Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) h1mpi válasza Cthulhu Dawn (#18993) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem 4.6-on használd 24/7-re, sokkal stabilabb és hűvösebb, mint 4.7-en és ahol 4.6 nem elég oda a 4.7 se :K

Csináltam tegnap egy cpu és ram tuningot FS miatt. A 2133 mhz-es Avexir megy 2666 mhz-en :))
Az időzítés automata, kivéve a trfc és a cr1. Sajna nem volt időm eljátszani vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#19002) pilu85 válasza h1mpi (#19001) üzenetére


pilu85
őstag

jááj de beteg :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#19003) laychi


laychi
veterán

Valakinek esetleg van tapasztalata MSI Z87 GD65 Gaminggel vagy ennek a z97-es változatával?
Esetleg mindkettővel?

Gondolkodom egy lap cserén,hátha valamivel jobban,alacsonyabb feszen stabilizálható lenne a proci(bár ez elég kétséges)

(#19004) Lacielvtárs válasza laychi (#19003) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hogy hogy nem asus uram?
csak kérdezem, ennyire jók lennének az MSI lapok?
nekem eddig msi-vel sok volt a szívás... :(((

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19005) laychi válasza Lacielvtárs (#19004) üzenetére


laychi
veterán

Most is MSI van,és tulajdonképpen nincs bajom vele,meg már azért eligazodok a biosában
Csak nem tudom egy több fázisú komolyabb lap mit jelentene a procimnak.
Mostani lapot jó,ha 20k-ba elmenne,nem is biztos,hogy jó ötlet a váltás,pláne,ha max 100mhz-t nyerek(ha egyáltalán jobb lesz annyival)

Csak megint az a kérdés,ha váltanék,meg rászánnám a majd 10k többletet a z97-re,akkor is lehet sz*pnék a biossal,mert későbbi verziós biossal megy csak,akkor meg már szinte mindegy,hogy a z87-est vagy a z97-est kell frissíteni.
Ami plusz lehet a z97 javára az az m.2 sata meg,hogy támogatni fogja a broadwell-t,amúgy nagyjából gondolom egy és ugyan az a két lap.
Azonos opciókkal,99%-ban azonos felszereltséggel.

[ Szerkesztve ]

(#19006) Lacielvtárs válasza laychi (#19005) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értelek, nekem eddig mindig is gondom volt az msi motyókkal...
állítólag a plusz táp, stabilabbá teszi a gépet.
igazából nem tudok nyilatkozni, mert amióta ez a procim van no meg előtt FX-em volt mindig olyan asus lapom volt ami már 8 PIN-es volt...
hogy mennyire stabil, nem tudom, meg hogy mekkora előre lépést jelenhet.
anno mikor ezt a lapot vettem, amim most van, azért válaszoztam mert kiváló a lap aktív hűtése és hőelvezetése, no meg elvileg ezek már támogatják majd az 5. gen procikat.
no majd azokra azért kíváncsi lennék mit tudhat egy ilyen Intel 8 maggal akár még HT-ben is :K

szerk: jaja, nekem is az mondták hogy egy és ugyanaz a két lap, csak több gpu-t támogat és mint írtam is és írtad is, támogatja az 5. gen cpukat... :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19007) laychi válasza Lacielvtárs (#19006) üzenetére


laychi
veterán

Egyébiránt a sabertooth z97 mark2-t is nézegettem,meg az MSI z87 Mpower SP-t :D

Jobb vállon a kisördög, balon az angyalka...
kell--><--nem kell
megéri--><--nem éri meg

ÁÁÁÁÁhhhhhhhhhhhh.... :DDD

Azért kipróbálnék ilyen lapokat,csak nem mindig van idő,meg nem mindenki megy bele tesztelgetésekbe,sokan nem szeretik megbontani a gépüket más kedvéért.
Nálam mondjuk ez nem jelent problémát...

[ Szerkesztve ]

(#19008) Lacielvtárs válasza laychi (#19007) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hehe,m meg is értem ezt a helyzetet is
én magam is így vagyok vele megéri e vagy nem..
ezt úgyis neked kell eldönteni, már nem fogja helyetted ;]
én amikor összeraktam ezen konfigot a biztosra akartam menni
jó hűtés legyen, legyen teljesítmény no meg persze legyen csendes is a gép
hangszigetelt amennyire csak lehet
ezzel a lappal sikerült összehoznom, amit akartam
én mindenkinek ajánlom, bár elég borsos az ára, de nagyon a nagy melegben kánikulában sem ment 33 fok fölé a lap és a legmelegebb pontja ahol USB 3 van, az is max 50 fokig ment fel
ez a régi asus m5a97 r2.0-nál már tűzforró volt, megfogni sem bírtam...
ennek a lapnak tényleg kiváló a hűtése, aktív és csendes...
no de ezért viszont brutális drága :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19009) Popes válasza laychi (#19007) üzenetére


Popes
őstag

Anyagilag nem éri meg, esetleg ha kifogsz valami jó akciót.

Tuningba(nem extrém) meg te is tudod hogy a haswellnél már nem sokat befolyásol a lap. Itt nem igazán melegszik a VRM(a kis msi-m szobahő+pár fok) jobb tápellátással jó esetben ahogy írtad +100mhz.

De ha van egy kis időd elég sok összehasonlító tesztet lehet találni a lapokról hogy könnyebb legyen dönteni.

Deus ex machina

(#19010) asvald


asvald
senior tag

Hy

Volna egy kérdésem ..4770k mellé milyen MHz ramot érdemes tenni ,és kezeli a 2400mhz-et?

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#19011) #Morcosmedve válasza asvald (#19010) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Simán mehet mellé!

© asszongya'hogy

(#19012) asvald válasza #Morcosmedve (#19011) üzenetére


asvald
senior tag

értem, köszi a helpet :R

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#19013) #Morcosmedve válasza asvald (#19012) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nincs mit! En ajanlom is a 2400+ hasznalatat! :)

© asszongya'hogy

(#19014) Lacielvtárs válasza #Morcosmedve (#19013) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19015) shield válasza #Morcosmedve (#19013) üzenetére


shield
őstag

Így is horror áron van a memória, hát még a 2400+ :Y

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#19016) asvald válasza #Morcosmedve (#19013) üzenetére


asvald
senior tag

2400+osak már nagyon drágák ,beérem a 2400-al is :))

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#19017) Lacielvtárs válasza asvald (#19016) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

vagy mehet bele a DDR4-is, max szikével egy kicsit meg kell faragni ;]
de tény hogy horror áron vannak :(((

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19018) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

OC is létezik, nem feltétlen nagyobb vételre gondoltam!

2400-as nem annyira drága, sőt... G.Skill TridentX tökéletes és 1866 árban a Corsair-el... csak nem feltétlen dobja az árgép, de létezik! :)

© asszongya'hogy

(#19019) asvald válasza #Morcosmedve (#19018) üzenetére


asvald
senior tag

Corsair Vengeance Pro 8GB (2x4GB) DDR3 2400MHz
TeamGroup Xtreem Vulcan 8GB [2x4GB] 2400MHz nézegettem ..
De remélem nem a 2 legratyibb ramot akarom megvenni?! :DDD

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#19020) #Morcosmedve válasza asvald (#19019) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Corsairt ismerem, a másikat nem.
Árfüggő a corsair nálam mindig elöl szerepel, de mostanában szerintem túlárazottak... pláne 1866-2133 felett (CL9 1866-ig, CL10-et nézzünk 2133-tól 2400-ig, "értelem szerűen").

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#19021) laychi válasza Popes (#19009) üzenetére


laychi
veterán

Tulajdonképpen a 4790k-val is így voltam...megvettem,aztán túladtam rajta,mert nekem nem érte meg azt az árkülönbözetet,ami a 4670k-hoz képest volt.Visszaváltottam i5-re.
Mondjuk lapnál másabb lenne a szitu...
Eleve nem kp-ra venném(illetve csak részben).
De helyette akár vehetnék hdd-t,egyéb kiegészítőket.
Esetleg tartalék procit...
Na majd látom,nem hajt a tatár.

(#19022) RMZ250 válasza #Morcosmedve (#19020) üzenetére


RMZ250
senior tag

Én meg azért nem mertem Corsair ramot venni mert az aprón szinte kivétel nélkül mind azért eladó mert nem mentek az adott lapban. Nem akartam inkompatibilitási hibába belefutni. Utána olvastam, sok embernél hiába szerepel a támogatottak listájában mégse megy valamiért. Inkább vettem egy pár Geil Evo Corsát.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#19023) #Morcosmedve válasza RMZ250 (#19022) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez érdekes én nekem nem volt ilyen tapasztalatom, de erre értelmesen alkalmazható az elállás, csere, mert nem megy. :)

© asszongya'hogy

(#19025) mazacar válasza RMZ250 (#19022) üzenetére


mazacar
tag

Lehet h csak biost kell frissiteni..1 eve amikor elkezdtem osszerakni a gepem..dual channelbe nem akart mukodni a ket ram maximus VI gene-vel(en se akartam kellemetlen pillanatokat magamnak ezert en is a laphoz megfelelo ramokat vettem)...mert meg a gyari bios volt rajta frissitettem 1301-re (azota is az van) es gond egy szal se...

[ Szerkesztve ]

(#19026) #Morcosmedve válasza laychi (#19021) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pontosan! Ugyan így voltam én is 4690k-m van, de tökéletes.... :) 4,6@1,25v megy, ha kell 5-öt, teszt alá, ennyi...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#19027) shield


shield
őstag

Ha már ennyi tesztelője van az i7 4790K-nak, legalább lesz valaki olyan szíves és készít a hozzá nem értők részére egy leírást a pontos beállításokról?
Pl. egy 4.6-os beállításra, szerintem megfelelő lenne annak, aki nem ért a tuninghoz, de azért szeretne húzni rajta egy kicsit. Gondolom vannak többen akik nem vállalkozó szelleműek és nem mernek bele vágni ilyesmibe.
Biztos szívesen vennék ezt a segítséget és hálásak lennének érte.

A mai napig hálás vagyok annak PH fórumtársnak, aki anno adott egy leírást a C2D E8400-as procimhoz, amit néhány perc alatt betudtam állítani és azóta is hibátlanul teszi a dolgát.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#19028) Joshi válasza shield (#19027) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon egyszerű a mutatvány. Minden autora, az alábbi dolgokat állítsd be manuálisan.
CPU Core Ratio: Sync All Cores és itt add meg azt a szorzót amennyin járatni akarod a procit. Ha 4.6Ghz a cél akkor 46-os szorzót állíts be.
CPU Core Voltage: Manual ezen belül 1.200V

Ha az 1.200V-on nem bootol be a rendszer akkor század Voltonként emeld a feszültséget, ha gond nélkül működik akkor csökkentsd ameddig még működik.

A teszt nagyon fontos és az is hogy egyszerre csak egy dolgot állíts hogy később tudd hogy mi volt a hiba.

A tesztet az IBT VeryHigh beállítással szoktuk tesztelni.

(#19029) qad


qad
senior tag

Ha van itt rog realbench e-pénisz huszár nvidia kártyával és nagyobb pontszámot szeretne az írjon rám pü-t.

(#19030) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

A kérdés az volna, hogy a képen jelölt értékek vajon nem túl magasak-e. Másnál nem nagyon láttam ekkora értékeket itt. Kicsit aggódom és amíg nem bizonyosodok meg róla, hogy rendjén vannak az értékek nem próbálok 4,7Ghz-re lépni.

Köszönöm! :R

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19031) Joshi válasza Eduardo89 (#19030) üzenetére


Joshi
titán

RealBench-hez magasak a hőfokaid, próbáltad IBT-vel? A 4.6Ghz 1.200V-on ment? Nem a Watt számít hanem a feszültség.

[ Szerkesztve ]

(#19032) Eduardo89 válasza Joshi (#19031) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

CPU Core Voltage: 1,182 Volt, CPU Cache Voltage: 1,008Volt.
IBT-vel 75-80fokig ment fel a maghő.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19033) Joshi válasza Eduardo89 (#19032) üzenetére


Joshi
titán

Az IBT VeryHigh beállításban volt? Ha igen akkor teljesen jók a hőfokok feltéve ha a ventik úgy pörögtek ahogy a hétköznapi körülményekben is fognak. A 4.7Ghz teljesen felesleges sőt, még a 4.6 is. Annyin járasd a procit amennyin nagyon muszáj aztán ha szükség lesz a kraftra akkor megemeled. ;)

(#19034) Eduardo89 válasza Joshi (#19033) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

IBT-t maximumon toltam, viszont a ventik is maxon pörögtek. BeQuiet! DPR3 hűtővel és két ArticCooling F12 házhűtővel járatom. :)
Igazából ki akarom deríteni mit tud a procim, milyen potenciál van benne.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19035) #Morcosmedve válasza Joshi (#19033) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem kötekedésből, de attól függ, hogy mire kell. Nekem 4,6Ghz fixfesszel, igy a legjobb a válaszidő és mindenhova elég, lehet, hogy 4,4-4,2-n is elég lenne bizonyos helyeken, de nem szórakoznék azzal, hogy apponkén váltogatom a BIOS profilokat. Vagy hogy érted pontosan!? :U

(#19034) Eduardo89: Venti terhelésfuggő lesz, pláne légen fog ugrálni, vízen felesleges, oda jó az a megoldás, hogy belövöd a fordulatot fixen.
Nem hiszem, hogy kapna bármikor is ilyen terhelést, de olyat igen, hogy meg se mozdul a venti de kidob a gép kékkel. Szoval OC utan hasznalni kell!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#19036) Joshi válasza Eduardo89 (#19034) üzenetére


Joshi
titán

Ha az IBT 10 körösen lefutott Maximum beállítással akkor ez a proci nagyon komoly holmi. :Y A részletekért kérdezd a nagyokat én csak rávezettelek az ösvényre. :D

(#19035) hpeter10 játékokhoz nem kell a 4.6Ghz (kivéve BF-et de az gagyi program), ha eljön az idő hogy kelleni fog akkor meg már úgy is mind1. ;]

(#19037) Eduardo89 válasza Joshi (#19036) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

4,6Ghz-n még ment a 4,7-et már nem bírta még RealBench alatt sem. Ott már tornázni kellene a feszeket felfelé csak még nem akartam 1,2V fölé menni amíg nem vagyok biztos a dolgomban.
Csinálok majd IBT-s tesztekről is screent. :)

A 4,5Ghz-s maxos IBT tesztről van csak screenem:

A 4,6-osról sajnos nem lőttem képet. :((

hpeter10 Én állítottam szoftveresen maxra a ventiket szándékosan, mert nem tudtam még mire számíthatok hőfokban. :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19038) #Morcosmedve válasza Eduardo89 (#19037) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jo kis proci, majd meglátod, hogy mi lesz a mindennapi vége, de 1.22 nel kizartnak tartok tobbet... esetleg Linx 0.6.5-al teszt. ------- ja, hogy 1.2V 4500Mhz, akkor az más... nekem 4600-on mindenhova 1.26V, lehet a tied is tudja.

Ertheto, hogy nem egetned le :DDD

joshi: lehet, de mivel jo fesszel birja, siman maradhat! Nem kell mondanom,ugye, hogy gyari orajelekhez miket tud auton felvenni a cpu... igy is jobb a helyzet sokkal. :)

(#19039) cyberkind: szerintem eleg stabilan tudja a 4,5 ot mindegyik 1.25 ig, a 4,6 picit mar szerencsesebb, a felett meg a ritka jelzo... de kicsit keresgelj! :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#19039) cyberkind


cyberkind
félisten

A 4690K-k hogy mennek, lehet abból is szarabbat kifogni, vagy ez ilyen varázsszéria, és mindegyik repül?
Ha pedig vannak jobbak, azoknak mik a Batch vagy milyen számai?

Paranormal Cocktivity

(#19040) Eduardo89 válasza #Morcosmedve (#19038) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Mondjuk érdekes mert 1,184V-ot lőttem be de teszt alatt kereken 1,2V a Core voltage :U
Viszont ugyan ezekkel a fesz.ekkel ment 4,6Ghz-n is. Illetve a Cache voltage-t levittem 1,008V-re.
Viszont az meg nagyon kevés mert auto-n alap órajelen 1,129V-ot kap. Szóval még azzal is sakkoznom kell.

Laychi is úgy véli, hogy nem rosz darab ez a proci :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19041) #Morcosmedve válasza Eduardo89 (#19040) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Picit akkor is rápakol... asszem load line almlehet valamit allitgatni ezzel kapcs. nekem meg magasabb cache-t kér, de amig lap nem villantja picit is magasnak, akk sztem addig az oke.

© asszongya'hogy

(#19042) Eduardo89 válasza #Morcosmedve (#19041) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Én mondjuk most azon gondolkozom, hogy itt lehet a határ fesz.-ben mert 4,7Ghz-n már az 1,192V is kevés volt. a harmadik percben kékhalálozott Realbench alatt.
Lehet, hogy azt játszom inkább, hogy 4,6Ghz alatt megkeresem mi a minimál fesz amin stabil.
Ha ez meg van majd utána kínzom 4,7Ghz-n. De oda már tuti 1,2V fölé kell mennem. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19043) #Morcosmedve válasza Eduardo89 (#19042) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

100 mhz ert nem erdemes, ott akkor mar 4.8-4.9 es akkor az a bench orajel.

4.5 1.2 v 4.6 1.2 ha stabil sztem siman jo!

© asszongya'hogy

(#19044) laychi válasza Eduardo89 (#19042) üzenetére


laychi
veterán

Mert ahhoz már több kell,1,22V-1,23 kellene neki kb a stabilitáshoz,de ezt már párszor írtam priviben :)

(#19038) hpeter10
4,6Ghz megy neki 1,2V-tal (illetve 1,185V biosban,rendszer terhelésnél 1,2V)Eddig teszteltük távsegítséggel,még közel sem pontos,lehet elég lenne valamivel kevesebb is hozzá.Illetve még majd lehet játszani VCCIN-el is,talán valamennyit az is javítana.

(#19037) Eduardo89

Realbench eldobná azt a feszt,amin lefutna az ibt,szóval egy realbench teszt többet ér,mint az ibt és nem is fűt közel sem annyira.

(#19045) brumi1024 válasza #Morcosmedve (#19038) üzenetére


brumi1024
veterán

"#19039) cyberkind: szerintem eleg stabilan tudja a 4,5 ot mindegyik 1.25 ig, a 4,6 picit mar szerencsesebb, a felett meg a ritka jelzo... de kicsit keresgelj! :) "

Ki lehet fogni rosszabbat, nálam nem volt meg 1.25-ön sem a 4.5 a 4690K-val. A mostani i7-em tudja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#19046) laychi válasza brumi1024 (#19045) üzenetére


laychi
veterán

jah,te adtad el Fail3D-nek nem?
4,5Ghz-et 1,344-1,352V-on ment úgy,hogy csak ibt stabil volt....járt nálam az a proci,nagyon gyenge eresztés...

(legalább is az én lapomban csak ennyit tudtam gyorsban kihozni belőle)

[ Szerkesztve ]

(#19047) brumi1024 válasza laychi (#19046) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen. Azzal belenyúltam, elég gyenge volt. Én nem próbáltam ekkora fesszel (akkor még MSI Z97 Gaming 7-tel), de ha jól emlékszem 1.24-en vitte a 4.4-et

[ Szerkesztve ]

(#19048) #Morcosmedve válasza brumi1024 (#19045) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

uh, errol lemaradtam, az durva...

laychi: akkor jo lesz az 1.2 korul veglegesen. en is neztem az inputot, mehet 1.8-ig elv..

© asszongya'hogy

(#19049) Eduardo89 válasza laychi (#19044) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Majd még igénybe venném a távsegítségedet :B
Ugylátszik a 4,7Ghz a lélektani határ mert 1,2V-ra állított Core fesszel is eldobta magát. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19050) laychi válasza #Morcosmedve (#19048) üzenetére


laychi
veterán

Nekem volt egy ibt/rog realbench/hd kódolás stabil beállításom 1,232/4,6Ghz VCCIN AUTO(1,760V)
Stabil linx 0.6.5-höz kellett adni még neki 0,008V-ot biosban,tehát 1,24V-ot,így terhelés alatt 1,264V-ra ment fel,hőfokok természetesen szinte alulról nyaldosták a 100 fokot,volt is megosztva kép róla)keress rá a nevemre,ki fogja azt is dobni)

A VCCIN-t felemeltem 1,92V-ra és 1,232V-on sikerült stabilizálni,és így csak 1,248V-ra megy fel terhelés alatt.
Nyitott erkélyajtónál csináltam tesztet,így 91 fokig ment fel. :D
Package Power 130W a képen,de a VCCIN állítás eltorzítja a valóságot,alap VCCIN-nel 145W :)

(#19049) Eduardo89

1,200V kevés,de előbb is írtam :) 1,220-1,230V kell neki,kb 0,040V-ot kell emelni az órajelek közt,amég el nem kezd torzulni.

Most vidéken vagyok,alkalmanként tudok válaszokat,ötleteket adni a tesztjeid alapján,ha küldessz róla pm-ben képet,vagy leírod,hogy mit tapasztaltál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.