Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) Urgot válasza markknight (#25650) üzenetére


Urgot
kezdő

Bug, gyari vissza állítás megoldja

(#25652) birorichard


birorichard
őstag

Van valakinek Air 2-je? Mi a tapasztalat a 13-mal? Nekem az, h eljart felette az ido. :/ Az igazsaghoz hozzatartozik, h nem fullos az akksi, mert lassan 3 eve hasznalom, de ilyen gondok meg egy hete a 12-vel nem voltak. Osszessegeben lassabb, recegosebb a rendszer, fooldalon lapozasnal az olyan oldalakon, ahol sok app van group-olva, iszonyat csunyan akad minden alkalommal (a kevesebb ikon modban is). Csinaltam egy hard reset-et is, hatha... de nem segitett. A 11-12 valtast kovetoen biztam benne, h tulvagyunk mar azon, h egy frissitestol igy elszall egy regebbi eszkoz teljesitmenye, de hat ugy latszik, hogy nem. :((

[ Szerkesztve ]

(#25653) Alex91 válasza birorichard (#25652) üzenetére


Alex91
félisten

En eleg furgenek erzem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25654) birorichard válasza Alex91 (#25653) üzenetére


birorichard
őstag

Nem tudom akkor tenyleg... A legelso betat mikor felraktam, ugyanez volt a helyzet, downgrade-eltem is a 12-re, hogy hasznalom majd inkabb akkor, ha lesz vegleges, mert ez igy gyatra, de total ugy maradt ez a resze, mint amilyen akkor volt. :/
Olyan gagyi androidos tablet feelingje lett az egesznek.

[ Szerkesztve ]

(#25655) CharlieDrop válasza birorichard (#25652) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nálam semmi baj. Nem is tudom mióta használom pedig.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#25656) birorichard válasza CharlieDrop (#25655) üzenetére


birorichard
őstag

Atrendeztem kicsit, szetszortam a group-okat, most mar sokkal jobb. A masodik oldalon volt kb ~100 app csoportokba rendezve, ez nem tetszett neki, valami cacheeles nem mukodhet vagy nem tudom. Ettol fuggetlenul szanalmas, h egy os 7. foverzio (redesign ota) final release-e igy viselkedjen, na mindegy, remelem javitjak.

(#25657) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Másnál működik rendesen az automatikus night mód?

(#25658) Audison válasza birorichard (#25654) üzenetére


Audison
senior tag

Nekem is Air 2 van az új rendszerrel. Semmi probléma nincs, szerintem jobb mint 12-vel.

(#25659) CharlieDrop válasza birorichard (#25656) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mindjuk tény, nincs 100 app rajta

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#25660) kezo0 válasza Maxxy10 (#25657) üzenetére


kezo0
addikt

Az működik. Eddig úgy használtam, hogy napnyugtától napkeltéig, most konkrét időpontokat adtam meg a be- és kikapcsolására.

Ezt viszont továbbra sem akarja befejezni, pedig most már vagy 40-50 órát volt töltőn, zárolva a mini 5.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#25661) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!
Szinten ismerosom erdeklodik: nagy a különbség az uj 2019es iPad es a tavalyi kozott, vagy nem eri meg azt a +40 ezret?

Samsung Galaxy A55 5G

(#25662) cigam válasza DrDobos (#25661) üzenetére


cigam
félisten

Nagyobb kijelző, és +1GB RAM.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25663) jófejsrác válasza birorichard (#25656) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nekem is ilyen volt lapozasnal az X, de a 13.1.1 majdhogynem orvosolta ezt a problémát . A “második” főoldalon csak mappaim vannak teli appokkal és ezt nem szereti az új verzió . 12-nel ezzel semmi gond nem volt.

Viszont hozott annyi újítást a 13, hogy ne akarjak vissza menni a 12esre. Főleg hogy az óra már a 6os van, így ha akarnék sem tudnék :DD

ui.: helyesbítek, ótvar szarul beszaggat, ha főoldalt váltok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25664) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Gondolkodom a Mini 4 cseréjén. 3 éve van meg, maximálisan elégedett vagyok vele. Semmi gondom nem volt ezidő alatt. Viszont jó lenne méretben kicsit feljebb lépni, és a 11 hüvelykes iPad Prot szemeltem ki. Gondolom komoly előrelépés lenne. Tegnap nézegettem tokokat is. Üveg fólia alap lesz rá. Ez lenne az eddigi befutó, bár nem tudom, hogy töltődik e a toll benne, de gondolom igen. Illetve azt sem tudom, hogy szükségem lenne e a tollra. Netezni is lehet vele? Vagy ujjal kényelmesebb? :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#25665) Grougon válasza kezo0 (#25660) üzenetére


Grougon
tag

A 26000 fotón nekem is lassan rágja át magát :D

(#25666) ittakary válasza Scholes9 (#25664) üzenetére


ittakary
nagyúr

ezzel a tokkal el lehet indulni a legundorítóbb iPad versenyen, az tuti :D

(#25667) cigam válasza cigam (#25662) üzenetére


cigam
félisten

Ja és a smart konnektor is újdonság merthogy a billentyűzetes tokot is rá lehet már cuppantani. Talán ok okozati összefüggés is, hogy azért növelték meg a kijelző méretét, hogy ne nézzen ki hülyén a smart keyboard-ra cuppantva.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25668) F.E.K.. válasza Maxxy10 (#25657) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nálam igen (mini 4), kedvelem is rendesen :)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#25669) kkdesign válasza ittakary (#25666) üzenetére


kkdesign
senior tag

Én is elkezdtem ezt gépelni, hogy ne sertodjon meg de ez elég undorító tok egy olyan szép tablethez :DDD Aztán kitöröltem, de így már be merek csatlakozni egy +1el ;] Szóval szerintem ez a készülék megér egy sokkal szebb tokot is! :) ha nem sürgős akkor aliexpressen ilyen árban egész szuperek is vannak, bár én a 17es simához nézelődtem, azoknál ez az árszint már minőségi

(#25670) cigam válasza kkdesign (#25669) üzenetére


cigam
félisten

Ízléseken és ficamok. Miért akkora probléma, ha neki ez tetszik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25671) Ringman válasza cigam (#25670) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy csak egyszerűen meg akarja védeni a tabletet, mondjuk ha leesne

(#25672) koma106 válasza Scholes9 (#25664) üzenetére


koma106
senior tag

Biztosan töltődik a toll (ha úgy van a tablet mellett, hogy rátapadjon a mágnessel - fotón nem így van). Amúgy én a 11 colos Pro-ról egy hónap után minire váltottam, mert azt vettem észre, hogy nem használom - szinte mindent inkább mobilon intéztem, macerás volt elővenni. Maga az eszköz mindig lenyűgöz, de mégsem venném meg újra. Mini 5 viszont bejött, állandó használatban van, úgy néz ki nekem ez a méret az ideális. A Pencil 2 hiányzik, fényévekkel jobb élmény volt (jobb a fogása és nkönnyű tölteni), mint ez első generáció, kár, hogy nem kompatibilis a minivel...

-

(#25673) smc válasza koma106 (#25672) üzenetére


smc
addikt

Egy Mini pro jöhetne már :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#25674) *Mukeey* válasza smc (#25673) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Talán jövőre lefaragják a kávákat. Bár nekem tetszik a retro dizájnja, meg igy kényelmes fogni is.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#25675) Luck Dragon válasza smc (#25673) üzenetére

Hmm nem is hülyeség. :)

*Mukeey*
Szerintem is így kényelmesebb. Bár nekem nincs minim. :(

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25676) *Mukeey* válasza Luck Dragon (#25675) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Egy ipad pro11 dizánjt elfogadnék miniben, a12x soc-al. De hát álmodozni szabad :DD

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#25677) Scholes9 válasza koma106 (#25672) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Köszi, meglátom még :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#25678) Luck Dragon válasza *Mukeey* (#25676) üzenetére

Inkább az aktuális A13-as lapkával. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25679) smc válasza Luck Dragon (#25678) üzenetére


smc
addikt

Ha már Pro, legyen kövér. :)
A13X :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#25680) kezo0 válasza Grougon (#25665) üzenetére


kezo0
addikt

Hát nekem csak 8 ezer, és éjjel megint kapott 6 órát, de továbbra is ugyanott tart az állapotjelző csík...

A legújabb viszont, amit észrevettem, hogy fotózáskor a gyári kamera app mindig csak 1 db fotót ment, akár automatikusan, akár manuálisan van bekapcsolva a HDR mód. Pedig a beállításoknál be van kapcsolva, hogy mentse el a normál fotót is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#25681) Luck Dragon válasza smc (#25679) üzenetére

Legyen :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25682) DrDobos válasza cigam (#25662) üzenetére


DrDobos
őstag

Es a plusz egy giga ram sokat szamit?

Samsung Galaxy A55 5G

(#25683) kkdesign válasza DrDobos (#25682) üzenetére


kkdesign
senior tag

Igen. Flamegenerálástól mentesen értve kb annyit jelent mint droidon a 2gb plusz ram. ios-nek jó nagyon a ram kezelése így eléggé jó deal :K

(#25684) birorichard válasza jófejsrác (#25663) üzenetére


birorichard
őstag

akkor varunk. :D

(#25685) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kint a 13.1.2

(#25686) CharlieDrop válasza Maxxy10 (#25685) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:Y

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#25687) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, ipad prohoz kéne nekem bluetoothos bill, az lenne a kérdésem bármilyen bluetoothos bill jó hozzá, vagy csak apple vagy ami ilyen mágneses tokos hozzácsatolható?
elég lenne nekem csak a betük numlock nelkul, valami kicsike nem számit hogy hozzá-e lehet pattintani vagy egyebek.
Valaki valamit tud ajánlani ?
ja és lehetőleg olcsó legyen. Géphez egy canyon-t használok valami 2400ft volt és tökéletes nekem

[ Szerkesztve ]

(#25688) smc válasza gergo5991 (#25687) üzenetére


smc
addikt

Ha van egy otthon akkor csatlakoztasd, elvileg bármelyikkel megy. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#25689) gergo5991 válasza smc (#25688) üzenetére


gergo5991
őstag

ami itthon van az kábeles :D

(#25690) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

egyetemen egyre tobb szaktarsam latom jegyzetelni iPaden, es eleg meno dolgokat tudnak csinalni. valahogy nekem a laptopon begepeles tobbszori probalkozasra sem jon be, elveszi a figyelmem pedig szinte vakon gepelek.

ti hasznaltok tanulashoz ipaded? mi a velemeny / tapasztalat az apple pencillel? vagy maradjak inkabb a fuzeteimnel? :DD

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#25691) Urgot válasza K1nG HuNp (#25690) üzenetére


Urgot
kezdő

Füzet a cél eszköz , sokkal természetesebb,gyorsabb,pontosabb ,meg kevesebb nyűg ,ezért biztos nem vennék tabletet.

(#25692) #95561216 válasza K1nG HuNp (#25690) üzenetére


#95561216
törölt tag

Imádom, nagyon jó, ha kipróbálod Notability must have. Régen rengeteget szentségeltem, amikor a tanár a táblán még benyomorgatott valamit két egyenlet közé vagy az ábrára, nekem meg semmi helyem, jöhetett az átcsillagozás. Most csak kijelölöm, áthúzom, ha kell átméretezem, és kész. Otthon meg egyből ott a gépen, nem kell füzeteket lapozgatni. Ha kell felveszek mellé hangot, ha megemlít valami ismeretlen fogalmat csak behúzom slideoverben a wikipédiát, és elmentem az oldalát, ugyan ez számológéppel. Imádom.

[ Szerkesztve ]

(#25693) Polllen válasza Urgot (#25691) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha valamit kézzel leírunk, jobban rögzül, mindegy hogy füzet vagy valami kütyü.
A kütyün viszont n+1 extra lehetőséged, amit egy füzet nem tud.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25694) koma106 válasza gergo5991 (#25687) üzenetére


koma106
senior tag

Bármelyik bt billentyűzettel működik, de az olcsóbbakat én kerülném (azokkal általában sok a bosszúság). Kérdés, hogy mi a fontosabb neked: a kényelem vagy a hordozhatóság. Én Apple billentyűzetet használok hozzá (de azt nem cipelem magammal), használtat találsz 15k körül. Biztosan jók a Logitech billentyűi is (használtan kb 4k-tól, új kb. 15k-tól). Magyar kiosztású kevés létezik, úgy tudom érdemes német kiosztást venni, az fizikailag megfelel a magyarnak.

-

(#25695) SidCorky válasza gergo5991 (#25687) üzenetére


SidCorky
senior tag

Én Logitech K375s-t használok, magyar kiosztás, teljes méret és az edigitalnál most egy 10-esért megvehető. Bár csak heti egy-két napon használom munkára, eddig elégedett vagyok vele és jár hozzá egy csecse kis mobil/tablettartó is. :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#25696) Luck Dragon válasza SidCorky (#25695) üzenetére

Bár nem nekem szólt, de köszönöm. Pont kérdezni akartam volna hogy milyen is ezek, mettől meddig stb :DDD

UI: két iPad között felváltva is lehet használni ezeket? Vagy iPad majd telefon? Vagy iPad VS Pc?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25697) SidCorky válasza Luck Dragon (#25696) üzenetére


SidCorky
senior tag

Három eszközhöz lehet csatlakoztatni, vagy bluetooth-szal, vagy a mellékelt vevővel, van három dedikált gomb, ha párosítottad a kütyüket akkor csak átnyomod melyikkel akarod használni és azonnal át is vált. Én iPaddel bt-n keresztül használom, a vevő meg a gépbe van dugva, így ha a tv-n gépezek akkor is van bill.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#25698) Luck Dragon válasza SidCorky (#25697) üzenetére

Nagyon jó! Már csak egy kérdés. Milyen a háttér világítás?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25699) SidCorky válasza Luck Dragon (#25698) üzenetére


SidCorky
senior tag

Semmilyen. :DDD

Ez az egy, amit én is hiányolok. De valamit meg kellett hagyniuk a drágább bt billjeiknek is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#25700) Luck Dragon válasza SidCorky (#25699) üzenetére

Akkor miért írja a háttér világítást a specifikációban?
Nagy kár.... :(
Van olyan amiben megtalálható?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.