Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Lefrissítettem én is a lapot az új BIOS-al, most már ördög kompatibilis :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10852) MiklosSaS válasza h1mpi (#10851) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jon az ordogi kanyon az alaplapodban ?

En arra volnek kivancsi ha ugyanazon az orajelen, mondjuk 4.3 GHz-en es kb ugyanazon a feszultsegen es hutovel tudnank keszineti egy tesztet. De nem AIDA-van hanem egy 10 koros IBT-el very high-on.

Kivancsi volnek a hofokokra azonos fesz es orajel melett.....4770K vs 4790K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10853) Helmoras


Helmoras
őstag

Szevasztok, 1 hete használok 4690-et gyári hűtővel jelenleg, huzamosabb cpu terhelős játék alatt (bf4) 65-70 fokos a cumó akinek ilyen processzora van mit tapasztal? Ez normális érték vagy cserélnem kellene egy komolyabb hűtőre? alap helyzetben 33-35 fokos a vgaval egyetemben, érdekes hogy az is pont 70 fokig melegszik fel^^

[ Szerkesztve ]

(#10854) bandi0000 válasza Helmoras (#10853) üzenetére


bandi0000
nagyúr

dehogy kell cserélni, amíg nem zavar a hangja addig teljesen elfogadható hőfokok

Xbox One: bandymnc

(#10855) MiklosSaS válasza Helmoras (#10853) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Total rendben van a gyari huto...ahogy Bandi is mondja, akkor csereld ha szeretnel egy csendesebbet!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10856) Helmoras válasza MiklosSaS (#10855) üzenetére


Helmoras
őstag

Ó nem akarom én cserélni, a vga hangosabb nála szerintem... meg én sosem voltam ilyen "hangalergiás" többnyire fejhallgatóval játszok, köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#10857) MiklosSaS válasza Helmoras (#10856) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Akkor no para! Enjoy :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10858) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Betettem most full energiatakarékosra a procit le is ugrott jó pár fokot :)
Szerintem még sose gasználtam turbo-n 3.5 Ghz-en ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10859) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Ezt a hibaüzenetet dobja IBT amint elindítom.
Az UAC offon van , ha tuning van vagy nincs ugyan ezt csinálja,bios reset után is.Win 7/64 oprendszer fut.
Szerintetek mi lehet a gond? :U

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10860) NorDezs


NorDezs
senior tag

Nem tudjátok, hogy az itthoni boltokba mikor érkeznek a DC procik? Nagyon cserélném már le a kis Phenomomat. A lapot már meg is rendeltem :DD

(#10861) #Morcosmedve válasza NorDezs (#10860) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

ne legyél ennyire horny, jönnek majd!

© asszongya'hogy

(#10862) MiklosSaS válasza NorDezs (#10860) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem max 1 honap es teli lesz veluk a boltok...aztan meg vagy 2 honap amig az arazas is rendben lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10863) Dogt válasza NorDezs (#10860) üzenetére


Dogt
csendes tag

Nekem is itt vár a Z97-es MSI deszkám a 4790K-ra! Én meg majd a megjelenés utáni ár normalizálódásra várok! Jöhetne már, mert mikor kijön még akkor is nyugton kell majd ülnöm egy ideig.

(#10864) dept válasza Dogt (#10863) üzenetére


dept
csendes tag

Ez lesz a nehéz , nyugton maradni :)

(#10865) Werkly


Werkly
őstag

Érdekes ez! Nem cserélem akkor le a 3570K-mat! :)

Conclusion

Many games are clearly GPU bound at my settings so they experience little to no performance gain, but a few show significant performance improvements.

In particular, games based on the Serious 3.x engine (#12 and #47) show a higher than expected improvement. I checked repeatedly and the results were consistent, and I couldn’t see any error on my part. The engine gets frequent patching through Steam so if I had to guess, I’d suspect it supports AVX2 which the Sandy Bridge lacks. Either that or it’s extremely sensitive to L3 cache size.

(#10866) baboss


baboss
őstag

Azt szeretném megtudni,hogy egy Intel Celeron G1820-at lehet valamennyire tuningolni ?

(#10867) ffodi válasza baboss (#10866) üzenetére


ffodi
veterán

Nem. (max. Z-s lapban, ott is csak BCLK emeléssel, aminek ebben a formában nem sok értelme van......)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10868) baboss válasza ffodi (#10867) üzenetére


baboss
őstag

Az alaplap ASUS MAXIMUS VI FORMULA.
A gyári szoftveres programmal 2,7Ghz-ről 2.77Ghz-re tudom belőni.Ha a biosban állítanám lehet,hogy többet kilehetne hozni belőle.Egyenlőre ideiglenesen ezt a CPU-t használom amíg jobbra nem telik.

[ Szerkesztve ]

(#10869) dept válasza baboss (#10868) üzenetére


dept
csendes tag

Az a lap nagyon patent a legjobb Z87-es deszka.

BIOS frissítést neki aztán had pörögjön majd az i7-4790K :)

(#10870) ffodi válasza baboss (#10868) üzenetére


ffodi
veterán

Értem. Olyan 2800-2850 MHz-et el lehet érni vele 105-107 MHz-es BCLK-n. Értelme nem sok, sőt káros is lehet, mert a PIC-E freki, etc... is ennyin fog menni.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10871) baboss válasza ffodi (#10870) üzenetére


baboss
őstag

Akkor inkább nem bántom,hagyom alapon,még garis és van is rá vevőm ha eladásra kerül.
dept
Már a legfrissebb BIOS van rajta,kb 2 napja,csak a CPU i7-4790K egy vagyon,amire egypár hónapig nem lesz keretem. :U

[ Szerkesztve ]

(#10872) MiklosSaS válasza baboss (#10871) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hagyd beken azt a Celeront...probalj az apron keresni egy i5-4670K-t kezdetnek, aztan ha lesz meg egy kis $$$ megpotolod es megveszed a 4790K-t.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10873) dept válasza baboss (#10871) üzenetére


dept
csendes tag

Nem lesz olcsó ez tény.

(#10874) malphitee válasza dept (#10869) üzenetére


malphitee
senior tag

Nálad miként dől el melyik a a legjobb z87 alaplap?

(#10875) baboss válasza MiklosSaS (#10872) üzenetére


baboss
őstag

Egy i5-4670K lesz a következő lépés,és azután jön majd a 4790K,ahogy te is javasoltad.Én is így gondoltam. :R

[ Szerkesztve ]

(#10876) MiklosSaS válasza baboss (#10875) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Majd figyelek itt is kint hatha akad majd egy olcso 4670K garival....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10877) baboss válasza MiklosSaS (#10876) üzenetére


baboss
őstag

Már feladtam egy hirdetést régen,hogy részletre vennék,a felét az átvételkor a maradékot meg 1 hónap múlva tudnám rendezni.Köszönöm a segítséget. :R Használtan 45k-tól szokott lenni,az új meg 51k.
i7-4770K kupakolt szokott még jó áron előfordulni,csak arra már nincs garancia.[link]

[ Szerkesztve ]

(#10878) MiklosSaS válasza baboss (#10877) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

szivesen, hatha osszejon neked!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10879) dept válasza malphitee (#10874) üzenetére


dept
csendes tag

Mert nekem ASUS van csak HERO. :D És mindenki a saját ..... dícséri. :)

(#10880) baboss


baboss
őstag

Rossz linket raktam be,lehet,hogy ki se rakhattam volna. :U

(#10881) malphitee válasza dept (#10879) üzenetére


malphitee
senior tag

Gondoltam hogy valami hasonló erős alátámasztásod lesz, melyik a legjobb z87 alaplap.. :U

[ Szerkesztve ]

(#10882) dept válasza baboss (#10880) üzenetére


dept
csendes tag

Ennyiért 4770K-t is kapsz szerintem, de tényleg ne linkelj konkrét hirdetést mert dádá lesz a sit nagyúrtól :)

(#10883) MiklosSaS válasza dept (#10879) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo az a lap. Egy beleposzintu ROG lap, nagyjabol mindenki meg van vele elegedve.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10884) baboss válasza dept (#10882) üzenetére


baboss
őstag

Remélem,hogy nem kapok érte figyelmeztetést,későn jutott az eszembe és már nem tudtam javítani.

(#10885) baboss


baboss
őstag

Valaki tud adni infót,hogy a kupaktalanított CPU-nál mit jelent az,hogy lesarkazás ?

(#10886) Trailblazer válasza baboss (#10885) üzenetére


Trailblazer
addikt

Semmi jót... Sérült, megroppant szélű cpu die. (Mag.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10887) #Morcosmedve válasza baboss (#10885) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

azt, hogyha nincs vissza téve a kupak és direktbe rakod a szilicum magra a hűtőt, lepattinhat belőle egy kis darabot, amivel ki is végezte... azaz "lesarkazod" mert vlszeg a sarkanal feszul be!

MSI külön is árulhatna ez ellen egy szintező socket záró lemet, vagy valaki más is, úgy lenne az igazi a cooling!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10888) ffodi válasza baboss (#10885) üzenetére


ffodi
veterán

Egyszerűen és röviden:

Ha leveszed a kupakot, akkor eléd tárul a "meztelen" mag (miután letörölted a gány pasztát jelen esetben). A mag általában négyszögletű (tipikusan téglalap alakú) félvezetőtömb. Ennek vannak sarkai, alakjából adódóan legtöbbször 4 db. Ezek a szélek (sőt az egész felület) sérülékenyek, és ha letörik egy kis darab (mert könnyen letud, pl. ha direktbe rakod rá a hűtőt), akkor jó eséllyel kuka a CPU, és javítani nem lehet.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10889) MiklosSaS válasza baboss (#10885) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha annak idejen volt skt a -s processzorod (duron, athlon, athlonXP, sempron) akkor ott gyakran elofordult a lesarkazas.

Azert en annak a hive vagyok hogy pasztacsere utan keruljon vissza a kukap. Lehet 2-3 fok plusszban de "safe"-ben van a processzor.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10890) malphitee


malphitee
senior tag

Valakinek volt már azzal tapasztalata hogy elromlott procit vitt vissza boltba?

(#10891) #Morcosmedve válasza malphitee (#10890) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

kupakcsere előtt vagy után? :DDD

© asszongya'hogy

(#10892) malphitee válasza #Morcosmedve (#10891) üzenetére


malphitee
senior tag

Után.

[ Szerkesztve ]

(#10893) MiklosSaS válasza malphitee (#10890) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, egy elegetett 2600K-t sikerult garzitatnom...egyenesen az intelnel. Kicsereltek, kaptam egy masikat. Kb 2 het es vagy 5.000 HUF a futar oda, vissza ok fizetik.

(#10891) hpeter10: :C :K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10894) ricshard444 válasza MiklosSaS (#10893) üzenetére


ricshard444
veterán

Hogy sikerült elégetni?

Vannak dolgok...

(#10895) malphitee válasza MiklosSaS (#10893) üzenetére


malphitee
senior tag

Elégetett? Mit csináltál/történt / kit kerestél hogy küldeted az Intelhez? A boltba mit mondtak meg se próbáltad?

(#10896) laychi válasza malphitee (#10892) üzenetére


laychi
veterán

Asszem Bacusuz volt az,aki delidelt procit vitt vissza,visszaragasztotta a kupakot,sérülés nem volt látható.3770k-ja volt,ha jól emlékszem,de majd jön és megírja ő :)

Én lappal együtt elszállt procit vittem vissza,asszony játszott,proci minden alapjáraton volt,egyszer csak egy hirtelen leállás és többé el nem indult.
bolt kicsit húzta volna meg nem igazán megfelelően járt el,már kicsit rá kellett lépni a tökükre.Aztán másnap mehettem is az új csere alkatrészekért :D

[ Szerkesztve ]

(#10897) MiklosSaS válasza ricshard444 (#10894) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

(#10894) ricshard444 : egy este tuningoltam, nem figyeltem oda es 1.18 V helyett 1.81 V ment bele.....ra 2 napra meghalt.....pedig jo fajta volt de nagyon :((.

(#10895) malphitee: irtam a boltnak (itt angliaban), kaptam egy RMA szamot, egy egy cimet hogy irjak az intelnek. Irtam egy emailt...elmagyaraztam hogy nem mukodik a gepem :D, stb.....es par email valtas utan rendeltek nekem a futart.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10898) ricshard444 válasza MiklosSaS (#10897) üzenetére


ricshard444
veterán

Aucs :(
Én is ütöttem már félre, de nem ekkora értékeket, mennyi idő után vetted észre?

Aztán befejezem az "offolást", de mindenképp érdekes téma :B

Vannak dolgok...

(#10899) MiklosSaS válasza ricshard444 (#10898) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Bekapcsoltam, szegeny Maximus IV-es Gene jelezte hogy sok a fesz de nem vettem figyelembe...tuningnal mindig azt jellzi :D

Olyan par perc mulva vettem eszre hogy rohadt nagyok a hofokok....raneztem a CPU Z-re....1.815 V...azonnal kiteptem a tapkabelt...Reset, aztan meg 2 napi ment. Harmadik nap elkezdtem Crysis2-ot jatszani es egyszer csak megallt a gepem es utana mar nem indult. Tudtam hogy kiszallt a lelek a 2600K-bol...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10900) malphitee válasza MiklosSaS (#10899) üzenetére


malphitee
senior tag

Érdekes azért hogy két napig ment utána, és egyre jobban építette le magát a processor, nem pedig szált el rögtön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.