Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) smc válasza ittakary (#20800) üzenetére


smc
addikt

Mediaban csak a 10,5 volt kint ceruza meg sehol. Ezért kérdezem, vagy meg kell kérni az eladót, hogy ugyanmár bontsál ki nekem egy ceruzát és párosítsd? :D
Pólusban voltam.
Dunakeszi Auchan-ban meg hírét se láttam még ipadnek. O.o

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#20802) krx21 válasza smc (#20799) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze, több is. A tipikusan ipad, iPhone cuccokat értékesítő boltokban. Pl: [link]

(#20803) hszilard666 válasza krx21 (#20796) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem tudom. Én érzelmi döntések alapján cselekszem a legtöbbször. (mondjuk látszik is a hatása :DD) De valahogy sokkla boldogabbnak érzem magam, mintha racionálisakat hoznék :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#20804) krx21 válasza hszilard666 (#20803) üzenetére


krx21
nagyúr

Az nem baj. Csak később ne bánja meg az ember.
Amúgy attól vagyunk emberek, hogy nem csak racionális döntéseket hozzunk... ;)

[ Szerkesztve ]

(#20805) Mr Bond 007 válasza Ance (#20790) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem azt mondtam hogy malmozzon, hanem hogy ha tud várja ki, ha nem akkor meg a 2017-est vegye. Ezt a stílust meg tartsd meg otthonra meg a kocsmába... :U

(#20806) SharpSA válasza SharpSA (#20798) üzenetére


SharpSA
veterán

Felraktam egy dev profilt és már látja is, nemsokára települ.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#20807) Ance válasza Dimaj (#20791) üzenetére


Ance
őstag

Most nem értem, mi ez a lebeszélő hangulat.

1. Az utolsó két segítségkérő most szeretne iPadot venni szerintem, nem ősszel. Akkor jöttek volna ősszel ide, de most tették. Ezért felesleges azt írni nekik, hogy vegyenek ősszel, mert az ki.be.ba jó lesz. :W

2. Az egyikük átlagos felhasználást írt. Arra a Pro a jobb. Nem kell, hogy ultragyors legyen, de az fontos, hogy jó legyen a képe és a hangja. A sima iPad 2018-nak viszonylag jó a hangja, de elmarad a Pro-tól, a képe viszont nagyon elmarad tőle.

3. Gyorsabb a 2018? Az iPad 10,5 Promon és az iPad Air 2-őmön pont ugyanolyan gyorsan jön be a mobilarena oldala. Miről beszélünk? Filmet is pont ugyanolyan gyorsan játszanak le. :DDD Hál isten....

4. Kép. Hát szerintem ezt hagyjuk. A 2018-as képe fasorban sincs egy Pro képéhez képest. Még az Air2-őmnek is jobb képe van. Pl. nem tükröződik annyira.

Innentől nem értem, hogy miért kell félrevezetni őket. Azért bármennyire túlárazott az Apple összes terméke az árkülönbség jelent minőségi különbséget is. Azért olcsó a 2017-es és 2018-as sima iPad, mert pár dolgot kispóroltak belőle és nem azért, mert az Apple egy kedves cég, hogy most egy mindentbele terméket olcsóbban ad, hogy jobban terjedjen.

Szerintem minden érdeklődő nézze meg személyesen és akkor látja a különbségeket.

Bond007, nem értem mi bajod a stílussal. Nem járok kocsmába, nem tudom, hogyan beszélgettek ott.

[ Szerkesztve ]

(#20808) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Nekem azt mondták az iphone SE topicban 2 hónapja, hogy majd júniusban vegyek iphone SE 2-t. :D

(#20809) Alex91 válasza Sz4bolcs (#20808) üzenetére


Alex91
félisten

Apple-nel szinte okolszabaly, hogy mindig modellfrissiteskor vasarolunk, ha annyira nem surgos. Talan mara mar egy kicsit lazult a dolog, frissitesek kozott is szoktak jo akciok lenni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20810) Ragnar95 válasza Sz4bolcs (#20808) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azzal az infóval nagyon félretájékoztattak :)) iPhone-ok minden évben ősszel jelennek meg, tehát júniusban fölösleges volt SE2-t várni, de alapból nem biztos hogy jön SE2...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20811) Romvr


Romvr
őstag

A 12,9 vs 10,5 vitához:

Nekem is nagy dilemmám. Én szerencsére még bőven elvagyok a 9,7 pro-val, de tél beálltával majd cserélni akarom. Nemrég használtam 2 napig egy 10,5-öst amit kölcsön kaptam de nem fogott meg. Az tuti hogy ha most kellene váltanom másra, nem cserélném a 9,7-emet erre, mert annyival nem adott többet. Kicsit nagyobb, kicsit gyorsabb, kicsit szebb (a vékony kávák bejönnek :) ), meg jobb a kamerája. De nem érezném akkora előrelépésnek. Persze hordozhatóságban és "csak előkapom, írok egy jegyzetet " használatra verhetetlen az tény.

Viszont a 12,9-est is alkalmam volt tesztelni 1 napig és az olyan felemás szájízt hagyott. Szerkeszteni, prezentálni, filmezni és netezni fantasztikus rajta mert kellően nagy így majdnem 4x annyit látni egyszerre mint a kis-tesóján. Kb mintha eddig egy kulcslyukon néztem volna a rendszert és erre valaki kinyitotta az ajtót...az első találkozás elképesztő... csak nem túl helytakarékos ha szállítani kell valahova. Nem mintha nehéz lenne (mondjuk almás billentyűzet tokkal már határeset) csak olyan nagy amikor felkapod az asztalról. A kis oldaltáskám amibe még a 10,5-ös is elfér, ceruzával, töltővel, na ez már nem. Ez már inkább laptoptáska kategória. Azaz nem mindig praktikus hozni-vinni. Míg a 10,5-öst bárhová el tudom vinni egy "szütyőben", majd előkapni és jegyzetelni, netezni. Addig a 12,9 már kényelmetlenül nagy a "csak bedobom és elviszem" kategóriában. Igaz laptopként tekintve rá már nem gond, de akkor meg jön az érzés hogy miért nem a macbook-ot vittem inkább ami meg tényleg laptop annak minden funkciójával... szóval nem tudom :(

Tehát ha főleg irodában / otthon / kertben akarsz tabletezni, vagy netán grafikusként dolgozol akkor a 12,9-es egy nagyon jó társ. Ceruzával az A4-es mérete miatt nagyjából 2 perc átszokni rá a valódi papírról (hát még digitalizálóról) és van pár app (nem csak adobe) amivel élmény rajzolni vagy tervezni. Filmet nézni vagy képeket amit telefonnal csináltál szintén nagy élmény. Játszani már viszont nehézkes néha hisz nincs az a Yeti aki átérné két kézzel úgy hogy a levegőben tartod :DDD

A 10,5-ös viszont az a társ ami szó szerint mindig veled lehet. Méretei miatt egy kis oldaltáskában elfér és bármikor elő tudod kapni hogy megnézz neten valamit, felírj pár jegyzetet, vagy megmutasd az anyósnak az unokás képeket. Nem számít hogy tömegközlekedéssel mész mondjuk, vagy beülsz egy kávézóba, nem fogja vonzani a tekinteteket mint a 12,9-es. Valakinek ez is szempont.

Magam részéről ott tartok hogy megvárom még a szeptemberi műsort mert sokat pletykálnak egy 10,5" méretű házba szerelt 11,4 colos iPad Pro-ről (faceID-val), de ha mégsem villantanak akkor én egy pénzérme feldobással döntöm majd el hogy a 10,5"-os vagy a 12,9"-es legyen. :DDD :U

Mert mind a kettő mellett és ellene is nagyjából ugyanannyi az érvem.

Remélem segítettem (de valószínű hogy nem)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#20812) Romvr válasza Ragnar95 (#20810) üzenetére


Romvr
őstag

Én úgy tudom hogy az SE2-t az Apple cáfolta hogy jönne. Most 3 iPhone fog jönni 3 méretben a mindenféle források szerint XI, XI Plusz, XI Lite ( XI = 11 )(nem végleges név), de a legkisebb lesz az 5,8 colos méret. Én a helyetekben idén nem is számítanék SE2-re. Max jövőre.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#20814) SharpSA válasza Romvr (#20811) üzenetére


SharpSA
veterán

“majdnem 4x annyit látni egyszerre mint a kis-tesóján”

Ezt nem igazán értem. Hol van az a 4x annyi? Nekem 10,5-ös van, nem venném meg a nagyobbat, mert az már kényelmetlen na meg ott van a 13 colos MacBook Pro...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#20815) Ragnar95 válasza #05304832 (#20813) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A 4 ujjas kényemetlen valóban, de ha az X-en bevezetett 1 ujjas gesztusokat megszokod, onnantól látni sem akarod a home gombot ipaden sem :) iOS12-vel szerencsére jönnek ezek iPadre is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20816) Romvr válasza SharpSA (#20814) üzenetére


Romvr
őstag

Barokkos túlzással éltem, de a 9,7-ről váltva nagyjából olyan érzés volt.
Valójában ekkorák a különbségek, max kétszeres a kicsi és a nagy között.


(#20813) local1:

Ha valóban kijönnek egy ilyennel akkor tuti hogy az első nap megveszem amint kapni. Mert az pont az arany középút a hordozhatóság és a megfelelő képméret között. És valóban az iOS12 -ben behozzák az iPhone X gesztusvezérlést ami a mostani iPad-eket is feldobja használhatóság tekintetében. Bár nem tudom a FaceID-t elképzelni az iPad-en miként oldják meg. Max ha kiszélesítik az "arcpöttyöző" hatósugarát, mert én ritkán hajolok az iPad fölé mikor az asztalon fekszik és fel akarom oldani. Még ritkábban emelem fel, csak hogy aztán letegyem és dolgozzak rajta. A TouchID-val meg csak odanyúlok és kész.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#20818) ittakary válasza #05304832 (#20817) üzenetére


ittakary
nagyúr

mondom, volt nekem is 12.9es és IMÁDTAM hogy nagy, de arra amire nekem kell, sajnos pont kellemetlenül jött a mérete: ágyban fekve egy kézzel tartva nagyon hamar nyűggé vált a méret

tavalyi évem egyik legszomorúbb döntése volt az eladása :D

(#20819) krx21 válasza #05304832 (#20817) üzenetére


krx21
nagyúr

Képfelbontás tekintetében is ez a méret arány?
Visszatérve a 12.9 vs 10,5-re. Ez semmiképpen nem vita. Mindkettőnek van előnye és hátránya. A lényeg, hogy mindenki akit érint, jól vizsgálja meg a kérdést... :K

(#20821) SharpSA válasza Romvr (#20816) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem az ujjlenyomat olvasó sokkal hasznosabb, mint az arcfelismerő. Szerintem utóbbit legtöbbször kényelmetlenebb használni, ahogy a gesztusvezérlés pár mozdulatát is. Utóbbit iPad-en már használhatom a 12 betával. Kissé körülményesebb, például mint a home duplán nyomása.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#20822) krx21 válasza #05304832 (#20820) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem vitázott senki, persze... romvr kolléga nevezte vitának rosszul. :B csak azért írtam.

(#20824) smc válasza #05304832 (#20823) üzenetére


smc
addikt

iPad Pro 10.5in (2017): 10.5 inches, 2224 x 1668, 264ppi, 4:3
iPad Pro 12.9in (2017): 12.9 inches, 2732 x 2014, 264ppi, 4:3

Ez a lényeg.
Képminőség teljesen egyforma lesz, mert a pixelméret egyforma, csak az egyiken kicsit több a használható terület, emiatt az olyan programok amik automatikusan átméretezik a kezelőfelületet kicsit nagyobbak lehetnek, vagy pedig több üres helyet hagynak. Bár még nem használtam IOS-t.. :D

Ezek mellé ott van a jelenleg használt kijelzőm ami:
13.5", 3000×2000, 267ppi, 3:2

E-mellé vennék egy ipadet de továbbra sem dőlt el melyiket. Elsősorban rajzolásra lenne használva. Itthon vagy ahol van hely ott nyilván jobb lenne a nagyobb, de mindenhol máshol és utazás közben is a kisebb. Kettőt kell vennem.. :W

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#20826) SharpSA válasza smc (#20824) üzenetére


SharpSA
veterán

Két kezed van, vegyél kettőt... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#20827) krx21 válasza SharpSA (#20826) üzenetére


krx21
nagyúr

Kettő 10,5-öt, ami szétnyitható ... :DDD

(#20828) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy ipad mini 2 retina gépet használok.
A kérdésem az, hogy szerintetek érdemes lecserélni az ipad mini 4-re?
Ad annyival többet, mintamennyivel többe kerül? :)

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#20829) Alex91 válasza excalibur36 (#20828) üzenetére


Alex91
félisten

Lecerelni erdemes, csak nem arra... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20830) ittakary válasza excalibur36 (#20828) üzenetére


ittakary
nagyúr

szerintem érdemes lecserélni, de nem mindegy mennyiért

20 körül megéri rákölteni, 40-50 körül eladod 70 körül veszed. Jó fogásokat lehet találni aprón, én pl barátnőmnek 60ért vettem ősszel és még egy gyári Smart Case-t is kaptam hozzá.

más kérdés hogy Air 2-t kapsz 70 körül, iPad 2017et 80 körül ipad 2018at 90-100 körül

[ Szerkesztve ]

(#20831) r3dsnake válasza Ragnar95 (#20810) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az SE mondjuk pont tavasszal jött.

(#20832) excalibur36 válasza Alex91 (#20829) üzenetére


excalibur36
senior tag

Ebben a méretben akkor mire?😁
Ettől nagyobb nekem nem kell...

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#20833) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!

Ipad pro 12,9"-t vásároltam.
Ez valami elképesztőőő...

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#20834) Rage47 válasza umfrider (#20833) üzenetére


Rage47
veterán

Pencilt is?

(#20835) umfrider válasza Rage47 (#20834) üzenetére


umfrider
senior tag

Egyenlőre nem. Jövő héten kipróbálom egy haveromét. Aztán mérlegelek, hogy a munkámhoz lenne-e haszna. Egyenlőre a billentyűzetnek úgy gondolom nagyobb hasznát vennèm.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#20836) Romvr válasza umfrider (#20833) üzenetére


Romvr
őstag

Mire fogod / tervezed használni?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#20837) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok vettem ma feltöltő kártyát app storehoz, be ütöttem a kódot és kiírta hogy ezt csak a holland boltba lehet feltölteni (Hollandiában lakom) most mi a teendő?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20838) univerzita válasza aram01 (#20837) üzenetére


univerzita
addikt

Holland Apple stórba érvényesíteni. Ha ott laksz nem aszt használod?

(#20839) aram01 válasza univerzita (#20838) üzenetére


aram01
nagyúr

Most vettem elsőnek itt. Át állítottam Hollandia de ugyanazt írja ki.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20840) umfrider válasza Romvr (#20836) üzenetére


umfrider
senior tag

Fundamentánál dolgozok, szóval online készítek ajánlatokat, rögzítek. Ügyfelezés esetén tudunk ingatlant keresni online, partnerbanki termékeket szintén online kalkulálunk.
Nyomtatni tudok vezeték nélkül, projektort pedig ipad-re is rá tudok dugni átalakítóval, ha értekezletet tartok.

Továbbá van egy cégem, ami műanyag-fröccsöntött termékeket forgalmaz. Prezentációra, termék bemutatásra bőven alkalmas a tablet.

Eladtam a notebook-om, szóval rá vagyok kényszerülve (:
Persze maradt egy windows-os gép a háznál. Pdf, word és excel olvasás, írás kitűnő, google driveban tárolok mrgosztott anyagokat, online szerkeszthető doksikat.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#20841) univerzita válasza aram01 (#20839) üzenetére


univerzita
addikt

Számítógépen lépjél be iTunes-ba majd a áruházba majd görges le és it lesz a Kupón érvényesítes.( iPad legyen csatlakozva)

[ Szerkesztve ]

(#20842) aram01 válasza univerzita (#20841) üzenetére


aram01
nagyúr

Csak iPad van :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20843) univerzita válasza aram01 (#20842) üzenetére


univerzita
addikt

Akkor Beállítások -baloldalt legfelül a nevednél megnyitod ( kékre vált)majd jobboldalt Fizetés és szállítás ( nekem itt a csatolt bankkártám van de ha neked nincs akkor lehet hogy itt lehet feltöltő kártyákat hozzá adni.

[ Szerkesztve ]

(#20845) univerzita válasza aram01 (#20842) üzenetére


univerzita
addikt

(#20846) umfrider válasza #05304832 (#20844) üzenetére


umfrider
senior tag

Az tény, hogy nem irodai munkagép. A táblázatkezelés és szövegszerkesztés nehézkes, nem éri el a notebook szintet. Viszont akiknek ez minimálisan szükséges, mégis megoldott. Szvsz.

Jövő héten kipróbálom a cerkát, ami izgat, hogy a kézírásos szöveget gépelt szöveggé tudja alakítani :DD a többi fícsör pedig majd kiderül. Feleségem építész, ő jobban hasznát venné, viszont első sorban szerkezetek és statikát tervez.

A billentyűzet jó lehet hosszabb gépelésnél. Múlt héten 30.000,- volt edigitalba, kár, hogy nem vettem meg, de akkor még nem volt meg az ipad. Már ismét 60.000,-

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#20847) aram01 válasza univerzita (#20845) üzenetére


aram01
nagyúr

Koszonom megpróbálom

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20849) umfrider válasza #05304832 (#20848) üzenetére


umfrider
senior tag

60.000,-ért én is megtanulok gépelni rajta. :DDD
30-ért még lehet, hogy bele mennék tokkal együtt. Logitechnek is vannak jó billentyűzetei, de azokat első sorban otthoni használatra tudnám elképzelni.

Itt az app.

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#20850) SharpSA válasza #05304832 (#20844) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem van billentyűzet és ceruza is. Szerintem teljesen jó használni az Excelt, naponta használom. És igen, ujjal, de van hogy a billentyűzettel jelölöm ki amit kell. Szöveget inkább billentyűzettel.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.