Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) ---Lasali--- válasza csabi94 (#39650) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ilyen cucc: Shimano összekötő stift
Minden dobozos lánchoz szoktak adni 2 darabot. Olyan csap amivel össze lehet tolni a láncot, aztán letörni a végét. Patent szem is jó, de azért abból én nem raknék bele több darabot. :D
Mondjuk ilyen 1500-2000 ft os ár az nevetséges egy ilyenért, de én mindig patent szemmel rakom össze a láncot, aztán ezeket el szoktam tenni, úgyhogy mindig van belőle jópár.. mondjuk ha te nem tetted el őket eddig, akkor sokat nem segítettem. :D

[ Szerkesztve ]

(#39652) csabi94 válasza ---Lasali--- (#39651) üzenetére


csabi94
őstag

Hát ennyibe került a lánc mint amennyibe ez a stift. Van amúgy, de csak 10-eshez. Ez a 8-as lánc ez ilyen zacskós volt, nem dobozos. :D Majd meglátom, van időm megálmodni, mert megint gyártani kell fület a Wenson Master vázhoz, remélem most kapok vagy 5-öt, azzal elleszek egy darabig. :U :DDD
A múltkor tettem egy olyasmi fogadalmat, hogy ha x időn belül újra letöröm, akkor eladom a francba a montit, de nem emlékszem, hogy pontosan mennyi időre szólt. Másfél hónap telt el majdnem a 2 törés között. Meg amúgy sem lenne szívem eladni. :)

[ Szerkesztve ]

(#39653) ---Lasali--- válasza csabi94 (#39652) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Wenson Master vázat olcsón tudok most keveset használt, 19 es azt hiszem. :D

(#39654) dudi6


dudi6
senior tag

Mikor érdemes venni illetve eladni kerékpárt? Cross-trekkingem helyett akarok egy másikat, mert kicsit kicsi. Úgy gondolom venni most érdemes, eladni meg tavasszal. Jól gondolom? Esetleg tud valaki egy jó vételt XL-s méretben?

(#39655) Pocee


Pocee
senior tag

Hali!

Srácok múltkor megrekedt a kormánycsapágy vásárlásom ott hogy kiderült hogy nem csak ahead meg a hagyományos csapágy van hanem aheaden belül is vagy 3 fajta(hála).

Amit tudok,hogy nekem 1 1/8" kell ahead,szeretnék FSA Orbitot de hogy azon belül melyik jó nekem nem tudom.
Csináltam 3 képet,remélem valaki meg tudja mondani,hogy ez melyik fajta és még esetleg azt is hogy FSA-ban melyik típus ennek a megfelelője.

1
2
3

Előre is szenksz!

Mr.Brightside

(#39656) ---Lasali--- válasza Pocee (#39655) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ez a 1 1/8 ados classic, vagy hagyományos. Szóval mondjuk ez jó lehet hozzá: [link]
Csak a beépítési magasságot nem ártana megmérni, hogy ugyan olyan legyen vagy hasonló, vagy jobb..
Vagy ez: [link] ennek is más a beépítési magassága..
De van még UF meg X, annyi orbit van mint a franc..
Erről van szó ugye:

Főleg az alsó az érdekes, hogy a villa mennyire fog ki állni a vázból, mert ezzel kicsit módosul a bringa geometriája, felső az hanyagolható, mert látom fölé van alátétezve még, azon az alátétekkel tudsz variálni.

Azt se árt nézni hogy valamelyik cartridge csapágyas, alu csészék, benne az "ipari csapágy", mert az mondjuk jobb választás.

dudi6
Jól gondolod, milyen árfekvésbe kéne, új?

[ Szerkesztve ]

(#39657) csabi94 válasza ---Lasali--- (#39653) üzenetére


csabi94
őstag

Hát emiatt nem vennék egy egész vázat... :DDD

(#39658) GhostLead válasza csabi94 (#39657) üzenetére


GhostLead
tag

Segítségeteket szeretném kérni!
Építek egy új kereket.
A felni Mavic XM 319-es
az agyak piros BTS XC pro, a kérdésem az lenne hogy fehér vagy fekete küllőkkel fűzzem-e?! Szerintetek??
Láttatok már fehér küllőkkel fűzött kereket??

(#39659) ---Lasali--- válasza GhostLead (#39658) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

[link]
Gyorsan rákerestem, ezt találtam piros aggyal fehér küllővel.
Szerintem ez már túl csicsa, de hát ez ízlés kérdése, nekem a bts agyak se jönnek be.
Meg a fehér az nagyon koszolódik, meglátszanak rajta a sérülések, úgyhogy lesz mit törölgetni.
Piros küllővel még talán tetszene. :D

(#39660) TESCO-Zsömle válasza GhostLead (#39658) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Itt most mi a kérdés? Azzal fűzd, amivel neked tetszik. Ha neked fehérrel jobban bejön, akkor fehérrel, han em, akkor meg mással. Ennyi.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39661) Hasaggymeg válasza GhostLead (#39658) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

lemaradtam

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#39662) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

A két váltókar pár közül melyiket ajánlanátok?

[link]

[link]

Low normal RD-M531 SGS hátsó váltóm van.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39663) Hasaggymeg válasza ---Lasali--- (#39634) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hát persze,hogy hülyeség,de hát egy ilyen bringán mi nem az?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#39664) ---Lasali--- válasza belaazallat (#39662) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Gyakorlatilag mindegy, az újabbnak kicsit lötyögősebb a burkolata, meg szerintem csúf értelmetlen a dizájn, ezért én a régebbit választanám.
A belsejét az újnak nem láttam, de nem hiszem hogy nagyon más lenne.

[ Szerkesztve ]

(#39665) D.Orion


D.Orion
veterán

Majdnem el is felejtettem. Az ígért Lofty-s képek: :))

Elfelejtettem lefényképezni a tárcsafékeket, pedig az is megért volna egyet. Nem akartam megmozdítani, nehogy azt higgyék, hogy lopom. :U Így a váltóról sajna nincs kép.

[ Szerkesztve ]

(#39666) dudi6 válasza ---Lasali--- (#39656) üzenetére


dudi6
senior tag

100 környékére gondoltam. 100 felett már csak nagyon jó vételnek számított kerékpárt vennék meg, úgyhogy inkább 90. A mostanit meg remélem 55 környékén el tudom adni, de majd lehet teszek fel ide képeket róla, hogy kb. mennyiért hirdessem meg, meg akkor lehet megvárom a februárt vele. (Amúgy egy Mongoose Crossway 350, fekete, L-s, egy kicsit feltúrbózva link)

[ Szerkesztve ]

(#39667) Packersbay


Packersbay
tag

Ezt a helyet ismeri valaki? vélemény? Azért kérdezem mert itt is elfogadnak szép kártyát és nincs a város szélén.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#39668) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Na még ezt a topikot is csak most veszem észre! :W :D

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#39669) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nagyon jó :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39670) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

JElenleg melyik a legjobb online bicikli alkatrészt áruló bolt?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#39671) csabi94 válasza Daniel Alves (#39670) üzenetére


csabi94
őstag

Talán az ebike.

(#39672) Toomy válasza Daniel Alves (#39670) üzenetére


Toomy
senior tag

Jól mondja a Csabi, a legnagyobb választék tényleg az ebike-nál található. :K
Azt hiszem ez a gumim is megérett a cserére. Idén ez a 3. szett amit csumára hajtottam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39673) ---Lasali--- válasza Toomy (#39672) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mennyit mész? :D

(#39674) Doki-HUN1978 válasza Toomy (#39672) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha nem satu fékkel állnál meg mindig, kevésbé kopna! :))

(csak az irigység szól belőlem... ;] )

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#39675) #90933760


#90933760
törölt tag

Hoztak nekem egy biciklit, hogy nézzem meg rajta a féket. Kicsit fiatalabb lehet az enyémnél, persze canti. Hátsó fékpofa egyik oldalt oda se ér a felnihez, mondom ok megnézem mit tehetek. Első fékkel kezdtem akkora egy szemét a bovdentartó izé ami a két bovden találkozásánál van, hogy megtéptem, elkezdtek pattogni a szálak már és akkor is kicsúszott. Mondom ilyen nincs. Feljebb toltam aztán tekertem egy kört rá és úgy húztam meg, hogy ne csússzon ki belőle. Persze ettől rosszabb lett a szöge is, eleve nem fog olyan erősen.
Megyek hátra beállítom megpörgetem a kereket, befog. Ja akkora nyolcas van a kerékben mint az állat. Itt ezért nem tudtam a szöget rendesen beállítani. Visszaadtam, mondtam hogy én ebből többet nem tudok kihozni, jobb lett, meg tudsz vele állni de ez katasztrófa. Műanyag fékkar, műanyag tartószar amibe a fékpofa van, nincs is perselyezve, semmi simán műanyag lyuk. Nyeklik össze vissza, a rugó nem húzza vissza a pofát mert kiugrik a műanyag lyukból annyira eldeformálódik. A pofák úgy lötyögnek a tengelyükön, hogy behúzod és elfordul, rá a gumira azon fog. Ehhez képest az én fékem valami versenycucc.

(#39676) Toomy válasza ---Lasali--- (#39673) üzenetére


Toomy
senior tag

Tegnap pörgettem át a 20 ezredik km-t idén áprilistól. :K
Megkockáztatom, hogy egész életemben összesen nem mentem annyit mint most a 8 hónap alatt.
De hétvégétől azt hiszem beköltözik a bringa a szobába. Mert holnaptól cudar idő jön.
Azért még kipróbálom a 25 km be és 25 km haza utat, de az már mountival lesz.

(#39674) Doki-HUN1978 - A sok idióta autós miatt néha satuzni kell. :U

[ Szerkesztve ]

(#39677) Hasaggymeg válasza #90933760 (#39675) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ehhez képest az én fékem valami versenycucc....látod,van a tiednél rosszabb is. :DDD

(#39670) Daniel Alves...én innen és innen is jó tapasztalatokkal vásároltam.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#39678) ---Lasali--- válasza Toomy (#39676) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az kemény. :R Akkor nem hiába eszed a gumikat. :D

Baltoafarkas
Ilyet akkor öröm javítani mikor behozzák a műhelybe, és tőled mint szerelő várja a csodát. És nem képes felfogni hogy ezt nem lehet megcsinálni, plusz a centrírozással kéne kezdeni.. és a végén szívmasszázst ad magának mikor mondasz rá egy összeget.
Ezek a legszebb dolgok a kerékpárszerelésben..

[ Szerkesztve ]

(#39679) Kakumix válasza Toomy (#39676) üzenetére


Kakumix
senior tag

Gratulálok, szerintem nagyon kemény vagy :)
2009 májusa óta van jogsim és autóm, de még azzal sem léptem túl a 25 ezret. Bringával, ha belehúzok év végéig még meglehet az első mért ezresem. Szóval, még egyszer gratulálok!

Legyen szép napod!

(#39680) Toomy válasza Kakumix (#39679) üzenetére


Toomy
senior tag

Köszi Srácok! :R :B

(#39681) Packersbay


Packersbay
tag

A 26x1 3/8 vagy a 650x35 milyen szélességet takar? 1.5 v 1.75-ös vagy esetleg a kettő között??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#39682) ---Lasali--- válasza Packersbay (#39681) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

höhö 26x1 3/8 az nem ugyan az a méretezés mint a 26x1.75. :D Ősrégi bringáknak amiknek 590 es kereke van, ahhoz való.
650x35 az a jelenlegi 26 colos szabvány "monti" kerék, ahol 559 es a felniátmérő.

1.5 -1.75 jelölés az általános 26 os kerekű belsőkön szokott lenni. Amik 1.5 től 1.75 szélességű külsőkhöz jó.
Itt egyszerűen szorozz be 1 colt, vagyis 25.4 mm-t 1.5 el vagy 1.75 el, annyi mm széles külsőről van szó.
Az a legjobb mikor ezeket össze vissza variálják, meg létezik francia meg nemzetközi meg mindenféle szabvány, és akkor már meghülyülök tőlük.

(#39683) Packersbay válasza ---Lasali--- (#39682) üzenetére


Packersbay
tag

szóval a 650x35 az 1.4-es nek felel meg. A felninek ilyenkor milyen szélességűnek kell lennie hogy ez fölrakható legyen rá. Most 1.95-ös van mindkettőn,ezeket szeretném kisebb szélességűre cserélni.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#39684) ---Lasali--- válasza Packersbay (#39683) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Keskenyebbnek mint a gumi. Igazából a felninek ha megtalálod az adatlapját azon is fel van tüntetve.
Valamint lehet vele próbálkozni.. felrakod jó-nem jó..
Én 24mm körüli felnin használok közel 1 colos gumit, szóval a felninél csak pár mm-el szélesebb a gumi, semmi probléma nincs vele.
CST Traveller City Classic ból van ilyen, nagyon olcsó. Ritchey nek volt hasonló régebben. Continentalnak is van több féle. Kipróbálok most majd egy olyat is.
Ha csak mű úton használod a montit, akkor érdemes szerintem lemenni ilyen 1 col közelébe is. Sokkal jobban megy vele, kanyarodni is jó, egy hátránya van hogy nagyon kicsi lesz a kerék.

[ Szerkesztve ]

(#39685) #56474624


#56474624
törölt tag

Tud valaki olcsón jó gumioldatot/ragasztót defektjavításhoz? Vettem egy kb. 50 darabos tapaszkészletet, de már a 10. foltnál elfogyott a ragasztó, amit adtak hozzá. :U

(#39686) Packersbay válasza ---Lasali--- (#39684) üzenetére


Packersbay
tag

Hát sajnos nincs adatlapja,meg boltban szeretném venni majd a külsőt így sajnos nem tudom kipróbálni. Most lemérem mindjárt a felnit és akkor max megkérdezem a boltban,hogy szerintük rámegy e.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#39687) concret_hp


concret_hp
addikt

kéne pár ötlet bringa lakásban való tárolására. sőt egyből 2ére. terasz nincs, tároló nincs, szob aközepére meg nem akarnám tenni. belmagasság 350cm szóval vmi felvonós konstrukció jó lehet pl. de gyakorlatban még nem nagyon láttam ilyet. ötlet? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#39688) Packersbay válasza Packersbay (#39686) üzenetére


Packersbay
tag

Na lemértem 26 vagy 27 mm széles a felni,szóval még az 1.4 is jó lenne viszont akkor új belsőket is kéne vennem,lehet akkor 1.75-ös lesz gondolom valamennyit így is gyorsulok majd valamennyit.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#39689) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Köszönöm a linkeket.
Idén márciusban kaptam a Hervisből egy ilyen bringát [link]
Akkor valami 40k-ba került viszont nem ajánlom senkinek. :(
Most tekertem bele a 3000km-t viszont egy rakás hulladék az egész.

Azon gondolkozok hogy hogyan tudnék tavaszra egy normális trekking biciklit összeállítani.
Esetleg valaki tudna segíteni hogy milyen úton kezdjem el a keresgélést?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#39690) Doki-HUN1978 válasza #56474624 (#39685) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

500 Ft körül szoktam venni a szettet.
A nagyobb foltokat ketté szoktam vágni, fölösleges akkora egy pici lyukhoz.
Elég sok defektet meg lehet javítani egy készlettel, a ragasztót meg elég csak vékonyan felvinni.

(#39689) Daniel Alves

Az összeállítás sokkal költségesebb, mintha egészben veszel egy új, vagy egy használt bicót.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#39691) #56474624 válasza Doki-HUN1978 (#39690) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én is ketté vágom a foltokat (mást nem is tudnék tenni outi gumihoz, nagyon nehéz felragasztani egyébként), és próbáltam amennyire lehet, vékonyan felvinni, de kevés volt a ragasztó. Soknak nézett ki pedig, de egyáltalán nem volt kitöltve a tubus. Ma derült ki, hogy a tubus, ami látszatra még 3/4-ig volt, épphogy tartalmazott annyi ragasztót, hogy egyetlen foltot felragasszak. :W
Tehát nyakamon maradt úgy 40 folt, ezért kéne hozzá jó ragasztó.

(#39692) ---Lasali--- válasza #56474624 (#39685) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Tip-Top 10 gramm
Mi azt hiszem ilyet árultunk még a nyáron 150 ft -ért.. Ezzel ragasztjuk mi is, mert ez tuti jó.

[ Szerkesztve ]

(#39693) ---Lasali--- válasza concret_hp (#39687) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Létezik több ilyen dolog is, én lehet házilag készítenék magamnak.
Pl itt van ez: BICYCLE GARAGE LIFT
Azt hiszem találtam ebből régebben olyat is, amivel fekvő állapotban lehet felhúzni.

[ Szerkesztve ]

(#39694) dudi6 válasza ---Lasali--- (#39693) üzenetére


dudi6
senior tag

Azt a fekvőt meg tudnád keresni? Nagyon érdekelne...Előre is köszönöm

(#39695) TESCO-Zsömle válasza dudi6 (#39694) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az engem is érdekelne. Panelház, 260-as belmagasság, és 195cm-ig nem lehet semmi, különben a tűzoltók megbüntetnek...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39696) ---Lasali--- válasza dudi6 (#39694) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mondjuk:
Floaterhoist BA1 Horizontal Bike Hoist
Videó róla
Itt egy amazon-os link: [link]
Annó találtam ilyesmit ebay en is. Most nem találom..

De nem bonyolult szerintem megcsinálni se, csak görgők, pár akasztó, egy 3 szög akár fából, pár csavar, kötél stb..

[ Szerkesztve ]

(#39697) #56474624 válasza ---Lasali--- (#39692) üzenetére


#56474624
törölt tag

150 és 490 között van némi különbség. Előbbi áron képzelném el én is. Utóbbi elég húzós egy kis tubus ragasztóért. :U

(#39698) D.Orion válasza ---Lasali--- (#39696) üzenetére


D.Orion
veterán

Floaterhoist BA1 Horizontal Bike Hoist
<Tudod mi jutott erről eszembe? Tisztára olyan, mint egy átgondolt fregoli.

:)) Csak nem ruhát, hanem kerékpárt húznak rajta fel.

(#39699) ---Lasali--- válasza D.Orion (#39698) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem fúrógép, OBI, deszka, műanyag görgő, ilyen szavak jutottak eszembe róla. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39700) bubi92 válasza ---Lasali--- (#39696) üzenetére


bubi92
őstag

vaterán, obi-ban stb... 2000 forint alatt belehet szerezni a szimpla fregolis bico tartót.ha megfelelő helyen akasztod be(amit előbb-utóbb úgyis kitapasztalsz) ugyanígy lehet használni vízszintes tárolásra.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.