Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) F.B.I. válasza Roland861010 (#45150) üzenetére


F.B.I.
veterán

[Inkább ilyenre gondoltam] , csak nem láttam akkora méretet, amibe a Mini belefér. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#45152) Roland861010 válasza F.B.I. (#45151) üzenetére


Roland861010
addikt

Nem is fogsz találni.
Ha nincs boxod akkor add el a kontit és vegyél egy ehhez hasonlót .

[ Szerkesztve ]

(#45153) Amilo02 válasza kkp900 (#45126) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Szia!
Nekem van egy több aljzatos töltő állomásom, és azon nálam max. 41W volt amivel töltötte a padot (ugy ezt a teljeítményt sem állandóan veszi fel).
Töltő választásnál figyelj arra is, hogy ha az összes (vagy amennyi neked kell) aljzat használva van, akkor egyesével mennyit tud leadni a töltő.

(#45154) F.B.I. válasza Roland861010 (#45152) üzenetére


F.B.I.
veterán

Van box, ezért tűnt egyszerű megoldásnak, mert az egyik legjobban kézreàlló cucc. Ezeket is néztem. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#45155) Rage47 válasza F.B.I. (#45147) üzenetére


Rage47
veterán

Ja az is menő, végigjátszottam a Halo-t, Gears-t, meg csak ott Fortnite-ozok konkrétan :D Fura, hogy valakinél rakás kaki, valakinél meg teljesen jó konzol élményt nyújt.

(#45156) Roland861010 válasza Rage47 (#45155) üzenetére


Roland861010
addikt

Nem tudom mitől függ . 1000-es netem van…és így is. De majd lövök egy videót róla .

(#45157) Rage47 válasza Roland861010 (#45156) üzenetére


Rage47
veterán

Samsung TV-n is próbáltuk a Forzát és csak néztünk, mintha egy Series S lenne a TV mellett rákötve :D
Nem a letöltés sebessége, inkább a ping/latency fontos. Ezt okozhatja egy rosszul beállított router is, stb.

[ Szerkesztve ]

(#45158) Cyberbeni válasza Rage47 (#45155) üzenetére


Cyberbeni
addikt

50ms ping = 3 framemel később jelenik meg nálad a 60 fps-es videó. Ha ismerősökkel tolod, akik szintén cloudban játszanak, akkor baromkodni jó, de amúgy felejtős. Még minimum grafikával lokálban tolva is jobb bármi.

(#45159) kkp900 válasza Amilo02 (#45153) üzenetére


kkp900
senior tag

Köszi szépen . Nem értem az almát miért nem találok róla semmilyen adatot sajnos. Igen olyanokat nézek ami külön külön is tud 50-60 w ot de ugye ha véletlen egyszerre mind a 3 töltődne akkor sokkal kevesebb . Annyit meg nem akarok kiadni érte ilyen 20-30 ezreket ez szaros töltőért. A mostani 30W is egész gyors a gyárihoz képest ami 20W -os . Egy vicc hogy 624 ezres géphez ilyen fost adtak ami már egy telefont se szolgál ki 2 éve mivel 27W tudnak a 14 Pro óta. Mondjuk azt se lehet tudni mennyit tud a gyári kábel pld?

(#45160) Rage47 válasza Cyberbeni (#45158) üzenetére


Rage47
veterán

Hát nemtom, biztos az én szemem/agyam más, de tökéletesen tudtam játszani pörgős Fortnite meccseket. Persze jobb lokálisan minden, de nem az, hogy bármi jobb, lol.
Nincs input lag, szóval teljesen oké.

[ Szerkesztve ]

(#45161) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Sziasztok!
Épp eladó sorban van az iPad Air 5-öm, és az érdeklődők az akku állapotára kíváncsiak, amit gyárilag nem mutat az eszköz. Milyen ingyenes lehetőségeim vannak ennek kiolvasására? Akku százalék és/vagy ciklusszám amit jó volna kiolvasni. MacBook és Windows is rendelkezésre áll.

Köszönöm, ha tudtok segíteni.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#45162) patyil válasza mazsiii92 (#45161) üzenetére


patyil
tag

Szia, coconut battery vagy a 3utools programok alkalmasak a kiolvasására, ha összekötöd a géppel kábelesen ki tudod nyerni a ciklusszámot is.
én macen próbáltam, de sztem win változata is van.

[ Szerkesztve ]

(#45163) mazsiii92 válasza patyil (#45162) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Köszi szépen! Ki is próbálom.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#45164) Yocee


Yocee
aktív tag

Sziasztok! Van itt egy ilyen ipadom, ami semmire nem jó 8 https://www.comx-computers.co.za/MD543HC-A-specifications-76517.htm)
9.3.6 ios van rajta. szeretném fali okosotthon vezérlésre használni. Jailbreakelni kellene, hogy egy chrome, vagy ewelink felmenjen rá. Tud valaki ebben segíteni?

(#45165) Amilo02 válasza kkp900 (#45159) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Ha gyári adatot nem is találsz róla, privát teszteket szerintem igen.
Nekem a gyári töltőkön kívűl a melóhelyen egy [BlitzWolf], otthon pedig egy [Baseus Gan3] töltő van a padra és egy 12ProMax-ra. Ha egyszerre töltöm a kettőt, ki is használják a 65W-ot.
Más: Én személy szerint még azon is csodálkozom, hogy az Apple az iPad-en kívűl egyáltalán tett valamit a dobozba :)

(#45166) Cyberbeni válasza Yocee (#45164) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Dockerben hostolsz egy firefoxot és azt Safariból megnyitod. https://hub.docker.com/r/kasmweb/firefox

[ Szerkesztve ]

(#45167) kkp900 válasza Amilo02 (#45165) üzenetére


kkp900
senior tag

Köszönöm a válaszodat. Inkább a 100W töltők felé hajlok a későbbiekre gondolva. De most valamiért iszonyat áruk van mindenhol még az amazon.de is. Ami legalább olyan márkás mint amit linkeltél. Eddig ez fele hajlok hátha lesz pénteken valami akció rá.

https://www.scom.hu/Ladowarka-sieciowa-UGREEN-CD226-3x-USB-C-1x-USB-A

(#45168) szaszyka válasza kkp900 (#45167) üzenetére


szaszyka
senior tag

Hali. Ezzel azért óvatosan, legalábbis ha telefont is akarsz majd tölteni. Nekem ennek a 65W-os verziója volt, és iphone töltésekor sorra haltak meg a kábeleim. Használtam Ugreen, és Baseus kábeleket, mindegyik mfi chipes volt, de 2-3 havonta megpurcantak, és vehettem újat. Ha notebook töltéséhez akarod használni, arra biztos jó, de tablet /telefon töltésére overkill, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Androidos telefonnal, ami nagyobb töltést is fel tud venni, nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#45169) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo ipad 10th gen 2022 valtozathoz keresek magyar nyelvu billentyuzetet. Sajnalatomra a logitechbol nincs magyar: https://www.logitech.com/hu-hu/products/ipad-keyboards/slim-folio-ipad-keyboard-case.920-011413.html

Tud valaki tippet adni olcsobb alternativara mint a apple billentyuzet ? Vagy csak nemzetkozi lehetoseg van?

(#45170) Yocee válasza Cyberbeni (#45166) üzenetére


Yocee
aktív tag

Az ötlet szellemes, és ingyen van. megpróbálom. A Syno nason sztrájkol ez a megoldás elsőre, de beleásom magam.

(#45171) zoli62


zoli62
addikt

Úgy néz ki, hogy az ipadről nem Apple eszközre egyáltalán nem lehet SMS-t küldeni, ha nincs iMessage-re lehetőség Több számmal is leteszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#45172) l.skywalker válasza zoli62 (#45171) üzenetére


l.skywalker
félisten

Össze kell kapcsolni a telefonszámmal az iPhone-on asszem. Majd megnézem pontosan hogyan, én sok sms-t küldök arról és hívást is intézek rajta

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#45173) Amilo02 válasza szaszyka (#45168) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Lehet benne valami. Viszont nekem fém töltőfejes Baseus kábelem van(20 vagy 30W PD-s) amivel lassan másfél éve töltőm az iphone 12PMaxot, és még bírja. A fém fej szépen elvezeti a hőt, műanyag lehet hamar megadja magát a melegedés miatt.

(#45174) szaszyka válasza Amilo02 (#45173) üzenetére


szaszyka
senior tag

Éppen ez az, hogy a kábelek nem melegedtek különösebben. Személy szerint arra gyanakodtam, hogy amikor rádugom a telefont a töltőre, a töltő hirtelen kitolhat az usb-porton 65W-ot, és az a löket tehetett be az mfi chipnek. Aztán ki tudja, mert egyik kábelt sem szedtem szét, de azóta a Lightning kábeleimet nem használom 25W-nál nagyobb teljesítményű töltővel. Egyébként marha jók ezek az Ugreen töltők, én legalábbis szeretem az enyéimet, ezt a 65W-os GAn-t is bírtam, macbook-hoz is biztos marha jó lett volna :). Bár az ipad pro Type-c csatis, lehet ott nem lenne ilyen probléma, csak olyan kábel kell, ami bírja az akár 100W-ot is.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#45175) Amilo02 válasza szaszyka (#45174) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Ezt meg kell cáfoljam, mert nekem a PD-s töltésnél mikor kb. 23W körül vesz fel a telefon, a kábel fém vége melegszik rendesen(és nem a telefon felülete fűti fel). Ha a kábel arra teljesítményre(vagy többre) van tervezve, akkor elvileg kellene tudnia meghibásodás nélkül :F A telefon nem fog felvenni még egy pillanatra sem sem 65W-ot, a töltési beállítása nem engedheti. Van kijelzős Baseus töltőkábelem is, és azt vettem észre, hogy mikor rádugom a telefonra, szép fokozatosan emeli a teljesítményt.

(#45176) szaszyka válasza Amilo02 (#45175) üzenetére


szaszyka
senior tag

Azt nem tudom, nem szoktam méregetni áramerősséget, csak azt vettem észre, hogy 1-2 hónap után egyszerűen nem tölt a telefon, pedig a kábel sértetlen. :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#45177) balage25 válasza szaszyka (#45176) üzenetére


balage25
senior tag

Nekem pont ilyen 100W-os UGREEN töltőm van kb. 1 éve. Vettem pár Baseus Cafule kábelt hozzá és pár gyárival is használom felváltva, sőt erről megy az Apple watch töltése is. Töltök vele iPad-et, iPhone-t és androidos telót is. Régebben a Raspberry Pi is ment róla. Na az kényes volt a kábelre, nem indult el mindegyikkel. Töltés szempontjából viszont nem volt problémám egy kábellel sem. Néha ránézek iMazing progival, hány W-ot vesz fel és valóban szép lassan megy fel a teljesítményfelvétel a progi szerint is.

(#45178) zoli62 válasza l.skywalker (#45172) üzenetére


zoli62
addikt

Ez az, hogy nem sikerül összekapcsolni. Nem sikerül az iMessage-hez sem hozzá rendelni, de eleve a saját számnál sem jelenik meg semmi. Kézzel is beírtam, kikapcsolták az iMessage-t az üzenetek beállításainál, hogy mindenképpen SMS-t küldjön, de a helyzet változatlan. Digis számról van szó. Állítólag más szolgáltató számait sem lehet hozzárendelni.Mindenesetre a Diginél bejelentettem hibára, mert a küldésen kívül fogadni sem tudok. Annyit reagáltak, hogy a logokból azt látják, hogy elment az SMS, de én azt látom, hogy az iPad hibaüzenetet ad, hogy nem tudja elküldeni az üzenetet Letelt már a 72 óra, de még nem zárták le a hiba jegyet. Apple supporttal is beszéltem, de ők se tudnak addig segíteni, amíg egyértelműen nem lehet kizárni a szolgáltatói hibát. Másrészt akinekcsak iPadje van, az nem tudja össze rendelni iPhone-nal. Egyébként ha még sikerül össze rendelni iPhone-nál, az iPad nek is meg kell “ennie” azt a számot.

[ Szerkesztve ]

(#45179) kkp900 válasza balage25 (#45177) üzenetére


kkp900
senior tag

Akkor tudom nem nekem szólt a válaszod ,de köszi remélem lesz akcióba is majd valahol.
ui: Jó lenne 15 -ért kifogni. És 2 év garit adnak rá szóval nem fogom az aliról rendelni ,mondjuk ott se olcsóbb sajnos.
Amúgy már nincsen csak 2 Lightningos cuccom Airpods 3 meg a billentyűzetem amit azzal a kábellel kell tölteni ,de azt gyári kábellel csinálom . Azért kell még az USB-A kimenet a töltőfejről. Különben nem kellene Telo Ipad Óra USB-C sek a kábelek is már,meg a készülékek is kivéve az óra ami ugye mágneses ,de a gyári kábellel gyors töltésre képes.

(#45180) Roland861010 válasza zoli62 (#45178) üzenetére


Roland861010
addikt

Hívd fel az Apple supportot van magyar telefonszám is.
Van távoli hozzáférés is .
Vagy szervíz ha jó fejek ingyen ha szarok akkor 10k körül beállítják.
Biztos nálad van a hiba mert nálam is megy a telefonálás és sms írás is. Nem csak iPhone tulajokkal.

(#45181) lugosi válasza zoli62 (#45178) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem a szám hozzárendelést javasolták neked hanem a handoffot.

(#45182) VD válasza zoli62 (#45117) üzenetére


VD
őstag

Részlet a használati utasításból: “Fontos: A Wi-Fi + Cellular modellek nem támogatják a mobiltelefon-szolgáltatást – kizárólag a mobilhálózati adatok továbbítását teszik lehetővé. Ha bármilyen iPad modellen telefonhívásokat szeretne intézni, a Wi-Fi-hívások funkciót és egy iPhone-t kell használnia.”
És ez érvényes az sms küldésre is!

Lényeg önmagában az iPad nem alkalmas sms és hívás küldés fogadásra! Hiába van benne sim. Az csak adatforgalmat biztosít. Az hívások és sms-ek esetében csak úgy tud működni mint egy távoli asztal hozzáférés. Mindent az iPhone csinál csak az összekapcsolt apple ID-n keresztül iPad-ről, wifi-s watch-ról és Mac-ről is el lehet érni a funkciót.

Csak úgy működik, ha van egy iPhone, benne egy aktív voice kártya. Ugyanazt az apple ID-t kell megadni mindkét eszközön, plusz iPhone-on bekapcsoni az üzenetek beállításain belül az üzenet továbbítás funkciót. Illetve a hívásoknál a hívás egyéb eszközönt.

(#45183) feddel


feddel
senior tag

Na van 40% akció Affinityre. Asztalira is, jó hogy 2 hete megvettem rendes áron…és azóta se használtam. Most az iPad verzió 5 ezer ft. Bosszúból lehet hogy nem veszem meg…

(#45184) Elektrosokk válasza feddel (#45183) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Szerinted meddig tart az akció? gondolkodom az egész csomagon ezért az árért, bár csak iPad-re terveztem..

kérdés használnám e. . .

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#45185) feddel válasza Elektrosokk (#45184) üzenetére


feddel
senior tag

Csak annyit ír mindenütt hogy black friday. Ha nem vettem volna meg az asztali verziót, én is gondolkodnék az univerzalon, bár a fotón kívül nem használnám… szóval minek…
Közben megvettem az iPad verziót, most azt próbálgatom.

(#45186) zoli62 válasza Roland861010 (#45180) üzenetére


zoli62
addikt

Már többször is hívtam a supportot. Van, aki azt mondja, hogy iPaden egyértelműen nem működik az SMS- küldés és fogadás, van aki keveri az iMessage-dzsel, van aki azt mondja, működnie kell. Most valaki szenior támogató magára szignálta az esetet, mert ő is érdekesnek találta, kíváncsi vagyok, mire jut. Közben a szolgáltató is vizsgálja a hibát. A beállítások, az a kettő biztosan jók. Te iPaden próbáltad, és nem az üzenettovábbításra gondolsz?

(#45187) zoli62 válasza lugosi (#45181) üzenetére


zoli62
addikt

Handoff beállítás iPhonen van, az csak önmagában üzenettovábbításra jó. Nekem nem ez a célom, hanem az SMS- küldés és fogadás, mintha nem is lenne iPhone-om.

(#45188) zoli62 válasza VD (#45182) üzenetére


zoli62
addikt

Egy hivatalos Apple általi linket kérek ehhez. Az internetes oldalak is ezt írják egyébként.

(#45189) zoli62 válasza VD (#45182) üzenetére


zoli62
addikt

Gondolom erről van szó, ezt én is már régen megtaláltam, de SMS-re egyértelműen nem utal, csak hanghívásra, még mielőtt lenne olyan, aki arra gondolna, hogy tablet is képes hívás indítására. [link]

(#45190) szaszyka válasza zoli62 (#45189) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia. Tudtommal az SMS is beletartozik a mobiltelefon-szolgáltatásba, amit a cellularos ipad-ek nem támogatnak. Vagy nem?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#45191) zoli62 válasza szaszyka (#45190) üzenetére


zoli62
addikt

Én ezt leírva sehol sem láttam hivatalosan, hogy a celluláris iPadek nem támogatják az SMS küldést/fogadást.

[ Szerkesztve ]

(#45192) merqree válasza zoli62 (#45188) üzenetére


merqree
őstag

"....Csak úgy működik, ha van egy iPhone, benne egy aktív voice kártya. Ugyanazt az apple ID-t kell megadni mindkét eszközön, plusz iPhone-on bekapcsoni az üzenetek beállításain belül az üzenet továbbítás funkciót. Illetve a hívásoknál a hívás egyéb eszközönt....."

iPhone13-on be van állítva a fenti dolog, Telekom multiSIM az iPad Pro 2021-ben, és minden SMS megérkezik, ami a fő SIM kártyára jön SMS.

Tehát a fenti módszer alapján működik az, hogy SMS kapsz.
Küldést nem próbáltam sosem.
Hívás pedig nem is lehetséges, mert nincs tárcsázó az iPad-en.

(#45193) lugosi válasza zoli62 (#45187) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

iPhone nélkül nem megy, de azzal együtt iPad-ról igen: [link]

(#45194) balage25 válasza merqree (#45192) üzenetére


balage25
senior tag

Hívást is lehet kezdeményezni a Kontaktok app-ból.

(#45195) zoli62 válasza lugosi (#45193) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, ez megy is, de a support szerint, az SMS-nek is mennie kéne.

(#45196) lugosi válasza zoli62 (#45195) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A linkelt cikk szerint is mennie kéne az sms-nek.

(#45197) merqree válasza zoli62 (#45195) üzenetére


merqree
őstag

a beállítások az iPhone-on rendben vannak?
az ipad és iphone azonos appleID-t használ?

(#45198) zoli62 válasza merqree (#45197) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, természetesen. Itt az a lényeg,, hogy önmagában az iPadre az Apple egyértelműen nem hangsúlyozza ki, hogy nem garantált az SMS küldés/fogadás működése, hogy ha nincs másik Apple eszköze a felhasználónak. Az üzenettovábbítas nem helyettesíti az SMS fogadást. Például kétlépcsős hitelesítésnél a belépési kód nem jön meg az iPad telefonszámára. A szolgáltató által küldött SMS-ék szintén nem érkeznek meg.

(#45199) merqree válasza zoli62 (#45198) üzenetére


merqree
őstag

A mutliSIMnek van egy technikai száma, amiről a szolgáltató tudja, hogy mire van használva. Arra minek küldjön SMSt???????
A telefonszámok (a multisim technikai száma és a fő sim száma) nincsenek "összefésülve", teljesen jogos, hogy kell egy iphone, hogy működjön a dolog.

szerk: ki az, vagy van olyan, aki fő kártyát tesz iPad-be?

[ Szerkesztve ]

(#45200) zoli62 válasza merqree (#45199) üzenetére


zoli62
addikt

Nekem egy adatkártya van benne, amire elvileg lehetne SMS-t fogadni, ha működne.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.