Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) keIdor válasza laychi (#10298) üzenetére


keIdor
titán

Megerősítem, hogy a H100i talpát és magát a CPU IHS tetejét is megkezdi a CL, legalábbis a Pro.
Elszíneződést csinált jó 10s alatt, tovább nem is hagytam rajt az anyagot.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10302) laychi válasza laychi (#10298) üzenetére


laychi
veterán

Tessék,akkor itt is egy teszt:[link]

liquid ultra max 64 fok kupakon
liquid pro max 62 fok
mx4 max 65 fok

1-2 fok miatt szvsz nem éri meg kockáztatni több tízezer Ft-os hűtőket.
Inkább akkor egy erősebb venti,az talán tartósabb is,mint a pasztázás.

amit te linkeltél ott pedig delta teszt van
lehet,hogy CLU idle 30,load 62
mx pedig 27 idle,load 63,5 fok

tudjuk az idle és load eredményeket? nem,csak a deltát

(#10303) laychi válasza HussarF (#10299) üzenetére


laychi
veterán

[Valóban nem te voltál,én kérek elnézést :)]

Igen nyesés mellett állunk,de nem bíztatunk senkit "bátorságra",persze ezzel nem azt mondjuk,hogy ne csinálja meg és hozza hozzánk,hanem hogy körültekintően végezze a műveletet,ne kapkodva, ha lassabban is halad az eredmény a fontos.
pl. én sem csinálom olyan gyorsan,mint mondjuk akoska07 a videóján,de a lényeg a végeredmény,hogy ép marad a proci.

[ Szerkesztve ]

(#10304) akoska07 válasza HussarF (#10299) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mi az hogy "lehet,hogy meg tudjuk jól csinálni" ?

Profi munkavégzés folyik. :P :o

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10305) HussarF válasza laychi (#10302) üzenetére

Én mondtam bármit, ami ennek ellentmond? Olvasd el még egyszer. Azt mondta neki Gery15, hogy ne rakjon az IHS és a hűtő közé CLU-t, mert megmarja, erre elbizonytalanodott, hogy akkor ne rakja. Erre írtam, hogy ha csak ennyin múlik, akkor rakhatja nyugodtan, mert nem fog gondot okozni, mutattam példát is. A legtöbb hűtő talpa nikkelezett réz, ahogy az IHS is. Az IHS-t is megmarná belülről, ha a hűtő talpát megmarná. Az, hogy mennyire ár-érték hatékony a dolog már más kérdés. Lehet, hogy neki megér 2 ezer Ft pluszt az a pár fok. Ebben már nem foglaltam állást. Ő dolga.

(10303)
Hát ha ezzel úgy érezted, hogy én másokat felbíztattam, hát legyen. Egy hülye megjegyzés volt. de sokat kellett keresgélned, mert észrevehetted, hogy következetesen nem ajánlottam senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#10306) laychi válasza HussarF (#10305) üzenetére


laychi
veterán

Jól van,mindegy,hagyjuk az offolást,mégegyszer mondom,nem támadni akartalak,csak böszmeségnek tartottamamit írtál,és azt is amit a múltban írtál,de nem csak én néztem bíztatásnak szerintem,akoska07 kolléga is annak érezte akkor valószínűleg,mert támogatott a hozzászólásodra érkező válaszomban,illetve szerintem még sokan mások is,akik nem kommentelték.

Mégegyszer elnézést.
Nem áll szándékomban senkit támadni vagy megsérteni,nem azért vagyunk itt.

(Egyébként azért kellett sokat keresgetnem,mert régen volt és több oldalt vissza kellett lapozni,nem tartom fejben a hozzászólások törzsszámát :P )

Az utána lévőkben valóban satut javasolsz inkább,mert volt egy személyes rossz tapasztalatod,de kaptam már képet satu-kalapácsos módszer során elreccsent nyákos prociról,illetve több ilyen hibás ivy is volt fent aprón.

NA jól van,jó éjt mindenkinek,éjszaka húzom az 5. 12 órás műszakom,talán emiatt is tűnhettem ellenségesnek,amiért sokadjára is bocs :),nem úgy megy a fogalmazás mint egyébként és lehet ingerlékenyebb is vagyok,nem tudom :)

[ Szerkesztve ]

(#10307) Gery15 válasza HussarF (#10305) üzenetére


Gery15
addikt

Egyezzünk ki fele-fele arányban, láttunk már olyat, amit megmart. Lásd Keldor papa-t.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#10308) HussarF válasza Gery15 (#10307) üzenetére

Azért én még kötekednék egy kicsit, nem öncélúan, hanem azért, hogy valódi tudás lehessen a kezünkben és ne hiedelmekre alapozzunk. Egyrészt én CLU-t mondtam, Keldor pedig CLP-t, bár nem akarom ezzel azt állítani, hogy teljesen másról beszéltünk, de utánanézve a CLP-nek, ez található róla a gyártói oldalon:

The Coollaboratory Liquid Pro is especially recommend for nickel-plated copper "különösen ajánlott"

A termék adattáblázatában pedig a következő áll:

10.1 Conditions to be avoided:
With aluminum and with following addition of water exothermically.

10.2 Substances to be avoided:
Halogeneous one, hydrogen peroxide/hydrogen chloride, chlorine, bromine, aluminum

Ezek közül a hűtésnél gyakorlatban is előforduló anyag az alumínium. Talán pont laychi már mondta egyszer, hogy ez a CLP gallium tartalma miatt van.

2.1 Chemical characterisation:
Alloy of the metal components gallium, indium, rhodium, silver, zinc and stannous.

De a hűtőtalpak vagy tiszta, vagy nikkelezett rézből szoktak készülni. Nem tudom, hogy Keldor mit tapasztalt, de ezek alapján valami más folyamatra tippelnék. Vagy az előző paszta maradványaival lépett reakcióba, ami még tisztítás után is ott maradhat kis mértékben vagy ezer okot fel tudnék még sorolni. Engem mindenesetre a korróziótól való félelem nem tartana vissza, ha ezt akarnám használni. Elvégre ezt az anyagot direkt erre gyártják. Elég nagy fail lenne ha nem lenne kompatibilis azokkal az anyagokkal, amelyekkel alkalmazni kell. Nem biztatok senkit, mielőtt laychi megvádolna, csak ismertetem a személyes álláspontom.

(#10309) Gery15 válasza HussarF (#10308) üzenetére


Gery15
addikt

Kiszálltam, hajthatatlan vagy. :U :R

HyperX

(#10310) Melorin válasza HussarF (#10308) üzenetére


Melorin
addikt

+1
Attól, hogy delidelésre nagyon elterjedt az CLU és CLP, a célterülete a CPU/GPU és hűtőborda közötti használat. Erre meg óva intenek ettől, és eretnekségnek tartják? Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#10311) ÁdiBá válasza laychi (#10298) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Noctua Nhd14 alá is liquid ultrát raktam illetve a mostani folyadék hűtőm alá. Egyiketse kezdte ki....

Lenne egy kérdésem hozzàtom. A processzoromat fix feszültségen használom. De lemegy az orajele egészen 800Mhzre. Szerintetek ez nem okoz problémát? Vagyis a procit 1,3v használom. De akkor is annyit kap mikor csak 800mhz megy. Melyim energia takarékos modokat kell kikapcsolni hozzá hogy ne legye ilyen. Illetve ez a procinak jelent valamilyen problèmát?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#10312) joshua7 válasza Lalaboy (#10282) üzenetére


joshua7
veterán

Tudnál így futtatni Vantage ill. 11 Physics teszteket?

Semper Fi

(#10313) h1mpi válasza ÁdiBá (#10311) üzenetére


h1mpi
nagyúr

[link]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10314) keIdor válasza HussarF (#10308) üzenetére


keIdor
titán

Le lett előtte pucolva alkohollal, de persze ez is lehet, amit írtál. A fényesség változott meg mindkét felületen, és ahogy nézegettem maradandó. Az a H100i már nincs meg, de ha megbontom a 3770K-s gépet majd csinálok képet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10315) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Tudtok egy linket kuldeni a Lynx-el ? PLS

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10316) Lalaboy válasza joshua7 (#10312) üzenetére


Lalaboy
őstag

Hazaerek melobol megcsinalom! :K

(#10317) Bacusuz válasza akoska07 (#10259) üzenetére


Bacusuz
őstag

20 fok kulonbseg,
akkor a clu-t a magra kented?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10318) Gery15 válasza Bacusuz (#10317) üzenetére


Gery15
addikt

link

HyperX

(#10319) Erdei88 válasza MiklosSaS (#10315) üzenetére


Erdei88
veterán

Itt up-to-date

(#10320) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Vissza olvasva, akkor rákenhetem a sima liquid ultra-t a H110 és az IHS közé? Az menne a mag és az IHS közé is, így ki kell bontanom. Vagy inkább MX4-et tegyek az IHS és a H110 közé? Mind a kettő van most lehet választani! :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10321) keIdor válasza h1mpi (#10320) üzenetére


keIdor
titán

Én mikor próbáltam a CLP-t rákenni az IHS-re nem is sikerült, úgy viselkedett, mint a higany, folyton legurult.:)
Szerintem MX4, nekem is az van az IHS és H100i közt. Magnál meg CLP, oda fel lehetett vinni az anyagot.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10322) MiklosSaS válasza Erdei88 (#10319) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Neked is meg Gergonek is : :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10323) HussarF válasza h1mpi (#10320) üzenetére

Sztem simán, ha akarod.

(#10324) ÁdiBá válasza h1mpi (#10320) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szerintem rákenheted. Én véleményem még mindig az hogy a rézt nem bántja. Amugy amit linkeltél lényegében azt mondod hogy nem kell kikapcsolni az energia takarékosságot?
Hiába használok fix feszültséget!?

Amugy a liquid ultrában megint nem csalodtam... félelmetes milyen ereje van...

ÁdiBá

(#10325) h1mpi válasza ÁdiBá (#10324) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen, mert hiába írja ki, hogy 1.25v mondjuk a proci nem veszi fel, hisz nincs terhelés alatt.
Megjött a másik 4770K is postán majd tesztelem, ahogy időm engedi és utána megy delidre :K ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10326) keIdor válasza ÁdiBá (#10324) üzenetére


keIdor
titán

Miért nem offseteled? Nekem is 1600MHz@0,88V és 4600MHz@1,24V között mozog.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10327) BomiBoogie válasza keIdor (#10326) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Most akkor a tuningnál Adaptive vagy Offset beállítás kell, amikor a feszt növelem?

Azt akarom, hogy ha nincs terhelés, akkor vegye vissza a feszt.

(#10328) mobal válasza BomiBoogie (#10327) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

TPU, EPU on és kész :D. Mellesleg adaptív és szépen le is pakolja nekem üresjárásban 800@0.672 V.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10329) BomiBoogie válasza mobal (#10328) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi.
Mi az a TPU? :F

(#10330) mobal válasza BomiBoogie (#10329) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10331) BomiBoogie válasza mobal (#10330) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én BIOS-ból akarom csinálni, nem szoftveresen. ;]

(#10332) #Morcosmedve válasza keIdor (#10326) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Offset-el is rárak nekem!

© asszongya'hogy

(#10333) laychi válasza HussarF (#10308) üzenetére


laychi
veterán

Valóban írtam egy hszt a galliummal kapcsolatban,mert az általam talált videókon ahogy néztem eléggé hasonló az állaga,kenhetősége a liquid-ekéhez.
Aki esetleg el akarná olvasni [itt van]

Nem 100%-ra állítottam,csak azt írtam,hogy "arra következtetek"

Ha valóban így van,hogy van benne gallium,vagy teljes mértékben az esetleg,akkor viszont: ez is benne volt a szövegben:

"Az alumíniummal szobahőmérsékleten folyékony ötvözetet képez, de a folyékony gallium más fémeket is old, sőt, a legtöbb fém oldódik galliumban. Ezért csak nemfémes tartókban, kvarcból, üvegből készült edényekben, vagy alacsony hőmérsékleten, 450 °C-ig tantál, vagy 800 °C-ig volfrámedényben tartható."

(#10334) laychi válasza laychi (#10333) üzenetére


laychi
veterán

Akkor ezek szerint azz alapján amit linkeltél bele is trafáltam a galliumba :)

Más:
Ha azt akarjátok,hogy az órajelet és a feszt is visszavegye,akkor
cpu dynamic-ra 800-xxxx(pl4300) MHz EIST ENABLED+adaptive mode,így mindent vissza vesz
itt lehet választani,hogy megadjátok a feszt,vagy offseteltek

fix feszre beállítás:
cpu fixed pl4300MHZ EIST Disabled+override vagy auto beállítás+megadni a feszt biosban itt nem jó az offset,mert annál rádob linx,egyéb AVX-es bench alatt+100mV-t

(#10335) ÁdiBá válasza keIdor (#10326) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Mert offsettel egy érdekes jelenséget tapasztalok.
Intel LINX stabil, csak maga a rendszer fagy alatta....
Olyan mint ha non terhelés alatt nem kapja meg a megfelelő mennyiségű kakaót.

ÁdiBá

(#10336) dept


dept
csendes tag

CSá all. Megjöttem, mostmár én is tudom osztani az észt.

Szal rendelés előtt állok akkor most CLU legyen vagy MX-4?

Persze, ha nem lesz jó az illető el lesz átkozva. :D :D :D

(#10337) laychi válasza dept (#10336) üzenetére


laychi
veterán

Mostmár neked kell eldönteni,vázoltuk a lehetőségeket,vissza kell olvasni:)

Ádibá:kevés neki az idle fesz,emelni kell még az offseten.
Hogy álllítottad?adtál neki feszt+offset vagy csak az offset és auto fesz?

Lehet rosszul lőtted be,ha linx alatti maximum az,amit fix fesszel állítassz be,mert offsetnél rádobna +100mV-t mint adaptívnál.szóval ezzel már magyarázható,hogy alacsony neki az idle fesz és kifagy vagy kékhalálozik

[ Szerkesztve ]

(#10338) ÁdiBá válasza laychi (#10337) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Így van, Linx alatt stabil mert rádob elég sok kakaót, viszont a rendszer random kifagy, negyed óra, hol fél óra múlva.

+offset / 0,025V LoadLine9 ennyit állítok be.
1,2V-1,1V között ingadozik a rendszer főleg, 4,3GHz-en.
De ahogy elkezdek linxelni már 1,3V. Nem probléma mert tudom hűteni, de ha lentebb veszem az offsetet, akkor meg a rendszer el se tudom indítani.
:U

Fix feszültségnél pedig nincs ilyen, ott csak annyit ad amennyit én beállítok, és sehova tovább.
Nem kell attól tartanom hogy AVX2 bekapcsolodik a programban azt szét feszelni magát.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#10339) dept válasza laychi (#10337) üzenetére


dept
csendes tag

.....

Menjünk a tutira. Marad akkor az MX-4.

1-2 fokért nem rizikózok. Ill, ha nem jön be a 4790K-hoz fűzött remény akkor ez lesz kupakolva azt csók.

(#10340) laychi válasza ÁdiBá (#10338) üzenetére


laychi
veterán

Nekem 1,256V terheléses teszthez úgy volt beállítva offsettel,hogy feszt auto-n hagytam,nem adtam semmi feszültség értéket,offset (pozitív) 0,130 vagy 0,140V(nem tudom pontosan,majd holnap megnézem.)
Így linx alatt ment volna kb 1,34-1,35V körül.persze így nem linxelek,csak fix fesszel.

Nem kell aggódni ha nem használsz avxes progikat :)

[ Szerkesztve ]

(#10341) akoska07 válasza dept (#10336) üzenetére


akoska07
nagyúr

Kupak es a huto koze MX-2 is eleg,nem tudom mennyivel dragabb az MX-4.

Bacusuz : a kupak ala raktam termeszetesen.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10342) laychi válasza akoska07 (#10341) üzenetére


laychi
veterán

Én is irtam mar korabban,nekem is mx 2 van alatta,kb ua,mint az mx4 teljesitmenyre
4g mx4 kb 1500 ft
8g mx2 kb 1600 ft

(#10343) dept válasza akoska07 (#10341) üzenetére


dept
csendes tag

Minimálisan kerül többe az MX-4

Kupakolást ki válal jópénzé? :C

(#10344) PAtr0n válasza dept (#10336) üzenetére


PAtr0n
addikt

Én hűtő és CPU kupak közé nem tennék CLU-t. Azért a 2-3 fokért felesleges, jó oda az MX-4. Fémes vezető a CLU, ha véletlen kerül az alaplapra belőle, zárlat is lehet a vége. IHS és chip közé egyértelműen ajánlott, máshová én nem kenném.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#10345) NFree válasza ÁdiBá (#10335) üzenetére


NFree
addikt

Offsetnél nem árt egy kicsit túlfeszelni a dolgot, mivel nem avx-es alkalmazásnál , nem kap annyi kakaót a proci adj neki, mondjuk 0.05v al többet s talán elég lessz. vagy tesztelj nem avx es alkalmazással is , mondjuk sima régebbi linx nagyon jó erre a feladatra. ha mindkető megy akkor nem lessz gond.
Asus lapot nem vágom , de gigánál nagyon szépen el lehetett találni a dolgot s ment szépen.
[példa]

[ Szerkesztve ]

vga

(#10346) malphitee


malphitee
senior tag

Hi. Most tervezek egy Scythe Ashura hűtőt venni, mx4 pasztával, szerintetek meg tud hűteni egy 4670K 4.5GHZ en 1.24-en full load-ban hogy ne károsodjon a proci? Én olyan 75fokos maximális hőfokot várok el tőle linx ben. Cooler Master 922 házban lenne, elején, oldalán, tetején 3x 20cm ventillátor van, (hátra is akarok szerezni egy 14 es vagy nem tudom mekkora fér el ott, kicsit, de gyorsat, had fújja ki a meleg levegőt .

[ Szerkesztve ]

(#10347) bombibmw válasza malphitee (#10346) üzenetére


bombibmw
veterán

:DDD
Biztos,hogy nem. :N

(#10348) ÁdiBá válasza malphitee (#10346) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Kicsit sokat vársz el, szerintem.
Az a 75 fok inkább 95 fok lesz.

ÁdiBá

(#10349) malphitee


malphitee
senior tag

Ez nem jó hír :S

(#10350) Picturemaker válasza malphitee (#10346) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

75 fok még a kupak alatti paszta cseréjével sem nagyon fog menni. Talán valami komoly vízzel.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.