Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) tlac válasza Lalaboy (#11650) üzenetére


tlac
nagyúr

és mit nyertél?

(#11652) MiklosSaS válasza Lalaboy (#11650) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En si sokat vagyok angol forumokon. De azt megtanultam hogy ne tegyem kockara a munkamat,,,vagyis a penzemet csak azert hogy par elokelo helyen legyek a tablazatban!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11653) Lalaboy válasza NFree (#11648) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ne bantsd a ramokat, konnyu oket padlora tenni! Tudd meg, milyen IC-k vannak rajta, aztan segitek! :D :K

(#11654) Lalaboy válasza tlac (#11651) üzenetére


Lalaboy
őstag

Tapasztalatot! :K

(#11655) Speed® válasza Lalaboy (#11650) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Részemről nem ellenszenves..tisztelem az őrülteket ;] Ugyanakkor nem látom értelmét az ésszerűtlen pénzkidobásnak..az megér pár centet, hogy egy jobb procija legyen az embernek, amivel átlépi az addigi határait..de egy sebesség szempontjából (amit szintetikus teszten kívül sehol nem érzel meg) elhanyagolható tényezőért kukázni 90kt..nos, az nekem nem túl átgondolt policynak tűnik :B

(#11656) Imo85 válasza akoska07 (#11622) üzenetére


Imo85
tag

#11622) akoska07: ehhhhh. 1,5 üveg whiskey? nem beteges egy kicsit? :)
ennek a fele már haza vágna :)

Imo

(#11657) MiklosSaS válasza Imo85 (#11656) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

angol ver folyik mar az ereiben. Neki reggelire kell 1.5 uveg :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11658) Imo85 válasza MiklosSaS (#11657) üzenetére


Imo85
tag

(#11657) miklosss2012 : Élni tudni kell :)

Imo

(#11659) MiklosSaS válasza Imo85 (#11658) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja! O tud igazan....a masodik 4790K-t vasarolja alig 2 het alatt.... :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11660) Lalaboy válasza Speed® (#11655) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ez szerintem egy hasonlo hobby, mint barmi mas, amit szeret az ember csinalni! Nem vagyunk egyformak, ez teny, Szeretem a hatarokat feszegetni, megha sokszor sokba is kerul, De mentsegemre szoljon, hogy az elmult idokben egy 4770K-t tettem padlora, amibol szinten sokat tanultam! :B :B

[ Szerkesztve ]

(#11661) Lalaboy


Lalaboy
őstag

No nekimegyek egy 5Ghz-s 32m tesztnek az oreg ramokkal! :B :K

(#11662) Imo85 válasza Lalaboy (#11661) üzenetére


Imo85
tag

#11661) Lalaboy: ez már a Beast kategória :) veled nem könnyű felvenni a versenyt :)

Imo

(#11663) ricshard444 válasza Lalaboy (#11660) üzenetére


ricshard444
veterán

Kellenek ilyen emberek is, csak azért többségünknek rossz nézni az értékeket és a következményeit :P

Vannak dolgok...

(#11664) Lalaboy válasza ricshard444 (#11663) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ezt tiszteletben is tartom! :R Senkit sem akarok invitalni ily magas feszek hasznalatara, de addig nem nyugszom, mig kinem tapasztalom a konfigom hatarait! :B :K (Es meg nincs vege! :K )

[ Szerkesztve ]

(#11665) ricshard444 válasza Lalaboy (#11664) üzenetére


ricshard444
veterán

Egy baratom is igy csinalt, aztan 7 alaplappal es 3 procival kesobb megunta, remeljuk te is kijatszod magad egyszer ;]

Vannak dolgok...

(#11666) MiklosSaS válasza ricshard444 (#11665) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egyszer mindenki meg fogja unni......

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11667) malphitee


malphitee
senior tag

Ezt nem lehet nagyon megunni. Minden pénz kérdése. Amíg sűrűn tudja az ember venni a hw-ket mert elszállnak addig úgy sem lesz nyugvás. Ha nem, akkor jobban meggondolja az ember mennyi feszt is ad annak a procinak.

(#11668) MiklosSaS válasza malphitee (#11667) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De majd amikor lesznek fontosabb dolgok is az eletben...vagy egyszeruen nem lesz ido az ilyesmire (mint peldaul az en esetemben)..akkor hamar abba lehet hagyni...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11669) malphitee válasza MiklosSaS (#11668) üzenetére


malphitee
senior tag

Vannak fontos dolgok, pl akinek családja van, de a mellett is lehet hobby a gépezés, és annak kisérletezése. Szokták mondani mindenkinek arra van ideje/pénze amire szeretné :)

(#11670) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Itt a legfrissebb LinX 0.6.5-11.1.3: LinX

[ Szerkesztve ]

(#11671) laychi válasza Lalaboy (#11664) üzenetére


laychi
veterán

Csak óvatosan,nehogy a géped elhalálozásánál legyen megint a határ.
24/7-es határt célozd meg inkább,ne a csúcsát.

(#11612) Imo85 válasza laychi (#11610)

"(#11610) laychi : XXXXXXXXXXXXXXXX

Sry, de behalt a netem :("

Imo valamit félreértettél,én nem azt írtam,hogy a válaszüzenetben tüntesd fel,ha pl nekem írsz,azt a fejlécen úgy is látom.(mint láthatod én sem emeltem ki Lalaboy nevét és az üzenete számát a válaszomban,az ott van a fejlécen.

Arra írtam,hogy 1 percen belül valaki másnak is üzenni akarsz,akkor ne kezdj új üzenetet,hanem pl a nekem szánt üzenetet szerkeszd,
jelöld meg benne,hogy melyik hozzászólásra és kinek írsz,és írd le a válaszod,ez itt a szokás.
Különben az lesz az eredménye, ha 18-an írnak és 15-nek 5 percen belül válaszolsz,akkor feleslegesen tele lesz az oldal hozzászólásokkal.
ha csak egy embernek válaszolsz,mint korábban nekem,akkor a válasz gomb megnyomása után már nem kell a hozzászólás kódszámát beleírni az üzenetbe.

MInt pl itt
(#11612) Imo85
(#11615) Imo85
(#11617) Imo85
(#11656) Imo85
(#11658) Imo85
(#11662) Imo85

[ Módosította: radi8tor ]

(#11672) Lalaboy válasza laychi (#11671) üzenetére


Lalaboy
őstag

Visszaraktam a ramokat, beken hagyom a gepet, de a fene egye meg azt, aki kitalalta ezt a LinX verziot, amit belinkeltem! :( :((( Az FMA3-al bovitett Prime95 tanulolecket vehetne ettol a ....artol!

[ Szerkesztve ]

(#11673) mobal válasza Imo85 (#11600) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Leírtam a másik témában: [link]. Közel 50 db emailról beszélek a support-tal, azt meg higgyétek el nekem, hogy értek a hibák megtalálásához ;].

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11674) h1mpi válasza Lalaboy (#11672) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A linxnek annyi értelme van, mint a kombustornak a vga-nál vagy a furmarknak. Semmi. :N

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11675) akoska07 válasza Lalaboy (#11672) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jó reggelt!

Haswell és DC procikat nem fogok IBT linx stb progikkal tesztelni.
Eléggé zavarják a szememet a magas hőfokok. :)
Már az Aida stabilitás teszt,bekapcsolt fpu-val és elég magas hőfokokat eredményez.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11676) h1mpi válasza akoska07 (#11675) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Reggelt! IBT még rendben van, főleg delid után ;) ha az AIDA nem terheli annyira, akkor megkínálom 4.8-al ha lesz időm este.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11677) malphitee válasza h1mpi (#11676) üzenetére


malphitee
senior tag

Szerintem inkább az a legfontosabb hogy amit használsz programokat, játékokat, ott mennyi a hőfokod, és oda lehet tuningolni a gépet ami még elviselhető, Intelnél gondolom 80 fok körül tartósan.

(#11678) MiklosSaS válasza akoska07 (#11675) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A linx az tulzas. De az IBT alatt 99% hogy baxakszik ha nem stabil a tuning. Volt mar olyan hogy lement az AIDA de IBT-ben 2 perc alatt kek-halal volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11679) BomiBoogie válasza NFree (#11510) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi a segítséget, sajnos így sem stimmel. :(

Tegyél mindent autóra, nyomj egy bios defaultot, s úgy lődd be a feszt manuálisan, hogy ilyen esetben elindul-e,

Na, ez a gond, hogy ilyenkor nem indul el, OC failed üzenet jön indításnál.

(#11680) NFree válasza BomiBoogie (#11679) üzenetére


NFree
addikt

dehát elvileg nincs oc, akkor miért irja ki? nos ilyen ninc hogy nem indul el még alapon se normálra rakott feszek mellett.
Ramnak kézzel állítod be a feszt? adj neki 1,65v ot és úgy próbáld, általába ha nem indul a gép nállam mindíg a ramfeszt felejtem el megpiszkálni.
Fontos ez a 4 fesz szerintem
Cpu vrin 1.053v (uncore vagy még valami nemve lehet esetleg nortbridge) ennek adj 1,15v ot a max 24/7 re 1,2v de inkább alatta.
Vring 1.738v ennek sem tudom más lapoknál a nevét, de megtalálod mert 1,7v asszem az alap ezt tedd 1,8v ra
Cpu core 1.052v egyértelmű
DDR 1.487v biosba 1.5v van beállítva megint legyen 1,65 több helyen lehet nállam állítani ugyan azokat a feszeket.
nézd meg nállad nincs-e ilyen lehetőség, turkáld át kicsit a biost, s ha megvan akkor mindenhol egyformán állísd.
Ha netán elindula gép akkor majd vedd visszább a ramfeszt , azt 24/7 re én csak 1.56-1.57v javasolnék. oc nál.
Memóriának mennyi az üzemi fesze?

[ Szerkesztve ]

vga

(#11681) malphitee válasza BomiBoogie (#11679) üzenetére


malphitee
senior tag

Vedd ki az elemet a lapból és úgy próbáld meg.

(#11682) h1mpi válasza BomiBoogie (#11679) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Pedig el kell indulnia. Ha nem, akkor HW-es gond van. Én nálam annyi az OC, hogy beállítom, mondjuk 43X-ra és adok neki 1.25v-ot és ennyi. Ramhoz és egyéb dolgokhoz nem nyúlok, sőt a core voltage módot is manualra teszem. Ha így se megy, akkor nem normális valami.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11683) BomiBoogie válasza NFree (#11680) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát elindul a gép alapon, sőt, úgy is elindul, ha a szorzót felvittem 40-re, ennyit alapfesszel is visz.

Akkor nem indul el, ha mondjuk 44-re állítom a szorzót, és manuálisan adok neki plusz feszt. Persze, 1.3x fölé nem mentem, lehet, hogy többet kéne, mert úgysem növeli annyival?

Cpu core 1.052v egyértelmű

Igen, a CPU Core feszre gondolok, természetesen.

A RAM-ok Corsair Vengeance-ok, ezek 1,5V-osak. :K

(#11684) NFree válasza BomiBoogie (#11683) üzenetére


NFree
addikt

a cpu core-t csak belinkeltem egyik hszemből, de utánna írtam hogy egyértelmű :B
adhatsz neki 1,3v ot nem lessz baja, 24/7 re olyan 1,26-1.27v a max nállam.
De még állísd be a vring feszt is 1,8ra azt keresd meg, ramoknak adj 1,55v ot ajánlatos az uncore feszt is kézzel beállítani, azt írtam , hogy mennyi a max.
Írtad korábban, hogy ha ofsettel tuningolsz akkor megy. nos akkor mennyi feszt ad a lap az alábbi 4 fesznek amit fent irtam hw monitorral meg tudod nézni.
Nincs valami kapcsoló biosban, hogy az nem engedné a tunyingot, sajnos asus hoz hülye vagyok. Ezért vettem gigát mert az olyan bolondoknak való mint én :B :DD

vga

(#11685) BomiBoogie válasza NFree (#11684) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi, akkor majd megpróbálom úgy, hogy nem csak a Core feszt emelem, hanem a többit is. :K

Az azért kicsit zavaró, hogy ugye mindig számolgatni kell, mert csak "+" értéket ír, azt nem, mennyi az így kialakult fesz.

Értem, amit korábban írtál, hogy ha az offset sokat ráemel, akkor eleve kevesebbet kell adnom neki.

Viszont tekintettel arra, hogy majdnem 1 V-t ráemel, és meg mondjuk adok neki +0.150-et a BIOS-ban, akkor ebből kiindulva kb. mínuszba kéne tegyem, hogy ne emelje fel 1.34-re.

(#11686) BomiBoogie válasza NFree (#11684) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem elsősorban a ventivezérlés miatt lett ASUS lapom, azzal elégett vagyok, úgyhogy nem is merek már váltani. :D

(#11687) NFree válasza BomiBoogie (#11685) üzenetére


NFree
addikt

Ez egy kis tévedés , nem offset emel, offset csak arra való, hogy energia takarékos üzemmódba leheseen tunyingloni, hogy a fesz tudjon bizonyos határok között mozogni. Ugye ez fix fesszel nem lehetséges autó beállításnál is az offsetet használja a lap , csak akkor autómatán állítja az értékeket menyire enygedje emelni , ami nem jó , mert autón nem sajnálja a kraftot. Ami miatt megemeli a feszt (avx fma3) alakalmazásnál az az Intel hülyesége , mivel ő égette be e vezérlőbe , hogy emelje meg a feszt ha ilyennel találkozik a cpu. Dwe ameglátásod , helyes számolgatni kell keményen
Asszem nekem 4,3 ugy volt belőve , hogy fesz normal(alap) és offset +0,001v , és úgy volt jó.

Venti vezérlést egy külső tekerenytüvel oldottam meg a lapra nincs is rákötve nekem semmi, ebben nem tudom milyen lehet a giga. :B

[ Szerkesztve ]

vga

(#11688) #Morcosmedve válasza NFree (#11687) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez nem igaz, fix fesszel is lehet úgy, hogy leveszi használattól függően!

(#11689) NFree: C7/C7s, mondjuk máshogy nem néztem, mert ha már van, használom. Egyébként meg annyira nem veszi le, mint Adaptive/Offset esetében, ott ilyen 0,032v-ra is leteszi... Fix+C7/C7s-nél tized voltokra korlátoz, de szerintem az is elég korrekt! :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#11689) NFree válasza #Morcosmedve (#11688) üzenetére


NFree
addikt

Igen de ott asszem már a tápnak kell támogadnia a haswell procit csak akkor működik. vagy nem erről beszélsz?
És most itt én a lapról beszélek. De a giga ilyen táp nélkül nem tudja az tuti. Asus-t nem tudom :B

[ Szerkesztve ]

vga

(#11690) Imo85 válasza mobal (#11673) üzenetére


Imo85
tag

(#11673) mobal: köszi a linket. megnéztem és ez is alá támasztotta az állításomat.

Imo

(#11691) BomiBoogie válasza NFree (#11689) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ilyen tápom van, és Haswell-kompatibilis, szóval ez nem lehet gond.

(#11692) NFree válasza BomiBoogie (#11691) üzenetére


NFree
addikt

Akkor kell , hogy működjön a dolog , sajnos nincs hozzá tapasztalatom.

vga

(#11693) Imo85 válasza BomiBoogie (#11691) üzenetére


Imo85
tag

(#11691) BomiBoogie: Ez jó kis táp. Egy jó ideig nem kell lecserélned :)

Imo

(#11694) Imo85


Imo85
tag

Basszus.... :S

Ez az üzi fogadott ma reggel:
Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük megrendelését, de a termék jelenleg egyik üzletünkben sincs készleten, beszerzésünktől érkezett információ értelmében érkezése a belátható időn belül nem várható, mivel a belföldi disztribútorok raktára is kifogyott.

A teljesíthetetlenség miatt a rendelést sajnálattal töröltük.

Amennyiben van lehetősége kérjük, válasszon más termékeink közül.

Az esetleges kellemetlenségekért elnézését kérjük, megértését köszönjük!

/A rendelés a következő tételekből állt:
------------------------------
1. Intel Core i7 4,0GHz dobozos Socket 1150 i7-4790K /BX80646I74790K/ , 2db, nettó 68.654 Ft, bruttó 87.190 Ft, 1-3 munkanapon belül átvehető

Összesen fizetendő: 174.380 Ft/

[ Szerkesztve ]

Imo

(#11695) malphitee válasza Imo85 (#11694) üzenetére


malphitee
senior tag

Ez van, felesleges pénzkidobástól kíméltek meg látod ;]

(#11696) Lacielvtárs válasza Imo85 (#11694) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát nem tudom hogy pénz kidobás e mint írja a malphitee kolléga...
de tény hogy nekem a sima van, és hasít, tuning nélkül is...
de egyenlőre amúgy a piac még tuti így fog "ingadozni" még van pár hétig vagy hónapig :(

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11697) #Morcosmedve válasza Imo85 (#11694) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Aqua...de legalább "hamar" szóltak, nekem volt olyan, hogy 2 héttel rendelés után...valamit biztos elnéztek.

Szerintem sokat rendeltek és 5-8 volt nekik, mikor egyezkedtem velük, hogy van-e L4 vagy Costa Rica 4790k...

Bluechip-nél 92k és elvileg L4-es, de sztem érdemesebb várni.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#11698) h1mpi válasza BomiBoogie (#11683) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem kell semmi más feszt piszkálnod a cache/ring voltage elég, ha marad auton.
Azt tudom még elképzelni, hogy annyira anti tuning a procid, hogy nem elég neki a fesz. Ebben az esetben próbáld ki a 4.4Ghz-ez 1,280v fesszel. Ha itt sem megy, akkor tényleg nem tudom.

Látnád az MSI venti vezérlését, az ASUS fényévekre van elmaradva ;)
Nekem az ASUS UEFI-je nagyon idegen, olyan érzésem van benne, mintha szétszórnék egy marék rizst és keresnék benne 5 szemet :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11699) Imo85 válasza malphitee (#11695) üzenetére


Imo85
tag

(#11695) malphitee : Spóroltak nekem a nyaralásra XD

Imo

(#11700) Imo85 válasza #Morcosmedve (#11697) üzenetére


Imo85
tag

#11697) hpeter10: Eléggé korrekt, hogy ilyen hamar szóltak. Sztem is várni fogok, mást nem tudok csinálni. Mondjuk a 87k jó ár lett volna.

Imo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.