Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) Gery15 válasza malphitee (#10399) üzenetére


Gery15
addikt

Amíg nem skalpolod meg a procit, Linx alatt felejtsd el a 75 fokot és hasonlókat... :N

HyperX

(#10402) h1mpi válasza malphitee (#10399) üzenetére


h1mpi
nagyúr

4.5 Ghz-en már csirkét lehet sütni a magon :) Delid és egy kompakt víz vagy prémium lég nélkül felejtős a 70-80 fok.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10403) MiklosSaS válasza akoska07 (#10377) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A gyerek tesztekkel foglalkozik a roman forumon, o kapja a processzorokat nem fizet erte....ha megsul akkor esetleg majd ker egy masikat :D

Itt van az alaplap es a huto! Az 1.529 V az a SuperPi miatt van .

De en meg mindig abban remenykedem hogy csak egy sikertelen peldany.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10404) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#10403) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Olyan csábító mindig, hogy az ember ház helyett tesztpadot használjon...
Sokkal könnyebben lehetne a hibákat is megtalálni, hőmérsékletet mérni, alkatrészeket cserélni.

Az egész gépösszerakósdiban a legmacerásabb a házban matatás.

[ Szerkesztve ]

(#10405) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#10404) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja, ertem a celzast. A tesztelo az mindig tesztpadot hasznalt a meresekre.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10406) Popes


Popes
őstag

Szerintem most is elég nagy a szórás az új procikban, itt pl egy Noctua NH-D15 sem bírja Linx alatt hűteni 4,5ghz 1.25voltnál Link

Viszont itt az orosz tesztben ez már jobb darab lehet(bár ez se egy csoda) Link

Közben keresgéltem hogy mi oldhatja a ragasztót(csak isopropylra láttam utalás) de rájöttem hogy még ha meg is lenne akkor sem lenne egyszerű bejuttatni a kupak alá. :N

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#10407) MiklosSaS válasza Popes (#10406) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

El kell fogadni azt hogy a haswell sohasem lesz sandy bridge !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10409) Popes válasza MiklosSaS (#10407) üzenetére


Popes
őstag

Igen de azért sokan mégis azt szeretnék látni hogy a Devil's rendelkezik a Sandy tuningolhatóságával és a Hasi erejével.

Deus ex machina

(#10410) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Szolgálati közlemény Cink Elek mestertől (szó szerint az engedélyével és kérésre bemásolva) :)

Hello!
Van egy marék mindenféle procim azokon finomítom a delid technikát.
Melyik a legjobb,legbiztonságosabb módszer.(a szerencsére nem bízom a dolgot)
Találkoztam egy új "mellékhatással ami halálos" a procira.
A lényege hogy ütés,feszítés hatására a félkemény gyári paszta is széttépheti a proci magot,és nem keresztbe törik el (bár ha törik akkor már mindegy) hanem lapjával szétválik.
Mondom,nem kőkemény paszta volt ami esetleg kiszáradt volna,félkemény volt csak.(olyan gyurma állagú kb.)
Aztán a már széttört magot próbáltam levenni a kupak aljáról de nagyon nem akart,gondoltam rámelegítek az hátha lazítja a pasztát,de semmi.(aztán mindegy mindegy alapon megküldtem extrém hővel gondoltam kupakolás előtti melegítéssel meglazul és akkor elenged és mehet a levétel bármi módon ki hogy szereti.De semmi meg sem kottyant neki a melegítés.) Úgy hogy kakukktojás hogy melyik proci megy szét ilyen módon amit ütnek feszítenek.Nem ajánlom senkinek ezeket a módszereket.
Úgy hogy szólj sztem a fórumotokba hogy ésszel az ütés feszítéssel.Nem tudni előre melyik megy így szét.
Ilyen gondról nem olvastam vagy hallottam sehol eddig,ez személyes tapasztalatgyűjtéskor jött.De gondoltam megosztom mással is.
Röviden ennyi.
Van képem is erről,ha lesz időm átküldöm ha érdekel.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10411) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Letoltottem a Prime95 FMA3-as verziojat, megnezem ugyanazon a feszen, ugyanazon a Mhz-n, hogy mit fut...
Ha 8-10C-vel huvosebbek lesznek az eredmenyek, akkor elfogadhatoak azok a magas homersekletek a 4790K-nal.

[ Szerkesztve ]

(#10412) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Azonos alaplap+BIOS, alaposan befut az FMA3-as Prime, de ketlem, hogy ennyit raverne egy NH-D14-re a szereny 1 tornyos hutom! :D :F

(#10413) Devid_81 válasza h1mpi (#10410) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gondolom veletlenul az intel bevetett valamit a delidesek ellen.
Anno loveszgyakorlaton is kerult "veletlenul" eles tolteny a vaktoltenyek koze, csak, hogy nem jatszanak vele, ha nem muszaj. :U

...

(#10414) MiklosSaS válasza h1mpi (#10410) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:Y , nem ez nem jo hir nekunk. Esetleg tudnal majd akkor kerni tole par fotot ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10415) h1mpi válasza MiklosSaS (#10414) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kérek persze, de tényleg nem jó hír, mert holnap vittem volna delidelni a 4770K-t, de most kivárok egy kicsit.
Kellene 1-2 hibás 4770K próbára, de nem nagyon van sajnos.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10416) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Az XS-en tegnap ejjszaka deliddelt egy 4790K-t 73C-rol 59C-re csokkent a homerseklete...... :F

(#10417) MiklosSaS válasza h1mpi (#10415) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lehet majd en is skalpoltatom a 4770K-mat...igaz sok ertelme nincs mivel egyenlore total eleg a 4.2 GHz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10418) MoP_FX 57 válasza h1mpi (#10410) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Őszintén szólva én nem lennék meglépődve, ha az Intel egy „picit” masszívabb ragasztót kezdett volna alkalmazni. Ez a kupaktalanítás nagyon elharapódzott az utóbbi időben. Amikor az ember már szinte minden fórumon abba ütközik, hogy a friss tulajnak a kupaktalanítást javasolják mint első lépést a tuninghoz, ott valamit lépnie kell az Intelnek.

(#10419) laychi válasza Lalaboy (#10416) üzenetére


laychi
veterán

Te nagy krízisben vagy most druszám,pengével rossz tapasztalat,satuval meg intelem.
Szerintem inkább ne is bántsd,mert Murphy nem alszik.
Bevonzod magadhoz az aggodalommal a bajt.

(#10418) MoP_FX 57
Örülhet inkább ennek az intel,nem kell a garival foglalkozniuk,mert nem rendeltetés szerű használat.

[ Szerkesztve ]

(#10420) h1mpi válasza MiklosSaS (#10417) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem is elég, sőt még 4.3-on is elég hűs, de mivel eldöntöttem, hogy broadwellig marad, hadd menjen a kupak :)

(#10421) miklosss2012: Ezért lett keményebb a ragasztó lehet, hogy ne legyen olyan könnyű delidelni, több vesszen kárba :D

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10421) MiklosSaS válasza MoP_FX 57 (#10418) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egyreszben igazad van, de nem ertem hol vagy miben faj az az intelnek hogy a processzorjait kupaktalanitjak ? Meg pozitiv hatassal is lehet az eladasnak a sok elbaxot processzor..... :W

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10422) MoP_FX 57 válasza laychi (#10419) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Az Ivy Bridge és Haswell topikokban jó néhány esetre emlékszem, ahol cseréltették a visszaragasztott kupakú processzorokat, onnantól kezdve pedig ez az Intel zsebére megy. Érthető, ha ennek valahogy megpróbálnak gátat szabni.

(#10421) miklosss2012: Az eladásoknak igazán az tenne jót, ha a mainstream proci ráncigálása helyett élből HEDT processzort vennének inkább az emberek, ha kell a plusz teljesítmény. ;)

De mielőtt valaki félreértené, nekem sem tetszik a hozzáállásuk, de ezzel együtt meg lehet érteni az ő álláspontjukat is.

(#10423) laychi


laychi
veterán

Lassan ott tartunk,hogy eszterga vagy maró kell kupaktalanításhoz :D
esetleg lézerrel leolvasztani a kupakot :D

(#10424) MiklosSaS válasza MoP_FX 57 (#10422) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az aztan meg teljesen ertelmetlen jatekra meg normal felhasznalashoz.....en most pont 4930K-rol valtottal 4770K-ra... Mocskos intel politika :(((

(#10420) h1mpi: en is ugy dontottem (mostanaig) hogy inkabb kivarom a broadwellt a 4770K-van. Belottem 4.2 GHz-re 1.14 V-al atom stabil mindenhol... De azert piszkalja a csoromet a 4.5 - 4.7 GHz :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10425) Popes


Popes
őstag

Arra senki nem gondol hogy esetleg egy olyan procit fogott ki Cink Elek amit sokáig magas hőfokon járattak és azért lett betonkeméy a kupak alatt a paszta?

Deus ex machina

(#10426) laychi válasza Popes (#10425) üzenetére


laychi
veterán

"Félkemény volt,gyurma állagú",nem betonkemény,vagyis engednie kellett volna,de ebbe most több volt a cement.

Ez arra ad okot következtetni,hogy nem volt szénné égetve,mert nem kövült/száradt ki a paszta.

[ Szerkesztve ]

(#10427) MiklosSaS válasza Popes (#10425) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ahogy a kollega is irtan fentebb...engednie kellett volna annyit!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10428) h1mpi válasza Popes (#10425) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ezek nem 4770K-s procik, hanem régebbi Xenon, Celeron procik. Eleve más rajta minden, de gyakorolni és tapasztalni tökéletes. Még gondolkozom rajta, hogy megéri a teszt a 70-80K-t :D
Egyet nem értek majd a Mestertől is megkérdezem, hogy mi köze a ragasztónak a maghoz? Max a nyákot szedhetné fel, de a magot hogyan? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10429) keIdor válasza h1mpi (#10420) üzenetére


keIdor
titán

Elég nagy gáz ez, arról volt szó, hogy a Devil's Canyon-nál jobb pasztát és kupakot alkalmaznak, erre úgy tűnik nem változott semmi, de még szétszedni is neccesebb lesz innentől.
De ezek a zárt Skylake procik sem hangzanak jól. Nagyon kéne már egy konkurencia az Intelnek. :(((

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10430) Popes válasza h1mpi (#10428) üzenetére


Popes
őstag

Ott szerintem más lehetett a bibi mert ha egy nem kemény paszta széttépi a magot(ami pengénél is fennállhat mikor leemeled a kupakot) az több mint érdekes. Ki tudja mit kapott előtte az a proci.

Keldor papa Irja h1mpi hogy ezek régebbi procik, szerintem ne vonjunk le ebből messzemenő következtetéseket.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#10431) Melorin válasza h1mpi (#10428) üzenetére


Melorin
addikt

Nem xeon volt véletlenül ahol a kupak forrasztva van a maghoz? Így eltudnám képzelni, hogy levált egy réteg mint a zserbón :D

(#10432) h1mpi válasza Melorin (#10431) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Megkérdezem :D lehet igazad lesz :P :B
(#10433) laychi: Gondolom örül, hogy van pár cpu sajnos nem könnyű hozzájutni a "modernebb" cpu-khoz. :N

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10433) laychi válasza h1mpi (#10428) üzenetére


laychi
veterán

nem ragasztót,hanem pasztát írt,vagyis ami az ihs meg a szilícium lapka közt van.
csak ezzel az a bibi,hogy régen nem pasztázva volt,hanem forrasztva.
ivy óta van pasztázva.
így már nem kérdés,hogy mi a baj.
azt hittem legalább ivy és haswell halott procikról/vagy gyenge cerkákról van szó

[ Szerkesztve ]

(#10434) Melorin válasza h1mpi (#10428) üzenetére


Melorin
addikt

Akkor miért kezditek szapulni a devileket, ha nem is azokon gyakorolt és vette észre Elek? Gondolkozzatok már vagy olvassatok a sorok között mielött az Intel torkának ugranátok ... :U

Szerk. Ez nem neked ment H1mpi :)

[ Szerkesztve ]

(#10435) tlac válasza h1mpi (#10432) üzenetére


tlac
nagyúr

és mi lenne ha inkább Cink Elek-nek szólnátok, hogy írjon ide a topikba, akkor nem lenne ez a találgatás, plusz egy felesleges kör tőled

(#10436) MoP_FX 57 válasza Melorin (#10434) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nem a kupaktalanítás lehetséges ellehetetlenítése itt az elsődleges probléma. Ez egyébként is egyelőre csak egy teória.
Ellenben egyre több helyen lehet azt a véleményt olvasni retail példányok alapján, hogy a „javított” kupak néhány fokot jelent csak a gyakorlatban, tehát gyakorlatilag semmit.

(#10437) h1mpi válasza tlac (#10435) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én vagyok a szóvívője :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10438) MiklosSaS válasza h1mpi (#10437) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C , ezen besirtam :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10439) dept


dept
csendes tag

Cső all.

Most kajak ugyan úgy kupakolni kell a 4790k-t mint a 4770k-t. Ne idegesítsetek már fel. :)

Mikor jön már a PH teszt??? :DD :DDD

(#10440) shteer válasza dept (#10439) üzenetére


shteer
titán

Nem kell. Senki sem kenyszerit ra :) Ez csak a gigahertzhajhaszas hatasa

..szerintem jónak tűnik

(#10441) keIdor válasza dept (#10439) üzenetére


keIdor
titán

Elnézve Laraboy hőfokait számomra csalódás eddig.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10442) dept válasza shteer (#10440) üzenetére


dept
csendes tag

Hát az 5 GHz-es lélektani határt el kell érni ez egyértelmű. :C :))

(#10443) MiklosSaS válasza keIdor (#10441) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos számomra is. Jól döntötten az óccsó 4770K-val.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10444) dept


dept
csendes tag

Ez azért a végletekig felháborító " szerintem ", hogy egy 100 ezer forintos processzornál egy jó minőségű pasztát sajnálnak...

(#10445) h1mpi válasza keIdor (#10441) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Laraboy :DD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10446) keIdor válasza h1mpi (#10445) üzenetére


keIdor
titán

Elnéztem. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10447) h1mpi


h1mpi
nagyúr

775-ös proci volt, ami tönkre ment. Meglátjuk én jövőhéten elviszem és remélem jó lesz a delid :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10448) keIdor válasza h1mpi (#10447) üzenetére


keIdor
titán

De azok még forrasztva voltak, nem? Mert akkor nem csoda, hogy erősen fogta a "paszta".:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10449) h1mpi válasza keIdor (#10448) üzenetére


h1mpi
nagyúr

azt mondja nem volt forrasztva, ennyit azért bőven ért hozzá gondolhatod :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10450) Melorin válasza MoP_FX 57 (#10436) üzenetére


Melorin
addikt

Ezekre reagáltam:

Ezért lett keményebb a ragasztó lehet, hogy ne legyen olyan könnyű delidelni, több vesszen kárba.

Elég nagy gáz ez, arról volt szó, hogy a Devil's Canyon-nál jobb pasztát és kupakot alkalmaznak, erre úgy tűnik nem változott semmi, de még szétszedni is neccesebb lesz innentől.

Gondolom veletlenul az intel bevetett valamit a delidesek ellen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.