Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Trailblazer válasza Popes (#10950) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez megfelel annak, amit angol nyelvű fórumokban javasoltak, azaz a magasabb órajelekhez nem árt az uncore-t inkább csökkenteni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10952) qad válasza Popes (#10950) üzenetére


qad
senior tag

Bakker azt hittem felrobbanok, amikor megláttam a táblázatot. ' hete caraxok az uncorra meg a feszekkel.

Úgy bevágom alapra hogy csak na....

Amúgy nagyon köszi, eszembe sem jutott volna utána nézi ilyen szempontból.

(#10953) dantambt válasza dept (#10947) üzenetére


dantambt
tag

Corsair H105, a kupak alatt liquid u. és a kupak hűtő között mx4. ezzel a beállítással teljesen stabil és linx alatt max. hőfok az 85. játékok alatt max 60 nagyon max. játékra használom egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#10954) MiklosSaS válasza dantambt (#10944) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eleg jol mennek a ramok. Az idozitesek tetszenek. Mennyi az alap ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10955) dantambt válasza MiklosSaS (#10954) üzenetére


dantambt
tag

Ez a gyári időzítés 1866mhz de csak 2000mhra afölött be sem bootol

(#10956) dept válasza dantambt (#10955) üzenetére


dept
csendes tag

Hmm, nekem 2133 is mennek az 1866-os RAM-ok

(#10957) dantambt válasza dept (#10956) üzenetére


dantambt
tag

Mennyi nekem be sem bootol... gondolkoztam rajta, hogy lecserélem őket , de nem tudom sok értelme lenne e.

(#10958) baboss


baboss
őstag

Valaki megtudja mondani,hogy jól állítottam be az értékeket.Remélem ezek az infók megfelelnek.Intel konfigom még nem volt.Ha valami nem jó,akkor szívesen fogadom a segítséget.











(#10959) laychi válasza dantambt (#10957) üzenetére


laychi
veterán

Talán emelni kellene csak az időzítésen.
Nekem az 1600-as TG Zeus ramom 2400-ra van belőve.
De ment már 2600-at is :)

(#10960) ffodi válasza baboss (#10958) üzenetére


ffodi
veterán

Feszültségeket érdemes manuálisan beállítani.

Továbbá:

-Szorzó fix
-Spread spectrum OFF
-LLC felesleges olyan magas levelen (főleg ennél a procinál)
-Tápkör működési frekije felesleges, hogy 1 MHz-en menjen (bár nem tudom milyen lehetőségek vannak pontosan ennél a lapnál....)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10961) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Nemreg olvastam egy erdekesseget az overlockersuk forumon! "Intel engineer confirms 4790K chips are binned to be the best silicon of 4770." Es hozza egy video:LinusTech

(#10962) h1mpi válasza Lalaboy (#10961) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ezt éreztük :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10963) dept válasza Lalaboy (#10961) üzenetére


dept
csendes tag

Sorry I Don't speak külföldiül :P :O

[ Szerkesztve ]

(#10964) dept


dept
csendes tag

Lelkes újonc lettem .. :D

Ennek örömére megyek a 4-es metróval egy kört. Kelenföldtől a Keleti pályaudvarig és vissza. :)

(#10965) joshua7 válasza Lalaboy (#10834) üzenetére


joshua7
veterán

Köszi ezt is. Gondolom az igp miatt kaptál csak 9k-t, az elég kevés. Ezt P-ben szokás futtatni, de a Physics score nem változik elvileg Extreme-ben sem. Megint csak az összevetés miatt: nekem az 5.4GHz-es 2500K közel 11k-t ad (10.8.-10.9k megvan simán) P-ben. Ha lesz dx11-es karid, megköszönnék egy rerun-t.

Semper Fi

(#10966) klevente


klevente
tag

Szevasztok!
Tud valaki valami hírt a magyar megjelenéséről a 4790k-nak? Végigolvastam a topikot a június eleji bejegyzésektől de nem igazán találtam hasznos infót.
Előre is köszi! :)

Szerk: (#10967) h1mpi
Igen, azt vágom, csak a garanciában meg a megbízhatóságban kételkedem. :)

[ Szerkesztve ]

(#10967) h1mpi válasza klevente (#10966) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Lehet rendelni 95K szlovák cégtől házhozszállítással ;)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10968) troll81


troll81
addikt

én is keresgetem a 4790k de semmit sem lehet jot itthon találni ami jo lenne mer a kék bolt elég drágán adná :C :K ugy hogy várok vagy kintröl kell rendelni sajna :C és a 95 alatt is akad csak ki kell várni hogy megjöjjön :K

(#10969) MiklosSaS válasza klevente (#10966) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha minden igaz akkor olyan ket heten belul kaphato lesz majdnem minen boltban.

Egy boltos gyerek mondta meg a mult heten.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10970) dept


dept
csendes tag

Hát igen. Az ár is szempont. De azért az árért mennyivel fog többet tudni a 4790K mint a 4770K ez a nagy kérdés.

PH tesztet akarok!!!!! :D :D :D :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#10971) troll81 válasza MiklosSaS (#10969) üzenetére


troll81
addikt

szia és esetleg árat nem tudnál hozzá mondani nagyjábol? :F az sem lenne rossz :C meg köszönémm :R

(#10972) MiklosSaS válasza troll81 (#10971) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Fogalmam sincs, en is kerdeztem es csak azt a valaszt kaptam hogy dragabb lesz mint a 4770K.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10973) Wucky válasza MiklosSaS (#10972) üzenetére


Wucky
senior tag

Vissza fogjátok sírni a mostani 95K-s árat.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#10974) MiklosSaS válasza Wucky (#10973) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En nem, megvagyok elegedve a 4770K-van, siman hutheto 4.4 GHz-en ...azert a +200 MHz-ert nem eri meg nekem. 4.7 - 4.8 GHz meg ugysem lehetseges skalpolas nelkul.

Akkor meg ertelmetlen!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10975) Wucky válasza MiklosSaS (#10974) üzenetére


Wucky
senior tag

Én meg nem tudom. Valszeg valami 4770K lesz vagy passz. Olcsóbban megkapom majd mint most.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#10976) mobal válasza klevente (#10966) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Legjobb tudomásom szerint még a hazai nagykereskedések árlistáján sem szerepel. Szerintem simán lesz ebből szeptember mire elérhető áron kapható lesz a termék.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10977) MiklosSaS válasza Wucky (#10975) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha olcson megkapod a 4770K-t akkor nagyon megeri. En egy kicsit pesszimista vagyok a 4790K-val. Mivel:

- barmelyik 4770K siman megyen 4.3 GHz-et es hutheto
- altalaban a 4790K mar 4.6 GHz-en megvan sulve egy kozep kategorias hutovel. Egy gyerek egy masik forumon nem epitett vizel sem tudta 95 fok alatt tartani 4.6 GHz-en.

Szerintem csak akkor fogja a 4790K megerni ha max 5000 HUF lesz a kulonbozet, tobbet nem er az a 200-300 MHz plusszban. Mert ohova nem eleg a 4.3 ott a 4.5 vagy 4.6 sem fog labdaba rugni.

Termeszetesen mindent amit fentebb irtam ervenyet vesziti ha lesznek majd olyan peldanyok amik siman birni fogjak a 4.8 GHz-et kupakolas nelkul es 90 fok korul IBT teszteben.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10978) ffodi válasza MiklosSaS (#10977) üzenetére


ffodi
veterán

Ilyen példányok aligha lesznek ebből a sorozatból.....

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10979) ÁdiBá válasza MiklosSaS (#10977) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Eleve ezeket a processzorokat már nem azért veszik, vásárolják, hogy 100-200Mhz!
Szerintem első célpont a Benchmark... minél többet lehessen kihozni belőle szintetikus tesztek alatt.
Aki tényleg játszik, az nem is nagyon nézegeti az i7 processzorokat, hiszen ahova egy i5 nem elég, ott az i7 sem lesz elég.
Vagyis szerintem itt a felhasználók túlnyomó része a tuning miatt vásárol ilyet, hogy ki e használja?!
Azzal vitába szállnék.

ÁdiBá

(#10980) MiklosSaS válasza ÁdiBá (#10979) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja, tuningra..benchelesre! De akkor az ughyis skalpolni fogja ha csak a pontszam a fontos. De ha skalpolni kell akkor minek a 4790K ?

En meg nem lattam 4790K processzort 4.6 GHz-en, normalisan hutve, IBT very high tesztben 90 fok alatt. Sot, sokszor mar kaparja a 100-at is. Tehat ezt is skalpolni kellene.....de akkor minek ? Miert volt ertelme ennek a processzornak ?

(#10978) ffodi: sajnos nagyon ugy nez ki hogy igazad van!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10981) malphitee válasza MiklosSaS (#10980) üzenetére


malphitee
senior tag

Egyet értek , nem éri meg váltani 4670K és 4770K ról. ebből az egészből az nyer aki most proci vásárlás előtt áll és HA lemegy a 4770K ára akkor jó neki.

(#10982) akoska07 válasza MiklosSaS (#10980) üzenetére


akoska07
nagyúr

Biztos nem túl értékesek a hozzászólásaim és nem olvasod őket :P
Másképp nem kérdeznéd mi értelme volt ennek a procinak. ;)

Én jelenleg elégedett vagyok a procimmal,pedig nem a legjobb példány.
És nem gondolkodom a javításán. (jelenleg)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10983) laychi válasza akoska07 (#10982) üzenetére


laychi
veterán

Úgy sem fogod kibírni :D
Én is húztam vontam a haswellre váltáskor,ez a proci 1 hónapot sem volt szerintem használatban,mikor átesett a tűzkeresztségen.
Egyszerűen nem tudtam megállni,hogy ne javítsam :)

(#10984) MiklosSaS válasza akoska07 (#10982) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jajj Akos, ugy beszelsz mintha nem is beszeltunk volna az elott.

Csak annyi hogy mas a velemenyunk! Szerintem mondjuk legyen..max 6000-6500 HUF-ot megerne...de nem 20K kulonbseget.

Igaz hogy alapon 4.4 Ghz a 4790K...de ki az aki megveszi a 4770K-t Z-s alaplapban es nem tuningolja ?

Felolem kiadhatnak 4770K-LE processzorokat aminek 3 GHz legyen az alapja, de menjen stabilan 4.3 GHz-et tuningban....akkor ugyanaz mint a 4770K. Nem tudom ha ertheto.....

A hozzaszolasaid ertekesek, olvasom is oket! :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10985) ffodi válasza ÁdiBá (#10979) üzenetére


ffodi
veterán

Az ebben a topicban hozzászólókból ne általánosíts szerintem. Ahogy a linkelt Intel-es videóban is elmondja a csóka, a nagy többség aki megveszi ezeket a procikat (vagy Intel procikat úgy általában), az nem tuningol és neki teljesen mindegy mi van a proci magja és a kupak között....... Itt elsősorban nem a tuningosok (értsd azokat, akik tuningolják a CPU-t, ne csak az extrém tuningosokat, etc....) érdekeit nézik, mert ők csak egy egészen kis szeletet képviselnek a vásárlói körből (tény, hogy a számuk növekszik), hanem mindig a biznisz a lényeg, vagyis hogy minél többet adjanak el. A Devil's Canyon sorozat is csak arról szól, hogy hogyan tudunk még egy bőrt lényegében ugyan arról a cuccról lehúzni,........

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10986) MiklosSaS válasza ffodi (#10985) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem az egesz Devil's dolognak az a lenyege hogy nem tudtak tartani a tick-tock dolgokat, ebben az evben ki kellett volna jonie a 14nm CPU-knak...csak szarakodik a gyartas es nem valosult meg. Ezert kitalaltak a Devil's Canyon-t.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10987) keIdor válasza MiklosSaS (#10986) üzenetére


keIdor
titán

Pontosan így látom én is. A Skylake és Broadwell is ezért jön egyszerre.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10988) ffodi válasza MiklosSaS (#10986) üzenetére


ffodi
veterán

Természetesen ez is benne van a dologban. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10989) Trailblazer válasza MiklosSaS (#10986) üzenetére


Trailblazer
addikt

Meg hát ugye a konkurencia sem igazán készteti őket a nagy fejlesztésre, a maga rezsószerű procijaival...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10990) MiklosSaS válasza ffodi (#10988) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En 100 % -ban biztos vagyok hogy ez a dolognak a lenyege. Mivel minden evben kell valamit kihozni, mutatni....lehuzni a penzt.

A Z97-es chipset szerintem a broadwell-nek volt keszitve....csak baj volt a 14nm gyartassal...ezert jelentmeg a 4790K es a Z97 chipset majdnem egyszerre.

Kulonos hogy a Formula es Extreme ROG lapok meg hivatalosan nem jelentek meg.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10991) malphitee


malphitee
senior tag

Lenne egy kérdésem, havernak van egy 3570K ja gyári hűtővel, csak játékra használja, mennyire lehet felhúzni neki hogy max 70k fokos legyen a procija? 4.3GHZ 1.20V?

[ Szerkesztve ]

(#10992) laychi válasza malphitee (#10991) üzenetére


laychi
veterán

Ki kell próbálni,ő látja.
Mi alatt legyen max 70 fok?az se tiszta.(minden játék másképp dolgoztatja a procit)
Miért gyári hűtővel tolja? Vétek :)
Miért nem ivy topicban kérded? :D

Futtasson a háttérben hwinfo64-et és akkor látni fogja az össze hőmérsékletet,feszt meg mindent

[ Szerkesztve ]

(#10993) MiklosSaS válasza malphitee (#10991) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jatek alatt gyari hutovel a 70 fok 1.2 V-al szerintem eleg felejtos. Probalja meg 4.1 GHz-en 1.15 V korul ...de ezt processzortol fugg.Lehet siman menni fog neki, de lehet hogy meg 4 GHz-en is 80 fokos lesz.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10994) Lalaboy


Lalaboy
őstag

No vegre elertem a celomat! :K 6.20 alatt SP32M 5Ghz-n, baratibb fesszel, mint korabban! Mostmar beken hagyom az 5Ghz-t! :B :K Gyujtok a 4790K-ra. A boltban ahol vettem a procimat kifogytak a 4790K-bol melyek L3-asok voltak. Remelem a kovetkezo szallitmany mar L4-es lessz!

(#10995) akoska07 válasza MiklosSaS (#10984) üzenetére


akoska07
nagyúr

Azt is nézd,hogy ez új proci,most jött be,még magas az ára.
Egyébként nem hiszem sokkal lejjebb fog majd menni.

Egyébként ha vki nagyon rábeszél elpostázom Mo.-ra a procit,itt tudok venni másikat. ;)

#10983 laychi : Elég jól bírom,még nem nyúlok hozzá. :D

Mondjuk Lalaboy eredményeit elnézve kicsit érzem a késztetést. ;]
Engem is érdekelne ez az 5GHz-es dolog.
Jól megy a cucca,grat hozzá.
Honnan szerezted az a ramot Lalaboy ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10996) Lalaboy válasza akoska07 (#10995) üzenetére


Lalaboy
őstag

Az "Oregeket" kb. 3-4 eve rendeltem a newegg-tol. Sajna mar ritkak, mint a feher hollo.....

(#10997) akoska07 válasza Lalaboy (#10996) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én is kerestem ilyeneket anno,de képtelenség volt hozzájutni.
Nekem is kellene vásárolnom a newegg-ről,de nem küldenek ide semmit. :(((

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10998) Wucky


Wucky
senior tag

Amúgy nem azért vennék I7 K-s procit mert mekkora tuningos vagyok. Egyszerűen befektetés. Nem a legjobb,de mondjuk megveszed 80K-ért. 2 év múlva még mindig a 60%-át éri. Persze ha eladod. De mint látni 2-3 generációt is túl lehet élni egy K-s procival. Teszem fel 60 körül hozzá jutok eg 4770K-hoz. A mai tudásunk szerint ki meri azt állítani hogy 4 év múlva tuningolva nem lesz elég a proci ereje eg sli-s,jövőbeni csúcs karihoz?
Az e pénisz nagy marad attól még.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#10999) MiklosSaS válasza akoska07 (#10995) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Elobb vagy utobb szerintem siman skalpolas lesz a vege :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11000) Speed® válasza Lalaboy (#10996) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2400/CL8..mennyi feszt kér ehhez? VTTt is hozzá kell igazgatni gondolom :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.