Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) kchris78 válasza Rage47 (#45849) üzenetére


kchris78
veterán

igen, kínszenvedés után ki-be húzás ki-be kapcs végre felismerte… de ez nem működött még 17.3.1 alatt ennyire szarul..

(#45852) SharpSA válasza kchris78 (#45851) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem az M2-es Pro-val nincs ilyen problémám. Milyen dokkolóval és kábellel használjátok?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#45853) PTomi92 válasza SharpSA (#45852) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Dell WD15, Dell WD19, illetve egy Ugreen USB hubbal is próbàltam, ezekkel bugos. Illetve egy Dell D6000 dokkolóval is, azt fel sem ismeri (lehet a displaylink miatt)

(#45854) tybsen válasza lugosi (#45845) üzenetére


tybsen
addikt

Teszteltem, nálam nem csinálja, ha ki van kapcsolva az automatikus javítás a beállításokban.

(#45855) SharpSA válasza PTomi92 (#45853) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem a Baseus van és rendben működik.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#45856) NGA


NGA
addikt

Ipad 9-em van. Azt vettem észre, hogy a facebook és a messenger baromira meríti az akkumulátort háttérben is. Ki lehet ezeknél kapcsolni azt, hogy a háttérben kommunikáljon?
Letöröltem őket, és hirtelen megint jó lett az akksiidőm, így gyanítom ez a két app meríti ennyire.

(#45857) szildavid90 válasza NGA (#45856) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Meglehet nézni a beallítások, akkumulátor menüpontban, hogy mely alkalmazások fogyasztják a legtöbbet.
Illetve beállitások, általános, appfrissítés a háttérbent ki lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#45858) NGA válasza szildavid90 (#45857) üzenetére


NGA
addikt

Ki volt kapcsolva, de mégis. Azt is hallottam, hogy kicsörög a messenger.

(#45859) Bilux


Bilux
veterán

Lehet hülye kérdés de a wi-fi modellekben is tudom használni térképet (nem navigálni) csak útvonal tervezéshez vagy helyzet meghatározásához mert ha jól tudom ebben nincs GPS modul. :F :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#45860) Cyberbeni válasza Bilux (#45859) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Útvonal tervezéshez igen, nem csak "my location" lehet a kiindulópont.

Ha az adott wifi benne van valami adatbázisban, akkor az alapján tud lokációt, nálam tudja, hogy itthon vagyok.

(#45861) Bilux válasza Cyberbeni (#45860) üzenetére


Bilux
veterán

Rendben köszönöm :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#45862) Kikike válasza Cyberbeni (#45860) üzenetére


Kikike
tag

Nem tudom hogy ez, hogy működik, de én mobil(net) routerrel szoktam használni, és akkor is tudja, hogy hol vagyok. Szerintem olyan wifit is használ a tájékozódáshoz amihez nem csatlakozik. (Lakott területen tudja, hogy hol vagyok, ha kimegyek a lakott környezetből nem tudja. Amint településre érek megint tudja.)

(#45863) victorhun7 válasza Kikike (#45862) üzenetére


victorhun7
tag

Igen a környező wifi és Bluetooth AP-kal ki tudja számolni körülbelül. A nem LTE-s ipad,laptop akármi

(#45864) nozs23


nozs23
addikt

Hátha valakinek jól jön. Német amazonon féláron van a magyar kiosztású magic keyboard folio az 10.gen iPadhez: [link]

(#45865) Kront


Kront
tag

Sziasztok!
iPad Air 4 generációnál egyik pillanatról a másikra elhalt az érintés érzékelése. Tudnátok ajánlani szervizt/szerelőt Budapest környékén, akivel jó tapasztalatotok van?
(PM-ben is tökéletes.) Köszönöm.

(#45866) woldy


woldy
csendes tag

Sziasztok!

Egy picit segítséget szeretnék kérni.
Adott egy ipad air5, egy logitech k380 billentyűzet.
Amikor megvettem az utóbbit, és először összekötöttem teljesen rendben volt minden.
Pár hete volt egy szitu, amikor egy windowsos laptoppal használtam.
Utána nem is volt rá szükségem.
Amikor meg kellett volna, akadt az a problémám, hogy elérhetetlen lett a hosszú í rajta.
Alapesetben ez cmd j lenne. De nem működik. Olyan, mintha a cmd se működne.
Ha laptophoz párosítom, akkor oké.
A billentyűzeten már nyomtam factory resetet, leválasztottam az eszközről, stb, de mégse sikerült reagáltatnom...
Könnyen lehet, hogy csak egy szimpla beállítás, nem nem sikerült rájönnöm a turpisságra.
(magyar nyelv van beállítva ipaden, a többi ékezetes betű teljesen jól működik)

(#45867) nanorambo


nanorambo
őstag

Sziasztok! Egy ipad 9-et nézegetek. Inkább androidos vagyok, de ebben az árszegmensben csak hulladékok vannak azon a térfélen.
az lenne a kérdésem, hogy nem MAC PC ről "kábelen" átvihetők-e fájlok a tabletre? Filmek, sorozatok.
:R

[ Szerkesztve ]

(#45868) szaszyka válasza nanorambo (#45867) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia. Itunes-al igen, de legegyszerűbb talán, ha esetleg használsz vlc-t, hogy azzal letöltöd wifin keresztül a megosztott mappából. Legalábbis én azt szoktam

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#45869) woldy válasza nanorambo (#45867) üzenetére


woldy
csendes tag

Van egy usb c- usb a-s pendrievom. Teljesen jól működik. Csak figyelj arra, hogy exfat legyen a pendrive.

(#45870) Rage47 válasza nanorambo (#45867) üzenetére


Rage47
veterán

Ez is hasznos
LocalSend

(#45871) Alex91 válasza woldy (#45869) üzenetére


Alex91
félisten

Azt az iPad 9-be hova dugja… :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45872) ittakary válasza nanorambo (#45867) üzenetére


ittakary
nagyúr

megvan rá a módszer, igen átvihetők

(#45873) nanorambo


nanorambo
őstag

köszi mindenkinek

(#45874) Shame21


Shame21
csendes tag

Szerintetek ezzel az új eu-s szabállyal lesz legális lehetőség felrekni ipad pro-ra egy retroarch-ot. Gondolkodom tableten főleg filmezésre meg képregény olvasásra kéne, de láttam hogy az m1 meg m2 milyen bivaly és akkor már 1-2 retro gamét lehetne rajta tolni de még csak mókolások vannak rá. Androidba ez az egy jó hogy leszeded az apk-t aztán install és kész. Ok hogy nem biztonságos szedegetni progikat netről de retroarch-ot pc-re is leszedi az ember meg a yuzu-t. Hivatalos oldalról talán nem vírusos. Most napokban előkerült az ezer éves wifi-s sandisk pendrive-om aminek az ios meg android programját leszedték a store-okból 2022-be és androidra fennt van neten apk meg ios-re is találtam ipa-t de mivel nem storeba van ios-re nem tom felrakni.

(#45875) Rage47 válasza Shame21 (#45874) üzenetére


Rage47
veterán

csak ios-en lesz külsős app store, ipadre nem

(#45876) Shame21 válasza Rage47 (#45875) üzenetére


Shame21
csendes tag

Az akkor szopás azt hittem az ipad os is megkapja ezeket. mobil eszköz és sim kártyás verzió is van belőle. Én sose vettem észre különbséget ipad os meg ios között így mindig egy kalap alatt kezeltem a telót meg a tabletet. Akkor marad a mókolás csak jelenjen meg már az új pro mert ha sokkal jobb mint az m2 akkor azt veszek. Bár engem már az oled megvett.

(#45877) consono válasza Shame21 (#45876) üzenetére


consono
nagyúr

:Y sokkal jobb mint az M2???? A notikban sem sokkal jobb, minimális a teljesítmény növekedés..

"In God we trust. All others must bring data"

(#45878) Shame21 válasza consono (#45877) üzenetére


Shame21
csendes tag

Igen az m3 nem nagy ugrás én az egészre értettem hogy sokkal jobb. Mint kijelző, dizájn, funkciók stb. Bár engem már az oled is elég de majd meglátjuk ha egyszer megjelenik😂

(#45879) Malfroy


Malfroy
aktív tag

Az új iPad pro készülékeket április közepén fogja bejelenteni az Apple ?11 Colos és a 12,9 Colos verzió is oled panellel szerelik?

(#45880) r3dsnake válasza Malfroy (#45879) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Erre szerinted tud bárki válaszolni, amíg meg nem jelenik? :D

(#45881) ittakary válasza Malfroy (#45879) üzenetére


ittakary
nagyúr

és aki tudja, az mondja már meg hogy az kiadást megelőző hétvégén mi volt az 5 szám szombat este

haverom kérdezi

[ Szerkesztve ]

(#45882) Shame21 válasza Malfroy (#45879) üzenetére


Shame21
csendes tag

Hát ahány forrás meg youtuber annyi féle információ. Elvileg mindkét pro ba oled lesz 11.1 és 13 colos kijelző. És valszeg márciusban nem lesz bemutatva 26-ra volt tervezve a megjelenés de ma már 27 van.

(#45883) Malfroy válasza Shame21 (#45882) üzenetére


Malfroy
aktív tag

De áprilisban az Apple bemutatja az új modelleket az fix nem?

(#45884) Shame21 válasza Malfroy (#45883) üzenetére


Shame21
csendes tag

Remélem mert nyárra tervezek utazni anyámékhoz és kell valami az utra

(#45885) Gzolo válasza woldy (#45866) üzenetére


Gzolo
senior tag

Szia,

Valószínűleg rosszul detektálja a párosított eszközt. Miután csatlakoztál, válts kézzel Mac OS kiosztásra, utána az az eszköz (tehát pl. az 1-es) mindig ezen a kiosztáson lesz. Nekem K375 van, azon is így működik.

(#45886) r3dsnake válasza Malfroy (#45883) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem fix.

(#45887) Rent


Rent
senior tag

Mivel nem jelent meg márc 26-án sem az oled 11" pro, nem várok tovább. Rendeltem egy 256GB cellular 11" prot (2022) azonnali cseregarival alzába.
Már most se nagyon van a 2022 es ipad prokból sem az icentre sem az istyle üzletekben és mondták, hogy ha megjelenik az új, akkor nem is lesz már ezekből, csak az a pár darab ami jelenleg készleten van.
Azonnali cseregarival viszont, ha már nem lesznek kaphatóak a mostaniak (nem tudják ugyanarra becserélni alzában, akkor elállás, vagy ár beforgatás van), majd beforgatom az árát az újba, ha nem lesz nagyon drága.
Ha meg nagyon drága lesz, akkor örülök, hogy még tudtam az utolsó darabokból venni a jelenlegiből "normális" áron, mert más opció 120 hz-es ipad-re nem lesz, csak a pro, de ha megszűnik a 2022 pár hónapon belül, akkor majd az új rohadt drágán lesz csak. Persze árakat nem tudunk, de én most ezt látom a legoptimálisabb választásnak, viszont mindenképp azonnali cseregarival. :)

[ Szerkesztve ]

(#45888) gaben88


gaben88
őstag

Sima iPad (10. gen.) 2022 vasarlasan agyalok a regi iPad Pro 10.5 helyere. Erdemes Alzaban megvenni pl a ket ev gari miatt vagy hulyeseg es megeri 15-20k-val olcsobban megvenni Haprorol egy aktivalatlant?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#45889) BorsiPisti válasza gaben88 (#45888) üzenetére


BorsiPisti
csendes tag

Pont ezen agyaltam én is, aztán Alza lett belőle. Tokot innen rendeltem: https://www.esrgear.com/products/ipad-10th-generation-rebound-magnetic-case/ Négy nap alatt hozta az Express one. 30% kupon: AFFCH30 Nekem bevállt.

[ Szerkesztve ]

(#45890) zaskar válasza gaben88 (#45888) üzenetére


zaskar
senior tag

Én tavaly váltottam 10.5-es Pro-ról iPad 10-re, és mivel 256 gigás verziót akartam, inkább az 1 év garis bontatlant választottam Hardverapróról. Megjegyzem, nem 15-20 ezer Ft volt a különbség a hivatalos partnerek áraihoz képest, hanem min. 50-60 (Az már más kérdés, hogy vagy két hét után el is adtam, 6 év Pro használat után kissé visszalépésnek tűnt, ezért inkább vettem egy új Pro-t, szintén 1 év garis bontatlant).

(#45891) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok Mindenkinek!
Van lehetőség jelszóval vagy Touch ID-val levédeni appokat?

(#45892) gaben88


gaben88
őstag

Ehhez hasonló olcsóbb tokot nem tudtok? [link] Nagyon tetszik, hogy minimal, ha nincs benne a ceruza akkor nem vastagabb, de van rá mód, hogy az 1-es pencilt is hozzá tudjam csapni és megvan a klasszikus smart cover tulajdonság is.
Illetve fóliából, üvegből mit ajánlottok? :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#45893) F.B.I. válasza gaben88 (#45892) üzenetére


F.B.I.
veterán

Alin van csak nem átlátszó hátlappal.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#45894) KompÓth


KompÓth
csendes tag

Sziasztok!
Ti, akik követitek a témát, szeretnék információt kérni. Jelenleg tudnék venni egy ipad air 5-öt 228.000 Ft-ért, újonnan 36 hó garanciával.
Itt-ott olvastam a híreket, hogy új ipad bejelentésére készülnek air szériában is.
Épp nézegettem a tokot hozzá, amikor egy gyártó honlapján a következőt láttam:


Itt már megjelenik a 6-os széria, ami méretre ugyan olyan mint az eddigiek.

Az a kérdés, hogy szerintetek ennyiért megvegyem most (228), vagy várjak ki az újra? Igazából nekem maga az air 5 is kicsit overkill, mert nagyrészt inkább tartalomfogyasztásra veszem. Ha mondjuk az új 128 gb alap háttértárral jönne nem lenne rossz. :)
Csak hát ugye új modell, magasabb ár.
Szerintetek melyik lenne bölcsebb döntés?

[ Szerkesztve ]

(#45895) Bilux válasza KompÓth (#45894) üzenetére


Bilux
veterán

Ha mostani magas árfolyamot veszi alapul az árazásban az Apple akkor sok jóra ne számítsunk :Y

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#45896) tigerjoco


tigerjoco
tag

Halihó, feleségemnek szeretnék venni egy ipad air 2022-t és azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire élhető a rendszer 64 GB belső tárhellyel? Nyilván vennék egy külső adattárolót is hozzá.

(#45897) Rellind válasza tigerjoco (#45896) üzenetére


Rellind
senior tag

Sima tartalom fogyasztásra szerintem elég. Most megnéztem nekem a 64-ből van még 20GB. A legtöbb helyet foglal az Üzenetek (10GB) :D Youtube 4GB stb... :DDD

(#45898) KompÓth válasza Bilux (#45895) üzenetére


KompÓth
csendes tag

Én is erre saccolok.
Mindegy. Inkább rádobtam még egy kis pénzt és 300-ért lett a 256-os. Nem hiszem, hogy az m1 8GB ram a közeljövőben kifogyna a szuflából.

(#45899) Isti2


Isti2
aktív tag

Hello.
iPad Pro 11 2020 vs 2021 akkuidőben melyik a jobb?
E-book, böngészés filmezés lenne.
köszönöm

(#45900) r3dsnake válasza Isti2 (#45899) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem a 2020. Az M1-es változat akkuidejével nagyon nem vagyok megelégedve. Szerintem feleslegesen erős chip, az iOS korlátaihoz képest.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.