Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Rick4 válasza Grózi (#29997) üzenetére


Rick4
félisten

Kizárt, hogy este fél7-kor elvigye tőled a dpd, amit másnap kiszállít, de tényleg nem offolunk. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30002) fauv válasza Szinyák (#29999) üzenetére


fauv
őstag

Egy dolgot csinálj még meg ma este, mielőtt lefekszel, emelj a cpu feszén egy picit. pl ha 1,2 V-al vagy most, akkor emeld meg 1,205 vagy 1,21 V ra és úgy nézd meg a holnapi hideg indítást.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#30003) Szinyák válasza fauv (#30002) üzenetére


Szinyák
őstag

hmmm, ez befolyásolhatja a dolgokat ?
most offsetbe használom - 0.120v el van véve tőle @4,5ghz és így megy full terhelés alatt 1.28-1.296 v kap
de ha kevés lenne neki akkor orba szájba fagyna terhelésen nem ?
Akkor elsőnek ne rakjak uj win.-t win8.1 vissza mert most win10 van fent.
Win10 is okozhat ilyen hibákat ?

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#30004) Grózi válasza Rick4 (#30001) üzenetére


Grózi
veterán

Nagykanizsán 10-től este 8-ig van nyitva az átvevő hely és azt másnap leszállítják! :K De tényleg fejezzük be!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30005) fauv válasza Szinyák (#30003) üzenetére


fauv
őstag

Az a gond, hogy sok minden miatt lehet ez a probléma. Gyanakszom egy olyanra, hogy első indításkor lehet nem elég neki a fesz amikor ép a wint akarja betölteni, lehet pont azon a határértéken vagy, ami ép jó, ezért utána már müxik. Nem tudom egy próbát megér.

A win 10 pedig nagyon sok problémát okoz, adott esetben ez is lehet hiba.

Ez aprólékos meló lesz ki kell próbálni mindent.

Ami a feszt illeti olvass vissza, sok embernek ment p95-el nagyon jól , több napig minden ok, játékok alatt is jó, egyszer csak kékhalál. Van amikor egy nagyon pici feszen múlik az egész.

Ez egy furcsa hibajelenség:D Látod nekem meg újraindítja a gépet, és hogy miért én a win 10-re gyanakszom, más mindent kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#30006) LLKobe válasza fauv (#30005) üzenetére


LLKobe
veterán

Ezért kellene egy load bios defaults-al kezdeni, és mindent alapon járatni, megnézni hogy úgy is előjön-e a hiba.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#30007) fauv válasza LLKobe (#30006) üzenetére


fauv
őstag

Fentebb írta, hogy ezt már kipróbálta.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#30008) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok!
van egy "kis" problémám
megpróbálom tömören elmesélni a sztorimat
tavasszal vettem a félkonfigom (asus z97-pro gamer + 4690k)
kb első, vagy második nap elkezdett olyat csinálni, hogy befagyott a gép, ezután meg be se akart kapcsolni. csak ki-be kapcsolgatott magától, aztán meg már azt se, csak világított a piros led a ramoknál. a ramokkal bíbelődtem egy sort majd nagynehezen sikerült újra müködésre bírni, de egy idő után megint eljátszotta ugyanezt.
majd vagy 2 hét alatt rájöttem, hogy single channelbe rakva aramokat ezt nem csinálja. csak dualban. eközben már ramcsere is volt, sőt vagy 3 kittel ki lett próbálva, ugyanazt produkálta.
havertól kaptam kölcsön egy 4790k-t, amivel dualban is gond nélkül ment a gép több mint egy hétig, szinte megállás nélkül. ekkor elkönyveltem, hogy memóriavezérlőhibás a procim.
kb fél évig használtam single-be a gépet minden gond nélkül, most elszántam magam hogy kicseréltetem LeC-el (tőle vannak egyébként)
itt az új 4690k már 1-2 hete, eddig semmi gond nem volt, öröm és boldogság volt.
reggel kikapcsoltam a gépet elmentem dolgozni, most hazajöttem bekapcsoltam és megint elkezdett ki-be kapcsolni, utána hosszú bekapcsgomb után megint csak ment a gép és led világított.
kivettem az elemet, az egyik ramot, bekapcsolt, visszatettem a másik ramot és most egyelőre jó, de most nagyon elkeseredtem. ilyet nem kéne csinálnia egy hibátlan gépnek. holnap jön meg a videókártyám, azt hittem összeáll végre a számomra tökéletes gép.

mivel kéne tesztelnem, hogy mi a hibás, ha hibás egyáltalán bármi? hogy jöhetnék rá? kifogott rajtam..

(#30009) Szinyák válasza LLKobe (#30006) üzenetére


Szinyák
őstag

köszi mindenkinek , ha alapon menni fog , akkor meg v.mi oc beállítás a gond ?

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#30010) Bib válasza Szinyák (#30009) üzenetére


Bib
őstag

Szia! Xmp -vel mindenképp próbáld meg.Nekem tipikusan ez volt a problémám,hogy hidegen nem töltött be a Windows csak másodikra.Utána stabil volt mindig mint az atom. Memória hiba volt.Az egyik rammal hibátlan volt a másikkal meg kékhalál. Qvl listáról választottam anno.

(#30011) LLKobe válasza Szinyák (#30009) üzenetére


LLKobe
veterán

Bizony.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#30012) Szinyák válasza Bib (#30010) üzenetére


Szinyák
őstag

:R thx. igen most manuál.-ba van a ramok beállítva ? akkor azt mondot, hogy töltsem be a xmp 2.0 profilt .
Maradhat rajta cpu.-n az OC settings? Én is qvl ről bogarásztam hozzá ramot..
Ezt ,hogy érted "az egyik rammal hibátlan volt a másikkal meg kékhalál" egyesével kiszedted őket és tesztelted ? ?? vagy teljesen új ramokat kellet venned ?

Pontosan akkor mit javasolsz mint tegyek vele .. előtte mehet egy clear c-mos ? most a hivatalos oldalról a 0901 biost használom de fent volt a legujabb is 1101.-is azzal is ezt csinálta azért raktam vissza a régit.. akkor menjen vissza a legfrissebb?

Linkelem a pontos ramokat amit használok hátha segít..
Neked is pontosan ezt csinálta amit fent leírtam ? 1 start . shut down windows töltés közbe 2. és asz összes többi újraindítás meg tökéletes volt ?

F4-3000C15Q-16GRBB

Thx.

Szinyák

(#30013) LLKobe válasza Szinyák (#30012) üzenetére


LLKobe
veterán

Legfrissebb BIOS-t told fel, állíts mindent alapra, és úgy csekkold.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#30014) bombibmw válasza LLKobe (#30013) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem is volt ilyen problémám, de egy régebbi bios megoldotta.
Sajnos a Skylake-nél nincs sok ilyen.

(#30015) powermause válasza dobobazsy (#30008) üzenetére

Ha ugyanaz a hiba ,nem lehet hogy valami eddig nem cserélt rész lehet a hunyó?Egy havernak az 5.alaplapját nyírta ki egy hibás,előlapi audió/ usb?? csatlakozó.Egyszerűen nem gondolt rá,összerakta a következő (használtan vett) lappal,néhány nap után megint megdöglött a lap.A házba épített csatlakozók szívatták a fene tudja már hányadjára.Másik táp esetleg. :F

powermause

(#30016) Dr. Gonzο válasza dobobazsy (#30008) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Kísértetiesen hasonló problémával küzdött az egyik ismerősöm. Nála a proci alatti lábakkal voltak gondok. Először ő is a RAM-ra gondolt. Nézd meg Te is nem áll-e valamelyik csálén.

(#30017) Bib válasza Szinyák (#30012) üzenetére


Bib
őstag

Igen,egyesével teszteltem a ramokat, csak az egyik volt hibás.
Ez még akkor történt mikor az 1600Mhz-es cl8 ddr3 nagyon ritkaság számba ment, mint most az elején a ddr4.

[ Szerkesztve ]

(#30018) Szinyák válasza Bib (#30017) üzenetére


Szinyák
őstag

értelek és köszi a helpeket mindenkinek.Akkor el leszek egy ideig majd vele 4*4gb modulok :DD
hátha sikerül v.mit kideríteni ...

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#30019) Bib válasza Szinyák (#30018) üzenetére


Bib
őstag

Akkor kapjál ki egy párt.Nekem anno volt hogy 1-2 óra állás után nem adta a hibát,de reggel mindig rossz volt.

(#30020) Szinyák válasza Bib (#30019) üzenetére


Szinyák
őstag

jaja , nekem is detó egy akár négy órát kipacsolom és be nincs baja ,de reggelre mindig nyomja a hibát direkt próbálgatom ... E mi hányás miatt lehet , ilyet még nem láttam .. :F :W
akkor neked is 1 bekapcs leáll pont a win töltés előtt a többi jó volt ? érdekes egy dolog ez. De hétvégén ki is próbálom akkor lesz időm vele sakkozni ....

Szinyák

(#30021) dobobazsy válasza powermause (#30015) üzenetére


dobobazsy
őstag

de akkor single channelbe se lett volna jó a gép szerintem, pedig úgy használtam fél évet kb.

#30016 puttonyos:
ránézek ha mégegyszer csinálja. eddig még jó azóta. hagytam kb 3-tól fél10-ig ment a prime blend, nem tudom mennyire hiteles teszt de régen amikor próbáltam elhasalt rajta pár perc után. lefagyott és a szokásos forgatókönyvet ismételte..

azon gondolkodtam nem-e a 4.6ghz+igp kombót unta meg. inkább alapon hagytam amíg megjön a vga-m

[ Szerkesztve ]

(#30022) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Aki BF4-ezik, ez normális?

(#30023) nemethchek19 válasza Bib (#29969) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Nem lehet felrakni. Azt írja a telepítő, hogy a 4. generációs processzoroknál csak win 10-el kompatibilis.

"Driver Version: 15.40.10.64.4300

Release Version: Production Version

Platform / Operating System(s):

6th Gen Intel(R) Core(TM) processor family (codename Skylake)
Microsoft Windows* 7
Microsoft Windows* 8.1
Microsoft Windows* 10

5th Generation Intel(R) Core(TM) processor family (codename Broadwell)
Microsoft Windows* 7
Microsoft Windows* 8
Microsoft Windows* 8.1
Microsoft Windows* 10

4th Generation Intel(R) Core(TM) processor family (codename Haswell)
Microsoft Windows* 10

Release Date: October 6, 2015"

Elindítom a telepítést, majd hibát ír ki:
"Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek"

(#30024) bombibmw válasza WaterWawe (#30022) üzenetére


bombibmw
veterán

Normális, már ha annak lehet nevezni.
Az új patch miatt foglal ennyit a gém.

Szinyák:
Próbáld ki azt, hogy amikor újraindulna a gép, lekapcsolod a tápot, vársz pár másodpercet, amíg nem lesz áram alatt, majd visszakapcsolod és újraindítasz!

[ Szerkesztve ]

(#30025) Szinyák válasza bombibmw (#30024) üzenetére


Szinyák
őstag

arra gondolsz, hogy 1. bekapcs a windows töltésnél lekacsolja magát és akkor kapcsoljam le a tápot. megvárom míg a lap is teljesen áramtalanítva lesz (elaszik a zöld led) táp vissza és akkor még egy be kapcs...

Szinyák

(#30026) JanR


JanR
addikt

Serácok!

Kivel kupakoltassam meg (nem az asszonyt ;]) a procimat, hogy utána még garanciális is maradjon?
Most már egyre jobban zavar, hogy meleg no. Jóféle i5-4690K-m van, de nem tudok feljebb menni fesszel, mert egy hawaii-i szaunát idéz elő. Ötletek, tanácsok?

(#30027) shteer válasza JanR (#30026) üzenetére


shteer
titán

CinkElek

..szerintem jónak tűnik

(#30028) fauv


fauv
őstag

Ha delideltetsz egy procit , a garancia ugrott nem?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#30029) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Most cseréltem ramokat a lapomban és azt tapasztalom, hogy a proci offset módban se veszi vissza az órajelet csak akkor, ha a turbo boostot kikapcsolom.
Ez mitől lehet?
A ramokat elvileg támogatja a lap, bios a legfissebb van fent.

[ Szerkesztve ]

(#30030) Szinyák válasza bombibmw (#30024) üzenetére


Szinyák
őstag

Tár.-ra gyanakszol ? lehet igazad van, mert ez nem tudja azokat a új szabványokat ami kell ezeknek az uj procinka c/c7 sate illetve 2.3. 2.4 ATX szabvány és a ErP Lot 6 Compliant .

Mert ezek a procik a Haswell/Skylake annyira új és energia takarékos , hogy mikor ki van kapcsolva annyira minimálisra lecsökkenti az áramfelvételét , amennyire csak lehet 0.05w aszem. Ezt meg nem tudja tolerálni a régi tápok? és ezért nehezen keltik fel a procikat ? Ez lenne a háttérben ?

Lehet kérek v.melyik havertól egy újabb tápot kölcsönbe egy próbára akkor sok minden kiderül.
mert ha azzal nem fogja csinálni vagy 3 napig akkor tényleg befektettek egy új tápba. csak fölöslegesen nem akarok pénzt kidobni.
Vagy RAM ? xmp profil és nem szereti a 3000.-es ramoakt csak a 1.2v 1

Szinyák

(#30031) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na vészmadarak megjött :DD 0,976V az alapfesz :Y
csak próbaként, hogy megnézzem egyáltalán lehet-e húzni a lapomban 1V 4Ghz
(mert erre is vészmadárkodtak, hogy B85 lapban tuti nem) :DD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#30032) fauv válasza kisza25 (#30031) üzenetére


fauv
őstag

Na ugye, hogy ugye :C Gyorsan, gyorsan a teszteket :D

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#30033) kisza25 válasza fauv (#30032) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

tesztek majd csak délután, mert meló van, így is csaltam kicsit nem mentem be nyitásra az irodába:P
de mini-ITX a lapom, nem hiszem, hogy 5Ghz-en fogom járatni, hacsak nem viszi 1V-on :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#30034) bombibmw válasza Szinyák (#30030) üzenetére


bombibmw
veterán

Szerintem táp, igen.
És arra gondolok, amit az előtte lévő hsz-ben kérdeztél.
Nem hiszem, hogy ram lenne.
Amikor nekem ez volt, akkor tápcsere(FSP Hexa-->XFX TS650) oldotta meg és nem a bios.

[ Szerkesztve ]

(#30035) Tomdriver válasza Tomdriver (#30029) üzenetére


Tomdriver
őstag

Most cseréltem ramokat a lapomban és azt tapasztalom, hogy a proci offset módban se veszi vissza az órajelet csak akkor, ha a turbo boostot kikapcsolom.
Ez mitől lehet?
A ramokat elvileg támogatja a lap, bios a legfissebb van fent.

Win CPU energiagazdálkodás beállítása valamiért a minimum 5%-ről 100%-ra állítódott.

(#30036) Szinyák válasza bombibmw (#30034) üzenetére


Szinyák
őstag

:R thx most már én ezen az úton megyek tovább...
De neked is pont ez volt a problémád 2. start.-ra jött be a winfos? 1. start shut down
Pedig a FSP Hexa is haswell ready táp aszem 2.3 szabványt sz is tudja. XFX is szintén... még is megoldotta a problémádat ?

Hétvégére kapok kölcsön egy Corsair vs series vs550.-et haver ide adja , megnéztem a hivatalos oldalát a tápnak igaz nem Haswell ready, de tudja a 2.31 ATX szabványt. A mostani tx 650 v.1 csak a 2.2 tudja lehet itt lesz a baj. Jaja biosba probálgattam már miseféle opciót, az összes kint lévő biossal ezt csinálja már elegem van a bios felshtől :W

VS Series™ VS550

Conforms to ATX12V v2.31 standard, and is backward compatible with the ATX12V 2.2 and ATX12V 2.01 standards

Köszi a tanácsokat sokat segítenek az ilyen irány mutatások, mert az ez egész gépet nincs kedvem kicserélni :)

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#30037) JanR válasza fauv (#30028) üzenetére


JanR
addikt

Ha ugyan úgy néz ki a CPU mint előtte, senki meg nem mondja, hogy ki lett cserélve a mag és a kupak között a paszta.

(#30038) stev65 válasza Szinyák (#29984) üzenetére


stev65
tag

Szia!

Nekem detto ez a problémám volt, ASUS Rampage III lapnál csinált ilyet. A hdd vezérlő (nekem marvel volt) driver frissítés segített nem az asus hanem a vezérlő gyártó oldaláról.

Üdv.

Ne ess pánikba!

(#30039) Lacielvtárs válasza kisza25 (#30031) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

gratulálok a szerzeményhez, örülök hogy nem lett igazunk :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30040) Szinyák válasza stev65 (#30038) üzenetére


Szinyák
őstag

hmm ugyan így jártál 1 start shut down ? az összes többi próbálkozásnál minden optimál volt..
És csak hideg indításnál volt ilyen nálad ? :Y milyen porci megy azokba ?

thx, :R igen mintha valahol ezt is olvastam volna ez a Marvel vezérlős dolgot... Most jelenleg a gépbe van egy Samu M.2 SSD 120 ezen van a rendszer.+ 1db samu 250ssd + 1db 2tb samsung HDD,+ 1db 2tb Seagate + 1 dvd író.

Az alaplap gyártói oldalról felraktam a win10 64bit hez való összes vezérlő programot. Lehet itt a baj ? :F

Pontosan le írnád nekem mint és hogyan csináljak meg hátha segít nagyon hálás lennék ha megoldódna a problémám ... :R

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#30041) kisza25 válasza Lacielvtárs (#30039) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hát még én :D :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#30042) Szinyák válasza stev65 (#30038) üzenetére


Szinyák
őstag

van ilyen lan vezérlős probléma is , biosban találtam ilyen opciót ezt le lehet tiltani vagy engedélyezni ...

Wake On Local Area Network (LAN)

WOL doesn't work when shutdown

Szinyák

(#30043) Szinyák


Szinyák
őstag

Találtam ilyen opciót a biosban

APM Configuration------->Power On By PCI-E/PCI [Disabled]

This item allows you to enabled or disabled the Wake-on-LAN functin of the onboard LAN controller or other installed PCI-E LAN cards.

Lehet csak ezt engedélyezni kellene és kész ????

Szinyák

(#30044) Grózi válasza Lacielvtárs (#30039) üzenetére


Grózi
veterán

+1
Bár mikor privátban leírta kitől vette,már én is nyugtatgattam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30045) kisza25 válasza Grózi (#30044) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:R
na egy 1V 4Ghz tesztkarika, csak hőmérsékletek miatt, 4-5. kör között kilőttem a háttérből a firefoxot

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#30046) JanR válasza kisza25 (#30045) üzenetére


JanR
addikt

Meddig akarsz elmenni órajellel?
1V-vel nekem is megy 4Ghz-t a procim, csak feljebb a fránya intel féle pasztázás miatt elmelegszik a proci huzamosabb tesztelés során :(

[ Szerkesztve ]

(#30047) fauv válasza JanR (#30037) üzenetére


fauv
őstag

Ha hibás lesz egy proci, rosszul tudom, hogy a nagyker már visszaküldi a gyártónak, hogy megállapítsa a hibát, illetve hogy javítható e ? Gondolod ott nem fogják észre venni?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#30048) JanR válasza fauv (#30047) üzenetére


JanR
addikt

Én azért kíváncsi lennék arra, hogy az intel, aki 1 évig támogat egy processzort egyesével szedné-e szét őket, hogy vajon mi is lehet a baj. Főleg amellett, hogy 10 milliós nagyságrendekbe gyártják őket. Onnantól meg ha a bolt visszaveszi tőlem a CPU-t, Ők felelnek érte. De ha meg delidelve lesz egy proci, akkor jobb hőmérsékletekkel üzemel, hosszam üzemidő is kihozható belőle.

(#30049) shteer válasza fauv (#30047) üzenetére


shteer
titán

Javítanak CPU-t?

..szerintem jónak tűnik

(#30050) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ebédszünetben csináltam pár tesztet, hihetetlen az alaplap úgy tartja a feszt, hogy meg sem rebben, ilyet még nem is láttam :Y
1,175V kell a 4,4Ghz-hez és ez linx alatt igen kemény hőmérsékletekkel jár 95-100 fok nem is erőltettem,
1,1V 4,3Ghz en is 90 fokot nyaldosta, 5 kör után inkább kinyomtam
1,1V 4,3Ghz itt lement a 10 kör, de 80+ hővel
1,05V 4,2Ghz itt is lement a 10kör linx max 73fok
hihetetlen mennyire hűthetetlen a proci ilyen alacsony fesz mellett:N

4,3Ghz 1,1V már vicc mennyre melegszik

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.