Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) aleister válasza MiklosSaS (#4000) üzenetére


aleister
veterán

Mondjuk egy high-end cpu-nál nem azt várná az ember, hogy neki kell ilyen szükségmegoldásokhoz nyúlnia.

Mondjuk engem nem zavar, mert sokat szoktam barkácsolni, de azért na... :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4002) Ka Bala válasza aleister (#4001) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

Sziasztok!

4770K -n töröm a fejem. És olvasgatva az itt előttem szólókat.
Kicsit elrettentem. Vannak a K-s procik között ennyire antituningos darabok is?
Mármint hogy 4,3Ghz -és semmi több? :F

Én egy Gigabyte Z87X-UD4H -t szánnék alá sok fázisú tápellátás miatt.
És olyan 4,8-5Ghz -ben gondolkodom, persze vízzel.

Nyugtassatok meg kérlek, hogy ez így jó választás.
Avagy mi volna a javaslat?
Vagy esetleg vegyek inkább használt, és már tesztelt példányt belőle?

Előre is köszi! :R

(#4003) MiklosSaS válasza Ka Bala (#4002) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az alaplap nagyon jo valasztas! Kiraly az a lap, merem mondani hogy Z87-ben jobbak tuningban mint az Asus felsokategoris (ROG) es kozep-kategorias (TUF) alaplapjai. (ezert koszonet @malibutoni-nak :D ).

A processzor az lutri, kifoghatsz egy jo darabot ami megy 4.8-5 GHz-et is, vagy egy kazant ami kinlodva eri el a 4.4-4.5 GHz-et 1.325 V-al. Kupakolni azt kell, mese nincs.

Ha kell a tuning es nem rizikozol akkor inkabb a 4820K jo alternativa volna .

Maskulonben alapon is bika processzorok, jok mindenre. De szerintem varj egy picit amig kijon a Z97 alaplap + haswell refresh. Mert majd kesobb bovitheto lesz. Allitolag a broadwell cpu-k nem fognak Z87-ben mukodni csak Z97-ben. A Z87 meg fel labbal mar a sirban van.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4004) Ka Bala válasza MiklosSaS (#4003) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

Néztem a 4820K -t is de akkor már inkább 4930K kéne. Csak hát az ára!
Kicsit gáz volna egy 75eFt-os 4770K-s proci ha 5-10% plusz után kifullad. :K
Nem is tudtam eddig, hogy lesz Z97, hiszen ezek az Z87 lapok is eléggé frissek.
Nah mindjárt képzem magam, kicsit utána olvasgatok.

Köszi az infót. :R

[ Szerkesztve ]

(#4005) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok..

Na, sikerült végre többé kevésbé kitesztelni a procit.. Azt hiszem, hogy egy közepes darabot fogtam ki.. A stabil 4,6 GHz-hez 1,35 V-ot kíván.. Linx alatt természetesen 100+ fok, de játékok alatt 70 alatt marad így is.. Kupakolás mindenképpen lesz. Szerintetek maradhat így 1,35 V-on? Offset-el kapja, nem fix-en..

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#4006) MiklosSaS válasza Hoorus (#4005) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

egy picit soknak tunik. Lehet jatekban nem is veszed majd eszre es 80-90 fok kozott lesznek a magok. Szerintem probald ki a 4.2-4.3-at 1.25-1.26-al amig nem kupakolod.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4007) Hoorus válasza MiklosSaS (#4006) üzenetére


Hoorus
őstag

Igen ez lesz, csak ki akartam tapasztalni a határait.. Kupakolás után normális hőfokokkal viszont nem gond a magasabb fesz 24/7-ben? Erre lennék kíváncsi.. :)

[ Módosította: radi8tor ]

(#4012) Soraszemp válasza Soraszemp (#4011) üzenetére


Soraszemp
tag

Egy kérdés!
Nekem jelen pillanatban 4,3GHzen megy a kicsike CPU-Z szerint 1.224V-ot ír rá és ilyen hőfoka van ,ez minek mondható? (idle állapot)

(#4014) B.Á.L.!.N.T válasza Soraszemp (#4012) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szerintem ez jó. Az enyém non k-s,de az is kb ezeket a hőfokokat hozza idleben. (noctua nhu 12 p)

(#4015) cut


cut
aktív tag

Sziasztok!

Tud nekem segíteni valaki abban, hogy van egy asus z87 lapom , amiben egy 4770 es proci lapul.
Szeretném a max órajelet kihajtani belőle és hiába állítom át manual és max szorzóra(39), akkor is az alap órajelen ketyek. (memoria 1866Mhz)
Mit kell beállítanom, nem ismerem ezt az új biost.
Köszi előre is a segítséget.... :R

134 piros pötty :)

(#4016) Gyurma23


Gyurma23
senior tag

Sziasztok! Érdeklődnék hogy egy i7-4770k-hoz ez a hűtő elég lenne? 4.2-n szeretném hajtani.... be quiet! Dark Rock Pro C1 Vagy esetleg mit ajánlotok hozzá?

(#4017) FrozenThrone válasza Gyurma23 (#4016) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Az általad említett hűtő elég bika, 4,2 -höz bőven elégnek kell lennie, sőt azért illene többet is mennie, de az már a procin múlik hogy milyet fogsz ki. ;)

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#4018) Gyurma23 válasza FrozenThrone (#4017) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Amiket olvastam külföldi fórumok 4.2-felett már nagyon ajánlott a viz nem tudom mennyire igaz..... Majd kiderül max itt köt ki PH-n :D :R

(#4019) Soraszemp válasza Gyurma23 (#4018) üzenetére


Soraszemp
tag

nekem 4,3GHz-en megy! ;) CM Hyper 612S

[ Szerkesztve ]

(#4020) Gyurma23 válasza Soraszemp (#4019) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Köszönöm remélem az uj hűtéssel jobban fog menni egy 4.4 lenne a cél max levegővel..... De meglátjuk! Igazábol még egy kicsit jobban megkell nézzem a beállitásokat ezeket csak igy gyorsan csináltam, eddig AMD-m volt szokni kell még mi micsoda biosban :)

(#4021) Soraszemp válasza Gyurma23 (#4020) üzenetére


Soraszemp
tag

Egy-két kolléga foglalkozik kupakolással,érdemes lenne! Én is tervezem!

(#4022) szasanyi


szasanyi
félisten

Prime95 progi milyen beállítással terheli legjobban a procit?

(#4023) Gyurma23 válasza Soraszemp (#4021) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Mennyit lehet vele nyerni? Olvastam énis igen eddig bevallom nem voltam oda érte.....

(#4024) Soraszemp válasza Gyurma23 (#4023) üzenetére


Soraszemp
tag

Azt mondják az "okosok",hogy 10-15 fok az nagyon reális!
Nekem egy picit eltérő a 1-2 és a 3-4 mag hőfoka,szóval én ezért csináltatnám meg!

szasanyi: Alap beállítással is jól befűti nem?:)

[ Szerkesztve ]

(#4025) Gyurma23 válasza Soraszemp (#4024) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Elgondolkodtató!! Csak a posta miatt nem merem vállalni, sajnos ahol én lakok ott nem csinál ilyet senki......

(#4026) szasanyi válasza Soraszemp (#4024) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem annyira, éppen ezért kérdezem. Egyedül a LinX 0.6..5 fűti fel 75 fokra, ez jóval kevésbé melegíti. Egyébként most cseréltem hűtőt, azért nézegetem mi a különbség, és valójában mennyire hűt jól az Ashura.
Prime95 nálam így néz ki:

(#4027) Picturemaker válasza szasanyi (#4026) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Mennyivel jobb?

Amúgy az AIDA stressz tesztje nálam 2-3 fokkal jobban melegített, mit a Prime (LinX-et nem próbáltam).

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4028) szasanyi válasza Picturemaker (#4027) üzenetére


szasanyi
félisten

Elég sokkal - persze ez a két hűtő árkülönbözetében (10k vs 15k) is látszik! :U LinX 0.6.5 teszt alatt 83 vs 75 fok, míg minden másban kicsit nagyobb az eltérés az Ashura javára. AIDA64 új verziójával sem több, sőt..
Ha gondolod, engedd rá a LinX fenti verzióját, olyan hőfokokat eddig még úgysem láttál. ;]

(#4029) Picturemaker válasza szasanyi (#4028) üzenetére


Picturemaker
őstag

Megnéztem a LinX-et. Ez egy elég buta teszt (szerintem). 47 és 90 fok között ugrál a hőfok, de olyan gyorsan, hogy a venti alig pörög fel (45 fokra van állítva BIOS-ban). Olyan rövid ideig terheli a magokat, hogy a hőt nincs is idejük átadni a hűtőnek. Prime és egyebek alatt rendesen elkezd menni a venti.
Azt hiszem ezzel csak kínozni lehet a procit, de értékelhető eredményt nem fog produkálni (saját vélemény).

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4030) szasanyi válasza Picturemaker (#4029) üzenetére


szasanyi
félisten

Az általad leírt jelenség a ventivezérléstől is függ! A Te beállításaid miatt van így szvsz, nálam nem ennyire szélsőséges a helyzet. De egyébiránt egyetértek, a tesztnek sok értelme nincs - leginkább azért, mert semmilyen valós alkalmazás alatt nem viselkedik, melegszik így egy CPU. Az AIDA64, wPrime, Prime95 hasonlóan értelmetlen (csak az új hűtő teljesítményének ellenőrzésére futtattam), de ott közel sem pörgeti úgy a ventit (max. 990 vs 1300 f/min) és emeli maximumra a Vcore-t a lap (1,105 vs 1,115V) mint LinX alatt, miközben sokkal alacsonyabb a maximum hőmérséklet..

[ Szerkesztve ]

(#4031) Picturemaker válasza szasanyi (#4030) üzenetére


Picturemaker
őstag

A veti vezérléssel nem tudok mit csinálni, szerintem így jó ahogy van. Alapon hangtalan, ha eléri a proci a 45 fokot (legalacsonyabb beállítható), akkor elkezdi emelni a fordulatszámot. Ez a teszt meg olyan rövid ideig terheli a magokat, hogy az egész cucc nem tud átmelegedni rendesen. Prime, meg RAW konvertálás alatt azért szépen folyamatosan dolgozik a proci és szépen emelkedik is a venti fordulata. Na nem mintha a tesztekkel kellene szórakozni. :)
A másik, hogy nálam a fesz még autón van és szerintem bőven sokat ad a procinak a lap. 1,2 fölött kap.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4032) CSBENCE08


CSBENCE08
tag

Üdv!
Melyik a jobb processzor 3570 vagy a 4570 és mennyivel?

"olyan nincs, hogy olyan nincs"

(#4033) Picturemaker válasza CSBENCE08 (#4032) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

[link]

A 4570 kicsit gyorsabb, tud néhány plusz utasítást.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4034) CSBENCE08 válasza Picturemaker (#4033) üzenetére


CSBENCE08
tag

Köszi a gyors választ ugyanez van a 3570K-val szemben is?

"olyan nincs, hogy olyan nincs"

(#4035) szasanyi válasza CSBENCE08 (#4034) üzenetére


szasanyi
félisten

Kiválaszthatod Te is az összehasonlítandó CPU-kat, de mivel a 3570 és a 3570K ugyanaz a CPU csak a szorzózár különbözik, ezért meglepődnék ha más teljesítményt mértek volna.

MOD - köszi srácok, kicsik kapkodtam. :B De úgy is igaz (lenne). ;]

[ Szerkesztve ]

(#4036) Picturemaker válasza CSBENCE08 (#4034) üzenetére


Picturemaker
őstag

A 3570K tuningolható, de ahhoz már drágább, Z77 chipes lapot kell venni, valamint nem árt megtámogatni egy jobb hűtővel.

szasanyi: "mivel a 3750 és a 3750K " nyavalyás diszlexia :DDD , néha nálam is előjön.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4037) ThodEE válasza CSBENCE08 (#4034) üzenetére


ThodEE
őstag

Kolléga kicsit felcserélte a számjegyeket és A tesztben is jobbnak ítélték a "k" jelzésűt, pedig a valóságban csak akkor jobb ha kihasználod a szorzózár mentességét :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4038) CSBENCE08 válasza Picturemaker (#4036) üzenetére


CSBENCE08
tag

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"olyan nincs, hogy olyan nincs"

(#4039) Gery15 válasza szasanyi (#4022) üzenetére


Gery15
addikt

Self teszt a procira van, blend az egész rendszerre megy rá.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#4040) szasanyi válasza Gery15 (#4039) üzenetére


szasanyi
félisten

4 féle lehetőség van, self nincs.

(#4041) Gery15 válasza szasanyi (#4040) üzenetére


Gery15
addikt

Small FFT a procié. :K

HyperX

(#4042) szasanyi válasza Gery15 (#4041) üzenetére


szasanyi
félisten

OK, megnéztem mind2 módom (Blend és Samll FFT) és mind2 esetben 55 fok a maximum CPU hőfok, mint az előzőleg linkelt képen is látható. Gondolom ez jónak mondható.. :U

(#4043) Gery15 válasza szasanyi (#4042) üzenetére


Gery15
addikt

Milyen értékeken fesz, órajel? Le vagyok maradva, csak azt láttam, hogy coolert cseréltél.

HyperX

(#4044) szasanyi válasza Gery15 (#4043) üzenetére


szasanyi
félisten

Minden látható ITT, de a lényeg: manuálisan nem tuningolok, mindössze a lap az XMP profil beállításával emel +200Mhz-et a Turbo frekin, így max. 3.8Ghz órajellel megy. Offset mód használatával a max. CPU Vcore 1.15V.

(#4045) Gery15 válasza szasanyi (#4044) üzenetére


Gery15
addikt

Ja igen most már látom, csak telóról voltam az előbb. :D Előző hűtőddel mennyi volt?

HyperX

(#4046) szasanyi válasza Gery15 (#4045) üzenetére


szasanyi
félisten

Kérdésre kérdés? :F Közben beugrott... előzőleg sem tudtál választ adni, csak újabb kérdéseket tettél fel. Akkor a kupakhővel indult, és hiába kérdeztem nem volt érdemleges válaszod akkor sem. Mind1 akkor hagyjuk, kérdezni én is tudok.

(#4047) NFree válasza Gery15 (#4039) üzenetére


NFree
addikt

A small a procit nyúzza, a large a procit memóriát, a blend a memcsit . ;)
Régen . ,míg nem volt a prociba beépítve az északi híd , a teljes rendszert a large al lehetett ellnőrizni a legjobban. mert hiába volt a proci jól ha mégis elszált bizonyos alkalmazások alatt. ezért A large teszt volt a legátfogóbb , és a legstabilabb teszt anno. Mivel egyszerre terhelte a procit, memcsit +északi hidat.

vga

(#4048) Gery15 válasza szasanyi (#4046) üzenetére


Gery15
addikt

Ember! :Y Megkérdezted a "Prime95 progi milyen beállítással terheli legjobban a procit?" Válaszoltam, hogy Small FFT a procira, míg a blend az egész rendszerre megy rá. Én úgy látom, hogy ez már egy válaszadás. Azt áruld már el nekem, hogy miért kellene a fejemben tartani a te régi hűtőddel mért eredményeket? Amit feljebb linkeltél prime95-öst képet, ahol 55 fokon megy az jó, igen. Boldog vagy? :U

Arra pedig, hogy mi ugrott be neked inkább csak annyit reagálnék, hogy tanulj meg értelmesen kérdezni, mert annyian próbálunk/próbáltunk neked már segíteni és mindig csak félrebeszélsz...

(#4047) NFree: Köszönöm az updatet eddig a blendet tudtam a mindenesnek. :R

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#4049) szasanyi válasza Gery15 (#4048) üzenetére


szasanyi
félisten

A lényeg: csak abba menj bele, és arra kérdezz rá amire biztosan tudod a választ, de arra adj is egyértelmű választ! Be is linkeltem mire gondolok, úgyhogy nem okozhat nagy problémát annak megértése, csak értelmesen vissza kell olvasni a kérdéseimet és az arra adott (vagy a kérdést megkerül) válaszaidat És nem, ettől nem vagyok boldog, mert pont az ellenkezőjét váltja ki belőlem ha vki mást akar beállítani mint ami valójában történt. De részemről ennyi, ezek után erről fölösleges vitázni.

(#4050) NFree válasza Gery15 (#4048) üzenetére


NFree
addikt

Még annyit tennék hozzá , hogy a large fűt be a legjobban. Én nagyon kedvelem a prime-ot 1 probléma van vele min 2óra az ajánlott stabilitás szempontjából , de legjobb legalább 4 órát dolgozni hagyni , mostmár az Ibt vagy a linx gyorsabb. ;) Anno mire kiteszteltem e procimat ráment pár nap, főleg az volt a legidegesítöbb mikor közel a végéhez elszált, ugye kis állítás és indíthattam újra :W egy élmény volt :D
Nagyon ideges vagyok mert itt van az asztalomon kb 2 hete a 4770k , és nincs még mindíg lapom. Nagyon lassan jön alig várom már hogy igazán ide tartozzam én is :B

vga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.