Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) BomiBoogie válasza h1mpi (#11698) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azt tudom még elképzelni, hogy annyira anti tuning a procid, hogy nem elég neki a fesz.

De pl. alapfeszen megy 4.0 GHz-et, meg offsetes mókával 4.3-at is 1.24-en.

Amúgy az lehetséges, hogy ezt a "megmagyarázhatatlan" feszemelést csak akkor csinálja a proci, ha bizonyos programokat (LinX, IBT) kap, de amúgy teljes terhelésen, egyéb programok (játékok) alatt meg nem?

Legközelebb vagy ASUS lap lesz, vagy MSI.
Utóbbi ventivezérléséről nincs infóm, ASUS-nál ugye kézzel minden venti személyre szabható, ez a minimum.

[ Szerkesztve ]

(#11702) h1mpi válasza Imo85 (#11700) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ha egy valakinek válaszolsz nem kell ezt a feketével kiemelt rész elé raknod csak, akkor ha másnak írsz be valamit:

#11697) hpeter10: Eléggé korrekt, hogy ilyen hamar szóltak. Sztem is várni fogok, mást nem tudok csinálni. Mondjuk a 87k jó ár lett volna.

(#11701) BomiBoogie: Sajnos előfordul, hogy 4.3-on megy 1.24v-al, de 4.4-hez már kéri az 1.3v-ot. Egy rövid teszt erejéig nyugodtan mehet fel 1.30v fölé is csak folyamatosan monitorozd a hőfokokat és 95 fok fölött állítsd le a tesztet. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11706) Imo85 válasza h1mpi (#11704) üzenetére


Imo85
tag

Ez a 6. éccakázásom, kicsit ki vagyok égve. XD

Kösz, meglesz. :DD
Picturemaker: rendben, megvan.

Elég lesz egy szmájli is. :)

[ Módosította: BomiBoogie ]

Imo

(#11707) Picturemaker válasza Imo85 (#11703) üzenetére


Picturemaker
őstag

1. - Rányomsz a "Válasz"-ra, akkor automatikusan a címzett bekerül a címsorba.
2. - Öt percen belül szerkeszthető a hozzászólásod, ne írj percenként újat!
3. - Ha egy hozzászóláson belül több embernek akarsz üzenni, akkor írd be az illető nevét és emeld ki, hogy feltűnő legyen, hogy a következő rész kinek szól.

Eddig ugye Neked írtam, a címsorban a Te neved van, most pedig:

h1mpi: Ok, megpróbálom. :)

Imo85: Mos megint hibáztál, második pont! Én sem új hozzászólásban írom, hanem szerkesztem ezt, mert még időben vagyok.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#11708) klevente válasza Imo85 (#11694) üzenetére


klevente
tag

Érdekes...Én is rendeltem Aqua-ból, viszont láttam hogy nincs fent a proci URL-je, és felhívtam őket. A csávó azt mondta hogy a rendelés még él, csak nem érkezett még be, most akkor ez mit jelent? :D

(#11709) laychi válasza h1mpi (#11702) üzenetére


laychi
veterán

Már megtörtént H1mpi :D
De úgy látszik,már kezdi kapizsgálni,mert szerkesztett :D
De azért látom még ma sikerült ennek ellenére a leírtakkal ellentétesen cselekednie Imo-nak,.

Imo85 hidd el,ezt nem bántásból csináljuk veled,örülünk,hogy itt vagy,csak igyekszünk arra törekedni,hogy megfelelő legyen a beilleszkedésed a fórumba.
(az hogy többszöri elmondás után is halmozod ugyan ezt a hibát,nem szükségszerű az éjszakás műszakjaidra fogni.Én is sokat éjszakázom,ráadásul 12 órás műszakok+ az utazás,szóval 14 óra csak ezzel elmegy a napomból.Ma is megyek például,aztán holnap pihenek,holnapután már reggel,szóval ez a pihenő sem ér majd semmit,de ilyen a beosztásom sajna.Most igaz összekülönböztem a főnökömmel,mert szó nélkül módosítja rendszeresen a beosztásom,amikor pihenőre vagyok írva és tervezek valamit beír éjszakára és már tényként közli velem a csop.vez. szóval,most lehet,hogy majd büntiből lehúzza az éjszakáimat és csak nappalba kell majd mennem,hogy bukjam a zsíros 60%-os pótlékot,és valószínűleg a hétvégi pótlékjaim is ugrani fognak :D)

(#11670) Lalaboy:
Na ezért hagytam már én is abba a linxelgetést delid ellenére,kipróbáltam ezt az általad linkelted,ahol másikkal stabil volt,ezzel már nem,túl vannak már spilázva ezek a programok.
Lehet bőven elégedett lenne minden hasi tulaj és nem ütnénk/vágnánk a procikat ha ezek nem lennének.
Megmaradna a gari.

Még mindig agyalok az eladáson és egy szinttel feljebb lépésen, egy i7 4790K-ra fejlesztve.
csak jó lenne,ha valaki hozna ide nekem egyet kipróbálni,hogy most frissítés után valóban megfelelő támogatást nyújt e a lapom a procinak :)

[ Szerkesztve ]

(#11710) Erdei88 válasza BomiBoogie (#11701) üzenetére


Erdei88
veterán

Kicsit lemaradtam, de szerintem csak "extreme" terhelés mellett emeli. Játékok illetve esetleg Cinebench alatt nem kellene neki emelnie

(#11711) NFree válasza BomiBoogie (#11701) üzenetére


NFree
addikt

Csak akkor emeli meg , ha avx.avx 2 + fma3 utasításkészletet érzékel a proci, tehát amik nem használják ezeket az új utasításkészleteket ott marad a fesz nyugton, van olyan linx , prime, meg ibt-is ami ezek utasításkészlet nélküliek, ott nem is emeli meg a feszt, +pl az aida cpu tesztje is alkalmazza csak nem olyan vérmesen mint a linx.

vga

(#11712) BomiBoogie válasza NFree (#11711) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi, srácok, ez azért sokat számít!

Akkor már csak az a kérdés, melyik programmal tudom a feszt logolni, hogy akkor is lássam, hogyan alakul, amikor nem tesztprogram fut?

Az az érdekes, hogy a LinX, IBT sem tartja folyamatosan a beállítottnál magasabban, csak fel-felugrik, de persze a túlzott melegedéshez ez is elég lenne, úgyhogy így meg nem lehet tesztelni.

(#11709) laychi
csak nappalba kell majd mennem,hogy bukjam a zsíros 60%-os pótlékot,és valószínűleg a hétvégi pótlékjaim is ugrani fognak
Reméljük, ez a hardverfejlesztéseidet nem érinti. :D

[ Szerkesztve ]

(#11713) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#11701) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Most milyen alaplapod van?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11714) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#11713) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Továbbra is a Gryphon. :K
Tudom, hogy te nem szereted és nem is egy csúcs tuninglap, de nem is a legalja. :)

(#11715) Imo85 válasza klevente (#11708) üzenetére


Imo85
tag

Ez jó kérdés. Én ezt az emailt kaptam. Sajna.

laychi: köszönöm a segítséged :) fő a pozitív hozzáállás. Sajna éccakázás után olyan az agyam, mint egy agyonhasznált felmosófej. Nehezen fogja fel az egyszerű dolgokat, viszont, ami komplikáltabb azt meg egyből. Nem tudom miért, lehet, hogy "fordítva vagyok bekötve".

[ Szerkesztve ]

Imo

(#11716) laychi válasza BomiBoogie (#11712) üzenetére


laychi
veterán

Hát majd meglátjuk mennyiben érinti,remélem le tudom majd személyesen is kommunikálni a dolgot,hogy ne szivatás legyen a vége,de mindemellett kiálljak magamért és az igazamért.Nem vagyok egy nyalizós típus,ez az ő baja,hogy a képébe is belemondom(sokakkal ellentétben) a véleményem.

(#11715) Imo85 :R

[ Szerkesztve ]

(#11717) beteg


beteg
őstag

megjött a procim. 4690K
a batch L419B579, de nem találok róla semmit :(

Csak futni kell!

(#11718) laychi válasza beteg (#11717) üzenetére


laychi
veterán

Ki kell tesztelni :)
indulásnak adj neki 1,2V-ot és állítsd be 4,6Ghz-re,meg kell nézni tudja e hozni,ha igen,akkor ugyan ilyen fesz mellett jöhet egy 4,7Ghz-es teszt is :)

(#11719) h1mpi: Próba szerencse,Lalaboy 4690K-ja is tudta hozni :) az is L4-es volt.

[ Szerkesztve ]

(#11719) h1mpi válasza laychi (#11718) üzenetére


h1mpi
nagyúr

1,2v az kemény, lehet neki 1.25v-t is adni ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11720) Grave_444


Grave_444
nagyúr

A memóriám feszültségét nem tudom átállítani, ha 1600MHz-en szeretném használni, így 1,65V-ot kap elvileg.
Nem lesz így baja a procinak? :F

(#11721) bandi0000 válasza Grave_444 (#11720) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Az a baj, hogy a kingstonod eleve 1,65 ön tudja asszem az 1600-at és ez aktiválódik is ahogy rányomsz az XMP-re, én is ilyet akartam de ez miatt lemondtam róla, senki se tud írásos bizonyítékot arra hogy elromlik, DE nem ajánlják az intel se, meg ha megnézed a lapod support listáját elvileg nem igen kéne látnod benne 1,5V-ál nagyobb feszkós ramokat, mivel az 1,65 volt má tuningnak minősül ezért csak Z-s lapba ajánlják

Xbox One: bandymnc

(#11722) Grave_444 válasza bandi0000 (#11721) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezt én is tudom, de azt hittem vásárlás előtt, hogy át tudom állítani 1,5V-ra ahogy az előző Kingston memóriám is. Gyárilag az is 1,65V-ot kapott, viszont nem volt XMP.
1333MHz-re meg nem fogom levenni, csak nem romlik el semmi.

(#11723) bandi0000 válasza Grave_444 (#11722) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát te tudod... De én tuti nem kockáztatnék, eladod ph-n veszel helyett LP-s ramokat ha jól csinálod nem is buksz

Xbox One: bandymnc

(#11724) ffodi válasza Grave_444 (#11722) üzenetére


ffodi
veterán

Mint írtam, ha beállítod az XMP-t, akkor azt a manuálisan beállított DRAM feszültséggel felül tudod bírálni.

Ha így nem megy, vagy nem megy az 1600 MHz 1,5 V-on, akkor állítsd 1,575 V-ra (Intel ajánlása max.), vagy lazíts az időzítésen, pl. állítsd a CommandRate-et 2T-re (feltéve, hogy 1T-van az XMP profilba........)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#11725) troll81 válasza Imo85 (#11700) üzenetére


troll81
addikt

hello nekem is vissza mondták a rendelésem nem hiszem el :W :W 2 db juk volt lehet :) (4790k)

[ Szerkesztve ]

(#11726) Grave_444 válasza ffodi (#11724) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Biosban 1,5V-ot ír, ahol manuálisan állítom be, viszont ahol belépek az időzítésekhez már 1,65V-ot ír, ahogy CPU-Z-ben is.

(#11727) ffodi válasza Grave_444 (#11726) üzenetére


ffodi
veterán

Áhhh, ott persze, hogy annyit ír, mert ott magát az XMP (ill. SPD) profilt látod, (csakúgy, mint a CPU-Z-ben) és az ahhoz tartozó paramétereket, nem pedig a valós, aktuális értékeket.

A kiolvasott/mért feszültségérték a lényeg, például amit ki tudsz olvasni esetlegesen AIDA-val vagy HWinfo-val! (feltéve, hogy ki tudod olvasni........)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#11728) klevente válasza Imo85 (#11715) üzenetére


klevente
tag

Nekem most küldték, hogy átvehető! :)

(#11729) Grave_444 válasza ffodi (#11727) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ja értem, akkor elvileg át van állítva.. :) Sajna nem tudom megnézni, de manuálisan áttettem 1,5V-ra.

(#11730) MiklosSaS válasza troll81 (#11725) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Angliabol postazva nem volna olcsobb ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11731) troll81 válasza MiklosSaS (#11730) üzenetére


troll81
addikt

szia ilyen nincs viszamondták nem értem már beszéletem az illetékelsel :K de lehet beérem a 4770k val az van holnapra mert lassan 1 honapja várok :W

(#11732) akoska07


akoska07
nagyúr

Már rég megkaptátok volna a procit tőlem is. :P
Élő létező,nem kell rendelni.
És ez tényleg VAN.

Akkora értéknél,2-3k miatt vaciláltok,aztán meg lehet várni ujabb heteket. :))

Jaaaa és ez tuti L4-es. :P

Egyébként úgy néz ki ,csütörtök vagy péntek dupla processzor javítást rendezek. ;)
Ha addig nem viszi el vki az egyiket.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11733) MiklosSaS válasza troll81 (#11731) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is beertem a 4770K-val. Nem voltam hajlando tobb mint 25K HUF-ot fizetni a 4790K-ert. Kulonosen hogy skalpolas nelkul hutheto 4.4 GHz-en, a legtobb 4790K meg mar 4.6 GHz-en forr mint kazanban a palinka.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11734) h1mpi válasza MiklosSaS (#11733) üzenetére


h1mpi
nagyúr

4.6 Ghz-en hozza azokat az értékeket, mint az átlag 4770K 4.3 Ghz-en szóval szerintem 300 Mhz miatt megéri. :K (persze kinek mi ér meg mit) ;]

Persze neked egy jó példányod van, ott csak 200 Mhz a difi. Majd, ha lesz egy kis időm kitesztelem, hogy 4.4 Ghz-en meddig lehet levinni a feszt IBT alatt?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11735) MiklosSaS válasza h1mpi (#11734) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam 4.4 GHz-hez kell 1.18 V

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11736) h1mpi válasza MiklosSaS (#11735) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Azt tudom, nekem is annyi kellett a 4770K-nak. És mennyi fesz kell 4.6 Ghz-hez és milyenek a hőfokok? Mert ott szerintem jelentős az ugrás.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11737) klevente válasza klevente (#11728) üzenetére


klevente
tag

Átvettem a procimat az Aqua-nál, szóval nem hazudtak, sőt L4-es!! Asszem ez egy jó nap számomra. :)) :D

(#11738) klevente válasza klevente (#11737) üzenetére


klevente
tag

A batch#:L419B682

(#11739) malphitee


malphitee
senior tag

4.5ghz 1.22v mennyire jó 4670K tól?

(#11740) keIdor válasza malphitee (#11739) üzenetére


keIdor
titán

Ha stabil teljesen korrekt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11741) #Morcosmedve válasza klevente (#11737) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Grat! :)

Kis genyók, nekem azt mondták L3-asok... most meg felb@szták az árat...és csak OEM van... :(( :(((

L419B682 - azaz április második hete! B stepping :U ? Majd linkelj már CPU-Z-t és persze várjuk az eredményeket!

Más: Costa Ricában 344 lesz az idei :F

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#11742) MiklosSaS válasza h1mpi (#11736) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1.23 korul, csak mar eleri a 90-95 fokot IBT-ben.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11743) #Morcosmedve válasza #Morcosmedve (#11741) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Vélhetőleg kifogyott, mert mindenhol drágáért hoznának.

(#11742) miklosss2012: az nem rossz, nem veszel egy jó hűtőt? :D

© asszongya'hogy

(#11744) malphitee válasza keIdor (#11740) üzenetére


malphitee
senior tag

AIDA, Intel Burn lefutott. Órák óta ez a beállítás van, game is volt alatta, és semmi baja nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#11745) h1mpi válasza MiklosSaS (#11742) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor még is picit jobb a 4790K pasztázása!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11746) shteer


shteer
titán

használ közületek valaki g.skill ramot?

..szerintem jónak tűnik

(#11747) #Morcosmedve válasza shteer (#11746) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Konkrétan ilyet, 1.6v-on! :K

© asszongya'hogy

(#11748) Imo85 válasza klevente (#11728) üzenetére


Imo85
tag

felvágom az ereimet. Most szívatnak vagy mi?

Imo

(#11749) malphitee válasza shteer (#11746) üzenetére


malphitee
senior tag

Gondolom nem rossz ramok, vagyis keveset hallok ramok tönkremeneteléről így általánosságban.

(#11750) BomiBoogie válasza malphitee (#11749) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

keveset hallok ramok tönkremeneteléről

Ha nem gyári hibásak, maguktól viszonylag ritkán mennek tönkre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.