Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) #Morcosmedve válasza h1mpi (#10600) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

xDDDDD

© asszongya'hogy

(#10602) MiklosSaS válasza Montesantos (#10595) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C , jo kis kombo lesz. Mindjat tobb lesz a MSI tulaj mint Asus :D

Akos alszik ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10603) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Segítsetek már kicsit, mert nem értem. :D

A proci alapfesze 1.024 V, BIOS alapbeállítás szerint.

Felrakom offset+ 0.176-tal, hogy legyen 1.2 V

Ehhez képest stresszteszt alatt 1.335V-on jár.

Miért?

(#10604) malphitee válasza BomiBoogie (#10603) üzenetére


malphitee
senior tag

1,33? Melyik stress teszt program? És milyen proci, hűtő?

(#10605) BomiBoogie válasza malphitee (#10604) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az alaplapomon szereplő.

HWMonitor, a program meg a Prime95.

(#10606) malphitee válasza BomiBoogie (#10605) üzenetére


malphitee
senior tag

Nézd meg Core Temp programmal a volt állás az pontos mindig. Mégis hány fokos volt a procid maximum?

[ Szerkesztve ]

(#10607) BomiBoogie válasza malphitee (#10606) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

87,88 fokosak a magok.

Ez is ugyanezt mutatja.

Tehát nem az a VCORE, amit beállítok, hanem több, mint 1 V-tal több.

(#10608) Gery15 válasza BomiBoogie (#10607) üzenetére


Gery15
addikt

Ez mindenkinél így van, ha AVX/2 vagy FMA3-as utasításkészletet kap a proci és offsettel állítod be a VCore-t akkor rá dob +1v körül. Próbáld ki régebbi Prime95-tel vagy 0.6.4-es Linxel akkor nem fogja rádobni elviekben. ;)

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#10609) Melorin válasza BomiBoogie (#10603) üzenetére


Melorin
addikt

Mert az offset nem alap fesz növelésre való. Az offset növeli az idle feszt is és a load alatti feszt is ugyanannyival. Lesd meg: vedd vissza 0-ra az offsetet és indíts el egy stresszteszt. 1.16V lesz.
Feltéve hogy a 1.024V az idle volt.

[ Szerkesztve ]

(#10610) malphitee válasza Gery15 (#10608) üzenetére


malphitee
senior tag

Állítsd be fixed modra a voltot és nem lesznek ilyen problémák, és nem fől meg a procid sem.

(#10611) Gery15 válasza malphitee (#10610) üzenetére


Gery15
addikt

Ezt tudom jól, alapból így használom! :K Csak a kollégának válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#10612) laychi válasza Gery15 (#10608) üzenetére


laychi
veterán

Az bebaszna,ha 1 voltot dobna hozzá :D jó lesz az 0.1V-nak is :)

BomiBoogie Az offset az eltolás,ahogy Melorin írja az idle és a load fesz párhuzamos növelése.
Ha avx-es programot használtál,akkor érthető,hogy ennyi,nézd meg nem avx-essel,és ha mondjuk 1,24-re jön ki most,akkor vegyél le a mostani offsetből 0,04V-ot azaz 40mV-ot(nem tudom a lapod hogy írja).
Ezután felejtsd el az avx-es progikat,ne tesztelj velük.
Ha tesztelni akarsz velük,akkor pedig minden esetben te add meg fixen a feszt és állítsd override-ra a cpu voltage kezelést.

(#10613) keIdor válasza BomiBoogie (#10603) üzenetére


keIdor
titán

Biztos annyi az alapfesz? Kevésnek tűnik, CoreTemp pl. mit ír VID-re?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10614) Gery15 válasza laychi (#10612) üzenetére


Gery15
addikt

Bocsi, nem rég estem haza melóból... 0,1v-ra gondoltam én is. :DDD

HyperX

(#10615) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Szerintetek Unocre okozhat instabilitást?
Arra gondolok hogy a procimat 4,3 GHZ Core és Uncore sebességen használom.
Linx 0.6.5 kifogástalanul lefutott, viszont olyat csinált hogy a StarCraft2 gond nélkül eldobta magát.
Több partin keresztül ment, majd egyszer csak újraindult a gép, se kék halál semmi nem volt.
Csak restart.
Ötlet?

Ez jó példa hogy a Linx nem mindenre elég...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#10616) BomiBoogie válasza laychi (#10612) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm, akkor inkább megadom fixen.
De ha fixen adom meg, akkor is le fogja venni a feszt, ha nincs terhelés, ugye?

(#10613) Keldor papa
Megnézem majd, ha visszaállítom. :K

(#10617) laychi válasza ÁdiBá (#10615) üzenetére


laychi
veterán

Bluescreen view biztos kiírná a hibát,ha nem is dobott fel bsod-t,hagyd auto-n az uncore-t meg a feszt is hozzá,instabilitást okozhat a nem megfelelő beállítása,mekem csak a cpu van felhúzva 4,5-re meg hozzá offset belőve,
ring(uncore) auto-n van,így 38-as szorzót ad neki(ami neked valszeg 39 lenne 4770k-nál) meg bőven feszt.,ez nem befolyásolja a cpu melegedést,szóval ha túl is feszel,akkor csak annyit okoz,hogy biztos stabil marad :D

azért a cpu-nak is adnék még feszt a helyedbe,de előbb próbálj egy auto uncore-t

vga-d húzva van amúgy?

BomiBoogieNem
idle is azt a feszt fogja tartani,de ha nincs terhelés alatt,akkor nem fogja az áramot zabálni,fogyimérő szerint ugyan annyi volt alapjáraton a konfig fogyasztása,mint ha adaptiv módban volt,kivéve mikor a speedstep le volt tiltva,amikor fic volt az órajel,akkor 70W-ot evett alapjáratban a gépem,ha dynamic-ra volt állítva,akkor 50W alatt+monitor+hangfalszett

[ Szerkesztve ]

(#10618) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#10616) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam az Asus nem vette vissza a fix feszt

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10619) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#10618) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Na ez az, akkor meg inkább maradok offsetben. :K

(#10620) laychi válasza BomiBoogie (#10619) üzenetére


laychi
veterán

akkor vegyél vissza az offsetből jócskán,de előbb nézd meg nem avx-es progival,hogy ott mennyi feszt ad
ha ott is ugyanannyi,akkor 130mV-tal kevesebbet adj neki,vagyis kb 35-40-es offsetet lőjj be a mostani 176-tal szemben

Amúgy a fix feszt is visszaveszi,csak adaptívra kell állítani,csak akkor meg van az esély rá,hogy az idle fesz kevés lesz és akkor omlik a rendszer,mikor épp nem csinálsz semmit.

(#10621) BomiBoogie Linx 0.6.4,de abból is van linx 0.6.4 avx,de az nem küldi meg így,mint a 0.6.5,asszem az nem is tol rá +100mV-t,de mindjárt megnézem.

Ádibá adj neki akkor szerintem még egy kis kakaót. memóriabeállítás milyen? gyári,vagy te lőtted be az időzítéseket? ram fesz mennyi?ram órajel mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#10621) BomiBoogie válasza laychi (#10620) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi!
Tehát a Prime95 AVX-es progi, és akkor mi nem az? A LinX pl.?

(#10622) ÁdiBá válasza laychi (#10617) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nincs húzva a VGA.

ÁdiBá

(#10623) NFree válasza ÁdiBá (#10615) üzenetére


NFree
addikt

A linx-el szerintem semmi hiba. Fix fesszel tolod vagy offset? nemrég irtam, hogy offsetnél kicsit többet kell adni a procinak , mert a nem avx ,fma3 utasításkészletnél kevés feszkót kaphat a proci, ezt úgy lehet kiküszöbölni, hogy régebbi linx-el ami nem avx-es tesztelsz + prime-al.

[ Szerkesztve ]

vga

(#10624) ÁdiBá válasza NFree (#10623) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Fix feszültség, mind kettővel teszteltem, mind kettővel szépen le is fut.
20 kör 4Giga
Gondolom az uncore is ellenőrzi a linx nem?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#10625) laychi válasza BomiBoogie (#10621) üzenetére


laychi
veterán

a 0.6.4 avx-es is feltolja most néztem,a sima 0.6.4 szerintem nem,de az most nincs fent
asus rog benchmarkot szedd le,tesztelj azzal,aztán ahol lefut a teszt,ott adj neki még +10-20mV-ot és akkor tuti stabil marad normál körülmények közt(ami nem avx-es linx vagy prime)
hanem pl játék,videó kódolás,stb

(#10626) NFree válasza ÁdiBá (#10624) üzenetére


NFree
addikt

Igen mindenképp ha instabil az uncore miatt akkor elszáll a linx, de egyébként mért nem teszed 4ghz re az uncore-t stabilabb lessz. és nem is veszed észre azt a 300mhz hiányát.
Teljes memcsivel próbáltad futtatni a linx-t.

vga

(#10627) h1mpi válasza ÁdiBá (#10624) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem uncore miatt dobálta a linx. Kevés volt neki a fesz. Ahogy megkapta azt a feszt amit kért, a core voltegot még le is tudtam vinni. Ezért jó az extreme lap, mert bírja a feszt keményen a northbridge.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10628) ÁdiBá válasza h1mpi (#10627) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én is adtam az uncore feszültségnek, azóta meg se reccent.
Default 1,220V, ennyire állítja gyárilag auton a bios.
A Maximus VI Extreme alaplap is ugyan annyira lőtte be auton.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#10629) MiklosSaS válasza ÁdiBá (#10628) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mennyi nalad az uncore?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10630) h1mpi válasza ÁdiBá (#10628) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem felnyomja 4.4-nél 1.280-ra is :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10631) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Uraim, tapasztalat megosztás :)
ezen a képen, melyik hőmérséklet a mérvadó?
melyikre vonatkozik az Intel oldalán a max cpu hőfok, ami 72 fok?
nehéz elhinnem hogy Intelnél ekkora különbség van a magok és a cpu kupak között?
reális ez?
természetesen terhelve jöttek ki azok a hőfokok :R
arról nem is beszélek hogy a lapomnak olyan jó a venti vezérlése mint egy laptopé, egy adott hőfokot elérve felpörögnek a ventik néhány másodpercre, kiszívják a mlege levegpt és lehalkulna....
síri csöndben van a gépem és ezt akartam elérni a képen látható hőfokokkal

ha ez így reális és minden ok akkor tökéletes döntés volt ez a konfig :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10632) malphitee


malphitee
senior tag

Meg vagyok nagyon elégedve a Scythe Ashura Shadow al, 1.3V-on 4.7ghz max 64fok játékokban, le a kalappal. Gyári pasztával. Le kellett vennem a haf 922 oldaláról a 20cm hűtőt amit bánok:S Viszont nagyon szép maga a hűtő is olyan elegáns :) Meg próbálom levinni az 1.30 at 1.27 körülire hátha. Még nem kisérleteztem viszont 1.3 on intel burn, aida simán lemegy. (i5 4670k)

(#10633) Picturemaker válasza Lacielvtárs (#10631) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

- Az AIDA verziód nagyon réginek tűnik, egy frissítés nem ártana, mert új "vasaknál" mérhet rosszul.
- Ha "csak" 4GHz-en akarod járatni a procit, akkor talán még kevesebb fesszel is beérné.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#10634) malphitee válasza Lacielvtárs (#10631) üzenetére


malphitee
senior tag

Én egy jó hűtőt keresnék a helyedben mert nagyon magasak az aida stress test alatt a proci hőméréskleted, nekem nem éri ezt el 4.7ghz en 1.3 al. Azt az órajelet alap feszültséggel próbáld meg .

[ Szerkesztve ]

(#10635) Lacielvtárs válasza malphitee (#10634) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értelek titeket :)
hát érdekes mert a gyári asus beállításokon van jelenleg a gép...
de akkor utána olvasok és megpróbálom amit javasoltok... :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10636) malphitee válasza Lacielvtárs (#10635) üzenetére


malphitee
senior tag

Szedd le a Core Temp programot és annál monitorozd a hőfokodat. Az biztos jól fogja mutatni, de mindenesetre az 1.22 gyári VCORE nak nagyon sok, más ezzel a feszültséggel 4.5 járatja a procit.

(#10637) Lacielvtárs válasza malphitee (#10636) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, rendben köszönöm a tippet, megnézem :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10638) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#10631) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kicsit nagy a fesz 4 Ghz-re, olyan 1.16-1.18 volna a maxim amit normalis processzor elker.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10639) Popes válasza laychi (#10620) üzenetére


Popes
őstag

"Amúgy a fix feszt is visszaveszi,csak adaptívra kell állítani,csak akkor meg van az esély rá,hogy az idle fesz kevés lesz és akkor omlik a rendszer,mikor épp nem csinálsz semmit."

Na pont így jártam hogy terhelésnél betonstabil viszont weblap olvasása közben eldobta magát úgy hogy éppen semmit nem csináltam.

Most -0.005 offsettel már nem csinálja.

Amúgy most 4.3-on megy Linx alatt 1.208v 80-85fokos magokkal

Köszi a megerősítést hogy van ilyen is. :)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#10640) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Akos elaludt ? :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10641) h1mpi válasza MiklosSaS (#10640) üzenetére


h1mpi
nagyúr

megsült :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10642) MiklosSaS válasza h1mpi (#10641) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Biztos nincs mirol irjon..:(( , majd racsorgok kesobb :D...kuldok neki egy Pentiumot!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10643) akoska07


akoska07
nagyúr

Újra itt,friss windows telepítés után,és némi tapasztalat gyüjtés után.

A konfig már majdnem látható és tudható volt amit összeraktam.
MSI Z97 Gaming 7
4790K
Corsair H100
Corsair Dominator Platinum 2400MHz
Vga hanyagolható,egy tartalék MSI GTX560 Ti.

Igyekszem konkrétumokat írni.
A proci már nem a 2013 szériás,hanem a 2014-es. L4.

Az első dolog amit megnéztem,a gyári fesz,ami 1.19V 4.4GHz-en.
Az alaplap felfelé drop-olja a vcore-t kb 0.08V-al.
Úgy látszik ez divattá válik,nem értem miért kell felfelé drop-olni a feszt.

Az első gondolatom az volt amikor elinditottam a gépet,ez bizony roh@dt gyors. :D
A 4GHz és a turbo órajel,nem gyengén muzsikál.
Ha azt nézzük,hogy mire is törekedett az Intel ezzel a procival,láthatjuk és be is igazolódik,hogy egy gyárilag tuningolt 4770K procit kapjunk. Amit előtte nem tudtunk elképzelni és kivitelezni sem a 4770K procinkkal anélkül,hogy hozzá kellett volna nyulni és megváltoztatni a gyári állapotát.Gondolom mindenki érti,hogy a proci kupak levételéről illetve a paszta kicseréléséről beszélek.
Vagyis egy 4.4 - 4.5GHz órajelen könnyedén üzemelő processzort kaptunk.
Amit le tudunk hűteni átlagosnál jobb léghűtéssel,illetve dupla ventillátoros compact vizzel. Egy ventillátoros compact vízhűtést nem említenék se a 4770K se a 4790K proci hűtéséhez.
Tehát kaptunk egy olyan procit az Intel-től,amit nem kellene tovább tuningolnunk,mert a felhasználók nagyon nagy része 4.5GHz körülire tuningolja a processzorát. Ezt megkaptuk tőlük 100MHz elmaradással,amit a bios-ban 1 click és már 4.5GHz-en megy bármilyen különösebb bios-ban történő böngészés és állítgatás nélkül,tehát a legegyszerűbb felhasználó is könnyen beállíthatja a 4790K processzorát 4.5GHz-re. A kérdés,mire elég és mire nem elég 4 mag 8 szál ma egy felhasználónak aki nem munkára használja a gépét. Én meg válaszolom: mindenre elég!
Ma nincs szükség ennél erősebb procira,akár a gyári órajelét nézve.
Ez az előnye a 4770K procival szemben.
Én voltam 4770K tulaj és egy elég jó procim volt,ami 1.4V ment 24/7 4.8GHz.
Tehát abszolut van összehasonlitási alapom.
Én magam cseréltem ki a kupak alatt a pasztát,elég eredményesen.

Amit én tapasztaltam ez alatt a fél óra alatt a 4790K procival,sajnos eléggé emlékeztet a 4770K procimra amikor megvettem.
És már tudjátok mi lett a vége a 4770K procimnak,"megjavítottam".

A 4790K procimnál is elég erős a késztetés,hogy kicseréljem a pasztát a kupak alatt,ugyanis SAJNOS igényli a proci. Előzetes gyors tesztek alapján azt tudom,mondani,hogy a proci az menne,nem gyengén. Vagyis a jobb minőségű smd-k jó hatással vannak a tuningra. Csak ezt le is kell tudni hűteni. Aki olvasta a topicot,láthatta mennyire pozitívan vártam ezt a procit és bíztam a hőfok javulásban.Ez sajnos nem jelentkezett. A jobb minőségű paszta egy hantázás!!! Ugyanis a proci menne,de nem gyengén,viszont nem tudom lehűteni,legalábbis a H100-al nem. Custom watercooler tulajok kaphatnak 10-15°C minuszt ami már elég korrekt. Tehát meg lehet tartani a garanciát és nem levágni róla az IHS-t egy épített vízhűtéssel. Külföldi fórumokon láttam,hogy egy komolyabb vízzel tudták tartani a hőfokokat. Tudom nem telik mindenkinek komoly vízhűtésre. Nem is ez volt az Intel célja,illetve lehet hogy igen :D
de... ezt a procit nem feltétlenül kell kinyirni egy elhibázott delid-el.
Mert elég mindenre!

Tuningjáról beszélve amit már fentebb is írtam,a proci menne,de nem kicsit.
Csak hűteni kell.
Nálam a H100-al 4.6GHz 80-85°C körül volt.
Ezért írtam,hogy kéri a paszta cseréjét,és itt simán meg lenne a 20°C javulás.
Ha azt nézzük,hogy a 4.5GHz hűthető egy H100-al,az nem olyan rossz.
Feltételezem nem a legtuningosabb proci került hozzám. :)

Akinek 4770K procija van mondhatja,óóóóó hát nekem nem éri meg a csere....
Pedig de
Nem tudom hányan vannak tisztában azzal,hogy mi az ami jó 4770K procinak számít.
Nem sok van belőlük.
A jófajta 4770K prociktól kb. 0.6V-al marad el az átlagos 4790K,ami még mindig nem olyan könnyen hozható egy 4770K procival.
Viszont a 4770K-hoz már hozzá kell nyulni és ugrik a gari.

Én azt gondolom érdemes volt megvennem a procit még akkor is,ha melegedős,mert melegedős.
lehet csak az enyém....
Új stepping-re szerintem ne várjon senki,mert a 4770K után ez lehetett volna az új stepping,de ugyan az.
Vagyis sok javulást nem kell várni az újabb 4790K prociktól sem.

Egyenlőre nem gondolkodom a kupak levételén,mert 4.6GHz-en simán tudom hűteni H100-al.
A kiváncsiság sem hajt (még) mert én elégedett vagyok a teljesítményével.

Memóriakezelése elég rendben van.
Minden hiszti nékül megy a 2400 ram 2800-on.

hát hirtelen ennyi... :)

Miklóssal beszélgettünk nagyon sokat telefonon,azt kellett volna felvennem,az beszédesebb volt ennél a hsz-nél. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10644) troll81 válasza akoska07 (#10643) üzenetére


troll81
addikt

szia ezt látva lehet várok még egy kicsit és nem veszek 4770 k procit de itthon egyboltban van csak és meglepö az ára még de lehet be ruházok egyre :(((

(#10645) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#10638) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem és egyszerűen fogom és lejjebb veszem biosba?
vagy mást is kell állítani a biosban hogy az általad írt értéken menjen a proci?
én beállítom ahogy mondjátok ha nem olyan nagy dolog és "csak" ennyit kell állítanom :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10646) patronn válasza akoska07 (#10643) üzenetére


patronn
csendes tag

Wow ha te a 4770K után gyorsabbnak érzed a géped nem tudom,hogy én mit fogok az 5 éves Phenom II-es után.

(#10647) Trailblazer válasza malphitee (#10636) üzenetére


Trailblazer
addikt

Sima 4790-je van, nem K... Ha akarná, se tudná 4.5-ön járatni. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10648) Lacielvtárs válasza Trailblazer (#10647) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen igen, de nem akarja :C :R
már mint akarom tuningolni :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10649) akoska07 válasza troll81 (#10644) üzenetére


akoska07
nagyúr

Amíg a 4770K procival szerencséd kell hogy legyen,hogy emberi fesszel tudjon menni és hűthető legyen 4.5 - 4.6GHz-en addig a 4790K-val megoldod fejfájás nélkül.
Kb ez a haswell frissítés lényege.

Én is többet vártam ettől a frissítéstől.
Ahogy Miklóssal beszéltük... (non public)
De megosztom,gondolom nem fog ért haragudni. :)
Intel válogatta a 4770K chip-eket és amik jobbak voltak,mentek 4790K átnevezésre.
Ugy értem amik 1.18V - 1.22V körül futottak stabilan 4.5GHz-en ezekből lettek devil procik.

#10646 patronn : Neked nagy lépés lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10650) Trailblazer válasza akoska07 (#10643) üzenetére


Trailblazer
addikt

Summa summárum: delid lesz ennek a vége? :))

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.