Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) bandi0000 válasza vader108 (#4999) üzenetére


bandi0000
nagyúr

4770-et vedd, játék alatt szerintem max 70 de lehet sokat mondtam sőt Z-s lap se kell, elég a H-s, akár B-s

Xbox One: bandymnc

(#5002) JanR


JanR
addikt

Na most akkor felmerült bennem egy olyan lehetőség, hogy mi van akkor ha:

A VRIN-n fixálom, a vcore-t hagyom offset-es beállításon, ahogy most van.

Jelenleg az offset beállítás alatt azt értem, hogy a proci terhelésnél max 1.148V-t kapjon, de ezzel szemben a keményebb programok (linx, ibt) 1.248V-t vetetnek fel a CPU-mmal az AVX miatt, én ezt így nem akarom. Viszont ha meg kevesebbre állítom, akkor a teszt programok lefutnak hibátlanul, de a rendszer instabil lesz, mivel ha az AVX terheléshez igazítom a maximális feszültséget (1.148V), akkor alapértelmezetten a proci kisebb terhelésnél 4.2Ghz-hez csak 1.048V-t vesz fel (mondjuk egy hyperPI is..), ami meg kevés (fránya AVX..).

Szóval, ha a VRIN-t beállítom kézzel, előfordulhat az, hogy azt az 1.248V-t mondjuk 1.2V-re maximalizáljam, a többi beállítás meg ugyan az marad? Már mint egy hyperPI is felvegye az 1.148V-t és ne 1.048V-t kapjon? Mert amúgy jó a beállíts meg minden, csak amikor AVX-t használ a processzor, ad neki +0,1V-t, amit sokallok.

Nem tudom mennyire érthető :D Magyarán azokat a beállításokat akarom mint most, csak AVX terhelés alatt ne ku*ja fel a feszültséget 1.248V-re, hanem mondjuk csak 1.2V-re max, vagy még annyira se (mert nincs rá szükségem, kisebb feszkóval is stabil.. egyelőre csak az én feszkóm magas..).

Szép eszmefuttatás, ha valaki ki tudta gobózni, akkor talán tud rajtam segíteni :D

(#5003) korcsi válasza JanR (#5002) üzenetére


korcsi
veterán

Mit remélsz a VRIN beállításától? Próbáld ki, de szerintem nem sok minden fog változni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5004) JanR válasza korcsi (#5003) üzenetére


JanR
addikt

Azt, hogy az AVX-s terhelésnél nem pakol oda 0,1V-t. Délután mindenképp kipróbálom.

(#5005) korcsi válasza JanR (#5004) üzenetére


korcsi
veterán

Ha van ilyen jellegű összefüggés a VRIN és VCore között, szerintem nincs, de egy próbát megér.

A sok szenvedés, idő, meló után úgyis mindenki a fix feszes tuningnál köt ki :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5006) Gery15 válasza korcsi (#5005) üzenetére


Gery15
addikt

Pontosan, nincs más járható út. :K

HyperX

(#5007) JanR válasza korcsi (#5005) üzenetére


JanR
addikt

Ja persze.. és az mit old meg, hogy 800Mhz-nél 1.148V-t kap a proci folyamatosan. Hosszútávon biztos jót tesz neki ..

(#5008) MM válasza JanR (#5007) üzenetére


MM
őstag

szerintem:
- tegye fel a kezét, aki hallott már olyan intel CPU-ról, ami "elöregedett", ezért meghalt.... én legalábbis még nem.
Miután 1,2V fölötti fix fesszel sem szipkázik be 1-2W-nál többet idleben, 20-30w-nál többet normál használatban, 70w-nál többet játékok alatt, szerintem itt sem nagyon kell ezzel foglalkozni. Ha meg ki van hajtva valami komolyabb programmal, akkor azt kapja, amit beállítasz...
- amit te akarsz megvalósítani feszültségek terén, azt szerintem az "adaptív + negatív offset" beállítással lehetne orvosolni, ha a lapod tud ilyet. Így mindig a gyári értéket kapná, de nagy terhelésnél (avx, fma3) elvenne belőle annyit, amennyit beállítasz.

(#5009) Gery15 válasza JanR (#5007) üzenetére


Gery15
addikt

Garis? Igen, akkor meg kit érdekel. Hamarabb eladod, mint meghalna.

MM: Valahogy így. ;)

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#5010) JanR válasza MM (#5008) üzenetére


JanR
addikt

Te például fix feszültséggel használod a géped?

Tud adaptív módot a lap, de AVX akkor is odacsap neki, hiába állítom be. Pont ez a bajom, hogy vagy AVX-hez igazítom az 1.148V-t (de ilyenkor ugye egy hyperPi azonnal megbukik, mert nem terheli annyira a CPU-t és nem ad neki annyi feszt /1.048V-t kap/), vagy hyperPI-s folyamatokhoz igazítom, akkor minden stabil és hibátlan, csak egy keményebb feladatnál odapörköl (eh, de éhes lettem egy jó pörköltre;]) és 1.25V-t beszippant, de én ezt akkor sem akarom na. A fix feszntől meg egy kicsit tartok, pedig tudom, hogy nem kéne, mert anyámék régi gépe is 6 éve kapja fixen a feszültséget és semmi baja (igaz egy E2140-ről van szó /1.6 @ 3Ghz/). Szóval nem tudom mi legyen.

[ Szerkesztve ]

(#5011) NFree válasza JanR (#5007) üzenetére


NFree
addikt

Fix feszes tuningnál, nincs akkora nagy baj azért amire te gondolsz, mert ha nincs a procinak dolga akkor nem megy át rajta a teljesítmény csak ott van. Mondom hogy köss egy kompromisszumot másképp nem megy . nézd meg mit kér avx alatt hogy stabil legyen. mondjuk kb 1.25 v ha eből lejön a 0.1 az 1.15v ugye ha ez meg kevés akkor lődd úgy be a berendezést. hogy kapjon avx alatt1.27v ot lejön a 0.1 és akkor sima terhelésnél meg kap 1.17 ami meg már elég. tessék ezt eljátszani, teszteld ki és használd, kompromisszum nélkül nem lessz megoldás. :R

(#4999) vader108
Várd meg a haswell refrest, és ne vegyél k-s procit . egy h vagy z97 lapot vegyél és majd abba meg elmegy majd a broadwell is lesz pár darab ami a fent említett lapokba elszalad , s azt vedd, év végére itt van , de a lapok hamarabb jönnek szerintem abba meg addig beletolsz egy kis procit. vagy a haswell refresből a legnagyobbat.

#5006) Gery15
De van :K [link]
teljes terhelésen 1.225v ot kap a proci s minden megy. ;)

[ Szerkesztve ]

vga

(#5012) katt777


katt777
félisten

4GHz-es eredmény, offset -0,060V, LLC-k Extreme-en, CPU vezérlés Level 8 (max), max fesz (kizárólag LinX) 1,22V, min fesz 0.7V. A hőértékeket meg lesz.rom, mert fizikailag lehetetlen, hogy a magok 1mp alatt 50-ről 95°C-osak legyenek, aztán meg 1mp alatt megint 50°C-osak. Sztem a szar kupakolás mellett a hőérzékelők is szarok ezekben a procikban. A hűtő hideg, meg a ventik által kifújt levegő is.

200+ GFlops ;]

Ja, és biosban más nincs auto-ról elállítva, csak a RAM-ok időzítésén javítottam 11-12-12-28 CR2-ről 11-11-11-24 CR1-re. Ez mondjuk AMD-nél +5-7% számítási teljesítményt hozott.

Egyelőre ennél nagyobb teljesítményre nincs igényem, széthajtani nem akarom a procit, esetleg finomítási ötleteket elfogadok, milyen extra feszeken lehetne csökkenteni.

100.5MHz BCLK-nál sajna nem volt stabil a rendszer, VRM-ekhez nem mertem nyúlni, valaki esetleg megmondhatná, ilyen esetben meddig szabad elmenni. Pl. egy 102,5x40 meglenne 4.1GHz, és gyorsulnának a RAM-ok.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5013) JanR válasza katt777 (#5012) üzenetére


JanR
addikt

Memóriák mire vannak beállítva? Mert azért azt látom, hogy 2133Mhz ;)

Nem szóltam, megkaptam a választ :)

Egy hyperPI-t futtatnál a kedvemért? Hogy az is lefut-e nálad? Mert oké, hogy AVX-s terhelésnél 1,22V, de egy nem AVX-s folyamatnál mit vesz fel a proci.

[ Szerkesztve ]

(#5014) Picturemaker válasza NFree (#5011) üzenetére


Picturemaker
őstag

A nem AVX-es terhelés alatt mennyit kap a procid?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5015) katt777 válasza JanR (#5013) üzenetére


katt777
félisten

Látom, meglett. ;)

Picturemaker: max 1.122V
Mielőtt kérdeznétek, már játékokat is toltam, illetve az "idle" offset hiba sincs alacsony fesz miatt.

A 200+ GFlops azért jó, nem? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5016) korcsi válasza katt777 (#5012) üzenetére


korcsi
veterán

"fizikailag lehetetlen, hogy a magok
1mp alatt 50-ről 95°C-osak legyenek,
aztán meg 1mp alatt megint 50°C-
osak."

Pedig lehetséges.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5017) JanR válasza katt777 (#5015) üzenetére


JanR
addikt

Ja, 200 GFlops egész jó :D

Jhaj, ha valaki tudna rajtam is segíteni. Bár most az a furcsa, hogy a LinX 0.6.4 nem AVX-s nem? Mert ott is odacsap az alaplap 1.248V-t a procinak. Hogy tegyek így pontot az i-re? :F Vagy igazítsam a LinX terhelésre a gépet és próbáljam meg úgy? Hát ha nem hibázik?

(#5018) Picturemaker válasza katt777 (#5015) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszi.

A GFlops eredmény a mérési beállításaidból adódik. Most kipróbáltam én is, nálam 4,2-őn van a proci így 213-ra jön ki. A 4096-os beállítással tesztelj (azt, hogy miért nem tudom, itt így szokás. :) )

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5019) katt777 válasza korcsi (#5016) üzenetére


katt777
félisten

Föl még melegedhetnének extrém körülmények között, de az 7centség, hogy - főleg egy szar paszta alatt - visszahűljenek. ;)

JanR: 0.6.4-ből MIND2 változat létezik! Már 2500K-s topicban adódtak ebből gondok. :)

Ha LinX-en hibázik a proci, másban is fog, és vsz. éppen a legrosszabbkor. Ha a fesz emeléstől nem lesz stabil, NEM a proci feszt kell emelni. Lehet kisebb offset (vagy fesz, ha nem offsetezel), lehet emelni a PCH-t vagy a RAM-okkal kapcs. feszeket (nem tudom kívülről, de ASUS-nál legalább 3 feszre írja, hogy emeljem, ha a RAM-okat tuningolom (értelemszerűen akkor is, ha nem stabil). 2500K-nál gyakran ez volt a megoldás.

AVX kikapcsolásával magadat csapod be, hiszen más progi is használja, és máris megint stabilitási gond van.

Asszem most már összeírom, mi minden van az ASUS biosban... :U

Picturemaker: Na, az komoly szakértelem. :( Ha nem teszteled az összes elérhető RAM-ot maxiterheléssel, honnan fogod tudni, hogy stabil a rendszer? :F :Y

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5020) NFree válasza Picturemaker (#5014) üzenetére


NFree
addikt

1.146v körül.
tölts le egy régebbi linx 6.4 et az tuti nem lessz avx es , nekem a 6.4.0 van és nem avx-es .

[ Szerkesztve ]

vga

(#5021) katt777 válasza NFree (#5020) üzenetére


katt777
félisten

Jaj, most látom, hogy tőled kérdezte. :B Mindegy, + info nem árt. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5022) Picturemaker válasza katt777 (#5019) üzenetére


Picturemaker
őstag

Na ez a tök hülyeség. Ezekkel a tesztprogramokkal az életben nem tesztelsz tuti stabilra egy gépet!
Fotó, tervező, videó szoftverek és játék. Ha ezeket kibírja akkor stabil. Nehogy már LinX-et használj memóriatesztre.
Úgy szoktam memóriát tesztelni, hogy annyi cuccot megnyitok, hogy elfogyjon a memória (ez 16G-nál nem is olyan egyszerű), azután úgy használom.

Nemrég már leírtam, hogy az egyik beállításomnál jó ideig futott a LinX, Prime, AIDA, játszottam, azután PS alatt kötegelt feldolgozásnál a harmadik képnél összefosta magát a gép! Ennyit a tesztekről!
Ha egy ilyen Lightroom+PS tesztet kibír, na akkor stabil, nem ezektől a fűtésre szakosodott szaroktól.
Úgyhogy a szakértelmeddel keress inkább valamit ami "valós" dolgokkal izzasztja a gépet!

NFree: Köszi. Letöltöttem egy régebbi Prime-t, azzal szoktam megnézni.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5023) h1mpi válasza kovsol (#5000) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mert az ördög sose alszik ;]
És általában mindig az akarja 4,8-ra felhúzni, aki "nem akarom tuningolni" hozzá állással veszi :P

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#5024) #Morcosmedve válasza katt777 (#5012) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem jól haladsz, bár nekem soknak tűnik az 1,22v 4.0GHZ-hez, de 4670k-m nem volt...
BCLK-t nem húznám, nem ér annyit az egész, egyszerűbb a responde 300khz-t feljebb rakni a CPU-nál...
Ha c7-et használod és daptive cpu-n lövöd be a feszt, akkor lemegy 0.04-ig is a fesz idle-ben! :)

© asszongya'hogy

(#5025) korcsi válasza katt777 (#5019) üzenetére


korcsi
veterán

A szar paszta ahhoz kevés, hogy 60-80-100W-ot eldisszipáljon, nem pedig ahhoz, hogy a néhány grammos tömegű lapkáról elvezesse a hőt, miután már nincs utánpótlás.

Alapvetően a gyakorlat igazolja, hogy ez így van, mert mindenkinél így működik, de nálam volt VGA-val is hasonló eset, szar volt paszta, terhelésre meg ugrott a hőmérséklet, és vissza dettó.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5026) JanR válasza katt777 (#5019) üzenetére


JanR
addikt

Nekem nem a többi fesszel van a bajom, hidd el :)

Lényegében röviden: beállítom a gépet offset -0,018-l, LLC1 (asusnál ez a legmagasabb), akkor így fognak alakulni a maximum feszültségek:

hyperPI: 1.148V (ez kell a stabil 4200Mhz-hez, LinX AVX alatt is..)
LinX 0.6.4 / 0.6.5: 1.248V (ez meg mocskos sok, 0,1V-vel több mint ami kellene a stabilitáshoz).

A kínom az, hogy ha növelem az offset értékét, mondjuk -0,058-ra, akkor LinX-nél 1.148V-t vesz fel a CPU, hibátlanul le is fut a teszt, de a hyperPI meg 1.048V-t kajál be, ami meg kevés a stabilitáshoz :(

Fogalmam sincs mit csináljak, de fix feszültséget meg ha lehet annyira nem használnék.
Tegnap GTA4-eztem 2 órát és a legmelegebb mag is 68 fok volt, amit sokallok, főleg ilyen időben, na meg annyira nem is izzasztotta meg a gépet :U (Define Mini házban van a gép, oldallap fent, a ház eleje zárva. Amúgy elől 2 db 12 cm-s venti, hátul meg a H75 hűtője tolja ki a levegőt a gépből).

szerk: C6-t miért nem használsz?

[ Szerkesztve ]

(#5027) katt777 válasza #Morcosmedve (#5024) üzenetére


katt777
félisten

RAm-gyorsítás miatt gondolkodom rajta, ill. ha már ott van a VRM... :U VRM nélkül 2500K 100,3-at tudott.

Azt akartam is kérdezni, hogy ez a CPU/PCH/RAM response mi a fenére jó. Azt írják, tuningnál emeljem, de anélkül is stabil a cucc. Azt nem akarom, hogy bármi magasabb feszt kapjon a jelenleginél.

1.22V-ra csak LinX-ben ugrik néha, 1,112-n elvan.

Használom a C7-et (C6-ot természetesen nem), de hiába, a tápom nem rendelkezik ennek ismeretével.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5028) korcsi válasza katt777 (#5027) üzenetére


korcsi
veterán

VRM? VRM nélkül???

"Használom a C7-et (C6-ot természetesen nem), de hiába, a tápom nem rendelkezik ennek ismeretével." Ezt kifejtenéd, hogy miért pont így "kell" beállítani?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5029) katt777 válasza JanR (#5026) üzenetére


katt777
félisten

Pedig könnyen lehet. Ha kizárod, lehet, nem találsz megoldást a problémára. Amúgy nekem nem tűnik soknak az 1,248V, főleg, hogy a 2500K 4.6GHz-hez már 1,28-at kért (és Linxben néha 1,304-re ugrott)

A hyperpi csak megtévesz, ha LinX amúgy nem stabil, de ezt már túltárgyaltuk.

Én C3-at toltam, de szépen elvoltak a magok 50°C körül, igaz, csak 80%-ban dolgoztak, annyira VGA-limites a konfig.

korcsi: Nem tudod, mi a VRM? :F Külső feszültségszabályozó a BCLK emeléséhez.

C6 idióta, ezért nem használtuk már Sandy-vel sem. Egy csomószor visszafogja a teljesítményt, amikor nem kéne, és főleg késve aktiválja a lekapcsolt magokat, elég szignifikánsan belassítja a gépet. C7-nek meg tök mindegy, viszont mindent, amit nem használok, azt is mind auto-n vagy enabled-en hagyok, hogy biztos lehessek a gép stabilitásában. Tudom, vannak, akik lekapcsolják, csak lehet, hogy ők egy új eszköz beszerelésével vagy csak csatlakoztatásával kellemetlen meglepetésben részesülnek majd.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5030) JanR válasza katt777 (#5029) üzenetére


JanR
addikt

Mit is tárgyaltunk túl a hyperPI-n? Csak mert pont azt írom, hogy a LinX stabil, a hyperPI hibázik, ha az AVX-s terheléshez igazítom az offset feladatokat. Próbáljam meg használni a rendszert úgy, hogy nem hyperPI-vel tesztelek, hanem csak LinX-l?

Azért haswell-nél az az 1.248V soknak számít, ez már nem szandi :(

(#5031) katt777 válasza JanR (#5030) üzenetére


katt777
félisten

Hát, én pont úgy értettem, hogy a LinX nem stabil, ahhoz emelni kell a feszt, a hpi viszont alacsonyabbon OK. :B Ez van, ha két mondat között ügyfeleket kell hívni...

Akkor az offset rákfenéje lehet a probléma, azaz túl alacsony a kvázi "idle" fesz (ilyenkor hátast dobhat a rendszer egy sima töredezettségmentesítés v. böngészés v. bármi alatt is, amikor a vezérlésnek nem kell magasabb feszt adni a feladatokhoz a CPU-nak. Nem akkor hibázik hpi, amikor éppen visszaveszi a teljesítményt?
Ilyen esetben az a megoldás, hogy magasabb alapfeszt (értsd: kisebb offset) alkalmazol alacsonyabb LLC-vel, azaz kisebb CPU-terhelésen is meglesz a kellő kraft, stress alatt viszont nem száll el a fesz. Lehet, hogy én is megnézem még ezt, hiszen nálam is emelni kellett a min feszt a kis terheléses hibák miatt, miközben LinX stabil volt -0,1V-on (3.8GHz-en). Ez +0,020V-ot jelentett, azaz "kvázi idle" -0.080V kellett neki.

Hát, sajna tényleg nem szandi, viszont teljesítményben ott van a szeren alapból is, ezért elg nekem egyelőre 4.0GHz.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5032) JanR válasza katt777 (#5031) üzenetére


JanR
addikt

Nekem minden cool lenne, ha nem lenne az a +0,1V.. nem is értem ez miért jó az Intelnek, hogy ezt felveteti a CPU-val. Gyakorlatilag hagyhatnék auto-n mindent, mert akkor AVX-s terhelésnél nem vetet fel ennyit a CPU-val..

Szerk: pontosan. Ha LinX-el tesztelnék csak, akkor elég lenne a -0,058V LLC6-l, viszont így, hogy a hyperPI-t is alapul veszem, szükség van az alacsonyabb offset-re (-0,018V LLC1) :(((

Szerk2: Ha nem az Intel hibája, akkor kié? Ki az aki kitalálta, hogy AVX-s terheléshez ennyi plusz feszültség kell..

[ Szerkesztve ]

(#5033) katt777 válasza JanR (#5032) üzenetére


katt777
félisten

Lásd fent. Nem az Intel hibája. Egy próbát megér, mert sztem nem örülnél neki, ha szimpla alkalmazások alatt fagyna ki a rendszer. Ha kell a magasabb min. fesz, nem nagyon van mit tenni, max keresgélni a kiegészítő feszek között, ami, már írtam, Sandynél nagyon soxor segített, hasit viszont még messze nem ismertem ki.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5034) #Morcosmedve válasza katt777 (#5027) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

"CPU Fixed Frequency and VRM Fixed Frequency are the same, set to 350 will be fine" szebben nem is tudnám megfogalmazni :DDD

Én is 350-re fixálom. Bár PLL-hez találtam ezt a sort, de szerintem ettől még ez nem csak ahhoz jó...

© asszongya'hogy

(#5035) #Morcosmedve válasza katt777 (#5027) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Most akkor milyen C kell_ene? :U
Eddig én minden C-s dolgot enabled-re és Long-ra tettem.

KÉP (manualbol nem lehet kimásolni...)

Nálam C7s is van, amire annyit találtam, hogy az összes eszköz powerjét lentebb veszi (I/O is)

© asszongya'hogy

(#5036) katt777 válasza #Morcosmedve (#5035) üzenetére


katt777
félisten

C6-nál azt állítod be, milyen gyorsan aktiválja a lekapcsolt mago(ka)t.
C7 az új csökkentett profilt vezérli, mást nem (leírásban is ez van ángliusul).

De próbálj ki pl. egy 3DMark tesztet 3-féle C6 beállítással, az elég szépen kimutatja, mivel ott nem mennek folyton maxon a magok. LinX-ben kevésbé látszik különbség.
C7-et is le tudod tesztelni, elég csak megnézni a feszeket.

Miért nem lehet kimásolni manualból? Egyébként látom a bios-ban.

300+-t majd kipróbálom, lesz-e bármiféle hatása.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5037) Tikakukac válasza JanR (#5010) üzenetére


Tikakukac
titán

Én fixen 1.225-re rakva használom, meg fogom is. Az 1.3V is elviekben eléggé sima dolog, ez főleg. Ennyi férjen már bele...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5038) #Morcosmedve válasza katt777 (#5036) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Köszi.

C7, az oké.

C6-ot meg ha kikapcsolom, akkor ezek szerint az elérési idő rövidül?!
3-féle? Milyen 3? :U

Melyik 3dm?

Nem lehet, valamiért nem engedett, most melóban vagyok, nincs itt a gépem...

Köszi,
P.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5039) korcsi válasza katt777 (#5029) üzenetére


korcsi
veterán

Kifejtenéd mi az összefüggés a VRM (frekvencia, mert ezt elfelejtetted (nem tudtad miről van szó?) odaírni) és az BCLK tuning között, légyszíves!

"C6-nál azt állítod be, milyen gyorsan aktiválja a lekapcsolt mago(ka)t." eme információ forrásáról szívesen olvasnék.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5040) Picturemaker válasza korcsi (#5039) üzenetére


Picturemaker
őstag

[link]

Sajnos kicsit hiányos az englisem, így ezt nekem több időbe telik megérteni, ha neked megy, lefordíthatnád nekünk.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5041) katt777 válasza #Morcosmedve (#5038) üzenetére


katt777
félisten

OFF/Short/Long :B
Sztem bármelyik, elég sokkal néztük anno (2013-mal értelemszerűen nem). Vagy más teszt is jó, amely nem kimondottan a CPU-t terheli. 2500K-val anno nagyon durva elmaradások voltak, Sandy topicban megtalálod.

korcsi: Lásd fent, mert, látom, nagyon nem akarod érteni, és kötözködésbe nem megyek bele.

Picturemaker: Pontosan tudja, hogy miről van szó. ;)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5042) korcsi válasza katt777 (#5041) üzenetére


korcsi
veterán

Nem kötözködés, csak kérdeztem. Amúgy ment privát.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5043) #Morcosmedve válasza katt777 (#5041) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ezek szerint egy 2400-es RAM-al jobb a helyzet, de érdemes lelőni :)

Ki fogom próbálni! :R

© asszongya'hogy

(#5044) h1mpi


h1mpi
nagyúr

3 monitorozó program, 3 más voltage :DDD Ja és BIOS-ban 1.160 van beállítva ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#5045) Picturemaker válasza h1mpi (#5044) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez már összeesküvés! :DDD

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5046) Gery15 válasza NFree (#5011) üzenetére


Gery15
addikt

És ha mondjuk én e felett vagy alatt akarom járatni? ;]

HyperX

(#5047) NFree válasza Gery15 (#5046) üzenetére


NFree
addikt

E fölött alatt is van megoldás némi kompromisszummal , ahogy írtam a kollégának , tehát ha nem görcsöl rá olyan mereven akkor már rég belőtte volna, ha mindenképp energiatakarékos módban akar tuningolni, a fix feszes megoldás is kompromisszum..
Nyilván az avx-es utasításkészlet s annak használata + megemelt fesz okoz némi fejtörést , de én azt mondom, csak századokkal kicsit kell alá vagy fölé lőni és működik ennyi.
Én is néztem 4.2ghz en , és igen az avx re belőtt fesz avx nélkül kevés volt a procinak , s hibázott sima alkalmazásoknál, így egy kicsit emeltem a feszen, többet kapott avx-nél , de nem tizedeket, csak századokat, és már elég volt , hogy stabil legyen alatta is. Ez egyszerű és ésszerű szerintem.

vga

(#5048) F e Z o válasza h1mpi (#5044) üzenetére


F e Z o
veterán

CPU-Z-t nézd, az a helyes.

H2O über alles!

(#5049) Dealer20 válasza Picturemaker (#5018) üzenetére


Dealer20
tag

Viszont ezen a beállitáson vagy 5 fokkal melegebb a proci mint a 23118 4096 MB beállításon.
Teszteljetek így rögtön melegebb lesz !!!!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#5050) Picturemaker válasza Dealer20 (#5049) üzenetére


Picturemaker
őstag

A LinX-et hanyagolom. A nagyobb hőfokokért nem jár piros pont, ráadásul még a stabilitást sem garantálja

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.