Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) G@ben válasza czanga (#8350) üzenetére


G@ben
addikt

A küllőkről ne beszéljünk, mert olyan lazák voltak, hogy az hihetetlen! Most már elvileg jók. Az első kereket valahogy eszembe sem jutott soha hibáztatni, mert anno azt tanultam (igaz autóra), hogy ha a hátsó kerék rosszul áll, akkor az első keresztbe megy.

A kormányt nem néztem. A stucni az melyik? Nem vagyok tisztában a szakszavakkal. :B

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#8352) fpeter07 válasza Zebu (#8331) üzenetére


fpeter07
veterán

Aranyos! Szarvval érdekesen néz ki, de így legalább agresszívebben megy az emelkedőnek. :D

(#8353) Dirtyz válasza G@ben (#8351) üzenetére


Dirtyz
őstag

A stucni valami ilyesmi:

Védd a fákat, egyél hódot!

(#8354) KrAt válasza G@ben (#8351) üzenetére


KrAt
veterán

Pedig remélhetőleg csak ilyen egyszerű, hogy a stucni ferde :) Adja isten.. :)

Amúgy #8334-re valaki? :B

[ Szerkesztve ]

(#8355) Xantomas válasza ludsimon (#8330) üzenetére


Xantomas
őstag

Én ma csak egy ilyet mentem: [link]

Szép, nyugis, lapos, SS-sel teljesíthető, igaz visszafordultam 2x is, mert ebben a dög melegben egyszerűen nem tudtam erőt kifejteni az egysebivel, az emelkedőkön.

Olyan rohadt meleg volt, hogy szívem szerint, én ilyet még egyszer be nem vállalok. Konkrétan a melegtől erőm nem volt, és csak akkor tudtam menni, egy ideig, mikor találtam egy kutat, és lehűtöttem a lábaimat.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#8356) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hát, kételkedem a józan eszetekben, ha ilyenkor kimerészkedtek a 70 fokos aszfaltra és a sistergő napsütésre. :P
Mióta megjött a kánikula, azóta nem is voltam sportszerűen tekerni. Csak közlekedek, de ez is megviselő. Nem tudok olyan lazán menni, h vállalható állapotban érkezzek meg pár km után -> zuhany kötelező. :(((

szerk: már itt a szobában ülve lever a víz, nem hogy még verőfényes napsütésben keressem magamnak a bajt. :))

[ Szerkesztve ]

(#8357) szki válasza Teasüti (#8356) üzenetére


szki
őstag

Nálam meg épp jókor nyaralnak a lányaim, és strandolunk naponta :P Szerencsére a nap ellen is edzésben vagyunk :DDD
Keddtől tudok újra komolyabb túrára indulni, de persze reggel 6-10-ig tervezek tekerni.

Vasinger: Ma egy belső gumi mifelénk is megadta magát anyám full alu bicaján :((( Pedig a szokásos "napterhelést" kapta :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8358) Xantomas válasza Teasüti (#8356) üzenetére


Xantomas
őstag

Volt egy pár rész, ahol megsűlyedt az olvadt aszfalt a kerekek alatt. Annyira nem volt kellemes, mert rá is tapadt a gumira.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#8359) Ariadne válasza Xantomas (#8336) üzenetére


Ariadne
őstag

Holnap találkozó 9-kor Batyin a keróútnál, ahol a lejárat van a hévhez, ha még időben olvasod esetleg.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8360) Teasüti válasza Xantomas (#8358) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az durva, azt hittem ilyen csak buszmegállókban fordulhat elő. Magyar utak, no comment. :W

(#8357) szki
Jövő hét után én is eljutok talán a magyar tengerre. Jó lesz! :K
Talán mostanra végre felmelegedik kicsit a víz, egy-két hete még kockára fagyott benne a tököm. :C
szerk: én abban az időintervallumban szoktam kb átfordulni a másik oldalamra. :DD
De rá kéne szokni, akkor még kellemes lehet a levegő.
Talán még jobb lenne, mint nightride-olni és lámpára se kell vagyont költeni. :)

[ Szerkesztve ]

(#8361) Ariadne válasza Flow (#8309) üzenetére


Ariadne
őstag

Van pont ilyen a topiktársak egyikének, nekem meg az elődje, egy 705-ös, ha bármi infó kell róla, csak kérdezz. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8362) Xantomas válasza Ariadne (#8359) üzenetére


Xantomas
őstag

Kihagyom :S
Lélekpesztrálás van terítéken holnapra, du. meg randi féle, nem erőltetném a hullafáradt találkozót.
Egyszer csak összejön, hogy ne mondjak le mindent :S

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#8363) Ariadne válasza Xantomas (#8362) üzenetére


Ariadne
őstag

Nos, a randiféleség az mindenképp fontosabb dolog kell legyen, mint a bringázás, tessék csak menni. :)

Még nekem is össze kell kaparnom magam holnapig meg pihenni, mivel a mai napot a szingli nők kedvenc szórakozásával töltöttem, kellemes légkondis plázában shoppingoltam egy barátnőmmel, ami rettentő fárasztó dolog (tényleg az). Még hogy a vásárlás nem boldogít, hát dehogynem. :)) Na jó, a bringázásnál azért nagyságrendekkel kevésbé. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8364) Flow válasza Ariadne (#8361) üzenetére


Flow
senior tag

Úgy látszik te leszel itt a joker-em. :D

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#8365) szki válasza Flow (#8309) üzenetére


szki
őstag

Jó cucc kétségtelenül ez a Garmin céleszköz!
De ha már úgyis telefont kellene venned, akkor egy okostelefon sok funkciót lefedhet. Persze kompromisszumokkal, de azért fontold meg!
Nekem az akkuidővel van problémám, mert max 8-10 órás track rögzítést bír ki a ZTE Blade telefonom, ha normális gyakorisággal mintavételez a GPS. Persze vehetek pótakkut 3eFt-ért. Vagy inkább agydinamós első kereket a trekkingbe, mert a mostani első kerék csapágyháza kezdi megadni magát. Úgy láttam 9000 Ft környékén kapható ilyen kerék + valami usb átalakító a telefontöltőhöz.

(#8366) Bici válasza szatocs (#8320) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, az Acerával nekem is jó tapasztalataim vannak, de a kérdés inkább arra vonatkozott, hogy az annál olcsóbb 2-3 ezer Ft-os, pl. Sunrace hajtóművek mennyivel rosszabbak. :B

Van valakinek ilyenekkel tapasztalata?
Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8367) Zebu


Zebu
addikt

Na életrekelt a km óra is! :DDD Béna voltam....

Bakker tegnap az amazonon néztem a forerunner 60-ast, és kb 30 körül jött volna ki mindennel... Nálunk 55 alatt nem lehet hozzájutni... :(

Kész.

Amúgy szerintetek a Polar CS300, vagy a Forerunner 60-as a jobb? Esetleg valami alternatíva ezek helyett?

(#8368) Teasüti válasza szki (#8365) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+ valami usb átalakító a telefontöltőhöz.
Erre gondoltál. :K

Úgy láttam 9000 Ft környékén kapható ilyen kerék
Én úgy láttam ennyiből éppen csak egy olcsóbb fajta agydinamó jön ki, nem egy komplett kerék.

(#8369) gery03


gery03
senior tag

Hú én tegnap dél körül mentem biciklivel a Decathlonba és 2 körül indultam vissza. Hát én se fáztam mondjuk azt.. :D 12km tőlem kb. Tökre élveztem, ahogy a szurokcsíkokban kacsázik a bicikli, mert puhára van olvadva.. :D
A pénztáros csaj biztos nem nézett hülyének mikor sapkát vettem, meg símaszkot. :D Dehát amikor akciós, akkor kell megvenni. :D

(#8370) Manitou válasza Xantomas (#8355) üzenetére


Manitou
addikt

Tegnap én is voltam egy 30km-es körön délután 3-tól. Az erdőben meg kellett állnom egy csavart meghúzni, pár másodperc alatt teljesen elöntött a víz, addig gondolom a menetszél hűtött. Elég durva volt.

[ Szerkesztve ]

(#8371) R válasza DemonDani (#8323) üzenetére


R
aktív tag

Használt jó állapotú is játszik, vagy csak új?
Tudsz valamit ajánlani? Cross/MTB (178cm) 100 alatt

(#8372) szatocs válasza Manitou (#8370) üzenetére


szatocs
őstag

Ismerős az érzés, mikor vissza szoktam érni a városba, mindig imádkozok, nehogy valakibe belefussak, mert ha meg kell állnom, elönt a víz és meggyulladok. Amíg van menetszél, észre sem veszi az ember, de amint megáll, baj van egyből. :)

=== Szatocs ===

(#8373) XP NINJA válasza R (#8371) üzenetére


XP NINJA
őstag

Nézz körül a KROSS kínálatában.

(#8374) KrAt válasza KrAt (#8354) üzenetére


KrAt
veterán

Mostmár mindegy, megrendeltem, hamarosan remélem én is outis leszek :) Régi vágyam válna valóra.. :)

Persze majd azt is fejlesztgetni fogom, fékváltókarral kezdem majd valszeg :)

(#8375) szki válasza Teasüti (#8368) üzenetére


szki
őstag

Igen erre gondoltam.
Jó lenne egy kapcsolási rajz, és összedobom magam.

(#8376) szki válasza Teasüti (#8368) üzenetére


szki
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#8377) sanzi89


sanzi89
addikt

Tegnap jöttem haza egy 4 napos Balaton körről, amibe volt fürdés, geocaching, pihenés, stb. Lényeg, hogy bringás szemmel nem siettük el a dolgot. :)

De ami miatt írom is ezt a kommentet az a Kellys Hook túratáska. A csomagtartóra való részét nap mint nap használom, de a két oldaltáskának most volt a premiere. Az egész túrát beárnyékolta a táska, mivel annyira szar a rögzítése, hogy szavakban nem leírható. Két kis lemez kampó tartja a táska egész súlyát, ami egy nagyobb döccenőnél leszakadt a fenébe, majdnem komoly balesetet okozva kétszer is. Fel nem tudom fogni, hogy egy ilyen selejt, gyárilag hibás cuccot hogyan lehet egyáltalán legyártani. Összesen 2 Kellys cucc van a birtokomban, de a másik is kritikán aluli... Nálam a Kellys örök életre leírta magát, nem márka. Egy bóvli, csilli-villi szar, ami ráadásul nem is olcsó. A másik két bringán egy piacos teljesen gagyi oldaltáska volt, súlya kb kétszer annyi volt bennük és semmi gond nem volt belük. Árban az én Kellys csodám kb az ötszöröse volt... 20m erős madzaggal lehetett fél óra kötözgetéssel félig-meddig stabilra rakni a cuccot.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8378) Xantomas válasza szki (#8375) üzenetére


Xantomas
őstag

Minek az: Kell egy bemenet, amit a dinamóval hajtasz meg, kell bele Graetz egyenirányító, egy 5v-os stabilizáló, igény esetén egy visszajelző LED, és USB ajzat. Nem nagy ördöngősség. Kell neki egy kisebb műszerdoboz
Persze lehet tovább bonyolítani egy puffer kondival, egy áramkorlátozóval, meg egy 12V-os kimenettel, de kb középiskolás elektronikai szint az egész. Az egyszerűségében van a szépsége.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#8379) ludsimon válasza gery03 (#8369) üzenetére


ludsimon
veterán

"A pénztáros csaj biztos nem nézett hülyének mikor sapkát vettem, meg símaszkot."

:DDD
Így kell ezt végül is.

Tegnap kihagytam a kört.
Tegnap előtt amit mentem hazafelé komolyan úgy éreztem elájulok bringán, a fejem tűz forró, lüktetett a halánték stb.
Legközelebb leveszem a sisakot ha megyek de tegnap egyszerűen nem bírtam rávenni magam, hogy útnak induljak.
Nagyon durva ez a hőség.

Ilyenkor kellene nyaralni ugye... :O

[ Szerkesztve ]

undefined

(#8380) fpeter07 válasza Teasüti (#8356) üzenetére


fpeter07
veterán

Ugyan, csak kutas helyeket kell keresni. :) Ma egy terepes utat tervezek, jó néhány mezőgazdasági utat találtam. Szél remélem lesz, felőlem végig fújhat szembe is, de nem akarok meggyulladni.

(#8381) szki válasza Xantomas (#8378) üzenetére


szki
őstag

Egyszerű, de jobb egy már letesztelt konstrukciót lemásolni. Amúgy nem hinném, hogy a mai középiskolások képesek lennének saját kútfőből egy egyszerűbb áramkört összehozni.

ludsimon: én nyaralok, de hajnalban továbbra is tekerek egy 20-ast, amíg a gyerekeim alszanak. Délután meg irány a strand!

[ Szerkesztve ]

(#8382) Manitou válasza szki (#8381) üzenetére


Manitou
addikt

a mai középiskolások képesek lennének saját kútfőből egy egyszerűbb áramkört összehozni.
Még a nem maiak sem :DDD
Aki szereti az elektronikát, annak biztos gyerekjáték lehet összehozni egy ilyet.
Én nem tartozok ide :DDD

szatocs ja utána meg majd meg fagytam egy darabig, mert tiszta víz lettem és megint beindult a menetszél, de szórt fényban vagy árnyékban tekertem. De nem tartott sokáig. :)

[ Szerkesztve ]

(#8383) czanga válasza Bici (#8366) üzenetére


czanga
őstag

A sunrace elkezdett feljönni tavajtól számolva, szóval én azt is vennék ha fasza a kidolgoottsága, de alacsony árkategóriában nincs sok külömbség váltás teljesítményben. Legalábbis váltásban nem fog előjönni, max olyanok vannak, hogy nem cserélhetőek a lánctányérok, vagy súlyban több a cucc. :)

Szerintem vagy sunrace, vagy shimano, a suntour-t kihagynám. Árban pedig amelyiket akarod. :R

(#8384) Manitou válasza sanzi89 (#8377) üzenetére


Manitou
addikt

Egy ilyesmi jellegű balatonkört én is tervezek most nyárra. 4-5 naposat , kényelmesen tekerve + mindenn nap strandolás stb..

Pontosan hol szálltatok meg? Gondolom kempingekben. Árakat tudsz mondani, mi mennyibe került?

(#8385) Xantomas válasza szki (#8381) üzenetére


Xantomas
őstag

Tessék pl egy: [link]

Nem olyan buták azért azok, akik egy elektronikai középiskolából jöttek. Kandós vagyok, programozónak tanultam nagyon sokáig, és erősen éreztem, hogy nem kicsit hátrányban voltam az első két évben, hogy azt se tudtam mi fán terem a villamosságtan.
Mindenki más komoly kapcsolásokat épített, én meg elég erősen megszenvedtem, mire kész lett a 2x20-as pontmátrixos, karakteres lcd vezérlőm, amit a technikusi záróvizsgámra építettem, és írtam hozzá a programot, drivert ASM-ben C-ben és Delphiben.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#8386) N.GÁBOR válasza KrAt (#8374) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Előre is grat az új szerzeményhez.
Hozzád hasonlóan én is egy alapabb, 100 ezer alatti bringával léptem be az országutisok körébe.

Lehet, hogy hülyének fogsz nézni, de már annyira megszoktam, hogy nincsen félváltókarom, hogy már nem is igazán tervezem a beszerzését. Persze, biztosan nagyon hasznos és kényelmes, de nem leszel sokkal gyorsabb tőle.
Nah meg persze az is fontos szempont, hogy hol használod. Nagyobb városban, lámpáknál én alig járok az országutimmal, így nálam felesleges az a komfortérzet amit egy ilyen bicó nyújt. Bp lakhely esetén azonban már egészen más a helyzet...szerintem:)

May the force be with you!

(#8387) szki válasza Xantomas (#8385) üzenetére


szki
őstag

Köszi az áramkört! Amint lesz agydinamós első kerekem, akkor összerakom!

Amúgy ismerős számomra az elektronikai szakközepesek előnye a felsőoktatásban a szakmai tárgyakból. Bár nekem sikerült sima gimisként is jelesre szigorlatoznom villanytanból a Kuti Joe-nál:B

(#8388) KrAt válasza N.GÁBOR (#8386) üzenetére


KrAt
veterán

Milyen bringával nyomulsz? :)

Nekem perpill van egy középkomolyabb XC bringám, aszfaltra alakítva (virsligumi) és múltkor voltam terepen vele (virsligumival :D) és akkor éreztem, a kettő nem fér össze.. Jó dolog túrázni, de oda rendes ballonos gumi kell, az meg aszfaltra nem jó.. Így úgy döntöttem, régi szívem vágya egy "versenybringa, koskormánnyal", így belevágok egy alapabba :)

A fékváltókart meg azért gondoltam, mert míg az XC bringámon van minden (táska, nyeregtáska, pumpa, stbstb) addig az outit letisztultra szeretném, egy óra a kormányra, és kész (no meg ugye a kötelező lámpák..max a csonkja lesz ott.. :) )

[ Szerkesztve ]

(#8389) tzimash válasza KrAt (#8374) üzenetére


tzimash
őstag

Majd írd meg légyszi a tapasztalataidat az új bringával, jövőre szerintem én is átállok a "sötét" oldalra (igaz tavaly is ezt mondtam) :)
Én is valami belépő kategóriás outit fogok venni, esetleg valami jobbféle használtat, de ha megnyerem az eurosport játékában a Speci Allez-t, akkor azt azért nagy duzzogva megtartanám :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8390) Teasüti válasza Xantomas (#8378) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mindig is irigyeltem a elektronikai érzéket a villamos szakiktól.
Én már az 1000 kérdés 1000 válasz c. könyvben szerepelt primitív gyerekeknek szóló szájbarágós kapcsolási rajzokon se értettem, h az elágazásoknál miért arrra megy az áram, amerre. :C
Az összes elektronikai tudásom kb megragadt a "kösd össze a sluszdrótot az égővel és a teleppel" szinten, oszt' lőn világosság. :DDD

Inkább fizetek érte. :K
Így nem megy rá a szabadidőm se, csak simán használom.

Más: ha már ilyen mesterségekről van szó, felmerült már itt vkiben, h gépész ismeretei révén egyedi alkatrész gyártásba fogna? Pl egy saját villát összerakni, stb.
Apámmal mind a ketten gépész vonalon művelőd(t)ünk és ha szóba kerül a vadiúj hobbim, ő már rá is kezdi, h "mi f@szé' sokszázezres felszereltség, egy jó cnc-s gyárt magának saját villát (pl), különben is itt a minta, le lehet másolni...".
Vhogy nincs lelki erőm vitatkozni. :)

(#8391) KrAt válasza tzimash (#8389) üzenetére


KrAt
veterán

Megírom a tapasztalatokat majd, lehet, lesz belőle egy logout cikk :) Meg kíváncsi leszek, mennyivel lesz másabb, mint a virsligumis XC :)

Amúgy meg félek, elfogult lesz, régi vágyam egy outi, hétfőn-kedden vidéken vagyok, remélem kedd délutánra megjön a rendelésről a mail, hogy mehetek érte, aztán lesz nemulass :D Még jó, hogy 10 percre van innen a bolt.. :D Még nem tudom, kocsival menjek érte, és hozzam haza, vagy villamossal (előttünk szállok fel, és előttük szállok le, szal elvileg tökjó) :))

(#8392) Teasüti válasza KrAt (#8391) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Oszt miért nem nyeregben ülve viszed haza?! ;]

(#8393) tzimash válasza KrAt (#8391) üzenetére


tzimash
őstag

Szerintem villamossal menj és bringával vissza, jó nagy kerülővel ;)

(#8394) KrAt válasza Teasüti (#8392) üzenetére


KrAt
veterán

Nem tudom, mennyire lesz pontosan beállítva.. Ha hazahozom, akkor a váltót, féket, nyerget, stb mind be tudom kényelmesre és pontosra lőni, és akkor jöhet a mehet :)

(#8395) Xantomas válasza Teasüti (#8390) üzenetére


Xantomas
őstag

Pár Bánkis, pl a forgácsoló, és hegesztő műhelyben szokott ilyenekkel szórakozgatni. Pl láttam már onnan kikerült egyedileg cnc-zett fékkart, váltópapucsot, v-féktestet.

Azért a villa kicsit már más kategoria. Sokkal durvább igénybevételeket kell kiállnia, és ha az törik, és el is válik, akkor a régi morbid vicc lépéletbe:
- Miért nem sírt Pistike, miután elesett a biciklivel?
- Mert a kormány átszúrta a tüdejét.

Ettől függetlenül, apróbb alkatrészeket lehet megérné egyedileg, olcsón legyártani, ha van ingyen használható lehetőségek.
Pl egyik ismerősöm nemrég jött haza a Müncheni Műszaki Egyetemről frissen végzett MSC-sként , és ott pl a hallgatók rendelkezésére áll egy halom gép, és hozzájuk anyag, amit a hét minden napján használhatnak, amikor épp akarják. CO2 lézer vágó, CNC maró, 3D printer...

De ez kb ugyanúgy igaz a kisebb főiskolákra is.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#8396) fpeter07 válasza Teasüti (#8390) üzenetére


fpeter07
veterán

Én is hasonló pályán vagyok. Azért is jó a szakközépiskola, mert eltudod dönteni, hogy mi nem leszel. :D Ebben a két évben nem igazán tanultunk olyat, amit néhány nap alatt internetes forrásból, vagy könyvből ne lehetett volna megtanulni. És ez két év volt. Azt tartom érdekesnek, hogy néhányan még így is bukdácsolnak a szakma tárgyakból. 3 órán át szoktunk egy feladatot csinálni. Ez volt az egyetlen óra, amit nem szerettem. Tanultunk volna éneket, még ha valaki szükségtelennek is érzi. :D

(#8397) rétisün válasza N.GÁBOR (#8386) üzenetére


rétisün
veterán

"Persze, biztosan nagyon hasznos és kényelmes, de nem leszel sokkal gyorsabb tőle"

inkább ott mutatkozik meg a fékváltókar előnye, hogy a kormány elengedése nélkül tudsz váltani.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8398) Flow válasza Zebu (#8367) üzenetére


Flow
senior tag

Nézz körül itt, (meg bárki más), ha van valami, ami innen olcsóbb lenne, de nem húdesürgős, segítek beszerezni, és hazaviszem. Én most rendeltem egy FT40-et barátnőmnek.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#8399) Teasüti válasza Xantomas (#8395) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Apróbb alkatrészt nem éri meg, azt inkább megveszem.
Pl egy fékkarban nincs semmi poén, max elmondhatom, h olyan, amilyet szerettem volna.
Féktestet is fölösleges sztem, csak úgy spontán kb egy pár ezer ft-os féktestet lehetne rögtönözni. De azt meg minek? Váltópapucsról se hinném, h olcsóbb legyártani, mint megvenni. Kivéve talán hulladékanyagból, ingyen gépen, ingyen munkaórával, de nem újrahasznosított bringát lenne jó építeni. :D Meg egy váltópapucs az csukló feladat.
A nagy értékű alkatrészeket érné meg egyedileg.

Volt itt vmi link egy srác diplomamunkájára, aki egy carbon fully vázat épített, na az már igen! :K
Azt azóta se találom, pedig már akartam mutatni másoknak is.

Szóval nem csak szórakozásból, hanem anyagi érdekből vajon megérné-e nekiállni vminek?
Apám még nem látott komoly villát - ahogy én sem -, így nincs elképzelése arról, h milyen technika van belesűrítve. Ő még az orosz bringákon nőtt fel. ;]
Pl mutatok neki egy 600k-s gépet és a vázat kezdi el kielemezni és sorolja a gyenge pontokat a szerkezeten és varratokon, de ha ilyen virtuális forgás pontokról meg fékfüggetlenségekről kezdek el mesélni neki, akkor csak legyint egyet. ;] Mintha a gyártó csak vmi kontár lenne. :DDD

(#8400) fpeter07


fpeter07
veterán

Negyed nyolckor DownHill Windhamban.[link]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.