Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) merqree válasza zoli62 (#45200) üzenetére


merqree
őstag

Nézd, ha mindenki másnál működik, akkor nálad lesz gond.
Mi az, hogy adatkártyaaaaaa????? Nem is értem...
Minden szolgáltatónál van multisim, miért nem használod így/úgy?

(#45202) zoli62 válasza merqree (#45201) üzenetére


zoli62
addikt

Egyelőre a legtöbb embernél üzenettovábbítással működik, de egy valaki írta, hogy kimondottan SMS-eket szokott az iPadről küldeni Apple telefonos support felső támogatása is csodálkozott, hogy nálam miért nem megy a normál SMS küldés és fogadás.

(#45203) merqree válasza zoli62 (#45202) üzenetére


merqree
őstag

iPadról most küldtem SMSt (direkt "androidos" kollegának küldtem ) és iMessage-t, de a küldés során a főSIM kártyát használta, azaz a címzettek azt a SIM számot kapták küldőnek, amin keresztül eleve SMSezek velük.

Sőt, nekem van eSIMem, de a fizikain keresztül ment el az SMS vagy azon, amin legutóbbi is küldtem a címzetteknek.

Így azt hiszem, kör bezárult.

(#45204) DanielLong válasza zoli62 (#45202) üzenetére


DanielLong
senior tag

Na most már eléggé érdekel a téma. Szóval mi az álláspont, ha teszek egy full normál előfizetéses kártyát az ipadbe és SMS-t szeretnék küldeni? Nem fog tudni se küldeni se fogadni?

(#45205) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Mobilos böngészés kiváltására(YT, TikTok, Reddit, Discord, streamek,stb.), otthoni környezetbe melyik a legjobb választás a lehető leghosszabb távra?
iPad10
iPad9
iPad Air 4

Mind a három 64GB és WiFi modell. Részletre lenne, 7k/8.6k/10k 22 hónapra. Igaz ez csak előzetes ár, mert nem beszéltem még ügyintézővel.

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#45206) Alex91 válasza gyuromoj (#45205) üzenetére


Alex91
félisten

iPad9, mert hoszu tavonaaz akksi lesz mindegyiknel alapvetoen a gyenge pont... Ja, meg a 64 GB-t... :DD

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45207) mazsiii92 válasza Alex91 (#45206) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Mitől lenne kevés a 64GB? A felsoroltak mindegyike stream, a lokális tárhelyből szinte semmit sem foglalnak a zenék, filmek, egyedül az appok foglalnak majd tárhelyet. Az iPad 6-omat évekig 32GB tárhellyel használtam, most egy Air 5-öm van és szintén hasonló célokra használom, mint gyuromoj, és bőven elegendő a 64GB, a tárhely több, mint 50%-a szabad..

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#45208) Alex91 válasza mazsiii92 (#45207) üzenetére


Alex91
félisten

Van akinek eleg, van akinek nem... Nekem is eleg a 64, a 32 mar keves lenne, de igazandibol 128-al lennek nyugodt :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45209) merqree válasza mazsiii92 (#45207) üzenetére


merqree
őstag

Ha van pl iPhone-od, és nem kapcsolod ki a fényképek szinkronizálását, akkor édes kevés. Nekem a 128as Cellularos 2021es M1 Pro-n 50 GB szabad hely van. A fényképek mellett játékok is vannak rajta ;)

(#45210) gyuromoj válasza Alex91 (#45206) üzenetére


gyuromoj
veterán

Még akkor is ha a 10 olcsóbb? :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#45211) F.B.I. válasza gyuromoj (#45210) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem, akkor a 10.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#45212) patyil válasza gyuromoj (#45210) üzenetére


patyil
tag

Termeszetesen ha a 10olcsobb akkor a 10 sokkal jobb választás.

(#45213) zoli62 válasza DanielLong (#45204) üzenetére


zoli62
addikt

Egyelőre az Apple asupporttól egy felső támogatási ügyintéző vállalta, hogy egyértelmű választ kér erre a kérdésre. Amennyiben kap, értesíteni fog.

(#45214) zoli62 válasza merqree (#45203) üzenetére


zoli62
addikt

Én iPadről SMS-t küldeni egyáltalán nem tudok. Egy fizikai hang és adat SIM kártya van az iPadben, egy az iPhone-ban. Egy percig megy a zöld folyamatjelző, utána kiírja a készülék, hogy az időérzékeny üzenet elküldése sikertelen. Fogadni SMS-t úgy tudok, hogy az iPhone számára küldenek üzenetet, és az továbbítja az iPadre.

[ Szerkesztve ]

(#45215) Parson válasza DanielLong (#45204) üzenetére


Parson
addikt

Mitöl müködne? Az iPad NEM iPhone. Az iPad direktben a beletett kártyával csak mobil-internet adatkommunikációra képes.

Az üzenetttovábbításhoz az üzenetek app beállitása egy külön téma.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45216) zoli62 válasza Parson (#45215) üzenetére


zoli62
addikt

Ja igen. A leírás nem fogalmaz egyértelműen. [link]

(#45217) Parson válasza zoli62 (#45216) üzenetére


Parson
addikt

Dehogynem, csak tudni kell olvasni - általad linkelt oldal alján:

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45218) DanielLong válasza Parson (#45217) üzenetére


DanielLong
senior tag

Nem, ez nem jelenti azt explicite, hogy ipaddel nem tudsz küldeni önmagában, még ha esetleg a leírás írója ezt magától értetődőnek gondolja is. Ez inkább a multiSIM felhasználást jelenti számomra.

(#45219) Parson válasza DanielLong (#45218) üzenetére


Parson
addikt

Az, hogy te máshogy értelmezed, mint mindenki más, az egyéni szocproblem.
Az iPad változatlanul NEM iPhone, ez az alaptézis és ezen semmi nem változtat az apple eddigi döntése nyomán. Adott telefonszámra küldött üzenetek csak iPhone-ról továbbitott üzenetekként érkeznek meg az iPad-re ahogy fentebb a többiek is írták, és ehhez még multisim sem kell wifi alatt, multisim / egyedi mobiladatos sim csak azért kell, hogy mobiladattal wifi nélkül is az internetre tudjon csatlakozni az iPad, hogy fogadni tudja az iPhone-ról továbbított üzeneteket.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45220) zoli62 válasza DanielLong (#45218) üzenetére


zoli62
addikt

Az oldal közepén még ipadről is szó van az iphone mellett az SMS-ről szóló részben.

(#45221) zoli62 válasza Parson (#45219) üzenetére


zoli62
addikt

Tehát mutasd meg annak az oldalnak a linkjét, ahol az Apple egyértelműen leírja, hogy az iPadbe tett SIM kártyáról nem küldhet, vagy fogadhat SMS-t, még akkor sem, ha ezt a szolgháltatója támogatja, és nincs iPhone-ja.

[ Szerkesztve ]

(#45222) Parson válasza zoli62 (#45220) üzenetére


Parson
addikt

Igen, beviteli eszközként, de az eszköz önmagában nem elég, kell hozzá szolgáltatás is. Na ezeket a szolgáltatásokat keveritek, hiába magyarázza mindenki.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45223) zoli62 válasza Parson (#45222) üzenetére


zoli62
addikt

Páran itt írták már, hogy iPadről szoktak SMS-t küldeni napi szinten. Nekem Androidos telefonra még nem sikerült iPadről SMS-t küldeni.

(#45224) Parson válasza zoli62 (#45221) üzenetére


Parson
addikt

Hehe, már mutattam eleget. Ha ez nem elég, akkor kérdezz direktben apple dolgozókat, nem munkám itt ennél többet tenni.
De fordítsuk meg: miért nem mutatsz te olyat ahol listázva van az iPad általad feltételezett telefon funkciója?? Mert ilyet (hivatalosat) nem tudsz találni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45225) Parson válasza zoli62 (#45223) üzenetére


Parson
addikt

Azok az sms-ek továbbított üzenetek! Direktben belerakott sim kártya saját számáról nem tudsz.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45226) mazsiii92 válasza merqree (#45209) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Van iPhoneom, iPadem és Macem is, mindenhol be van kapcsolva minden szinkronizáció. Annyi ehhez, hogy be van kapcsolva a tárhely optimalizáció, így a fotók és videók az eredeti méretüknél jóval kevesebbet foglaló változatuk van az eszközön. Amikor meg akarom őket nézni, akkor meg majd letölti gyors az iCloudból a rendeset.

Szóval nekem a hozott példád nem állja meg a helyét. 9-10 évnyi fotó található az iPhone-omon, és az optimalizációval csak 1,5 GB-ot foglalnak a telefonon.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#45227) zoli62 válasza Parson (#45225) üzenetére


zoli62
addikt

Nekem egyelőre még továbbítani sem sikerült SMS-t egy harmadik címzettnek az iPadről az iPhone-on keresztül. Imessage üzenetet tudok direktbe írni iPhone-ra, de Androidos telefonra nem tudok direktbe iPadről küldeni SMS-t az iPhone közvetítésével.

[ Szerkesztve ]

(#45228) Parson válasza Parson (#45224) üzenetére


Parson
addikt

Kieg.: Lásd milyen jófej vagyok, remélem így már clean & clear:

https://www.apple.com/ipad-10.2/specs/


[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45229) zoli62 válasza Parson (#45228) üzenetére


zoli62
addikt

Eddig oké, bár nem tudom, hogy a támogatási cikkekben ez miért nincs egyértelműen megfogalmazva, illetve az Apple felső támogatás sem tud egyértelműen erről.
Most már csak egy kérdés maradt. Hogyan lehet iPadről fizikai SIM-mel SMS-t küldeni nem almás másik telefonra, mert fordítva nyilván az üzenettovábbítással működik.

[ Szerkesztve ]

(#45230) kchris78 válasza zoli62 (#45229) üzenetére


kchris78
veterán

Opciók: [link]

(#45231) Parson válasza zoli62 (#45229) üzenetére


Parson
addikt

'támogatási cikkekben ez miért nincs egyértelműen megfogalmazva'

Nem tudom, pontosan mely cikkekre gondolsz, de egyértelmüen marketingfogás is nem minden nehézséget részletezni, inkább csak a pozitivumokra kihegyezni egy közleményt.

'Hogyan lehet iPadről fizikai SIM-mel SMS-t küldeni nem almás másik telefonra'

1. Nem almás telefonra csak SMS / MMS küldhetö, iMessage-hez kell a küldö-fogadó oldalon is az apple eszköz.
2. mint fentebb irtam/-tuk iPad-be tett SIM kártya csak mobiladat-kommunikációra jó, tehát ha SMS / MMS üzenetet akarsz iPad-röl iPhone-on keresztül küldeni, akkor ahhoz kell egy iPhone is egy abban lévö SIM kártyával, ami tud SMS-t / MMS-t küldeni. Ha a két eszköz megvan, akkor csak a megfelelö beállitások kellenek az üzenettovábbitáshoz a küldés/fogadás tekintetében is az iPad-en.
Ehhez egy apple ID alatti eszközök kellenek és a beállitásokban az üzenettovábbitást megfelelöen be kell állitani. Részleteket nem irom ide le pontosan, mivel egyértelmüek a #45215 hsz-ben is linkelt apple oldalán: üzenetek app beállitása.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45232) zoli62 válasza kchris78 (#45230) üzenetére


zoli62
addikt

Ezt csináltam meg, de SMS-t küldeni nem sikerül.

(#45233) Parson válasza zoli62 (#45232) üzenetére


Parson
addikt

Mert közben fogadni meg sikerül? csak hogy tisztán lássunk.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45234) zoli62 válasza Parson (#45231) üzenetére


zoli62
addikt

Ezek mind be vannak állítva, de nem működik a küldés. Az iPaden az üzenetek beállításokban van üzenettovábbítási lehetőség, úgy mint az iPhone-on? Én ilyet nem láttam. Azzal kezdődik, hogy nem jelenik meg az iPad telefonszáma az iMessage küldési számai között, így ki sem lehet pipálni. iPadről kizárólag csak iMessage üzenetet tudok küldeni, mást nem.

(#45235) zoli62 válasza Parson (#45233) üzenetére


zoli62
addikt

Üzenettovábbítással a fogadás működik, nyilván a partnernek az iPhone számára kell küldenie az üzenetet. A küldés nem megy alapvetűen, kivéve az iMessage.

[ Szerkesztve ]

(#45236) Parson válasza zoli62 (#45234) üzenetére


Parson
addikt

NINCS olyan, hogy az iPad-nek van telefonszáma, azt hiszem ezt már fentebb eléggé kiveséztük.
Az iPhone-ba tett sim-kárytának van telefonszáma, minden azon keresztül megy küldö és fogadó fél közötti SMS / MMS kommunikációban. Az iPad - mivel egyazon apple ID alatt van mint az iPhone - a megirt üzenetet az iPhone sim kártyáján keresztül küldi / fogadja + az apple ID alatti eszközökre (ahol az üzenettovábbitás aktiválva van) a wifi / mobilhálozaton keresztül továbbítja az iCloud-on keresztül.

Tehát SMS továbbitás aktiválva kell legyen és iCloud hozzáférés is kell a szinkronizációhoz.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45237) zoli62 válasza Parson (#45236) üzenetére


zoli62
addikt

Ez úgy értem, hogy az iPadnek van telefonszáma, hogy az iPaden az iMessage beállításánál ez a szám, jó, akkor a SIM kártyához tartozó szám sohasem jelent meg. Sohasem tudtam még Androidra, vagy más telefonra SMS-t küldeni kizárólag az iPadről. Még az iCloud szinkronizáció is megvan, bár amikor az iMessage beállításainál kilépek az iMessage-ből az Apple azonosítómmal, megjelenik egy hibaüzenet, hogy az iCloud és iMessage azonosítók nem egyeznek meg. Mindkettőhöz ugyanazt az Apple ID-t használom, nincs más.

[ Szerkesztve ]

(#45238) zoli62 válasza Parson (#45231) üzenetére


zoli62
addikt

Nem tudom, pontosan mely cikkekre gondolsz, de egyértelmüen marketingfogás is nem minden nehézséget részletezni, inkább csak a pozitivumokra kihegyezni egy közleményt.

Persze, ez egyértelműen marketingfogás az Apple részéről, hogy nem a gyengénket hangsúlyozzok ki, hanem az erősségünket, mégha az nem is tökéletes. Csak ezt még mindig nehéz megszokni.

[ Szerkesztve ]

(#45239) merqree válasza zoli62 (#45223) üzenetére


merqree
őstag

Te előre megfontolt szándékkal nem akarod megérteni amit írunk? :W

(#45240) Parson válasza zoli62 (#45237) üzenetére


Parson
addikt

'Ez úgy értem, hogy az iPadnek van telefonszáma, hogy az iPaden az iMessage beállításánál ez a szám, jó, akkor a SIM kártyához tartozó szám sohasem jelent meg. Sohasem tudtam még Androidra, vagy más telefonra SMS-t küldeni kizárólag az iPadről.'

Ezt magyarázom én itt egy ideje, hogy ez nem is fog müködni, ennek nyugodtan pápát lehet mondani, amíg apple ezen nem változtat. Nem tudom hányféleképpen tudom még leírni amúgy, hogy ezt el lehet felejteni... az iPad NEM iPhone. Az iPad csak az egyazon apple ID alatt használt iPhone-odba tett SIM kárytán keresztül képes SMS / MMS kommunikációra (ha az üzenettovábbitások, iCloud szinkronizáció az Üzeneteknél be van kapcsolva).

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45241) Roland861010 válasza merqree (#45239) üzenetére


Roland861010
addikt

Végre megjött a Rebound 360 -as tok a prohoz. Nagyon komoly kis cucc.

(#45242) zoli62 válasza Parson (#45240) üzenetére


zoli62
addikt

Egyazon Apple ID, iPhone-on és iPaden, az ipaden be van kapcsolva az iCloudnál az üzenetek szinkronizációja, iPhone-on is be van állítva az üzenettovábbítás iPadre. Akkor ha jól értem, így küldeni is tudni kéne SMS-t iPadról, vagy csak fogadni? Mert nekem csak egyik irányba, az utóbbi sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#45243) Parson válasza zoli62 (#45242) üzenetére


Parson
addikt

iPhone-on az üzenetek az iCloud-ba vannak szinkronizálva (iCloud hozzáférés kell az üzeneteknek az iPhone-on is)? Még az is kell. Ha ezek ellenére nem müködik, akkor vmi vhol még nem klappol.
Amúgy logikusan ennyi kell hozzá még egyszer:
- Hálózati hozzáférés hogy legyen csatorna amin kommunikálnak az eszközök: Wifi / mobilinternet mindkét eszközön
- iCloud szinkronizáció engedélyezve az appoknak mindkét eszközön
- és maga az üzenettovábbítás, mint opció bekapcsolása mindkét eszközön

- az iMessage opcio csak annyit tesz, hogy SMS / MMS helyett iMessage-t küld, ha a fogadónak is iPhone-ja van
- küldés/fogadásnál pedig az azonositó (emil + telefonszám is) is jó ha be van pipálva.
- SMS-ként küldés is legyen bekapcsolva

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45244) Parson válasza Parson (#45243) üzenetére


Parson
addikt

+ Most olvasom, hogy a küldés / fogadásnál ugyanaz az azonositó (emilcim vagy telefonszám) kell kiválasztva legyen mindkét eszközön. De ez valszeg csak az iMessage-re vonatkozik, érdemes akkor is kipróbálni, mert soha nem tudhatja az ember, hogy nem ez okoz-e esetleg egy bug-ot

+ azt is, hogy a biztonság kevéért bizony az iMessage sem baj ha aktiválva van, még ha csak sima SMS-ekröl is van szó (apple irja, nem én találom ki) - és ehhez az iMessage-ben is értelemszerüen mindkét eszközön ugyanaz az apple ID van aktiválva.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45245) Parson válasza Parson (#45244) üzenetére


Parson
addikt

Ja és ne is mondjam, hogy van, hogy a komplett rendszernek kell egy kis idö is, mire teljesen megbizhatóan átáll a szinkronizációra, de ez eltérö... én türelmes szoktam lenni, müködik is minden flottul.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45246) zoli62 válasza Parson (#45243) üzenetére


zoli62
addikt

Most direkt megnéztem, az iPaden az üzenetek beállításainál nincs üzenettovábbítási lehetőség, csak az iPhone-on van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#45247) l.skywalker


l.skywalker
félisten

iPad:

iPhone:
ugyanez

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#45248) Parson válasza zoli62 (#45246) üzenetére


Parson
addikt

Kb 2 óra múlva megsasolom ezt a saját iPad-emen is otthon. HA addig nem oldódik meg, akkor türelem. Ha meg közben megoldódik, akkor jelezd és akkor téma OFF.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#45249) zoli62 válasza l.skywalker (#45247) üzenetére


zoli62
addikt

Ezek megvannak. Most még Macről is küldtem egy butatelefonra üzenetet, ami meg is érkezett. Ellenben iPadről küldök üzenetet, akkor egy perc múlva sikertelen lesz.

(#45250) zoli62 válasza Parson (#45248) üzenetére


zoli62
addikt

Itt [link] azt írja, hogy csak az iPhone-on kell bekapcsolni az üzenetovábbítási lehetőséget, iPadről nem ír.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.