Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) ÁdiBá válasza Bacusuz (#5994) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Sajnos az említett feszültségen nem tudtam rendesen beállítani.
Azonnal ki is fagyott a linx (1,248V)
Így emeltem rajta offset módban +0,010V. Eredmény terhelve 1,264V 4300MHz.

Megnéztem. Igazad volt. Lényegesebben melegebb linx alatt a processzor mint mezei prime95 alatt.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#6002) atleticofan


atleticofan
tag

Sizasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A következő konfignál procit szeretnék cserélni.
Intel I5 4670 vagy 4670K-hoz milyen alaplapot tudtok ajánlati. Illetve elég hozzá az 1333-s RAM vagy kell hozzá az 1600-s?

(#6003) B.Á.L.!.N.T válasza atleticofan (#6002) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ram lényegében tök mind1. Mivel árban nincs különbség,ezért inkább az 1600-ast vedd. A deszkát majd a többiek ajánlanak.

(#6004) h1mpi válasza ÁdiBá (#6001) üzenetére


h1mpi
nagyúr

azért azok a hőfokok lynx alatt nagyon rendben vannak :R

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6005) bul07 válasza atleticofan (#6002) üzenetére


bul07
nagyúr

Memóriához [link]
De ha úgyis vened kell akkor a nagyobbat ved

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6006) csabsz13 válasza atleticofan (#6002) üzenetére


csabsz13
aktív tag

Nekem nagyon bevállt az ASUS Z87-A alaplap a k jelű processzorhoz.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#6007) h1mpi válasza ÁdiBá (#6001) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én is lemértem csak poénból, elég durva a különbség :Y
20 fokot jelent a kupakolás és a vízhűtés.

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6008) Bacusuz válasza h1mpi (#6007) üzenetére


Bacusuz
őstag

szerintetek a gflops érték nem arányos a hőmérséklettel is?
nézzétek feljebb jó hőfok de csak 160 , himpinél meg magasabb de 180 feletti.
tudom hogy kupak meg hűtés ,de nem lehet igazam?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6009) ÁdiBá válasza Bacusuz (#6008) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem tudom mi okozza ezt a különbséget...
Lövésem sincs.
Az se biztos hogy ugyan azt az OS használjuk, ez miatt lehetnek eltérések szerintem.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#6010) Bacusuz válasza ÁdiBá (#6009) üzenetére


Bacusuz
őstag

nekem pl +5 öt dob rajt ha leviszek mindent alulra tálcára. :Y

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6011) h1mpi válasza Bacusuz (#6010) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az nekem is hoz, de nem szoktam ezért mindent lekapcsolni :P

A különbséget tapasztalatom szerint a jól megválasztott feszültség és a memória hozza.
Pl. ha túl sok feszt adsz neki, akkor csökken a gflops érték. Erre nagyon érzékeny a Haswell. Pl. ha itt adok neki +0.01 feszt csökken a gflops :U

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6012) MM válasza Bacusuz (#6008) üzenetére


MM
őstag

De igen, Ádibánál lehet még memória beállítási probléma, szimpla instabilitás, vagy háttérben futó program. 185-190 Gflops körül már sokkal jobban fűtene!!!

Már régebben megfigyeltem, még ha nem is fut semmi a háttérben amit kézzel indítok, ha kivárom azt az 1-1,5 percet boot után, amikor már az órajelet is visszaveszi a CPU, akkor mindjárt 180-190Gflops között van a Lynx. Ha mozgatom az egeret, vagy hamarabb indítom, sokszor 180 alatt.

Az első futás elején belövi magát, és utána szinte már mindegy, mit futtat az ember, a többi teszt hasonló értéket hoz.

A másik pedig, hogy nem mindig időarányos. Ha minden jól megy, 57-58mp után már visszavesz kicsit a CPU használatból (ha megfigyelitek pl hwinfo-val, a felvett teljesítmény 40-50W-ot esik), és 1:10 körül már kész. Nálam override-al így hibátlan. Adaptive fesszel viszont néha 1:15 alatt megy le, miközben hasonló GFlops értékeket mutat.
Maradtam is az override-nál... :D

(#6013) Bacusuz


Bacusuz
őstag

egy picit más téma :erről mi a véleményetek? :

Nagy RAM-os topicból kaptam.

"Érdemes odafigyelni arra, hogy LGA1155-ös processzorok és az annál újabb Inteles processzorok esetében a memória maximális feszültség 1,57V lehet. E feszültség fölött hosszútávon károsodik a memóriavezérlő, csökken az élettartama. Ez a feszültség határi kitolható, hogy ha QPI/VTT feszültséget megemeljük, mert esetünkben az a lényeges megkötés él, hogy a memória feszültsége és a memóriavezérlő feszültsége között ne legyen nagyobb a különbség, mint 0,5V. A VTT/QPI/VCCIO feszültség maximuma 1,2V lehet így LGA1155 és az annál újabb Inteles processzorok esetében akár 1,7V-os memóriafeszültségig is elmehetünk.
A többi Inteles processzor illetve az összes AMD-s processzor esetében nyugodtan választhatunk magasabb feszültségű, akár 1,8V-os modulokat/Kit-eket is bárminemű káros következmény nélkül."

Asrock Z87 lapnál keresem ezt a VTT/QPI/VCCIO voltage beállítást de nem találom.
Z77 -nél volt vtt voltage arra emlékszem.

Volna esetleg ötletetek mi lehet ez? :U
itt egy link a biosomról

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6014) MM válasza Bacusuz (#6013) üzenetére


MM
őstag

Szerintem ezeket már hiába keresed Haswellnél.

"system agent"
"CPU analog IO"
CPU digital IO"

Ennek a háromnak kell kakaó, ha a memóriát húzod, de a stabilitás érdekében, és nem a hosszú élettartam miatt... De alap esetben nem kell. 1,575V-ig pedig nem szabadna, hogy bármi gondja legyen a CPU-nak, még hosszú távon sem!

Itt pedig láthatod, hogy max. mennyit ajánlanak ebben a fórumban:

[ Szerkesztve ]

(#6015) Bacusuz válasza MM (#6014) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nagyon köszi a választ.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6016) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Kis Gflops mánia. Megpiszkáltam a ramot 2T helyett 1T és tRFC 122 lett. Javul is az eredmény:

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6017) katt777 válasza h1mpi (#6016) üzenetére


katt777
félisten

+1 értelmetlen 4GB-os teszt... :(((
Egészen nyilvánvaló, hogy kisebb időzítésekkel javul az eredmény, ahogy az is, hogy nem a teljes RAM-ot tesztelve nincs semmi garancia a stabilitásra, tehát máris nem biztos, hogy az eredmény elfogadható.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6018) ST05


ST05
őstag

unlocked pentium :Y :C

[link]

(#6019) FrozenThrone válasza ST05 (#6018) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Nocsak nocsak, jól jönne sokaknak egy hogy lehetne tuningolni az alsóbb kategóriában is ;)

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#6020) bul07 válasza ST05 (#6018) üzenetére


bul07
nagyúr

Összefoglalnátok hogy mit jelentettek be

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6021) ffodi válasza h1mpi (#5983) üzenetére


ffodi
veterán

Azért ez nem így működik. (illetve mi az , hogy erősebbre?)

NFree:

Ahogy már említettem priviben, a mellette lévő kondik jó eséllyel ugyan olyan paraméterekkel rendelkeznek, így forrassz (forrasztass) le egyet, mérd meg, és akkor már tudni fogsz majdnem mindent........

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6022) katt777 válasza FrozenThrone (#6019) üzenetére


katt777
félisten

Sajnos semmilyen túlhajtás nem pótolja a hiányzó cache-t, vagy éppen utasításkészletet. Anno sokan buktak azon, hogy E5x00 procit vettek, jól túlhajtották, mégis röcögtek a játékok, mert nem a sebességük adta a szűk keresztmetszetet.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6023) h1mpi válasza katt777 (#6017) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Csak hogy megnyugodj csináltam már 6gb-al is és stabil ugyanezekkel az eredményekkel ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6024) FrozenThrone válasza katt777 (#6022) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Azért azt ne mond hogy nem segítség ha mondjuk 1Ghz -el nagyobb órajelen lehet majd használni a procikat mint a gyári érték :U Ezek a procik az alsó kategóriába vannak, árban is oda illenek, más kategóriával nem lehet össze hasonlítani, persze hogy jó lenne a több cache, stb, csak az már más árkategória.

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#6025) katt777 válasza h1mpi (#6023) üzenetére


katt777
félisten

Hány kört nyomtál? Mert van, hogy csak 18 után jön ki egy hiba, viszont 20 után még sosem futottam bele. Nekem egyébként mindegy, stabil-e a géped, csak számomra semmilyen szempontból nem mérvadó egy nem teljes terheléses teszt, ha már tuningról van szó. :R
Gondolom, a sebesség drasztikusan nőtt, és ha használod a géped, ezek az adatok számítanak a gyakorlatban.

FrozenThrone: Nem feltétlenül (hiába a sebesség, mint írtam, adott esetben), főleg, hogy vsz. nem fogsz tuningolni rajtuk 1GHz-et. Max egy DMarkban fog jól mutatni.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6026) ÁdiBá válasza katt777 (#6025) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szerintetek az reális ha emeled a memoria feszültségét és az órajelét akkor lényegesen nől a processzor hőmérséklete. Linx alatt. Viszont az tuti hogy nem fogom 16 gigaval futtatni a tesztet a memoriak miatt. Hiszen erre vannak hitelesìtve.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#6027) FrozenThrone válasza katt777 (#6025) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Szerintem te nagyon félre pozicionálod ezt a termék családod, nem hinném hogy aki ilyen procit vesz 3dmark rekordokat akar döntögetni, az meg hogy a sebesség nem számít marha nagy hülyeség, már ne haragudj, de akkor miért nem 1ghz es procikat adnak ki? hisz a sebesség nem számít.... Ha mondjuk egy 3Ghz -es példányt 4Ghz -en tudnak majd a tuning által használni, azért azt már jelentős sebesség növekedésnek lehet mondani.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#6028) MM válasza katt777 (#6017) üzenetére


MM
őstag

Kíváncsi vagyok, mikor érted meg végre, hogy a 0.6.5-ös Lynx-et NEM A STABILITÁS MIATT FUTTATJA MINDENKI (rajtad kívül) 4096 MB-AL!!!

Azért, mert ezzel a beállítással mindenki le tudja futtatni, függetlenül attól, hogy 4-32GB RAM csücsül a gépében... Így ÖSSZEHASONLÍTHATÓAK a GFlops értékek, a hőmérséklet, a futási idő. Ez nyújt információt, mivel összehasonlítható. Ráadásul gyorsan lemegy 1 kör, nem úgy, mint 16GB-al pl...

Hidd el, hogy a stabilitás ellenőrzéséhez sokan futtatjuk teljes memóriával, meg még egy csomó más programot, de ezt linkeljük be az összehasonlítás végett... És rajtad kívül úgy tűnik, ezt mások elfogadják. Aki meg nem, az nem írogatja ide hetente, hogy milyen hülyeség is ez... Szerintem jó lenne, ha ezt befejeznéd.

Már ne haragudj, de az állandó beírásaidról az a történet jut az eszembe, mikor a papika szembe megy a forgalommal az autópályán, és hallja a rádióban, hogy egy őrült szembe hajt... ugye ismered a csattanóját? :U

[ Szerkesztve ]

(#6029) katt777 válasza ÁdiBá (#6026) üzenetére


katt777
félisten

A RAM-vezérlő a prociban van, ergo melegszik, ha emeled a feszt, mert jobban dolgozik.
Pont azért kellene futtatni. Úgy persze sosem lesz semmi gondod, ha amúgy sem használod ki semmivel a RAM-okat, nálam pl. a 8GB fele sem nagyon szokott elfogyni, nemhogy az egész.

FrozenThrone: Mivel egyáltalán nem érted (nehéz, ha csak 1-1 szó megy át), miről beszéltem, szerintem hagyjuk.

MM: Én meg arra vagyok kíváncsi, hány ember ne nem érti meg még, hogy miről beszélek; történetesen arról, hogy nincs értelme olyan tesztelésnek, amelyben a sebességet összehasonlítjátok, de senki nem tudhatja (éppen a tesztelés módja miatt), hogy azok az eredmények mérvadóak-e. Leírom +1x, szerintem elég egyértelműen, aztán tényleg hanyagolom: Mivel nem biztos, hogy az adott konfig stabil (magatok mondjátok egyébként, hogy nem tesztelitek a teljes RAM-mennyiséget), semmit nem jelent, hogy valaki magasabb sebességet ér el. Aki pedig arra hivatkozik, hogy hosszabb több RAM-ot tesztelni, az egészen biztosan nem tesztelt rendesen, bármit állít is amúgy arról, milyen stabil a rendszere. :DDD

Csak még 1 1xű kérdés: Ha mégis leteszteled a rendszert 16GB-tal (akármennyi idő is), aztán ezt a stabil beállítást módosítod, és csak 4GB-tal tesztelsz, honnan tudhatnád, hogy az is stabil? Na, ennyit arról, komolyabb tesztelők szemében mennyire mérvadóak ezek az összehasonlítgatások. :P (Vagy azok véleménye, akik ezekre adnak.)

A te esetedben pont a sok autós megy szembe a kisebb forgalommal. Eddig egyetlen procis topicban sem találkoztam ezzel, de hát itt ilyen a felhozatal, ezzel kell élni.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6030) FrozenThrone válasza katt777 (#6029) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Szerintem is hagyjuk, mert amint látom te csak kötekedni jársz ebbe a topikba, teljesen felesleges válaszolni neked mert más véleményét elfogadni egyáltalán nem tudod, csak a saját blődségeidet tudod tolni. :W

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#6031) katt777 válasza FrozenThrone (#6030) üzenetére


katt777
félisten

Az a legmulatságosabb, hogy fel sem fogod, hogy nem fogsz fel semmit, konkrétan még azt sem, hogy itt nem véleményekről van szó, vagy hogy eddig is tisztában voltam vele, mire használjátok a LinX-tesztet, és hogy miért próbáltam megértetni, miért nem látom értelmét ennek. Tényleg kiszálltam.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6032) NFree válasza ffodi (#6021) üzenetére


NFree
addikt

Igen írtad , de akive lcsináltatnám nem szedi le azt mondja , hogy ha nem egyforma akkor cumi , és nem tudja megmérni sem. Ragaszkodik az (úgymond az eredeti helyről való levett kondihoz, mert úgy tuti nem nyúl mellé gondolom). Ezért jelenleg kicsit parkolóvágányon van a dolog.

Egyébként még , én írtam , hogy ki kellene az összes kondit cserélni a procin erősebbre (nagyobb kapacitás) de nem gondoltam komolyan , anno autóhifiztem, s volt egy soundstream 1kw-os erölködőm 1ohm stabil , nos az csinálta hogy elpukkantak benne a a végfok előtt a kondik , mert nem bírták a terhelést kicseréltük nagyobra, jobban is bírta az erölködő, de nem tartott sokáig mert elmentek a végfokok. Ebből kifojólag gondoltam , hogy kicserélném erősebre , a kondikat , lehet jobban bírná az extreme tuningot, aminek valószinű az áramkörök vagy maga a mag látná kárárt. Ezért csak elméletben futottam egy hülye +kört :B

[ Szerkesztve ]

vga

(#6033) Trailblazer


Trailblazer
addikt

With Devil’s Canyon-based Haswell processors, Intel is addressing these issues in a number of ways. First and foremost, this “Haswell v1.5” will be using an enhanced TIM mixture which should go a long way towards addressing some of the concerns expressed by enthusiasts. There will also be a thorough reworking of the CPU die package itself which, when combined with other enhancements will likely lead to higher clock speeds, lower temperatures and increase overclocking headroom. We’d assume all of these advances will be rolled into the aforementioned Haswell-E CPUs as well.

Some of these fixes may leave enthusiasts wondering why Intel didn’t address the issues beforehand but one aspect of Devil's Canyon will likely raise hackles: the processors will only be compatible with upcoming 9-series motherboards due to slight changes in the CPU’s microcode. Anyone using an 8-series chipset like the popular Z87 will have to stick with the hot-running first generation Haswell parts.

---
Tehát lesz egy kvázi Haswell refresh csábító ígéretekkel, de megint új lapot kell venni alá. "Nagyszerű."

Forrás.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6034) MM válasza katt777 (#6029) üzenetére


MM
őstag

Mivel látom, hogy nálad az érvelés egyik (ha nem az egyetlen) eszköze önmagad ismétlése, illetve hogy olyan dolgokat adsz más szájába, amit nem "mondott/írt" én is leírom még 1x, tagoltan, hogy értsd:
(mert kötekedni én is tudok...)

"nincs értelme olyan tesztelésnek, amelyben a sebességet összehasonlítjátok, de senki nem tudhatja (éppen a tesztelés módja miatt), hogy azok az eredmények mérvadóak-e."
SEMMILYEN tesztprogram futtatása nem garancia arra, hogy tökéletesen stabil a géped. Mindig jöhet egy újabb, amivel majd nem lesz stabil. Akkor mitől is lenne jobb, ha mindenki a max. memóriával futtatott tesztjét linkelné, így 1/8-ra csökkenne a futási idő, a GFlops értékek, és még a hőmérséklet összehasonlíthatóságának a lehetősége? Mert sok féle beállítással készült teszt közül kéne HASONLÓT keresni? Miközben ugyanúgy nem garantált, hogy teljesen stabil géppel történt. (esetleg néhány százalékkal nagyobb rá az esély - de csak akkor, ha valaki CSAK EZZEL a programmal és CSAK EZZEL a beállítással tesztel... ilyen pedig nem nagyon van itt, csak szerinted ugye...)
Ezek szerint akkor az össes 3DMark pont hajhászó bek@phatja? Az sem ér semmit Ugye nem?

"magatok mondjátok egyébként, hogy nem tesztelitek a teljes RAM-mennyiséget"
Ezt ki mondta? 4096MB-os értékeket linkelünk az összehasonlítás miatt. Pont az előbb írtam, hogy ettől függetlenül más beállításokkal, és más programokkal is tesztel a nagy többség. Talán nem épp az elmúlt néhány hozzászólásban fejtette épp ki itt a legtöbb ember, mióta te is megjöttél kötekedni a topicba, hanem néhány hónappal korábban...(pl Prime95 28.1 Blend, minimum 3 óra - próbáltad már?) De ez egy mérőszám. Ami igen ritkán borul meg fölfelé, viszont lefelé annál könnyebben, ha valami nem kerek.

"Aki pedig arra hivatkozik, hogy hosszabb több RAM-ot tesztelni, az egészen biztosan nem tesztelt rendesen, bármit állít is amúgy arról, milyen stabil a rendszere. :DDD"
Több RAM-mal tesztelni hosszab, és pont. Ez TÉNY. Nem értem a logikai kapcsolatot a mondatod első és második fele között. Talán bekameráztad az itt hozzászólók szobáját, vagy beférköztél a gépükbe, vagy csak szimplán azt feltételezed, mindenki hazudik, aki az előbbi tényt leírta? Előbbi törvénytelen, utóbbi csak téged minősít.

"Ha mégis leteszteled a rendszert 16GB-tal (akármennyi idő is), aztán ezt a stabil beállítást módosítod, és csak 4GB-tal tesztelsz, honnan tudhatnád, hogy az is stabil?"
Honnan tudod, hogy ha 16GB-al stabil, akkor TÖKÉLETESEN stabil?
Miért feltételezed, hogy ha valaki 16GB-al tesztel, és állít valamit utána csak 4GB-al?
Az eszedbe jutott-e már, hogy ha állítasz valamit, akkor előbb rövidebb tesztekkel győződj meg róla, hogy NAGYJÁBÓL rendben van-e a dolog, és csak siker esetén bonyolódsz hosszabb tesztekbe? Tudom, erre nincs szükség ott, ahol a butaság a szorgalommal párosul! :U

"Na, ennyit arról, komolyabb tesztelők szemében mennyire mérvadóak ezek az összehasonlítgatások. :P (Vagy azok véleménye, akik ezekre adnak.)"
Akkor kérjünk mind elnézést tőled, "ó komolyabb tesztelő", hogy hozzászóltunk a topicban?
Na ne röhögtess...

(#6035) Erdei88 válasza Trailblazer (#6033) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha jól értettem ez még a Broadwell előtt lesz, de már Z97es lap kell hozzá? Ez lesz a neve,hogy Devil`s Canyon?

(#6036) Trailblazer válasza Erdei88 (#6035) üzenetére


Trailblazer
addikt

Olybá tűnik...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6037) haha70


haha70
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni.
Intel I5 4670 vagy 4670K-hoz milyen alaplapot tudtok ajánlati. Illetve elég hozzá az 1333-s RAM vagy kell hozzá az 1600-s?

(#6038) bandi0000 válasza haha70 (#6037) üzenetére


bandi0000
nagyúr

1600-as nem árt, én mondjuk a K-hoz ajánlok egy maximus 6 formulát

Xbox One: bandymnc

(#6039) csabsz13 válasza haha70 (#6037) üzenetére


csabsz13
aktív tag

Nekem nagyon bevállt az ASUS Z87-A alaplap a k jelű processzorhoz.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#6040) haha70


haha70
csendes tag

max 25000 huf.

(#6041) h1mpi válasza haha70 (#6040) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Annyiért nincs jó k-s. HA-on láttam egy msi g43-at 20k-ért :)

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6042) bul07 válasza haha70 (#6040) üzenetére


bul07
nagyúr

Én ASROCK Fatal1ty B85 Killer veszek igaz nem nagyon akarok tuningolni , katt rá pár infó

Ha veszel memóriát akkor 1600-ast vegyél már ha nem nagy felár , erre is néz rá

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6043) laychi


laychi
veterán

Üdv Srácok.
Helyzet van!
Megadta magát a deszkám,miközben asszony játszott a gépen.
Szép az egészben,hogy nem volt húzva épp benne se proci,se ram :)
Azt mondták a boltban,hogy csere esetén 1-2,javítás esetén 3-4 hét amire lehet számítani még visszakapom.

Kicsit kuncsorognék,ha megengeditek,ha van esetleg valakinek valami olcsó lapja,amit nem használ,csak a dobozban pihen,akkor rövid időre kölcsönkérném,természetesen nem puszira,valahogy megegyezünk :)

Szóval akinek van esetleg elfekvőben egy deszkája és rövidebb ideig nélkülözni tudná,illetve kapok tőletek bizalmat,akkor kérném,hogy pm-ben keressetek meg.
Csak legvégső esetben szeretnék venni valami nagyon alja lapot,de azt akkor meg is hagynám tartalékba.De mégegyszer,ezt szeretném elkerülni,ez lenne a legvégső.

:R

És legyen már végre béke itt a fórumon :)

Szerk.: Elsősorban itt pesten érdekelne,és ha megoldható lenne,akkor már holnap el is ugranék érte.

[ Szerkesztve ]

(#6044) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

i7 4770K 4,2Ghz (-0,015V offset)
DDR3 Kingston HyperX 2200 MHz 11-12-12 30 2T 1,575V (1,5750 - 1,60V)

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#6045) Dealer20 válasza bul07 (#6042) üzenetére


Dealer20
tag

Akkor már inkább Asrock Fatal1ty H87 Performance:plusz 2 tápfázis több usb 3 és csak picivel drágább ,nekem ilyen van csak ajánlani tudom.
i5 4670k 1.15 Vcore 4.2 ghz megy mint a távirat :Y
De mondjuk azon csodálkozom ,hogy ilyen kis fesszel megy és alig melegszik....

(#6046) h1mpi válasza Dealer20 (#6045) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Lehet a cpu-d mákos, nem a lapod :))

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6047) Dealer20 válasza h1mpi (#6046) üzenetére


Dealer20
tag

Nem tudom mit fogtam ki,de örülök neki :)

[ Szerkesztve ]

(#6048) h1mpi válasza Dealer20 (#6047) üzenetére


h1mpi
nagyúr

1.160 körül van az átlag 4.2-n

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#6049) Erdei88 válasza Trailblazer (#6036) üzenetére


Erdei88
veterán

Már világos a Haswell Refresh lesz aminek a "kódneve" Devil’s Canyon. Bízom benne, hogy jó lesz
guru3d

(#6050) h1mpi válasza Erdei88 (#6049) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Végre javítják a rossz pasztázást... Ideje volt már!

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.