Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#39200) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ezeknél a videóknál mindig azt utálom hogy fel vannak gyorsítva. Soha nem tudod meg hol mikor milyen tempó a valóságos..

Toomy
Én annyira szinte sosem húzódok le, mert úgy még jobban rámjönnek, ha meg lemegyek az útról vagy nekimegyek a padkának, akkor meg akkorát esek mint az ólajtó, rosszabb esetbe ki a kocsi elé.. Max akkor megyek annyira lehúzódva, ha lassú a forgalom, és elférnek mellettem sávon belül. Ha gyors és amúgy is ki kell menniük a sávból, akkor fölösleges.
Válaszoltam a privátra.

[ Szerkesztve ]

(#39202) Toomy válasza ---Lasali--- (#39201) üzenetére


Toomy
senior tag

Csak tiltott helyen és széles úton megyek én is 10 cm-re, sőt a fehér vonalon. Gondoltam itt a 6-os útra. Reggelente 6-7 km, de van hogy 25-öt is megyek rajta. Amúgy én is az út 1/3-nál szoktam pedálozni a szűkebb utakon. :K

Hihetetlenül tanácstalan vagyok ezzel a francos hajtókar vásárlással.
2 tányéros kellene 39/52 vagy 53-as osztással. De ha megyek az osztrákokhoz és ott beleszaladok ilyen 20-25% os szakaszokba akkor ott cumi van a 39/26-al is. :K Lehet hogy egy olcsóbb 34/50 -est is kellene vennem a hegymászásokhoz. Szóval nehéz a döntés. :U
Vagy még az lehet, hogy a 39-es tányért olyankor lecserélem egy 34-esre. A váltás működne 34-52 -es tányér párossal is? Csak mert ilyen osztású hajtókart még nem láttam...

(#39203) ---Lasali--- válasza Toomy (#39202) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem tudod lecserélni a 39 est 34 esre :DDD Totál más a lyukkör, a 34 eshez 110 es kell a 39 eshez meg 130 as, nagyobb a luk kör a 39 esnél mint maga a 34 es tányér. :D Valamint az át dobók se tudnak ilyen magas lánc közlekedést.
Egyébként mennyiért adják azt amit mutattál?
Hátra egyébként ha egy 27 es tetejű fogsort raksz fel, azzal egész barátságos lesz a 39 es tányér.

[ Szerkesztve ]

(#39204) ludsimon válasza Toomy (#39199) üzenetére


ludsimon
veterán

Csak a legnagyobb probléma, hogy hiába próbáltok szurkálódni, az összes tegnapi jelenet nem tiltott övezetben készült!

undefined

(#39209) ludsimon válasza TESCO-Zsömle (#39208) üzenetére


ludsimon
veterán

Hagyjad, majd a moderátorok foglalkoznak, vele engem nem érdekel. :)

Ez nem semmi!

undefined

(#39211) jetimokus


jetimokus
tag

Üdv mindenkinek!

Pár kérdéssel szeretnék fordulni az ebben a témában nálam okosabbakhoz.

A következő szezonban készülök egy hosszabb bicajtúrára, és a lényeg, hogy az egypárnapos utakon túl még nem igazán volt részem ilyesmiben, mondhatni újonc vagyok a dologban.
Egy kb 900km-es túrára készülök, aminek nem lehet ugyebár minden percét előre megtervezni, hiába minden, vannak előre nem látható dolgok, így igyekszem még itthon, időben tájékozódni, és minden hasznosnak vélhető információt magamba szívni.
1. kérdés: Ha a GPS-be beírok valamit, és az tisztában van vele, hogy bicajjal vagyok, nem autóval (tehát az autópályák alapból ki vannak zárva az útvonaltervből) akkor mi a garancia, hogy a rendőr nem int le, mert esetlegesen azon az úton éppen nem is lehet biciklivel közlekedni?
2.: Ha valahol rásötétedik az emberre, mert ugye egy ilyen úton megeshet, akkor vadkemping...?
Mennyire büntetik az ilyesmit, illetve mennyire kell tartani ezzel kapcsolatban bármitől is? Pl hogy megzabálnak a medvék. Vagy hogy a rendőr szintén leint, hogy "héé ezt itt nem lehet". Illetve ti hogy szoktátok az ilyesmit rendezni? szállást kényszerű szervezni minden éjszakára előre?
3.: Tavaszig még szeretnék beszerezni valami ilyesmit: link
Ezzel kapcsolatban kérdés: ez havidíjas alapon számol, vagy megveszem a készüléket, és bárhova megyek a GPS jel követni fog akár külföldre is?
4.: Sokat kerekeztem nyáron ausztriában, az EV9-es bicikliúton és környékén és rengeteg biciklitúrázóval találkoztam, és hát megragadt bennem egy kérdés, mivel az emberek nagyrészénél semmi cuccot nem láttam és elképzelésem sincs, hogy nincs cuccuk alapból, vagy mondjuk viszik utánuk autóval. Ti egy biciklitúra során mennyi cuccot cipeltek magatokkal, illetve ezeket hol tároljátok, hogy ne akadályozzon, legyen útban, fogja vissza a biciklit stb... (?)
5.: Majdhogynem a legfontosabb. Mi a véleményetek az egyedül útnak indulásról? Hülye vagyok és felejtsem el (bár nem fogom), vagy nincs vele probléma. Mit gondoltok a dologról? Ti elindulnátok így?

Előre is köszönök mindenkinek minden sgítséget! Üdv, és tiszteletem minden kerékpárosnak :) :R

(#39212) ludsimon válasza jetimokus (#39211) üzenetére


ludsimon
veterán

1.:

Ha olyan helyen tekersz, ahol mondjuk éppen kint van a tábla, nagyon kicsi az esély rá, hogy megállítsanak, ez a tapasztalat Toomy által is. Nekem volt már többször is rendőr ment el mellettem, ahol nem lett volna szabad menni, de egyszerűen nem volt kerülőút és semmi nem volt belőle.

Amúgy javaslom keress mindig párhuzamos utat, ha van.
Ha nincs akkor nincs mit tenni, mint rámenni, ha nem akarsz +50 km-t kerülni.
Ez persze Magyarország, lehet külföldön nagyon komolyan veszik ezeket, jobb tájékozódni helyiektől!
Autóút, autópálya ezeket viszont messziről kerüljétek el!

2.:
Egy bringás, aki csinált már ilyet csak őt tudom Neked linkelni.
[link]
Persze ez attól függ hol szeretnél vad kempingezni, azért a helyieket mindenképp tudakold meg, hogy mennyire biztonságos!

3.:
Nem. A GPS nem számol fel semmiféle adatforgalmat és nincs semmi plusz költsége, csak feltöltöd az akkumulátort és használod! :)

4.:
A videót amit fentebb linkeltem nagyon jó megoldásnak tűnik az a hátsó kerékre való felfogatás két oldalra a tatyó. Sátor is belefért.

5.:

Szerintem egyedül ilyennek nekivágni nem túl biztonságos. Bár attól függ hová szeretnél menni.
Azért egy ilyen kaliberű túrára szerintem keress partnert!
Írj rá esetleg cobranco-ra, hátha sikerül valamit összehozni. :)

Remélem tudtam valamit segíteni és hasznosnak, tartalmasnak vélted a hozzászólásomat! :R

Ja és még valami!!!

900 km-t 0 edzettséggel nem fogod tudni végigcsinálni!
Téli alapozás a minimum, hogy bírjál napi 150-200 km-t nyomni!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#39213) Toomy válasza ludsimon (#39209) üzenetére


Toomy
senior tag

Nagyon komoly az a gép. :Y

(#39211) jetimokus - Napi hány km-t gondoltál tekerni. Mert le lehet nyomni mondjuk 100-asával, de 2 napba is belefér (mondjuk nem cuccokkal és közben semmit nem lát az ember csak az utat :DDD)

Ahogy Simon is írta vedd fel a kapcsolatot cobranko-val, mert Ő a nagy spiller a nagy távú túrázások málhával című fejezetben. :K
Ami tuti, hogy egy fullos bringa szervizelés mindenféleképpen kell az indulás előtt! Jó pár tartalék belső ill. ragasztó és az én példám azt mutatja, hogy bovdeneket is illik vinni. Valamint a láthatóságra is ügyelj! Elől hátul jó fényerejű lámpák, fényvisszaverő ruházat ill. csíkok rajtad.
Egyedül szerintem veszélyes a mai világban. :U Meg aztán bármi történhet Veled és nincs semmi segítséged. Szóval az inkább felejtős.

(#39214) jetimokus válasza ludsimon (#39212) üzenetére


jetimokus
tag

Persze, hogy tudtál segíteni, köszönöm szépen! :R

Az edzettségre szükség is van, tudom, idén nagyon sokat mentem az alapján nem lesz probléma :)

Amúgy csak és kizárólag azért megyek egyedül mert nem találtam partnert az útra, a környezetemben az emberek akiknek felhoztam hogy menjünk a következőket reagálták: "áááá :D" "dehogy :D" meg hasonlók már kb 8éve, ezért is döntöttem úgy, hogy belevágok....

Amúgy a túrámnak 2 végcélt szemeltem ki: az egyik Trieszt a másik pedig Fiume. A teljes útvonal pedig: Szombathely-Ljubljana-Trieszt-Fiume-Zágráb-Szombathely. Ez így 3 ország, 2 ország tengerpartja és 2 főváros :) Egyenes úton 800km, azért inkább 900-1000km-el számolok, nem sietni akarok, hanem körülnézni a bolygó más szegleteiben is, kb másfél 2 hétre gondoltam, minimum költségvetésen, amit lehet viszek magammal, és ha nem muszáj nem költök szállásra, hanem akkor addig sátor...

[ Szerkesztve ]

(#39215) ludsimon válasza jetimokus (#39214) üzenetére


ludsimon
veterán

Cobranco youtube csatornáján van pár szép kis hosszú táv. Ő is a hosszútáv szerelmese. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#39216) Toomy válasza jetimokus (#39214) üzenetére


Toomy
senior tag

Bevállalós vagy, de mint írtam egyedül a mai világban nem kicsit veszélyes egy ilyen túra! :U

[ Szerkesztve ]

(#39217) jetimokus válasza Toomy (#39213) üzenetére


jetimokus
tag

Üdv! :)

A bringaszervizelésről annyit, hogy most készülök új bicajt venni, szóval egy szinte új eszközzel áll szándékomban útnak indulni. Tényleg akkor már szerinted egy "KTM Life One" megfelelő a célra? Őt szemeltem ki magamnak :)

Amúgy naponta szerintem 60-80-100km-t szándékozom haladni, a környezet és a látnivalók függvényében.
A többiről amit leírtál meg úgyis mindenképp gondoskodom

(#39218) jetimokus válasza Toomy (#39216) üzenetére


jetimokus
tag

Igen, nekem is vannak ellenérzéseim ezzel az egésszel kapcsolatban, de úgy vagyok vele, hogy ha mindig másra várok, akkor sosem jutok el sehova... és ezt a környezetemben szerzett tapasztalatokra építve mondom :R

ludsimon:
ezt komolyan gondolod? :D

[ Szerkesztve ]

(#39219) Doki-HUN1978 válasza eddie1978 (#39187) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nem szeretnélek elkeseríteni, de a szivacsos szemüvegek is párásodnak a hidegben.

Én odáig mentem, hogy vettem egy ilyet (a lencséit ki lehet oldalt nyitni) és ilyennel fújkodom, de ha rajtam van a maszk és megállok, még így sem tökéletes a dolog, enyhén párásodik...
Ha nem használsz maszkot, a spray-vel jó lehet a szivacsos szemüveg menet közben.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#39220) Toomy válasza jetimokus (#39218) üzenetére


Toomy
senior tag

Olvastam már nem egy rosszul végződött sztorit és abból indultam ki. Nekem pl. voltak itthon olyan helyek ahova eltévedtem, hogy egy zabszemet nem lehetett volna a seggembe dugni :DDD

(#39221) Jorus


Jorus
nagyúr

Pláza DH. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39222) ludsimon válasza jetimokus (#39218) üzenetére


ludsimon
veterán

A 'milyen jó lenne' kategória. :)
De elcseszné rendesen az edzéstervemet, amit pontosan betartok lassan 6 hónapja, így nem nagyon. . :)

undefined

(#39223) jetimokus válasza Toomy (#39220) üzenetére


jetimokus
tag

Nem nehéz elképzelni, én is keveredtem már el, éppen ezért szándékozom egy GPS-t beszerezni, anélkül nem indulnék el ekkora távra, főleg nem egyedül. Meg amúgy is, ha az ember mindig a legrosszabtól tart, inkább meg se mozduljon, mert bármiből kisülhet szinte bármi! :D

(#39224) Mariann294 válasza ludsimon (#39178) üzenetére


Mariann294
őstag

A suzukis nem semmi, hogy a francba nem látott téged? Vagy csak simán tojt rád? Elképesztő, hihetelen hogy milyen "emberek" vannak...

A többi okés, a close pass itt kezdődik!

(#39225) fpeter07 válasza jetimokus (#39211) üzenetére


fpeter07
veterán

Az igazi kaland GPS nélkül lenne. Persze megértem, hogy miért lesz szükséged rá.
5. Nagyon ritkán tekerek társaságban. Egyrészt azért, mert jól esik egy kis nyugalom, mondjuk iskola után, másrészt meg nem vagyok olyan szociális körben, ahol mindenki biciklizik. Ettől függetlenül ismeretlenekkel is lehet beszélgetni. A német nyelv előny jelent.

(#39226) Szakbarbár válasza Peet210 (#39177) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Nekem is eddig mindenki azt javasolta, hogy 54-56-os vázméretet nézzek, de azért kipróbálnám azt az 52-eset is, annyira nem lehet kicsi. Most, nekem az 51-es vázból 5 centit van kihúzva az ülés, és így pont nincs kinyújtva a lábam az alsó pedálállásnál. Viszont csak 150-es hajtókarom van, így ha jól gondolom egy ugyanilyen vázméretű, de 170 vagy 175-ös hajtókarral szerelt gépre felülnék, akkor lejjebb kellene állítani az ülést (ami 56-os hagyományos vázgeometriával rendelkező gépnél nem biztos hogy lehetséges lenne).

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#39227) ---Lasali--- válasza Szakbarbár (#39226) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Milyen hajtómű az hogy 150mm? Gyerek bicikliken vannak ilyen méretek..

(#39228) Szakbarbár válasza ---Lasali--- (#39227) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

kb 1980-as évjárat lehet, még a régi ékes hajtókar rögzítése van, 26-os kerekekkel.
Valami hasonló mint ez, csak koskormánnyal.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#39229) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

moin,

melyik webshopból érdemes rendelni normális minőségű gumibelsőt? meg ilyen sallangok, bowden, tuskós fékrendszer a tőkém kivan már a kukira húzható 500 ft-os tajvani izéktől.

köszi.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39230) Thulcandra válasza jetimokus (#39218) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Szerintem se várj másokra. Nagyon sokat tekerek egyedül, külföldön is és eddig csak pozitív tapasztalataim születtek. Persze sokan hülyének néznek mikor egyedül nekiindulok, de fingjuk sincs arról a sok élményről amit átélek, mennyire ki tudom magam mentálisan pihenni ezeken a túrákon.

Idén nyár végén neki akartam vágni akkori barátnőmmel egy nagy túrának... a csaj velem kezdett igazán cangázni, sok örömmel töltött el mikor egy nap alatt már 125 km-et lenyomott mellettem és élvezettel mesélte mindenkinek milyen szép helyeken jártunk, milyen jó volt. Csináltunk egy nagyon felpakolt több napos sátrazós túrát is, a nagy teszt a hosszú út előtt... még ez is jól sikerült.
Aztán egyre inkább világos lett, hogy ő mégsem akarja ezt, 2 hétig úton lettünk volna, szinte minden éj máshol, főként sátorban (persze campingben, ahol van rendes zuhany, kis komfort)...
Így vonattal mentünk ki Svájcba, bringákat is magunkkal rántva... legalább már elmondhatom, hogy ott is tekertem. Legfőképp egyedül csináltam sok rövidebb kb 70 km túrát, de ott annyi is elég egy napra - legalábbis az én sík terepes kondimnak elég volt.

Amire ki akarok lyukadni ismét: ne várj. Az élet elhalad. Nekem is mindenem meg volt, hogy lenyomjak egy túrát, amire 2 év óta vágyom. Most várhatok újabb egy évet míg összehozhatom.

Amit még mondanék, egyelőre ilyen max 5 napos sátrazós túrákkal főként Ausztriában tapasztalatként:

- Jó felszerelés nélkül nem érdemes nekiindulni. Nyomtam én minimálban, ahol csak a canga és a sátor minősége érdekelt és úgy is kegyetlen jó volt - pár éjszakára... hosszab útnak már csak is azzal a felszereléssel vágnék neki, amit azóta megvettem. -stabil- -gyors- -kompakt- gázfőző, rozsdamentes edénykészlet, tál, a legtöbb kajámat magamnak főzöm így a legolcsóbb. A sátorban a kényelmes alváshoz mindenképp kell egy jó derékalj, egy pléd és egy hálózsák - amiből ezek az olcsó 4000 ft körüliek csak nyáron jók, meleg időben, de akkor se nyújt sok kényelmet. A jó, kompakt, praktikus felszerelés sokba kerül, de ha az ember sokat túrázik hamar megtérül.

Nem akarom bő lére ereszteni, az biztos, hogy SOK ember van odakint aki egyedül túrázik, kerékpáron és gyalog, fejlettebb országokból egyre több fiatal vág neki ilyen túráknak.

Meg vannak a veszélyek persze, de ezeket minimalizálni lehet, ha az ember becsületesen felkészül. Úgyhogy HAJRÁ!

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#39231) Cathfaern válasza Thulcandra (#39230) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy amit érdemes végiggondolni, hogy lelkiekben bírja-e az ember. Mondjuk aki alapból is egyedül szeret tekerni, annak biztos nem lesz gond, de azért megterhelő lehet ha 1,5 - 2 hétig tudod hogy biztosan nem lesz senki melletted. Persze ha va nyelvtudás az adott helyen, akkor lehet beszélgetni helyiekkel meg ilyesmi, de azért az akkor is más. És a hosszú távú tekerések amúgyis leginkább azon múlik, hogy az ember fejben bírja és ne adja fel, ha van társ akkor ez sokkal egyszerűbb :)
De ha van motiváció, illetve ez nem jelent problémát, akkor szerintem nyugodtan neki lehet vágni, persze alaposan felkészülve (vészhelyzetekre is, szóval hogy ha nagyon gáz van hogy tudsz hazajönni, stb... ez is plusz biztonságérzetet és nyugalmat ad)

(#39232) anatre1 válasza Thulcandra (#39230) üzenetére


anatre1
tag

Hűű ez kimerítő volt, köszönjük :R

"a TouchWiz úgy szaggat, mint nagyanyám a tésztát"-Bog \\\ /tele/kommunikáció minden mennyiségben

(#39233) Thulcandra válasza Cathfaern (#39231) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Na igen, aki mentálisan nincs erre felkészülve az ne is vágjon neki, de nem is hinném, hogy belevágna. A nyelvtudás is nagyon fontos, nagy szerencsém, hogy a szakmám miatt folyékonyan beszélek németül és angolul.
Nekem az összes túra megszervezése új helyekre gyakran 3x annyi időt igényel mint maga az út. Nagyon sokat olvasok a környékről, ahogy mondod tervezni kell kiutat is, ha baj van, nálam ez a tömegközlekedés, illetve taxi, de szerencsére eddig még minden túrám simán ment.

"ha van társ sokkal egyszerűbb" - sokat hallom ezt, de egyre többet találkozom magányos utazókkal, mint én - mi egy kicsit másképp látjuk. A társ néha akadály is tud lenni és bizony én utaztam sokféle emberrel már, de egyikkel se vágtam volna neki valami nagy útnak, az ex-nőmmel is jobb, hogy kimaradt a tervezett túra.

Egyedül és "nagyobb" csapatban a legjobb utazni, kettesben... ott nagyon sok mindennek teljesülnie kell, hogy rendesen működjön.

Mondjuk vannak helyek ahova szívesen megy az ember kettesben, mert egyedül kb. öngyilkossági kísérlet lenne, pl. hegyet mászni.

Találkoztam olyan idősebb bringással idén, aki egyedül tekert Romániában, Szerbiában is - épp bőrrel megúszta, követve azokat az aranyszabályokat amiket én is megbecsülök... (semmi ékszer, értéktelen telefon, a bringa sem egy álomgép -ránézésre-, mozgás csak nappal) ő is csak annyit mondott, legtöbb helyen hülyének nézték, vidám színfolt volt a helyi emberek életében, nem úgy néztek rá mint akit ki lehet zsákmányolni, vagy bele kéne kötni valamiért...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#39234) hoffman_ válasza Mr.Csizmás (#39229) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hun lakol főnök? Pesten ebike.hu, bringabutik.hu az első, amit megnézek. Mondjuk ezek visznek máshová is, nem arról van szó :D Csak a butik itt van helyben.

Kukira húzható kacat ezeken is van, meg kell nézni, hogy mik az igények, és mik az árak. ebike-nál figyelj oda a kosár színére, a piros az kukás, esetleg írj mailt, hogy lesz-e, ha rendelsz, de lehet, hogy hónapok kérdése... a hányás-zöld, sötétzöld és 24h jó.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39235) ludsimon válasza Mariann294 (#39224) üzenetére


ludsimon
veterán

Mariann:

Ez de durva! :Y
Ez már tényleg szándékos veszélyeztetés.

Más:

Időkép bekaphatja!
12 C fok?!

Aha, max 9 C fok volt, 7C fok átlag és nem vittem kamáslit és szét fagyott a lábam...

undefined

(#39236) Mr.Csizmás válasza hoffman_ (#39234) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bp. mellett :D

itt helyben 26x1,75-ös normális városi gumit vettem vmi ~1500-2000 ft-ért, de eléggé lehervasztó, amíg kiválogattam a kötegből, addig kb. 3db 500 ft-os lufit adott el ebben a méretben...

köszi a tippeket

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39237) Toomy válasza Toomy (#39202) üzenetére


Toomy
senior tag

Na ma a tiltott helyen való tekerésre rendesen ráfaragtam. Pedig még lett volna benne 2-3ezer, de így már kuka. Szerencsére a lakhelytől kb. 4km-re történ így nem kellett sokat várni a mentésre, mert tuti megfagytam volna. Már így is a 15perc állás alatt ment a vacogás rendesen. :K
Nagyon szerettem ezt a MICHELIN KRYLION carbon gumit. Az első 500-1000km-en katasztrofális volt kanyarokban, de bekopott és tökéletes lett. Idáig 8500km lett belecsavarva.

(#39238) Cathfaern válasza Toomy (#39237) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyszer (és eddigi egyetlen) defektnél én is hasonlóan jártam, (kocsival ismert, de biciklivel) új úton mentem, ahol azt hittem lehet tekerni... egyik kereszteződés után látom, hogy kerékpározni innentől tilos az úton, illetve ahogy visszanéztem, láttam hogy jobbra az úttól kicsit távolabb vezet bicikliút... gondoltam vissza már nem fordulok, úgyse kell már sokat menni és elkanyarodok másfele... rá 500m-re defekt :) (máig nem tudom mi lehetett mondjuk, belsőn tűszúrás szerű sérülés, külsön semmi se látszott.

(#39239) rii


rii
nagyúr

az a lámpa .-O

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39240) TESCO-Zsömle válasza rii (#39239) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

IFA hátulján láttam ugyanilyet régen...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39241) rii válasza TESCO-Zsömle (#39240) üzenetére


rii
nagyúr

tolató"radar"ként? .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39242) Dirtyz válasza Toomy (#39202) üzenetére


Dirtyz
őstag

Van 50/34-es kiosztású hajtókar, arra felmegy a 39 a 34 helyére

Védd a fákat, egyél hódot!

(#39243) Toomy válasza Dirtyz (#39242) üzenetére


Toomy
senior tag

Lehet hogy maradok a 39/52 -nél és a következő sor egy 27 ill. 28-as végű lesz. :K :R

(#39244) Dirtyz válasza Toomy (#39243) üzenetére


Dirtyz
őstag

Cyclocrossra 39/42-t használok, hátul 27-el, mondjuk, ott nincsenek 20%-os emelkedők kilométereken keresztül :D

Védd a fákat, egyél hódot!

(#39245) fpeter07 válasza ludsimon (#39235) üzenetére


fpeter07
veterán

Detto, csak nekem a kezem is... de összesen 20 percet tekertem, mert nem voltak meg a körülmények. Na majd holnap monti. Ha a szemét eső el nem mossa, pedig én vasárnap nem szívesen kelnék fel korán.

(#39246) fpeter07


fpeter07
veterán

Ennek a bringának igen egyedi a színvilága. [link]Ettől függetlenül tetszik és a felszerelése sem utolsó.

(#39247) ---Lasali--- válasza fpeter07 (#39246) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szerintem én ezt a bringát láttam a K3 -on.

(#39248) Jorus válasza fpeter07 (#39246) üzenetére


Jorus
nagyúr

Összekalapálhatnák már az Apró képfeltöltőjét, mert ez gáz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39249) hoffman_ válasza fpeter07 (#39246) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Fú, ezt a bringát nekem találták ki, szerelmes lettem.

Jorus:

Én már annak is örülök, hogy gördülékeny, és nem lassul használhatatlanra...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39250) ludsimon


ludsimon
veterán

:)

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.