Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#11050) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Olyan komoly IGP viszont egyhamar nem lesz.

Kérdés, beérik-e egyáltalán belátható időn belül az IGP-s megoldások a dedikáltat, elvégre közben a programok követelményei is fejlődnek.

(#11052) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Megjött a DC :) L336D105 a batch száma, egész jó értékeket találtam a neten, amit ment (4.7-4.8. 1.30 alatt) Persze az L4 a csúcs (5.0 ghz 1.30 alatt), de az még nem igen van, ahogy látom. Ma megyek a Gaming 7 lapért is, ha lesz időm este összedobom és megnézem mit tud. ;]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11053) MoP_FX 57 válasza BomiBoogie (#11051) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Olyan komoly IGP viszont egyhamar nem lesz.

Hát fene tudja, a híresztelések szerint a Skylake lapkának a ~70%-át már a GPU fogja kitenni. Nyilván ehhez tudni kellene a mm2 méretet is, hogy viszonyítani lehessen az előző generációkhoz, de azért így is nagyon beszédes adat. Sőt, egy sereg további kérdést is felvet.

Kérdés, beérik-e egyáltalán belátható időn belül az IGP-s megoldások a dedikáltat, elvégre közben a programok követelményei is fejlődnek.

Ezt felesleges is várni, fizikailag nem lehetséges. A grafikai feladatok egyébként is csak egy mellékvágány, hogy jelenleg is el lehessen valahogy adni a koncepciót. A lényeg még mindig az, hogy legyen ott a „házon” belül néhány TFLOPS extra számítási teljesítmény, amit egy valag dologra el lehet majd költeni a grafikán kívül. ;)

(#11054) Mjöllnir válasza malphitee (#11040) üzenetére


Mjöllnir
csendes tag

Arra a tuningra még várni kell. :DD Még nincs tápom, ram-om és cpu hütő. Kb 3 hét mulva meglessz a teljes konfig. Remélem :F

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy,de senki nem kíváncsi a másikéra...

(#11055) #Morcosmedve válasza h1mpi (#11052) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Akkor hivatalosan is grat! :C ;] várjuk az eredményket, ha összeállt! :K

© asszongya'hogy

(#11056) h1mpi válasza #Morcosmedve (#11055) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Hehe köszi, nincsenek nagy elvárásaim, ha 4.6-on megy valami normál fesszel az már jó, ha Firestrike alatt lemegy 5.0 Ghz-en az kiváló :D

(#11057)BomiBoogie: Szerintem nem, mert elég magas értéken végig megy a physics teszt

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11057) BomiBoogie válasza h1mpi (#11056) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Firestrike jó CPU stressztesztre is?

Eddig csak GPU-ra használtam.

(#11058) #Morcosmedve válasza h1mpi (#11056) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nah igen, ha megy 5.0-át akkor "Hasi" tasi nem kér kódot, jó kis Haswell-ed lesz :DDD

(#11059) h1mpi: én, ha olyat fognék ki, ami menne 4,8-at (1,3V körül), nem érdekel a Linx 0.6.5, gyári kuppak a fején, akkor jó lenne és elkönyvelném "f@szának". :))

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#11059) h1mpi válasza #Morcosmedve (#11058) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A remény hal meg utoljára :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11060) MiklosSaS válasza h1mpi (#11052) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :C , sok sikert a prockohoz!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11061) h1mpi válasza MiklosSaS (#11060) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi :R

(#11058) hpeter10: elvileg ez a batch szám megy 1.290V-al 4.7-4.8-at. Ha ezt hozza nekem is "szuper" kategória lesz. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11062) Lalaboy válasza h1mpi (#11052) üzenetére


Lalaboy
őstag

Grat a procihoz! :C :C az L3-asok kozott is akad jopar kivalo peldany! :K

(#11063) keIdor válasza BomiBoogie (#11043) üzenetére


keIdor
titán

Egyébként Maximus VII Extreme nincs, szóval ki tudja.
Z107 az Skylake lesz, elvileg, ezt olvasni a neten.

#11052: Grat hozzá. :C

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11064) akoska07 válasza h1mpi (#11052) üzenetére


akoska07
nagyúr

Grat a procihoz.

Rohanj fejvesztve a lapodert :D

Mihamarabb latni szeretnem miy virit hofokokban.
4.5ghz ibt very high gyari fesszel.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11065) BomiBoogie válasza keIdor (#11063) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A kérdés akkor csak az, melyik lesz majd a "jobb" vétel?
A 97-es alapú Broadwell, vagy a 107-es Skylake?

(#11066) h1mpi válasza akoska07 (#11064) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi! Gyári fesz alatt az autot érted vagy van valami értéke? Én mindig 1.25V-ra rakom be és onnan megyek le-vagy fel.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11067) keIdor válasza BomiBoogie (#11065) üzenetére


keIdor
titán

Mivel még nem tudjuk mivel kihasználni a Skylake IGP-jét, ezért szerintem a Broadwell.
De én ezért tartom rossz ötletnek, hogy egyszerre jönnek, mert ha csak a Skylake jönne talán jobban elindulna a programozás heterogén irányba, hiszen jobban terjedne és a fejlesztők is jobban rá lennének kényszerítve erre az ösvényre.
Ez csak az Intelnek lesz jó, hiszen nem kell kidobniuk a fejlesztést a kukába, pénzügyi szempontból ez érthető lépés, de sem nekünk, sem a piacnak nem jó ez, de persze ez csak a magánvéleményem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11068) mobal válasza keIdor (#11067) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Miért lesz ilyen nagy cucc az új IGP?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11069) h1mpi válasza mobal (#11068) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Inkább azt kérdezem mi értelme van? Szerintem a gamerek 90%-nak nem elég egy IGP, hisz nem veheti fel a versenyt egy 780-780Ti-vel vagy SLI rendszerrel. Ha épp nincs VGA, akkor meg egy full fapados is elég a netezéshez, meg a pasziánszhoz...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11070) BomiBoogie válasza h1mpi (#11069) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Erre ez lehet a válasz, a második fele, mobal, neked is.

Én nem értek hozzá annyira. :D

(#11071) h1mpi válasza BomiBoogie (#11070) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor nekem a Skylake nem lesz a barátom :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11072) keIdor válasza h1mpi (#11069) üzenetére


keIdor
titán

Ezeknek az IGP-nek már pont az a lényege, hogy nem csak grafikára lehet befogni, hanem fizikai számításokra, de az AI is sokkal jobb lehet egy ilyennel azt mondják, de egyébként konvertálásnál meg bármi egyéb munkánál is besegít(het).
Ez pont egy akkora lépcső lesz, mint amikor "egy mag 10GHz" irány/koncepció helyett a gyártók ráálltak a kisebb órajelű, de több magos procik irányára/koncepciójára. Ezekre az IGP-re ne úgy tekintsünk, mint egy gyenge videokártyára, mert nem grafikára kellenek ezek.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11073) BomiBoogie válasza keIdor (#11072) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát kisegít a számításokban, és akkor általánosságban minden fejlesztő építhet rá, és nem dVGA helyett lesz. Jó tudni. :K

(#11074) h1mpi válasza keIdor (#11072) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez akkor lenne jó, ha mondjuk a dVGA-nak be tudna segíteni játék közben.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11075) keIdor válasza BomiBoogie (#11073) üzenetére


keIdor
titán

Ez a lényege igen.:) Fel kell fogni úgy, hogy ez egy újabb lépcső a CPU-k evolúciójában, de inkább APU már ezeknek a neve, AMD-nél már van ilyen, a Kaveri.

h1mpi: Felesleges, mert nem csak grafikára jó, ne így tekints rá.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11076) Melorin válasza keIdor (#11075) üzenetére


Melorin
addikt

Az a baj, hogy ezek a dolgok csak elméletben léteznek, valós felhasználhatósága ki tudja mikor lesz.
Olyan kb mint i7-et venni a HT miatt, mert jót tesz a felhasználó lelkivilágának, ha tudja, hogy ott szunnyad a gépében az erő, csak épp használni nem fogja semmire...

(#11077) BomiBoogie válasza Melorin (#11076) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hallod, mobal? ;]

(#11078) keIdor válasza Melorin (#11076) üzenetére


keIdor
titán

Ugyanolyan lassú terjedést is jósolok neki, mint ami a több szálat kihasználó programoknál volt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11079) mobal válasza BomiBoogie (#11077) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"nekem nincsen szükségem K-s processzora hiszen nem tuningolok" - BomiBoogie, 2013. Az i7 egy lifestyle.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11080) Melorin válasza keIdor (#11078) üzenetére


Melorin
addikt

Igen, kb mióta is létezik a HT? :DDD

(#11081) MoP_FX 57 válasza Melorin (#11076) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Elég nagy jelentőséggel bír, hogy látszólag az Intel is letette a garast mellette, mivel övék a teljes piac kis túlzással. Innentől kezdve már nem annyira elveszett ügy, mint amikor még csak az AMD kardoskodott mellette. A jövőre megjelenő Skylake már egyenesen a Kaveri (talán addigra Carrizo) kihívója lesz, azonos koncepciót valósítanak meg. Tehát adott lesz mindkét oldalon az XB1 és PS4 ekvivalens hardver, hogy valódi next-gen játékokat írjanak, majd hozzanak át szinte semmi módosítással a PC-re. Az emberek majd szépen megveszik az újfajta hardvert, ha teljes pompában akarnak játszani a modern játékokkal, ahogy megvették az x87-es társprocesszort is a Doom érában.

Olyan kb mint i7-et venni a HT miatt, mert jót tesz a felhasználó lelkivilágának, ha tudja, hogy ott szunnyad a gépében az erő, csak épp használni nem fogja semmire...

Miért, csak dísznek van ott a HT? :P

(#11082) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok, a 2600K-t megéri lecserélni egy 4770K-ra? :B
Köszi!
:R

(#11083) Melorin válasza MoP_FX 57 (#11081) üzenetére


Melorin
addikt

Miért, csak dísznek van ott a HT?

Tesztek alapján: igen :P

(#11084) h1mpi válasza Melorin (#11083) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Sőt olvastam, ha kikapcsolod van hogy gyorsabb a proci játék alatt :B

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11085) BomiBoogie válasza ScomComputer (#11082) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mire használod a géped? Általános felhasználásra nem érdemes cserélni.

(#11086) ScomComputer válasza BomiBoogie (#11085) üzenetére


ScomComputer
veterán

Játék,videóvágás,szerkesztés,konvertálás....stb
:R

[ Szerkesztve ]

(#11087) MoP_FX 57 válasza Melorin (#11083) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Milyen tesztet nézel te? :U
Gyönyörűen hozza azt a ~20-25%-ot, amit „ígértek” anno: [link]

(#11088) radi8tor válasza ScomComputer (#11086) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha döntő többségben van videóvágás,szerkesztés,konvertálás, akkor megéri cserélni.

⭐ Stella

(#11089) Ribi válasza MoP_FX 57 (#11087) üzenetére


Ribi
nagyúr

És kitudja mennyit hoz a tesztben a +2MB cache.
Letiltott HT-s i7-el kell összehasonlítani, nem i5-el, hogy kitűnjön csak a HT mennyit számít. :U

(#11090) MoP_FX 57 válasza Ribi (#11089) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nem az a 2 MB L3 cache adja a plusz IPC oroszlánrészét, annyit azért elárulhatok elöljáróban: [link]

(#11091) ScomComputer válasza radi8tor (#11088) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi!
:R

(#11092) qad


qad
senior tag

Sokat számít a HT (I7-920) , GW2-nél player számtól függően 20-30%terhelés csökkenés magonként de sorolhatnám (itt már nem néztem a %-ot) Far cry 3, BF3 single-multi, cod ghost(betöltésnél baromira szembetűnő). A többinél is számít (gondolom) csak nem ennyire érezhetően/észrevehetően.

(#11093) ricshard444 válasza qad (#11092) üzenetére


ricshard444
veterán

A terhelés "csökkenés" azért van, mert szétosztja a szálak között a terhelést.
Én az 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hány játéknál van értelme a HT-nak, írtam már róla 2 publikus cikket is.

Vannak dolgok...

(#11094) qad válasza ricshard444 (#11093) üzenetére


qad
senior tag

Elismerem hogy volt olyan játék ami akadozgatott Ht-val és Ht OFF-al meg gyönyörűen futott(már nem emléxem melyik és 1 ilyet tapasztaltam csak), de ettől függetlenül a terhelés szétosztással (gondolom én) megemelkedik a min fps szám és simábbnak érzem a játékot.
Szerintem van értelme a HT-nak a kérdés hogy megér-e és mennyi + pénzt és mennyit nyersz hőfokon a HT nélküli procihoz képest( persze a HT-s proci alapból nagyobb fesszel és hővel jár). Amint elérhető lesz a 4790k tolok 1 tesztet a 4,5Ghz-es 4670k-hoz mérve. Single-multi vegyesen,
Nézek majd ht on és ht off tesztet is a 4790k-val.

[ Szerkesztve ]

(#11095) ricshard444 válasza qad (#11094) üzenetére


ricshard444
veterán

Itt most nem az akadás a téma, hanem a játék alatti HT előny, ami stagnál a 0 felé, de majd meglátod, ha te is megnézted.
Konvertálás, renderelés etc. alatt akár 15-20% gyorsulás is lehet, én ezért nem tudok az i5-re bólintani, mert megérezném durván a 12 szál után a 4-t.

Egyértelműen van értelme a HT-nak, ez bizonyított tény, de nem játékra /jelenleg/

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#11096) Melorin válasza qad (#11094) üzenetére


Melorin
addikt

(#11097) qad válasza Melorin (#11096) üzenetére


qad
senior tag

Elnézést de 1 értelmes új játék sincs felsorolva(főleg az általam említettek), talán azért mert 2010-es a cikk.

(#11095) ricshard444

A játék alatti előny pont a minimum fps szám emelésében és a folyamatos játékélményben jön elő. a felsoroltaknál erősen érezhető volt gtx 560 DC2TOP kártyával 1440x900 felbontáson.

Egyébként remélem nem lesz igazad mert kb 2x annyiba kerül majd a 4790k mint a mostani ideiglenes 4670k-m. A felsorolt (nálam) top játékokat nézem majd meg.

(#11098) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Kinek van Z97-es lapja és tudna segíteni Bp-en belül kipróbálni egy G3258-at?

Latest BIOS-al se akar elindulni a lap... megnézném mielőtt bármit hivatalosoznék, pláne, hogy Costa Rica...

Előre is THX! :R

Privibe írjon az áldozat! :)

Szerk.: h1mpi segít!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#11099) Melorin válasza qad (#11097) üzenetére


Melorin
addikt

BF3
Ezt a játékot említetted.

(#11100) qad válasza Melorin (#11099) üzenetére


qad
senior tag

Jogos, de ez talán aktuálisabb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.