Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) gera021 válasza akoska07 (#9000) üzenetére


gera021
aktív tag

cm seidon 240m el fogom huteni,

[ Szerkesztve ]

(#9002) akoska07 válasza gera021 (#9001) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ennek örülök,hogy egy kompakt viz fog rákerülni. :))
Nem ismertem ezt a hűtést,talán azért mert nem kerestem CM hűtőket.

(Én meg léptem a fogászhoz,talán ma végre elkészül)

#9001 gera021 : Szép nagy házikó ez is.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#9003) h1mpi válasza gera021 (#9001) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Egy meseszép StormTrooper :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#9004) MiklosSaS válasza akoska07 (#9000) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Annyira nem sietek, a honap vegen is jo lesz....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9005) MiklosSaS válasza gera021 (#9001) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Huha, nekem is volt Trooper hazam ! Igazan jo kis kucko, ha befert volna a 360-as radi ugy ahogy en szerettem volna akkor sohasem valtottam volna :D

Itt egy kis info a 4790K-rol...termeszetesen semmi info hogy mennyire melegednek vagy nem :((

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9006) h1mpi válasza MiklosSaS (#9005) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szép! Itt is az van :D A ventik most lesznek cserélve apache black-re :B

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#9007) Lacielvtárs válasza h1mpi (#9006) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no én is ilyen szép és rendezett gépről álmodom, neked is olyan van mint amilyet én szeretnék összerakni :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9008) gera021


gera021
aktív tag

szep gepek, a fuggoseg jelei... :R

(#9009) szasanyi válasza gera021 (#9008) üzenetére


szasanyi
félisten

Így van, valóban szépek! De nem függőség, hanem ízlés + pénz kérdés ez. ;) És itt az utóbbi a lényegesebb, mert jó esztétikai érzéke (jó ízlése) sokkal több embernek van, mint ahányan azt - a költsége miatt ugye - meg tudják valósítani. És ez nem csak e területre igaz.

(#9010) HussarF

Ha már itt tartunk én is teszek ide 2 képet a drágámról. A kábeleket nem tudtam annyira szépen elrendezni (igaz, mióta ez a kép készült, már optimalizáltam kicsit), de én így is szeretem :)
Aerocool Mechatron ház

[ Szerkesztve ]

(#9011) Fail3D! válasza HussarF (#9010) üzenetére


Fail3D!
addikt

Az annyira szepen, egy enyhe kifejezes...:D

(#9012) HussarF válasza Fail3D! (#9011) üzenetére

Nem moduláris a táp és nagyon hosszúak a front panel kábelek. Így azért elég nagy kihívás elrakni a dolgokat :D De azóta már tényleg jobban néz ki :)

(#9013) #Morcosmedve válasza HussarF (#9010) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Azért ezen bőven van mit alakítani és valszeg a ház engedi és jobb esetben a kábelek hossza is, lehet ebben a szerelésben is van 1-2 fok mínusz :D

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#9014) Fail3D! válasza HussarF (#9012) üzenetére


Fail3D!
addikt

Hat ennel nem hezen, konkretan 0 kabel managmentet lathatunk a kepen, sot mintha ra is akarnal tenni 1 lapattal:) Kezdeskent a hdd probald befel forditani es az alaplapi kabeleket is kicsit visszabb huzhatnad, mert ahogy latom amennyire csak lehet kivan huzva. Az osszes hazbol kijovo panelt sikerult nem haturol befezetned hanem kiszetted elore. Par 100 huf a 8 tus hosszabito, ha ennyire rovid, hogy nemtudod hatulrol bekotni. Brutal elretento peldat sikerult belinkelned:)

[ Szerkesztve ]

(#9015) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Valamikor még egy pár hónapja említettem nektek, hogy beszereztem egy Silverarrow SB-E Extreme hűtőt. Na akkor kértétek, hogy tegyek majd fel képeket, aztán megfeledkeztem róla, most viszont pótolnám a mulasztásom, itt van pár kép:

Utolsó képen látszik, hogy átszereltem olyanra, hogy kifelé fújja ne pedig szívja a levegőt. :)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#9016) Trailblazer válasza Dyingsoul (#9015) üzenetére


Trailblazer
addikt

"Tiszta udvar, rendes ház" :C

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9017) bluyoo válasza HussarF (#9010) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igazi PC boltos szerelés! :DDD

(#9015) vitko
És az ellenpélda! :C

(#9018) HussarF
Ahhoz képest akkor valóban pofás lett! :) Amúgy az enyém sem sokkal szebb [link].

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#9018) HussarF

Fail3D!, hpeter10, bluyoo

Jól van na, első konfigom, örültem, hogy egyáltalán megtaláltam, hogy mit hova kell bedugni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9019) j0zsef


j0zsef
tag

Sziasztok,

segítenétek tisztázni hogy működik a nem K-s procikon a Turbo Boost letiltás, ezáltal Z(?) alaplapban x Mhz állandó órajel nyerése? Gondolkodok egy 4690 vételében, ha lehet 4Ghz közelében futtatni.

I will not buy this record, it is scratched!

(#9020) #Morcosmedve válasza HussarF (#9018) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Remélem az asszonynak nem mondtad. :DDD kis idővel szebbé teheted.

© asszongya'hogy

(#9021) Trailblazer válasza j0zsef (#9019) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem tudom, hogy akarsz non-K cpu-val állandó órajelet nyerni... :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9022) j0zsef válasza Trailblazer (#9021) üzenetére


j0zsef
tag

Valamelyik Haswell hír kommentjei között olvastam, hogy a Turbo Boost túl sok feszt ad a procinak, le kell tiltani és egy jó lapban be lehet állítani hogy a magasabb órajelen fusson. Nincs hitele az infonak, ezért jöttem ide.

I will not buy this record, it is scratched!

(#9023) MiklosSaS válasza Dyingsoul (#9015) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az igen ! A leghutok kiralya ! Az a huto vegezte a dolgat ott is ahol mar a H100i elhasalt.

Hatalmas plussz a szep munkaert es a remek hutoert !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9024) Hornguy


Hornguy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek procihűtővel kapcsolatban!
Most váltok amd-ről I5 4440-re és a kérdés az hogy van egy Alpenföhn Matterhorn hűtőm ami elvileg kompatibilis az intel-el, de nem tudom biztosan jó lesz-e, mert a dobozára 1156, 1155, 775 adatok vannak ráírva...
Minden tartozéka megvan, de elbizonytalanodtam, biztos fel tudom-e tenni a lapra!

Előre is Köszi ha tudtok segíteni! :R

(#9025) Trailblazer válasza Hornguy (#9024) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az 1150/1155/1156-ra való hűtők kompások egymással, nincs mitől félned. Csak sokszor sajnos a gyártók, boltok elfelejtik jelezni az újabb foglalatot a termékeknél, ezért sokan bizonytalanok.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9026) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Jövőre vajon nyolcmagos processzorokat is kapunk a 97-es lapokba?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9027) akoska07 válasza Bjørgersson (#9026) üzenetére


akoska07
nagyúr

Elvileg jönnek.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#9028) MiklosSaS válasza akoska07 (#9027) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mikor ? Mivel meg hat magos sem volt/van.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9029) Bjørgersson válasza akoska07 (#9027) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ezekre gondolsz? Mert én nem. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9030) HussarF válasza j0zsef (#9022) üzenetére

De ez inkább a K-s prociknak tényező, amikor túl akarod húzni.

(#9031) akoska07


akoska07
nagyúr

Igen,kevertem a Haswell-E procikkal. :D
Nem is értem miért nevezik annak,megtévesztik az embert.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#9032) MiklosSaS válasza akoska07 (#9031) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is ilyesmire gondoltam. De 3 GHz-en nagyon sok ertelmet nem latoma 8 mag / 16 szalnak, amikor meg a 4-6 szalat is keves olyan program van ami meghajtja.

Mondjuk aki munkara veszi az mas....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9033) Bjørgersson válasza MiklosSaS (#9032) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Talán majd az új konzoloknak köszönhetően szépen elkezdenek használni négynél több magot is a játékok.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9034) bandi0000 válasza Bjørgersson (#9033) üzenetére


bandi0000
nagyúr

majd mikor megjelenik a DX12 és elkezdik használni a GPGPU-t

Xbox One: bandymnc

(#9035) Bjørgersson válasza bandi0000 (#9034) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor húzzanak bele! Jó volna már normálisan kihasználni a drágábbnál drágább hardverek képességeit mindenféle szar szoftveres korlát nélkül.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9036) bandi0000 válasza Bjørgersson (#9035) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Az a baj hogy hiába használják ki nem fogsz 1 hw elélni 10 évig mert akkor becsődölne a pc piac

Xbox One: bandymnc

(#9037) NFree válasza Bjørgersson (#9026) üzenetére


NFree
addikt

Az már a haswell e lessz lga 2011 es tokozással, 1150 be szerintem a broadwell lessz de az megmarad 4 mag8 szál-nak. A felsőkategóriába jönnek csak a 6-8 magos procik. Muszáj így csinnálnia az intelnek, nehogy már keveset költsön az ember hv-re.

[ Szerkesztve ]

vga

(#9038) Bjørgersson válasza bandi0000 (#9036) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem is akarok 10 évig elélni egy hardveren, de ha esetleg elkezdnék normálisan kihasználni a hardverek képességeit, akkor utána tudnának azokra tovább építkezni, hogy továbbra is legyen értelme megvenni az újabbnál újabb hardvereket. :)

(#9037) NFree: Akkor maradok jövőre is az i5-nél, négymagos i7-re sem telik, nemhogy hat- vagy nyolcmagosra. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9039) bandi0000 válasza Bjørgersson (#9038) üzenetére


bandi0000
nagyúr

épp ez az hogy nincs, tehát most gondolj bele itt a ps4 megvennél egy 8 magos CPU-t egy 770-el és 5 évig jónak kéne lennie mert a ps4 is addig jó kb, de nem mert 2 év után már nem lesz elég a játékoknak elsőnek csak a kártya aztán a VGA :D tehát mindig meg kell venni az újat

Xbox One: bandymnc

(#9040) Bjørgersson válasza bandi0000 (#9039) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pont ezért írtam a hozzászólásom első felét.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9041) Popes válasza MiklosSaS (#9005) üzenetére


Popes
őstag

Itt a lap alján nem túl biztató amit a hőfokról írnak LINK

Deus ex machina

(#9042) bandi0000 válasza Bjørgersson (#9040) üzenetére


bandi0000
nagyúr

persze de én azért örülnék ha nem kéne 2 évente felújítani

Xbox One: bandymnc

(#9043) dulifi


dulifi
csendes tag

Sziasztok!

Gép vásárlás előtt állok. Célom a fullHD-ban játszani, a lehetőségekhez képest a legmagasabb grafikán.
Ehhez néztem a pentium g3220-as procit és H81-es lapot. Normálisan ki tud hajtani egy VGA-t ez a rendszer? Kb. GTX 650 Ti-re gondoltam. Mennyire tűnik időtállónak ez a megoldás? Semmiképpen se akarom ennek többszörösét elkölteni, tehát ha csak van valami okos megoldás.

90%-ban fifával játszok, nem valami komoly a gépigénye, fifa15 elvileg valamivel komolyabb lesz. A maradékban GTA IV meg egyéb csillivilli dolgok maradnak. Ha megjelenik a GTA 5, akkor jó lenne, ha legalább 720p-ben szép lenne.

A választ előre is köszönöm!

(#9044) laychi válasza Popes (#9041) üzenetére


laychi
veterán

hehe,melegebb 10 fokkal mint volt :D
Na ezért nem cserélném le a 4670k-m főleg így delid után,crysis alatt így is be tud melegedni.
mondjuk 4,4 ghz-en 1,2V-on nem gáz,max 56 fok volt,de 4,5ghz-n így is jobban fűtött már 1,25V-tal,ott 65-70 fokig képes volt valahogy feltornázni magat,szutyok vga-mmal egyetemben.
Marad a 4,4ghz 1,2V-tal 24/7

(#9045) bandi0000 válasza dulifi (#9043) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Inkább vegyél áemdét sztem kapsz 4 magost kis pénzért de 1920 ba nem elég a 2 mag

Xbox One: bandymnc

(#9046) Popes válasza laychi (#9044) üzenetére


Popes
őstag

Most akkor javították vagy nem? Én úgy értelmezem hogy a nagyobb teljesítmény és fogyasztás miatt melegebb, dehát nem kellene legalább azt a hőfokot hoznia nagyobb teljesítmény mellett mint a régi? Mi lessz ha megrángatják a fülét? :U

Deus ex machina

(#9047) laychi válasza Popes (#9046) üzenetére


laychi
veterán

Ez nem javítás,csak annyit csináltak vele,hogy stabil 4,4ghz-t tudnia kell vinni,pasztázás várható volt,hogy silány marad és a fedélméret csökkentésével sem sikerült ezek szerint semmit elérniük.

Ugye pont tegnap mondtam,hogy "lesz itt még delidelt devil's canyon,csak nem én csinálom az elsőt,mert látni akarom,hogy mi változott" :)

(#9048) Popes válasza laychi (#9047) üzenetére


Popes
őstag

"lesz itt még delidelt devil's canyon,csak nem én csinálom az elsőt,mert látni akarom,hogy mi változott"

Az alján a kondik számát gyarapították az biztos. :)

Deus ex machina

(#9049) MiklosSaS válasza laychi (#9047) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Valami nekem is gyanus, mivel rengeteg site letesztelte mar de kb 3-4 %-a aki homersekletet is mutatott, persze tuningal es vizhutesel.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9050) akoska07 válasza Popes (#9048) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem feltétlenül lesz rajta több smd.
Azt irják a legtöbb helyen,hogy jobb minőségűt,erősebbet raktak rá,hogy jobban tuningolhatók legyenek.
Sztem minden maradt úgy ahogy volt.

Ha melegedni fog akkor biztos,hogy én leszek az első aki leveszi.
Feltéve,hogy nem lenne elég a 4.4GHz. ;)

Sztem nem lesz gond a hőfokkal 4.7GHz-ig.
Aztán majd jön a kérdés,plusz 100MHz-ért érdemes-e leszedni a kupakot.

Egyébként,ha tényleg igaz,hogy jobb smd-ket pakoltak rá akkor érdemes lesz levenni a kupakot,mert akkor az 5 - 5.2GHz 24/7 simán benne van.
Ellentétben a 4770K procikkal,mert a kupakjavitással csak hőfokot csökkentettünk,a tuning pedig nem ment jobban.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.