Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) akoska07 válasza h1mpi (#10798) üzenetére


akoska07
nagyúr

Szerintem 4.6GHz körüli órajeleknél (nem alatta) fog kiderülni melyik lehet a jobb példány.
Viszont a melegedési probléma ott is hátráltató lesz.
Annyi,hogy kisebb fesszel fogja tudni.

ES procik után nézve (mert voltak olyan szériás procik amik jobban mentek az ES prociknál) 1.2V kellene mennie 4.6GHz-en egy jobb fajta 4790K procinak (úgy értem stabilan).

Mindenképp előre lépés a haswell frissítés.
Szerintem megéri lecserélni a procit a melegedés allenére is.
Ugyanis nagyon sok 4770K képtelen volt menni 4.6GHz-en anélkül hogy nem lett volna javitva.
Itt pedig kaptunk egy procit amihez csupán pár kattintás kell a biosban és megy,minden kérdezés nélkül.És nem kell elvesziteni a garit a javitás miatt.
Részemről előrelépésnek ítélem meg a 4770K procikhoz képest a 4790K-t.

Azok most ne irják,be akiknek jófajta 4770K procijuk van,hogy bezzeg az enyém is megy ugy. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10802) Lalaboy válasza akoska07 (#10793) üzenetére


Lalaboy
őstag

Hat sajna az Intel "csodapasztaja" eppen feluton van a 4670-4770K-nal alkalmazott paszta es egy CLP-CLU-val "kezelt" proci hofoka kozott!? Eleg keves segitseg egy tuningolni vagyo szamara....... :((( Akik 4770K-rol valtananak, azoknak nagyon meggondolando. Igaz legalabb a 4.4Ghz-ert nemkell megkuzdeni, de afelett ugyanugy keri a kemeny feszemelest, mint a korabbi szeria. Szinte cseberbol-vederbe..... :K

(#10803) akoska07 válasza Lalaboy (#10802) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ahogy fentebb is írtam,4.5GHz-en hűthető a proci.
Aki feljebb akar tuningolni,annak kell raknia rá komolyabb hűtést.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10804) akoska07 válasza laychi (#10800) üzenetére


akoska07
nagyúr

:))

Tudjuk mitől döglik a légy. ;)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10805) laychi válasza akoska07 (#10801) üzenetére


laychi
veterán

Szerintem nem igazán gyakori itt a jófajta 4770K
100 / 1(se :D)

Áhh...én még ámátőr vagyok,csak ivy-nál kezdtem a tuningot,meg ugye a delid is onnan ered :D
Rábeszéltek a topicban,pedig "elégedett" voltam procimmal viiszonylag.aztán futtattak velem egy linxet a kedves fórum társak :D

Kupak le-->mx4-->nem jó -->clu :D

[ Szerkesztve ]

(#10806) dantambt válasza Bacusuz (#10790) üzenetére


dantambt
tag

Sztem ezeket a 4770k-at úgy lőtték be, hogy 4.3 at menjenek.... az enyém pl. 4.5Ghz felett már irreálisan magas feszt kér...

(#10807) MiklosSaS válasza dantambt (#10806) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen! Kb olyan 4.2-4.4, szerintem azert mert ez az arhitektura vege. Ennyi az annyi!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10808) akoska07 válasza laychi (#10805) üzenetére


akoska07
nagyúr

Pontosan erről beszélek.
Nem sok jófajta 4770K van.
Az enyém delid után ment 4.8GHz-en 1.4V stabilan.

És ezt dantambt is igazolni látszik,nem sok a jófajta 4770K.

És ezért merem azt mondani előrelépés a haswell frissités.
Ha semmi máshoz nem nyul az user,csak átlövi 45-re a szorzót,akkor is megy a cucc és nem kell aggódni semmin.
És mire nem elég 4.5GHz...
Ahogy már ezerszer leírtam... az felhasználok 90%-a 4.5GHz-re tuningolja a prociját.
Csak a legtöbbnek meg kellett küzdenie érte.
Itt pedig sima ügy.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10809) akoska07 válasza akoska07 (#10808) üzenetére


akoska07
nagyúr

Kaptunk egy gyárilag tuningolt procit,ennyi.
Részemről elfogadva a frissítés.
1.25V körül menni fog az összes 4790K 4.5GHz-en amit le lehet hűteni,akár az én gagyi H100 hűtésemmel is.

Hány 4770K ment így javítás nélkül ?

Lehet vissza kellene vonnom a pasztás kijelentésemet a 4790K-ról. :U

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10810) ricshard444


ricshard444
veterán

No, srácok és lányok:

A blogomban van egy bejegyzés SZAVAZÁS néven, ha szívesen látnátok az Ivy vagy Haswell procit egy régebbi 6 magos ellen, akkor dobjatok egy kommentet.

Ha így sem jön össze elég érdeklődő, akkor nem töröm magam feleslegesen.

Elnézést a modiktól, remélem még belefér ez a közérdekű felhívás :R

Vannak dolgok...

(#10811) Matisz77


Matisz77
aktív tag

Hali ez jónak számít?

(#10812) malphitee válasza akoska07 (#10808) üzenetére


malphitee
senior tag

"Ha semmi máshoz nem nyul az user,csak átlövi 45-re a szorzót,akkor is megy a cucc és nem kell aggódni semmin."

Nekem is pont két tattintás volt a 4.5ghz 1.23 al stabilan, pedig 4670K van, szóval ezért ezt nem jelenthetjük ki hogy rossz tuninpotenciállal rendelkeznek a 4670k és 4770k processorok, csak gyakoribbak az ennél rosszabb teljesítésű procik, mint a 4790k, de mint te is tapasztaltad a bőrödön, te sem fogtál ki éppen egy jót belőle, azaz mondhatjuk, minden fajtából vagy szerencsés vagy és kifogod vagy nem.

Matisz77 Hoppácska mit látok az asztaladon. EUW, vagy East?

[ Szerkesztve ]

(#10813) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Most akkor melyik mond igazat :

- Core Temp
- RealTemp
- Aida64 Extreme

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10814) malphitee válasza MiklosSaS (#10813) üzenetére


malphitee
senior tag

Szerintem Core Temp.

(#10815) laychi válasza MiklosSaS (#10813) üzenetére


laychi
veterán

Photoshop :P
ki csinálta, pikcsörmékör ? :D

viccet félretéve szerintem coretemp,de valószínűleg mind jó,csak nem folyamatos esetleg a hőfok,hanem tüskékben ugrál és lehet ennyi-annyi csúszás.vagy nem tom(az nem lehet,hogy nem teljesen stabil a rendszer és ezért ír az egyik ezt,a másik azt?)...nekem nagyjából azonosak szoktak lenni,max 1 fok/core a difi,nem 7 meg 10 fok

HWinfo64 még egy jó kis progi,ajánlanám figyelmedbe.

Most elköszönök mindenkitől,mert pár óra és kelnem kell.

Jó éjt mindenkinek !

[ Szerkesztve ]

(#10816) Matisz77 válasza malphitee (#10812) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Sajnos visszajöttem East-re, west sokkal jobb! Jelenleg Gold 2 de nagyon sok a noob,flamer,troll! Most látom csak a neved :D
A képről esetleg nem tudsz véleményt mondani? :D

[ Szerkesztve ]

(#10817) Devid_81 válasza akoska07 (#10809) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mi a gondja a h100-as hutovel?
Nem mondom, hogy a hangja miatt nem fog egyszer kirepulni a gepbol, de amugy nem olyan rossz az...
Ezekbol a haswell-ekbol sajnos kar kiindulnunk...ezek gyarilag xarok...de egy forrasztott kupakos procinal megneznem azert mennyit tudna a jobb leghutesekhez merve. :)

De ne csak off legyen, szoval a 4790k jelenleg annyit hoz mint gondoltam...sajnos.
Ez annyira kis kulonbseg, hogy ezert sajnos kar lenne elorelepjek a 4770k rol :(

[ Szerkesztve ]

...

(#10818) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Core Temp-pel az a probléma, hogy Win 8/8.1-et csonttá fagyasztja, legalábbis ez a gyakorta használatos 1.0 RC6. A készítő tud a dologról, mégsincs fix jóideje. Az előző verzió jó, de az meg nem ismeri a Haswelleket, a nevét sem írja ki.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10819) malphitee válasza Trailblazer (#10818) üzenetére


malphitee
senior tag

Én CoreTemp et használok és pontosan ír ki minden nevet/adatot, win 8.1-el.

[ Szerkesztve ]

(#10820) malphitee válasza Matisz77 (#10816) üzenetére


malphitee
senior tag

Teljesen rendben van az a proci :K 4.3 1.14 el a nagyon jó kategória körül van, szerintem az enyém nem vinné olyan fesszel, de majd holnap megnézem most elvagyok a 4.7 1.32 full stabillal, amit még hűteni tudok. Van 4.8ghz is benne, de 1.38 at már nem tudok hűteni meg nem is akarok én annyit adni a procinak, nagy a diferencia a feszültség szempontjából a kettő között, viszont kicsi a teljesítmény visszalépés.

LOL-ba a max FPS-em 623 ha rögtön indulásnál kihuzod a bal felső sarokba az egeret, kezdőn 500 felett :) Game mikor elindul 200 felett van mindig.

[ Szerkesztve ]

(#10821) Trailblazer válasza malphitee (#10819) üzenetére


Trailblazer
addikt

Na viszont ezt nem tudom, hogy közben a Winben fixáltak-e valamit update-tel ezek szerint, legutóbb amikor próbáltam (nem mostanában történt), bizony fagyi volt a jutalom.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10822) Trailblazer válasza Trailblazer (#10821) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem megy ez jól mégse, végtelen loopba került a gépem, és a végén, a reboot helyett jött a fagyi, csak reset segített. (Core Temp 1.0 RC6.) A main GUI-ig el se jutottam, kezelhetetlen, unreszponzív lett a Win.

Valami RC7-ről is szól a fáma, de ahhoz nincs link az oldalon, gyaníthatóan a készítő külön-külön küldözgeti el a problémázó usereknek.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10823) malphitee válasza Trailblazer (#10822) üzenetére


malphitee
senior tag

Nekem minden alakalommal tökéletesen működik valami a gépeddel lesz. Sőt egész nap megy a core temp a háttérben..

[ Szerkesztve ]

(#10824) Matisz77 válasza malphitee (#10820) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Az feltűnt hogy a real temp szerint 4,3 de a cpu-z szerint 4,2? Ja és 1,178 Core Voltage nem 1,14! Egyébként hétfőn jönnek me ga cucok amiket rendeltem és nekiállok kupaktalanítani!
LOL-ban nekem is 600 körül van az fps kezdőn! :D

(#10825) Trailblazer válasza malphitee (#10823) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ahogy írtam, a legtöbbeknek nem működik rendesen 8/8.1-gyel az RC6, erről tanúskodik a Core Temp support fórumának megfelelő topicja. Inkább az megy kisebb csodaszámba, hogy neked problémamentes... Másik eshetőség: nem x64 Wint használsz.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10826) Matisz77 válasza Trailblazer (#10825) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Nekem fenn van most is 8.1-el az rc6 és semmi gond! Viszont néha ha kézzel indítom el és csak a core tempnél csinálja akkor befagy a win és re-startolnom kell! Állítsd be hogy a winel együtt induljon!

(#10827) Trailblazer válasza Matisz77 (#10826) üzenetére


Trailblazer
addikt

Közben megtaláltam az RC7-et a Techpowerupon, ez zökkenőmentesen fut.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10828) keIdor válasza Trailblazer (#10825) üzenetére


keIdor
titán

Win8.1 x64 és RC6, hibátlanul működik. Nem Windowsal indul.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10829) malphitee válasza Trailblazer (#10825) üzenetére


malphitee
senior tag

Figyelj nekem napok óta makulátlanul működik , naponta többszöri elindítás, leállítás, és folyamatos használat mellett is, tökéletesen megy, hogy most kinek miért nem megy azt nem tudom de nem is olvasgatok mert minek ha nincs baj vele.

"Win8.1 x64 és RC6, hibátlanul működik. Nem Windowsal indul." Detto

[ Szerkesztve ]

(#10830) Trailblazer válasza keIdor (#10828) üzenetére


Trailblazer
addikt

A kivétel erősíti a szabályt... :F

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10831) Trailblazer válasza malphitee (#10829) üzenetére


Trailblazer
addikt

Akkor fennállhat valami olyan körülmény is, amit az ember automatikusan nem vesz számításba. (Nem mintha annyit diózni kéne alapesetben egy ilyen monitorozó program használatakor...) Nyilván akinek jól megy, nem kell kutassa az okát, másnál miért nem. Mindenesetre elég sokan nyikorognak a fórumban, hogy rendellenesen működik nekik.

Viszont az most örvendetes, hogy meglett az RC7 és megszűntek a gondok.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10832) malphitee válasza Trailblazer (#10831) üzenetére


malphitee
senior tag

Nekem továbbra is az RC6 tesz szolgálatot a későbbiekben is feleslegesnek tartom lecserélni, amíg kitünően teszi a dolgát.

(#10833) Lalaboy


Lalaboy
őstag

No ez nagyon nehez szules volt! :K :DD

(#10834) Lalaboy válasza joshua7 (#10715) üzenetére


Lalaboy
őstag

Sikerult 4.9-en lefuttatni a HD4600-al Extreme Level-en! :K 5Ghz-n kifagytam, finomitani kell majd..........

(#10835) malphitee


malphitee
senior tag

Delidezve vagy?

(#10836) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Kivettem a videokarit es a HD4600-at hasznalom. Az erthetetlen szamomra, hogy mi a fene koze van a videokarinak a proci tuningjahoz?! Elvileg kikell kapcsolni az IGP-t es a kulso videora hagyatkozni. Akkor hogy a fenebe lehet, hogy amig a kulso karit hasznaltam es levolt tiltva a belso, akkor 4.9Ghz-n betudtam butolni, de a Cinebench feluton kifagyott, 5Ghz-n besem tudtam butolni. :F Most a belso HD4600-at hasznalva, fizikalisan letiltva a PCI szlotokat +delid sikerult 4.9Ghz-n vegigfuttatni a Cinebech-et, sikerult 5Ghz-n nemcsak bebutolni, de a Super PI 32M is vegigment ugy, hogy a RAM-ok 2400-on mentek?! :F :F No erre varrjon valaki gombot! :N

(#10837) Lalaboy válasza malphitee (#10835) üzenetére


Lalaboy
őstag

Igen! :B (Es leghutes!)

[ Szerkesztve ]

(#10838) MiklosSaS válasza Lalaboy (#10834) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10839) malphitee válasza Lalaboy (#10837) üzenetére


malphitee
senior tag

Én nem járatnám akkora 1.4 feszen hosszabb távon a procit az tuti :) Hiába jó a hőfokod.

(#10840) Lalaboy válasza MiklosSaS (#10838) üzenetére


Lalaboy
őstag

Koszonom! :R

(#10841) Lalaboy válasza malphitee (#10839) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nem is all szandekomban ilyen magas fesszel jaratni, de mivel "K"-s proci, igy megprobalom kipuhatolni azt, hogy mennyit bir. Ha nem rizikozom, akkor senki sem okulhatna a tapasztalataimbol akar pozitiv, akar negativ ertelemben.... :K (Pld.: negativ=az elso kupaktalanitasom szegeny 4770K eletebe kerult, tehat nem veszelytelen, a pozitiv=az elobb latottak.) Kihegyeztem a 32M eredmenyemet, ezt meg kozzeteszem. :B

(#10842) MiklosSaS válasza Lalaboy (#10841) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meg a Super Pi ugysem terheli le annyira hogy veszelyes legyen!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10843) bombibmw válasza Lalaboy (#10834) üzenetére


bombibmw
veterán

Pont annyi a load fesz,mint a VID fesz.
Azért én még bencsekben sem adnék neki ennyit,de gondolom Te sem fogsz. :)
Azért whea logger biztos van.

[ Szerkesztve ]

(#10844) Lalaboy válasza bombibmw (#10843) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nem akarom mar tovabb kinozni szegeny procit, de kivancsi voltam a hataraira! Igy mar a korabbi 24/7-es 4600Mhz/2400Mhz-ram beallitast belohetem a 4800Mhz/2400-asra es ez is az egyik celom volt. :K

(#10845) dept


dept
csendes tag

Az én 4770K-m ezeket produkálja. :D Elég gyalázat. (Thermaltake NIC 5 hűtő MX-2 paszta.)

[ Szerkesztve ]

(#10846) h1mpi válasza dept (#10845) üzenetére


h1mpi
nagyúr

1.280v-al nem megy? 4.5-ön?

Szerk.: értem, akkor nem a proci a gyalázatos, hanem ahogy tuningolod, már bocs. :R
Tanácsolom a 4.6 Ghz 1.2500v manuális beállítását hozzá legalább 4.3 Ghz uncore/cache beállítását is. Ott lehet auto a fesz, de nézzed, mert szeret 1.280v-ig felmenni és azt nem minden lap szereti.
Ha kékhalállal fagy az legtöbb esetben uncore/cache voltage hiány. Ez saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10847) dept válasza h1mpi (#10846) üzenetére


dept
csendes tag

Ez az alaplap AUTO-tuning opciója volt. Nem próbáltam mással. De 2s után tilt a téma szal. :) És utána kb 2 sec és újra 30 fokra lemegy :P

(#10848) h1mpi válasza h1mpi (#10846) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Elfogyott a szerk. idő, folyt: ha megy, akkor hurrá, lehet IBT very highon tesztelni 5-10 kört. Ha nem, akkor a 4.6 Ghz-et megtartva adj minden teszt előtt a biosban +0.01v feszt és teszt. Elmegy rá pár óra, de csak így lehet kitesztelni. Ja és a biosban, ha van LLC állítási lehetőség, tedd maximum értékre.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10849) JanR válasza akoska07 (#10643) üzenetére


JanR
addikt

Pontosan emiatt cserélek én is. Nekem is elég jó 4770K-m van, de én a jobb tuning miatt nem fogom leszedni a kupakját. 4.2Ghz-n járatom offsetes beállítással, de nagyon sokat szenvedtem vele mire stabil lett. Azóta 2 új bios is jött az alaplapomhoz, de nem merem felrakni, mert megint jönnének a hosszú napokon át tartó tesztelgetések. Inkább most belefeccelek egy kis pénzt az egészbe és cserélek 4790K-ra, az alapból tudja a 4 Ghz-t (ami nekem kell, elvárás számomra), aztán jó napot. A biosban meg maximum a memóriákat kell beállítsam.

szerk: szóval lesz egy eladó 4770K-m :D

[ Szerkesztve ]

(#10850) MiklosSaS válasza dept (#10845) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ne AIDA-val tesztelj, toljal ra egy IBT-t min very high-on! Mindjart utni fogja a 100-110 fokot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.