Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) ricsi8800gt válasza LLKobe (#33998) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Meg lesz a 4,5 csak figyelj :)

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#34002) Venyera7 válasza Laraxior (#33958) üzenetére


Venyera7
senior tag

[link]

Frisset most berakni nem tudok, viszont mikor utoljára teszteltem, 2600mhz-en kaptam ennyit, csak besz@rt a lapom. :W Viszont ennyit egy jól belőtt 2400as is tud.

[ Szerkesztve ]

(#34003) zaja8


zaja8
aktív tag

Sziasztok!
Asrock z87 extreme4 + i5 4670k páros mellé rakhatok 1,65v-on üzemelő memóriát?
Köszönöm!

(#34004) ricsi8800gt válasza zaja8 (#34003) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Szerintem igen,Én nem szokat nézni a V-ot hogy mennyi a memóriának csak a gyártói oldalon hogy támogatja e.Eddig nem volt bajom

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#34005) LLKobe válasza zaja8 (#34003) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem is Z87-es lapom van, 1,65V-os ramokkal, simán megy.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#34006) blu79 válasza Venyera7 (#34002) üzenetére


blu79
addikt

Szia, mihez kellett nyúlnod, hogy ekkora írás sebességet tudjon?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34007) Grózi válasza LLKobe (#33998) üzenetére


Grózi
veterán

A 4,6 szerintem mindenképp meglesz,bőven jó hőfokokkal.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34008) blu79


blu79
addikt

- akit érdekel , én ezt tudtam kihozni jelenleg az 1600Mhz ramokból :

- 1.6v kapnak :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34009) Laraxior válasza blu79 (#34008) üzenetére


Laraxior
titán

Azigen :DD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#34010) LLKobe válasza blu79 (#34008) üzenetére


LLKobe
veterán

Én már a 2Ghz-nek is örülök az 1600-as ramjaimmal:) Feljebb nem is próbáltam, játékok alatt úgyse számít.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#34011) Venyera7 válasza blu79 (#34006) üzenetére


Venyera7
senior tag

A subtimingokkal kell játszani, mèg nincs teljesen belőve, mert ez a 2800mhz-es kit. Ebből sajna nincs, így a másik kit 1600as. De azok mennek 2600at az lesz majd a fix. Egèsz jó ramok ezek itt van mèg ilyen ha valakit èrdekel.

[ Szerkesztve ]

(#34012) LLKobe válasza Grózi (#34007) üzenetére


LLKobe
veterán

Meglássuk, kitesztelem majd, már csak a próba kedvéért is. Remélem a mugen elég lesz rá továbbra is. Igykszem a hétvégén eljutni ricsi kollégához megcsináltatni a delidelést. Asszonnyal már megbeszéltem hogy egy hibás alkatrészt megyünk megjavíttatni:D

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#34013) kicsipapucs válasza blu79 (#34008) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Én is becsatlakozom, egy ilyennel:

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#34014) Grózi válasza LLKobe (#34012) üzenetére


Grózi
veterán

Nem olyan rossz hűtő az a mai napig és eddig is bírta-delid után sokkal jobb lesz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34015) blu79 válasza Venyera7 (#34011) üzenetére


blu79
addikt

Most látom hogy az előző eredmény amit linkeltél az nem is 2400mhz es, én meg azt gondoltam hogy az..... akkor az enyém nem is olyan rossz ;]
Most milyen ramjaid vannak ? 1600as ? Azok mennek 2600at? Az kemény, egyébként amit linkeltél ramot , olyan van neked ?

kicsipapucs ezek milyen ramok ?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34016) Venyera7 válasza blu79 (#34015) üzenetére


Venyera7
senior tag

Ez a gyártó, de az egyik gyári 2800as cl12, a másik kit 1600as cl9. Klevv Geuine Mèg játszok vele ha itt lesz a règi lap, csak még gari alatt van( most egy H81 van ).

[ Szerkesztve ]

(#34017) blu79 válasza Venyera7 (#34016) üzenetére


blu79
addikt

Jaaaa.... már emlékszek rá hogy ezt vetted :) . Várom, várjuk majd a fejleményeket . Kivi vagyok rá hogy megy :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#34018) NFree válasza Melorin (#33983) üzenetére


NFree
addikt

Hát kiscsi fesszel(1,25v) menjen legalább 4,8ghz et . lehetőleg stabilan. 4 prociról tudok amik elég jók.
blue79, kicsipapucs, Aventyr, Meg még volt egy srác asszem gépetváltott de a 4790K-ja még megvan.
Meg most legutóbb linkelt kolléga egy 4,7ghz es polírozott procit igaz 1,28v körül megy de stabilnak tünik.
Szóval 1,3v alatt legalább 4,7-4,8ghz. stabilan , nem csak chinebench teszt. szerintem ezek jó darabok . ;)
De ez csak az én meglátásom.

vga

(#34019) Alpi.


Alpi.
addikt

Csak, hogy legyen még 1 fajta ram ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#34020) Razi


Razi
tag

Üdv!

Ahogy egy korábbi hozzászólásomban említettem, az ultimate stabilitást a Prime95 adja (27.9-et használok - AVX utasításkészlet). Ez nem azt jelenti hogy a legtöbb helyen nem lesz stabil a procid, ez alkalmazásfüggő. Az hogy mi stabil és mi nem, az a mai processzoroknál nagyon relatív. Mire kell hogy stabil legyen? Alapvetően AVX-es utasításkészletet nagyon ritkán használnak programok, főleg játékokba nincs. Frostbite 3 engine már használja helyenként, de nem folyamatosan. Például Battlefield 4, Battlefield Hardline, Dragon Age Inquisition stb... A lényeg az, hogy ha valaki játékos célra használja a gépét akkor AVX stabilitásra célszerű rámenni, akkor nem érheti meglepetés. Erre továbbra is a Prime95 a legjobb véleményem szerint. Ha IBT, IETU, Realbench, X264 Encoder Stability test és egyéb társait használom, akkor nálam például elég 1,26V a stabil 4,7Ghz-hez, de talán még 1,25V-al is elmenne 10-12 órát ezeknél a programoknál. Ha Prime95-ben 2 perc után lefagy, akkor viszont tuti hogy nem fogsz tudni folyamatosan játszani 1-másfél órát mondjuk egy Battlefield 4-el. Ettől még más játékok menni fognak 0-24-be, mert nyoma sincs AVX-nek a többi játékmotorban.
Ugyanakkor ha LinX 0.6.5-el megyek neki a tuningnak, ott már AVX2 van ami brutálisan fűt és sokkal több feszt kér a stabil órajelhez, de ami nagyon overkill az a Prime95 28.8 ami FMA3-at terhel. Ezekhez a programokhoz iszonyatos feszültségértékek kellenek a stabil eredményekhez és nem ritkán még egy alapórajeles gyári beállításos proci is elhasal rajta. Az én proci beállításom 4,7Ghz 1.28V valamint az északi híd vagy inkább a Cahce ratio órajele 4.4Ghz 1.17V. Ahogy fent láthattátok, ezt beton stabilan tudja, és mivel 8 óra Prime95 27.9 után is stabil volt tuti nem ér meglepi játékoknál a következő x évben. Ha elindítanék ezekkel a beállításokkal egy Prime95 28.8-at szerintem akkorát robbanna a gépem hogy gombafelhő lenne Vas megyében az épített vízhűtésemet pedig kilőné az éterbe. Ez persze nem probléma, mert gyakorlatilag a processzor minden létező alkalmazás alatt stabil akkor is ha 0-24-be renderelek vagy ilyesmi. Semmi sem használ FMA3-at vagy AVX2-őt az én felhasználási körömben, főleg nem játékok. Még egy utolsó példát szeretnék leírni nektek. Az elmúlt másfél évben egyébként 4,6Ghz-en használtam a procimat 1.22V-on beton stabilan. 10 óra Prime95 stb... 65 fokos magok szóval minden zsír volt, minden játéknál stabil volt (rengeteg AAA cím és rengeteg kompetitív játékkal is játszok). Jött a Division és 2 óra game után hopp kékhalál, több mint egy év stabil használat után. Adtam neki +0.01V feszt és 1.23V-on meg is szűnt a probléma. Azért az hozzá tartozik a történethez hogy én 4 megjelenítővel játszok, 3-at használok Surround módban és van egy 120 centis TV a 3 monitor felett amire általában az adott játék térképét vagy egyéb dolgot szoktam kitenni, és a Surround játék a megnövekedett "field of view" miatt több objektum mozgásának megjelenése nagyobb terhet ró a procira.

Kedves Laraxior: Gratulálok a műtéthez f@sza lett :DD Olvastam valamelyik kommentedben hogy úgy szeretnéd megoldani a hűtést hogy az IHS-t elhagyod. Nos erre vannak már létező megoldások nem is egy. Úgy értem bolti, semmi marógép vagy ilyesmi :D Pont a héten olvastam az EKWB oldalán hogy kiadott egy olyan kitet ami direkt a deliddelt CPU-khoz van. A hűtőbordát direktben csatlakoztathatod a szilíciumhoz és az IHS ellenállása sem lesz többé korlátozó tényező. Továbbá szeretnék megosztani veled néhány tapasztalatot. Az első hogy a polírozást nyugodtan elvégezheted, szerintem el se lehet rontani a dolgot és bizony maximális hőmérsékleteket jócskán lefaragja a jobb hőátadás miatt. Természetesen mindkét felületet célszerű polírozni, az IHS-t és a felfekvő hűtőbordát is. Nekem EK Supremancy EVO blokk van a procin ami gyárilag tükörre van polírozva úgyhogy ezt megúsztam. A másik dolog a CLU felvitele a magra. Tapasztalataim szerint akkor a leg hatékonyabb a dolog, ha olyan vékonyan kened hogy szinte már kilátszik alóla a proci magja, tudom ez csúnyán hangzik de végülis értelemszerü :D Az ihs alját is csiszoltam egy picit, hogy a PCB-re felfekvő rész vékonyabb legyen, ezáltal az IHS belső oldala közelebb kerüljön a magokhoz, valamint az IHS belső falát ami a mag felé néz egy kicsit lepolíroztam hogy ott is jobb legyen a kontakt, de ez elenyésző, szerintem sok élettani hatása nincs. Ezt azért csináltam egyébként mert a CLU felvitel után hajlamos lemezes szerkezetűvé és rideggé válni, ilyenkor csak pontokban érintkezik az IHS-el ami nem a leg f@szább dolog. Ennek kiküszöbölésére azt csináltam, hogy miután visszatettem az IHS-t a PCB-re egy nagyon picikét megmozgattam minden irányba, de tényleg csak egy hajszálnyit, talán még egy millimétert se, csak azért hogy jobban eloszlassam az IHS és a mag közötti CLU-t. A hőmérsékleteid pedig nagyon jók, szóval legyél csak elégedett magaddal :D Ne feledd hogy nekem épített vízem van ami egy másik kategória. 1 hónapja van kész kb, eddig egy Corsair H110 kompakt téma volt ami a hűtésről gondoskodott és a maximális hőmérséklet hosszú órás tesztek után ég és föld, kb 15 fok.

(#34021) energy4ever válasza Razi (#34020) üzenetére


energy4ever
addikt

Melyik a magasabb, a gyari lefogo, cagy a lapka teteje?
Arra gondoltam, hogy delidelek, es utana a gyari kupakot addig csiszolom, mig elnem fogy a teteje. :DDD

(#34022) Razi válasza energy4ever (#34021) üzenetére


Razi
tag

Látod ez egy jó kérdés :D Megmondom őszintén fogalmam sincs, de ettől függetlenül láttam már ilyet képeken mint amit te mondasz. Utána kell olvasni de ha mondanom kéne valamit azt mondanám a lapka kiáll a lefogatóhoz képest. Megtaláltam azt a linket amit a héten olvastam az EKWB-nél, itt mondjuk nincs külön lefogató. [link]

Szerintem itt maga a blokk tartja a helyén a procit, de lehet hülyeséget beszélek :D

[ Szerkesztve ]

(#34023) NFree válasza energy4ever (#34021) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem ne tedd. Anno a 4770k-mat összeraktam kupak nélkül óvatosan igaz csak mx2-vel de nem jelentet sokat. Ebböl kiindulva visszaraktam a kupakot, s benyeltem azt 2-3 fokot . Igazán akkor lett jobb mikor clu került a kupak és a mag közé. De azt mondjátok sokan ugye , hogy a clu megeszi a proci hűtőt, így azt nem próbáltam kupak nélkül.

(#34022) Razi
Maga a foglalat megfogja a procit nem tud elmozdulni , a hűtőt meg csak szépen rá kell tenni. Szerintem :B
Na én nem mertem féltem azt is megeszi . Így is kényes a réz .

[ Szerkesztve ]

vga

(#34024) Razi válasza NFree (#34023) üzenetére


Razi
tag

Abban az esetben ha a proci hűtő alumíniumból van, mert azzal a CLU reakcióba lép :) Egy réz bordánál vagy hűtőblokknál nem lenne ilyen probléma.

(#34025) Laraxior válasza Razi (#34024) üzenetére


Laraxior
titán

Na fasza... Akkor kenhettem volna nyugodtan oda is CLUt. Mert nekem réz blokk van rajta :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#34026) energy4ever válasza Razi (#34024) üzenetére


energy4ever
addikt

De a kupak az nem pont alubol van, vagy mi? :F
Mert az szerintem valami olcsobb, magneziumos alu lesz...

(#34027) Razi válasza energy4ever (#34026) üzenetére


Razi
tag

A kupak vörösrézből van, le van fújva valami réteggel amitől ilyen matt szürke felülete van. Polírozáskor mikor már elvettél belőle pár századot el is tűnik róla a réteg és TÁDÁÁÁÁM, full réz az egész ;)

(#34028) Razi


Razi
tag

Nem a legszebb kép amit találtam de ezen jól látható: [link]

(#34029) energy4ever válasza Razi (#34027) üzenetére


energy4ever
addikt

Na ez most nagy meglepetes. Eddig azt hittem, hogy valami fileres ergal az egesz. :D
Mar nem is huz az ideg afele, hogy ha lesz delid, akkor menjen a kupak. Szoval megy is majd vissza ra.

Arra a bizonyos CLU-ra hogyan tudok rakeresni? Tudom, hogy mi, lattam rola videokat, de mi annak a potos neve, ha venni akarok?

Illetve ha polirozasra kerul a sor, akkor mennyi, es mekkora szemcsenagysagu vaszonnal essek majd neki?

[ Szerkesztve ]

(#34030) Venyera7 válasza energy4ever (#34029) üzenetére


Venyera7
senior tag

(#34031) Razi válasza Laraxior (#34025) üzenetére


Razi
tag

Emiatt be bánkódj, én is MX4-et használok a kupak és a blokk között, csak a lapka és a kupak közé használok CLU-t. Egyszer próbálkoztam CLU-val a kupak és a borda között, de az eredmény borzalmas volt hőfökök terén :D Valószínűleg vastagon kentem, valamint a kupak sem volt polírozva. Szvsz CLU-t csak tiszta tükör felületeknél célszerű használni, pont amiatt mert hajlamos "lemezes" szerkezetűvé válni, ezt úgy kell elképzelni (csak kicsiben) mintha sok kis ezredmillis hézagolólemezt pakolnál egymásra és kicsit elcsúsztatva, na persze nem ilyen drasztikusan szembetűnő ez, de így tudnám leírni. Szóval a kupak tetejére egy hangyaf@sznyi MX4, vagy egy gombostűhegynyi, a bordát/blokkot jól rápaszírozni azt HAD SZÓLJON! :D A nem liquid metal kategóriában azonban a legjobb hővezető paszta nem az MX4, hanem tesztek szerint a GC gelid extrém. Színre ugyanolyan mint az MX4 azonban a viszkozitása teljesen más szinten van, ergo kurv@ nehéz kenni. Olyan mint a nutella amit egy hét után kiveszel a hűtőből :D Én nem javaslom pont emiatt a tulajdonsága miatt, mert élettani hatása kb 0 az MX4-el szemben. Proci tuningnál ha megvagy a delideléssel és esetleg a polírozással ha nagyon enthusiast player vagy akkor mehet CLU a magra MX4 a kupakra és ez minden. Végső soron a magas hőmérséklet kevésbé degradálja a CPU-t mint az "Elektromigration" tehát a magas feszültségből származó degradáció. 24/7-re úgy is az lesz a jó opció ami 1,3V-on belül van, vagy esetleg 1,33V ha csak ez a plusz 3 század hiányzik a következő lépcsőhőz de ezen értékek fölött már számottevően csökken a proci élettartama (persze ez is attól függ ki mennyit használja). Megint túl sokat pofázok :W

(#34032) Razi válasza energy4ever (#34029) üzenetére


Razi
tag

Polírozásnál én úgy kezdtem hogy 1000-es csiszolópapírral elkezdtem szárazon (az elején ez nem rossz mert a száraz papír nagyobbat harap), majd folytattam 1500-2000-2500-3000 de ezek már polírpapírok voltak ami nagy különbség. A polírpapírok vízlepergetőek míg a hagyományos csiszolópapír beissza a vizet. Valamint amikor végeztem a papírozással (kb 2 órát nyomtam), végső simításként alkalmaztam egy spéci polírozó pasztát amit speciális mikroszálas kendővel dörzsöltem el a kupak felületén és ettől lett olyan szép fényes mint a tükör. A technikához hozzátartozik az is hogy totál egyenes felületre van szükségetek polírozás közben, tehát nem valami göröngyös asztalon, hanem mondjuk egy üvegtáblán vagy egy tükrön célszerű csinálni. Még annyit hogy a polírozó pasztákból is megannyi féle van, és olyat választottam amire valami ultra finom cucc volt ráírva, ezt 2500-as papír után javasolják.

(#34033) Laraxior válasza Razi (#34031) üzenetére


Laraxior
titán

En szivesen olvasgatok :))
Mindig lehet tanulni.
Egyebkent szerintem azert nem nyerő a kupak es a blokk közé a CLU mert kinyomja amikor huzod ra a blokkot, vagy hűtőt.
Ugye a mag es a kupak között nem tudja kinyomni akarhogy nyomod ra a kupakot mert az oldala miatt megtartja a tavolsagot a kupak teteje es a mag között. Csak ugye nem mindegy h ezen a tavon mi adja át a hőt. Az a száraz takony, vagy ez a CLU aminek a legjobb a hővezető kepessege a piacon. Utana asszem a Grizzly következik.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#34034) Razi válasza Laraxior (#34033) üzenetére


Razi
tag

Egyébként néztem a képedet a műtétről. Jól láttam hogy egy Wilkinson Sword pengével csináltad te is? :D
Én csak kimentem a fürdőbe szétkaptam a borotvát aztán kb 3 perc alatt körbeértem vele, pedig nem siettem vele. Simán lehetne reklámozni az intelnél valami szlogennel hogy: Alacsony hőfokra vágyik? Jobb teljesítményt akar? Wilkinson! [link]

(#34035) NFree válasza Razi (#34034) üzenetére


NFree
addikt

Túl hajlékony a penge s könnyű vele összekarmolni a nyákot(nekem sikerült anno) el is vette a kedvem azóta csak szakemberrel végeztetem , csak nincs kedvem mostanába elpostázni a procit meg várni rá 1 hetet. Mindennapos használatba vana gép. pedig de jó lene egy stabil 4,7ghz talán még beleférne.
Melyik tesztet futatod a prime ba pontosan?

vga

(#34036) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Hali!

4790K-t szeretném most már skalpoltatni egy remek szakemberrel.

Szerintetek nyernék a hőfokon kívűl egy kis feszültséget is?

4.8ghz-en ilyet dobott még télen.

(#34037) Laraxior válasza SoulReaver (#34036) üzenetére


Laraxior
titán

Megkapod kb ugyanezt, vagy valamelyest kevesebbet nyáron :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#34038) SoulReaver válasza Laraxior (#34037) üzenetére


SoulReaver
veterán

Akkor azt mondod fölösleges?

(#34039) Laraxior válasza SoulReaver (#34038) üzenetére


Laraxior
titán

Nem. Mindenképpen jót teszel vele. :K
Csak mivel te télen teszteltél, így nem biztos, hogy olyan nagy ugrás lesz a számok között.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#34040) SoulReaver válasza Laraxior (#34039) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ha már a 4.7 meg lesz értelmes hőfokon, már az is csudijó lesz :) az még 1.3v alatt elérhető volt eddig is bőven, csak teszteknél a hőfok az sok. 4.6 is elég, 1.217v on, 70-75-80 fok tesztek alatt, játékoknál 60-65. Ha már ennyi sem lesz delid után, az korrekt lenne. Ezek nyári mérések.

(#34041) laychi válasza Razi (#34027) üzenetére


laychi
veterán

Nikkel bevonat van rajta.

(#34042) ricsi8800gt válasza SoulReaver (#34038) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Szerintem nem fölösleges mert azt nem lehet meg mondani előre hogy a proci hogy reagál a clu-ra.Biztos hogy jobb lesz neki de lehet hogy csak 12fok de lehet akár 20 fok javulás is

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#34043) zaja8


zaja8
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy 4670k Proci ami linx0.6.5 (avx2) alatt stabil 1,23v@4,3ghz. Első kérdésem, hogy ha emelek 100mhz-et, a feszültség marad, ugyan a linx nem fut le, de pl GTA5 alatt stabil, akkor hagyhatom úgy vagy menjek biztosra, amin a linx lefutott?
A másik kérdés, hogy feszt nem tudok tovább emelni a linx alatt kapott hőfokok miatt. Érdemes lehet delidelni a procit?
Köszönöm!

(#34044) ricsi8800gt válasza zaja8 (#34043) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Ha pl játék alatt stabil akkor nem indokolt a delid,linx meg az a program hogy clu-val is be megy 87fok-ba lazán,Azzal nem is nyaggatnám,Azt kell el döntened hogy Linxezgetni kell vagy ink játszani és stabil a procid egy 4.3-as órajelen,Deliddel meg csak jót teszel neki :)

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#34045) zaja8 válasza ricsi8800gt (#34044) üzenetére


zaja8
aktív tag

Ez érthető, nyilván nem linxezgetni akarok. :)
De az az a program ami megmutatja hogy stabil a cucc vagy sem.
A lényeg hogy szeretnék magasabb órajelet elérni.
Mivel teszteljem ha nem linx? Esetleg ami nem fűt be annyira?

(#34046) lanw válasza zaja8 (#34045) üzenetére


lanw
aktív tag

Realbench

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#34047) ricsi8800gt válasza zaja8 (#34045) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

ha magasabb órajeleket akarsz el érni akkor a delid kell

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#34048) kicsipapucs válasza zaja8 (#34045) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Prime95 27.9-es verzió, 1344-1344k run FFTs in place custom módban, a véglegesnek szánt beállításon 1 óra, előtte 15-20 percek, amíg el nem hasal 15 percnél korábban.

Szerintem.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#34049) zaja8 válasza kicsipapucs (#34048) üzenetére


zaja8
aktív tag

Köszönöm! Megpróbálom :)

(#34050) Razi válasza NFree (#34035) üzenetére


Razi
tag

Small FFT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.