Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Napfénysüti válasza Cathfaern (#8850) üzenetére

itt ajánlották hogy szerezzek. Nem veri le a fényezést a lánc. És bizony már most látom hogy otthagyja a nyomát sajnos amikor megyek így én mindenképp szeretnék a villára egy ilyet.

Sisakot jó hogy mondtad azt mindenképp akarok csak ugye helyben ahol fel is próbálhatom. De érdekel hogy azon belül tényleg hol érdemesebb. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#8852) venember83 válasza Cathfaern (#8850) üzenetére


venember83
nagyúr

A lánc elég csúnyán le tudja verni a festéket a láncvilláról alul és felül egyaránt, ezt a láncvillavédő megakadályozza. Sisakot ott érdemes venni, ahol megfelelő típust és méretet kapsz. Aztán hogy az olcsó vagy drágább üzlet, az már attól is függ, mennyire átlagos a fejed és mennyire fontos a design.

(#8853) N.GÁBOR válasza Rhino666 (#8846) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nem vagyok valami nagy szakértő, így inkább csak a véleményként fogd fel mit írok.

A Demát én biztosan nem venném, mert ennél a bringánál még a kisebb átmérőjű villák illenek a fejcsőbe. ( ha helytelen a szóhasznáat akkor bocs) Ez egyrészt komolytalanul is néz ki, másrészt pedig kb 0-ra redukálja a jövőbeli fejlesztési lehetőségeidet teló terén.

A Ferrnit nem imerem

A Kross, GT szimpatikus és szerintem a Magellánnal sincsen semmi baj. Tudom, nem voltam nagy segítség.:)

May the force be with you!

(#8854) venember83 válasza Rhino666 (#8846) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem Draco.

(#8855) emre válasza belaazallat (#8849) üzenetére


emre
veterán

Miért tudsz egy eladót esetleg? :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#8856) dqdb válasza Cathfaern (#8850) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

Beszélhetnénk róla sokat, a videó mindent elárul.

Napfénysüti: alapból egy Scott marokszerszámmal járkálok, de most az utóbbi időben szakaszosan bekövetkezekett nyereg-nyeregcső-markolat-pedál kvartett cseréje miatt nálam van egy komplett imbuszkészlet a két legnagyobb, és bringán nem használt kulcs kivételével, mert ezzel mégiscsak könnyebb finomhangolni útközben. Ha már jónak ítélem meg a beállításokat, akkor ismét elég lesz a marokszerszám tűzoltásra.

Műhelypumpából ezt ajánlom, tökéletesen teszi nálam a dolgát (bár a B+-szal sincsen valószínűleg semmi probléma). A gumileszedő jó, csak akkor vegyél fémet, ha eltörted külső cseréjekor az összes műanyagot, különben felesleges (a fém karcolja a felnit, könnyebb kinyírni vele beszereléskor a belsőt, cserébe van olyan szerencsétlen felni-külső együttállás, amikor a műanyaggal esélyed sincsen). A láncvillavédőnél arra vigyázzál, hogy többféle méretű van a láncvilla átmérőjétől függően (átmérő, nem hossz), nehogy kicsit vásároljál. A neoprén jó, időnként illik mosni, a sötétszürke lenne belőle az ideális szín :D Nekem piros van, de a feketén is meglátszik a kosz. Marokszerszámból van egy ehhez hasonló IceToolz-om, de egy Scottot szoktam cipelni, mert azt kényelmesebb használni (vacilláltam az IceToolz megrendelésén, végül úgy döntöttem, hogy nem vásárolom meg, inkább a közeli RideBike-ban a Scottot, csak a kosárból elfelejtettem kivenni :B). Kulacstartóból van szerencsésebb kialakítású, de másra bízom a linkelést.

Cathfaern: ott érdemes sisakot venni, ahol tudsz megfelelő venni. Nincs mit a segítségért :DDD Komolyabban szólva: KaraDani végigjárta Budapest összes nagyobb bringaboltját az ideális sisakot keresve (jól áll a fején és jól néz ki), eléggé magas összeggel indult neki a túráknak, hogy ez ne korlátozza, mégis a Decathlonban kötött ki végül a megcélzott összes harmadát elköltve, mert ott talált legjobban illeszkedő darabot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8857) Napfénysüti válasza dqdb (#8856) üzenetére

Köszi a tanácsokat! :R
Kulacstartóból milyen lenne az a szerencsésebb? Ennél az lehet a probléma hogy kiesik belőle vagy esetleg pont hogy nehéz kihúzni?

Láncvillát majd megnézem milyen átmérőjű. :K

Més que un club!

(#8858) dqdb válasza Napfénysüti (#8857) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kiesik, nehéz kivenni vagy zörög, esetleg mindhárom egyszerre :) Az enyémmel a koszolódástól eltekintve meg vagyok elégedve, fehér műanyag alapú, a lista egyik tétele sem igaz rá, cserébe szép fehérre esélytelen lemosni (más színben jó lehet). Ha sikerül beazonosítani, akkor megírom a típusát (Meme a halomban álló leszerelt kulacstartókból kibányászta ezt, és megkérdezte, hogy jó lesz-e).

Valamelyik Speci kulacstartót dicsérték emlékeim szerint, próbálj meg az eggyel ezelőtti archív fórumban rákeresni, mintha Ariadne és/vagy tekeyagd említette volna a pontos típusát.

(#8859) amargo: jelentkezem, de olyan időpontra tervezd, amikor nem a strandon szeretne dögleni a fél ország, különben Budapestről Velencéig esélytelen vonattal lejutni még kora reggel is ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8859) amargo válasza Napfénysüti (#8764) üzenetére


amargo
addikt

Szoktam a Nadapi domboknál is tekerni. Azért nem olyan veszélyesek azok :U
Ellenben én is akarok szervezni valamikor nyáron majd egy túrát a Velencei-hegységben, akár a Vértesire is átlehet kerekezni, Lovesberény-Csákváron keresztül és a Várgesztesi részt is megtekinthetjük.

Felteszem a kérdést, ki lenne benne egy ilyen tekerésbe?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8860) gerus1981


gerus1981
csendes tag

Sziasztok!

Érik a vásárlás és az alábbi típusokkal szemezgetek. (cross bringát keresek) Mi a véleményetek ezekről?

Merida S-Presso 700-D 2010
Scott '11 Sportster 40 Men
Scott '11 Sportster 30
KTM '10 Life Sprint
A fenti KTM sajnos csak 18"-os méretben van, nekem meg 19"-20"-os az ajánlott. (180cm-hez)

Illetve nem látom,h ezeknek 26"-os vagy 28"-as kerekük van?

[ Szerkesztve ]

(#8861) venember83 válasza dqdb (#8858) üzenetére


venember83
nagyúr

Messze a műanyag Speci a legjobb kulacstartó, amivel dolgom volt. :K Ez, csak feketében. Mivel műanyag és nem anyagában festett, ezért a festék az éleknél lekopik, de nagyon könnyen kivehető és visszatehető a kulacs, és ennek ellenére jól rögzíti. Mint írtam, kb. a legjobb cucc az Epicen.

(#8862) venember83 válasza gerus1981 (#8860) üzenetére


venember83
nagyúr

S-Presso országúti (átmérőjű) kerék, mindkét Scotton országúti (átmérőjű) kerék, a KTM-et passzolom, az valószínűleg valamivel kisebb kerék, legalábbis a köpeny jelzése szerint, de ránézve normál 28-as kerék...

(#8863) Napfénysüti válasza amargo (#8859) üzenetére

Mivel az itt van elmennék szívesen. :K

Tudom nem vészes dombok de ugye rám úgy tekintsetek hogy én most kezdtem el tekerni 2 hete és meló miatt nem is tudok sokat. Nyilván aki már benne van annak egyszerűen teljesíthető. Így nem ígérem azt sem hogy végig tudok veled menni de megpróbálok addig minél többet edzeni. Illetve azt azért megkérdezném hogy neked milyen bringád van mert nekem ugye MTB. Outival nyilván más az aszfalton nyomulni (bár nekem az erdei csapatás sokkal jobban bejön). :B

Més que un club!

(#8864) Ariadne válasza dqdb (#8858) üzenetére


Ariadne
őstag

Csatlakozom venemberhez, ugyanilyenem van, csak fehér, és azóta - lekopogom - nem hagytam el egyetlen kulacsot sem, hangja sincs, tökéletes. Csak ne gondolj arra, mennyibe került, amikor a kezedbe fogod.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8865) Napfénysüti válasza Ariadne (#8864) üzenetére

Egye fene meggyőztetek úgyis most kaptam fizuemelést szerintem belefér az a spéci kulacstartó. :D

Més que un club!

(#8866) rétisün válasza venember83 (#8861) üzenetére


rétisün
veterán

majdnem ugyanaz, csak a BBB-től. igaz, hogy még drágább, de csak 22 gramm! :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8867) dqdb válasza Ariadne (#8864) üzenetére


dqdb
nagyúr

Majdnem jól rémlett akkor, csak nem venember83-ra emlékeztem :) Amúgy szerintem a választékot nézve egyáltalán nincsen elszállt ára, ha az érthetetlen árú karbon modellekhez viszonyítunk, akkor meglehetősen olcsó.

Valaki be tudná azonosítani a kulacstartót erről a bringáról? Végignéztem 2 nagyobb webshopot, de nem találtam meg.

rétisün: a kulacstartó gramm-mánia a legérthetetlenebb dolog. Küzdesz, hogy lefaragj pár grammot a tömegéből, majd belevágod a fél-háromnegyed literes kulacsot tele vízzel :))

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8868) venember83 válasza rétisün (#8866) üzenetére


venember83
nagyúr

Szinte ötven százalékkal könnyebb. :Y

dqdb: Próbálkozz a bringa tulajdonosánál, neki tudnia kell. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8869) Zebu válasza Napfénysüti (#8848) üzenetére


Zebu
addikt

Szerszámból szeriontem mindenképp olyat vegyél ami full fém, nincs benne műanyag... Jobban bírja szerintem és nem esik szét a kezedben 1 év után.

(#8870) dqdb válasza venember83 (#8868) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mint írtam, kb. a legjobb cucc az Epicen.
Ha ennyire nem jön be, akkor bejelentkeznék nulla pénzért a Rebára és XT hajtásra ;]

Próbálkozz a bringa tulajdonosánál, neki tudnia kell.
Ahogyan elnézem az adatlapot, az Epic tulaja ez utóbbit még nem szerelte fel, ezért könnyebb lesz odaajándékozni nekem :))

Zebu: a legtöbb marokszerszám teljesen fémből van, egyedül a gumileszedőket szokták műanyagból gyártani (okkal és nem spórolásból). A linkelt IceToolz is teljesen fémből van, csak a két oldallapjára szereltek a fém föle extra műanyag borítást.

Tamoo: én is először :) Arra gyanakszom, hogy ez egy kifutott darab lehet, és a hasonlóság miatt sanszos, hogy BBB. Semmi márkajelzés nincsen rajta felszerelt állapotban látható helyen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8871) Tamoo válasza dqdb (#8867) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hirtelen erre gondoltam (nekem is ilyen van), de nem az.

Mondjuk erre éppenséggel hasonlít is [link]

[ Szerkesztve ]

(#8872) gerus1981 válasza venember83 (#8862) üzenetére


gerus1981
csendes tag

Mi a vélemény a típusokról? A KTM tetszik a legjobban, felszereltségre is korrekt, csak egyel kisebb, mint az ajánlott vázméret.

nem akarok senkit sem lefárasztani, bocs a hülyeségeimért

(#8873) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Nagyon gondolkozok hogy lecseréljem e a Trek 4300 asomat 2011 es moderle :U Vélemény ?

(#8874) Ariadne válasza INMOTEP (#8873) üzenetére


Ariadne
őstag

Van valami bajod vele, nem jó a felszereltsége, nem jó a vázméret, vagy ilyesmi? Mert ha nem, akkor teljesen felesleges... Persze kivéve ha mindenképpen el akarod költeni a pénzed, de ezt már te tudod... :U Azt a kérdést azért nehéz megválaszolni egy topikban, hogy neked szükséged van-e újabb bicóra. :D

dqdb: Vagy OEM, gyári felszereltségű bicóról, és azért nincs rajta semmi jelzés. Vagy esetleg egyedileg neked fröccsöntötték Taiwanon. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8875) Tamoo válasza gerus1981 (#8872) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem az S-Presso tetszik a legjobban, de nem tudom mire/hol használnád.
Ha csak város-aszfalt, akkor még ez is játszhat: [link] De egyébként ezek fitness-ek. Cross-Outi közti kategória.

(#8876) Teasüti: Én már rég srammal nyomom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8876) Teasüti válasza dqdb (#8856) üzenetére


Teasüti
nagyúr

kemény az a videó! Lehet át kéne térni sram-re? :Y

Más: ahogy elnézem, ha valaha fullyt akarok venni, akkor el kell zarándokolnom Meméhez. :C
Amilyen gépek megfordulnak nála, csak kamillázok néha. :)
Bár van helyben is vmi ismerős, aki németből hoz be használt montikat jutányos áron.

(#8877) venember83
2007. teljesen aktuális. :P
Kinek van pénze trendi, friss, ropogós, vadizsír alkatrészeket venni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#8877) venember83 válasza Teasüti (#8876) üzenetére


venember83
nagyúr

Meg régi is. Azóta a Shimano is változott. :)

(#8878) dqdb válasza Ariadne (#8874) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azt a kérdést azért nehéz megválaszolni egy topikban, hogy neked szükséged van-e újabb bicóra.
Ha történetesen bringaboltos vagy a közelében, akkor nem :DDD

INMOTEP: ha méretben megfelel a mostani, akkor ezt az árkategóriát teljesen felesleges cserélni 1-2 évvel frissebb új modellre, mert felszereltségben nem jutsz előre egy milliméternyit sem, cserébe 30-40%-ot elbuksz az új és a régi közötti árrésen. Vagy annak van értelme, hogy szépen lassan alkatrészenként a gyenge pontokat felfejleszted, vagy az új áráért veszel egy kategóriákkal jobb használtat, vagy összegyűjtesz még pénzt, és a 200+ kategóriából veszel egy újat. A fenti három esetet kivéve felesleges pénzköltésről beszélhetünk, mert az új bringa is olyan, mint az új autó: amint beleráültél, helyből buktál legalább 30%-ot az árából.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8879) INMOTEP válasza Ariadne (#8874) üzenetére


INMOTEP
őstag

Itt az a kérdés hogy milyen változások lehetnek az új modellben a tárcsaféken kívül :U ,nekem nincs bajom a mostanival sem .De ha érezhetőbben jobb / többet kilehet belőle hozni akkor valószínű lecserélném .Pontosan erre gondolok [link]

(#8880) Xantomas válasza venember83 (#8861) üzenetére


Xantomas
őstag

Nekem ez a kulacstartó vált be legjobban : [link] Jó kis műanyag polisport, középen, egy gumi, ami összehúzza a két oldalát.
Nem esett még ki kulacs semmilyen terepen se, és nem is karcolja össze, karparja le a festést a kulacsról.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#8881) gerus1981 válasza Tamoo (#8875) üzenetére


gerus1981
csendes tag

Cross trekking célra, kb 70% aszfalt, 30% könnyű terep.

(#8882) INMOTEP válasza dqdb (#8878) üzenetére


INMOTEP
őstag

Valamivel jobb ez biztos ,felszereltségben a tárcsafék ami nekem nincs ,gondolom az uj modell könnyebb is lehet és erősebb valamivel .Még ezen nem gondolkoztam hogy kezdjek e fejlesztésbe , és lehet ez lesz belőle :)

(#8883) Teasüti válasza Tamoo (#8875) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És milyen? :)

Jah amúgy sram vs shimano olyan, mint ati vs nvidia? Konkurencia harcon és egyéni preferencián kívül van-e eltérés a két rendszer között?
Előnyök, hátrányok?

(#8878) dqdb
az új bringa is olyan, mint az új autó: amint beleráültél, helyből buktál legalább 30%-ot az árából.
Ezért lenne jó alig használt, sűrgősen eladó garázsban tartott fully-t venni, lehetőleg nem dohányzó női tulajdonostól. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8884) dqdb válasza INMOTEP (#8882) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy tárcsafék drágább, mint egy azonos kategóriás V-fék, annak a felárát valahol biztosan elspórolták a bringán. 1-2 éves 12x ezer forintos bringát vadonatúj 12x ezer forintos bringára cserélni szerintem a legnagyobb hülyeség. Előre nem lépsz (az ebben az árkategóriában felszerelt mechanikus Promax tárcsafék ne zavarjon meg a tisztánlátásban), csak a pénzt költöd.

Teasüti: röhögni fogsz, de már hirdettek bringát női tulajjal :D visszakeresek, hátha meglesz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8885) venember83 válasza Teasüti (#8883) üzenetére


venember83
nagyúr

És milyen? :)

Tisztább, szárazabb érzés. De sokan ugyanezt mondják a Shimanora is. Szerintem ugyanazon a szinten belül komoly különbségek nincsenek a két gyártó termékei között, így váltásnál kb. mindegy, mit választasz. Egymással nem kompatibilisek a különböző bovdenhúzás miatt, így teljes átállás lehetséges csak.

[ Szerkesztve ]

(#8886) Teasüti válasza venember83 (#8885) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szóval mindkettő ugyanazoknak a szabványoknak felelnek meg és kompatibilisek egymással?

(#8887) dqdb válasza Teasüti (#8886) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

Sajnos voltam olyan hülye, hogy csak linkeltem, így a hirdetés nem maradt fenn az utókor számára :O

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8888) rétisün válasza venember83 (#8885) üzenetére


rétisün
veterán

"Egymással nem kompatibilisek a különböző bovdenhúzás miatt, így teljes átállás lehetséges csak."

azért ez így nem egészen igaz, a sramnak van 1:1-es és 1:2-es (vagy 2:1-es? :F ) bovdenhúzású váltókarja is (váltója is?). az egyik (most hirtelen meg nem mondom melyik) shimano kopmatibilis.

tény, hogy nem árt odafigyelni egy vegyes rendszer összerakásánál.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8889) Tamoo válasza Teasüti (#8883) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem tökéletesen megfelelne az XT is, de ha választhatok akkor inkább sram X.9 Más a bowdenhúzás. Sram szerintem "erősebb"-fémesebb, Shimano finomabb. De nehéz megfogalmazni, ki kell próbálni. Egy bizonyos szinttől mindkét márka nagyon jó, kinek melyik tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#8890) Teasüti válasza rétisün (#8888) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bakker az a mondat totál elkerülte a figyelmemet. :B

(#8889) Tamoo
Tehát sram-nek digitális váltása van? :DD

[ Szerkesztve ]

(#8891) amargo


amargo
addikt

Fent vannak a Margit hídon a piktogramok!

Napfénysüti: Ne haragudj, nem figyeltem annyira mostanában a fejleményeket, a kezdésnek jó kis mászások vannak benne, főleg át Lovasberénybe visszafelé meg suhanás :)
Leginkább MTB-al közlekedem és terepen, így adott lehet minden egy közös tekerésre. Nyilván próbálok majd egy olyat is szervezni első körben, ami az ingókövekhez visz ki, abban nem sok szint van, ellenben nem kell hozzá erőnlét és jól érezheti magát is az ember. Ide még barátnőm is jönne. Vértesbe is kísért már el, de akkor nem volt nagy menés, persze nem is feltétel, de szépeket lehet arra tekerni - Vérteskozma, Várgesztesi vár, stb.. -, ha nincs akkora sár :)

Kulacstartó témában: Speci Rib cage, többen ajánlották itt és nem bántam meg.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8892) Ariadne válasza amargo (#8891) üzenetére


Ariadne
őstag

De gáz ez a Margit-híd piktogrammos cikk... Most azt ünnepeljük, hogy nincs kerékpárút, sem kerékpársáv, csak pár sz*ros kis piktogram, ami semmire nem jó, de legalább két hónap múlva nem is fog látszani? Hurrá... :U Átmenni eddig is át lehetett, nem volt a hídon bringával behajtani tilos tábla, de ettől még nem változik a helyzet, mely szerint a két sávban két autó plusz egy kerékpáros nem fér el. Dühítő ez a balf*szkodás, komolyan... :(((

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8893) venember83 válasza Ariadne (#8892) üzenetére


venember83
nagyúr

Figyelemfelhívás. Amennyire én tudom, reális esély nincs a híd kiszélesítésére vagy újabb híd, esetleg gyalogos/bringáshíd építésére.

(#8894) Xantomas válasza Ariadne (#8892) üzenetére


Xantomas
őstag

Igazából szerintem bringás szempontból ez a legjobb megoldás. Bicikliút ahogy eddig tervben volt, lesz, csak meg kell várni, míg végre elkészül.
A piktogrammok azoknak jók, akik nem szüttyögni akarnak, hanem min 20-25 km/h-val áttekerni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#8895) KaraDani


KaraDani
addikt

A klasszikus túrakerékpár :DDD

Irány a Balaton :))

(#8896) amargo


amargo
addikt

Könny lábad a szemembe: Kerékpárút építése a Weiss Manfréd úton, aki ismeri ezt a szakaszt az tudja miért :K

Ariadne: Nem tudom mi a jó megoldás, szerencsére nem kell arra közlekednem, de amikor 1-2x átmentem a járdán az durva volt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8897) KaraDani válasza amargo (#8896) üzenetére


KaraDani
addikt

Hát oda kell is :K

venember83: valahogy nyernünk kell, ha már elég erősek nem vagyunk... :U Csak valami szárnyat kéne még felszerelni, kevés lesz a leszorító erő :D

[ Szerkesztve ]

(#8898) venember83 válasza KaraDani (#8895) üzenetére


venember83
nagyúr

Lökhajtásos motorok elöl-hátul? Nem lesz az sok? :D

(#8899) dqdb válasza amargo (#8896) üzenetére


dqdb
nagyúr

Friss emlékeim vannak, egyszer bőven elegendő volt oda-vissza az a szakasz, Csepel nem lopta be magát a szívembe, és még finoman fogalmaztam (és gyalogoltam bele a lelkedbe ;] ). Az úttesten sem jó, mert rengeteg tonnás teherautók nyomják padlógázzal, és "járdán" sem (nehéz járdának nevezni azt az aszfaltizét, mert olyan keskeny, hogy egy gyalogos alig fér el rajta ...), mert ott az elszáguldó dobozok menetszele csavargatta a kormányt a kezemben. Az első komment no comment, de a többi sem jobb :U

venember83: meg előző este egy kis babgulyás? :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8900) Zebu válasza dqdb (#8870) üzenetére


Zebu
addikt

Jah, akkor benéztem! :R

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.