Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) JanR válasza h1mpi (#11190) üzenetére


JanR
addikt

Kupakolva van a CPU? Ha nem, akkor mivel hűtöd?

(#11202) h1mpi válasza JanR (#11201) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Gyári még, így egy naposan :) H110 van rajta, de még a venti profilhoz se nyúltam az uefi-be

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11203) shteer válasza smiti (#11199) üzenetére


shteer
titán

Ilyen arak mellett nem is lesz :)

..szerintem jónak tűnik

(#11204) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Angliaban mar kezdenek helyreallni az arak...mar csak olayn 8000 HUF kulonbseg a 4770K es a 4790K kozott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11205) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#11204) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nah, hát úgy már azt mondja az ember, hogy reális, hiszen gyárilag 500MHz-val gyorsabb és egy évvel újabb modell, plusz állítólag jobb a pasztázása. 8k-t megér. :)

© asszongya'hogy

(#11206) BomiBoogie válasza h1mpi (#11190) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez az Intel Burn teszt megbízható stabilitástesztre?

Annyi ilyen program van, fene sem tudja, melyiket mennyi ideig érdemes futtatni, úgy látom, ez legalább tudja magától.

(#11207) #Morcosmedve válasza BomiBoogie (#11206) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez is jó, de, ha Linx 0.6.5 és ez lefut, majd prime akkor már gyanúsan stabil... majd lehet használni és, ha néha dob még adsz egy század voltot és kész.

Én mondjuk 0.6.4-el tesztelek és fix feszt használok, de C7-el így leveszi, ha nem kell, majd Prime és programok/játékok, tökéletesen kidobja, ha nem stabil. Egyébiránt már a linx eredményén, látszik, hogy mikor lesz jó a cpu fesz, mikor van alul ill túlfeszelve, ezek után használom és kiderül. :)

© asszongya'hogy

(#11208) h1mpi válasza BomiBoogie (#11206) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Régebben linx 0.6.5-el teszteltem, de rájöttem, hogy nem realitás az a terhelés, amit ad a procinak, főleg ha magasabb órajeleken futtatod. Az IBT és a Prime a 4770K procimon 4.4Ghz-en lement 1.184v fesszel és utána minden játékban 2-3 óra teszt után is beton stabil volt. Ha esetleg kékhalálozik, akkor még mindig adhatok neki utólag egy kis feszt, mint, hogy a linx miatt alapból 1.280-ra tegyem... az beteg egy program.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11209) BomiBoogie válasza h1mpi (#11208) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi.
Ez az Intel Burn akkor 245 másodperc (nyilván a pontos érték procifüggő) alatt lefut és megmondja a frankót?
Azalatt még be sem melegszik a proci. :D

[ Szerkesztve ]

(#11210) h1mpi válasza BomiBoogie (#11209) üzenetére


h1mpi
nagyúr

10-20 kört is lehet futtatni, de tapasztalatom szerint, ha átmegy 3-5 körön a CPU, akkor utána se dobja el.
De van, aki kínozza órákat, hát én nem ;) Amúgy meg elég gyorsan felfűti az ilyen stress program, nem CNC gép ez, hogy elő kelljen melegíteni. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11211) tlac válasza BomiBoogie (#11206) üzenetére


tlac
nagyúr

mindegyiket minél tovább, hogy kapjon különféle terheléseket
még az aida64-et is idevenném, abban is van lehetőség stablitást ellenőrizni

és a probléma az, hogy még ezután sem lehetsz 100%-ig biztos benne, hogy ok
ha van egy programhiba, mindjárt gyanús lesz, hogy a tuning miatt van-e vagy valami más miatt

[ Szerkesztve ]

(#11212) BomiBoogie válasza h1mpi (#11210) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Oké, köszi nektek, akkor majd este futtatok pár kört, hogy rendesen belőjem. :K

Akkor 1.3V terhelés alatti fesznél feljebb nem érdemes menni, jól látom az eredményekből?

[ Szerkesztve ]

(#11213) h1mpi válasza BomiBoogie (#11212) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én már az 1.280-at tenném a felső határnak 24/7-re vagy inkább az 1.250-et.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11214) #Morcosmedve válasza h1mpi (#11213) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha leveszi a feszt, akkor annyira nem durva a helyzet, de, ha nagyon fix, akkor 1,3 felé én se mennék, bár az is igaz, hogy ha "rajta" van a fesz, attól még nem jár a CPU. Ha viszont delidelsz majd, akkor nem 1,25-ön fog vlszg menni :D :))

© asszongya'hogy

(#11215) tlac válasza h1mpi (#11213) üzenetére


tlac
nagyúr

mi a max vid ezeknél?
én általában afelé nem szeretek menni

(#11216) h1mpi válasza #Morcosmedve (#11214) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem ez delidelve lesz, mert van értelme az első benyomás alapján.

(#11215) tlac: léggel nem ajánlott 1.25v felé menni, de játékvízzel se. Ettől függetlenül 1.4v-ig azonnal nem lesz baja a procinak, ha nem linxeled szét.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11217) tlac válasza h1mpi (#11216) üzenetére


tlac
nagyúr

máskor az intel doksikban le volt írva mi a max VID és, hogy mi az abszolút maximum feszültség, amit semmikor egy pillanatra sem léphet át
ezeket akartam most is megkeresni, de eddig nem volt szerencsém

(#11218) #Morcosmedve válasza h1mpi (#11216) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Kíváncsian várom! :)

(#11217) tlac: rejtély marad, de mintha lett volna itt a fórumon erről egy táblázat linkelve...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#11219) BomiBoogie válasza h1mpi (#11213) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi, akkor majd ezeken feszkózok kicsit.

(#11215) tlac: léggel nem ajánlott 1.25v felé menni, de játékvízzel se. Ettől függetlenül 1.4v-ig azonnal nem lesz baja a procinak, ha nem linxeled szét.

De a fesz csak ott számít, hogy amiatt magasabb a hőmérséklet, és azt árthat, nem?

Tehát, ha magasabb a fesz, de mondjuk 90 fok alatt tudod tartani, akkor nem para.

[ Szerkesztve ]

(#11220) Speed® válasza BomiBoogie (#11219) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

De, para. Elektronmigráció, hőmérséklettől függetlenül "kopik" idővel.

(#11221) h1mpi válasza Speed® (#11220) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez így igaz. Ezért is amikor LN2-t használnak egy tesztben, akkor komolyat kapnak a HW-ek azon kis idő alatt is. Ezért nem szokás utána eladni ezeket.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11222) Mjöllnir


Mjöllnir
csendes tag

A kedvetekér összeálltak egy képre MSI és Intel. :))

Kénytelenek lesznek eggyütt müködni. :DD
Még hiányzik egy-két dolog a konfig-ból, remélhetőleg három hét mulva csoportkép is lessz. :C

[ Szerkesztve ]

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy,de senki nem kíváncsi a másikéra...

(#11223) laychi


laychi
veterán

hoppácska,olcsóbb lett:[link]

(#11224) h1mpi válasza Mjöllnir (#11222) üzenetére


h1mpi
nagyúr

nice pic :C

(#11223) laychi: na végre észbe kaptak, hogy mindenki kintről rendeli :DDD

iPonnál még mindig nincs... nem jellemző rájuk ez a lassúság...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11225) BomiBoogie válasza Speed® (#11220) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi, akkor ezt is figyelembe veszem. :K

(#11226) Mjöllnir válasza laychi (#11223) üzenetére


Mjöllnir
csendes tag

6000ft-al drágábban vettem.:W Szerintem csak akkor érné meg igazán ha egy árban lenne az i7 4770k-val. :DD

Dehát ahonnan vettem kb annyi volt mint az i7 4770k az előrendelés miatti 4% -os kedvezménnyel.

[ Szerkesztve ]

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy,de senki nem kíváncsi a másikéra...

(#11227) laychi válasza Mjöllnir (#11226) üzenetére


laychi
veterán

Hát akkor ott jól túl lehet árazva a 4770k is,meg a 4% kedvezménnyel is sokra mentél,ha ehhez képest 6k plusz. :)

(#11228) #Morcosmedve válasza laychi (#11227) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

82k körül mozgott a 4770k, ha ez 90k körül fog, akkor nem lesz ám oly sokkal drágább és ne feledjük, hogy jobbnak jobb.

© asszongya'hogy

(#11229) MoP_FX 57 válasza h1mpi (#11221) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Az LN2 tuning kicsit azért más. Nem feltétlenül degradálódik ott sem a processzor. A feszültség felső határát ott is ugyanúgy meg lehet határozni, ahogy léggel/vízzel szobahőmérsékleten hűtve is. Az egész mögötti trükk pusztán annyi, hogy -200 fokra behűtve a félvezető néhány fizikai tulajdonsága erősen megváltozik, többek között az ellenállása megemelkedik, ebből pedig már ki lehet következtetni, hogy sokkal nagyobb átfolyó áramot is el fog viselni degradálódás nélkül.

(#11230) laychi válasza #Morcosmedve (#11228) üzenetére


laychi
veterán

92k a mostani ára ugyebár,Mjöllnir kolléga 6k-val drágábban vette,vagyis ~98-99k,azt írta,hogy kb ugyanannyi a boltban a 4770k,ez 4%kedvezménnyel volt ennyi előrendelés miatt.
Szóval én a 4770k-ra írtam azt,hogy jól túl van árazva,mert akkor Mjöllnir szavaiból,ahogyy kiveszem 95-97k lehet ott,ahol vette

(#11231) dantambt válasza h1mpi (#11216) üzenetére


dantambt
tag

Én már egy jóideje 1.3 v al használom 4.5 ghz-n fix feszel /kupakolt/ és 60 fokosak max a magok. Több óra játék után.

(#11232) Mjöllnir válasza laychi (#11227) üzenetére


Mjöllnir
csendes tag

Hát nem volt valami sok külőnbség az áruk közt,elvileg csökkennie kellett volna az i7 4770k ára, de ők biztos ugy gondolták hogy ha közel eggy árban lesznek többen megveszik a 5-6k val drágább és jobbnak igérkező i7 4790k-t. Ez nekik jó,ugy hozták őket közel eggy árba ,hogy az i7 4770k-nak tolták fel az árát. Amugy ez jó ötlet volt :C :DD

[ Szerkesztve ]

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy,de senki nem kíváncsi a másikéra...

(#11233) BomiBoogie válasza dantambt (#11231) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor azért nem rossz példány, ez kupakkal is olyan 80 fok lenne.

(#11234) Speed® válasza MoP_FX 57 (#11229) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az ellenállás csökken tudtommal a hőmérséklet csökkentésével.

(#11235) Mjöllnir válasza laychi (#11230) üzenetére


Mjöllnir
csendes tag

Na most nézd meg az árkülönbséget. :P http://www.pcgarage.ro/compara/530731,801064,855743 Igaz most levan árazva a 4790k. :DD HUF-ban 6-7k val drágább az i7 4770k. :F :Y :F

[ Szerkesztve ]

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy,de senki nem kíváncsi a másikéra...

(#11236) MoP_FX 57 válasza Speed® (#11234) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Az a fém, ez meg a félvezető.

(#11237) Speed® válasza MoP_FX 57 (#11236) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Fizika korrep..
"A félvezetők ellenállása a hőmérséklettel exponenciálisan csökken."

(#11238) joshua7 válasza dantambt (#11231) üzenetére


joshua7
veterán

Félrement. :)

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#11239) MoP_FX 57 válasza Speed® (#11237) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Miért, én nem ugyanezt mondom?
Ahogy nő a hőmérséklet, azzal exponenciálisan csökken az ellenállás. Tehát -200 fokon bazi nagy lesz az ellenállása.

(#11240) Speed® válasza MoP_FX 57 (#11239) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem, totál az ellenkezőjét mondod :U R exponenciálisan csökken Tvel. Tehát ha hűtöd, csökken az ellenállás. -200on "bazi kicsi" lesz az ellenállása..

(#11241) #Morcosmedve válasza laychi (#11230) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Akkor elnéztem/elbeszéltünl egymás mellett :R

© asszongya'hogy

(#11242) MoP_FX 57 válasza Speed® (#11240) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

De akkor itt az első oldal végén teljesen rosszul van leírva? Még a karakterisztikát is félrerajzolták? [link]

(#11243) #Morcosmedve válasza MoP_FX 57 (#11242) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

2.1-es pont... A nagyteljesítményű ellenállás mérete is nagy, aminek az oka, hogy ne égjen ki a megnőtt hőmérséklettől...

Alacsony hő alacsony R...

© asszongya'hogy

(#11244) MoP_FX 57 válasza #Morcosmedve (#11243) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Az ott a fém, te meg a fém alapú ellenállásokról beszélsz. Teljesen más.

Nem tudom, hány oldalt kell még belinkelnem, hogy valakinél végre leessen a tantusz.
fém != félvezető

A hőmérséklet növekedésével a fémes vezetők fajlagos ellenállása általában növekszik. A félvezetők ellenállása viszont melegítésre csökken.
[link]

Olyan anyag (elem, vegyület v. szerves anyag), amelynek fajlagos ellenállása a fémeké és a szigetelőké között van (kb. 10-3-107 ohmcm), és amelyben a szabad töltéshordozók sűrűsége bizonyos hőmérsékleti határok között a hőmérséklet emelkedésével növekedik, vagyis a fajlagos ellenállásuk ebben a hőmérsékleti tartományban a hőmérséklet növekedésével csökken.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11245) ricshard444


ricshard444
veterán

Szeretem a fizikát, de azért elismerhetnétek, hogy ennek már köze nincs a topikhoz közvetlenül :)

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#11246) #Morcosmedve válasza MoP_FX 57 (#11244) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

ha félvezető, akkor ami ott van, de ne oFF

© asszongya'hogy

(#11247) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Infó:

Tehát akkor közben megszülve a megoldás a CPU inkompatibilitásra Z87 DC és G3258 esetében!!!

Kizárólag a mellékelt updater tool használatával OS alól, vagy valahogyan boot-os pendrive elkészítése után fog rendesen felfrissülni a lap, mert az Intel MEI firmware-t máshogy nem lehet!

LINK

Most akkor újra CPU csere és akkor kiderül, hogy éljen/haljon a G3258 :))

© asszongya'hogy

(#11248) Speed® válasza MoP_FX 57 (#11242) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem, jól van írva. Te olvasod rosszul ;p A félvezetők NTCk, +T->+R / -T->-R..
Egyszerű fizika az LN2 tuning..kisebb ellenállás, nagyobb freki. Node, off-off.

(#11249) HussarF

MoP_FX-nek van igaza.

Az a mondat, hogy a félvezetők ellenállása a hőmérséklettel csökken az azt jelenti, hogy ha a hőmérséklet nő, akkor az ellenállás csökken. Had ne kelljen belemennem. Jól le van írva az a wiki cikk is csak értelmezzétek.

@Speed(R)
Az NTC azt jelenti, hogy az ellenállás hőmérséklet szerinti deriváltja negatív. Azaz +T->-R / -T->+R

[ Szerkesztve ]

(#11250) Speed® válasza HussarF (#11249) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"a félvezetők ellenállása a hőmérséklettel csökken"
vs.
"ha a hőmérséklet nő, akkor az ellenállás csökken"

WTF van emberek, szövegértelmezés nem megy..?

Ehh, feladom :O

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.