Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) Roland861010


Roland861010
addikt

Nincs megoldás esetlegesen arra hogy teljes képernyőre kiraktam az alkalmazásokat dock módban?
Mert csak úgy sikerül ha az iPad kijelzőn is fut...

(#45502) pzstm válasza CharlieDrop (#45500) üzenetére


pzstm
titán

ha Windows is jó akkor egy Azure-os megoldással simán, ha nem, akkor nem igazán tudok megfelelőt erre (megértelek mert macbook air + ipad Air(M1) kombóval vagyok :B :R )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#45503) stellaz


stellaz
addikt

Ti hogy bírtok ezeken dolgozni? Én 15-17 év laptop után visszaváltottam asztali gépre, nagy monitorra, ergo billentyűzetre és kb egy megváltás. A laptophoz már csak nagyon kényszerből ülök oda, annyira kényelmetlen a kezemnek, a nyakamnak, szűk a kijelző... a tabletet meg pláne el sem tudnám képzelni ilyen célra.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#45504) consono válasza stellaz (#45503) üzenetére


consono
nagyúr

Én is 99%-ban nagy monitor + bill + egér kombóval használom a notit, az iPad kicsi minden szempontból. Meg kompromisszumos...

"In God we trust. All others must bring data"

(#45505) pzstm válasza stellaz (#45503) üzenetére


pzstm
titán

USB-C-vel kirakom egy 34"-os szélesvásznú monitorra ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#45506) CharlieDrop válasza pzstm (#45502) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mondjuk így akár csinálhatnék egy RasPi-t valami linuxszal otthonra…

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45507) pzstm válasza CharlieDrop (#45506) üzenetére


pzstm
titán

Kenyelmetlen twrtalmat fogyasztani rajta a haloban meg airplayel kirakni tv-re a nyaralos kepeket stb ;] :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#45508) CharlieDrop válasza pzstm (#45507) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azon nem akarok tartalmat fogyasztani, az munkára lenne csak ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45509) koxkids válasza Roland861010 (#45501) üzenetére


koxkids
őstag

De, fent három pötty és teljes képernyős mód! Legalábbis nekem ez a streaming szolgáltatók alkalmazásaival működik, gondolom itt is kéne. :K

(#45510) Roland861010 válasza koxkids (#45509) üzenetére


Roland861010
addikt

Próbáltam.
Csak berakja középre.

(#45511) Geller72 válasza pzstm (#45505) üzenetére


Geller72
veterán

Ilyen csatit hol vettél?

(#45512) pzstm válasza Geller72 (#45511) üzenetére


pzstm
titán

USB-C-s a monitor, jart hozza kabel, azzal osszekotom iPad Air-t ami szinten USB-c.

Vagy mire gondolsz? :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#45513) Roland861010 válasza Geller72 (#45511) üzenetére


Roland861010
addikt

Veszel egy ehhez hasonló hubot vagy olyan monitort amin van Type-c csatlakozó ami képes kép fogadására.

(#45514) Geller72 válasza pzstm (#45512) üzenetére


Geller72
veterán

@mindkettőtöknek (köszönöm).
USB-C to HDMI (és vagy DP) csati kellene. Létezik elvileg. :U Viszont a fent linkelt adapter ennyiért tényléeg ok, ha hibátlanul működik. (M1 chipes 12.9-es Pro-ról..) :)
:R

[ Szerkesztve ]

(#45515) CharlieDrop válasza Geller72 (#45514) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Prohoz érdemes TB4-es elosztót venni, kb. bármelyikkel működik, én Air5-höz egy Kingston elosztót használok, az is megteszi. :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45516) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

Én Pc-s vagyok, amúgy Iphoneom van és szeretem is meg stb. De az Ipadhoz nem annyira értek.

Tesóm akar venni Ipad-et, repülőn filmezni, meg otthoni pár okos rendszer kezelésére.
Honnantól érdemes megvenni az ipad-et? Nem szereti ha lassú valami.

Én egy Ipad Pro 4gen 2020 körülire gondoltam, vagy már manapság ez is elavult?Ár érték arányban melyiik a legajánlottabb? Vagy vegye meg a legújabbat?
Ha viszont új akkor Air vagy pro ?

Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#45517) Alex91 válasza Kiskokó (#45516) üzenetére


Alex91
félisten

Erre? iPad 9, szerintem…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45518) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!
FE File explorer Pro-val szeretnék egy Win11es shared mappát elérni. A helpben írottak szerint beállitottam windowsban az adott mappát. A file explorer fel is ajánlja a lehetőséget hogy adjam hozzá a PC-t, viszont a user name és password beírása után permission denied-ot ír. Mit ronthatok el? A jelszó gondolom az a PIN lenne amivel a PC-re is bejelentkezek. A felhasználónév ahogy olvastam domain\user name alakban kell megadni amit a cmdben ‘whoami’ paranccsal kerestem ki. Másik PCn gond nélkül látom a megosztott mappát bármiféle jelszó nélkül.

(#45519) Acula M.D. válasza CharlieDrop (#45496) üzenetére


Acula M.D.
tag

A fenti diszkusszióhoz fűzném hozzá a tapasztalataimat. 12,9es iPad pro-m (az M1 előtti utolsó változat, de már előtte is volt egy korábbi modell) van Magic keyboarddal. Még egyszer nem hiszem hogy vennék ilyen gépet, főleg nem ezzel a keyboarddal. Szinte minden nap hurcolom magammal. Főleg böngészésre használom a munkában (munkával kapcsolatos dolgokra, mielőtt valaki felhúzná a szemöldökét), néha otthon youtube. Főleg az utóbbi időben húz fel egyre jobban, mert másra számomra túl körülményes a használata. Én még a lightroomot sem bírom ki rajta, pedig mások esküdnek rá hogy mennyire jó használni. Pár napja a Photoshopot próbáltam ki, kb 200-ra ment fel a vérnyomásom. Ehhez jön hozzá, hogy nagyobb! tömege van mint egy Macbook Airnek, amivel egyszerűen egy napon sem lehet említeni “produktivitás” szempontjából. Számomra bármiféle “komolyabb” feladat egy kínszenvedés, sokkal jobban jártam volna az Airrel,( vagy egy kisebb iPaddel, az legalább nem húzná úgy a vállamat).

(#45520) consono válasza PTomi92 (#45518) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem a PIN nem elég ilyenkor, hanem a tényleges jelszó kell. A másik gépen meg gondolom ugyan abba az MS accountba vagy bejelentkezve, azért megy.

"In God we trust. All others must bring data"

(#45521) Geller72 válasza Alex91 (#45517) üzenetére


Geller72
veterán

+1

(#45522) Geller72 válasza CharlieDrop (#45515) üzenetére


Geller72
veterán

Köszi a válaszokat. Linket esetleg kaphatok?
:R

(#45523) mr.tamasbiro válasza Kiskokó (#45516) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

ipad 9

(#45524) CharlieDrop válasza Acula M.D. (#45519) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Megértem, sokat számít, hogy az Air5 kicsi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45525) Acula M.D. válasza CharlieDrop (#45524) üzenetére


Acula M.D.
tag

Úgy értettem hogy a Macbook Airrel jobban jártam volna, mert idővel rájöttem hogy útközben is szükségem van egy rendes OSre. Az iPaden még a böngetés is kényelmetlen tud lenni, ha sok tabot használok. És ha már ekkora tömeget viszek magammal, akkor azt tudjam használni mindenre (“elvárom” hogy egy ekkora kiterjedésű és tömegű géppel mint az iPad pro+magic keyboard “rendesen” tudjak dolgozni). Az egyetlen előny amit jelenleg látok az a beépített SIM-kártya.

(#45526) Roland861010 válasza Acula M.D. (#45525) üzenetére


Roland861010
addikt

Miért nem kényelmes a több tabos netezés ha már van magic keyboardod is?
De ezt mindenki maga érzi.

Nekem csak a virágbolt használta hiányzik iPadrol.
Ha ezt megtudnám oldani semmi bajom nem lenne vele.

(#45527) PTomi92 válasza consono (#45520) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Köszi a tippet. A microsoft account email címem és a hozzá tartozó jelszó kellett.

(#45528) consono válasza PTomi92 (#45527) üzenetére


consono
nagyúr

Örülök, hogy tudtam segíteni :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#45529) Geller72 válasza Acula M.D. (#45525) üzenetére


Geller72
veterán

Én sem értelek. :). Eleve van olyan lehetőséged, hogy több ablakos böngészés, de a több tab sem probléma, ha van egy billed és egy egered, akkor gyakorlatilag van egy Mac Air-ed is egyben. Én pont hogy ezt a noti dolgot akartam ezzel áthidalni, mert nekem meg a legtöbbször bőven elég a tab, és sokkal használhatóbb, kézbevehetőbb a nem komoly melóra. És már nagyon elegem volt abból, hogy teló+tab+noti+asztali gép. Most teló meg tab van és az én igényeimnek ez bőven pont jó. :). Nyilván van, akinek nem, annak meg egyszerűen át kell gondolnia, hogy mi a legjobb. Olyan is van, amikor sajnos szinte mindegyik kell az általam felsoroltakból. Ezt neked kell tudnod. :R.
Nekem az M1 chipes 12.9-es Pro bőven elég képszerkesztésre, video editálásra a drónos és egyéb munkákhoz. Nekem nem pénzt keres a "flotta", saját használatra ez nekem bőven elég. Akinek viszont igen, az gondolom, nem ilyen "gépparkkal" tolja. :D.

(#45530) Acula M.D. válasza Roland861010 (#45526) üzenetére


Acula M.D.
tag

Szinte mindent meg lehet oldani iPaddel is, csak nem olyan hatékonyan (meg sokszor nagyon körülményesen) mint egy desktop szintű operációs rendszerrel. Főleg ha egyidejűleg több alkalmazást kell használni. A fenti példámnál maradva, a Photoshoppal szerettem volna egy fotómontázst csinálni, és míg neten kerestem még alapanyagot, addig a Photoshop nem maradt a memóriában, bezárta az aktuális fájlt (még jó, hogy legalább elmentette). Persze, biztos túl sok megnyitott appom volt, vagy böngészőfülem, de nehogy már ilyenre kelljen figyelni, ilyen egy desktopom nem történne meg. Szóval nekem ebben a méretben túl kompromisszumos, egyáltalán nem “gyakorlatilag Macbook Air”.

(#45531) Roland861010 válasza Acula M.D. (#45530) üzenetére


Roland861010
addikt

Én nem is mondtam, hogy egy air. De akkor miért nem adod el és veszel egy airt?

(#45532) moleculez válasza Geller72 (#45529) üzenetére


moleculez
veterán

Én most el is adtam az Air 4-t. Mióta befejeztem az egyetemet nem találtam neki munkát. Rakosgattam ide-oda, meg egy héten 1x feltöltöttem. :N Amire a teló nem elég oda kell asztali OS/ bill, szóval most iphone + macbook.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#45533) Acula M.D. válasza Roland861010 (#45531) üzenetére


Acula M.D.
tag

Bocsánat, az a rész Geller72-nek szólt! :R Én egyébként örülök, hogy sokan, így ti is megelégedettséggel használjátok! Nyilván van sok pozitív tulajdonsága is, én csak kicsit egy más szemszögből is meg akartam mutatni, hátha valakinek segít a vásárlásban.

(#45534) Roland861010 válasza Acula M.D. (#45533) üzenetére


Roland861010
addikt

Teljesen jogos. Amiket írsz most miattad én is eladom ... De tényleg.

(#45535) knoxhu


knoxhu
senior tag

Gyerek utazási közbeni deaktiválásához keresek ülésre erősíthető iPad tartót, 10.2 (2021) iPadhez. Neten van ezer féle de szívesen vennék tippeket olyantól akinek bevált valamelyik típus. Köszönöm!

(#45536) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Én azt is megbántam, hogy Air5öt vettem a sima ipad9 helyett. Annyi az előnye, hogy jobb a hangszóró, meg minimálisan a kijelző, meg szebb maga az eszköz. De pl a touchID rosszabbul működik, kényelmetlenebb helyen van szerintem, az iPadOS meg annyira le van butítva, hogy az M1 procit nem tudom mire lehetne kihasználni. A stage manager elég buta megoldás még mindig és körülményes dokkolóra kötve is, én is ha akármilyen összetettebb feladatot akarok csinálni akkor inkàbb laptop/asztali gép. Szerintem a tablet tényleg csak tartalomfogyasztásra jó, videónézés, böngészés social media, böngészés, arra viszont kényelmesebb mint egy laptop, de bőven elég a legalapabb ipad is.

[ Szerkesztve ]

(#45537) xhege válasza PTomi92 (#45536) üzenetére


xhege
addikt

Én is pont így vagyok vele. Tartalomfogyasztásra, de még fotók szerkesztésére is tökéletesen jó az iPad 9, minden másra a MacBook Airt használom. :K

(#45538) Geller72 válasza moleculez (#45532) üzenetére


Geller72
veterán

Az a helyzet, hogy ha nem használnám melóra, akkor is megtartanám a pro-t. Sokat vagyok külföldön, ahova az asztali gépet eleve nem viszem ki, a noti meg kényelmetlen, sokszor asztal sincs a szálláson a szobámban, ahova le tudnám tenni, de nem is azért mellőzöm már egy ideje a lapost, hanem mert ahogy említettem, a pro-ból is tudom amolyan lapost kreállni külső billel és egérrel, ha kell, aztán este meg sokkal kényelmesebb az ágyban fekve "tartalomfogyasztani" és ha megunom, csak leteszem. A lapost nem tudod kényelmesen tartani..stb. "Ölben" fogva a 12.9-esnek már elég nagy a kijelzője egy esti film megnézéséhez, kis helyen elfér a cuccaim közt. Nagyon sok mindent meg tudok oldani telóról is, és meg is oldok, de pl este, ha sok mindenkinek kell üzit írni, facse, msn, imessage, insta..stb xar, oda jobb a pro, billel, egérrel. Gyorsabb, kényelmesebb. Nagyon régóta kísérletezgettem, hogyan lenne jobb, nekem ez a legjobb konfig. De ahogy írtam is, mindenkinek más az igénye, ez teljesen érthető. :). Sokszor voltam úgy, hogy nekem nem kell tab, de aztán nagyon hamar kiderült, hogy a tab biztosan kell a teló mellé és én lepődtem meg a legjobban, hogy a notit tettem le végül. Asztali gépem mindig is volt, többnyire játékra, de ha itthon vagyok, vagy ki tudom vinni, akkor egyértelműen sokat használom azt is.

(#45539) Roland861010


Roland861010
addikt

Azért el megy az Apple a pi..vagy esetlegesen a GeforceNow...
Előfizetem rá és a lost ark tökéletesen menne de az egeret nem kezeli a játék vagy az iPad csak az érintőkijelzőt bezzeg a billentyűzet az működik...

(#45540) Geller72 válasza Roland861010 (#45539) üzenetére


Geller72
veterán

Kontrollerrel próbáltad? :U

(#45541) Roland861010 válasza Geller72 (#45540) üzenetére


Roland861010
addikt

Az a baj hogy ez így kényelmetlen ..kicsi is csúnya is ha pedig kirakom tv-re még rosszabb mert kiterjesztve egyáltalán nem működik semmi...

(#45542) CharlieDrop válasza Geller72 (#45538) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem inkább az a bajom, hogy amire munkára kellene az nincs iPadOS-en, szóval itt is attól függ, hogy kinek mi a munkája.

Én szeretem a stage managert, de azzal egyetértek, hogy az iPadOS limitációi miatt semmi értelme az M prociknak, nagyrészt.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45543) cmd3


cmd3
tag

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni a fórumban de egyértelmű választ nem találtam. (Talán nincs is vagy ha van akkor az elég szubjektív)
Nagyjából 6-8 éve nincs se asztali pc-m se laptopom. Illetve céges laptopom van de azt csak nagyon minimálisan használom privát dologra. Eddig mindent meg tudtam telefonról oldani. Ha valami nagyon nem ment akkor azt a laptopról. Jelenleg egy Iphone 13 minim van ezt használom tartalom fogyasztásra(streaming, youtube) meg úgy mindenre (igen egy minit :DD ).
Viszont most felmerült bennem egy iPad 10 gondolata. Véleményetek szerint érdemes lehet beruházni egyre vagy ha eddig megvoltam nélküle akkor felesleges.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#45545) Lali-213 válasza cmd3 (#45543) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Hogy felesleges vagy sem, azt megmondani én nem tudom. :) Szerintem érdemes valahol megnézned élőben is, hogy neked tetszik-e az iPad működés közben (Media Markt vagy iStyle) vagy ha egyből vásárlásra adnád a fejed, talán egy használt készülékkel is tehetsz egy próbát, így kisebb a befektetett összeg és az anyagi veszteség, ha mégis túladnál rajta.

Kellemesebb a nagyobb kijelzőn tartalmat fogyasztani, az biztos. A lányon pl. nagyon szívesen nyomkodja. :)

(#45546) moleculez válasza cmd3 (#45543) üzenetére


moleculez
veterán

Én azt szoktam mondani hogy ki kell próbálni: az iPad vagy abszolút felesleges valakinek vagy nem fogod érteni hogy éltél eddig nélküle. Vegyél egy jó állapotú használtat, legroszabb esetben minimális bukóval eladod🤷🏼‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#45547) Geller72 válasza cmd3 (#45543) üzenetére


Geller72
veterán

Úgy gondolom, hogy ha többnyire mindent meg tudsz oldani a telefonoddal, de néha mégis kevés, és főleg tartalomfogyasztásra használnád, annak az iPad egy megváltás. Szerintem. :R

[ Szerkesztve ]

(#45548) bostone válasza cmd3 (#45543) üzenetére


bostone
addikt

Nem kényelmes kézben tartani hosszú távon. Biztosan hozzászoktál a kompakt mérethez, hogy csak előrántod a zsebedből.

(#45549) CharlieDrop válasza bostone (#45548) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Naja, billentyűzettel is “fejnehéz” :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45550) Cyberbeni válasza cmd3 (#45543) üzenetére


Cyberbeni
addikt

YouTube reklámok nézésére én biztos nem vennék iPadet. Plusz több, mint egy éve nem jött új iPad, ha a legújabb kell, akkor már megvárnám a következő szériát. De egyébként meg alap felhasználásra inkább iPad 9. Vagy ha a céges laptophoz használt usb-c hubbal esetleg ki akarod tenni monitorra, akkor iPad Air 5. De ahelyett is azért megfontolandó, hogy iPad 9 plusz egy 10W-os Intel procival szerelt mini PC. Vagy 100k alatt lehet kapni normális 32"-os full hd tv-t, abból ha veszel 2-t, azon több youtubeot lehet nézni, mint az iPad 10-en és árban kb ugyanott vagy.

De ha játszani is akarsz rajta, akkor jó az iPad.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.