Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) TESCO-Zsömle válasza rii (#39900) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én még láttam ilyet gazdaboltban 5ezeré'...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39902) deicide válasza Toomy (#39899) üzenetére


deicide
veterán

A mai közel 30km alatt nekem sem lett a kedvenc kombóm a viharos északi szél és a -4 fok :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39903) Moric


Moric
aktív tag

Télre érdemes a zsírt lecserélni a csapágyakban és mindenhol ahol kenés van?
A garázsba a zsír, amit szoktam használni, elégé összeállt pedig ott nincsenek mínuszok.

A láncot most átkencéztem olyannal ami -40 fokig jó.

(#39904) szki válasza fpeter07 (#39895) üzenetére


szki
őstag

Én voltam délelőtt tekerni egy 20-ast a fagyos hóban. Egész jól tudtam közlekedni, és nem estem el:) Ügyességi és erőnléti edzést tartottam egyben. Az öltözék meg tökéletes, amiben a tavalyi telet is végig tekertem. -4 C fok, és viharos szél meg se kottyan.
Elképzelhető, hogy huzamosan lesz hó, és fagy. Be kellene szereznem egy sílécet, és sífutva közlekednem. Vajon mennyi idő alatt tennék meg 40 km-t melóba? :D

(#39905) fpeter07 válasza szki (#39904) üzenetére


fpeter07
veterán

Az megint kegyetlen sport. Látom nem csak én vagyok önpusztító.

Én túráztam egyet, az új bakancs egész jó volt. Kesztyűcsere után éreztem, ahogy megindul a vérkeringés az ujjaimban.

(#39906) superecneB


superecneB
őstag

Valaki használ itt ilyen olcsóbb fajta SMP nyerget? Mennyire időt álló a borítása?

Jelenleg ilyen nyergem van: [link] számomra teljesen jó, kényelmes, viszont kicsit talán egészségesebb lehet egy középen lyukas ülés.

(#39907) Toomy válasza deicide (#39902) üzenetére


Toomy
senior tag

Néztem egész jót mentél a körülményeket tekintve. :K
Holnap bármilyen idő lesz én is kimegyek, de csak terepezni. Ha esetleg elállna a szél akkor egy 50-est mennék vegyesen, aszfalton és terepen. :K
Most hogy keményen visszavettem a pedálozásból kezdenek szép lassan visszakúszni a kilók.
72-73 voltam és most már 75-76-ot mutat a mérleg. Mondjuk a januári 89-hez képest még mindig jó vagyok.
Tavaszig szerintem 80-ig is el fog ez menni, de utána pikk-pakk lemegy ahogy beindul a minden napi 100km :K

(#39908) deicide válasza Toomy (#39907) üzenetére


deicide
veterán

Én sem aggódom a kilók miatt, biztos fog visszamenni néhány a kevésbé aktív hónapok alatt, de ahogy kitavaszodik, indul az ereszd el a hajam :DDD Addig nem is veszek új nadrágot, amíg el nem érem a végleges súlyomat jövő tavasszal/nyáron, addig fúrom a lyukakat a jelenlegei övemre, hogy fennmaradjon a gatya :DDD
Gondoltam én is terepre menni, de kellene valami olcsó bringa, amit nem sajnálnék erre a célra...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39909) Xantomas válasza _seth_ (#39885) üzenetére


Xantomas
őstag

ohh, az osidokben meg nagyapaink koraban a touron is igy mentek. Mikor hegynek ertek, kikaptak a kereket, megforditottak, es ugy mentek. A profiknak, motorosok vittek a kereket.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#39910) bubi92


bubi92
őstag

egy kis hangulat videó télre(bár már biztos volt itt a topikban): [link]

illetve, hogy mindjárt itt a nyár :P : [link]

(#39911) gamerman


gamerman
csendes tag

Sziasztok!

Már régóta szeretnék egy cyklocross gépet, de igen magas az áruk ezért építenék egyet.Arra gondoltam, hogy Merida Crossway TFS 300/D cross- trekking váz és RST RF-M7 merev villa lenne az alap. Már csak kormányt és fékváltókart kellene még szereznem(használtan). A többi alkatrész az van.

Ez a váz lenne:

A villa:

Ez járható út lenne vagy inkább hanyagoljam?
Más kérdés:
V-fék helyére lehet rakni canti féket,vagyis kompatibilisek?

Köszönöm

(#39912) _seth_ válasza gamerman (#39911) üzenetére


_seth_
veterán

Ilyen kell a canti fékhez, ez a legtöbb v fékes vagy tárcsáson nincs rajta, ezen a vázon sincs. Az első keréknél még meg is oldható utólag is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39913) Doki-HUN1978 válasza gamerman (#39911) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha kerékpárt építesz, sokkal nagyobbak lesznek a költségeid a végére, mint ha egyben veszed.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#39914) _seth_ válasza Doki-HUN1978 (#39913) üzenetére


_seth_
veterán

Ez biztos, egyszer építettem montit, soha többé... mire kész lettem új alkatrészeket felhasználva csak egy full alap bringám lett de egy komolyabb gép áráért :(

Ugyanakkor azt írta, hogy vannak ms alkatrészei hozzá, ilyenkor megérheti :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39915) LordAxwell válasza bubi92 (#39910) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Akkor még 1 nyárias felvétel, az egyik kedvenc bmx-es videóm. :)

[link]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#39916) rétisün válasza gamerman (#39911) üzenetére


rétisün
veterán

azt ugye tudod, hogy egy cyclocross bicajnak más a geometriája, mint egy trekkingnek? vagy a méretednél kisebb váz kell, vagy nagyon rövid stucni, hogy ne legyen túl elől a kormány.

fékhez: fékváltókarhoz canti fék kellene, v-fékkel nagyon nehéz úgy belőni, hogy fogjon is, de még éppen ne érje el a felnit a fékpofa. tudom, mert ezt én is eljátszottam anno.
lehetséges alternatíva ehhez a vázhoz+fékváltókarhoz a mini v-fék, ami kisebb bovdenhúzással működik, mint a hagyományos v-fék, tehát fékváltókarral is könnyebb összehozni, illetve jobban is fog, mint egy canti-fék.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#39917) gamerman


gamerman
csendes tag

A canti-s kérdés más miatt kérdeztem.én tárcsát szeretnék. :)

(#39918) rii


rii
nagyúr

"rugós" villa?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39919) gamerman


gamerman
csendes tag

Amit én számoltam azt 80k-bol kitudom hozni,Mert csak váz+villa kel,a kormány és fékváltókar használt lenne ismerőstől,a többi alkatrész meg van.

(#39916) rétisün : A geometriára már én is gondoltam csak az a gond hogy iszonyat drágák ezek a céklakrosz gépek.Féknek bovdenes tárcsára gondoltam az van is itthon.

[ Szerkesztve ]

(#39920) adam432


adam432
tag

Szerintetek ez a fixi megéri az árát?

„Si vis pacem, para bellum.”

(#39921) superecneB válasza adam432 (#39920) üzenetére


superecneB
őstag

Hát... azért arra kíváncsi lennék mikor volt 12k egy velotech lakat, pláne mikor volt az egyik legjobb minőségű a piacon (vagy lehet én piac alatt mást értek mint a kedves eladó)... :U

(#39922) _seth_ válasza superecneB (#39921) üzenetére


_seth_
veterán

A piacon lehet a legjobb, pláne, hogy felénk ott csak ruha és zöldség van :) 12k? Amikor én keresgéltem a 8 mm-es volt 4-3,5e de végül kryptonite lett szerencsére :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39923) superecneB válasza _seth_ (#39922) üzenetére


superecneB
őstag

Hát igen... Szerintem elég gagyi eladó/hirdetés...

Én is egy Evo4-et nyúzok, de most kicsit elbizonytalanodtam a legutóbbi betonacélvágós rész láttán, bár a keeper nem olyan vastag mint ez, de lehet nem olyan ellenálló ez mint gondoltam... Mindenesetre még nem próbált rá senki, ami azért egy jó pont.

[ Szerkesztve ]

(#39924) bubi92 válasza superecneB (#39923) üzenetére


bubi92
őstag

ha úgy zársz vele, hogy nincs hol támasztani az erővágót, akkor bőven elég az :K

(#39925) Toomy


Toomy
senior tag

Mountin mi a lényege hogy hosszú vagy rövid kanalas váltót rakok a bringára? Azon kívül , hogy a hosszú kanalassal könnyebben be tud ékelődni egy fadarab és megreccsen?
Egy ócska hosszú kanalas ALIVIO volt a mountimon hátul amit megtörtem. nem volt nehéz a műanyag ház miatt. :N
Most viszont rövidet szeretnék. Szóval a lánc hosszúság beállításán kívül mi lesz a változás?

(#39926) TESCO-Zsömle válasza bubi92 (#39924) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Motorosat nem kell támasztani, csak az akksiban legyen szufla...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39927) rétisün válasza Toomy (#39925) üzenetére


rétisün
veterán

attól függően kell hosszú vagy rövis kanalas váltó, hogy 2 vagy 3 tányéros hajtóműved van. a hosszú kanalas váltó több láncot tud feszesen tartani.

link

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#39928) bubi92 válasza TESCO-Zsömle (#39926) üzenetére


bubi92
őstag

tudom naiv vagyok, de még hiszek abban, hogy ha valaki flexel neki áll vágdosni azért valaki csak oda megy, hogy te mi a toszt csinálsz? amúgy meg akkus flex ellen semmi se véd, szóval felesleges ezen gondolkozni, szerintem...
+1: olyan helyen kell zárni, ahonnan kicsi az esélye, hogy elviszik.

(#39929) TESCO-Zsömle válasza bubi92 (#39928) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Elnéztem, nem elektromos. Hidraulikus.

Ereje akár a nagyé, elfér a kabátban és nem kell vele megszakadni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39930) bubi92 válasza TESCO-Zsömle (#39929) üzenetére


bubi92
őstag

hát ilyen esetben, tényleg a remény marad, hogy nem egy ilyennel jönnek

(#39931) Toomy válasza rétisün (#39927) üzenetére


Toomy
senior tag

Köszi!
Pont ezt ok fejtegettem most, de akkor meg is erősítettél benne. :R

(#39932) adam432 válasza superecneB (#39923) üzenetére


adam432
tag

Köszi!

Én is furának találtam azt a lakatos részt, sokallom az árát is az egésznek.
Egyébként nekem is Evo4 lakatom van a Meridámra, és az eddigi 3 év alatt nagyon jók róla a tapasztalataim.

„Si vis pacem, para bellum.”

(#39933) Kakumix válasza adam432 (#39932) üzenetére


Kakumix
senior tag

A jó tapasztalatról nekem a saját záram ugrik be. Több mint 8 éve használom Budapesten és még csak egyszer próbálták ellopni a bringám. mikor ezzel zártam le, de azt is sérülés nélkül túlélte.
Rengeteg előnye van egy "hozzáértők" által jobban preferálthoz képest. Flexibilitásának és 120cm-es hosszúságának köszönhetően mindenhez hozzá lehet láncolni a bringát és használaton kívül elég feltekerni a vázra. Egyszerűen nem tudom hogy lehetne ennél kényelmesebb! Könnyű! Kevesebb mint 23 dekát nyom a két kulccsal együtt! Tartós és gondozásmentes konstrukció. Felhasználóbarát és takarékos! Biztos előfordult mér veletek is, hogy a zárat vittétek magatokkal, de a kulcs otthon maradt! Rosszabb esetben ez csak akkor derült ki mikor már a zárat akartátok kinyitni. Egy biztonságosnak mondott u-lakat esetén ilyenkor taxival haza kell menni, előkeresni a kulcsot majd a taxival vissza a bringához! Ezt nem is kell ecsetelnem mennyi idő és milyen sok ablakon kidobott pénz! De nem ezzel! Ezt párszor hozzákocogtatod a vázhoz - műanyag borításának köszönhetően nem okoz sérülést !!! - és voilà! Nyitva!

Bocs, de nekem ez ugrott be a jó tapasztalatról. :)

ui.: elfelejtettem linkelni egy képet egy az enyémhez hasonló "biztonsági" eszközről.
Kérlek ne vegyétek sértésnek, de nem árulom el, hol lehet ezt a csodát élőben és működés közben megcsodálni. :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#39934) superecneB válasza bubi92 (#39924) üzenetére


superecneB
őstag

Egy elektrohidraulikus erővágó kisebb mint egy normál nagy erőkarral rendelkező, bár még nem láttam ilyet bevetés alatt, de szerintem simány elnyisszantja pár 10 sec alatt. Ha ennyin ki is hal a kis aksija bőven elég egy bűnözőnek.

(#39935) Gergő_ válasza Kakumix (#39933) üzenetére


Gergő_
őstag

Hát nem tudom, nekem úgy levágtak egy ehhez hasonlót... Aztán volt hogy nekem kellett, mert eltörtem az egyetlen kulcsot. Kb fél percig tartott fűrésszel(nem vagyok benne tapasztalt), szerintem a hivatásosoknak talán 3-4 másodperc.

(#39936) Teasüti válasza Kakumix (#39933) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Te most tényleg egy vacak sodronyzárat reklámozol? Én is használok ilyet, de csak arra, hogy az ülést önmagában odakössem, illetve felfűzzem rá a bukót. Vagy nagy ritkán a bringát is, de csak arra a két percre, amíg beugrok egy boltba és nincs nálam se a lánc, se az U.
Ezen túlmenően, nem egészen értem azt a részt, amikor kulcs nélkül kinyitod. :DDD Ha ez így működik, akkor még zárnak sem titulálnám. :C

Na meg az kéne még csak, h haza taxizzak! Ilyenkor meg csak úgy ott hagyod a bringát, vagy mit csinálsz addig vele, ha tegyük fel eképpen cselekszel? Egyszer előfordult velem, h nem voltak nálam a kulcsok, inkább hazamentem és kihagytam a sulit.

(#39937) Cathfaern válasza bubi92 (#39928) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy naív vagy. Kisebb városban, faluban odamennek, de nagyobb városban az emberek nem fognak foglalkozni vele, jó eséllyel még el is fordítják a fejüket.
Igazából az egész bicikli lopás elleni védekezés arról szól, hogy minél jobban nehezítsd meg a tolvaj dolgát. Olyan zárral, olyan módon és olyan helyen zárd le, hogy inkább a más célpont után nézzen (kicsit olyan ez, mint a medvés vicc). De ha valamiért mindenképp pont azt a biciklit akarja elvinni, akkor elviszi, mindegy mit csinálsz (pont ezért nem szabad nagy értékű kerékpárt bármilyen zárral is nyilvános helyen otthagyni).

(#39938) Teasüti válasza Kakumix (#39933) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vki adott egy tippet, és pedig hogy ironizáltál. Pedig többször is átmentem rajta, miután az értetlenség kiült az arcomra, de nem tűnt ez fel. :B

(#39939) Kakumix válasza Teasüti (#39938) üzenetére


Kakumix
senior tag

Úgy tűnik még gyakorolnom kell :)

Legyen szép napod!

(#39940) deicide


deicide
veterán

Ma sem zártam szívembe a szelet...azért 2 órát kint voltam.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39941) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Még csak december eleje van, de már nekem is elvonási tüneteim vannak a biciklizés hiányától, pedig csak nyár óta kezdtem el tekerni. Az új géppel sem mentem még csak max 5 km-t. A melóban ki kellene bérelni a csarnokot és lehetne fedett pályán edzeni :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#39942) Gergő_ válasza Szakbarbár (#39941) üzenetére


Gergő_
őstag

szerezz be egy ilyet :K

(#39943) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Most néztem meg egy angol TV dokut a cangás közlekedésről...

[link] War on Britain's Roads

Eléggé felb... az agyamat, kicsit átgondolva azért nem rossz doku, csak tele van idióta bringásokkal, mondjuk ez oké is, mert minden oldalról igyekeznek szemléltetni a dolgot.
Viszont még mindig úgy érzem, hogy az idióta bringásoknak nagyobb hangot adtak benne.
Na mindegy, aki gondolja nézze meg.

Sisak kamerával rögzített videókat elemeznek ki benne, a videón látható személyekkel és persze azokkal akik felvették.

Ízelítőnek itt ez a youtube vid [link] amin egy felettébb idióta és beképzelt bringás majdnem kinyírja magát...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#39944) D.Orion válasza Gergő_ (#39942) üzenetére


D.Orion
veterán

Schwalbe kínálatában már négy fajta szöges gumi van. :U

(#39945) Szakbarbár válasza Gergő_ (#39942) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Sokra nem megyek vele, ha nincs téli ruhám amit felvegyek tekerés közben :D A téli tekerést meghagyom másoknak, papírkutya vagyok.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#39946) TESCO-Zsömle válasza Thulcandra (#39943) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Harapófogó... :W

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39947) Toomy válasza deicide (#39940) üzenetére


Toomy
senior tag

Gratula! :K Most irígykedem :B
Én is elindultam 10-kor és nemsokkal később már fel is csavartam a váltómat az erdőben a hátsó kerékre. Így lett a betervezett 30-40km-ből 1,3km. :U még az a jó, hogy a lakástól 500 m-re történt a baki. :K
Cserébe futottam délután 15km-t. Az észak-nyugati szél engem is megtépázott. :W

(#39948) deicide válasza Toomy (#39947) üzenetére


deicide
veterán

Olvastam Endo-n, nem irigyellek, gondolom a futásba minden mérgedet beletetted :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39949) ludsimon


ludsimon
veterán

(#39950) TESCO-Zsömle válasza ludsimon (#39949) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kanyarodni nem nagyon szeret. Jégen a balosba teljesen kiszalad a szélére.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.