Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24502) elprimo válasza #05304832 (#24501) üzenetére


elprimo
junior tag

Még mindig nem értjük miért akarod kitalálni megszabni ki mire és miért használ egy tabletet :F

(#24503) #95561216


#95561216
törölt tag

Most hogy lesz valamiféle egér támogatás, felmerült, hogy lehet-e jó méretű 4:3-as monitort kapni a méregdrága eizokon kívül?

(#24505) elprimo válasza #05304832 (#24504) üzenetére


elprimo
junior tag

Úgy tűnik itt senki nem ért téged akkor ;) Madwe kolega leírta a lényeget a megnyilvánulásaiddal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#24506) Madwe válasza #05304832 (#24501) üzenetére


Madwe
nagyúr

1. Excelre a legutolsó dolog lenne egy tablet amit használnék, az kétségtelen. De otthon nem szerkesztek excelt csak iszonyat ritkán.
2. Van pár játék műfaj amikre jó, pl local coop címekből van ami kifejezetten tableten jó. Én ugyanakkor nem használom játékra, de ha épp összegyűlik 2-4 ember néha előkerül körünkben is...
3.attól függ mit nevezel munkának. Egy designer, fotós, filmesnek van olyan munkafolyamat, amire jobb egy tablet. Nem az egészre, de bizonyos szakaszokra igenis jobb.
4. Na ebben nem értek egyet- 12.9es legnagyobb van nekem. Sokkal kényelmesebb fekve s kanapéban fetrengve is a böngészés, még ennek a hsznek az írása is, szemben egy laptoppal! Asztalnál fordul a kocka, de kanapéban verhetetlen. Persze valamennyi bicepsz nem árt mellé, tessék kondiba járni :)
5. Utómunkára csak ipad vs csak imac esetében én is utóbbit választanám. De van olyan rész ami kellemesebb ipaden. Ahogy pl egy esküvői fotós is hamarabb fog előkapni a helyszínen egy ipadet szerkeszteni mintsem egy macet pláne egy imacet :)

szerintem egy fotós utómunka (profi szonten... hétköznapira bőven elég ipad is) egy excel használat és munka az nem a hétköznapi szint s ami alatta van az átlag alatti. Én nem szerkesztek otthon excelt és fotókat gyakran. Én nem akarok otthon ilyenekkel foglalkozni, mert nem tartozik az életemhez. Az, hogy böngésszek, oktató videókat nézzek, fórum hszeket írjak, menedzseljem a nasom, smseket írjak, emaileket, ynab-et menedzseljem, naptár stb, szóval a tényleg átlag dolgokat, arrasokkal kényeémesebb, jobban bírja, gyorsabb és olcsóbb is mint egy mac. Az évi 1db excel szerkesztést túlélem numbersben is :)

szóval nyilván felhasználófüggő, kinek mi az igénye - de azt sehol senki nem állította, hogy excelezésre ipadet kell venni :) ahogy ha pl dolgoznom kell akkor én is hazahozom a céges mbp-t, de jobb szeretem, ha ilyen eszköz nincs itthon. Eleget nyomkodok én olyat a munkahelyemen... (halkan megsúgom, h én szemét ha tényleg muszály, azt az évi 1db privát használatra szükséges excelt munkaidőben rakom össze a gépen :) megint halkan jegyzem meg, h a jellemzően privát használatra gyártott excelek 99% kiváltható appal, ami sokkal jobb az adott kérdéskörre. Ezért se érzem pl az excel hiányát, hiszen amire más azt használ magán célra, arra én jellemzően appokat. Ynab, pl, ha már szóba hoztam :) amiknek nagy előnye továbbá, hogy adott appnak van telefonos és órás verziója is jellemzően, így tényleg promt tud bevinni ember értékeket...

[ Szerkesztve ]

(#24508) Jano_023 válasza #95561216 (#24503) üzenetére


Jano_023
őstag

Nézd vissza a topickot. Volt róla szó hogy találtak benne bt és vezetékes támogatást is

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#24509) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Így hogy elő jött a 2017 vs. 2018 iPad Pro téma, azt szeretném kérdezni hogy mennyire “jellemző” manapság az új Pro házának elhajlása? Régebbi konstrukciók elég jól bírták a strapát, hallani a ilyen híreket mostanság is? Megjelenéskor sok ilyen hír felöppent.

[ Szerkesztve ]

(#24510) SidCorky


SidCorky
senior tag

Van valami lehetőség arra, hogy tavalyi iPad Pron két külön alkalmazást futtassak külső monitoron és a saját kijelzőjén, vagy még csak a tükrözés megy? Már bőven tart ott a dolog, hogy újságírói feladatokra le tudjam cserélni a notit egy iPad Prora, Word van rá, írni lehet rajta bt billel, mellette tudok egy Safarit is nyitni, ráadásul könnyebb is, egyedül az hiányozna, hogy egy kijelzőn legyen a Word amiben dolgozom, mellette egy böngésző ablak, egy másikon meg menne az emailezés, skype, Messenger, meg esetleg plusz egy böngészőablak, ha a Word mellé nem elég az egy.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#24511) #95561216 válasza Jano_023 (#24508) üzenetére


#95561216
törölt tag

Fu, ezt a választ hogy sikerült összehozni? :D

(#24512) SidCorky válasza SidCorky (#24510) üzenetére


SidCorky
senior tag

+1: Új Minin/Airen/Pron kiválasztható a fhd felbontás youtube appban? iStyleban csak böngészőben tudtam megnézni, appot nem lehetett letölteni, 720p volt a max.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#24513) kezo0 válasza SidCorky (#24512) üzenetére


kezo0
addikt

Új minin igen.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#24514) smc válasza SidCorky (#24512) üzenetére


smc
addikt

Tudomásom szerint az összes ios eszközön FHD a maximum felbontás az appban. Ios 13-ban már a böngészőben is az lesz.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24515) pauliboy23 válasza SidCorky (#24512) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Igen, "sima" iPad-en is fhd.

(#24516) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Hosszútávra (értsd, még mindig van egy iPad Mini 1Gen-ünk. :D) a képen látható három iPad közül melyiket lenne érdemes megvásárolni?

Netezésre, filmezésre, Netflix, HBO Go -ra kéne. Előny ha az apple pencilt támogatja a jövőre nézve esetleg.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24517) smc válasza V.Stryker (#24516) üzenetére


smc
addikt

Mákod van mert mindegyik támogatja. A pro viszont négy hangszórós, 120hz-es kijelző és laminált (az air is), picit több rammal. Talán a procija picit lassabb, de attól még én azt venném.
Hacsak nem elég a sima iPad nektek erre a célra, mert igazából elég.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24518) Serpiko válasza V.Stryker (#24516) üzenetére


Serpiko
addikt

Pont ezekre használom szerintem iPad 2018.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#24519) elprimo válasza V.Stryker (#24516) üzenetére


elprimo
junior tag

Pro 10.5 ben a 4 hangszóró és 120hz nagyon nagy előny a többihez képest, azt venném egyértelműen ha van rá mód .

(#24520) V.Stryker válasza smc (#24517) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mármint miben van több ram?

A többieknek is köszi. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24521) mouzrr válasza V.Stryker (#24520) üzenetére


mouzrr
őstag

A 2017es Ipad pro az iStylenál akciós, sokkal olcsóbb mint az általad nézett helyen. :K

(#24522) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!
Ipad6/ios a terv. A fiam megkapja, beallitjuk a kodot, touch IDt neki, bankkartya adatokat tolem - mert ugye ez kell az apple IDhoz.
Ilyenkor elvileg a teljes a kontrollja a rendszer felett. Hogyan tudom megoldani, hogy ha az ove a kod es a touch ID akkor sem tudjon vasarolni a store-ban, azaz ne tudjon a bankkartya terhere semmit megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#24523) Madwe válasza Lipton (#24522) üzenetére


Madwe
nagyúr

létre tudsz hozni úgy is apple id-t, hogy nem adsz hozzá bankkártyát - ingyenes app megvételével kezd, majd létrehozol ott apple id-t s ott lesz a none mint lehetőség :)

(#24524) Lipton válasza Madwe (#24523) üzenetére


Lipton
őstag

Koszi!
Valamiert ugy emlekeztem, hogy nem megy nelkule tovabb es meg probaterhelest is csinal.
Kesobb gondolom ha venni akarunk valamit akkor megadom es azutan torolhetem is a bankkartyat ugye?

(#24525) smc válasza V.Stryker (#24520) üzenetére


smc
addikt

Pro 4 giga, air 3, sima 2
Ha jól tudom.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24526) V.Stryker válasza smc (#24525) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Eldőlni látszik... a régi iPad Pro nem rendelhető már és nincs raktáron.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24527) Ringman válasza V.Stryker (#24526) üzenetére


Ringman
nagyúr

mármint hol?

a telekomos ipad pro 46k-val drágább, mint az istyle-os alapmodell, a sima ipad 2018 is a bőven drágább, mint a 117k-s listaár.

(#24528) Jano_023 válasza Ringman (#24527) üzenetére


Jano_023
őstag

Sziasztok, szóval megrendeltem a 10.5 ipad prot. A kérdésem milyen billentyűzetet ajánlotok hozzá? Van valaki akinek van valami jó ötlet? Köszönöm.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#24529) elprimo


elprimo
junior tag

Szerintetek van olyan tablet TARTÓ, ami arra lett tervezve hogy ágyban lehessen kényelmesen használni,és itthon lehet rendelni ? Valahogy úgy képzeltem el hogy a két lába a csípőm mellett lenne a tartó felülete pedig a hasam fölé lógjon 5-10 centire.

(#24530) Ringman válasza elprimo (#24529) üzenetére


Ringman
nagyúr

laptophoz való van - ilyesmi kellene?

[ Szerkesztve ]

(#24531) V.Stryker válasza Ringman (#24527) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az istyleban a cellular verzió pont annyi, mint a T-nél ha nem számolom azt az 500 forintot a T javára. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24532) Oldman2 válasza elprimo (#24529) üzenetére


Oldman2
veterán

A nejem ilyet használ.

(#24533) elprimo válasza Ringman (#24530) üzenetére


elprimo
junior tag

Ilyesmire gondoltam, de nekem mindegy igazából hogy van kivitelezve a tartó, 2 dolog ami nagyon fontos, állítható legyen a döntése, és a hasam felett helyezkedjen el .

(#24534) Ringman válasza V.Stryker (#24531) üzenetére


Ringman
nagyúr

ok, az nem látszott a képkivágáson, hogy a sima ipad az cellular, vagy nem.

az ipad pro 10.5 cellular viszont 190k az istyle-ban, ott komolyabb a difi árban.

(#24535) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Ipad 3-hoz hálozati töltött kell vennem.
Tudnátok segíteni?

(#24536) V.Stryker válasza Ringman (#24534) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De végülis igazad van... bezsákoltam egy 512gb-os Pro 10.5 -t 199k-ért. Szerintem az nagyon nem rossz.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24537) ArrayOfLilly válasza Lipton (#24524) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Magadnak is csinálsz apple id-t, családi megosztásba felveszed a gyereket gyerekként, beállíthatod, hogy fizethessen a te kártyádsal, engedélykérés után.

http://www.arrayoflilly.com

(#24538) DaveHutt válasza elprimo (#24519) üzenetére


DaveHutt
őstag

Felesleges a 120HZ HBO GO/Netflix/filmre. Sima ipad vagy újabb Air elég neki.
V.Stryker: bármelyik elektro outletben olcsóbbak ezek a tabletek egyébként.

(#24539) jófejsrác válasza DaveHutt (#24538) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Szerintem a 4 hangszóró elég nagy deal ha nem fülessel vagy BT hangfallal nézi - Persze ez önmagában nem éri meg a felárat.

(#24540) mouzrr válasza DaveHutt (#24538) üzenetére


mouzrr
őstag

Szerintem csak a kijelző miatt is megéri a pro(meg az air, ha jo tudom az is laminalt?) . A 2018as Ipadnek rettentoen tukrozodik a kijelzoje.

(#24542) elprimo válasza mouzrr (#24540) üzenetére


elprimo
junior tag

A pro nak sem sokkal jobb , simarol váltottam :) 10% a különbség kb .

(#24543) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Nem tudom mit mondtok hogy nagyon tükröződik a 2018 as pad.
Nem tűnik fel pedig naponta használom.
Szobában semmi hiba.
Nem a parton kell használni.
Normál használatban tökéletes.

(#24544) Serpiko válasza mr.tamasbiro (#24543) üzenetére


Serpiko
addikt

Egyetértek nekem is iPad 2018 van. Azért kicsit tükröződik, de nem vészes illetve zavaró kibíróm. Nyilván a pro jobb ez nem kérdés, de nekem ez elég amire használom tökéletes.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#24545) V.Stryker válasza #05304832 (#24541) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Cellurárosból csak egy nem tetsző színben volt 256 tárhellyel, a 64gb-osból volt, de 189k-ért celluraros, akkor már inkább a nagy tárhely.

Egyébként a mostani is celluráros és soha nem használtuk úgy. Míg volt céges netem, addig az volt benne, de kihasználatlanul. Amúgy a cégnél is az lett a policy , hogy a mobilelőfizu mellé van net és ha szükség van rá, akkor onnan megosztjuk mobillal a notiknak.

Amúgy ipadnél lehet fiókokat létrehozni? Mármint bejelentkezési fiókokat? Nekem külön, akkor az én alkalmazásaim jönnek be, kölön a feleségemnek és külön a gyerekeknek? Így nem babrálnánk egymás cuccait. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24546) jófejsrác válasza V.Stryker (#24545) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Sajnos nem lehet.

(#24547) V.Stryker válasza jófejsrác (#24546) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pedig találtam a neten ilyen 2011-es videót amin erre mutat lehetőséget. Megszünt?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24548) Oldman2 válasza V.Stryker (#24545) üzenetére


Oldman2
veterán

Csak a Cellularos verzióban van GPS. Nem a mobilnet lehetősége, hanem ez dönt sokak esetében az LTE verzió melett.

(#24549) Comes


Comes
tag

Sziasztok!

Én is Ipad vásárlása előtt állok...

Kb. 3 éve vásároltam egy Ipad Air-t és nagyon nagyon imádtam...

Két ipad között vacillálok.. Ipad 2018 és Ipad Pro 11"..

Elsősorban itthon használnám, néha képek szerkesztésére, videók vágására és konvertálására, másodsorban pedig oktatásra (eü-ben, szemléltetés céljából bizonyos mechanizmusok prezentálása a hallgatók felé..)..

Melyik érné meg mindenképpen hosszabb távon, és melyik észszerűbb választás ?

Segítségeteket köszönöm! :)

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#24550) Noxy válasza V.Stryker (#24547) üzenetére


Noxy
veterán

Netre bármilyen videót fel lehet rakni. Csak a fantázián múlik, meg azon, hogy hányan fogják be nyalni. :U
Pld ilyent is: [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.