Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) TESCO-Zsömle válasza rii (#39599) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mint látod, állítható az erőssége.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39602) rii válasza TripleB (#39600) üzenetére


rii
nagyúr

igen, olvastam :)

és ezt írta:
" .... lehet, hogy túloztam a csak első fékkel, de sok single speed-en fék sincs ... "

eredetileg nem a te postodra akartam a választ nyomni, csak már fáradt voltam, nem figyeltem, leokéztam, és már nem tudtam visszacsinálni ... bocsesz :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39603) Toomy


Toomy
senior tag

(#39604) Drakuf válasza Toomy (#39603) üzenetére


Drakuf
tag

Lájkolom. :D

(#39605) lecsokolbi válasza Toomy (#39603) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

nice try bro :DDD

- Mindenki hazudik! -

(#39606) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Végre volt a fehérvári aldiban is aláöltöző 1700 pénzért. Holnap melóba menet kiderül milyen.

(#39607) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Nyomott, szürke időre ébredtem 11 óra után. Aztán rájöttem igazából nincs is rossz idő kint. Ebéd után átgurultam osztrákokhoz rövid körre, délután 4 óra környékén már itthon is voltam, 53 kilométerrel mögöttem. Vidám vasárnap.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#39608) Drakuf


Drakuf
tag

Szerintetek 220 ezerért EZ vagy 320 ezerért EZ? A linkelt oldalakon feltüntetett árakat ne vegyétek figyelembe. :)

[ Szerkesztve ]

(#39609) Peet210 válasza Toomy (#39603) üzenetére


Peet210
őstag

Elég durva. Azért ennyien lehet nem kellett volna nekiesni. Vagy legalább ne rakják fel az ilyet.
Nem azt mondom, hogy az ilyenek nem érdemelnek meg 1-2 hatalmas "pofont". Biztos én is baromi pipa lennék ha valaki az én bringámat próbálná meg meglovasítani és tőlem is kapna.
Szóval egyrészről azt mondom megérdemli más részről meg az amikor már a földön feküdt és még valaki odarohan és megrugdossa az már lehet nem kellett volna.
(szóval csak óvatosan az ilyennel)

Today's record, is tomorrow's motivation

(#39610) Drakuf válasza Peet210 (#39609) üzenetére


Drakuf
tag

A jobb helyeken a tolvajoknak levágják a kezét szóval örüljön, hogy csak ennyivel megúszta... .:)

(#39611) anaqer válasza Peet210 (#39609) üzenetére


anaqer
veterán

Ahány bringatolvaj NEM lepleződik le, és ahány bringa SOHA nem kerül vissza a gazdájához, ahhoz képest igenis szükség van még az akár ilyen mértékű elrettentésre is. Ami pedig nyilván csak úgy működik, ha minél szélesebb tömegek elé kirakják.

Ettől még az említett kézlevágos helyek egészen biztosan nem "jobb" helyek, de a videón így ránézésre egy-két törött borda/orr/ilyesminél több nem történt. Ne legyen maradandóan súlyos, persze, de ha még ha ki is csúszik a nyolc napból - hát, gondolom itt sokunknak nem nyolc napi keresetébe került a bringája...

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#39612) Peet210 válasza anaqer (#39611) üzenetére


Peet210
őstag

Félek nem biztos, hogy elrettentő mindenki számára (pedig jó lenne, de hát a konfliktus az konfliktust szül). Sok embernek elege van a bicikli lopásokból és ezért folyamodhatnak ilyen módszerekhez. De a baj az, hogy ha én megruházok egy tolvajt aki az én bringámat akarta meglovasítani akkor még az is lehet, hogy én kerülök bajba, és ez számomra nevetséges és dühítő is egyben.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#39613) Toomy válasza Drakuf (#39610) üzenetére


Toomy
senior tag

Igen, itt is vissza kellene ezt hozni! Biztos meggondolnák, hogy lopjanak e. Bár ha belegondolok sajnos nincs mivel meggondolniuk :U :W
Biztos tűnt már ott el egy pár bicó, hogy a srácok így rákészültek. :K Meg aztán biztos a megfelelő személy kapta az agya-bugyát, mert tolvaj szinte mindig visszatér a tett színhelyére. :K

[ Szerkesztve ]

(#39614) jediweb válasza Drakuf (#39608) üzenetére


jediweb
aktív tag

Én biztosan a CUBE-ot választanám ...

jediweb

(#39615) jediweb válasza gamerman (#39592) üzenetére


jediweb
aktív tag

Létezik olyan erős fémragasztó , hogy a célnak bőven megfelelne sőt , vannak olyanok amik a hegesztést is pótolják ilyen igénybevételre. ...

jediweb

(#39616) Hasaggymeg válasza Peet210 (#39612) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A liberális,nyugati,de főleg a magyar (i)gazságszolgáltatás lassan annyira radikálissá tesz mindnyájunkat,hogy helyeseljük pl. a a kínai,arab vagy távol keleti barbár módszereket. :((( ... az európai demokráciának nagy pofára esés lenne az eredmény,ha népszavazásra bocsájtanák a halálbüntetés visszaállítását. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#39617) dany27


dany27
őstag

Az új szerzeményem: [link] :)

Jó annyira nem új, augusztus vége felé vettem valamikor...
Első látásra beleszerettem :)

[ Szerkesztve ]

(#39618) _seth_ válasza dany27 (#39617) üzenetére


_seth_
veterán

Egy ilyen bringába nem is nehéz beleszeretni :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39619) dany27 válasza dany27 (#39617) üzenetére


dany27
őstag

Erről jut eszembe lenne is egy kérdésem...
Néha mikor behúzom az első féket egy kis kattanás hallatszik a munkahenger felől. De érdekes utána ha behúzom megint akkor csendben teszi a dolgát. Hátsó féknél ezt nem vettem észre, vagy nem hallatszik úgy oda mint az első.

Havernak a bicaján is pont ugyan ilyen fék van, és annál is ezt tapasztaltam.
Ez normális dolog?

Bocs ha hülyeséget kérdezek, de ez az első komolyabb bicajom, sosem használtam tárcsát ez előtt.

(#39620) superecneB válasza dany27 (#39619) üzenetére


superecneB
őstag

Ha jól látom ez BR-M445. Nekem is ilyen van a bringámon, de nem tapasztaltam ilyesmit mint amit említettél.

(#39621) dany27 válasza superecneB (#39620) üzenetére


dany27
őstag

Hmm érdekes, haveromnak is ilyen van a bicaján és neki is szokott néha. Bár ő nem vette észre egészen odáig míg fel nem hívtam rá a figyelmét.
Elég hozzá egy hangyányit meghúzni a kart, csak annyira h érintse a tárcsát a betét.

Fékhatásra ez nincs kihatással, fog mint atom :D
Majd úgyis kell vinnem revízióra akkor majd szólok a szervizesnek hogy nézzen már rá!

[ Szerkesztve ]

(#39622) TESCO-Zsömle válasza dany27 (#39617) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gyönyörű ez a paripa. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39623) dany27 válasza TESCO-Zsömle (#39622) üzenetére


dany27
őstag

"Fáj" is a szívem, hogy én itt vagyok fent Pesten a bringám meg otthon áll.
Csak hétvégén tudom hajtani, egyetem miatt.
Pestre meg nem akarom felhozni, a sok ólomhiányos miatt.... :DD

Nagy szerencsém volt vele, alkalmi vétel volt. Össz vissz két db volt belőle, egy 19" meg egy eggyel nagyobb.
Én elhoztam a 19"-est pár nap múlva mikor mentem vissza a boltba valami kis apróságért, már a másik sem volt ott. Nem is csodálom, hogy elvitték 230k-ért szerintem best buy volt.

(#39624) hoffman_


hoffman_
nagyúr

A Create vázakat ismeri valaki? Akár fixi viszonylatban is? Ez a szett egész tetszetős, ha jó a minősége(de legalábbis nem sz*r), és ki tudok szállni a Royalból, akkor lehet, hogy váltanék.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39625) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ti láttatok már vázat zártszelvényből?

Még régebben piacon láttam valami "Lofty" nevezetű valamit, aminek a váza szó szerint táglalap keresztmetszetű volt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39626) Syd69 válasza TESCO-Zsömle (#39625) üzenetére


Syd69
aktív tag

A "Radon"-é meg nyolcszög alakú - valami "octa akárminek" hívják

Alma

(#39627) dany27 válasza TESCO-Zsömle (#39625) üzenetére


dany27
őstag

Még annó középsuliba egy srác járt ugyan ilyen márkájú bicóval. De többet én sem tudok róla.
Bár annak a bicajnak a váza nem volt kimondottan téglalap keresztmetszetű...

(#39628) ---Lasali--- válasza TESCO-Zsömle (#39625) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Lofty.. az a márka is jártas az "iparihulladék" biciklik előállításában..
Jelenleg a Csepel által forgalmazott Boss letaszította a trónról, most ez a kedvencem, egyre többen veszik ezt a szemetet.. totális pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

(#39629) dany27 válasza ---Lasali--- (#39628) üzenetére


dany27
őstag

:D Valahogy gondoltam hogy ez a kategória lesz... :D

Még annó Keszthelyen egy bolt is volt neki, de már régen bezárt. Nem futott hosszú karriert.

Új challenge: haveromnak van egy 2012-es Leaderfox Roverja, amin van gyárilag karbon(vagy csak hatású? :F ) kormányszarv aminek az egyik darabját(azt hiszem hogy a balost) megrágta a kutyája.
Így most elég szar fogni, könnyen felsérti az ember kezét.
Így szeretné kicserélni, de persze ugyan olyanra. Bement a kereskedőhöz, hogy neki kéne egy olyan, tudna-e szerezni egy párat belőle. Persze azt mondta h nem tud... Ami a legjobb hogy pedig ő a magyarországi importőre.
Most írtam a gyártónak, hogy tudunk-e tőlük venni egy párat, ha nem akkor csak a típusát mondják már meg.
Kíváncsi leszek h válaszolnak-e a levelemre.

(#39630) D.Orion válasza TESCO-Zsömle (#39625) üzenetére


D.Orion
veterán

Holnap melóhelyen fényképezek neked egy Lofty-t. Egyik munkatársamnak az van egy éve. Ő meg van vele elégedve, szerintem egy nagy bóvli az egész. Igaz százszor jobb, mint a tesco-s gépek.

---Lasali--- : Lent a pincében a szomszédnak van egy BOSS kerója. Maradjunk annyiban, hogy csak a váz van vagy 15kg. A váltórendszer rajta valami sajátmárkás, a tárcsafékek életveszélyesek. Az egyetlen jó dolog rajta az a valódi bőr, vart nyereg. A többi alkatrész azon is no comment.

[ Szerkesztve ]

(#39631) ---Lasali--- válasza D.Orion (#39630) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nevetségesek azok a Boss biciklik.. mikor behozzák már rosszul vagyok hogy ilyen szemetet kell javítani..
Lehetne belőlük írni egy cikket..
Nyáron szedtem szét egy vadi újat, a kerékcsapágy olyan volt, hogy a csésze felülete, kb annyira volt sima, mint egy durva betonozás.. meg gyárilag alig futott a kónuszon a golyó, próbáltam rajta segíteni, hogy kiveszek egy golyót, de úgy meg átestünk a bili másik oldalára.. sehogy nem volt jó, nem sikerült megtervezni.. bár ezeket inkább csak gyártják, nem tervezik..
De amin a legjobban meglepődtem, az a kormánycsapágy volt, ott kb tized millimétereknek kell lekopnia (ami ezeknél a hiperszuper anyagoknál pillanatok alatt megtörténik, mert ezekbe a golyó kb új hornyot vág magának..), és széthullik, találkozni fog a csapágycsészével a villa nyaka... egyszerűen nem volt a kónusznak ívelése.. ha csak úgy a kezembe adod, nem lehetett volna belemagyarázni se hogy az egy kormány csapágy kónusz..
Múlt héten is eldurrant az agyam egytől.. kb 1 éves lehetett a bringa, ránézésre egy laikusnak újszerűnek látszódhatott, de a küllő anyák úgy be voltak rohadva, hogy két oldali csavar lazítózástól se mozdultak meg, ha kicsit is lazítani akartál rajtuk, akkor a küllő meg azonnal elszakadt, egy jó sapim vagy dt küllőt alig lehet eltépni ha be van rohadva az anya akkor is.. leszakad az ujjad mire úgy megtudod csavarni a küllő kulcsot, ezekbe a szemetekbe meg épphogy kicsit erőltettél rajta, azonnal szakadt..
Meg kisgyerek a 24 es felnit úgy felcsapta, hogy volt benne egy 15 centis egyenes rész. :DDD
De járt nálunk olyan ahol a hajtókar a 2. nap alatt letörött, aztán olyan ahol 3 darab fog a lánctányérban elnyalódott, mert olyan erős anyagból készült...
Egyébként meg a vázon a hegesztések undorítóak, át van égetve az anyag, stb

[ Szerkesztve ]

(#39632) ---Lasali--- válasza D.Orion (#39630) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Jaj a kedvencemet elfelejtettem.. hogy ezek mit ki nem tudnak találni..
Volt egy gyerek bringa, merev villán fékhíd!!! Körbe kellett mutogatnom ismerősök között, fáradt estén elröhögtem rajta magamba is mikor sikerült felfogni a látványt..
De még ha valami hasznát vették volna a fékhídnak, de nem raktak rá semmit..
Utólag rájöttem hogy azért rakhatták rá, mert ha pár méterről sandítva néztél rá, akkor úgy tűnt mintha teleszkópos villa lenne...

(#39633) Hasaggymeg válasza ---Lasali--- (#39632) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"De még ha valami hasznát vették volna a fékhídnak..."... Arra nem gondoltál,hogy azért mert az tartotta vissza a villa féktárcsával szembeni szárát attól,hogy egy fékezésnél a másiktól fél méterre álljon meg?! :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#39634) ---Lasali--- válasza Hasaggymeg (#39633) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem mert ez hülyeség :U Merev villára mióta hegesztesz rá egy plusz fékhidat? Senki nem csinál ilyet..
Csak azért rakták rá mert valami őrült kitalálta hogy így majd úgy néz ki mint egy tárcsás bicikli.
Ja, valamint lemezből készült cantilever fék volt rajta. :D

(#39635) csabi94


csabi94
őstag

Isten nem bottal ver. Megint letörtem a váltót. :( :W
Egyébként tapasztalt montisokat kérdezek, hogy ez az én hibám, hogy néha (vagy inkább gyakran?) bekapok úgy ágat, hogy egyből töri a váltót? Én lennék figyelmetlen? Vagy ez csak szerencsétlenség?

(#39636) ---Lasali--- válasza csabi94 (#39635) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem vagyok valami nagy tapasztalt mtb-s, inkább országút, de szerintem mindkettő.
Egyrészt jobb ha nem mész rá az ágakra mert a kerék feldobhatja, küllő közé is bemehet, meg jobb kikerülni az olyan részt ahol sok ilyen van a földön. Ha meg bemegy, akkor figyelni kell rá hogy azonnal hagyd abba a tekerést, megállni, kiszedni. De van amikor véletlenül oda keveredik, nem hallod meg, meg épp izomból mész, akkor nem lehet mit tenni, mire észrevehetővé válik a baj, akkor már késő.

(#39637) Doki-HUN1978 válasza csabi94 (#39635) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Erre mindig figyelj Csabesz!

Inkább az elejével ugrasd át az ágat, vagy a közepén menj át, ha már át kell hajtanod rajta és akkor kisebb eséllyel billen a felni és a váltó közelébe az az ág.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#39638) csabi94 válasza ---Lasali--- (#39636) üzenetére


csabi94
őstag

Én is így gondolom, de ez az ág a levelek alatt megbújt, és nem lehetett látni. Amúgy nem is a tekeréssel van baj, mert a küllő csavarja fel az ág segítségével a váltót. Tehát mire behúzom a féket, addigra már eltörik a fül. :( A lánc is elhajlott, nem hinném, hogy javítható. Ezek után én nem fogok XT meg XTR láncot venni, mert hülyét is kapnék ha azt kéne ilyen miatt cserélni. Előző HG-40-es láncom 40 km után volt kuka, ez meg 120 km után. Kétlem, hogy ki lehetne normálisan egyenesíteni.

(#39637) Doki-HUN1978: ilyen alap dolgokra nyilván figyelek. :K Szerintem ez csupán szerencsétlenség... :W

[ Szerkesztve ]

(#39639) fpeter07 válasza csabi94 (#39635) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem eddig egyedül egy prizmám bánta. Meg egyszer az egyik küllőm belevájt egy rést egy nagyobb fadarabba.

(#39640) csabi94 válasza fpeter07 (#39639) üzenetére


csabi94
őstag

Prizma? Azt vadriasztásra használod vagy mire? :DDD :DDD

(#39641) gameroboy


gameroboy
csendes tag

Sziasztok!

A csomagtartó probléma megoldva.A baloldali papucson fúrtam egy lyukat a jobboldalon meg már adott volt(váltó papucson)és raktam bele átmenő csavart.Ezeken lesznek a csomagtartó pálcák.


A nyereg alá meg megoldom bilincsekkel.

(#39642) Doki-HUN1978 válasza csabi94 (#39638) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Akkor miért kérdezel minket? :B

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#39643) csabi94 válasza Doki-HUN1978 (#39642) üzenetére


csabi94
őstag

Vártam, hogy valaki azt írja, hogy nem, nem vagy béna, mert a montisokkal előfordul... :DDD De úgy látszik nem így van. :)

(#39644) Baltoafarkas: ez rendben is van, csak valahogy furcsa, én a montimra nem raknék ilyeneket. :) De persze ez mindenkinek a magánügye. :R

[ Szerkesztve ]

(#39644) #90933760 válasza csabi94 (#39640) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha jól tudom legalább az első keréken sárga és hátranézve egy piros prizma kötelező, közúti forgalomban való részvételkor.

Nekem sincs rajta semmi az ég világon, de én nem is megyek közúti forgalomba, de még emberközelbe se. Amúgy nekem nem szoktak beakadni a faágak, de a gaz az néma feltekeredik, de ki is kopik egy idő után.

[ Szerkesztve ]

(#39645) gameroboy


gameroboy
csendes tag

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani hogy az 56cm-es méretű Gepida Alboin 300 Pro trekking kerékpárnak hány cm a felső vázcső hossza nyeregcsőtől a fejcsőig?

(#39646) _seth_ válasza gameroboy (#39641) üzenetére


_seth_
veterán

Nem is rossz, valami hasonló modón majd megoldom én is :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39648) Drakuf


Drakuf
tag

Final last question, hogy EZ vagy EZ függetlenül attól, hogy 29er vagy cross? :D

(#39649) ---Lasali--- válasza csabi94 (#39638) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az elgörbült részt helyettesítheted a lánc méretre bontásából eltett darabokkal, esetleg a 2 láncból lehetne csinálni egyet. Csak ahol megbontod, ott csak a szerelő tüskével szabad összerakni, a gyári csapokkal nem szabad, mert elszakad.

(#39650) csabi94 válasza ---Lasali--- (#39649) üzenetére


csabi94
őstag

Igen, tudom, hogy elszakad, azért gondoltam, hogy kuka, de hazahoztam, úgyhogy akkor megcsinálom majd, de mi az a szerelőtüske? :) Patentszem?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.