Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) ricshard444 válasza MiklosSaS (#10899) üzenetére


ricshard444
veterán

Érdekes és szomorú történet, köszi, hogy megosztottad :R

Vannak dolgok...

(#10902) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Szomoru bizony! Nagyon jo peldany volt...ment 4.9 GHz-et 1.375 V-al.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10903) ÁdiBá válasza malphitee (#10900) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Többnyire a magas feszültség hetek,hónapok, esetleg évek múlva szokott büntetni.
Ha túl magas feszültségen használod a processzort, akkor egy idő után kezded észrevenni hogy az adott órajelhez amin eddig stabil volt már nem lesz elég mondjuk az 1,35V, emeled, míg a végén hónapról hónapra degradálódik a processzor és a végén azt mondja kapufa.
Nyilván az 1,8V-vel is ez történt, csak ekkora feszültség mellett elég volt neki 2 nap.
Nem véletlen mikor az intel megmondja, hogy *FIAM 1,36v NE ADJ A MAGNAK TÖBBET, persze ez függ a processzortól is*
Persze nyilván itt a többségünket nem érinti mert fogja azt kidobja a procit, eladja és kész.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#10904) malphitee válasza ÁdiBá (#10903) üzenetére


malphitee
senior tag

Miért az Intel nyilatkozott ilyet hogy 1.36V nál senki ne adjon többet a procijának? 1.34 az akkor még hosszú távon jó?

(#10905) MiklosSaS válasza malphitee (#10904) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hosszu tavon nem adnak 1.3-nal tobbet egy intel CPU-ba sem!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10906) Popes


Popes
őstag

Egy külföldi fórumon olvastam hogy 25 dollárér van biztosítás az intelnél a tuningban elhalálozott procira, sőt még delideltet is cseréltek de ez csak az ügyintézőn múlik.

Eredeti idézet: "Is there any insurance for my CPU?
Intel has a protection plan you can buy with your CPU for $25. It is designed to cover CPU death due to overclocking. It is not designed to cover delid-deaths but one guy said he managed to exchange his dead Haswell for another one even though it was delidded. Bear in mind that may just be due to the one kind Intel service rep that day."

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#10907) baboss


baboss
őstag

aero2zero
hpeter10 Valahol már láttam kupak nélküli CPU,hoz szintező távtartót.
ffodi
miklosss2012
Köszönöm a segítséget.Akkor a kupakólást rábízom egy hozzáértő kollégára,és a pasztázás után megy vissza a kupak.Érdemes visszaragasztani,vagy elég ha csak a paszta rögzíti a kupakot,ilyenkor el tud csúszni addig amíg a rögzítőt nem rakják rá.Előnye,hogy bármikor könnyen lehet újrapasztázni.
2 féle kupakólást láttam.Melyik a megbízhatóbb ?
Pengével,vagy .slicer késsel vágják körbe.Hátrány,hogy a nyák karcolódhat,valamint a kis kütyük megsérülhetnek a mag mellet.
Satuban rögzítik a kupakot és egy fadarabbal ütik le.Kevésbé marad nyoma a műveletnek.
A magra és a kupakra ezüstszínű pasztát raknak,és a mag mellett a kis kütyükre meg a kupak szélére fekete pasztát használnak.
A garancia biztos elvész a kupakólás miatt,vagy ha nagyon profin van megcsinálva akkor van rá esély,hogy lehet gariztatni,

(#10908) malphitee válasza baboss (#10907) üzenetére


malphitee
senior tag

Rá lehet bízni olyan emberre aki kezek között több proci átesett, deliddel, de azt 100% ban senki nem fogja neked garantálni hogy bármiféle probléma nem jöhet közbe, azaz ha a munkálatok közben tönkremegy, mehetsz az új procidért! Ezt nem árt észben tartani, persze nem szólom le egyik delidező kollégát sem, csak benne van sajnos a dologban. A másik kérdés hogy mi a célod a delidezéssel. Csak akkor éri meg a 4.5 felé akarsz menni hosszabb távon és nagyon jó procit fogtál ki (kevés fesz kell neki).

[ Szerkesztve ]

(#10909) baboss válasza malphitee (#10908) üzenetére


baboss
őstag

Majd kiderül ha sikerül megvenni a CPU-t,hogy milyet fogtam ki.90%,hogy nem lesz kupaktalanítva,főleg akkor ha 4790K lesz.Azt olvastam,hogy a pasztázás már jobb lett.Amúgy meg vízhűtés lesz rajta.Tuning csak azért lenne,hogy mit lehet kihozni belőle.Mindennapi használat mellett nem valószínű,hogy tuningolva lesz.

(#10910) akoska07 válasza MiklosSaS (#10899) üzenetére


akoska07
nagyúr

Eddig erről még nem meséltél nekem. :D

baboss : Ha a felhasználók végig néznék a videóimat akkor tudnák,hogy mire kell odafigyelni a pengézésnél. Azt hiszem minden fontos dolgot megemlítek a videókban,ha nem is pont egy videóban egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10911) bombibmw válasza akoska07 (#10910) üzenetére


bombibmw
veterán

Szóra sem érdemes.
Mi az az 1,8V? :DDD

(#10912) akoska07 válasza bombibmw (#10911) üzenetére


akoska07
nagyúr

Biztos megfelejtkezett róla,hogy nem extrém hűtést használ. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10913) laychi válasza bombibmw (#10911) üzenetére


laychi
veterán

1,8V=OC-s ceruzaelem :D

(#10914) malphitee
Nem fut háttér alkalmazás?
Vagy prime-al nem teszteltél? nekem volt olyan,hogy prime elindult a rendszerrel és terhelte a procit
amúgy a turbo boost 4 mag esetén 3,6Ghz,oc-nál 3,8 ghz,ha annyit állítassz be,akkor minden magra érvényesíti

[ Szerkesztve ]

(#10914) malphitee


malphitee
senior tag

Bios-ban minden alapon van, azaz úgy szeretnék most hőfokot mérni hogy a proci és beállításai úgy működik ahogy az elő van írva hivtalosan.

Ez hogy lehet? Mit kellene bios-ban átállítani? Most stabil 3600 on megy idle 1.08V al.. Terhelésnél 1.13V Miközben 3.4 en kellene mennie és terhelésnél 3.8 ra boostolni. A másik probléma hogy folyamatosan 1000rpm megy a proci hőtő, még ha ráküldök egy terhelést akkor is..

[ Szerkesztve ]

(#10915) malphitee válasza laychi (#10913) üzenetére


malphitee
senior tag

Most minden alapon van, stabilan 3600mhz ról nem moccan meg ha üres járatban van a gép, ha linx el terhelem, csak annyi a változás hogy idle voltagét 1.08 ról, 1.13 ra emeli 100% proci terhelésnél. Hogy érted hogy akkor 3.8ghz ha oc. Nem az a normális ha alapból idle ben terhelés nélkül 3.4ghz lenne 1.08 al, terhelésnél meg felugrik 3.8 ra 1.13 al? Még nem használtam a procit alap beállításokon és órajelen ezért nem tudom.

(#10916) h1mpi válasza MiklosSaS (#10897) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Volt ilyen nekem is, de a piros felirat miatt gyanús lett és észre vettem :))

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10917) laychi válasza malphitee (#10915) üzenetére


laychi
veterán

Nah.kezdjük az elején,alapórajel 3,4 ghz,turbo boost 1 mag esetén 3,8ghz,2 mag esetén 3,8ghz/mag,3 mag esetén 3,7Ghz/mag,4 mag esetén 3,6Ghz/mag
idle 800 Mhzazaz 0,8Ghz(i7nél +100mhz,kivéve az idle órajelet.)
Nem tudom miért nem veszi vissza alapórajelre(800MHz) idle,talán nézd meg a winfosban az energia gazdálkodási lehetőségeket
azon belül a jelenlegi sémára rámész->speciális energiagaellátási beállítások
processzor energiagazdálkodása minimum 5%-ra állítsd,mert valószínűleg 100-on van.
ha nincs 100%-on,akkor a biosban néz szét,hogy mit ronthattál el.
oc-ra azt értem,ha a biosban te adod meg a 38-as szorzót.,akkor minden magra érvényesíti és 4 mag esetén is 3,8Ghz-en fog menni a proci.

[ Szerkesztve ]

(#10918) akoska07


akoska07
nagyúr

Ez a TRY IT ez jó buli az alaplapban. :))

Srácok mire nem elég ez ?
Miért kellene levenni róla a kupakot ?
Miért ne lennénk elégedettek a processzor teljesítményével ?
Amit az Intel gyárilag tuningolt nekünk.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10919) laychi válasza akoska07 (#10918) üzenetére


laychi
veterán

MIért? mi ez a try it?
nekem 44k-t dobott az i5-re 4,6Ghz-en ,az se rossz azért :D

[ Szerkesztve ]

(#10920) akoska07 válasza laychi (#10919) üzenetére


akoska07
nagyúr

Memória beállításokat tudsz megadni.
Performace és Compatible módok közül tudsz választani,
valamint felsorolja a szerinte beállítható órajeleket.
Aztán ő beállítja az időzítéseket elég korrektül.
Corsair Dominator Platinum 2400 ramjaim vannak.
C10-12-12

Már a memória tuning is meg van oldva fejfájás nélkül,
nekem ez eléggé bejön,és még sok user így lesz vele. :))

Felfelé lépdel az MSI elég korrektül.
Ismét nem csalódtam bennük,jó választás volt a lap.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10921) malphitee válasza laychi (#10917) üzenetére


malphitee
senior tag

Igen, futott a háttérben egy program azért volt 3.6ghz-n. Mikor kikapcsoltam lement 800mhz ra 0.7V ra.

Ez a része akkor ok. A kérdésem az lenne ha biosban átállítom a 36 ot 38 ra, akkor minden úgy fog menni mint most, ilyen feszültséggel és idle órajellel, csak mikor boostol akkor 3.8ghz lesz, és így akkor full gyári beállításon lesz minden? Ha igen végre neki állhatok hőfokot tesztelni. Azt viszont nem értem hogy alapból az Intel miért nem úgy oldja meg hogy idle 800mhz, kis terhelésnél 3400mhz nagyobb terhelésnél 3800mhz, miért kell manuálisan a szorzót 38x rakni, mikor az Intel Oldalán is 3800mhz turbo boost ot ír, csak tudnám ez miért autómatikus..

[ Szerkesztve ]

(#10922) akoska07 válasza akoska07 (#10918) üzenetére


akoska07
nagyúr

CPU fesz nem is tünt fel senkinek. :P :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10923) laychi válasza malphitee (#10921) üzenetére


laychi
veterán

Ki kell próbálni,valószínűleg ugyan annyi lesz a fesz,mint most,mivel azt auto-n hagyod,csak az órajelet emeled,de te tudod ellenőrizni,tőlem hiába kérded :)

A turboval kapcsolatban pedig annyit tudok mondani,hogy: Így találták ki,de szerencsére lehetőségünk van manuálisan felül bírálni. :)
Add be újításnak az intelnél,hogy legközelebb így csinálja a prociját,mert dádá lesz :D

Ákos MSI lap nekem is ilyen alacsony feszeket ír idle :) Ezért nem volt ez nekem abnormális :D

[ Szerkesztve ]

(#10924) Popes válasza akoska07 (#10922) üzenetére


Popes
őstag

Terhelés nélkül nekem is 0.046-ra visszavette adiptivba de "omlosz" volt

Deus ex machina

(#10925) Picturemaker válasza akoska07 (#10922) üzenetére


Picturemaker
őstag

De, csak közismert, hogy a CPU-Z-nél az 1.67-es jelezte jól utoljára a feszültséget. Én ezért nem tettem fel a régebbit, illetve szedtem le az 1.69-et.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#10926) laychi válasza Popes (#10924) üzenetére


laychi
veterán

olyankor kell egy kis offset kiküszöbölni :)

Na jó éjt nektek
Holnap folyt köv.

[ Szerkesztve ]

(#10927) Popes válasza laychi (#10926) üzenetére


Popes
őstag

Megvolt. :K

Deus ex machina

(#10928) akoska07


akoska07
nagyúr

TRY IT 2. lépés.

2800 C11 sajna nem stabil,legalábbis 1.65V-al nem.
C12 nem gond,mondjuk ezt a try it nélkül is tudtam. :)

Mindettől függetlenül nekem eléggé bejön ez a try it.
Tud vmit az MSI. :))

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10929) #Morcosmedve válasza akoska07 (#10922) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

C7s-el a manual/fix feszem is leveszi a lapom, nekem ezért nem tunik fel ;)

szep eredmenyek! :)

© asszongya'hogy

(#10930) akoska07 válasza #Morcosmedve (#10929) üzenetére


akoska07
nagyúr

:R

Ez lemaradt:

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10931) MiklosSaS válasza akoska07 (#10910) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Majd elmeselem egyszer.....a tanulsag soha ne kezdj neki tuningolni faradtan !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10932) Lalaboy válasza MiklosSaS (#10931) üzenetére


Lalaboy
őstag

En "kettoslatas" problema kovetkezmenyekent kuldtem a masvilagra egy videokarit es egy alaplapot....... :B
A tobbszaz $ ertekben kinyirt memoriakrol nem is irok........ :B :B

(#10933) MiklosSaS válasza Lalaboy (#10932) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En a processzoron kivul meg vagtam haza semmit veletlenul.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10934) Lalaboy válasza akoska07 (#10930) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nagyon szimpik a ramjaid! :K Az idozitesekbol itelve Samsung HCK0-as IC-kel szerelt! De ez csak 80% Ilyen IC-kkel rendelkezo modulpart vittek el az orrom elol az eBay-en. Megusztam volna 90$-bol a 2x4Gb-ot. Berakom az oreg G.Skill-jeimet, megnezem kepesek-e allni meg a sarat a (relative)fiatal feltorekvo nemzedekkel, mint a Samsung es a Hynix! :K

[ Szerkesztve ]

(#10935) Lalaboy válasza MiklosSaS (#10933) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ne vedd gunyolodasnak, en csak a sajat hulyesegemet szegyellem! :R De az regen volt........

(#10936) Lalaboy válasza akoska07 (#10928) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nagyon is szep az irasi es az olvasasi tempo! :R

En ennyit csikartam ki az oreg PSC-s G.Skill-jeimbol:

(#10937) MiklosSaS válasza Lalaboy (#10936) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Akkor linkelem ide is. "Occso" Corsair Vengeance ramok, 1866 MHz-es alapon.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10938) Lalaboy válasza MiklosSaS (#10937) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ez is szep! Az enyem SS, a tied DS, ami meg is latszik az AIDA eredmenyen. Az SS-ek nagyon magasra huzhatoak laza idozitesekkel, de meg is latszik a sebessegukon. :( Majd egyszer talan vehetek magamnak egy olyan ramot, amilyet szeretnek, de sajna a penznek fontosabb helye is van....

(#10939) Speed® válasza Lalaboy (#10938) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az AIDA mér érdekesen vagy én maradtam le..gyorsabb a 2400/12-14-14-35/2T a 2800/9-13-10-31/1Tnél? Magasabb órajel, szűkebb időzítéssel :U Azon mondjuk mosolygok, hogy a ~35GB/s tempót kevesled :)

(#10940) MiklosSaS válasza Speed® (#10939) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az AIDA nem mer realisan...nem lehet gyorsabb

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10941) Werkly


Werkly
őstag

(#10942) dept


dept
csendes tag

Az hogy lehet, hogy mindenki 4790K-van racingol csak én nem? :)

Hol vettétek? :W

(#10943) ÁdiBá válasza Werkly (#10941) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az is két napig fog üzemelni?! ;]

ÁdiBá

(#10944) dantambt válasza MiklosSaS (#10940) üzenetére


dantambt
tag

Ez mennyire mondható jónak?

(#10945) dept válasza dantambt (#10944) üzenetére


dept
csendes tag

Ez skalpolt CPU?

(#10946) dantambt válasza dept (#10945) üzenetére


dantambt
tag

igen! ;)

(#10947) dept válasza dantambt (#10946) üzenetére


dept
csendes tag

Mivel hűtöd?
Ill milyen pasztát használsz?

Egyébként szép órajel.

(#10948) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Uncore-t érdemes húzni?!
Okoz olyan gyorsulást mint a mag sebesség amúgy?

ÁdiBá

(#10949) h1mpi válasza ÁdiBá (#10948) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ki fogom próbálni :) elvileg azt mondják 200-300mhz-nél nem jó a nagyobb különbség a két órajel között.
Nekem most pariban megy, de az uncore voltageot sokkal nehezebb a megfelelő értékre belőni.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10950) Popes válasza ÁdiBá (#10948) üzenetére


Popes
őstag

Eszerint nem.

Deus ex machina

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.