Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Na felhergeltem magam és veszek lapot meg hűtőt hogy szétszaggassam a procit :D
Mikloss2012 kedvéért vagy maximus hero vagy z87 m power gondolom bluyoo is áldását adja rá :D nem hiszem hogy sokkal többet érnék el egy z97 el ?!?

Viszont léghűtést nem akarok vagyis legalább 15k nál többet rászánni valami tipp h milyen értelmes hűtést lehet kapni enyiért?

Xbox One: bandymnc

(#10252) troll81 válasza bandi0000 (#10251) üzenetére


troll81
addikt

szia jol teszed én a herot ajánlom z97 ből én is azt vettem és jövö héten pakolok össze mindent ha megjön a kucko neki :K a hütö meg noctua d14 használtan egész jok vannak pl :K

(#10253) dept


dept
csendes tag

Sziasztok.

Egy nagyon pró minőségű hűtőpasztát mondjatok már nekem pls.
Illetve , ha elszánnám amgam vízhűtésre akkor egy jó vízhűtőt is mondhatnátok.

THX előre is.

(#10254) MiklosSaS válasza bandi0000 (#10251) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

MPOwer ha engem kerdezel. En nagyon megvagyok elegedve az alaplapomal!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10255) akoska07


akoska07
nagyúr

Gera021
Egy FPO-t írhatnal a procirol.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10256) HussarF válasza dept (#10253) üzenetére

Gelid Solutions GC Extreme, Noctua NT H-1, Prolimatech PK-3, Arctic MX-4 etc.

Vagy egy másik kategória a Coolaboratory Ultra és Pro. De sztem elég lesz, ha a fentiekből választasz egyet :)

Vízhűtésben viszont nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#10257) dept válasza HussarF (#10256) üzenetére


dept
csendes tag

Köszi

Coolaboratory Ultra egy szinten említik az Arctic MX-4 el pár tesztben.

csak a az előbbit sehol nem lehet kapni szal akkor marad az Arctic MX-4.

Köszi azért.

(#10258) Matisz77 válasza dept (#10257) üzenetére


Matisz77
aktív tag

De lehet merlinél a pro-t is és az ultrát is én a prot rendeltem!

(#10259) akoska07 válasza dept (#10257) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem tudom ok mit teszteltek.
En próbáltam mindkettőt.
Csupán 20 fok különbség volt a CLU javára.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10260) HussarF válasza dept (#10257) üzenetére

Az MX-4 nincs pariban a Coollaboratory Ultra-val. A CLU egy nagyságrenddel jobb. Ezek folyékony fém hőcsatolók. A CLP meg még annál is jobb egy nagy lépéssel. Csak annak már a kezelhetősége nem egyszerű és nem biztos, hogy megéri a vesződést

(#10261) dept válasza Matisz77 (#10258) üzenetére


dept
csendes tag

Köszi a válaszokat. Merlin ő kicsoda vagy egy bolt lenne? :)

[ Szerkesztve ]

(#10262) Gery15 válasza dept (#10257) üzenetére


Gery15
addikt

Coolaboratory Ultrat, Prot csak a mag és az IHS közé ajánlott. Ha az IHS és a hűtő közé teszed, akkor 1 kikezdi a felületüket, 2 nincsen olyan jó hőátadó képessége!

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#10263) ÁdiBá válasza dept (#10257) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Metrlin hardverből tudsz rendelni.
Félelmetesen jó teljesítményű hővezető.
Egyik a legjobb, hanem a legjobb a piacon.
Vigyázni kell vele, hiszen alu hűtőkre nem szabad használni.

ÁdiBá

(#10264) dept válasza ÁdiBá (#10263) üzenetére


dept
csendes tag

Hűű kezdek megkavarodni. :)

A hűtő és a CPU közé kéne nekem.

Thermaltake NIC C5

Specifikációk Foglalat : Intel LGA 2011/1366/1155/1156/1150/1150/775 , AMD FM2/FM1/AM3+/AM3/AM2+/AM2 Ventillátor : 120mm Fordulatsz ám : 1000~2000 RPM Levegőkeringetés : 99.1 CFM Zajszínt : 20 ~39.9 dBA Élettartam : 40000 óra Súly : 811g
Termékleírás - új generációs hűtő a Thermaltaketől
- nem akadályozza a körülötte elhelyezkedő nagy hűtéssel ellátott memóriák telepítését
- 5 darab 6mm -es alumínium heat pipe a jobb hűtés érdekében
- nikkelezett fényes réz talp az alumínium heat pipe-kat közvetlenül átvezetve rajta, direkt kapcsolatot biztosítva a meleg eltávozásához
- 2 darab halk 120 mm-es ventilátor (1000~2000rpm) manuálisan vezérelhető
- sűrű alumínium lamellák
- 230W -os teljesítményig kiváló hűtés
- egyszerű szerelés
- áramfelvétel: 3,84 W
- méretek: 160H * 140W * 50L mm Így is ismerheted: NIC C 5 CLP 0608, NICC5CLP0608, NIC C5 CLP 0608

Ehez a hűtőhöz kéne.

(#10265) Gery15 válasza dept (#10264) üzenetére


Gery15
addikt

Mint feljebb is írtam, akkor azt felejtsd el oda. :N Inkább akkor MX4.

(#10266) Eduardo89: Miért az nem fogja összekúrni? :F

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#10266) Eduardo89 válasza dept (#10264) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Hűtő és a CPU közé Ultra való :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#10267) dept válasza Eduardo89 (#10266) üzenetére


dept
csendes tag

Aham ok

"nikkelezett fényes réz talp" gondolom akkor a réznek mehet.

És az imént leírtakból kiindulva az ULTRA jobb mint a PRO.

Szal akkor ULTRA... XD

:))

(#10268) laychi válasza dept (#10267) üzenetére


laychi
veterán

Tegyél mx 2-t vagy mx 4-et a hűtő alá. Ultra a kupakolt procikra való a fedél alá.
Mx2 ocsóbb kb ua. mint az mx4

(#10269) dept válasza laychi (#10268) üzenetére


dept
csendes tag

MX-2 van most is alatta.

De szétforja az agyát :) (4770k)

(#10270) Trailblazer válasza dept (#10269) üzenetére


Trailblazer
addikt

Akkor nincs más hátra, mint a delid. Persze ésszel! Vagy bízd rá valamelyik avatott mesterre.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10271) Eduardo89 válasza Gery15 (#10265) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Tudtommal csak az Alu hűtőt nem szereti.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#10272) tasakos


tasakos
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy érzésre, meg játékok alatt is gyors a rendszer, de linx 0.6.4-be elég kevés gigaflops-okat kapok. 51.698 stb... most 4.0ghz-en megy, 1,15 V-on a proci 1333 mhz DDR3 beállításokon. Stabilnak stabil, csak keveslem ezeket az értékeket. Tipp?

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#10273) laychi válasza tasakos (#10272) üzenetére


laychi
veterán

0.6.4-nek 2 fajtája van egy sima és egy avx-es,de utobbi sem terhel annyira mint a 0.6.5
Neked a nem avx-es van fent ezért alacsony a gflops

(#10274) tasakos válasza laychi (#10273) üzenetére


tasakos
tag

Áh, köszi, akkor megnyugodtam, leszedem az újabbat. :R Még 1 kérdés, gondolom nem fogja vissza a rendszert, ha "csak" 1333Mhz-en megy a ram?

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#10275) Motyi


Motyi
senior tag

Arról esetleg lehet már tudni valamit, hogy a 4790k-t mikortól lehet hazánkban boltban megvenni?

(#10276) laychi válasza tasakos (#10274) üzenetére


laychi
veterán

Nem hiszem,hogy sok különbség lenne.2400mhz-el se észrevehetően gyorsabb,csak bench-ekben jön ki szemmel látható különbség magasabb órajelű rammal.meg igp használatakor.

(#10277) bandi0000 válasza MiklosSaS (#10254) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Majd kiderül...
Érdemi külömbség van amúgy a z87 és 97 közöt?

Xbox One: bandymnc

(#10278) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Kíváncsi vagyok mit tud majd az új 4770K IBT alatt. Eddig ezzel a progival nem teszteltem, de nem sokkal van lemaradva a mostani 4770K-m se, attól, amit vettem bár azt még ki kell tesztelni, hátha megy jobban. :) A mostanival is jól fog járni valaki, mert eladó lesz :C

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10279) bandi0000


bandi0000
nagyúr

skylake/broadwell érdekes írás, ahogy kiveszem belőle a skylake lett tervezve a konzol játékok átportolására viszont szorzózáras lesz az összes, a broadwell elmaradott lesz tőle de nem lesz szorzózáras, illetve elvileg a hasit a skylake váltja nem értem én ezt a logikát

Xbox One: bandymnc

(#10280) akoska07


akoska07
nagyúr

Ha jól mennek a dolgok akkor a következő héten összeáll egy gép. :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10281) malphitee


malphitee
senior tag

Sziasztok. Mennyire jó, rossz, átlagos egy i5 4670K tól, asrock z87 extreme3, és corsair dominator 1866 cl9 től, hogy a procit max 4.7GHZ-ig lehet húzni, és 1.33 at kér minimum? Csak a szorzó, és vcore hoz nyultam a biosban, ramok xmp be mennek 1866 mhz en.

[ Szerkesztve ]

(#10282) Lalaboy


Lalaboy
őstag

No itt lehet megallnom leghutessel. 4.9-en bebutolok, de semelyik bench-progi sem stabil. :O Errol is olvastam mar valamelyik forumban, asszem XS, hogy a proci egy bizonyos Mhz-nal megall. Barmit varial az ember a BIOS-ban a proci atvaltozik egy csokonyos szamarra. Ezt meg elmentem profilba es elkezdek gyujteni egy jo 4790K-ra. Az alaptapasztalat megvan..... Meg lehet megprobalom az 1.25-os strap-on, ha lessz idom...

(#10283) ÁdiBá válasza Lalaboy (#10282) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Csak 128Gflops?!
Ezen a sebességnél már igen csak 200 fölött kellene járnia.
Esetleg egy Linx 0.6.5?

ÁdiBá

(#10284) Lalaboy válasza ÁdiBá (#10283) üzenetére


Lalaboy
őstag

4.6-on elmegy a Linx 0.6.5, de felette tulmelegiti a procit! Mindjart futtatom is 4.6-on, mert kivancsi vagyok valamire..... ;)

(#10285) laychi válasza malphitee (#10281) üzenetére


laychi
veterán

Ha a prime meg a linx 1,33V-on 4,7ghz-en lefut akkor az korrekt. Az enyém 1,32V-on viszi a 4,6 ghz-t prime95-tel,linx viszont instabil.
Viszont 1,29-1,3V körül lemennek már más benchek,videókódolás,stb

(#10286) Lalaboy válasza ÁdiBá (#10283) üzenetére


Lalaboy
őstag

Meg is van!

Ez pedig egy proba az FSB mahinalassal.... :B

(#10287) malphitee válasza laychi (#10285) üzenetére


malphitee
senior tag

Probálkoztam feljebb is, csak ahogy rányomtam a linx en a start-ra, 5mp mulva újra indult a gép, ez a magas hőfok miatt lehet?

(#10288) laychi válasza malphitee (#10287) üzenetére


laychi
veterán

Nem,akkor throttlingolna (vissza venné az órajelet,mert túlmelegedés védelemmel van ellátva).
Azért indul újra,mert nem stabil.nagyobb fesz kell neki a stabilitáshoz.
Próbáld meg a 4,6ghz-t ott,hogy az stabil e.
Delidelt proci egyébként?mert ha nem akkor nem fogod tudni lefuttatni throtling nélkül. Vagyis nem lesz 100%,hogy a 4,6 stabil e.

(#10289) Gery15


Gery15
addikt

Ez az IBT, amivel teszteltek AVX-es?

HyperX

(#10290) h1mpi válasza Gery15 (#10289) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen, rátolja a plusz feszt is.

b) Intel Burn Test (latest version 2.54) updated with AVX instructions
http://www.xtremesystems....howthread.php?t=197835

Use it with care and wisely. Never leave it running unattended when you are unsure of how high the temps might go. watch it running for 1 or 2 passes.

I usually do quick 5 rounds in Max Stress mode to confirm so so system stability (e.g. after adjusting one of voltages in BIOS and looking for a quick re-test).

However, if you need a solid stability confirmation, running it for 10-20 rounds in Max Stress mode is what you want to do. It takes time though, because length of 1 round depends on memory amount used (which changes with grade of test, Maximum Stress mode takes most available memory for testing).

If I remember correctly when running 4GB and Q9450 it was taking about 1 hour to complete 20 rounds in Max stress mode (using around 2.5GB of available RAM).
While when using 8GB RAM on same setup it was taking around 1 hours to complete 10 rounds in Max Stress mode (using around 6.5GB of available RAM).

Do not pay much attention to detected CPU speed (GFlops) and round calculation time as those values depend on used linpack libraries or tests (from library) used by stress tester, they may change each time you start the test even with same parameters.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10291) Gery15 válasza h1mpi (#10290) üzenetére


Gery15
addikt

És ugyanezen beállításon a Linx stabil? link

HyperX

(#10292) h1mpi válasza Gery15 (#10291) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem néztem, de nem hiszem. (este ránézek, azért). Az a baj a linx-el, hogy csak delidelt cpu-t lehet rendesen tesztelni vele, mert nagyon melegít. :(
A linx feleslegesen túlterheli a cpu-t, 24/7-re nem tudsz vele beállítást tesztelni.
Arra az IBT a jó, mert az van egy szinten a játékok okozta terheléssel.

(#10293) NFree: Most úgy tesztelem, hogy linxet hagyom a francba, hanem kitesztelem IBT-vel és utána 2-3 órát játszok vele. Ha ott ne fagy, akkor a linx kedvéért nem fogom túlfeszelni a cpu-t egy real life-ban (nálam mert nem renderelek meg semmi). :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10293) NFree válasza Gery15 (#10291) üzenetére


NFree
addikt

+1 , Én is néztem ibt-vel elég alacsonyfeszen elment a dolog, de linx alatt dobta magát egyből.

vga

(#10294) Gery15 válasza h1mpi (#10292) üzenetére


Gery15
addikt

Hát én nem tudom... csak szerintem butaság kijelenti, hogy milyen atom über tuningos procitok van, ha nem Linx stabil, de aztán ne kövezetek meg érte! :) A 4670k-m 4,4GHz-en kevesebb fesszel lefut az IBT, de voltak random fagyások, újraindulások míg, ha Linxel teszteltem akkor nem voltak gondok utána. Nem akartam beugatni, csak kicsit ez zavart illetve, hogy futtattok 5 kört, ami szerintem lószar... nem pedig stabil. :U De a Ti procitok, tuningotok és persze Ti használjátok.

HyperX

(#10295) HussarF válasza Gery15 (#10262) üzenetére

Ezek csak hiedelmek. Mitől lenne rosszabb a hőátadó képessége? És csak az alumíniummal nem kompatibilis, arra kell odafigyelni.

dept
Mehet nyugodtan a hűtő és az IHS közé is.

És az imént leírtakból kiindulva az ULTRA jobb mint a PRO.
Hát attól függ mit értesz "jobb" alatt. A Pronak jobb a hővezetésije, de elég macerás a kezelhetősége. Inkább az Ultra-t ajánlom én is.

[ Szerkesztve ]

(#10296) Gery15 válasza HussarF (#10295) üzenetére


Gery15
addikt

Voltak már itt többen is, akik írták hiába tették IHS és hűtő közé ugyanott voltak, mint az MX4-el. Asszem még Nfree kollega is próbálta vagy lehet rosszul emlékszem. :F

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#10297) HussarF válasza Gery15 (#10296) üzenetére

Az legfeljebb azt jelenthetné, hogy elhanyagolható a hőcsatolás minősége a két felület között. De ha egy MX-4 és egy CLU között nincs észrevehető különbség, akkor az azt jelenti, hogy egy legolcsóbb paszta és egy MX-4 között sem lenne számottevő. Érdekes kérdés, ha valakinek van pénze meg ideje, akkor nekiállhat próbálgatni, csak posztolja aztán az eredményeket :D
Itt az az általam sokat hivatkozott teszt, ami egyébként határozott különbséget mutat a CLU és a többi között. És ez IHS és hűtő között van természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#10298) laychi válasza HussarF (#10295) üzenetére


laychi
veterán

Hűtő és proci közé jó az mx 2, mx4,nem nyer vele semmit,ne bíztasd feleslegesen ilyenre,nem olcsó paszta,pazarlás elkenni a hűtő alá.
Továbbá valaki még írta anno itt a fórumban,hogy megkezdte a corsair h100i talpát,holott az réz.
Ne bíztass embereket böszmeségekre kérlek,múltkor is itt szinte azt írod le a többieknek,hogy nyugodtan nyessétek szarrá a procitokat,majd cinkelek megcsinálja.
most meg esetlegesen nyugodtan vágd haza a hűtődet,tegyél ultrát alá....
Tesztelted különféle anyagokon illetve más pasztával szemben a hűtő és a proci közt esetleg,hogy valóban jobb e,hogy ennyire javaslod?
Ha igen akkor én kérek elnézést,de nem hiszem,hogy van gyakorlati tapasztalatod vele.

Ne haragudj,nem támadni akarlak,nincs veled semmi bajom,csak az ilyenektől kicsit égnek áll a hajam.

(#10299) HussarF válasza laychi (#10298) üzenetére

Semmi gond, csak értelmezd, amit írtam. Én nem bíztatok senkit semmire. Csak leírok tényeket. Én sem raktam CLU-t a hűtőm meg az IHS közé, de nem indokolatlan félelmek miatt, hogy állítólag valahol valami történt. Hanem mert ahogy azon a linken is látható, amit az előbb betettem, nincs akkora jelentősége az IHS és a hűtő közötti paszta minőségének, mint a chip és az IHS közöttinek. Itt egy féléves CLU használat eredménye réz felületű vízhűtővel. Én nem látok problémát.
Proci nyesésre sem bíztatok senkit. Nem tudom, hogy hogy szoktad olvasgatni ezt a fórumot, de láthattad, hogy amióta halálba küldtem az enyémet, én csak satusat merek javasolni másoknak, pont ti vagytok azok, akik a nyesés mellett álltok akoska-val. Lehet, hogy meg is tudjátok jól csinálni, de én másnak nem javaslom. Amikor Patr0n kérdezgette, akkor is majdnem le lett beszélve a satuzásról a penge javára...

[ Szerkesztve ]

(#10300) Gery15 válasza HussarF (#10297) üzenetére


Gery15
addikt

Szerintem olvasgasd át a forumot és utána írj ilyen dolgokat, béke.

(#10298) laychi: +1

HyperX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.