - érthetetlen, hogy miért nem próbálja ki legalább 1-1 támadásban. Ráadásul ő anno kifejezetten finom kézzel tudta megjátszani a beállót (ez egyike volt a kevés erényeinek), hogy egy korábbi háeszre is reagáljak.
Én a második félidőben azért felfedezni véltem több pozitívumot, kellemes meglepetést is (pl. kifejezetten bíztató volt PBB kettes védekezése), de kétségtelen, hogy összességében nem túl bíztató a kép.
Azt gondolom, ennyi sérült és egyéb októl hiányzó miatt, a nyolcba jutás már komoly bravúr lenne. Persze a kopasz sem túl meggyőző: már három éve itt van, és szinte csak negatívumok fűződnek a nevéhez.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3994) Egon


Egon
nagyúr

Nagyon nagy gratula Szegednek, csak így tovább!!! :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3995) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Mit szóltok a Möbelringen-kupához?
Olybá tűnik sikerült megint tovább faragni az állományt..., aki meg fáradt volt, még jobban elfáradt (plusz utazgathatott is). Volt egyébként egy-két dolog, ami azért rendesen pofán csapott, pl. hogy Planéta volt a legjobbunk, vagy hogy 3*60 perc alatt egy olyan támadást nem láttam, amire azt mondhatnám, hogy ez igen, egy szép, kidolgozott figura.

"So say we all"

(#3996) g0dl válasza TaliGa (#3995) üzenetére


g0dl
addikt

Kár hogy nem lehet behívni Kácsort, nem lenne semmi, ha a harmadik korosztályban is nyerne valamit.

Ilyen is ritka, hogy a ballövő a hiányposzt.

(#3997) Egon válasza TaliGa (#3995) üzenetére


Egon
nagyúr

El kell dönteni, hogy mit akarunk: erős válogatottat, vagy a klubcsapatoknak kedvezni. A kettő együtt a jelek szerint nem megy.
Kell összetartás, kellenek komoly gyakorlómeccsek a válogatottnak (persze nem biztos hogy egy héttel a világverseny előtt). Ha ez nincs meg, akkor nem lehet elvárni az összeszokottságot. Ha viszont megvan, akkor a Fradit (meg a többi olyan klubot, akik sok válogatottat adnak, pl. a Dunaferrt) hozzuk hátrányos helyzetbe, pusztán azért, mert (zömében) magyarokra épít. Elég nehéz dilemma.

Szerk.: a kupából csak egy fél meccset láttam, de az eredmények alapján, azért akkora gáz nincs, mint amit sokan éreznek. A nyugatrománok ellen egy góllal kikapni, nem rossz eredmény; azt meg komoly ember úgysem gondolta, hogy túl jól szerepelhetünk, a legjobb 4 kizárva (ellenben a legjobb 8 talán meglehet, ha kijön a lépés).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3998) Egon válasza g0dl (#3996) üzenetére


Egon
nagyúr

Más nem is hiányozna: amilyen szerencsénk van, még megsérülne.
Már annak sem örültem, hogy Lakatost berángatták.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3999) TaliGa válasza Egon (#3997) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Én láttam mind3 meccset, és a franciák elleni meccsben egy biztató dolog volt, hogy ők is rengeteget hibáztak... De ha megnézed a félidei eredményeket, abból kiderül a lényeg, norgék ellen 6 lőtt gól!, franciák és dánok ellen 8 és 9 (vagy vhogy így), hovatovább ezek többsége hetesből született (nem kidolgozott támadás, hanem benyomorgott vki egy résen, oszt befújták)! Rengeteg eladott labdánk volt, igaz, ez most pozitívum, mert azt mutatja, hogy felállt falban már egész jól védekeztünk.
Amúgy meg teljesen igazad van, ha elkezdenek válogatott összetartásokat beszorítani a naptárba, pontosan azokat a csapatokat "büntetik", ahol legalább lehetőséget kapnak a magyar játékosok. Nincs jó megoldás..., most már nincs. Pár éve, amikor elkezdett ömleni a pénz a kézilabdába, akkor a szövetség ésszerű korlátokkal tehetett volna vmit, pl. hogy egy mesterségesen kiegyensúlyozott bajnokságot hoz létre, ahol a juniorok egyenletesen szétszórva, folyamatosan fejlődnek, de visszafelé ez már sztem nem fog menni...

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#4000) ruti válasza Egon (#3997) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ne legyen igazam, de sztem a csoportkörből sem megyünk így tovább...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.