Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Trailblazer válasza Lacielvtárs (#10648) üzenetére


Trailblazer
addikt

A non-K tuning nem fog menni... :(

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10652) Wucky válasza akoska07 (#10643) üzenetére


Wucky
senior tag

Szerintem nem az a kérdés hogy elég e vagy sem. Hisz az átlag usernek a 4770K is sok. Az olyanoknak nem elég mint ti,akik mindent szeretnének maximalizálni a géppel.(megjegyzem azon vagyok hogy ide tartozzam).

Külön köszönöm neked akoska ezt a gyors mini tesztet :-)
A lap viselkedéséről meg majd az adott topicban :-)
Remépem decemberig lemegy az ára,hátha veszek egyet :-)

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#10653) akoska07 válasza Trailblazer (#10650) üzenetére


akoska07
nagyúr

A proci nagyon megérdemelne egy delid-et,mert menne elég rendsesen.

Még meggondolom mi legyen vele,mert ahogy írtam is,átlag user tuning 4.5 - 4.6GHz,azt pedig hozza. És az mire nem elég....
Nekem a 4770K proci úgy hajott turbo órajelen GTX780 SLI-t,hogy mindkét GPU 98-99%-on ment.
Akkor mire nem elég 4.5GHz...

#10652 Wucky : Az alaplapot imádom már most. A látvány egy külön regény,igazán beillik a bench table gépembe. ;)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10654) laychi válasza akoska07 (#10643) üzenetére


laychi
veterán

Ákos pedig azt mondtad,hogy a hűtést meg fogod oldani :P (delid nélkül)[link]

Igazából a jobb hőfokokat,amit ígért az intel azt teljesítette,csak nem a pasztával,hanem az alacsonyabb fesszel,eddig 4,4 ghz 1,28V-tal 100fok volt
most 4,6ghz nem tudom mennyi fesszel futtatva 85 fok volt nálad :)

[ Szerkesztve ]

(#10655) Lacielvtárs válasza Trailblazer (#10651) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

tudom, tudom, nem is akarok én tuningolni :R
csak viccelve reagáltam ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10656) akoska07 válasza laychi (#10654) üzenetére


akoska07
nagyúr

Igen meg fogom oldani,de akkor 5.4 - 5.5GHz lesz 24/7 beállítva. ;]

Sajnos nincs időm beüzemelni a hűtést,de igyekszem megoldani.
Én élvezni fogom és a procit sem kell "megvágnom".

4.4GHz 1.19V a gyári fesz.
4.6GHz ment 1.28V-al.
Komolyabb terhelésnél durván elszállnak a hőfokok.

A jobb paszta igérete itt bukott el nálam.

Viszont tuningban biztosan jó lesz,ha meg lesz hűtve,nem úgy mint a 4770K prociknál,hiába delid nem ment jobban csak javult a hőfok.

#10657 Montesantos : :R

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10657) Montesantos válasza akoska07 (#10653) üzenetére


Montesantos
senior tag

Kösz a gyors tesztet, csak megvárom azt a procit

Gabi

(#10658) Trailblazer válasza Lacielvtárs (#10655) üzenetére


Trailblazer
addikt

Gondolom azért így is elégedett vagy a gépsárkánnyal, ahogy kiveszem a szavaidból. :R

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10659) Wucky válasza akoska07 (#10656) üzenetére


Wucky
senior tag

Mondjuk egy jobb vízhűtés minimum 50K dupla radiátorral. A H100 nem tudom mit tud,de ha neked 4.5-ön vízzel 80-85 fok akkor léggel mi lesz? Elszál ahogy bekapcsolod?
A Grand Kama lehet nem is lesz elég rá :-)

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#10660) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ígéretes ez a 4790K, sajnos a hazai árakat elnézve viszont én személy szerint nem rendelkezek azzal az összeggel, ami(nek hiánya) a 4770K használt áron eladása és a 4790K bolti ára között tátong. Viszont nem is vagyok elégedetlen a jelenlegivel, ergo nem fűt igazán a mindenáron való lecserélés vágya...

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10661) akoska07 válasza Wucky (#10659) üzenetére


akoska07
nagyúr

Vannak erős léghűtések amik olcsóbbak a H100-nál és kb ugyanazt tudják.
Csak ugyebár nem férsz el tőlük.

Dupla venti jól jöhet a Grand Kama-ra :)

Egyébként:
Senkit sem szerettem volna sem lebeszélni sem rábeszélni a 4790K procira.
Csal leírtam a gyors tapasztalatokat.
Sok minden szól mellette,és szerencsére szerintem több szól mellette mint ellene.
Az árazásán már javítottak.
Ami nekem furcsa,mitől lett hirtelen jobb értékű a 4770K a boltokban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10662) akoska07


akoska07
nagyúr

Azt azért még óvatosan elmondanám,hogy 4.6GHz-en ami mindössze 200MHz tuning... könnyedén
A tesztekben a proci bizony beugrik a 6 mag 12 szál procik közé. ;)

IGP-jét is fogom majd tesztelni a procinak.
Nálam 2400-as memók vannak amik a Gaming 7 lapban mennek 2800-on.
Ebből nem keveset tud profitálni az IGP.

Azt továbbra sem értem miért nem tesztelik a "híres" fórumokon a procit. :o
Azért ennyire nem kell takargatni.
Az tény,hogy a jobb paszta duma nem vált be,viszont kaptunk egy erős procit.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10663) malphitee válasza Trailblazer (#10647) üzenetére


malphitee
senior tag

Tudom, de ez hogy jött ide? Én feszültségre írtam.

(#10664) Wucky válasza akoska07 (#10661) üzenetére


Wucky
senior tag

Dupla venti?
Tudtommal csak 1 14-es fér a tetejére az alakja miatt. Amiatt férnek el a magas bordás ramok is. Mondjuk ami tesztet láttam abban csak 2 fokkal volt rosszabb a d14-h-nál meg az Orochi-nál. Ha jól írtam a nevüket.
Ákos: Tervbe amúgy a 4690K volt. De sajna még nem tudtam dönteni hogy I7-re gyűjtsek e.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#10665) akoska07 válasza Wucky (#10664) üzenetére


akoska07
nagyúr

Bocsánat késő van,összekevertem egy másik hűtővel. :)

Hát...
Ha nincs szükséged 8 szálra,akkor elég a 4690K is.
Játékokban mindennapi felhasználásban nem feltétlenül kell a 4790K.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10666) patronn


patronn
csendes tag

Ha a HT be van kapcsolva,akkor mennyivel melegszik jobban a CPU?

(#10667) akoska07 válasza patronn (#10666) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nah ez az amit én is meg fogok nézni,mert a 4670K és a 4690K procik a HT "hiánya" miatt nem melegszenek annyira.
De az tény hogy a HT miatt jobban melegszenek a procik,mióta nincsenek forrasztva.

Egyébként szívesen megnézném honnan nőtt ki a lába ennek a 4790K procinak. ;]
De mindenképp várok még vele.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10668) akoska07


akoska07
nagyúr

Remélem nem lesz harag belőle :)

Pár kép az építésről:

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10669) MiklosSaS válasza akoska07 (#10668) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C Azt a Zalman ventit jo volna ha megforditanad mivel jobb ha fujj a VRM-re !

Az elobb veletlenul csorgettelek meg! :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10670) akoska07 válasza MiklosSaS (#10669) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem a VRM-ről szól az a Zalman venti,hanem a drága memókat védem,szivja róla a nem létező hőt. :)

Semmi baj,öregszünk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10671) h1mpi válasza MiklosSaS (#10669) üzenetére


h1mpi
nagyúr

baromságot írtam

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10672) malphitee válasza akoska07 (#10670) üzenetére


malphitee
senior tag

akkor lehet mondani i5 4690K válogatott 4670K és ezek gyárilag az összes kíváló tuningprocik, mindez kisebb fesz miatt?

(#10673) akoska07 válasza malphitee (#10672) üzenetére


akoska07
nagyúr

Igen,mi ezt gondoljuk.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10674) h1mpi válasza akoska07 (#10673) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor mit tanácsolsz a 4770K tulajoknak? Delid vagy csere?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10675) akoska07 válasza h1mpi (#10674) üzenetére


akoska07
nagyúr

4770K tulajok sztem tartsák meg a procijukat.
Feltéve,hogy jól megy a procijuk.

Illetve elvileg most feljebb ment a 4770K ára,fogalmam sincs miért. :DDD
El kell adni és venni leárazott 4790K-t,feltéve,hogy valaha árulni fogja végre egy magyar bolt is. :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10676) h1mpi válasza akoska07 (#10675) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem most elég jó van, stabil 1.184v-on 4.4 Ghz-en több óra játék után is. Akkor ez megy delidre :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10677) akoska07 válasza h1mpi (#10676) üzenetére


akoska07
nagyúr

Akkor menjen delid-re,ha 4.8GHz-en is menne 1.35V - 1.4V körül,de nem tudod hűteni.
Más esetben tartsd a fejét a helyén. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10678) Montesantos válasza akoska07 (#10675) üzenetére


Montesantos
senior tag

fogják árulni :D csak szerintem válogatják maguknak a jobb példányokat azért késnek ennyit :D

Gabi

(#10679) akoska07 válasza Montesantos (#10678) üzenetére


akoska07
nagyúr

Sok közül nem válogathatnak,nem sok van piacon.
Lehet még 2013-as szériát kaptak.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10680) malphitee válasza akoska07 (#10679) üzenetére


malphitee
senior tag

Én most el vagyok a 4670K val 4.7ghz 1.3V on :) Biztos én kihagyom ezt a szériát!

(#10681) akoska07 válasza malphitee (#10680) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az elég jó,nem kell nagyon cserélned.
Grat a procidhoz.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10682) malphitee válasza akoska07 (#10681) üzenetére


malphitee
senior tag

Köszi,

(#10683) akoska07 válasza malphitee (#10682) üzenetére


akoska07
nagyúr

Stabilitás teszteket is küldtél rá ?

Elég egy Aida teszt FPU bekapcsolva.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10684) akoska07


akoska07
nagyúr

Azt azért látni kell,hogy mit adott az Intel hűtésként a dobozba a procihoz. ;]
Nem láttam még ilyen vékony hűtőbordát.
Isten bizony meg fogom nézni hogyan kezeli a gyári órajelét amire elvileg betesztelte az Intel.
Ez tutira nem lett betesztelve,illetve talán mégis,ugyanis nem adhatná hozzá az Intel azt a hűtőbordát,ha nem lennének biztosak benne,hogy az elég a processzor degradálódás mentes használatához.
Ha mégis problémát okoz,akkor perelhetők. :o

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10685) BomiBoogie válasza akoska07 (#10668) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen test bench az? :)

(#10686) akoska07 válasza BomiBoogie (#10685) üzenetére


akoska07
nagyúr

Dimastech Easy V3.
Jó nagy dög,az ATX lap elveszik rajta.
Meg minden amit rápakoltam. :)

Saját építésű víz kerül majd rá,ezért van ez a verzió,embertelen mennyiségű cucc elfér rajta. És szükség is lesz a helyre,nagyon jól variálható mit hova hogyan akarsz rá rakni.

Tripla radi 2-3x,2-3 pumpa nem gond,3way-sli szintén nem gond,és ezt vizzel hűtve extrákkal megpakolva. SSD-k és vinyók tömkelege épithető be oda ahol nem látni.
A szerelhetőségét nem nagyon kell sztem magyaráznom. :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10687) helkis válasza akoska07 (#10684) üzenetére


helkis
addikt

ha annyira gagyi a cooler, akkor lehet már nem is kell rá.. :D az IHS amennyit lead az elég.. :)) (lehet pont ezért jönnek a box cooler nélküli verziók is :D)

viccet félretéve, rég láttam már ilyen cooler nélküli tesztet, ki kéne próbálni..:K

(mikor jön meg a megoldásod hűtés témakörben? már várom az eredményeket!:K)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#10688) akoska07 válasza helkis (#10687) üzenetére


akoska07
nagyúr

Majd rakok be képet mekkora hűtő volt a dobozban.
Ezt adta hozzá az Intel.
Először röhögtem rajta,majd elgondolkodtam mi lenne akkor,ha teljesen hülye lennék a hűtésekhez és ráraknám ezt,mert adták hozzá. A sima felhasználó,és vannak nagyon sokan,rárakja mint a huzat. És ha bármi gond van vele,jogosan megy panaszra,és megy abban biztos lehet az Intel.

A hűtés már itt van jó ideje,lefogatót kellene megoldanom,de egyszerűen nincs rá időm.
Asszem irtam priviben. :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10689) helkis válasza akoska07 (#10688) üzenetére


helkis
addikt

igen, a lefogatóra gondoltam.. :K

oké hogy rárakja, de sajnos valszeg az a pici cooler fel sem melegszik, mert ugye ott nem nagyon adja le a hőt.. :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#10690) malphitee válasza akoska07 (#10683) üzenetére


malphitee
senior tag

Korrekt szerinted?

(#10691) helkis válasza malphitee (#10690) üzenetére


helkis
addikt

ezt biztos félretette valaki éjjeles műszakban Costa Rica-n, de reggelre lecsomagolták.. :))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#10692) akoska07 válasza malphitee (#10690) üzenetére


akoska07
nagyúr

Elég baráti ahogy megy. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10693) Lalaboy válasza akoska07 (#10692) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nagyon szep a konfig, nekem is faj a szivem egy jo test bench-re, de a videokarit kell eloszor lecserelnem..... :B
Olvasom neked is (egyenlore) problema a melegedes, en azon dilemmazom, hogy megerne-e deliddelni, vagy nezzek egy L314-es procit?! :F

(#10694) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Inkabb deliddelem, mert ha elcseszem, akkor ugyis vennem kell masikat, maximum kesobbre halasztom a videokarit.........

(#10695) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nekem nincs ertelme 4790K-ra cserelni a processzoromat.....egyenlore meg a skalpolast sem tervezem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10696) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Ugy nez ki nem csesztem el, mert birok irni! :D A kupak ala CLP-t kapott, a kupakra Gelid GC Extreme kerult.

Igy nez ki kupak nelkul. Sajna a kep este, villanyfenynel es telefonnal keszult! :B
Van egy 24/7-es 4600-as profilom beallitva, nemreg csinaltam LinX 0.6.5-os tesztet, igy lessz osszehasonlitasi alapom! A kupak alatt teljesen olyan a paszta, mint a Gelid, de konnyebb kenni, mindjart kiderul, hogy mit is nyertem, vagy veszitettem........

[ Szerkesztve ]

(#10697) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Kb. ennyire is szamitottam. A kulfoldi forumokban is 10-14C-os nyereseget ertek el, tehat nem akkorat, mint egy 4670K, 4770K-nal, de ez is valami....... Nekem 13-15C lett a kulonbseg, ami nem rossz!

[ Szerkesztve ]

(#10698) laychi válasza Lalaboy (#10696) üzenetére


laychi
veterán

:C Siker,hihetetlen. :D
Látom ezúttal satuba fogtad.

Jó reggelt mindenkinek. :)

(#10699) Lalaboy válasza laychi (#10698) üzenetére


Lalaboy
őstag

Koszi! :R A proci tulelte! :C
Egy kis extrat is csinaltam, ami korabban eszembe sem jutott volna!

(#10700) laychi válasza Lalaboy (#10699) üzenetére


laychi
veterán

Sejtem.Meg hajszárítóztad?:P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.