Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) SharpSA válasza Noxy (#20599) üzenetére


SharpSA
veterán

:D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#20602) aram01 válasza INMOTEP (#20592) üzenetére


aram01
nagyúr

Akkor elméletileg lehet csak üveget csereltetni? Csak kérdés hogy itt Amszterdamban hol találok jó szervizt

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20603) Sz4bolcs válasza krx21 (#20598) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Két dolog tesz jót a li-ion aksik élettartamának pongyolán: minél távolabb tartani a teljes töltöttségtől, és minél távolabb tartani a teljes lemerüléstől.

(#20604) domerator válasza aram01 (#20581) üzenetére


domerator
veterán

"Sziasztok tegnap sikeresen be repedt az üveg az air 2-ön. A kijelző nem sérült. Tud valaki infót hogy és mennyi a javítás? Koszonom."

"Akkor elméletileg lehet csak üveget csereltetni? Csak kérdés hogy itt Amszterdamban hol találok jó szervizt"

Ha Amszterdamban élsz, akkor tőlünk milyen választ vársz hogy mennyi a javítás? :U

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#20605) krx21 válasza Sz4bolcs (#20603) üzenetére


krx21
nagyúr

100%-ot sem szereti? Azt nem tudtam...

(#20606) aram01 válasza domerator (#20604) üzenetére


aram01
nagyúr

Lesz viszonyítási alapom😁
Sorry nem szakmai lehúzást akartam végre hajtaní :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20607) univerzita válasza krx21 (#20605) üzenetére


univerzita
addikt

Ha 100%-on veszed le nem lesz semmi gond. Sokan egész északára felteszik töltőre.

(#20608) krx21 válasza univerzita (#20607) üzenetére


krx21
nagyúr

Értem köszi.
Rezegni nem tud az iPad pró.?

(#20609) Sz4bolcs válasza krx21 (#20605) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Nem szereti. Egyiktől sem lesz baja, de hosszú távon az akku élettartamát csökkenti mindkettő (és főleg a mélymerülés). Ettől függetlenül én is szeretem fullra tölteni, meg reggel 100%-on levenni a töltőről, de az élettartam szempontjából optimális (és kevéssé életszerű) a folyamatos 30-40% körüli töltöttség.

[ Szerkesztve ]

(#20610) univerzita válasza krx21 (#20608) üzenetére


univerzita
addikt

Nekem sima Air van,az nemtud. Miért?

[ Szerkesztve ]

(#20611) krx21 válasza Sz4bolcs (#20609) üzenetére


krx21
nagyúr

Mondjuk én is olvastam, hogy az ilyen aksikat a legjobb 30-70% között tartani... Csak azt nem hiszem, hogy az élettartam kalkulációba bele számították, hogy e miatt 2,5x gyakrabban kell tölteni... És akkor itt mindjárt bukik is a dolog szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#20612) krx21 válasza univerzita (#20610) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem pro van és úgy néz ki nem tud rezegi... :F

[ Szerkesztve ]

(#20613) univerzita válasza krx21 (#20612) üzenetére


univerzita
addikt

Milyen szituációban várnál tőle rezgést? Ébresztő vagy valami játékban?

[ Szerkesztve ]

(#20614) krx21 válasza univerzita (#20613) üzenetére


krx21
nagyúr

Igazából ezt végig sem gondoltam, azért tudnék rá mit mondani. A lényeg, hogy nincs rá nagyon szükségem, de azért csdálkozok, hogy nem tud...

(#20615) Sz4bolcs válasza krx21 (#20611) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Az energiasűrűség a kritikus tényező, nem az, hogy hányszor dugod rá a töltőre. Elég a laptop aksira gondolni, ami ugye battery saver üzemmódban is folyamatosan töltődik 40%-ra, és így is kitolja az élettartamát. De mondom, hétköznapi használatnál értelmét veszti ez a kalkulálgatás, annyit lehet tenni, hogy az ember nem dugja rá máris töltőre, amint 80%-ra esik a töltöttség, hanem azért hagyja járni 60-40%-on is a kütyüit..

(#20616) Ragnar95 válasza krx21 (#20614) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyik iPadben sincs rezgőmotor, a Prok sem kaptak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20617) INMOTEP válasza aram01 (#20602) üzenetére


INMOTEP
őstag

Itt nálunk Magyarországon vannak ilyen maszek szervizek ,főleg használt gsm boltoknak a szervizei !

(#20618) Dimaj


Dimaj
aktív tag

A szafari böngésző miben jobb ha jobb valamiben mint a Chrome és fordítva?

(#20619) SharpSA válasza Dimaj (#20618) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem a Chrome-nál bármi jobb. De legalább gyors...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#20620) Dimaj válasza SharpSA (#20619) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Mi kell még, stabilitás, az is megvan.

(#20621) Ragnar95 válasza Dimaj (#20618) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Például hogy nem lehet megváltoztatni az alapértelmezett böngészőt, ergo ha más appokban rámész egy linkre, azok fixen Safariban fognak megnyílni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20622) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, ha veszek egy Ipadet, és ugyanazon  ID- vel lépek be, mint az Iphonen, akkor ki tudom választani, mit szinkronizáljon le? Speciel az üzeneteket nem szeretném, ha szinkronizálná. Továbbá az appokat is lehúzza elvben, de ha az Ipadról törlöm, az Iphoneról nem fog törlődni igaz?

(#20623) Noxy válasza kovbandi82 (#20622) üzenetére


Noxy
veterán

Mindent be lehet állítani a beállításokban mindkét eszközön.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#20624) Ragnar95 válasza kovbandi82 (#20622) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ahogy előttem is írták, mindent be tudsz állítani hogy szinkronizálódjon-e vagy sem. Appok automatikus letöltése is kikapcsolható de még ha be is van kapcsolva, akkor is csak a letöltés automatikus, ha törlöd az egyik eszközről az appot, attól függetlenül a másikon megmarad.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20625) kovbandi82 válasza Ragnar95 (#20624) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Köszi mindkettőtöknek. Nagy a dilemma, Samsung Tab s3 legyen vagy sima Ipad. Tab S2 van itthon, mai napig villámgyors.
Ami meg van itthon Ipad az nem az én ID-m alatt fut

[ Szerkesztve ]

(#20626) Ragnar95 válasza kovbandi82 (#20625) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha van a háznál mindkét eszköz, akkor van elég jó összehasonlítási alapod a kettőről, csak te tudod innentől eldönteni hogy a te igényeidnek melyik felel meg jobban. Egyéni preferencia kérdés nyilván a döntés, de én azt mondom (és valószínűleg mindenki más is itt a topikban, köztük sok telefonon Androidot preferáló kolléga is) hogyha tablet, akkor mindenképp iPad. Egyszerűen az iPadek árát olyan alacsonyan tudja tartani az Apple, hogy semmivel sem olcsóbbak a használható droidos tabletek sem, cserébe a használati élmény ég és föld, mivel nagyon szembetűnő, hogy a Google és az androidos gyártók elengedték erősen a tablet vonalat, mivel túl későn szálltak fel a hajóra és addigra az Apple és az iPad előnye túl nagy volt. Telefonoknál nem ez a helyzet, ott sokkal közelebbi a verseny és sokkal inkább egyéni apróságok döntik a mérleg nyelvét egyik vagy másik irányba, de a tablet piacon még mindig egyértelműen az Apple az egyeduralkodó.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20627) SharpSA válasza kovbandi82 (#20625) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam van S3, de szerintem az iPad jobb választás. Igaz nekem 10,5 Pro van.

Az meg erős túlzás, hogy az S2 villámgyors, az S3 sem az mindig. Főleg ha az áruházból frissítések települnek. De ha neked elég gyors az S2 is, akkor azt kell eldöntened melyik rendszer jó neked.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#20628) Dimaj válasza Ragnar95 (#20626) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Csak nem akarnak valamiért jó androidos tableteket gyártani, csak a Samsung.. Pedig itt nem beszélhetünk olyan technológia rol amit ne tudnának androidos fronton is ugyan már... Ipad 2018 ba is 5 éves Kijelző, kamera, meg külső van... Egyszerűen a mai mobilok már akkorák, és sokrétű felhasználásra alkalmasak hogy nem vesznek Tab létét az emberek... Ezért nem is erőlteti senki cég se se nagyon...

(#20629) krx21 válasza Dimaj (#20628) üzenetére


krx21
nagyúr

Pedig egy mobilon nem szívesen fogyasztok internetes tartalmat. Tablet-nél pedig nincs jobb eszköz erre...

[ Szerkesztve ]

(#20630) Dimaj válasza krx21 (#20629) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Igen mi tabletosok akik több órát használják egy nap így gondoljuk de az emberek 90% attól még feleslegesnek tart otthon Tabletet tartani PC és telefon mellett. Ezért is halt meg jóformán a tablet piac nincs verseny, nincs kereslet, nincs innováció, nincs miért erőlködni. KB csak az Apple, Samsung, és huawei próbálja kiszolgalni azt a kevés érdeklődőt, semmi extra, sablonos Tab okkal.

(#20631) krx21 válasza Dimaj (#20630) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát lehet... Én most is a kádból írok... :DDD

(#20632) krx21


krx21
nagyúr

Kérdésem az, hogy a sok számomra felesleges előre telepített program közül melyiket nem érdemes vagy nem szabad letörölni?

(#20633) Dimaj válasza krx21 (#20632) üzenetére


Dimaj
aktív tag

"nem érdemes" ,"nem szabad" lol?

(#20634) Ragnar95 válasza krx21 (#20632) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt törölsz, amit jónak látsz, az összes törölhető program bármikor újrarakható AppStore-ból. Van pár app, amit nem lehet törölni, pl Beállítások, Kamera, Fotó, de minden ami törölhető vissza is állítható természetesen ergo nem tudsz problémát okozni ha törlöd őket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20635) krx21 válasza Ragnar95 (#20634) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi! Ami még érdekes, hogy igen lassú nekem az appok letöltése... Ez általános, a szerver elérhetősége a lassú?

(#20636) Sz4bolcs válasza Dimaj (#20630) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Én pont amiatt vettem tabot, mert elegem volt, hogy 5+ colos teló folyton húzza a zsebem, emiatt váltottam az egyetlen létező lehetőségre (sok kérdőjel+miért..) és vettem mellé egy tabot.

(#20637) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok

szüleimnek lesz véve egy 2018 as Ipad. Már megrendeltem + 1smart tokot is, és azon elmélkedem érdemes e le fóliázni. Rá is kerestem fólia szóra itt a topicban. (még nincs nagy tapasztalatom tablet téren)

Azért gondoltam rá mert apple oldalán sima ipaden kívül Pro hoz és mini hez is írva vagyon hogy "Teljes egészében laminált kijel­ző" + "Tükröződésgátló bevonat" amit én annak tudok be hogy sima ipad nincs fóliázva ... erre itt a topicban keresgélve valaki pro-t is [link] (duplán?) le akarja fóliázni ... vagy most a fólia illetve az apple oldalán az összehasonlító táblázatban szereplő "Teljes egészében laminált kijel­ző" + "Tükröződésgátló bevonat" mást jelent? :F

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#20638) vdanee79 válasza Antonio (#20637) üzenetére


vdanee79
csendes tag

ne foliat vegyel hanem valamilyen gorilla glasst
eleinte lehet zavarni fog az a 0.3mm de cserebe nem lesz megkarcolva soha a kijelzo
evek ota hasznalok ilyet minden telon / tableten es sosem okozott csalodast

(#20639) krx21 válasza vdanee79 (#20638) üzenetére


krx21
nagyúr

Linket tudsz küldeni?

(#20640) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

Mini 2 mennyire lehet még naprakész? Úgy értem simán megy rajta a legújabb szoftver?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#20641) ittakary válasza Mela Kehes (#20640) üzenetére


ittakary
nagyúr

mondták páran hogy a 11.4 segített rajta, de alapvetően csodára ne számíts

1GB RAM már nem a 11 alá lett tervezve... Van Air 1 a családban, ugyanaz a CPU tudom miről beszélek

alapvető feladatokra: netezés, zene, youtube, stb kitűnően alkalmas iOS 10-zel de iOS 11-gyel csak olyannak, ajánlanám aki nem rendelkezik modern 2-3 GB RAMos Apple készülékkel: értsd, nem veszi észre a laggolást, a várakozásokat, magyarul a lassulást

(#20642) Mela Kehes válasza ittakary (#20641) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Tartottam ettől. Pont nem ilyenekre kellene. Lányom inkább játszana rajta szerintem.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#20643) btudos válasza Antonio (#20637) üzenetére


btudos
veterán

A laminálás a kijelző és az előlap viszonyára vonatkozik, a Mini 4-nél és a Pro modelleknél nincs rés a kettő között. Egymás mellé téve látható, hogy a sima iPad kijelzője mélyebben van a készülékházban, de ha nincs összehasonlítási alap, sose fog zavarni. A tükröződésgátló réteggel dióhéjban ugyanez a helyzet, az sem fólia formájában van a készülékeken.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#20644) narobik


narobik
tag

Sziasztok
Valakinek van tapasztalata iCentre garanciával?
Az állapotnál azt írja alkatrészre vár
Szerintetek ez cserés lesz?

[ Szerkesztve ]

(#20645) ittakary válasza narobik (#20644) üzenetére


ittakary
nagyúr

a végén kiderül majd, ne izgulj már semmit nem tehetsz :)

(#20646) narobik válasza ittakary (#20645) üzenetére


narobik
tag

Rákérdeztem és ezt a választ kaptam

"A cseredarabot kollégáim megrendelték .
Azonnal értesítjük ahogy megérkezett .

Üdvözlettel"

(#20647) kovbandi82 válasza SharpSA (#20627) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nekem tényleg gyors az S2, mondjuk csak YT meg böngészésre megy, de az Ipad is. Ma megvettem, Ipad lett :D

(#20648) SharpSA válasza kovbandi82 (#20647) üzenetére


SharpSA
veterán

Na nekem pont a bögészés az egyik, aminél látszik a "gyengesége".

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#20649) aram01 válasza INMOTEP (#20617) üzenetére


aram01
nagyúr

Itt is van egy pár szerviz, elviszem megmutatom.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20650) megema


megema
őstag

Karcok eltávolítására van házilagos módszer? Tegnap kaptuk kézhez az iPad 6-ot, és gyárilag van 6-7 apró, de mély karc a kijelzőjén. Ezzel még nem is lenne különösebb gond, de használat közben látható a karcok egyik végén egy pixel / subpixel hibára hajazó pont, ami az üvegen van.

Lassan mást sem csinálok az Apple termékekkel, mint gyári hibákkal viszem vissza őket, így ha van bevált módszer, inkább elkerülném a cseréltetést. Sosem lehet tudni milyen selejtet adnának megint.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.