Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) szki válasza Xantomas (#8949) üzenetére


szki
őstag

Én meg épp strandolok Gyékényesen. Legjobb dolog 3 óra tekerés után megmártózni a vízben. Ez jobb, mint a Balaton!

(#8952) rétisün válasza szki (#8951) üzenetére


rétisün
veterán

na, akkor én is teszek be egy képet:

vasvári sánc kapuja. nem hittem volna, hogy majd' két hét kánikula után sárban, pocsolyákat kerülgetve kell eljönnöm idáig, pedig de.... :))

azzal kezdődött a mai köröm (amúgy 95 lett a vége :B ) hogy még el se hagytam zeget, már láttam egy elsőkerékenátfordulást.....jött lefelé a srác egy lejtős részen, aztán csak bumm, már feküdt is. megálltam megkérdezni, jól van-e, meg egy másik bicajos is megállt, aki az ellenkező irányból jött. közben befutott egy rendőrautó is 3 rendőrcsajszival, akik persze azzal kezdték, ivott-e, aki esett. aztán meggyőzték, hogy inkább ne bicajozzon haza, jobb lenne mentőt hívni, mivel rendesen leverte a fejét, pontosabban a homlokát a szeme fölött, eléggé vérzett is. akár agyrázkódást is kaphatott.

ma ismét meggyőződtem róla, hogy az egész időkép, széltérkép, szélelőrejelzés nem ér semmit....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8953) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Én csak szerényke ~20km-t tekertem. :B [link]

Volt benne 2km föld út, sikerült majdnem elesnem. sikerült 20cm mély homokba belehajtanom, mintha jégre mentem volna... Kellett nekem autót előzni... ;]

Szerk:
Computer szerint 22,95km 21,2km/óra átlag seb, 1óra 4 perc alatt. Mondjuk városból ki/be több lámpánál meg kellett állnom.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#8954) grabber


grabber
addikt

Bocs a minőségért,de ez az én biciklim :)

(#8955) grabber


grabber
addikt

Ez volt az a 22 órás túra.Google-be bejelölgettem az útvonalat.Sajna a telefon GPS nem tud működni 22 órát :( Sports tracker nem ment végig.

(#8956) rétisün válasza belaazallat (#8953) üzenetére


rétisün
veterán

sebaj, majd zánka felé bepótolod :))

(#8954) grabber: jó ez a kép, egyébként is az a lényg, hogy tekerj minél többet :K

nekem is 306 km lett a balaton-kör :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8957) belaazallat válasza rétisün (#8956) üzenetére


belaazallat
addikt

Ez fenyegetés volt, vagy ígéret? :DDD

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#8958) grabber válasza rétisün (#8956) üzenetére


grabber
addikt

Azt augusztusra tervezzük,de kevesebbet számoltunk :U

(#8959) Napfénysüti

Barátnőmmel mi is gurultunk egy lazát:[link]
Közben sajnos volt egy kis technikai problémám ami miatt haza kellett ugranunk meg egyszer megálltunk felmászni egy magaslesre megnézni a tájat. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#8960) grabber válasza Napfénysüti (#8959) üzenetére


grabber
addikt

Bicske mellett lakom :U

(#8961) Napfénysüti válasza grabber (#8960) üzenetére

Akkor nem túl messze. :)
Berény felé szoktál tekerni? Zebu-val lehet holnap összefutunk. :K

Més que un club!

(#8962) szki válasza rétisün (#8952) üzenetére


szki
őstag

Szép kapu!
Mitől esett el a srác?

Látom ma mindenki kitett magáért! Nekem is megvolt a napi adag:B Elég volt egy 7 decis kulacs víz Gyékényesig oda és 7 deci víz vissza is. Kaja is alig kellett. Kezdek megijedni magamtól ;]
Amúgy aki Gyékényeshez közel lakik (én nem annyira :D ), az mindenképpen keresse fel a tavat (tavakat), mert gyönyörűek, és remek a vize. És olcsóbb is, mint a Balaton :DDD
Persze a búvárok ezt már tudják.

Ma sikerült eltévednem :B 5 km-t homokban, erdőben, és kavicsos úton tettem meg. Ez a trekkinggel nem volt túl szerencsés... De rájöttem eme kitérő alatt, hogy jó lenne MTB-kal tekerni földutakon, meg az erdőben! Így 1 hónap múlva csinálok pár kisebb erdei túrát, ha normális féket tudok tenni valamely MTB-omra.
Valójában 3 külön bicaj kellene: trekking, outi, és MTB is :D

#8959) Napfénysüti: jó is az, barátnővel tekerni. :K

#8954) grabber: azért ilyen gumikon nem semmi akkorát tekerni :R

[ Szerkesztve ]

(#8963) Zebu válasza Napfénysüti (#8961) üzenetére


Zebu
addikt

Na, dobtam privit. Nem jó a holnap, nem tudtunk összepakolni ma az asszonnyal, tehát marad az eredeti terv hétfőre!

Remélem akkor tufunk tekerni egy lazát! :D

Felraktam a gépre az új SPD SL pedálomat! :D

Őt vettem meg: [link]

Egy ilyen cipővel:[link]

Ez az első SPD cuccom! :D a feszítést minimumra tettem és próübálgattam állva a ki és be csatolást. Eddig egész sikeres vagyok. :D
Ez vajh jó cucc amúgy?

Plusz beruháztam egy ilyen teló tartóra is: [link]

Gondoltam a karomon ezzel tudom majd követni a sports trackert :D így nem kell a bringát teleaggatni....

Ez is megtetszett:[link] de ezen még hezitálok.

(#8964) fpeter07


fpeter07
veterán

Valaki tudna felvilágosítást adni, mennyibe kerül egy alu villa mostanság?

(#8965) Napfénysüti válasza Zebu (#8963) üzenetére

Jó cuccok! :R

Remélem én is hogy hétfőn összefutunk és tudok egy kicsit veled tekerni. :K
Egyébként az Adidas cipő amiről telefonba beszéltem nem ilyen csatlakozó kialakítású volt, szerintem a másik fajta lehetett. :)

Més que un club!

(#8966) Zebu válasza Napfénysüti (#8965) üzenetére


Zebu
addikt

Na megtalaláltam a pedál típudát végre.... R096B :D

Hétfőn ahogy mondtam, kb 4 körül akarok indulni.
Lehet holnap tekerek egy kicsit az új cipőben hogy szokjam! :D

Grabber: Te nem akarsz hétfőn órszágúton tekerni velem egyet? :) Shogy elnéztem kb Bicske felé megyek majd,.

[ Szerkesztve ]

(#8967) rétisün válasza szki (#8962) üzenetére


rétisün
veterán

igazából nem sikerült kideríteni :( vagy nagyon fékezett (v-fékes bicaj volt, azért annyira az nem fog) vagy inkább beakadt a cucca az elsőkerékhez, nem tudom....

én kavicsos erdei úton mentem (talán látszik a képen) és jól összesároztam szegény bicajt. de legalább erre is jártam ;)

holnapra mit tervezel? lehet, megcsinálom a zalalövő-lenti-zágorhida kört, amit csütörtökön mondtam.

(#8964) fpeter07: ha a teleszkóp helyett akarsz aluvillát, kalkuláld bele, hogy változik a geometria is....
amúgy én gondolkodom a mostani dolgozóbajárós tárcsás aluvilláját outi villára cserélni :U (1 1/8-os, a-heades)

(#8963) Zebu: ne aggódj, nekem vagy 3 év után, 2.-án révfülöpön jött össze a "kötelező" eldőlés/esés az spd-vel (spd-sl, tök mindegy) :DDD (bár kétszer már rezgett a léc, de akkor még megúsztam :D )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8968) Zebu válasza Napfénysüti (#8965) üzenetére


Zebu
addikt

Kb ilyen útvonalra gondoltam:[link]

(#8969) szki válasza rétisün (#8967) üzenetére


szki
őstag

A holnapra írtam privit. Nekem nem jó :(

szerk: vagyis csak hajnalban/reggel (6:00-10:00) vagy este/késő délután (16:00-20:30) között. Kánikulában nem tekerek veled :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8970) Zebu válasza rétisün (#8967) üzenetére


Zebu
addikt

Ehhh ez biztató! Nem szeretném lezúzni így a szép új cangát :(

(#8971) rétisün válasza szki (#8969) üzenetére


rétisün
veterán

:P

(#8970) Zebu: ej, ez nem a kívánságműsor :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8972) fpeter07 válasza rétisün (#8967) üzenetére


fpeter07
veterán

Igazából nem csak a bicaj elején van súlyfelesleg. Nem is a súllyal lenne baj, hanem kiállva tekeréskor nagyon nyöszörög.

Holnap 2-kor meg tessék megnézni az alsóerdei versenyt. ;]

(#8973) rétisün válasza fpeter07 (#8972) üzenetére


rétisün
veterán

sztem én holnap délután úton leszek :))

de úgyis az alsóerdőn fejezem be a bicajozásaim legnagyobb részét, legfeljabb az eredményhírdetést megnézem :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8974) grabber válasza Napfénysüti (#8961) üzenetére


grabber
addikt

Arra tuti nem,mert fogalmam sincs merre van :D
Holnap tuti K.O leszek,mert most az új SSD-t telepítem és nem kis meló beállítani mindent,ami jól működött.

szki: Haver 28" kerekével sokkal könnyebb tekerni.Rájöttem én is+virsli kerekei vannak ráadásul,mert cross és nem MTB.

Zebu: Hétfőre kis esőt mond,de lehet róla szó. Láthatóságim van,de semmi több :U

(#8975) Zebu válasza grabber (#8974) üzenetére


Zebu
addikt

Esőt jósolnak hétfőre?
Na ne máááá :(

2 napja figyelem a mobile weather-t, ott szerdára láttam csak esőt.

(#8976) Napfénysüti válasza grabber (#8974) üzenetére

Pedig nincs annyira messze. :D

Zebu: jónak tűnik az útvonal. :K

Més que un club!

(#8977) szki válasza Zebu (#8975) üzenetére


szki
őstag

Holnap eső? Akkor ma kell megint strandolnom:)
Holnap meg melo :((( De azért tekerek én esőben, mert fel vagyok rá készülve (sárvédők!), sőt kifejezetten szeretek esőben tekerni, ha nem hideg a víz.

[ Szerkesztve ]

(#8978) AXisBOLD válasza venember83 (#8947) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nem kezdenék neki az építésnek, pláne hogy nem értek hozzá.

inkább vennék komplett egyet.

csak sehol se találok fixiket :(

Aurea mediocritas

(#8979) venember83 válasza AXisBOLD (#8978) üzenetére


venember83
nagyúr

[link] - :F

(#8980) xdx@


xdx@
aktív tag

Bringám:

Marhára tetszik. :D

[ Szerkesztve ]

(#8981) AXisBOLD válasza venember83 (#8979) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi!

Aurea mediocritas

(#8982) grabber válasza Zebu (#8975) üzenetére


grabber
addikt

Bár nem mindenhol :U

(#8983) dqdb válasza Ariadne (#8892) üzenetére


dqdb
nagyúr

Most pusztán kíváncsiságból a hétvégi pangásban végigtekertem a hídon Buda -> Pest irányban. A járda, azaz a majdani gyalog- és kerékpárút használhatatlan a turistáktól. Az úttest aszfaltja tökéletes (még), de nem lehet eléggé a szélén menni, mert a szélső 20 cm emelkedik. Így garantáltan feltartod a mögötted haladó autókat, mert ők nem bírnak előzni, annyira keskenyek a sávok. Szóval én ezután is bringával használhatatlannak tekintem a Margit-hidat, és a szomszédosakat választom, ha át kell mennem a túloldalra.

Már sokadszorra jártam úgy, hogy bringás cuccban kijövök a boltból (ami nálam rövidnadrág és mez, tehát semmi cicanadrág), felbontom az imént vásárolt kefirt, és megiszom az utcán a bringa mellett álldogálva, miközben a járókelők közül többen úgy néznek rám, mint egy marslakóra. Mi ezzel szerintetek a probléma :F Ha csavaros kifli lenne a kezemben, akkor nem keltenék ekkora megdöbbenést :U Tényleg nem értem, ilyen melegben nekem a jéghideg kaukázusi kefir a legjobb szomjoltó. Any ideas?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8984) grabber válasza dqdb (#8983) üzenetére


grabber
addikt

NE használj biciklit és akkor a járókelők nem néznek marslakónak :U

(#8985) KrAt válasza dqdb (#8983) üzenetére


KrAt
veterán

Én egy csomó bringással szoktam menet közben "összenézni", nem tudom, azért nézzük egymást, mert ez egyfajta "köszönés", vagy mert nem értik, egy kétajtós szekrény mit keres egy bringán :DD

(#8986) Zebu válasza szki (#8977) üzenetére


Zebu
addikt

Engem sem zavar ha kicsit megázom.... igaz nincs sárvédőm, de nem baj :)

Na még kicsit gyakorlok az spd-vel... holnapra.

Legnagyobb parám még mindig a főváros, remélem gyorsan átérek valami jó úton. Az útvonalterv a Margit hídon vinne át, de ahogy itt olvasom lehet nem szerencsés arra mennem.

Bár 5-6 körül csak nincs tele túristákkal :D

(#8987) dqdb válasza Zebu (#8986) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hol érsz be Budapestre, és hol távoznál? Haladósra vagy nézelődősre tervezed az átjutást? Gyors legyen, vagy nyugis?

Bár 5-6 körül csak nincs tele turistákkal
Hajnalban talán, de ne vedd biztosra ... Ha ilyenkor mennél, akkor szabadabban lehet útvonalat tervezni, mert szinte nulla forgalom van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8988) Tanya-


Tanya-
tag

Megvolt a gázló felkészítő túra a Börzsönyben. Okos telefon persze nem bírta végig. Vác - Vác túra volt 125 km.Teljesen hullák lettünk. Nem vagyok benne biztos, hogy az ehhez képest +1000m szintet hogyan teljesítjük jövő héten. :F

(#8989) grabber válasza Tanya- (#8988) üzenetére


grabber
addikt

Csak kitartás :) Én 60km tekertem csak a 320km-es túra előtt,de 60-nál meghaltunk az edzésen.300-at meg bírtuk :U

(#8990) Zebu válasza dqdb (#8987) üzenetére


Zebu
addikt

Sietek, szóval a nézelődés nem nagyon szempont...

Lehet Megyeri hídon kellene átmennem, onnan Római part az Árpád hídig kb, majd rakparton végig..., Rosewelt tér, déli, Királyhágó út, Németvölgyi út és onnan Budaörs.

[ Szerkesztve ]

(#8991) dqdb válasza Zebu (#8990) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tracket tudsz linkelni? A Római part nem az Árpád-hídig tart, hanem az UVH-ig, a Roosevelt Széchenyi tér pedig Pesten van, más hibát hirtelen nem találtam :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8992) Zebu válasza dqdb (#8991) üzenetére


Zebu
addikt

Nah az alagút előtt gondoltam :) - Clark Ádám tér

Az útvonaltervező ezt dobta, ezt nézegetem:[link]

Római part után jégtörő út majd rakpart.

[ Szerkesztve ]

(#8993) dqdb válasza Zebu (#8992) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ajánlott útvonal egész jó, egyetlen kellemetlensége, hogy felvisz a hegyre Budaörs felé (körúton másik irányban tekeréssel, majd Kelenföld felőli megközelítéssel lehetne ezt elkerülni). A kritikus szakaszokon (= jelentős forgalom) van általában bringaút, szerintem erre menjél. Budapesten keresztül csak olyan útvonalat tudok rajzolni személyes preferenciák alapján, ami hosszabb ennél. Hajnali 5-6 közötti indulással a forgalommal sem lesz problémád, mert 7-re túljutsz a fővároson.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8994) Zebu válasza dqdb (#8993) üzenetére


Zebu
addikt

És amit kitaláltam?
Megyeri híd - római part - rakpart - clark Ádám tér - Királyhágó tér - ... Budaörs..

(#8995) Rhino666


Rhino666
őstag

Na, tovább... :D

Kross Hexagon V3 (2010) 50k
Magellan Hydra Tx (2010) 55k
Magellan Draco Altus (2009) 60k
GT Aggressor 3.0 (2010) 60k

Melyiket, miért? :)) Szerettem volna 60k-ból megúszni kiegészítőkkel együtt, de úgy látszik nem fog menni hacsak nem a Kross-t választom. :(

Esetleg nem tud valaki kuponkódot a bringavetel.hu oldalhoz? :B Egyébként megbízható hely? Merjek előre utalni ha onnan rendelek?? :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#8996) dqdb válasza Zebu (#8994) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az útvonal az UVH-ig jó, virsligumival is szépen tekerhető. Én nem mennék a rakparton, onnan ráadásul jóval a Clark Ádám tér előtt tudsz feljönni, az Alagúton tilos bringával átmenni, és az útvonaladból nem marad ki a hegymászás sem. Én erre mennék:

[link] (ideiglenesen elérhető csak a link, mert MapSource-ból bikemap.net-be importáláskor szétesett, és így tudtam megoldani, mentsd le magadnak).

Belvárosban ott küldelek bringaútra, ahol jó minőségű és nincsen forgalom, amúgy kisebb forgalmú utcákat választottam. Egyedül a Külső Szilágyi út a kakukktojás, azt nem ismerem, a sín túloldalán szoktam menni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8997) 8zabi


8zabi
őstag

szeretnék venni egy u lakatot, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket

Kryptonite KryptoLok Series 2 Mini - 9290
Kryptonite Keeper 12 STD - 4810

kerékpárom úgy 100 ezer forintot ér jelenlegi állapotában, bár már sokkal többet költöttem rá, eszmei értéke meg felbecsülhetetlen :D

legfeljebb fél/egy órára hagynám ott néha, de akkor jó lenne, ha nem kéne izgulnom

megéri a felárat a drágább darab? vagy ha valaki vinni akarja, akkor egyik sem akadályozza meg céljában?

(#8998) Ariadne válasza Tanya- (#8988) üzenetére


Ariadne
őstag

Azért a gázlónál azzal is számolni kell, hogy messze nem Börzsöny nehézségű terep, hanem aszfalt és murva, igazi terepes rész gyakorlatilag nincs is benne. Fizikailag könnyebb azonos szintet aszfalton megmászni, mint egy gyökeres ösvényen, ez azért könnyen belátható. :) De azért kell egy elég jó erőnlét, ez tény, meg főleg kitartás, különösen a Hajag megmászásához. Ha pont déli verőfényben ér oda az ember, az gyilkos tud lenni, emlékeim szerint kb. 6-8 km folyamatos mászás murván, árnyék nuku, és egy idő múlva minden kanyar után azt hiszed, hogy ez már az utolsó, az fejben eléggé be tud tenni az embernek (bár gyenge is voltam)... :U Lazább terepen meg aszfalton próbáld inkább a szükséges szintet összehozni, mert nem a táv hossza a neheze.

Nekem ma nem jött össze a bringázás, nem gyógyultam meg még sajnos teljesen (vissza kellett fordulni :O ), de jövő héten még legalább három szintgyűjtős kört tervezek...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8999) Ariadne válasza Tanya- (#8988) üzenetére


Ariadne
őstag

Most nézem részletesebben a linkelt tracket, szerintem mindenképpen iktass be előtte egyrészt murvás utat, ha nem próbáltad még hosszabban (felfelé visszafog, lefelé fékezésnél csúszik), másrészt pedig egy legalább 1500 m szintes túrát, mivel a rövidebb táv is 100 km és 1500 m szint körül van, és ebből a szint jelenti a nagyobb gondot.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9000) Zebu válasza dqdb (#8996) üzenetére


Zebu
addikt

Köszi szépen!

Hogyan tudom lementeni? :B

A HTML elég? már csak valahogy a telón lenne jó elérnem :)

Ráküldöm, hátha...

Na mentem egy bemelegítőt az SPD cuccal. Tuti volt. Igaz kicsit mintha néha nyomott volna a talpamon, nem tudom... lehet a sotoplit kicsit előrébb kellene tennem.

Durva szél van ma... remélem holnapra enyhül....

Amúgy az hogy lehet, hogy a GPs még 50mkm/h-t míg a km órám 43 fölött nem mért ma semmit?

Hol van az igazság?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.