Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Lehet már korábban írtam, de még mindig téli bringás vagy arra is használható kesztyűt keresek. Nagy méret kell a hosszú ujjaim miatt. Kerületre, ha jól mérem elég lenne egy L-es is, ugyanúgy mint a többi ruhából is. A hossza problémás.
Decathlon kilőve. Egyedül a legolcsóbb xxl polár kesztyű jó, mert nyúlik. Határeset. Méretező táblájukon az xxl-ről lelóg az ujjam egy picit (~5mm). Hervis kilőve. Nomád túrabolt kilőve. Vettem náluk egy kesztyűt, ami szintén határeset, nem jó, szétszakadt az ujjvégnél. Katonai bolt kilőve. Ott sem találtam megfelelőt.

Ja nem vagyok egy jeti méret. 191cm és jelenleg 74kg. Hosszú és vékony.

Olyan helyet keresek, ahol tartanak nagyobb méreteket. BBB, Gore, Vaude. Ezekből találtam xxl-xxxl méretet. Bár a BBB-nél azt írták wigle-n az egyik típusnál, hogy az inkább xxl-nek felel meg.

Olyat találtam ami utcai sétára jó, de ha megmarkolom a kormányt, már érzem, hogy kimegy az ujjam a végén.

(#39052) Hasaggymeg válasza ---Lasali--- (#39047) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Na akkor még1x nézz rá légy szíves,mielőtt leadom a rendelést.FC-M4308 hajtómű + BB-ES25 monoblokk,(esetleg BB-ES51) + HG-70 lánccal.
Ha ez így jó,már csak a 2 monoblokk felcserélhetősége érdekelne,ha lehet inkább a drágábbat venném.Lista másikat írja,de látszólag az egyforma méretűek egyformák. :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#39053) Hasaggymeg válasza Hasaggymeg (#39052) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A 68/118-asra gondolok,ugyebár.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#39054) Packersbay


Packersbay
tag

Ti hány fok alatt veszitek föl a térdmelegítőt??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#39055) Doki-HUN1978 válasza Packersbay (#39054) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én kb. 5 fok alatt már húzom.

(#39051) eddie1978: Nekem az aldis kesztyű jött be legjobban + ha nagyon hideg van alá egy decás vékony polár kesztyű.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#39056) rii


rii
nagyúr

próbáltam rákeresni, amit Packersbay is kérdezett még annó, ahogy láttam nem jött rá válasz, de lehet én nem találtam csak meg ... szóval van valami jó térdmelegítő?

Doki-HUN1978: nem a motoros térdvédő a legjobb? Lehet rosszul emlékszem ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39057) rii


rii
nagyúr

gyönyörű gép

de a két váltókart nem vágom .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39058) TripleB válasza rii (#39057) üzenetére


TripleB
senior tag

Gondolom egy régi országúti váz lett felújítva és átépítve. :)
Inkább rajta hagyta a váltókarokat, hogy ne maradjon ott a helye.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#39059) TESCO-Zsömle válasza rii (#39057) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Dizájn-elem. Fent hagyták, mert jól néz ki...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39060) rii


rii
nagyúr

hát ja .. és vágülis később még tehet fel első váltót ... .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39061) Jorus válasza Blabcsi (#39048) üzenetére


Jorus
nagyúr

Típus? Vagy legalább egy kép a gépről?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39062) hoffman_ válasza Jorus (#39061) üzenetére


hoffman_
nagyúr

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39063) Xantomas válasza rii (#39060) üzenetére


Xantomas
őstag

Inkább csak nem szedték le a kart, mert hülyén néz ki az önmagában ottlevő csonk, leflexelni meg gondolom nem akarták a bilincses konzolról.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#39064) Doki-HUN1978 válasza rii (#39056) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Oh, bocsánat, nem kesztyű volt a kérdés?! :F

Én azt használom munkába járáshoz, de edzéshez nem húznám fel,mivel a hajlatban kicsit nyomja a lábam, ami hosszú távon nem kényelmes. (az anyagvastagság miatt)

A hatékonysága vitathatatlan...

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#39065) Jorus válasza hoffman_ (#39062) üzenetére


Jorus
nagyúr

:DDD Ez a borzalom ebből a szempontból még nem is olyan vészes, mert sima 1"-os csapágy kellett bele. :) Gond akkor van, amikor vmi kismotor villát kókányolnak bele vmi jogg sorsra érdemes vázba... ;]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39066) hoffman_ válasza Jorus (#39065) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na ja, egyszer belefutottam egy olyanba is, elmebeteg :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39067) rii válasza Doki-HUN1978 (#39064) üzenetére


rii
nagyúr

térdmelegítő :B

de ludsimon már válaszolt rá, csak én volt vak :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39068) amargo válasza Packersbay (#39054) üzenetére


amargo
addikt

Ez hőérzettől függ, ha felülre már úgy érzem kell a szélálló, akkor felveszem, 10fok alatt meg alap.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#39069) ---Lasali--- válasza Hasaggymeg (#39052) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az mindegy hogy ES 21 vagy 51, 5 ös számmal kezdődőek szoktak a deore kategóriát jelenteni, szóval a techdoc-ba csak azért írja a 2 -ast mert kategóriájában az közelít az aliviohoz.
Mondjuk erre a kombóra 17-18 ért azt mondtam volna a shimano áremelés előtt, hogy nagyon rossz ár, mert akkor lehetett venni deore integráltat ennyiért. De ~17 ért én még tudok egy helyet ahol lehet kapni, privátba elárulom. :U Mondjuk nem nagy titok de nem akarom a német piacot gazdagítani. ES51 nem tudom megér-e plusz pénzt, ezeket a beázás előbb kikészíti általában, minthogy elkopjon, viszont mind a kettő ugyan úgy be tud ázni. Szóval ha nem mész sárba, nem mész esőbe, nem mosogatod a biciklit állandóan, akkor el tudom képzelni hogy az 51 es tovább elmegy, de másik esetben annyira nem.

[ Szerkesztve ]

(#39070) ludsimon


ludsimon
veterán

TE jó ég, micsoda csoda! :Y
Beleszerettem! :Y
Kona Satori kerékpárteszt: megvilágosodás minden téren

undefined

(#39071) fpeter07 válasza Packersbay (#39054) üzenetére


fpeter07
veterán

15 fok alatt már elkél nekem. Persze ilyenkor nyári nadrággal együtt viselem. 5 fok alatt már elkél a téli felszerelés, lábra lábmelegítő, térdmelegítő, plusz hosszú bringás nadrág. Nulla fokban erre még jön egy 4. "nadrág".

(#39072) Hasaggymeg válasza ---Lasali--- (#39069) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Sárban nem szoktam menni,de elég gyakran (min.1x havonta) alaposan megmosom meleg vízzel.Igaz utána sűrített levegővel ki szoktam fújni a vizet a kényes helyekről.Köszönöm a válaszod és ha van időd és kedved jobb kompatibilis együttest összeállítani 20k körül,kérlek ne fogd vissza magad. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#39073) hoffman_ válasza ludsimon (#39070) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nagyon szuper ez a gép, mindig összeszorul a szívem, ha ilyet látok :( Itt baktatott felfelé amúgy a sulim mellett, még össze is futhattam volna vele :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39074) ludsimon


ludsimon
veterán

Nem tudom, hogy vagytok vele, de nekem elegem van ebből a egyik nap 5C fok, másik nap 15C fok...
Meg napközben 14-15 C fok, aztán elmegy a nap és 5-6 C fok...
Komolyan, itt a tél, legyen akkor hideg, de a falra tudnék mászni, hogy elindulok rövidben és félúton fel kell(ene) öltözni, hogy ne fázz át. :(((

Ti, hogy vagytok ezzel?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#39075) deicide válasza ludsimon (#39074) üzenetére


deicide
veterán

Én úgy vagyok vele, hogy inkább kicsit jobban izzadok hosszúban, mint fázzak rövidben.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39076) rii válasza ludsimon (#39074) üzenetére


rii
nagyúr

én úgy, hogy mengézve egy-két csillagászati filmet, egyszerűen lenyűgöző, hoigy a földön ilyen kis ingadozás van ;-)

próbáld globális szemmel nézni, hiszen eső kell, szél kell (mi lenne BP-en ha nem fújna a szél?)
sajnos a föld dőlésszüge miatt vannak az évszakok, és van ennél jobb klímájú ország, de rosszabb is ;-)

kanada .-O egyszerűen az udvar értelmetlen, sosincsenek kint ...
oroszo.

.-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39077) fpeter07 válasza rii (#39076) üzenetére


fpeter07
veterán

Én egyszer szívesen elmennék mondjuk Szibéria hidegebb részeire. Az Egyenlítő környékére viszont egyáltalán nem vágyom.

(#39078) Blabcsi válasza Jorus (#39061) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Tipus? Abszolut noname. :))
Kép hamarosan, ha felhozom a pincéből.
De a leírt méretek pontosak.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#39079) Toomy válasza ludsimon (#39074) üzenetére


Toomy
senior tag

Én is inkább melegebben öltözök és lehúzom a cipzárakat mintsem hogy megfagyjak a bringán. Tavasszal volt rá példa hogy visszafordultam egy thermo felsőért, mert ahogy eltűnt a nap a felhők mögött kb. 5 fokot azonnal esett a hőérzet.
Kora ősszel már úgy tekertem, hogy reggel melóba be keményen felöltözve a téli göncbe, a mini hátizsákban benne a nyári gönc. Délután meg a nyári ruha rajtam és a téli gúnya a puttonyban. :K

(#39080) ludsimon válasza Toomy (#39079) üzenetére


ludsimon
veterán

Hát én meg a suli11 km maradt meg, mert potyára bementem a boltba (zoknis), nem volt ott a zokni, holnap hívnak és ami a legbosszantóbb, a boltból (onnan 15 perc a Blaha)13:15 perckor megnéztem mobilnettel az emailem mehetek a a kamásliért a Blahára (én már csak ilyen vagyok, ha valamit el lehet hozni aznap, elhozom :D) erre itthon hazaértem, nem fogod elhinni mikor jött a válasz, hogy átvehető a rendelés:

Az agyam eldobom!! :W Miután hazaindultam 2 percre rá ?! ?! ?! ?!

Hát ez betett ... Úgyhogy itthon maradtam és megcsináltam még jobbra a mikrofont. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#39081) ludsimon


ludsimon
veterán

Ne haragudjatok, de meg kell ezt veletek osztanom!
Sírok a röhögéstől! :D
forrás :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#39082) fpeter07


fpeter07
veterán

Ez miféle szerzet lehet? [link]

(#39083) Packersbay válasza fpeter07 (#39071) üzenetére


Packersbay
tag

Én ennyire fázós nem vagyok. Ma amikor elindultam Budaörsről akkor 5 fok volt. Vasárnap vettem [link] ilyet a decathlonba e fölé fölvettem egy melegítőt fölül pedig egy rövid ujjú kerékpáros mez meg az aldi-s bringás dzseki és 5 perc után már nem is fáztam.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#39084) Hasaggymeg válasza fpeter07 (#39082) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Tóuvármer vagyis lábujjmelegítő. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#39085) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Egy barátomnak nézegetek műhelypumpát. Lehetőleg olcsón, olyan 6k-ban maximalizáltam a keretet, és fontos, hogy olyan feje legyen, ami autó és presta szelephez is jó és nem kell váltani, mind a két lyuk ott van egymás mellett. Kettőt néztem:

Blackburn Airtower 1 és SKS Air X-Press

Mind kettőt szívesen venném akár magamnak is, a bajom az velük, hogy "csak" 8 barig fújnak. 80%-ban 23 széles outi gumihoz lesz, és a srác szereti jó keményre fújni. Így elég lehet a 8 bar?

mod:

Az SKS kiesett, nincs rajta nyomásmérő.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39086) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#39085) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az a gáz hogy ennek a pumpának ennyire felment az ára.
Ez régen 4700 ft volt. :U
Nekem ilyen van otthon, én nagyon szeretem, igaz a nyomó rúdja műanyag, és én eltörtem már egyszer, de megragasztottam egy fél éve, azóta még tart. Ezzel baromi könnyű fújni, én 62 kilómmal egyszer nem figyeltem és felnyomtam 11 barra a gumimat. És jó a feje is.

[ Szerkesztve ]

(#39087) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#39086) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi a tippet :R

Jé, ez itt van kalászon, ma el is mentem előtte edzésre menet :) Közben váltottunk erre, valószínűleg ez lesz, erről is csak jót olvastam.

Magamnak meg most akarok bevásárolni pár szerszámot, meg kell egy új hajtókar, és megint el fog menni 20 ropi a "semmire" :(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39088) rii válasza ---Lasali--- (#39086) üzenetére


rii
nagyúr

nekem egy klasszikus kinézetű műhelypumpa tetszene, de az meg huszon-harmincezer .....

.-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39089) hoffman_ válasza rii (#39088) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én is valami Lezyne-t raknék a polcra szívesen, de horror drága, még az SKS-t is sokallom, amire 8k-t adtam ki, a Lezyne meg kétszer ennyinél kezdődik :D Például, szerelem első látásra, uh...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39090) korikki


korikki
csendes tag

Szevasztok,

jövöre indulok egy iron man féltáv váltóban ahol én leszek a bicajos (90km).
Amiért írok, hogy tud-e valaki valami publikus alap edzéstervet ajánlani ehhez?
A googleban nem találtam igazán megfelelö találatokat ezért kérdezek itt.
Országútival fogok menni, amit picit optimalizalok majd a versenyre, triathlon kormany, rövidebb stucni...

(#39091) ---Lasali--- válasza rii (#39088) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

SKS nek ez a legendás műhelypumpája: [link] és "csak" 15 ezer. :D Műhelybe van belőle egy jó régi darab, de én nem szeretem.. mondjuk annak a feje se rácsatolós, hanem csak rányomós, amibe ha kikopik a gumi akkor leugrik miközben pumpálod, azt hittem bedobom a bokorba.

(#39092) TripleB válasza korikki (#39090) üzenetére


TripleB
senior tag

Üdv!
Itt nézz szét: [link]

Pumpa : Bontrager-TurboCharger
Cserealkatrészek is elérhetők hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#39093) GrandeP


GrandeP
őstag

MIvel én is kérdeztem, de nem sok válasz jött... ezért bedobom őket, ez itt a reklám helyen...

Nem, nem az ár a lényeg, nem is a hozzáértés... hanem hogy otp-s szépkártyával lehet fizetni.
2 kikötés van.
Szabadidő alszámlán legyen a pénz
és minimum 5k a levásárlás...

Csak ennyi...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#39094) deicide válasza GrandeP (#39093) üzenetére


deicide
veterán

Korrekt hely, mi itt vettük 2 éve üdcsicsekken a kerékpárt, pontosabban "kibéreltük" csekkért és a "használt" bringát jelképes összegért megvettük.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39095) bubi92


bubi92
őstag

Héjhahó!

622-es gumit keresek 25-28-as szélességgel mit ajánlanátok? Fontos, hogy kopás álló legyen és mivel a pesti népek rendkívül kulturáltak és tudják, hogy a sörös üvegeknek a bicikli úton a helyen darabokban, így a defektállóság se lenne hátrány.

Én a Conti Supersport Plus-t néztem ki. Van valakinek tapasztalata ezzel, vagy mit ajánlanátok még?

(#39096) korikki válasza rii (#39088) üzenetére


korikki
csendes tag

én nemrég vettem egy ilyet: [link]
teljesen jó, 11 barig lehet vele fújni, minden szelepre rámegy a feje, nem kell bütykölni vele, nekem eddig tetszik.

(#39097) ludsimon válasza bubi92 (#39095) üzenetére


ludsimon
veterán

+1! :)

Én is nézelődök már 23-622-es külsőket. De egyelőre nem választottam.
Ez tetszik nekem még.
Schwalbe Lugano
381
of
404 / 94%customers recommend this product.

De a Conti szimpatikusabb számomra, mert mindkét bringán conti van és nem volt velük semmi baj eddig.

Continental Ultra Sport Road Tyre
92
of
107 / 86%customers recommend this product.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Aki esetleg kamáslin töri a fejét annak egy kis segítség!
Megvettem a BBB Heavy Duty kamáslit!

Szobában felhúztam lefényképezni. Szó szerint beleizzadtam!
Itt van pár kép!
Előre is elnézést kérek a szőr miatt, de a profik se szedik le a szőrt télen.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#39098) Jorus válasza ludsimon (#39097) üzenetére


Jorus
nagyúr

Meg a férfiak se. :-D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39099) rétisün válasza ludsimon (#39097) üzenetére


rétisün
veterán

véletlenül nem pont erre írtad két napja, hogy beázik? :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#39100) amargo válasza Jorus (#39098) üzenetére


amargo
addikt

:D

bubi92: Én ezt úgy oldottam meg, hogy protektor csík a belső külső közé + lötty a tüskék ellen.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.