Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40801) fpeter07 válasza Doki-HUN1978 (#40785) üzenetére


fpeter07
veterán

Vegyetek vibrániumból készült lakatot. Az mindent kibír szó szerint. Még Thor kalapácsát is. :)

(#40802) SOAD19 válasza fpeter07 (#40801) üzenetére


SOAD19
addikt

Akkor, annak meg, majd a zárszerkezetének esnek neki. ;] Venni kell egy vérebet, amit mindig viszel magaddal, és vigyáz a bicajodra. Mondjuk kisebb kutya is megfelel, csak legyen kellően idegbeteg. :DDD

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#40803) csabi94 válasza ---Lasali--- (#40799) üzenetére


csabi94
őstag

Jó erőkarral minden megoldható. :DDD Egyébként tudom, hogy úgy rögzül.

(#40804) _seth_ válasza csabi94 (#40803) üzenetére


_seth_
veterán

Én ahogy látom a tokozása az full műanyag... a legegyszerűbb kiszedni a bringából: felülről egy 1 centi vastag vasdarab, és azzal szimplán átütni az egészet a villanyakon, a rögzítő rózsát átütni sokkal egyszerűbb mint visszafelé nyomni vagy más módon kiszedni.
A legnagyobb baja viszont így is az akku, oké, hogy hónapokig megy ha nincs riasztás, de ha riasztás van akkor pár nap alatt megadja magát, mire elkezdenek a rendőrök foglalkozni az üggyel addigra lemerül... ha meg én indulok neki akkor nehéz úgy visszaszerezni, hogy törvényesen járjak el...

A videókban minden bringán a legvéknyabb lakat volt rajta vagy az sem, ellenben ha volt akkor is csak egy kis kb 20 centis erővágó volt náluk, én egyiknél sem láttam a nagy csapszegvágót amivel pl az én kryptonite keeper 1013-as lakatomat is elvágták. Azt pedig eddig is tudtuk, hogy a lakatoknak nincs mágikus tudása amivel vághatatlan lenne... ellenben a kis 20 centissel mire levágja a 13mm-es U lakatomat vagy a keepert nem 10 perc telik el...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#40805) deicide válasza ---Lasali--- (#40799) üzenetére


deicide
veterán

Hopp, 1 hete én is ratyi vagyok :-)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#40806) csabi94 válasza ---Lasali--- (#40799) üzenetére


csabi94
őstag

Amúgy ez a meridás dolog min alapul? :U :D

(#40807) Packersbay


Packersbay
tag

Én eddig azt hittem,hogy ez egy bringás fórum :DDD

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#40808) ludsimon válasza Doki-HUN1978 (#40785) üzenetére


ludsimon
veterán

Undorító ez az egész reklám ahogy el próbálják adni. Orrba szájba reklámozzák, hogy hű milyen jó.
Felteszem a kérdést.
Aztán ugyan azokat a technikákat miért nem vetik be? Egy IPARI akkusfúró + gyémát fúró és átviszi az egészet és hopp annyi az egésznek!

undefined

(#40809) ---Lasali--- válasza csabi94 (#40806) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Lecsókolbászon:(#40779) lecsokolbi
Egyébként nem. Nekem is kicsit elegem van a meridákból már. Azért indult meg a lázadás a merida ellen, mert pár éve itthon annyira elkezdték nyomni a márketingjüket (újságokat támogattak (bikemag) rengeteg reklám cikk jelent meg, boltokat futtattak fel stb), hogy sikerült pár év alatt az emberek agyába beültetni hogy jó bicikli akkor egyenlő merida (ezért is lopnak egyébként rengeteg meridát). Ami hülyeség, mert lehet hogy csinálnak jó bicikliket, de ők is csak a vázat adják hozzá, és van még kismillió gyár aki ugyan olyan jó, vagy jobb vázakat tud gyártani.
Régen a Lance miatt meg a Trek volt annyira felhájpolva. Azt valahogy mégse kezdte el ez miatt utálat övezni, ezért kicsit nem értem hogy a Meridát miért kell annyira ostorozni egyeseknek. Engem nem érdekel.. azért vettem annó meridákat mert azokat tudtam jó áron beszerezni, és nem is voltak rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#40810) _seth_ válasza ludsimon (#40808) üzenetére


_seth_
veterán

Mert nem valószínű, hogy valakinek olyan lenne.... de a bordo ellen mindenkinek van speckó fűrészlapja ráadásul kettő is, sőt minden valamire való pesti embernek ott lapul pár deci folyékony nitrogén is a táskájában a méteres csapszegvágó mellett :D A legjobb akkor is az, hogy egy sőt ha jól emlékszem két bringát is ellopttak tőlük úgy, hogy nem is lett meg :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#40811) ludsimon válasza _seth_ (#40810) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor mi értelme volt lejáratni más lakatgyártókat?
Mert senki nem jár ekkora ipari vágókkal a kezében, max 1 kombináltfogó.

De a legszebb az egészben, hogy ahogy mondtad, elloptak tőlük 2 db Spybike-al szerelt bringát is és nem lett meg.
Szánalom.

Tehát van egy bringád, megveszed rá 45 ezer forintért ezt a hiper védelmet és másnap eltűnik.
Mire a rendőrség mozdul ezügyben kb semmi nem fog történni. Lemerül az akku és eltűnik az egész.
Tényleg sok értelme van...
Vennék inkább 2x 7k-ért 2 U lakatot és akkor elviszik a mellette lévő bringát.

Bakker múlt éjjel azt álmodtam, hogy feljöttem a PH!-ra, és valami új rangokat kaptunk, és nagyon király volt! :D Megváltoztatták a rangnak a neveit. :D :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#40812) _seth_ válasza ludsimon (#40811) üzenetére


_seth_
veterán

Az elsőben talán még nem spybike volt de szintén gps-es nyomkövető.
Akkor lenne értelme ha nem azt mondaná pl nálunk 33 ezres városban a rendőr főkpt kerékpár lopás esetén mint ismerősnek: kár a feljelentésre időt szánni, soha nem lesz meg... (jó egy boltbajárós régi mtbről volt szó... na de ugyanez a helyzet egy drágábbnál is).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#40813) ---Lasali--- válasza ludsimon (#40811) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szerintem nem kell ilyen élesen felfogni ezeket a videókat. Én is látom, hogy persze nem felelnek meg a körülmények, helyzetek a valóságnak, meg az általános lopási módszereknél sem alkalmaznak ekkora technikai felkészültséget. DE!
Egyrészt erre a videó elején tomcat is rávilágít.
Valamint szerintem azt az általános elképzelést viszont nagyon is jó hogy elpusztítja, amit sokan elhisznek, hogy az U lakatot aztán nem tudod elvágni, meg hogy ezek a drága lakatok olyan anyagból vannak, hogy leugrik róluk a fűrész. Ha nagyobb is volt azaz erő vágó mint egy átlagos, akkor is jó volt megmutatni hogy azért ezeket el lehet vágni lazán. Az meg hogy egy kézi fűrésszel (most a fűrész lapot hagyjuk) el lehet vágni a legdrágább lakatokat is. Szóval ezzel egy általános téveszme lett kilőve a világűrbe, hogy ezeket a nagyon drága lakatokat nem fogják elvágni. Az lett volna az ésszerűtlen ha 100 ezer ft os DeWalt akkus -s flexel vágta volna el az utcán... nem az hogy egy kis kézi fűrésszel...
Vegyünk egy példát, és tekintsünk el az utcára lekötött 5 másodperc alatt ellopott bringák esetétől.
Az én bringámat egy raktárból lopták el, ami a társas ház garázssora felől bejárható. Látja hogy én oda járok be vele minden éjszaka, meg tudja tervezni a lopás, kifigyeli mivan. Körülnéz, felméri a helyzetet, ha le is zárom egy ilyen 30 ezres lakattal, ő vesz egy fűrészt 3 ezerért, és éjszaka besurran, és szépen elvágja, és b*szhatom. De ha benne van a spybike akkor viszont reggel mikor felfedezem hogy nincs ott a bicikli, már meg is van hova tart vele.
Ennyi. Próbáljuk meg máshonnan megközelíteni szerintem. Nagyon nehéz eladni valamit, nagyon nehéz hitelesnek lenni, támadni viszont valamit nagyon könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#40814) Toomy válasza ludsimon (#40811) üzenetére


Toomy
senior tag

Ha lehet akkor inkább álmodd már meg a lottó számokat és add le a drótot nekem!. ;)
Amúgy az ember azzal szokott álmodni, amin ébren is sokat agyal. :K
Tehát ez már a súlyosabbik kockulás kategóriába tartozik. :K

(#40815) venember83


venember83
nagyúr

Baszki, meghalt Burry. Elment bringázni 25 évesen és meghalt. Felfoghatatlan számomra. :(

[ Szerkesztve ]

(#40816) deicide válasza venember83 (#40815) üzenetére


deicide
veterán

Durva, ilyenkor gondolkodik el egy kis időre az ember, hogy nap mint nap kockáztatja az életét az aszfalton, forgalomban.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#40817) TripleB válasza venember83 (#40815) üzenetére


TripleB
senior tag

Az imént olvastam én is, a kedvenc Speci- versenyzőm volt, nyugodjék békében.:(

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#40818) fpeter07 válasza venember83 (#40815) üzenetére


fpeter07
veterán

:Y Idén (...tavaly) tavasszal láttam több világkupát is. Az élmezőnybe tartozott, az arca sokszor felbukkant a közvetítéseken is.

(#40819) Jorus válasza ---Lasali--- (#40809) üzenetére


Jorus
nagyúr

Senki sem támogat újságokat, főleg nem a hazai piaci körülmények között. Minket (BikeMag) a Merida (helyesebben annak hazai forgalmazója) egészen biztosan nem támogatott. Mindenki előtt nyitva állt az ajtó, hogy annyi és olyan hirdetési felületet vegyen, amilyet szeretne. Volt, aki többet vett, volt, aki kevesebbet. A tesztre kapott alkatrészek terén nagyjából ugyanez volt a helyzet. Kis piac, kis foci - egy népszerű idézet parafrázisával élve. Szinte mi könyörögtünk a nagykereknek, hogy adjanak tesztre bringákat és/vagy alkatrészeket, volt aki többet, volt, aki kevesebbet adott (volt, aki látott ebben megjelenési felületet, volt, aki nem). Mindent egybevetve lázadni (?) egy kerékpár márka ellen meglehetősen sajátos szemléletet takar.

Szerk.: RIP Burry :(

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40820) ---Lasali--- válasza Jorus (#40819) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ne írd már úgy le mintha én lázadnék, meridás poszter van a szobám falán.. Nézz körül, vagy nézd meg a bikemagon a kommenteket a cikkek alatt. Egyébként ismerek én olyan volt merida által szponzorált versenyzőt is, aki miután kilépett, leragasztotta szigetelő szalaggal a feliratot a biciklijén. Nem tudom te ki vagy a bikemag-nál, de szerintem te is ismered. :D Szóval rajtam kívül aztán mindenkire lehet mondani hogy lázad ellene, még a régi meridások is, de rám nem annyira.
Egyébként a bikemagon annyi meridás cikk jelent meg, ismerőseim hívták már úgy is, hogy a meridás újság.. (ezzel a kijelentéssel szemben én akkor meg is védtem az újságot) múltkor volt az a mi a különbség a karbon vázak közt cikk, a végén az is egy merida reklámba fulladt.
Én elhihetem Neked most, hogy a merida nem avatkozott/avatkozik be az újság életébe, de akkor ezeket mivel magyarázod? Ezek a dolgok az embereknek így jönnek le..
Többit azt nem kell mondani nekem, nagyjából ismertem az itthoni helyzetet már régebben is.

(#40821) salieri. válasza ---Lasali--- (#40820) üzenetére


salieri.
őstag

Konkrétan Buruczki Szilárd sem magellan bringával versenyzett,ahogy hallottam,csak magellan matrica volt rajta!?
Vagy tévedek? :Y

(#40822) ---Lasali--- válasza salieri. (#40821) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Fogalmam nincs, minden előfordulhat. Amit írtam ott csak letakarta a feliratot, nem átmatricázta.

(#40823) lecsokolbi válasza ---Lasali--- (#40822) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Csak azért tettem azt a megjegyzést, hogy kicsit felkavarjam az állóvizet ;)

Nem bírom elviselni, hogy mindenki agyába bele flashelték, hogy MTB = Merida.
Miközben én azt láttam az elmúlt évek alatt, hogy akik komolyan használták azok alatt úgy tört mint a ropi... Az én szememben Kelly's szinten van.

- Mindenki hazudik! -

(#40824) salieri. válasza lecsokolbi (#40823) üzenetére


salieri.
őstag

Minden vázat el lehet törni,ami nem titán. :F

Nem flashelték bele szerintem, csak talán merida váz amit még magyar pénztárca meg tud fizetni.

(#40825) lecsokolbi válasza salieri. (#40824) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Persze, hogy el csak jó magasról kell elengedni. :)

Igen kb ezt érték el vele, ami nem igaz mert ha nem egy merida dealerre hallgat a vevő esetleg hozzárak egy kicsit és minden fajin.

- Mindenki hazudik! -

(#40826) ludsimon válasza Toomy (#40814) üzenetére


ludsimon
veterán

Dehogyis!

Nem mondom a részleteket, csak ez (is) megmaradt bennem, egyébként elég súlyos dolgokat szoktam álmodni. :DDD ;]

undefined

(#40827) tomyka74 válasza lecsokolbi (#40823) üzenetére


tomyka74
senior tag

nemtom Te kikkel beszéltél,hogy törnek "mint a ropi" ? nekem ez a 3. merida monti vázam ez már egy full telós one twenty, de eddig még egy sem tört el, 78-80 kg vagyok 178 magas!!!!!! és maratonokra járok vele ,ugyhogy nem értem miről beszélsz!!!!
jelzem az országutim is merida vázra épített!!
hidd el minden vázat el lehet törni ha nem megfelelő kiegészítőkkel rakják össze!!! dirt vázba a sok kretén dh. villát szerel! tessék tuti törés előbb utóbb és még ezt a sort rentgeteg példával folytathatnám!!!
hallottam én már speckót meg haibike-ot is törni, akkor azok is mint a ropi vagy mi!?
világkupákat nyernek meridával nem egyet nem kettőt idéntől protour csapat indul merida vázakkal a (Lampre) majd nézheted a tour de france-on!!!!! annak idején a giant, scott , speckó meg ilyeneknek hegesztett bérbe a merida..............de nem folytatom, inkább olvasgass utána magad!
a cégnek 40 éves történelme van német mérnökökkel a háta mögött!! ha ez valakinek nem elég garancia a minőségre.........

[ Szerkesztve ]

(#40828) ---Lasali--- válasza tomyka74 (#40827) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én is csak annó az "első" (vagy régebbi) szériás merev karbon MTB vázaikról hallottam hogy törnek, többi szerintem user error volt főként. Ilyesmiről van szó: [link] Ismerősömnek is tört el hasonlóan ilyen váz, csak az láncvilla felénél kb.

[ Szerkesztve ]

(#40829) tomyka74 válasza ---Lasali--- (#40828) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen ismerem az ilyen "rém" fotókat! hidd el minden márkáról találsz ilyen képeket!
egyébként ha az ember ennyira minőségcentrikus akkor azt mondom olyan legendás amerikai gyártókat kell keresni mint pl: Klein, Ritchey, Tomac, Marin, stb... akik élettartam garanciát!!!!!!!!!!!!!!!! adnak vázaikra!
egyébként engem meggyőzött a merida minőség és 5 év!!!!! garancia van a vázamra , amit magyarországon nem sok vázgyártótól kapod!
de hát mindenkinek más márka tetszik és ez így van jól!! :))

(#40830) JColee válasza ---Lasali--- (#40828) üzenetére


JColee
őstag

Látod, a Merida is törik, mint a többi. :)

(#40831) Manitou válasza tomyka74 (#40829) üzenetére


Manitou
addikt

Már törtem el marin vázat ;] ráadásul cro-mot, na jó csak megrepedt a láncvillánál, de helyre lett hozva :K
Na de akkor is :))
Szerintem bármelyik márkával előfordulhat , hogy olyan erőhatás éri olyan szögben, hogy azt nem tolerálja már a váz. :K

(#40832) Teasüti válasza salieri. (#40824) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Yasec oldalára hivatkozva azt kell mondjam a titán vázak nem erősebbek, mint az acél váz.
Anyagában erősebb, de éppen ezért könnyebbre és így gyengébbre készítik elméletileg.

(#40823) lecsokolbi
Speci? :))

(#40797) ---Lasali---
Hát... szóljatok rám! :DDD

(#40808) ludsimon
Meglepődnék, ha egy bicikli tolvaj fúróval támadna. :DDD
Főleg, h a lakatok is védettek már felfúrás ellen.

[ Szerkesztve ]

(#40833) vjpeti


vjpeti
csendes tag

Helló!

Nem reklám, de ha valakinek van 5 másodperce, szavazzon már legyen szíves!
Kérdés arról szól hogy van-e jogsid/kreszvizsgád neked, mint kerékpárosnak.
Csak 1 kattintás, nem kell se reg, se semmi.
Itt lehet szavazni.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#40834) tomyka74 válasza Manitou (#40831) üzenetére


tomyka74
senior tag

" Szerintem bármelyik márkával előfordulhat , hogy olyan erőhatás éri olyan szögben, hogy azt nem tolerálja már a váz. "

így igaz!!

(#40835) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Ez de komoly, XTR es, FOX -os rózsaszín agyas, virágos festésű női bringa. :D

[ Szerkesztve ]

(#40836) Jorus válasza ---Lasali--- (#40820) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem írtam sehol - de még csak nem is utaltam rá - hogy konkrétan te lázadnál a márka ellen, mindössze általánosságban fogalmaztam meg kritikát az ilyen jellegű szemlélettel kapcsolatban - nem közvetlenül neked szólt tehát.
A többire reagálván pedig próbáltam megvilágítani azt az összefüggést, hogy amelyik forgalmazó többet áldoz marketingre, az többször jelenik meg a különböző felületeken; aki több reklámfelületet vesz, azzal többször találkoznak az olvasók, érdeklődők; ugyanígy, aki több tesztcuccot ad, annak több tesztje jelenik meg az újságok hasábjain. Pusztán azért, mert kicsi a hazai piac. Mind a reklámfelület megvásárlása, mind a termékek tesztre bocsátása költségként jelenik meg, és van cég, amelyik többet, van, amelyik kevesebbet áldoz e célra. Azonban ez nem jelenti azt, hogy bármelyik is közvetlenül beavatkozna a magazin életébe. Közvetetten, piaci mechanizmusok által nyilván hatással tud lenni, ahogy mindenki más is. Ennyit szerettem volna írni, nem többet.
Egyébiránt a BikeMag-nál már csak moderátorként vagyok jelen, a 2011 októberi "válás" után a RevoMag-hoz csapódtam - nem mintha lenne időm aktívan részt venni a szerkesztésében.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40837) lecsokolbi válasza tomyka74 (#40827) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

3-4 olyat láttam aminek a hátsó háromszög felső része szimplán átrepedt és eltört.
De 2-3 országútinál is volt olyan, hogy kiálltak sprintnél egy úgy eltekerte a farát, hogy "öröm" volt nézni.

Engem nem tudnának rávenni, hogy Meridát vegyek :)

- Mindenki hazudik! -

(#40838) hopi13


hopi13
újonc

Hali! Ki mit tud erről a típusú bringáról? köszi a válaszokat!!

(#40839) hopi13 válasza hopi13 (#40838) üzenetére


hopi13
újonc

http://apro.bikemag.hu/browse/csere/dh-briga-l121729.html

(#40840) ludsimon


ludsimon
veterán

meg tudnék őrülni... [link]
8 C fok én meg lebetegedtem, nyomhatom az ágyat még jövő héten is... :W

Pedig az a 60 km/h-s szél most annyira kedves lenne, nem egyedül edzenék, lenne társam. :U

[ Szerkesztve ]

undefined

(#40841) rii


rii
nagyúr

bocsánat a triviális kérdésért .... de ha egy keréken ez áll:

47-559 (26.1.75*2)

akkor az 26"-os igaz?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#40842) Jorus válasza rii (#40841) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40843) rii válasza Jorus (#40842) üzenetére


rii
nagyúr

koszonom .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#40844) lsebestyen


lsebestyen
addikt

KÉRDÉS:

Nyáron szeretnénk menni külföldre bringázni és országútival szeretnék menni, viszont ötletem sincs, hogy milyen csomagtartót vegyek rá, ami nem szakad le, jól tart, nem 5kg-t bír, stb. Persze azért a pénzem se határtalan..:D Táskám már van. Egyáltalán outira érdemes csomagtartót rakni? Nem lesz belőle gond?

(#40845) belaazallat válasza lsebestyen (#40844) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Az outit nem csomagos túrákra találták ki. Van rajta csomagtartó felszerelésre egyáltalán lehetőség?

Inkább masszívabb, erre a célra tervezett bringát használnék.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#40846) salieri. válasza lsebestyen (#40844) üzenetére


salieri.
őstag

Ezzel kapcsolatban keresd cobranco kollégát,éves szinten csinál több nagy túrát! Biztosan szívesen ad tanácsokat!

(#40847) lsebestyen válasza belaazallat (#40845) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen gondoltam, h nem lesz rá jó...Hát most el van pakolva, de ha jól emlékszem tényleg nincs rajta felfogató...ehh na mindegy...
Salieri: köszi :R

(#40848) rétisün válasza lsebestyen (#40847) üzenetére


rétisün
veterán

nem csomagtartót, még sárvédőt sem egyszerű feltenni egy outira (tapasztalat)
csomagos túrára sztem a legkevésbé alkalmas egy outi.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#40849) Cathfaern válasza lsebestyen (#40844) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csomagos túra + outi szerintem felejtős. Ha rá is tudsz valahogy applikálni csomagtartót, az biztonságosan csak pár kilót fog elbírni. Nagyon hátizsákban sem fogsz tudni cuccot vinni, mert a vékony kerekek annyira nem örülnek a nagy súlynak => gyakoribb defekt. Plusz hosszútávon az outis testtartás se igazán kifizetődő (hosszú táv = napokon keresztül 5-6-7 óra, hátizsákkal). Persze ez utóbbi csak eddzettség kérdése :)

(#40850) rii


rii
nagyúr

sokat jártam hátizsákkal is, meg sokat kerékpáros csomagtartóval is, leírhatatlan a különbség ha nem a hátamon kell lennie a súlynak ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.